Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #27483136 válasza hcl (#200) üzenetére


#27483136
törölt tag

Van itt pár próbálkozó.
Ezeket olvastad?
#59, #101,#162, #173, #185

(#202) Jarod1 válasza Lacpac (#100) üzenetére


Jarod1
addikt

a bottom oldalt ami alul van álltalában apró ragasztó pöttyökkel nypmják tele ahol az alkatrész van, így azért nem esnek le....

(#203) mephisto91


mephisto91
csendes tag

Hát gyerekek bármekkora baromságnak is tartjátok én kipróbáltam és sikerült! Változtattam egy picit a módszeren mert én maggal felfelé sütöttem és kevesebb volt mint 200 fok plusz én kétszer sütöttem meg, de szó ami szó a vga működik. Az elején voltak apró pixelhibák, de kis idő után eltűntek és azóta tökéletesen működik, nem hinném hogy egy hétnél tovább, de egyelőre megy. Egyébként egy ASUS EN7600GT és úgy meghalt hogy még a windowsom se jött be (csak csökkentett módban) és ilyen függőleges csíkok voltak mindenhol és 16 színt tudott csak megjeleníteni. És most tökéletesen működik... :)

[ Szerkesztve ]

(#204) Juhtúró


Juhtúró
tag

sziasztok,
énis kipróbáltam egy nvidia 8800 gts ocval itt vettem ph!n 1 év használat után csíkozott, no garancia így gondoltam már tök mindegy. 180 fokra előmelegített sütőben kb 8 percig sütöttem és most tökéletesen megy :C

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#205) Lacpac válasza Jarod1 (#202) üzenetére


Lacpac
őstag

Lehet van ilyen gyártástechnológia, de csak a kis felületű, nagy tömegű alkatrészeknél tudom elképzelni. De én ezt nem tartom valószínűnek.
Ugyanis ezt a ragasztót az alkatrész aljára kell valahogy juttatni, ez azt jelenti, hogy az SMT beültetők kiveszik az alkatrészt a zsebből, utána meríteni kell a ragasztóba, utána lehetne megmérni az alkatrészt, pozicionálni, majd beültetni.
A merítés egy + ciklust jelentene, ami nagyon megnövelné gyártósor ciklusidejét.
Az sem járható, hogy az alkatrész legyen már ragasztós, mert akkor megnövekedne az a hiba, hogy a beültetőfej nem tudja kivenni a zsebből az alkatrészt. Enélkül is van elég ilyen gond. A többszöri felvételi kisérlet is a gyártott darabszám rovására megy.
Ha nincs felvételi gond, akkor is lehet egy olyan hiba, hogy az alkatrész adagolóban (feeder) megfordul (alja lesz fent) a beültetni kívánt alkatrész, és az egyenetlen felületü ragasztóréteg miatt a gép szintén nem tudja felvenni, (ez okozná a kevesebb időveszteséget, a vákuumellenörzésen rögtön kiesik, kidobja, ismét próbálkozik) vagy ha felveszi, és nem tudja megmérni ez miatt, és a mérési kísérlet után dobja el. A legnagyobb veszteség pedig akkor van, ha felveszi, méri, majd beültetné, de nem tudja mert ráragad a vákuumpipettára. Ilyenkor már a gép megállitása, és a pipetták tisztítása válik szükségessé.
Extrém esetben a fejbe bejutott ragasztó miatt le kell cserélni a beültetőfejet, ez 1-1,5 óra Siemensnél, Fujinál 30 perc.
Ezek még csak a hibák, de az előállított termék nem, vagy csak nagy nehézség árán lenne javítható, és ez termékbevezetéskor, mikor a gyártási hibaszázalék 10-50% között van, nem kevés pénzbe kerülne.

Van olyan, mikor "apró ragasztópöttyökkel" (még a forrasztáson fölül) rögzítik az alkatrészeket, de ez már a forrasztás után van. Általában bga alkatrészeket töltenek így alá. Nyákonként csak nagyon kevés alkatrészt érint ez a művelet. Ezután már nem cserélhető az alátöltött alkatrész.
Itt szépen látszik az alátöltés

(#206) Rive válasza Lacpac (#205) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem a hullámforrasztásnál SMD-alkatrészek alá pöttyözött ragaztóval keveredik a dolog. Első menetben felkerülnek a ragasztópöttyök a nyáklemez aljára, majd a pöttyökbe belerakja a gép az alkatrészeket. Aztán fordítás, telepakolni a nyák felső oldalát a TH alkatrészekkel. Utána meg hullámforrasztás.

Sima kemencés forrasztásnál ugye nincs semmi ilyen, alulra egyszerűen nem illik olyan alkatrészt tervezni, amit a felületi feszültség ne tartana a helyén.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#207) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Ha van valakinek csiklózós vga-ja szívesen megjavítom egy kicsit.
Olcsón dolgozok. :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#208) Kvazár


Kvazár
őstag

A dolog megoldása elég egyszerű, viszont csak kivételes esetekben működhet. A vid kari alap problémája ebben az esetben az lehetett, hogy néhány forrasztás elvált!! és nem repedések voltak rajta. Azt, miért úgy kell berakni a kártyát az a magyarázat, hogy összeszereléskor az 1ik oldalra ragasztják az alkatrészeket, majd a másikra csak ráteszik, így ha a másik oldalával rakod be, akkor melegítés közben lepotyognak róla. Ha a tiéden máshogy csinálták, akkor vedd fel utána a IJ pólót, és vakard ki az alkatrészeket a sütő aljából :DD :DDD . A magyarázat a hőfokra, azért kell ennyire melegíteni pontosan, mert ekkor már megolvad az ólom mentes forrasztó paszta, de több sem lehet mert akkor a műanyag tokos alkatrészekről a tok leolvad. És aki nem hisz nekem az keressen rá a reflow forrasztási technológiára, mert az kb ebből áll, csak ott az adott hűre fokozatosan hevítik a karit, hogy a hirtelen hőmérséklet különbség ne okozzon kárt a kariban. ( pl. megreped, és az ciki) és lehűteni is fokozatosan hűtik, hogy szépen hűljön ki, mert akkor is megrepedhet.

Tehát a módszer egy a valóságban alkalmazott technológiára épül, de nem ajánlott.

Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#209) nesa


nesa
veterán

Kiprobaltam DS3 giga lapon 8. percbe 2db szilard kondi ledurrant majdha kihul meglesem pontossan.
Igaz 230 fokra raktam a sutot.

:D :D

(#210) Kvazár válasza nesa (#209) üzenetére


Kvazár
őstag

Kár, hogy a gyárakban forrasztásnál 195 főlé sosem mennek, mert már akkor megolvadnak a müanyag tokok. :DDD :DDD
Sok sikert! Én neked drukkolok! :DDD :DDD

Eladó cuccaim: -

(#211) Kvazár


Kvazár
őstag

Jah, és viszonyítás képen, amikor az ólom mentes forraszanyagokra át kellett állniuk azért voltak gondban a gyárak, mert 175-180 fokon többé már nem lehetett forrasztani, csak 195 körül, és a sima alkatrésztokok akkor már megolvadtak! Ezért mindent újra kellett gondolni a környezetünk védelmében, és újfajta tokok kellettek. De azok sem bírnak sokkal többet.
Csak egy kicsit lőttél főlé. :DD :DD

Eladó cuccaim: -

(#212) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Basszus.
Látom néhány embernél sikeres ez a sütős módszer, nem gondoltam volna :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#213) nesa válasza Kvazár (#211) üzenetére


nesa
veterán

Nemolyan nagy ervagas ez nekem nemkerult semmibe viszont jo jatek volt.
Van meg 1 nemindulo a7n8x em:) azmeg szerintem olmos lehet.

(#214) Lacpac válasza Kvazár (#211) üzenetére


Lacpac
őstag

270°C-on is van forrasztás, és ólommentes pasztával (műanyag alkatrészekkel is). A forrasztási hőprofil sem kimondottan azért van, hogy ne repedjen, és törjön a PCB.

Azt, miért úgy kell berakni a kártyát az a magyarázat, hogy összeszereléskor az 1ik oldalra ragasztják az alkatrészeket, majd a másikra csak ráteszik, így ha a másik oldalával rakod be, akkor melegítés közben lepotyognak róla.

Ugye tudod, hogy ez nem így van?

Ha a tiéden máshogy csinálták, akkor vedd fel utána a IJ pólót, és vakard ki az alkatrészeket a sütő aljából

nem fog lepotyogni

És aki nem hisz nekem az keressen rá a reflow forrasztási technológiára, mert az kb ebből áll, csak ott az adott hűre fokozatosan hevítik a karit, hogy a hirtelen hőmérséklet különbség ne okozzon kárt a kariban. ( pl. megreped, és az ciki) és lehűteni is fokozatosan hűtik, hogy szépen hűljön ki, mert akkor is megrepedhet.

Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a nitrogént miért "eregetik" be a kemencébe. (ólommentes pasztához jól jön)

Jah, és viszonyítás képen, amikor az ólom mentes forraszanyagokra át kellett állniuk azért voltak gondban a gyárak, mert 175-180 fokon többé már nem lehetett forrasztani, csak 195

Inkább azért mert többzónás forraztási profil kellett hozzá, ami új kemencéket igényelt. Azokról a beültetési hibákról nem is beszélve, amit az ólmos forraszanyag szépen "behúzott" a helyére. Az ólommentes forrasztás pontosabb beültetést kíván.

Rive

Sajna a hullámforrasztást nem ismerem, még csak egyszer láttam ilyen kemencét, és technológiát, egy üvegfalon túlról, kb 3-4 perc volt.

(#215) Kvazár válasza Lacpac (#214) üzenetére


Kvazár
őstag

Nem doktori disszertáció szinten akartam leírni. :DDD
De, az, hogy a PCB repedéseit javítja ki, az azért nekem is szúrta a szemem.
És igen, amikor szépen fokozatosan hűtik le, akkor tényleg a helyükre húzódnak az alkatrészek, természetesen egy határon belül. De nem a fokozatos lehűléstől, hanem egyszerűen, így hűl ki. [link]
A ragasztással tényleg baromságot írtam, mert azt a hullámnál használják/használtuk.
A nitrogén gáz meg csak azért kell, mert a levegő sok szennyező anyagot tartalmaz, és azok estenként tönkre is tehetik a forrasztást.

Eladó cuccaim: -

(#216) FRIZ 22 válasza FRIZ 22 (#173) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

Még mindig működik :D

(#217) Kvazár válasza FRIZ 22 (#216) üzenetére


Kvazár
őstag

grat. :C :C

milyen tesztprogikat használsz?

Eladó cuccaim: -

(#218) FRIZ 22 válasza Kvazár (#217) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

első napon 3d markok, azóta meg csak sima hétköznapi cuccok, játékok, stb..

(#219) Rics22


Rics22
tag

Ekkora nagy baromságot :W

meghalt az agp-s ati x1650-em,kipróbáltam.......kb 20 percig ment GH3-alatt....most megint csíkoz :(((

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#220) Driftmester


Driftmester
tag

Nekem lessz 1 m8600GT-m (MXM-es asszem...) :K be sem indul vele a laptop de ezt tuti kipróbálom...(ha addig míg ideér nem találok biztosabb megoldást!!!)! :DD :DD :DD :DDD

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/driftmester

(#221) Rics22 válasza Rics22 (#219) üzenetére


Rics22
tag

Upadatd:Elindult a kari,a Hsz-em o'ta megy :D 2 sute's sikeres lett :)

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#222) hoax válasza Kvazár (#210) üzenetére


hoax
aktív tag

Milyen szerencse, hogy a gyárakban 250-350 fok között működnek a reflow kemencék... :U

Don't panic!

(#223) hoax válasza Lacpac (#214) üzenetére


hoax
aktív tag

"Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a nitrogént miért "eregetik" be a kemencébe."
A forrasztás tisztaságát növelik vele.
10 évig "hullámforrasztottam" ezt-azt... ;)

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#224) hoax válasza Driftmester (#220) üzenetére


hoax
aktív tag

Ne barmold szét, inkább add el úgy, ahogy van!
Mindjárt van is rá egy jelentkeződ... Én...

Don't panic!

(#225) Kvazár válasza hoax (#222) üzenetére


Kvazár
őstag

:R Rég volt már az a főiskola. 350 nekem akkor is soknak tűnik ;]
Szeretem az öreg szakikat, akik mivel ugyanazt a dolgot csinálták 20 évig azt hiszik értenek is hozzá. Amikor meg eléjük kerül az új, azt meg úgy kezelik mint a régit..., "hisz azon is úgy kellett...".

Ólom mentesé.

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#226) Kvazár válasza Kvazár (#225) üzenetére


Kvazár
őstag

Ez lemaradt. :)

Eladó cuccaim: -

(#227) hoax válasza Kvazár (#225) üzenetére


hoax
aktív tag

Milyen szerencse, hogy 2008 márciusáig csináltam a 32 évemmel...
A hőprofil viszont a gyártott terméktől, és a használt anyagoktól is függ ha jól tudom.
A főiskolát pedig nyugodtan a hajadra is kenheted ha odaállítanak a géphez, hogy "Itt a probléma, old meg!"... ;]
Én pedig pont kifogtam az ólommentes átállást. Volt is vele szívás rendesen, az tény...
Nem akarlak kioktatni, mivel szerintem nincs is rá szükséged, viszont ha valamit nem csináltál huzamosabb ideig, csak a tanult dolgok vannak fejben, akkor érhetnek meglepetések akár napi szinten. :R
Hidd el, Murphy nálunk is sűrű vendég volt... :)

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#228) Kvazár válasza hoax (#227) üzenetére


Kvazár
őstag

Murphy, nagy Úr! :DDD

A probléma megoldást, én fordítva látom.
Nekem úgy tűnik, friss elme, friss 5letek.
Az öreg szaki meg csak akkor fogadja el a fiatal tanácsát, ha oltári nagyot ég, de némelyik akkor sem. Pedig a fiatal tudja.

Különböző látásmód, különböző tapasztalatok. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#229) #27483136


#27483136
törölt tag

Jó pap holtig tanul. Hát ez sztem nem így van.
Mert:
A jó villmérnöknek (és egyéb műszakinak, stb) kell manapság holtig tanulni.

(#230) hoax válasza Kvazár (#228) üzenetére


hoax
aktív tag

Mondasz valamit...
Néha az én főnökeim is csak kamilláztak, hogy nekem miért sikerült ami nekik nem!
A tanulás pedig igenis fontos dolog...! Viszont a legjobb tanár a tapasztalat.
Hogy a témához is szóljak, én például nem merném megkockáztatni, hogy a kész vga-süti kivételekor lebillenjen az egyik ilyen alufólia-gubacsról, mert éppen túl forró volt a tepsi!
Tuti, hogy szétszaladnának a zizik(értsd: SMD) a tepsiben... ;] :D

Don't panic!

(#231) Kvazár válasza hoax (#230) üzenetére


Kvazár
őstag

Nekem egyre jobban tetszik ez a megoldás minél több embernél látom, hogy bejön.
Esetenként szoktam "barkácsolgatni" és a sima SMD-vel nincs bajom, viszont amelyiknek a hasán van a lába azzal annál inkább.
Ezért egy kicsit tovább gondolva, egy szabályozható hőmérsékletű, ilyesmi sütővel, lehet kipróbálnám. ;] ;]
Aztán majd szól a megrendelő, ha nem megy a cucc amit kért. ;]

Viszont sajnos, ez ma nagyon is igaz, hogy az "öregek" lenézik a fiatalokat, pedig sokkal jobban képzettek vagyunk. Én is melóztam olyan helyen, ahol semmibe sem néztek a korom miatt. Meg amiatt mert ugyan ott végeztem mint a főnök, csak nem levelezőn, hanem nappalin, és nem büfé szakon, hanem a legkeményebben.
Ha valami oltári nagy gáz volt, és már minden mindegy volt neki, csak akkor kérte ki a véleményem, amit természetesen nyilvánosan lehurrogott, majd amikor mégis megcsinálta akkor már a sajátjaként adta elő. :((( És ezt sajna nem 1x játszották el velem. :((( .
De, sok más friss diplomás villmérnök haveromtól hallom, hogy lenéznek minket és ellopják az 5leteinket.
Volt olyan évfolyamtársam, akire rászóltak ne dolgozzon olyan keményen, mert az rossz fényt vet a többiekre, hisz ők nem csinálnak semmit. :DDD De, ez egyéni probléma, és bocsi az off-ért.

Eladó cuccaim: -

(#232) #27483136 válasza Kvazár (#231) üzenetére


#27483136
törölt tag

Láttad ezt a korábbi [link]-et?

(#233) Kvazár válasza #27483136 (#232) üzenetére


Kvazár
őstag

A fene! Megelőztek!! :DDD :DDD
De, az 5let jó volt! :DD :DD

Eladó cuccaim: -

(#234) Lacpac válasza hoax (#223) üzenetére


Lacpac
őstag

Én tudom :) Igaz nem hullámforrasztok, de az SMD-n a géphibákat én javítom. Ebben benne vannak a kemencék is.

[ Szerkesztve ]

(#235) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

:DDD Ez hatalmas :DDD

(#236) fekeandras


fekeandras
őstag

Azthiszem minden mindegy alapon megpróbálkozom életre kelteni az FX5200-am. :) Nincs rohadt büdös sütögetés közben?

(#237) Taky


Taky
senior tag

Asus 8600GTS feltámasztva!!!!
Hihetetlen, de igaz! :D

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#238) Taky válasza fekeandras (#236) üzenetére


Taky
senior tag

Nincs semmi szaga, legalábbis nálam nem volt, a műanyagok ekkora hőmérsékleten nálam nem olvadtak meg...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#239) fekeandras válasza Taky (#238) üzenetére


fekeandras
őstag

Akkor csak belevágok. Rontani már úgysem lehet rajta. :)

(#240) Taky válasza fekeandras (#239) üzenetére


Taky
senior tag

Rosszabb már biztos nem lesz, az tény... :)
Most épp egy 7300GS-t tesztelek, úgy néz ki, ezt is visszahoztam a halálból! :))

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#241) djsilas válasza Taky (#240) üzenetére


djsilas
tag

Vazzeg.... Sütödét nyitottál? :))

(#242) FRIZ 22 válasza FRIZ 22 (#216) üzenetére


FRIZ 22
senior tag

A kártya december végén újra kipurcant.
2D-ben induláskor zöld csíkok, keresztben.
Sütőbe újra be, és megint minden a régi, megy, mint a facsiga.
Úgy néz ki, néha kell neki egy kis megerősítő rásütés :DDD

(#243) Taky válasza FRIZ 22 (#242) üzenetére


Taky
senior tag

Jaja, én is erre számítok! :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#244) Taky válasza djsilas (#241) üzenetére


Taky
senior tag

Így van, nagy üzemit! :DD

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#245) djsilas válasza Taky (#244) üzenetére


djsilas
tag

Ahelyett, hogy dolgoznál... Drágalátos főnököd nem tod véletlen mit akar? Naponta legalább 5x hív! De nincs nekem arra se időm, se kedvem, hogy egy órát cimbizzek vele, munka közben

(#246) gurami


gurami
csendes tag

Én megpróbáltam.Eredmény:az összes kondi leesett a kártyáról a lényeg maradt.Érdemes kínlódnom a vissza forrasztással?

(#247) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Már egy ideje tartozom ezzel a hozzászólással.

XFX GF8600GTS videokártyám a közeledő harmadik születésnapja előtt elkezdett sztrájkolni.
Bekapcsolás után néhány perccel kifagyott a Windows. Újraindítottam a gépet, mintás boot képernyő fogadott.
Pihentettem egy hetet, mire rászántam magam az akcióra.
A technikát egy kicsit korszerűsítettem. Az alumínium galacsinok helyett, kötözőhuzallal felfüggesztettem a sütő kihúzható rácsára.
Ez nem csak biztonságosabb, mert stabil helyzetben van a kártya, hanem egyenletesebben kapja a hőt mindkét oldalról. Nincs hőszigetelő hatása a hideg tepsinek. Ezért 1-2 perccel rövidebb sütés is elegendő. (Féltem a leszerelhetetlen műanyag elemek megolvadásától, ezért próbáltam meg csökkenteni a hőterhelés idejét.)

Az újraélesztő beavatkozás sikeres volt. Tartósnak tekinthető a hatás.A műanyagok is túlélték.

Örök hála a módszer közreadásáért!

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#248) ben800


ben800
aktív tag

Húú még anno emléxek amikor még jött az xbox 360-nak a sok gpu-s baja olyan 2005-6 környékén de még ma is sajna:)
És azokkal is csináltak ilyet csak ott az egész alaplapot be a sütőbe,meg néhány marha becsavarta törölközővel a gépet,és teljesen javíthatatlan lett-.-
Ez is azon az elven alapszik szerintem.

(#249) Mobi28


Mobi28
tag

Ez most komoly? :Y

Visszaolvastam néhány hozzászólást és pislogok nagyokat.

[ Szerkesztve ]

(#250) vinistv


vinistv
tag

Ki hallott már ilyet? Főleg így korán reggel. :D

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.