Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok,
A 310S-ben jól gondolom hogy már a saját csomagok között is ott van a Transmission? (csak mert a 320s-ben benne van és a kettő kb ugyan az csak a 320s két fiókos)
illetve akinek ilyen van. Milyen Twonky server verzióval fut jelenleg a cucc?

(#13302) shteer válasza O_L_I (#13301) üzenetére


shteer
titán

Jól

..szerintem jónak tűnik

(#13303) O_L_I válasza shteer (#13302) üzenetére


O_L_I
őstag

Fasza akkor lehet egy ilyenre cserélem a haldokló mybook liveomat.
Még ha Twonkyból is minimum egy 7.x-es verzió van akkor rakom is kosárba. Vagy ha régi is van rajta de lehet okosba frissíteni az is jó mert van egy Twonky server licenszem amit még a mybookhoz vettem mert az bizony megragadt a 6-os verziónál.

(#13304) shteer válasza O_L_I (#13303) üzenetére


shteer
titán

Azt passz, minidlna-t használok.

..szerintem jónak tűnik

(#13305) zambozoli válasza O_L_I (#13303) üzenetére


zambozoli
senior tag

Twonky-t én sem használnék a NAS-on. Mióta fent van a miniDLNA azóta a TV olyat is lejátszik, ami a kezelési utasítása szerint nem is létezik! A Twonkival meg olyat se, ami alap lenne SD felbontással!

Üdv:ZZ

(#13306) O_L_I válasza zambozoli (#13305) üzenetére


O_L_I
őstag

Nekem a MyBook liveon twonky van és mindent visz.
Mindegy amúgy nem ragaszkodom hozzá ha fel lehet rá rakni a minidlna-t és az jó akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#13307) O_L_I


O_L_I
őstag

Egyébként a miniDLNA-is van a saját csomagok között vagy ahhoz kell ez az FFP-s mókolás?

(#13308) Tonyk válasza O_L_I (#13307) üzenetére


Tonyk
veterán

ffp kell hozzá

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13309) Identified válasza O_L_I (#13301) üzenetére


Identified
csendes tag

twonky
Version: 7.2.6-1

[ Szerkesztve ]

(#13310) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok,

A 310s HDD kompatibilitási listát mennyire kell komolyan venni?
Pl ez menne benne 1TB Seagate 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII winchester (ST1000DM003)?
A listában nincs.

Köszönöm

(#13311) zambozoli válasza Neoka (#13310) üzenetére


zambozoli
senior tag

Valószínűleg el megy bele, de talán célszerűbb lenne 5400rpm-esek közül választani. Csendesebb, tartósabb!

Üdv:ZZ

(#13312) O_L_I válasza Identified (#13309) üzenetére


O_L_I
őstag

Köszi! Tavalyi az júliusi az utolsó fw a cucchoz ez az akkori aktuális twonky verzió.

(#13313) Tonyk válasza O_L_I (#13312) üzenetére


Tonyk
veterán

Nekem nagyon sokat kéne fizessenek, hogy az sz@rt használjam. De nyilván ez csak magánvélemény.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13314) Petike168 válasza Tonyk (#13313) üzenetére


Petike168
aktív tag

Sokan úgy vannak vele, hogy amíg "sz@r" is elég, addig minek szenvedjenek vele, főleg ha nem is értenek annyira hozzá. Én teljesen meg vagyok elégedve egyelőre a Twonky-val. Nyilván amint nem működik megfelelően cserélve lesz.

(#13315) zambozoli válasza Petike168 (#13314) üzenetére


zambozoli
senior tag

Amíg a Twonky adatbázist építene, annyi idő alatt fel megy az FFP, a minidlna, beállítom a konfigot, a minidlna megcsinálja az adatbázist, és megnézek legalább egy fél filmet! A twonky ekkor még mindíg legalább 1-1,5 órán keresztül adatbázist épít és elérhetetlen a NAS a 100%-terhelés miatt.

Üdv:ZZ

(#13316) Tonyk válasza zambozoli (#13315) üzenetére


Tonyk
veterán

:K + csinál a képekből mindenféle érdektelen méretben átméretezéseket. Úgy jártam vele - míg tanulatlan és ifjú voltam-, hogy 6GB-nyi képből a twonky csinált még vagy 6GB-nyi átméretezett képet vagy 6 féle méretben. Most, hogy rágondoltam a hideg is kirázott tőle.

" az FFP, a minidlna, beállítom a konfigot, a minidlna megcsinálja az adatbázist,"

Ebből az FFP felrakása nagyon erős jóindulattal is 5 perc. A minidlna szintén. Az adatbázis összeállítása nálam 80GB-nyi képpel és vagy 3TB filmmel kb 16perc. A friss nason a twonky 6GB képpel és pár videóval elszüttyögött olyan 2.5 - 3 órát. Utána meg takaríthattam a szemetét, merthogy az persze fenn hagyja a örökkévalóságnak, jól eldugva.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13317) O_L_I válasza Tonyk (#13316) üzenetére


O_L_I
őstag

Na most akkor vagy ez a NAS nagyon lassú vagy a MyBook live-om nagyon gyors mert nekem kb 40 giga kép 100 giga zene és 400 giga film/sorozatnak nem tartott órákig az adatbázis építése twonkyval.

(#13318) Petike168 válasza Tonyk (#13316) üzenetére


Petike168
aktív tag

Az, hogy hány TB filmed van a legkevésbé fontos, mivel az számít, hogy hány db fájlod van ,nem az hogy mekkora a méretük. Ennek ellenére igazatok van, az adatbázis valóban elég sokáig települ, de általában nem hetente építi fel az ember az adatbázisát. Ezeket a kis képeket én még nem vettem észre, hol kéne keresnem?

(#13319) Suineg válasza Tonyk (#13316) üzenetére


Suineg
senior tag

Nekem is hasonló a kérdésem.. Milyen képeket csinál és miből? Egyáltalán miféle adatbázist épít? Ha a film file mellé teszek egy azonos elnevezésű jpg-t akkor azt beteszi kis méretben de persze az nem jó. Hogyan lehetne értelmes borítóképet betenni, vagy a filmből valami képrészletet? Van valami leírás a twonkyhoz?

[ Szerkesztve ]

(#13320) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok,

Gyári alkalmazásokat, lehet pendrive-ra is telepíteni?
Ha kiválasztom a program csomagoknál, akkor engedné telepíteni, de csak a winyóra.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#13321) zambozoli válasza O_L_I (#13317) üzenetére


zambozoli
senior tag

Szerintem ezzel az adat mennyiséggel a Twonky-d el lenne még a MyBook live-on is egy-két órát:
Audio files 8351
Video files 999
Image files 22849

Minidlna: 20perc :Y

Nem meggyőzni akarunk hanem segíteni! ;)

Üdv:ZZ

(#13322) #79335424 válasza Neoka (#13320) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor használj a vinyó helyett pendrive -ot! Nekem símán felpakolta a rendszert egy SATA-CF adapterbe helyezett, 8GB -os CF kártyára. De, talán az is működik, hogy egy EXT2 -re formázott pen -re átmásolni a programokat és a könyvtárat (könyvtárakat) visszalinkelni a belső tárra.

(#13323) Neoka válasza #79335424 (#13322) üzenetére


Neoka
aktív tag

Sajna nem értek a linuxhoz.
Csak arra gondoltam, meg lehet ezt csinálni, a a transmission a pendirveon van (valahol olvastam hogy így a HDD nincs folyamatosan pörgetve).
Nekem csak a média tár és a transmission kell(ene) róla.
Lehet egyelőre marad a gyári, így a 0 tudásommal.

Ha csak ezt a 2 funkciót szertetném használni, akkor is kell PORT forwardot beállítanom? Egy Asus Rt n66u mögött csücsül a nas. Az Asus ddns címével is el tudom érni távolról a nast?
Bocs ha túl alapokat kérdezek, de ezekhez nem értek. Ez az első nas-om.

[ Szerkesztve ]

(#13324) zambozoli válasza Neoka (#13323) üzenetére


zambozoli
senior tag

Nem azért pörgeti a hdd-t mert a programok ott vannak, hanem mert mindenképp a hdd-re töltesz le-fel. A program, ha elindul megy a ram-ba onnét a hdd-re csak adattárként van szükség. Nekem minden a hdd-n van és ha nem visznek tőlem semmit szépen el is megy aludni, mondjuk ritka pillanatok egyike :DDD

A legnagyobb lelki nyugalommal rakhatsz mindent a hdd-re, sokkal később (évekkel) fog megkotlani, mint egy pendrive, vagy sd kártya!

Üdv:ZZ

(#13325) #79335424 válasza Neoka (#13323) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az FFP, ami alá fel lehet hegeszteni a TM -t régebben nem volt az extra csomagok között. Ezt lehetett Pen -re telepíteni és alá a TM -t. De ez már nem muszáj, mert közvetlenül is telepíthető. Annyi előnye van a Penes megoldásnak, hogy hamarabb frissíthető, mint a gyári extra csomagban levő.
De, ahogy Zambozoli is írta, ha a leállás miatt csinálnád, akkor nyugodtan rakhatod HDD -re. Tiltással is deaktiválhatod a telepített csomagokat, de a HDD leállás szempontjából ez is fölösleges. Nekem van TM, de csak elvétve torrentezek és szépen leáll a HDD. Egyébként, rövid időkre a leállítgatás inkább árt, mint használ. Nálam viszont van, hogy napokig van így, készenlétben.

(#13326) Tonyk


Tonyk
veterán

Kerestem volna, hogy hova teszi a twonky a sok szarját, de nem találtam meg már. FFP alatt rá kell keresni a jpg-eket tartalmazó könyvtárakra, mondjuk olyanokra ahol a jpg mérete kisebb mint pl 512KB.
Itt egy akkori friss élményem róla: 1 , 2

Egyébként nekem meg tökmind1 ki, hogyan és mivel szívatja magát ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#13327) zambozoli válasza Tonyk (#13326) üzenetére


zambozoli
senior tag

mnt/HD_A2/.media/twonkimedia

Most gyalulom:
A kb. 30000 (kép, video, zene) méret kb 1,8TB médiához csinált egy 220.000 fájlból álló adatbázist 20GB mérettel! :Y :W
Búcsút vettem tőle örökre. ;]

Üdv:ZZ

(#13328) Neoka válasza #79335424 (#13325) üzenetére


Neoka
aktív tag

köszönöm a segítségeteket

(#13329) #64747520


#64747520
törölt tag

Helló,

NSA310S + miniDLNA-val hogyan lehet megoldani azt, hogy csak az általam engedélyezett eszközön legyen elérhető a tartalom?

Twonkyban csak kipipáltam aztán megoldotta, de a feliratokat nem viszi át a mocsok... lecserélném.

(#13330) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy megoldható, hogy külső vinyót használjon az eszköz?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#13331) Geripapa válasza zulu_mester (#13330) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Igen, bedugod az usb jébe. Aztán kész... Nekem is van rajta egy.

Vagy az a kérdés hogy csak azt?

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13332) zulu_mester válasza Geripapa (#13331) üzenetére


zulu_mester
tag

Igen, az lenne a kérdés, hogy csak azt lehet-e rá tenni?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#13333) Petike168 válasza zulu_mester (#13332) üzenetére


Petike168
aktív tag

Ha csak azt dugsz rá, akkor a "gyári" programok nem fognak menni, csak mint hálózati meghajtó tudod használni. Lehet van rá mód valahogy működésre bírni így is(mintha pendrive lenne, és innét futnak FFP és társai), de én egyszerűbbnek találtam egy elfekvőben lévő HDD-t belerakni, innentől kezdve aztán minden rendesen ment.

[ Szerkesztve ]

(#13334) zulu_mester válasza Petike168 (#13333) üzenetére


zulu_mester
tag

Az a helyzet, hogy lenne egy elfekvő HDD-m csak azzal az a probléma, hogy 2,5"-os laptop HDD. Viszont a nas-ba 3,5-es kellene és emiatt szerettem volna rádugni külsőként a nas-ra.

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#13335) Geripapa válasza zulu_mester (#13334) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Simán belelehet operálni :) kis fantázia kérdése az egész :)

Nekem egy ilyen egy olyan van benne.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13336) Petike168 válasza zulu_mester (#13334) üzenetére


Petike168
aktív tag

Rádughatod azt is, nekem is úgy van :) A csatoló felülete ugyanaz mindkettőnek (hacsak nem valami spéci HDD), azért hogy ne a levegőbe lógjon meg én alufóliából csináltam alá ilyen kis "kockákat" amik megtámasztják. De lehet venni 2,5->3,5 HDD keretet is ha nagyon adsz a szépségre.

(#13337) zulu_mester válasza Petike168 (#13336) üzenetére


zulu_mester
tag

Köszi Geripapa és Petike168. Akkor marad egy ideig a "sufni tuning" megoldás addig amíg beszerzek egy keretet. Vagyok annyira türelmetlen ez ügyben, hogy a szépség ne legyen elsődleges szempont. :)

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#13338) Petike168 válasza zulu_mester (#13337) üzenetére


Petike168
aktív tag

Mondjuk lehet olcsóbb és "szebb" akkor már egy használt 3,5-es HDD, nem tudom mekkora annak a mérete amit most bele raksz. Illetve ha jól értem, akkor ezen kívül lesz még a külső HDD? Mert akkor ugyanaz a helyzet, mint nálam. Ebben az esetben akár ventit is kikapcsolhatod zaj csökkentés miatt, elvégre a HDD amit folyamatosan használsz a NAS-on kívűl lesz, nincs sok értelme hogy menjen.

(#13339) zulu_mester válasza Petike168 (#13338) üzenetére


zulu_mester
tag

Most csak egy 2,5-est kellene beleszerelni valahogy. Ha lesz majd egy 3,5-hdd akkor azt pakolom bele és a 2,5-es megy kívülre. Vagy veszek egy keretet a 2,5-re.

"Te is fiam Bluethooth!"

(#13340) mobilizmo válasza #64747520 (#13329) üzenetére


mobilizmo
addikt

Milyen tv-d van? LG-ken például semmivel nem jön át a külső felirat.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13341) Petike168 válasza zulu_mester (#13339) üzenetére


Petike168
aktív tag

Értem, akkor addig marad a házi barkácsolás valóban :)

[ Szerkesztve ]

(#13342) #64747520 válasza mobilizmo (#13340) üzenetére


#64747520
törölt tag

LG 32LS5600. :) Sajna a sambához ez nem elég okos.

A miniDLNA-val megy nálam a külső felirat, ha a file mellé van pakolva. Ha nem menne maradnék a twonkynál, mert más problémám nem volt vele. Lehet azért mert fényképet meg zenét nem raktam bele, és nem volt mihez albumokat generálgasson, de csak videókkal jól működik.

(#13343) mobilizmo válasza #64747520 (#13342) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez érdekes, LG topikban mindenki azt írja, hogy semmivel nem jön át a külső felirat, én is ezt tapasztaltam. A samba miatt ne búsulj, a tavalyi, idei webOS-es méregdrága modelleken sincs. Ennek nyilván üzletpolitikai és nem technikai okai vannak.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#13344) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

Szevasztok!
A következő a problémám:
adott egy NSA310, ami 2 éven keresztül tökéletesen működött, de kb 1 hónapja azt produkálja, hogy bekapcsolás után 1-2 percig működik, de utána elérhetetlen lesz. Pingelni lehet az ip-címét, de se a böngészőben, se a hálózaton keresztül nem lehet elérni.
Mivel még garanciális volt, visszavittem, adtak egy újat (NSA310s), de annál is ugyanezt csinálja. Mivel kicsi az esélye, hogy ugyanaz legyen a baja mindkettőnek, ezért valószínűleg a hálózaton lesz valami gond.
A wifi routerem tökéletesen működik, de a biztonság kedvéért kipróbáltam másik routerrel is, illetve le is reseteltem az egészet, egyik sem oldotta meg a problémát.

Ha kiveszem a belső HDD-t, akkor a külső usb-s HDD-t látja, használható.
Arra gondoltam, hogy esetleg a belső HDD haldoklik, és tegnap beleraktam egy újat, rámásoltam a régi tartalmát, de ma már azt sem hajlandó látni.

Valaki tapasztalt már esetleg ilyet?

Most a belső hdd-t is berakom egy külső rackbe, hátha így működni fog, de attól félek hogy ez a sebesség rovására fog menni.

(#13345) Disque válasza mobilizmo (#13343) üzenetére


Disque
aktív tag

LA660 as LG tv-n is megy a külső felirat minidlna-val

(#13346) #64747520 válasza mobilizmo (#13343) üzenetére


#64747520
törölt tag

Akkor szerencsém van a felirattal. Bő egy hete vettem a nas-t, legfrissebb fw v4.70(AALH.0) jött, és ma dobtam rá fel az ffp 0.7 + minidlna 1.1.5 -öt. De a linux parancssor nem az erősségem, már az mc látványa is gyermekkori emlékeket idézett fel bennem. :)
Routerben nem találtam erre lehetőséget, hogy LAN-on belül korlátozzak. De neten nézelődve a megoldás IPtables-ben kivitelezhető. Csomagok között kerestem, hogy ufw vagy iptables van e, de nem találtam ilyesmit. Jobbnál jobb problémákkal találom magam szemben. Továbbra is help pls. Hogyan állítsam be mely eszközök érhetik el a miniDLNA-t?

[ Szerkesztve ]

(#13347) Neoka


Neoka
aktív tag

sziasztok,

Elnézést, de nagyon nem értek hozz. :(

A NAS egy Asus RT-n 66 U mögött csücsül. A NAS-t hogyan tudom elérni távolról, mondjuk mobilról?
Mit kell beállítanom, hogy a router,hez tartozó DDNS címmel élérjem a NAS-t?

UPnP Port Map beállítás-nél jelenleg csak a p2p van engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

(#13348) Mad_Wolf válasza Neoka (#13347) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

nas beállításoknál ftp csatlakozást engedélyezd, és nézd meg az ip-címedet (nem a helyit, tehát a 192.168... akármit, hanem a külsőt, pl. itt: http://whatismyipaddress.com/)
ehhez az ip-címhez tudsz csatlakozni ftp-vel.
persze ez csak fix ip-vel működik, ha minden nap új ip-t kapsz az internetszolgáltatódtól, akkor az már más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#13349) Neoka válasza Neoka (#13347) üzenetére


Neoka
aktív tag

úgy néz ki sikerült. :)

(#13350) Neoka válasza Mad_Wolf (#13348) üzenetére


Neoka
aktív tag

köszönöm a segítséged. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.