Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) albi31 válasza mikado (#400) üzenetére


albi31
senior tag

Hát nem vagyok túlságosan nyugodt a "kotyvasztok"miatt! :(
"Akinek nem inge,nem veszi magára...

[ Szerkesztve ]

(#402) mikado válasza albi31 (#401) üzenetére


mikado
tag

semmiképpen... Hiába is könyörögsz, úgysem adom el. Kell nekem is :K

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#403) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Jelentem, én is beálltam a sorba! A kártya a BIOS -t csíkozta, amint a windows -ba drivert telepítettem fel mellé egyből kifagyott. Hűtő le, pasztát alkohollal leszedtem, kondikat lefedtem zsepi+alufólia kombóval, régi KOMFORT-S sütőbe be, max lángon előmelegítés 4-5 perc, utána egy rács be, arra a VGA tepsiben 4db alugólyón be, ajtó becsuk, 6 percig sült. Kivétel és hűtés után, gépbe be, tökéletesen ment. Driver fel, win7 adott is a kis 8600GTS -nek egy 6.5 -öt :))

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#404) (jan)


(jan)
őstag

hd4870x2 200fok alul felül melegítős sütő 7 perc sütés és MŰKÖDIK :DD :DD :R :R

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#405) violet20


violet20
csendes tag

Sziasztok! Van 2db 9800GX2 videokártyám, hogyan kel megsütni, egy receptet írhatna valaki róla hogy hány °C-on és menyi ideig? Biztonságos ez, nem tud kigyulladni?

Tomika

(#406) albi31 válasza violet20 (#405) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!
Persze hogy biztonságos,és előnyei is vannak,pl:nem kell vitamint szedned,mert majd anyuka által sütött(fasírozott,sütemény vagy bármi,amit sütőbe kell sütni) akármibe ott lesznek a nyomelemek(óngőz és haverjai.. stb...)
Tehát az egészség érdekébe had szóljon!!! :C

Csak jelzés erejével,ugye én nem sütőt használok az ilyen munkák elvégzéséhez,és egy kisebb légtechnikai rendszert kellene a műhelyben kialakítani(amire persze nincs keretem,de elkerülhetetlen lesz),hogy ne idő előtt búcsúzzak el a szeretteimtől,ezért én minden beavatkozás után 1h keresztül csak a műhelyt szellőztetem.

(#407) #27483136 válasza violet20 (#405) üzenetére


#27483136
törölt tag

(#408) Rics22 válasza albi31 (#406) üzenetére


Rics22
tag

kolléga,nagyon egyszerű!
OBI-van van elszívó,50.000ft körül...ez olyasmi mint a konyhai pára eleszívó,de direkt füst elszívóként forgalmazzák!
de lehet kapni kisebb,spéci elszívókat is olcsóbban

de a sok okos ahogy látom még mindíg a mérget tolja magába :)) még jó hogy az ólom nem ürül ki...
frissen sült silíciumos-ólmos bukta a legjobb :C

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#409) albi31 válasza Rics22 (#408) üzenetére


albi31
senior tag

:C :C :C :C :C :C

Hát ez most jól esett így ebéd után..már a nevetés! THX!

Üdv.:Albert

(#410) Silverss


Silverss
aktív tag

Neked Gránit tepsid van?

(#411) hernor02 válasza ollie (#50) üzenetére


hernor02
tag

Egyetértek!

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#412) Dexar007


Dexar007
veterán

Én hajszárítóval "sütöttem ki" egy 8800GT-t méghozzá a következő módon .: hűtő le,aztán 3x 5 percre rányomtam a hajszárítót fél centiről a legmagasabb fokozaton-fogalmam sincs h az hány fok-..Az 5 perces fújások között pedig 1 perc szünetet tartottam,így mondták ps3 javításánál is. ;)
Mindenesetre a kari már működik kemény 4 órája...terhelés alatt nem próbáltam még,és nem is fogom szerintem..bőven elég ha kihúzza a következő gépfejlesztésig.

Give me your cum,bull!

(#413) Dexar007 válasza Dexar007 (#412) üzenetére


Dexar007
veterán

1hétig bírta ...ma megint meghalt,de megsütöttem még egyszer..így jó megint. :DDD

(terhelés alatt természetesen még mindig nem használtam)

Give me your cum,bull!

(#414) albi31 válasza Dexar007 (#413) üzenetére


albi31
senior tag

Post-toljátok csak a hülyeséget,hátha ötletet adtok egy pár rosszul szocializálódott társunknak,hátha visszaélnek vele..hajrá!!!

(#415) Dexar007 válasza albi31 (#414) üzenetére


Dexar007
veterán

Ja mert amúgy nem tudnak utánaolvasni igaz?
Hülyeséget? Szerinted hülyeség az h használhatom a gépet 1-2 hónapig addig amíg jön az új generáció?

Give me your cum,bull!

(#416) albi31 válasza Dexar007 (#415) üzenetére


albi31
senior tag

Látom,nem érted,hagyjuk!!!

(#417) Dexar007 válasza albi31 (#416) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem , nem értem..mert tudod van egy olyan dolog amit úgy hívnak h .: internet...aki pedig át akar baszni az át is fog baszni, és nem kell neki ahhoz a kommenteket elolvasnia.

Give me your cum,bull!

(#418) JSaN válasza Dexar007 (#412) üzenetére


JSaN
addikt

A hajszarito edes keves a "suteshez", ha igazan sutne hajad sem lenne.

Amugy nyaron nekem is memoria csikozodas volt a 4870 vga karimon. Garancia nem volt mar ra, igy gondoltam kiprobalom a sutest. Egy 2 kilowattos bosch holegfuvoval, 600 fokon. 5 percig sutottem, es teljessen megjavult.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#419) mikado


mikado
tag

Napos időt!
Jelentem még mindíg kiválóan működik: [link]

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#420) zuchy


zuchy
őstag

Én is életrekeltettem a kártyámat, de nem a sütős módszerrel. Gyanakodtam már, hogy a GPU rosszul érintkezik valahol, utána jártam a dolognak. Nem akartam a sütőbe rakni, a kondiknak nem igen tesz jót, egyetlenegy elektrolit kondenzátor van rajta, ami ráadásul kezd púposodni, a több mint szilárd elektrolitos. Láttam egy másik megoldást, mégpedig vasalóval.
Nem volt hőlégfúvóm így hát maradt a vasalós megoldás. De ez körülményesebb is, mert síkba kell lennie a vasaló talpának és a GPU-nak, ráadásul nagyon könnyen le is lehet sarkozni. (Már ha nincs a GPU-n kupak) Szintbe hoztam a vasalóval a kártyát, a vasalót feltekertem a legnagyobb fokozatra és 8 percig hagytam rajta. A vasalónak csak a hegyes vége ért a GPU-hoz, a memóriákat megkíméltem a magas hőtől, illetve csináltam alu fóliából és sima papírból egyszerű "hőpajzsot". Csak a GPU látszott ki. 5 percnél már láttam, hogy kezd fényesedni az ón a GPU-n, de még hagytam rajta. Sőt a vasaló fele súlya is nyomta a GPU-t lefele, a másik fele ki volt támasztva hogy vízszintbe legyen. Sajnos képeket nem csinálta, előre nem ittam a medve bőrére. :) Ja a kártya a jó öreg, de még mindig megfelelően erős 8800GT. 3 óra BF3 után egyenlőre jó a kártya.
Kíváncsiságból egy vízcseppet ejtettem a vasaló forró részére és azonnal elpárolgott. Szerintem olyan 120-140 fok körül lehetett. Megértem volna de elromlott a multiméterem hőszenzora.
Természetesen erre a módszerre én semmilyen garanciát nem vállalok, mert igen könnyen lehet lesarkazni a GPU-t, de amúgy se. Ez a legveszélyesebb benne.
Nekem működött. Szerencse is kell hozzá.

PC-STYLE.hu

(#421) Dexar007 válasza zuchy (#420) üzenetére


Dexar007
veterán

Honnan van a bear grylls-es fejed? :))
Kell nekem is. :)

Give me your cum,bull!

(#422) wednesday


wednesday
őstag

Nekem is sikerült életre keltenem a 4830-as VGA-mat, egy hőlégfúvó segítségével. Előtte még a wint se akarta betölteni, fagyás kékhalál, csíkozás stb. Nem sok esélyt adtam neki, de döbbenten tapasztaltam, hogy sikeresen bebootolt a win. Nincs gond 2D-be, (net, filmek), és 3D-be se (ill más gond van ott). Nem fagy szét, nem indul újra, nem csíkoz, nincs kék halál.

Most megy "minden", igaz még nem probléma mentes a VGA. Ugyanis sokkal jobban melegszik, mint előtte. Ez lehet betudható annak, hogy nincs rendesen megcsinálva a hűtés. Paszta lekaparva, melegítés, majd kihűlés után, hűtő újra fel, pasztázás nélkül. (nincs pasztám, meg csak kíváncsi voltam működik e). A memórián lévő réz lapokat se vettem le. Lehet azok is engedtek picit.

Mert most alapon melegszik annyira mint régen terhelve tunning mellett. A GPU 60-63 fok. Memória meg 70. Ha arra gondol az Aida64 -> GPU dióda (MemIO) 74 fok.

Na most erős terhelés hatására kikapcsol a gép. Crysisnál simán kilőtte a gépet, gondolom egyszerűen túlmelegszik a VGA.
Remélem meg tudom oldani a hűtés problémáját. Végül is, nem is gondoltam arra, hogy egyáltalán ez működik. Nem nagy csapás,ha nem tudom helyre hozni, mert már a "kukába" szántam ezt a kártyát. Igaz nem tudok helyette másikat venni, úgyhogy azért örülnék ha még egy kicsit meg tudnám hosszabbítani a normálisan működő élettartalmát.

(#423) wednesday


wednesday
őstag

Na, lehet megoldottam a hűtés kérdését is. :DDD
Mondom, ha már házi barkács és sütögetés, akkor oldjuk meg házilagosan a hűtés problémáját.

Hűtő le, kézkrém elő, kézkrémet felvittem a GPU-ra, hűtő fel, bekapcs. Már rögtön feltűnt, hogy csendesebb lett a gép. Aztán az eddigi terhelés nélküli 60 fok 38-ra változott. A venti fordulat is 37%-ra vette vissza magát 54-ről.
3Dmark indít, (ami előtte szépen kikapcsolta a gépet 3 perc után) és most hibamentesen lefutott. Terhelve érte most el az 54 fokot.
Még nem kiabálom el, hiszen ez egy "gányolt" javítás. De ha még kihúz pár hónapot ez a kari akkor már megérte a bohóckodást. :D

(#424) Vaktera


Vaktera
csendes tag

Ki sütöt már karit?

A jővő nem végleges csak ha magad is bevégzed!!!

(#425) Vaktera


Vaktera
csendes tag

Én kiprobáltam jonak jolet csak azt megint megadta magát hiába uj hütöt tetem rá

A jővő nem végleges csak ha magad is bevégzed!!!

(#426) Vaktera


Vaktera
csendes tag

Senki nem foglalkozik ezel a témával?

A jővő nem végleges csak ha magad is bevégzed!!!

(#427) mikado válasza Vaktera (#426) üzenetére


mikado
tag

Nem akarlak megbántani, de a nyelvtan könyvet kellene még egy kicsit forgatnod, mielőtt ilyesmivel foglalkoznál...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#428) Vaktera válasza mikado (#427) üzenetére


Vaktera
csendes tag

De mégis elolvastad amit irtam ..:D

A jővő nem végleges csak ha magad is bevégzed!!!

(#429) atila4


atila4
senior tag

Én már 1 éve sütögettem kb havonta( van mikor hetente) a 8800 GTS-em (EVGA) És sütés után még mindig jó. Nem tudom még meddig bírja :D

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#430) Déta


Déta
tag

Kölcsönadtam apámnak egy Packard Bell R4340-as laptop-ot.
Nah, úgy adta vissza, hogy a Windows meg volt hóva' rajta. Mondom, sebaj, újra rakjuk. Nem gáz. BIOS-ban beállítom, hogy boot-oljon CD-ROM-ról, restart, semmi.
De tényleg semmi.
Annyira semmi, hogy szegénynek már az sem tűnt fel, hogy kiszedtem a RAM-okat, a HDD_t meg ilyen apróságok... Ez így nem vala fasza, mondom. :(((
Nosza, szétszedtem, néztem, portalanítottam. Semmi.
Jól van, akkor dögölj meg! Bevágtam a sarokba.
Ma eszembe jutott, hogy milyen poén lenne kipróbálni ezt a dolgot, hátha működik.

ÉS VOILÁ!!!
Mükődik. :DD
Végre van Retró PC-m. :DDD

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#431) Vaktera válasza Déta (#430) üzenetére


Vaktera
csendes tag

Vannak még csodák :C :C De azért ezt a sütös dolog ha bele gondoltok akkor ugyan úgy készül a gyárban is :Y :K :K

A jővő nem végleges csak ha magad is bevégzed!!!

(#432) Vaktera válasza atila4 (#429) üzenetére


Vaktera
csendes tag

Nálam nem nagyon birta 6. sütés után már nem ment :W

A jővő nem végleges csak ha magad is bevégzed!!!

(#433) reményhal


reményhal
csendes tag

Napokban ment tönkre az 1950pro-m.
Na gondoltam veszteni valóm nincs,sütőbe be.Jó.
Amikor kivettem,kesztyüben is forró volt a tepsi,(bibis lett a kezem :( )ezért csak simán leejtettem a padlóra,ki is húllot belöle a gpu,2db kis henger cucc fekete talppal,2 kondi tetején kifolyt valami fekete,egy kondi 2xesére dagadt.Ráadásúl olyan szag van,mintha az egész ház leégett volna :DD
Tanúlság: A forró tepsi forró

(#434) kbalint17


kbalint17
csendes tag

Na Én Nézzük ezt a kontár módszert:D van egy régi 7600gt pcie 256os karim fiókba egy óra és írom sikerült e. a kari nem ad képet.
6 perc minimumon, nyitót ajtó, az elméletem, mert gépel is alacsony höfoktról nyomatjuk, nem egyböl 200ba bele. 190 200ig. 6perc után kakaón fakanállal nyitva résnyire a sütő ajtó 5perc, majd 6perc csukot ajtó minimumon.
reméljük a a hőfok kijelzés mentes gázsütö a 100éves ont megolvasztja:D

[ Szerkesztve ]

(G)

(#435) albi31


albi31
senior tag

Minden ón és ólmot kívánó emberkének,hogy az ólommentes(amit nem szó szerint kell venni)220C-n vagy 240C-n olvad!
Mindenkinek egészségére! :K

(#436) Bandriss


Bandriss
csendes tag

Sziasztok én nyáron cseréltem le a 8800 GT-m, 8800 Ultrára, és sajnos eddig bírta. 1 hónapja játszás közben lefagyott a rendszer, sötét képernyő, majd újraindítás. A jelenség sűrűsödött ezért letöltöttem a 285.62-es verziójú drivert, utána csak napjai voltak. fagyás képernyőn színes csíkok, majd a képernyőillesztős hiba üzenet kíséretében kék halál. Szintén az idő múlásával egyre gyakoribb volt a probléma. Mára a windows sem képes felállni. Amíg ez a kártya maximum beállításokon viszi a legújabb játékokat is, nem kívánom lecserélni, és harmincezer alatt nem úsznám meg a cserét, javítást. Nincs is pénzem rá egy darabig a mai világban. Én őszintén reménykedek a sütős módszerben utána néztem alaposan. Őszintén szólva sajnálnám a kártyát ha tönkre menne de jobb megoldás ideiglenesen nincs. Nekem úgy tűnik még nem járt le a 8000-es széria ideje, (különben nem ajánlanák ma is, a játékok megfelelő gépigényének.) Mélyen el szomorít hogy, 5 év után időzárlat miatt hal meg a tulajdonosok kártyája. Mindenképp ki akarom próbálni, és videóra is veszem mellé kommentálnám a dolgokat, viszont minden biztonsági óvintézkedést el akarok végezni. Tudni szeretném, mi okozza ezen kártyák halálát pontosan? eddig ha jól értelmeztem a hőtágulás miatt lehet egy hajszálrepedés valahol a nyák huzalozásában és ezek forrnak újra össze 230 fokon. Ha már kommentálom a történteket tudnom kell mi hogy, miért van. Szeretnék kérni tőletek egy részletes eljárást miket csináljak végig mielőtt a légkeveréses sütőbe rakom. Eddig annyit tudok hogy mindent le kell róla szerelni a GPU-n kívül, mindét oldalát le kell fedni alufóliával ami alatt törlőkendőbe van csavarva, és kell valami támaszték alá. Előmelegített sütőben 230 fok-on 8 percig kell sütni majd szobahőmérsékleten hagyni lehűlni, Majd a sütőt jó alaposan kiszellőztetni. Miket javasolnátok még a biztos siker reményében?

(#437) albi31 válasza Bandriss (#436) üzenetére


albi31
senior tag

Csak egy dologra reagálnék,mert nem akarok asszisztálni a dologhoz!
"egy hajszálrepedés valahol a nyák huzalozásában és ezek forrnak újra össze 230 fokon."

..ez hüleség,nem a nyákkal nem is a golyócskákkal(a hordozón) van a baj,hanem magába a chipbe,és a hőnyíródás okozza,a hibásan megválasztott subsztrát anyag végett!..ergo,csak időleges a javítás,mert kis idő múlva újra előjön,főleg ha megy továbbra is a GAME!

(#438) rumkola válasza albi31 (#437) üzenetére


rumkola
veterán

nem a chipben van a gond, hanem az illesztésnél....

(#439) albi31 válasza rumkola (#438) üzenetére


albi31
senior tag

miféle illesztésre gondolsz? :F

(#440) rumkola válasza albi31 (#439) üzenetére


rumkola
veterán

chipek és a nyák közötti "forrasztások" repednek, engednek el

(#441) albi31 válasza rumkola (#440) üzenetére


albi31
senior tag

..hát egyszerűbb fogalmazás végett én is erre gondoltam,csak az egyszerűbb utat választva! :K

(#442) rumkola válasza albi31 (#441) üzenetére


rumkola
veterán

te azt írtad, magában a chipben van gond... :U

(#443) albi31 válasza rumkola (#442) üzenetére


albi31
senior tag

várjunk csak...igazad van,mégsem egyre gondoltunk,mert te azt hiszed hogy az egész chipet hívjuk chipnek(a köznyelv tényleg annak hívja,de mi szakmabeliek,nem),pedig csak a hordozó tetején lévő lapkát nevezzük chipnek(amibe a dump-k vannak),és bizony abban van a hiba! :K

Te arra gondolsz hogy ez egy tipikus BGA hiba,pedig messze nem!

(#444) rumkola válasza albi31 (#443) üzenetére


rumkola
veterán

oké szakmabeli :DDD

(#445) albi31 válasza rumkola (#444) üzenetére


albi31
senior tag

mi ezen a nevetséges? :F

(#446) Brutális eb válasza albi31 (#445) üzenetére


Brutális eb
addikt

Észrevehetnéd pedig. :DDD

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#447) albi31 válasza Brutális eb (#446) üzenetére


albi31
senior tag

akkor tegyétek tisztába,nincs időm találgatni!Na ki lesz az? :U

(#448) Puro


Puro
aktív tag

Van nekem is elfekvőben egy 6600GT, a nem gyári hűtés egyik leszorítóját elengedte a csavar, így a borda egyáltalán nem érintkezett a GPU-val, mert féloldalasan feküdt rajta. A kártya képe mint a mátrix :D Holnap kipróbálom, hogy adagolok neki egy kis meleget hőléggel, azután meg látom mi lesz belőle.

(#449) albi31


albi31
senior tag

....duma az van,gondolhattam volna...

(#450) Puro válasza Puro (#448) üzenetére


Puro
aktív tag

Na alaposan áthőlégfúvóztam, nem is mértem hőmérsékletet, de biztos felolvadtak a golyócskák, már sistergett is a GPU alatt valami. Berakom egy régi gépbe és a legnagyobb meglepetésemre, nem szemetel :D Most már csak az a kérdés, hogy meddig fogja bírni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.