Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) gézu


gézu
őstag

Teszt alatt. Ha jó lesz pár nap múlva is, akkor leírom a "sztorit". :D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#752) NiXiT01


NiXiT01
csendes tag

Üdv mindenki!
Lenne egy Zotac GTX 580-as kártyám aminek van egy olyan baja, hogy mikor áram alá van helyezve gépben, akkor pörög a venti, de képet nem ad. Elméletileg a GPU lehet zárlatos, van értelme megpróbálkoznom ezzel a sütős dologgal? Vagy esetleg valami más megoldást tudtok ajánlani? Válaszokat előre is köszönöm! :) :R

[ Szerkesztve ]

'Nincs rosszabb, mint amikor egy eleve rossz folyamatot automatizálnak." Bill Gates

(#753) Toby888 válasza NiXiT01 (#752) üzenetére


Toby888
senior tag

szerintem először próbálkozz hőlégfúvóval

(#754) gézu


gézu
őstag

Reball reloaded
Szereplők:

-Dell Inspiron N5010 (i5 460-HD5650)
-MORA PS 142 MI gáztűzhely
-user

A gép először 3d-ben kezdett grafikai hibákat dobni, majd az asztalon is, aztán a kép elment és már bootnál sem volt kijelzés. A VGA, vagy egy forrasztás körülötte, feladta. Az alaplapot a szokásos módon alufóliába tekertem, csak a vga körüli rész marad ki alul és felül, előtte mindent kiszedtem belőle (cpu, ram, leszedhető műanyag alkatrészek, elem). A sütőt beállítottam kb. 220°-ra és 10 percig előmelegítettem. Ezután átállítottam a javasolt 190-200°közé a hőmérsékletet és 8 teljes perce betettem a lapot. Kihűlés után égési nyomokat nem találtam, szaglásom nem jelzett hibát. ;] Így a lap visszaépítésre került és a laptop azóta is bőszen működik.

A standard ónötvözet olvadási pontja 183°C. Az ólommentes forraszanyagoknál, amelyeket környezetvédelmi okokból ajánlanak, kb. 35 °C-kal magasabb olvadási ponttal kell számolni. Ezt érdemes észben tartani, ezért nem jó hosszú távon a hajszárító, mert csak ideiglenes kontaktot fog biztosítani. A hőlégfúvót csak megfelelő szakértelem és óvatosság mellett javasolnám, mert 300-350°-ról indul a hőmérsékletük és egy bátor óvatlansággal elkövetett hevítéssel pillanatok alatt tönkre vághatjuk a még javítható alkatrészünket.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#755) albi31 válasza gézu (#754) üzenetére


albi31
senior tag

Majd kb 2-3 hónapig...de visszaolvasod a fórumot,már leírtam a lényeget,minden más csak púder!

(#756) gézu válasza albi31 (#755) üzenetére


gézu
őstag

Minden perc ajándék. Amúgy, annak milyen sportértéke van, ha egy kukás lapot egyből a kukába dobunk?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#757) albi31 válasza gézu (#756) üzenetére


albi31
senior tag

Szó sincs erről,hogy kukába kell dobni..amúgy sem oda kerül hanem vagy egyben vagy darabokba adja el a delikvens,vagyis,kukába sosem kerül!

(#758) VörösElvtars válasza albi31 (#757) üzenetére


VörösElvtars
újonc

Üdv mindenkinek! (Márha még jártok erre)
Vettem nem is oylyan régen egy r9 290 (ref) vgat egy bányásztól, nem működik (ki gondolta volna :DDD ) félre értés ne essék hibás ként is vettem.Nah én el küldtem bga javításra (reballing). A javítás sikeresnek mondható mert mostmár legalább a win látja a kártyát.Bár képet nem ad. CF ben vagy integráltrol indítva ezköz kezelőbben néztem, ott szépen írja is hogy ati 200 series videókártya. Egy magában a kártya képet nem ad a driver telepítés cf ben sem meg oldható. Bios flash elsé bios csere sem odlotta meg a gondot. Elpida memóriákkal van szerelve a kártya. Én ezekre gyanakszom hogy az eggyik meg adta magát. Ez valami féle képpen ki deríthető esetlegesen javítható? :)) Bármien módszert meg halgatok mert a kártya már nem garanciális. A memóriákat is van értelme sütni? Esetleg erre módszerek? Bocsi a sok kérdésért :B

[ Szerkesztve ]

(#759) albi31 válasza VörösElvtars (#758) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!
Hogy lenne sikeres?nem működik,hiába látja a rendszer,a driver-t nem tudja felvenni,ettől kezdve csak egy darab "vas" a gépben!!!
Nem hiszem,hogy reballozták volna,sőt,biztos hogy nem,mert ha jól gondolom,max 5eFt-t kértek a "javításért"amire garanciát nem kaptál,így van?Arról nem is beszélve,hogy ők,ő is kipróbálta és gondolom,ugyan úgy nem tudott mit kezdeni a dologgal..én ilyenkor egy petákot sem szoktam kérni,mire is?
Szerintem nem BGA-s problémája van a VGA-nak,szinte biztos,hogy újra kellene írni a BIOS tartalmat,amit te nyilván nem tudsz!...de ez csak tipp,nem több!!!

[ Szerkesztve ]

(#760) VörösElvtars válasza albi31 (#759) üzenetére


VörösElvtars
újonc

Hali!
Az a "javítás" majdnem 10k volt gari nélkül.Nem melesleg az eggyik ismertebb aprós csinálta. (bár az ő szak tudása kissé kétségessé vált idő közben) Próbáltam a biost ati flash el cserélni ez sem vezetett sikkerre.
A bios tartalom át írása alatt ezt érted? :R

(#761) De4d


De4d
őstag

Üdv.

Nagyon úgy néz ki nekem is elszállt a vga-m (hardveresen) egy r9 280x windforce 3 gigabyte
vígan játszottam, aztán netezem, és e közben egyszer csak megfagyott a kép, minden "interaktív" cucc eltűnt (gombok, linkek stb) csak az oldal háttér színe maradt meg. Ez után már hiába restartoltam, nem adott képet, a monitornak jelet. Végignéztem kábeleket, ramokat, más hardvereket ssd, optikai meghajtó, hdd, vga foglalat csere, vga táp kábel csere(2 ágon is fut amit rá lehet közni a vga-ra, hogy több feszt vegyen fel) (egyébként 700as cooler master gxlite a táp.) de semmi.
Az integrált vga-val ad képet, csere vga-val ad képet a gép. Erősen gyanús hogy a vga szállt, el, gondolom vajmi kevés esély van arra, hogy a táp fáradt el esetleg, mert elég böhöm a kártya és sokat eszik ez a típus (ebben bízom még) A lényeg ha valóban hardveresen meghalt a vga, milyen okai lehetnek? A szervizelés végett, ha egyáltalán érdemes e javítani. Ez a kártya piacon még most is 35-40k és ha a szervizelése kijönne mondjuk 10k-ból akkor megérné a javítást. De fogalmam nincs egy vga javítása mennyibe kerülhet.

Minden jó, ha a vége jó!

(#762) albi31 válasza De4d (#761) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!Ha szét tudod szedni a ventilátor rendszerét,nézd meg,hogy nincs-e látható sérülés alkatrészeken,elpukkant alkatrészre gondolok,elszíneződés.Tüzetesen kellene,ha van rá mód,nagyítóval!!!

(#763) De4d válasza albi31 (#762) üzenetére


De4d
őstag

Hát sose szedtem szét, nem is nagyon terveztem, de mikor jelentkezett a "probléma" semmi pukkanás nem volt, se szag.
Azt nem is írtam, hogy a ventik ugyanúgy felpörögnek bekapcskor.

Minden jó, ha a vége jó!

(#764) albi31 válasza De4d (#763) üzenetére


albi31
senior tag

Nem kell hang,és olyan jellegű szagot sem fogsz érezni...pedig ez egy kiindulópont lehet...én sajnos nem tudom elvállalni mert nyakig vagyok melóval!

(#765) De4d


De4d
őstag

Újabb fejlemények nálam, ha tudja valaki még követni, visszatettem a saját vgam, hangot rádugtam.
és bejön a windows bejelentkező hallom, be is jelentkezek, csak kép nincs. Úgy gondolom így a bemenet a rossz amivel össze van kötve a monitorral, sajnos másik fajta kábelem nincs hogy kipróbáljam, de a kábel tuti jó, mert az ad képet másik kártyával, illetve az alaplapival. Szóval szerintem a dvi bemenet lett kontaktos (ezt használtam mert a monitor ezt tudja, illetve a vgahoz nem járt hdmi kábel)

Minden jó, ha a vége jó!

(#766) VörösElvtars válasza De4d (#765) üzenetére


VörösElvtars
újonc

Nah akkor csak egy hdmi és kész :) :C

(#767) VörösElvtars válasza albi31 (#759) üzenetére


VörösElvtars
újonc

Esetleg az előző hozzá szólásaimra valami kis segítséget tudsz adni? :R :B

(#768) david_97


david_97
senior tag

Sziasztok. Gtx 780ti halál van nálam. Driver nélkül megyen, felrakás közben meghal, feket kép színes pontokkal,aztán a gép a win logon nem jut túl. Hogy lehetne ezt megsütni? Nem tudok minden műanyagot le szedni róla, a dvi bemenet is azzal van körbe véve.... Help!?

(#769) Dhjoco válasza david_97 (#768) üzenetére


Dhjoco
csendes tag

Nézz visszább, hogy én hogy csináltam.... :)

(#770) david_97


david_97
senior tag

Kérlek be tudod linkelni?! Vissza olvastam egy csomót, de úgy néz ki átsiklottam felette :R

(#771) Dhjoco válasza david_97 (#770) üzenetére


Dhjoco
csendes tag

Linket nem tudok sajna. De én úgy csináltam hogy szépen becsomagoltam alufóliába, jó vastagon :) megpróbálom megkeresni a képeket :)

(#772) david_97 válasza Dhjoco (#771) üzenetére


david_97
senior tag

Update: meglett, viszont nem vágom, a műanyag részeket betekerted és nem olvadtak el 200fokon sem?

(#773) Dhjoco válasza david_97 (#772) üzenetére


Dhjoco
csendes tag

Nem :) annyi idő alatt nem olvad meg.

(#774) gaben0211


gaben0211
tag

sziasztok olvastam a hozzászólásokat és énis megszeretném csinálni viszont én halott ramokat szeretnék újraéleszteni. azzal próbálkozott már valaki? tudom hogy videokártyákkal csináltátok de hátha

(#775) Adamyno


Adamyno
tag

Sziasztok!

Érdekes kis történet kerekedett a hibás VGA-ból. Van egy gamer gép, ami X helyen lett vásárolva. Teljes konfig, 2 év garival. Később úgy döntöttem, hogy kellene bele egy SSD. Nem akartam azért 20 ezret fizetni, hogy valaki levegye a gép oldalát és vissza tegye, ezért megvettem a háttértárat majd beszereltem. (minden nap csinálok ilyet a munkámból kifolyólag)

14 hónap múlva (tegnapelőtt) az Asus GTX 1060 6GB a következő dolgokat produkálta:
A gép bekapcsolása után még nem volt semmi gond, netezés oké. Elindítottam a World of Tanks-ot, betöltött és kikapcsolt a gép. Gondoltam kicsúszott valami kábel, majd később megnézem. De nem. Másnap be akartam kapcsolni a gépet és nincs kép, a POST sem látszik és az alaplapon világít a VGA debug led (MSI B250M GAMING PRO). Nagyjából egy perc után kialszik a led és bekapcsol a monitor, de csak fekete kép van. A gép úgy tűnik, mintha működne, a NumLockot érzékeli ha ki-be kapcsolom. Alaplapi vga-val megy a gép. Másik videokártyával is. Ha lehúzom a tápot a kártyáról, akkor eddig sem jut. Másik gépben ugyanezt csinálja.

Felhívtam az X helyet, ahol vettem a kártyát. Azt mondták, hogy hiába sértetlen a kártyán a matrica, nem vállalnak rá garanciát, mert a gép meg lett bontva. Megnéztem a kártyát sorozatszám alapján az asus oldalán, global warranty van rá. Felhívtam az ASUS ügyfélszolgálatot, hogy ez van, mit tegyek. Azt mondták, hogy mindenképpen a kereskedőhöz vigyem, akár hívják is fel őket. Én nem akarok postás lenni, hogy egymásnak adogassam az üzeneteket. Nem tudom mit érdemes ilyenkor tenni. Jogilag vajon ez mennyire helyes, hogy bár a kártya global warrantyval rendelkezik, de nem tudom érvényesíteni? A doboza sincs meg, mivel a gépben volt. Ilyenkor tényleg buktam a komponens garanciáját? Ha meg én vettem volna magamnak akkor nem? Ez egy vicc ha így van.

Most azon gondolkodtam, hogy beadom egy javítással foglalkozó helyre. Nem tudom mit fognak mondani/csinálni és mennyiért. Kicsit gáz, hogy egy ilyen kártya ennyitől és ilyen rövid idő alatt meghaljon. Soha nem volt húzva, stabil a táp, közepes számításigényű játékok mentek rajta kb. hetente 2x, a gépben egy szem por sincs (szűrő van benne), mozgatva soha nem volt, sőt a gép is csak akkor volt megbontva amikor az SSD bele került.

Ti mit tennétek adott esetben?

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#776) Dr. Romano válasza Adamyno (#775) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mindenképp érvényesíteni kell, ha más nem a gyártó felé. Nem szabad annyiban hagyni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#777) Adamyno válasza Dr. Romano (#776) üzenetére


Adamyno
tag

Az ASUS magyarországi képviselete nem foglalkozik komponens termékekkel. Nem tudom mennyit segíthet rajtam ha írok egy mailt a global supportnak.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#778) Dr. Romano válasza Adamyno (#777) üzenetére


Dr. Romano
veterán

De akkor ez a kártya valami hivatalos brand gépből származik? Nem csak a helyi bolt rakott össze a normál dobozos alkatrészekből gépet és azt matricázta le?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#779) rumkola válasza Adamyno (#775) üzenetére


rumkola
veterán

a VGA-d garis, akármit mond a bolt...
a komplett konfira vesztetted el a garanciát amikor megbontottad, de az alkatrészekre külön-külön van garancia

ha brand gép akkor passz

[ Szerkesztve ]

(#780) rumkola válasza rumkola (#779) üzenetére


rumkola
veterán

jaaj, most nézem melyik topik ez
:DDD

(#781) rushty


rushty
senior tag

Mivel lehet a pasztat eltávolítani?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#782) kovy79 válasza rushty (#781) üzenetére


kovy79
őstag

Ecetes olló! :DDD
Alkohol/denszesz/sebbenzin/benzin + vatta/fülpiszkáló.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#783) rushty válasza kovy79 (#782) üzenetére


rushty
senior tag

Felrakni jó a fogkrém is? :B

Revolut meghívó pü-ben

(#784) huby80


huby80
senior tag

Boldog Új évet minden "szakacsnak"!

Csatlakozom a sikeres "sütők" táborába. Tegnap sikeresen újra élesztettem unokaocsem r9 290 es kártyáját! azóta is nyuzza tunnugal tovább :) Hőlégfuvoval csináltam 10 percig kb 10 cm rol 300 fokra állítva a hőmérséklet.. az utolsó egy perc 320 fok és 5cm rol kb! A gpu chip felületet lézeres hőmérő vel mertem olyan 160-180 fokos volt majd az utolsó egy percben mikor közelébb raktam olyan 200 fokig emelkedett. hátha ez segítség valakinek.... buek

(#785) Toby888 válasza huby80 (#784) üzenetére


Toby888
senior tag

grat :C majd azért írd meg meddig húzta "sütés" után ( :

(#786) huby80 válasza Toby888 (#785) üzenetére


huby80
senior tag

Mindenképp.. kíváncsi vagyok főleg hogy ugyanúgy tunnugal megy tovább! bár en már annak örülök hogy tegnap meg ma folyamatosan tudott játszani a kis srác...

(#787) Toby888 válasza huby80 (#786) üzenetére


Toby888
senior tag

a kis GAMER :DD mivel tólja ? ( :

(#788) huby80 válasza Toby888 (#787) üzenetére


huby80
senior tag

Fortnite nonstop 9 éves :D :D De néha elcsalom pubg :D :D

(#789) Toby888 válasza huby80 (#788) üzenetére


Toby888
senior tag

a pubgét szeretem én is ( :

(#790) huby80 válasza Toby888 (#789) üzenetére


huby80
senior tag

jaja elbohóckodom vele én is...bár a fortnite se rossz pedig 3x letörötem már a gépemröl miután elment az öccskös :D

(#791) Toby888 válasza huby80 (#790) üzenetére


Toby888
senior tag

én csak 2x játszottam a fortnite val

(#792) huby80 válasza Toby888 (#791) üzenetére


huby80
senior tag

én is ugy terveztem...de tényleg rá lehet kattani :D

(#793) Toby888 válasza huby80 (#792) üzenetére


Toby888
senior tag

engem akkorsem fogott meg ( : inkáb pubg ( :

(#794) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Én is sütöttem egyet, bár nem videókártyát, hanem a tv alaplapját. Az volt a jelenség, hogy hdmi jelet csak úgy eldobta, mindkét bemeneten. Youtubeon hajszárítóval melengették, amit én is megpróbáltam, de rövid ideig hatott csak. Ekkor jutott eszembe, hogy régen sokan, sokat kuktáskodtak vgaval a konyhában, így rákeresvén eme írásra, és a topikban olvasgatás után belevágtam. Gázüzemű alulmelegítő sütőbe begyújtván, majd az alaplap műanyag részeit sütőpapírral, és alufóliával lefedvén indítottam a műveletet nem max fokozaton. 10percig volt bent, és azóta muzsikál a tv, nem dobálja a jeleket. Köszönet!

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#795) Bleccs


Bleccs
csendes tag

Tegnap próbáltam ki, működött az eljárás. :DD :DDD

(#796) Spok2058


Spok2058
újonc

Sziasztok!

Ma úgy döntöttem hogy én is beadom a derekam. Vettem magamnak egy r9 380 at használtan. Természetesen mire ki tudtam próbálni és kiderült hogy a kártya nem működik (nem ad semmi képet, több gépben is ki lett próbálva) addigra az eladó eltűnt. Na a lényeg hogy az egyik kedves kollégám felajánlott egy nem működő r9 270 et hogy hátha meg tudom valamelyiket javítatni olcsón. Persze a szerelők vagy drága pénzért vagy egyáltalán nem tudtak velük mit csinálni. Ekkor találtam rá erre a fórumra. Az r9 270 es belépett a win-be de driver telepítés után kikapcsol. Végül megsütöttem mindkettőt. Ma volt még időm és kipróbáltam a 270-et és működik!!!! Holnap megnézem a 380-at hátha az is életre kel! Folyt köv. És köszi a tippet! :R :C :R

(#797) Snowy_owl válasza Snowy_owl (#794) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Eddig tartott. Ám érdekes, hogy számítógéppel nem csinálja, csak boxxal.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#798) Spok2058


Spok2058
újonc

Hát sajnos az r9 380 nem tért magához a sütéstől sem de 270 tegnap óta jól muzsikáll viszont a ventilátorok nagyon hangosak rajta. Lehet majd megpróbálom megcserélni a két kártya hűtését. :-)

(#799) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

Eddig három vga-ból egyet sikerült így feléleszteni, nem is akárhogy, elkezdett csíkozni, a win10et nem is töltötte be, megsütöttem, 8 percig volt a sütőben utána kb fél évig tökéletesen működött pedig napi több órát lett használva.
Viszont megint előjött a hiba így ismét ment a sütőbe :C , azóta megint jól van kiváncsi vagyok meddig bírja

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#800) Toby888 válasza animatrix11 (#799) üzenetére


Toby888
senior tag

aaaz laza :D :R kétszer sütötted és még mindig megy :R :Y :C :DDD :)) :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.