Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) unknownerror válasza Toby888 (#500) üzenetére


unknownerror
tag

hát ha nem akarsz költeni rá, akkor max megér egy próbát, de tartós megoldás biztos nem lesz

[ Szerkesztve ]

(#502) Toby888 válasza unknownerror (#501) üzenetére


Toby888
senior tag

igazából nem is számítok tartós javulásra, csak kiváncsiságból tenném, mert ienröl még az életben nem halottam :D de jópofa kis leirás :D és roppant ötletes :P

(#503) albi31 válasza Toby888 (#500) üzenetére


albi31
senior tag

másik deszkát?...szerinted azon nem ez a chip van?..érted már?..ember nem fogja tudni megmondani,hogy meddig megy az újnak mondott alaplap,senki...vagy igen,aki le akar húzni....sütőbe tedd be,aztán majd először a műanyag aztán a kondik durranak el...meg hát egy időre meg va oldva a nehéz fém beviteled...

(#504) jel1 válasza Toby888 (#502) üzenetére


jel1
aktív tag

Ha nem garanciális, akkor nyugodtan! ;)
Aztán kíváncsiak vagyunk az eredményekre is! :)

(#505) Toby888 válasza jel1 (#504) üzenetére


Toby888
senior tag

3 éve lejárt a gari :) nna akkor holnap sütés :D

(#506) albi31 válasza jel1 (#504) üzenetére


albi31
senior tag

ja,és ha össze jön neki,akkor kb 2hét múlva adja el az egyik haverodnak akinél majd 2-3hét múlva újra "összefo@a" magát.

(#507) unknownerror válasza albi31 (#506) üzenetére


unknownerror
tag

nem mindenki akarja átb@szni a másikat, de ha így van, szemét egy világban élünk, bármi megeshet. :( akkor ha annyira féltené az egészségét, hőlégfúval,vagy egy erősebb hajszárítóval is meglehetne először próbálni, de ha nagyon kellene a gép, nemhiszem, hogy az egész lapot kikéne cserélni, lehet, hogy reballozás segítene, az nem 40k, ph-n hirdetik több helyen. mindenre lehet megoldást találni. ha a gpu van oda, akkor tényleg menthetetlen.

pl itt egy szervíz

[ Szerkesztve ]

(#508) Toby888 válasza albi31 (#506) üzenetére


Toby888
senior tag

nem mindenki olyan mint te ... Ha összejön akkor max nevetek egy nagyot, és nem pedig rásózom valakire...

(#509) albi31 válasza Toby888 (#508) üzenetére


albi31
senior tag

Barátom,naponta jönnek hozzám,hogy egy ilyen jellegű notebookot vettek,és átba@ták őket,és tudok segíteni?....úgy hogy fogd vissza magad de gyorsan,és ne merj engem minősíteni,érthető vagyok?

(#510) albi31 válasza unknownerror (#507) üzenetére


albi31
senior tag

Naponta jönnek hozzám,hogy átbaszták őket,nagyon naivak vagytok,és még teszitek is az ilyen emberek alá a lovat!!!!(konkrétan nem egy szerviz-t ismerek,akik nekiállnak,tudva hogy úgy is össze fogja magát fo@ni 3hónap múlva,persze garanciát vagy nem,vagy csak 1hónapot adnak!!!!)......nem lehet javítani hosszú távon semmilyen módon,de ezt már leírtam,én inkább nem reklámoznám F27!

[ Szerkesztve ]

(#511) Toby888 válasza albi31 (#509) üzenetére


Toby888
senior tag

kezdjük azzal hogy nem vagyok a barátod... te kezdtél el minösíteni engem, sőt, még fenyegetni is.Engem nagy ívben kikerül hogy hanyan keresnek meg miféle gondokkal.Egy szóval nem iram hogy "" ha sikerül megsütni, eladom valami bal.asznak "" szal dugóvan .
Barátom :D

(#512) albi31 válasza Toby888 (#511) üzenetére


albi31
senior tag

Te minősítettél!!!!!olvass már vissza!!!! te.......... úgy hogy utoljára szólok,nem a haveroddal beszélsz!!!!ment egy privát üzenet!!!!

[ Szerkesztve ]

(#513) Toby888 válasza albi31 (#512) üzenetére


Toby888
senior tag

húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúha :D :C

(#514) albi31 válasza Toby888 (#513) üzenetére


albi31
senior tag

arra már nem volt húúúúúúúúhaaaaaaaaaaaaa........

(#515) Toby888 válasza albi31 (#514) üzenetére


Toby888
senior tag

miféle rémisztő ember vagy te xD

(#516) Toby888 válasza albi31 (#514) üzenetére


Toby888
senior tag

ige :)nem volt huha :) azt irtam hogy neked lessz sok a számlád mer osztrákban vagyok :) de irom pü ben és hívhatsz :)

(#517) Toby888


Toby888
senior tag

még nem hívott xD

(#518) albi31 válasza Toby888 (#517) üzenetére


albi31
senior tag

holnap barátom,ahogy megbeszéltük!

(#519) Toby888 válasza albi31 (#518) üzenetére


Toby888
senior tag

juj de félek attól a 30 másodperctől "" Barátom "" :K

(#520) albi31 válasza Toby888 (#519) üzenetére


albi31
senior tag

Toby-ka elég lesz a szemetelésből!

(#521) Toby888 válasza albi31 (#520) üzenetére


Toby888
senior tag

épp ezért nem is írok már neked :)

(#522) >Deego..


>Deego..
senior tag

Már én is próbáltam sütni 2 vgat is de nem jártam sikerrel.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#523) Tuz válasza 3.Aragorn (#281) üzenetére


Tuz
tag

Vajon 7600gt-re van esély,hogy újraéledjen ?
Szerk. : Bocsi nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

S3 Marble White _ Tab 3 10.1 3g _ Ps3 Superslim 500Gb

(#524) Jotik válasza >Deego.. (#522) üzenetére


Jotik
csendes tag

Hali! Éppen a mai nap sütöttem egy NX7600Z videokártyát, sikerrel.Teljesen halott volt. 130 fokra előmelegített, légkeveréses sütőbe betettem, majd 210 fokra emeltem.Amikor elérte a 210 fokot, 5 percig hagytam, majd kikapcsoltam, és az ajtaját félig kinyitva hagytam lassan lehűlni. Számítva rá, 4 db elkó eldurrant, kicseréltem, kifogástalanul megy, vagy ötször futtattam folyamatosan a 3DMARK-ot, ment.

(#525) #63439360 válasza Jotik (#524) üzenetére


#63439360
törölt tag

Szia.

Ha egy hónap múlva még mindig megy, akkor szerencséd volt/van.
Ha nem, akkor játszottál egyet. Vesztenivalód, nem volt.
Legyen szerencséd...

(#526) Jotik válasza #63439360 (#525) üzenetére


Jotik
csendes tag

Így igaz, majd beszámolok az eredményről egy-két hónap múlva... :C

[ Szerkesztve ]

(#527) HajmasiL


HajmasiL
csendes tag

Sziasztok!

Látom még mindig él ez a topic, hát nem állhatom, hogy ne írjak én is. Idestova 13 éve dolgozom olyan cégnél ahol felület szerelt alkatrészekkel gyártunk. A sütős és hőléges melegítés valóban hasonlít a gyártásban használt módszerhez, de csak hasonlít, kb mint egy nagytestű kutya a lóhoz.
A gyártásnál az alkatrészek felhelyezése előtt pasztával bekenik a forrasztandó felületeket. Ez forrasztó anyagot és forradást segítő anyagot is tartalmaz. Ezután jön a beültetés, majd a kemence. Itt először előmelegítik a paneleket, majd utána forrósítják át annyira, hogy a forraszanyag megolvadjon, végül jön a hűtés. A sütővel is hasonló folyamatot lehet játszani. DE! Mikor a gyárban beforrad az alkatrész, a forradást segítő anyag szinte teljes egészében elpárolog. Ha utána megolvasztod, közel sem kapsz gyári forrasztást. A második, hogy a forrasztási folyamatnak van egy elég pontosan meghatározott hőprofilja, amitől ha eltérünk akkor szintén gyenge minőségű forrasztást kapunk. Ennek fontosságát hangsúlyoznám azzal is, hogy ezt naponta egy-két alkalommal minden kemencén ellenőrzik, nehogy eltérés legyen.
A házi kontárkodás (mint olvastam már tapasztaltátok) rongálja a kondikat (ugye a nem megfelelő hőmérséklet). Emellett kiemelném még, hogy a kártyán lévő BIOS is károsodhat, ugyanis ezeknek is van egy hőtűrésük, ami felett sajnos károsodhat az eltárolt adat.
Lássuk a hőlégfúvót: BGA-s alkatrészek javításánál is szoktak használni hőlégfúvót ipari körülmények között. DE! Ezek digitális vezérlésű hőprofillal programozott hőlégek, nem pedig Tesco-s festékégetésre használt pörzsölők. Hőléggel csakis kis méretű IC-ket javítunk és a javítás módja a CSERE (szervizeknél újragolyózással oldják meg). Fontos hogy a manuális forrasztásnál nem csak melegítik a cuccot, hanem újra forrasztást segítő adalékot is használnak!
Pontosan azért van ennyi macera a forrasztással, hogy ha megveszed a karit, akkor 2 hónap múlva ne kelljen a felét javítani mert tönkrement (a maradékot meg fél év múlva :) ). És ha kicsit belegondoltok, akkor ha a gyári forrasztás mégis megadta magát a karin, akkor úgy gondoljátok a házi gányolás jobb lesz és bírni fogja? Lehet hogy működni fog a kártya, de igen erős túlzás javítottnak tekinteni.
Ennek ellenére persze lehet otthon barkácsolni, még mindig jobb és izgalmasabb megpiszkálni a halott cuccot mint kikukázni. Azonban ha utána működik is a cucc, az NEM LETT MEGJAVÍTVA! Kb mint ha az autódnál a leszakadt kipufogót kábelkötegelővel fogatnád vissza. A helyén van, az első döccenőig vagy amíg át nem melegszik.
És ha ezek után eladnád az ilyen kártyát, amin látszólag minden a helyén és nem tájékoztatod a vevőt ezekről a rejtett hibákról, akkor joggal fog mindenféle negatív jelzővel illetni. Nem csodálkoznék, ha a közeljövőben az elszaporodott kókler gányolások, ill. a HW-k magas ára miatt megindulna néhány jogi eljárás is.
Újra hangsúlyozom: ezek a gányolások lehet hogy időlegesen működővé teszik az eszközt, DE AZ NINCS MEGJAVÍTVA!!!

(#528) francos


francos
csendes tag

múltkor meghalt az agp-s sapphire hd 2600xt-m,valszeg memória hiba,csíkozott mint a fene.
mondom kisütőm (előtte már halottam a dologról)
leszedtem a hűtőjét,szépen beraktam a sütőbe...
minden rendben volt amíg ki nem vettem.
ott hibáztam hogy nem hagytam kihűlni, felemeltem és le esetek róla néhány dolog.(memóriai ic,k kisebb,1-2 kondi)
hát ott lett végleg vége a jókis 2600xt-nek.

(#541) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Takarítás történt, a továbbiakban kérek mindenkit, tanúsítson önmérsékletet és megfelelő szakmaiságot. Köszönöm.

(#542) f27 válasza albi31 (#510) üzenetére


f27
aktív tag

Ha lehet engem hagyjatok ki a kontarkodasaitokbol.
En nem szoltam be neked,szeretnem a jovoben vagy jot vagy semmit nem irkalnal rolam ugy hogy nem is ismersz!
Egyenlore meg envagyok az egyetlen ,aki valosan 23eves tapasztalattal valos tudasal,magyarorszagon a legkomolyabb felszerelesel,full hivatalosan dolgozom. :W

(#543) mobileman válasza f27 (#542) üzenetére


mobileman
aktív tag

Azért nemcsak Te vagy az egyetlen, többek közt, aki full hivatalosan dolgozik :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#544) f27 válasza mobileman (#543) üzenetére


f27
aktív tag

Ne emelj ki egy reszletet,hanem az egeszet egybe veve. :U

(#545) KillHates válasza HajmasiL (#527) üzenetére


KillHates
nagyúr

"de csak hasonlít, kb mint egy nagytestű kutya a lóhoz."
Ez briliáns hasonlat! :D :DDD Nagyon jót mulattam rajta :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#546) KillHates válasza f27 (#542) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt se felejtsük el, hogy honnét süt a nap!! :P :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#547) Toby888


Toby888
senior tag

Még mindig megy a lapos , amióta " megsütöttem " :)

(#548) Lacikaa9988


Lacikaa9988
tag

Sziasztok.Be tettem egy Nvidia Geforce 8800 GTS videókártyát a sütőbe már minden baja volt csíkozott meg kockásodott fagyott stb...7-8 percig sütöttem kb. 190 fokon és teljesen jó lett.Semmi csíkozás sehol.Jó hogy rá találtam erre a videókártya sütésre. :) :DD

(#549) Metos


Metos
csendes tag

Szevaaa. Na az a büdös nagy harci helyzet hogy van egy egy gigás geforce 8800 gt vidi karim.
tegnap játék közben minden be pixelesedett villogó pontok mint a csillagos ég.
ujra idítottam uj driver de semmi letiltott mindent hardver gyorsítást mintázat gyorsítást , nem elérhető. MI a baja ?
Meg mi ez a videokártya megsütés??

[ Szerkesztve ]

Egy videokártya halála tragédia, több ezeré....statisztika.

(#550) Metos


Metos
csendes tag

HIHHETETLEN EMBEREK HIHETETLEN, megsütöttem a vidikártyát és jó és semmi baja ,működik teljesen jó mint még soha .
Köszönöm Revan nagyúr.

Egy videokártya halála tragédia, több ezeré....statisztika.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.