Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kop8 válasza vinistv (#250) üzenetére


kop8
őstag

Ez kemény!!
Lehet kipróbálom egy 4870-en ha megveszem.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#252) MZsoltee


MZsoltee
veterán

8800 GTS 512MB épp hül, majd kiderül...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#253) MZsoltee válasza MZsoltee (#252) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát kiderült, működik vagyis eddig 30 perc furmarkon vagyunk túl és semmi gondja.

Előtörténete: Itt vettem a ph-n olcsóért 5k vagy valami hasonlóért elküldtem egy ph-s kollégának szerelgette és visszakülte, hogy nála okés és tényleg ment nála egy darabig, de mire hazaért addigra nem nagyon működött beraktam és 5 perc furmark után eldobta magát, még egy próba akkor csak pár sec, 3dmark is kifagyot, szóval akkor megpróbáltam és most megy. Még nyomatom vagy 2-3óraát a furmarkot rajta és ha okés akkor jó a kari! :DD

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#254) Balller


Balller
tag

Köszönet a cikk írójának! :R

nekem is van egy 8800GTS512 videókarim ami 3nappal ezelőt elkezdett pöttyözni
Ma rászántam magam.. és kisütöttem normál sütőben 5-6os fokozaton 9percig
Mikor kivettem a tepsit, volt egy kis szaga a kártyának...20perc hülés után bepasztáztam a gpu-t..rádobtam a hűtést és bepasszoltam a gépbe...
és voálá se pöttyök, se csíkok... :) tökéletes kép
windowsban, játékokban és 3Dmarkban is :D

Sok sikert a végső elkeseredésre :R

Balage

(#255) MZsoltee válasza MZsoltee (#253) üzenetére


MZsoltee
veterán

Frissíteni kellett ma egy kicsit...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#257) überfaller


überfaller
tag

Sziasztok
Az ötlet jónak tűnik, UP érte :)
de az indoklás szerintem nem tökéletes, tudtommal, a nem megfelelő alapanyag választás következtében, vagy épp a feszültség csökkentő köztes rétegek hiányában, az eltérő hőtágulás következtében főleg a nagyon kis forrasztásoknál így bga-k, egyszerűen eltörik a forrasztás (szintén indok lehet az elégtelen hűtés, túlzott hőmérséklet emelkedés), és egy ilyen hőkezeléssel ami egyébként nem épp 196 C° kellene legyen hanem 217fok fölött (tapasztalatom szerint 230C° elég szokott lenni), amennyiben persze a forraszanyag szabványos SnCuAg tartalmú, szóval a forrasztások újraköthetnek, ezt elősegítendő folyasztó szerrel érdemes alaposan megöntözni.
És még kicsit az időtartalomról, nagyon soknak hangzik, persze sosem próbáltam ilyen szabályozatlan körülmények között ilyesmit művelni, azt mondanám 3-5perc alatt lassan 190 fokra melegíteni majd itt tartani további 1-2 percet, majd tovább melegíteni 230fokra 2-3 perc alatt és ezeken a hőmérsékleten tartani 15 másodpercig majd 2 perc alatt 170 fokra hűteni, ekkor már elvileg ki is vehető a sütőből. Ennyit nagy vonalakban!
überfaller

nem veszünk semmit

(#258) jel1


jel1
aktív tag

Én is megcsináltam, csíkozós 8800GT-vel. Tökéletesen megy... :C

[ Szerkesztve ]

(#259) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Nagy UP!!! az írásért!7950GX2-n még be is mutatják ezt az érdekességet! :K

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#260) hunterk43


hunterk43
csendes tag

8800gts 320 mb-sel megcsináltam, tökéletesen működik:D:D:D

(#261) kriszbon válasza madmaxxx (#259) üzenetére


kriszbon
őstag

Jah igen, csak a videón a Gpu nem lett pasztázva. Így azért a hitelessége nem meggyőző, igazán figyelhettek volna az ilyen "apró" részletekre is. ;)
De amúgy az egész simán működhet. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#262) David93Pecs


David93Pecs
tag

Huu.. :D Ez olyan x360 törölközőbe becsavarós megoldás szerű . xD
Elég barbár,de ha még egy ideig jó a kari igy akkor mért ne.? :D

(#263) Sanek66


Sanek66
csendes tag

Megcsináltam és működik! :DD :C
Egy Acer Aspire gépen kiment a kari (először csíkok aztán sötét néma csend). Éppen ki akartam már dobni, mikor ezt az oldalt megtaláltam. Először megdöbbentem és hülyeségnek tartottam. Aztán belegondoltam, hogy a gyárakban is hasonlóan oldják meg az ónozást. Gonoltam próba-szerencse mit veszíthetek a kari már úgy is rossz.
Kicsit pesszimistán helyeztem vissza a kártyát, és meglepetésemre megjött a kép. Egyszóval bizonyos híbák orvosolására jó!
Köszönet az ötletért!

(#264) LW


LW
őstag

Wáze van kettő x1650 pro kártyám, betolom mindkettőt:) Ugyan az a baja, megy(ahogy változik a jel máshogy szemetel), csak fura színű pixelek szaladgálnak, egyik csak életre kel. ;] ;]
Kösz, remélem anyám nem kotyvaszt így vasárnap közepette.

[ Szerkesztve ]

(#265) Juhtúró válasza Juhtúró (#204) üzenetére


Juhtúró
tag

Sziasztok,
anno megsütöttem a videókarit (2009.12.05) és most kezdett megint csíkozni. Több mint fél évig bírta, éjjel nappali használat/játék után :D Megyek megint megsütöm

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#266) LW válasza Juhtúró (#265) üzenetére


LW
őstag

Az elkóKondik miatt nem merem megsütni a villanysütőnkben. Nem durrannak szét 200 fokon?

(#267) Juhtúró válasza LW (#266) üzenetére


Juhtúró
tag

nálam semmi látható elváltozás nem történt a videókarival. azért óvatosan bánjatok vele hátha valaki nem olyan szerencsés mint én :D

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#268) LW válasza Juhtúró (#267) üzenetére


LW
őstag

Újra-újra sikerült éleszteni? ;]

(#269) Csuty94


Csuty94
csendes tag

van egy őskövület x1650 pro-m.. beletettem a gépbe még mikor uj volt és mikor bekapcsolt egy szisszenés és nem működött..nem cserélték..sztetek ha megpiritom jó lehet?:D

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#270) Juhtúró válasza LW (#268) üzenetére


Juhtúró
tag

Számomra is hihetetlen, de ez a kártya igazi túlélő: kétszer is megsütöttem már 180fokon 8 percig. Először alsó-felső sütés módban légkeverés nélkül sütöttem, most gondoltam váltok és légkeveréses módban is megsütöttem és megint megjavult :DDD
(A kártya egy nvidia 8800 gts oc)

[ Szerkesztve ]

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#271) LW válasza Juhtúró (#270) üzenetére


LW
őstag

Hihetetlen :DDD

(#272) kop8


kop8
őstag

Valaki megmondaná hogyan tudom a kipotyogott alkatrészeket visszatenni, mert a forrasztó kevés hozzá???

[link]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#273) Lacpac válasza kop8 (#272) üzenetére


Lacpac
őstag

Ezzel meg mi történt? Szerintem ehhez már egy műszerész kell. Akkor sem biztos hogy jó lesz. Sőt kb 5% esélyt látok, és ezt nagyon optimistán mondtam. Szerintem a ramok is elmozdultak a helyükről.

Sokáig sült?

[ Szerkesztve ]

(#274) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Itt az idő, hogy a 8800GTS-emet újraélesszem!

(#275) h.adam.92 válasza h.adam.92 (#274) üzenetére


h.adam.92
őstag

OMG!
és sikerült is, amit nem is hittem volna :Y
darth kösz az 5letet :DDD :R

(#276) Juhtúró válasza h.adam.92 (#275) üzenetére


Juhtúró
tag

sok életük van ezeknek a 8800asoknak :D nekem gts oc verzió van és már kétszer is újraéledt

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#277) h.adam.92 válasza Juhtúró (#276) üzenetére


h.adam.92
őstag

akkor bizakodó vagyok :DDD
ha még1x behal megint megsütöm :DDD

(#278) kop8 válasza Lacpac (#273) üzenetére


kop8
őstag

10percig 200fokon de már nem kísérletezek a javításával:)

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#279) kpal


kpal
veterán

Ha az én vga-am is döglődne nem tudom hogy bemerném-e rakni a gázos sütőbe nehogy felrobanyon . :) Sokan csak elektromos sütőbe teszik de gázosrol nem hallottam . Arra lennék kiváncsi hogy Darth_Revan kolléga még használja-e a vga-t vagy mi lett a sorsa ennyi idő után vagy megsütötte még .

[ Szerkesztve ]

(#280) kpal válasza Juhtúró (#265) üzenetére


kpal
veterán

Nektek villany vagy gázsütő van ?

(#281) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Hát ilyet se hallottam még és vannak is kételyeim a módszerrel kapcsolatban. De elméletileg működhet. (Vagy elméletileg nem és gyakorlatilag meg igen? Ki tudja... :DDD)

Nem minden vándorút céltalan...

(#283) Juhtúró válasza kpal (#280) üzenetére


Juhtúró
tag

villanysütőnk van :D még mindig él a kari 2odik újraélesztés óta

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#284) kpal válasza Juhtúró (#283) üzenetére


kpal
veterán

kétszersült...na ez kemény... :D és folyamatos használatban van vagy tartalék vga lett belőle ?

(#285) Juhtúró válasza kpal (#284) üzenetére


Juhtúró
tag

folyamatos használatban van :D minimum 10órát megy egy nap, néha játék, hogy megizzadjon, szóval minden :D

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#286) albi31


albi31
senior tag

Hy!
Kb 2h olvasgatom a fórumot,kezdve 2009 valamikortájt-tól..és hát akkor még nem értette senki vagy nem jutott el édes hazánkba az,ami már a nagyvilágba(nagyobb felhasználási db szám,akár asztalis VGA akár Noti amibe normális VGA van)terjedt,vagyis rettentő sok meghibásodott Nvidia VGA(2008 augusztusában elismerte az Nvidia,és kb 500e zöldhasújába került ez a hiba),ez jellemző a 6000,7000,8000-s sorozatra!
Olvasgattam itt a hszket,igen sajnos működik a dolog,de nem azért amit itt az emberek 99.99% hisz,nem a BGA forrasztással van a baj,ha az lenne,akkor közel nem sikerülne ennyi embernek a baj magába a VGA chipben van a bibi,a forraszanyag megválasztását,ami az un. bump-kat tartja össze lett hibásan megválasztva,így a forraszanyag a hőingadozások következtében szépen elreped,amikor a sütőbe kerül,ez a forraszanyag áll össze megint,ezért a "sikeres" életrekeltés...csak ez épp nem megoldás,mert elöbb-utóbb megint eltörik,és megint nem működik....sokan,akik ezzel az információval rendelkeznek,visszaélnek vele,és mint szakemberek javításokat vállalnak(itt is találtam,meg is haragudott rám! :D )..és ezzel nem kevés embert megvezetve,átverve!
Ez a művelet(persze itt nem a sütős eljárásra gondolva,mert ezt szakműhelyben egy normális hőlégpisztollyal végzik)a notiknál sokkal rövidebb életű,mivel ott rosszabb a hőnyíródás,ezért az asztalis tovább bírja.
Az Internet televan az ilyen kuruzslokkal!A végső megoldás a chip cseréje lenne,de mivel rettentő kevés a megbízható alkatrész(hiszen 2008 08.-ig a hibás chippek jöttek le a futószallagról),így nagyon kilátástalan a helyzet..a piac televan hibás Nvidia-s VGA val és az ezekkel szerelt Notebook-kal,pl nagy vesztesse ennek a HP,DELL,SONY,MAC,FUJITSU...de ebből talán a DELL és a HP presztizse esett a legnagyobbat..nézd meg hogy 2008 nyra óta a legtöbb Notiba ATI VGA van! :K

Akkor ezek után mindenkinek felhívom a figyelmét az óvatos vásárlásra,és ha lehet ne álljon senki a "sarlatánok" sorában...THX!

[ Szerkesztve ]

(#287) MasterDeeJay

Látom sokaknak sikerült életet lehelniük a hibás vga-ikba.

Van egy Gainward 7600Gt-m, igazából csak tartaléknak amolyan szervizes videókari. Pöttyöz néha. (talán memóriahiba)
Ha érdemes akkor lehet a mai rakott krumpli után ez is megy a sütőbe. (nem egyszerre) :DDD
Az érdekelne hogy a kondikkal mit kezdjek, kibírnak pár percet vagy le kell őket forrasztani a sütés idejére?
Esetleg ha sejtem hogy memóriahiba akkor valahogy csak azt a részt melegíteni gázláng fölött? (nem direkt az égő gázba csak jóval fölötte).

Illetve van egy alaplapom ami el van görbülve és úgymond nem minden pozícióban működik. (Abit AN8-32x) Ennél is működhet a sütős megoldás?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#288) bigga


bigga
aktív tag

Én szerintem bedobom a mikroba, grillen a 6600-om, mert már többen ajánlották a sütős megoldást, de az áram az csak olcsóbb - meg a mikrohullám csak gyorsabb - mondjuk a szendvicssütőre is gondoltam, hogy berakom, de akkor meg eldeformálódik. :DDD

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#289) Darth_Revan válasza bigga (#288) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tegyed csak a mikroba, legalább szép tűzijáték lesz :K

(#290) bigga válasza Darth_Revan (#289) üzenetére


bigga
aktív tag

Az biztos - majd valamelyik nemzeti ünnepre időzítem, hogy összekössem a kellemest a hasznossal. :)

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#291) atila4


atila4
senior tag

Nekem is ma meghalt a vga-m ( 8800) De megsütöttem és újra jó :R

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#292) madpayne


madpayne
csendes tag

Hi! én is beálltam a sorba... sütőttem egy 8800gt-t simán jó lett... mehet vissza az sli-be a cucc... :)

6perc sütés 210C-on nekem elég volt ennyi... :)

A tudás bűn, de én ártatlan vagyok!

(#293) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Én is kipróbáltam ezt a legended :)

Nos az alany két alkatrész volt. Egy Inno3D Geforce 7600GS és mellé még próbaképp egy Kingston 1GB DDR ram.
A VGA hibajelensége, hogy nem ad képet a ramé pedig, hogy hibázik memteszt alatt.
A sütőt indítottam, majd mikor elérte a 200 fokot szépen betoltam őket. Kb 8-9 percig sültek, majd ki.
Lehet hogy a sütési időt picit tágra vettem, mivel a szilárd elkós kondik mind felpúposodtak a kártyán. Így ezzel eredmény csak péntekre várható (addig szerzek cserealkatrészeket hozzá).
Sajnos a ramon ez az akció nem segített, ugyanúgy hibázik memteszt alatt. Azonban a 7600-asra nagyon kíváncsi vagyok :)

Ha sikerül ha nem, még lesz egy Gigabyte 8400GS ami meg fog sülni, mert szemetes képe memóriahibára utal. Ezt azonban kevesebb ideig fogom majd sütni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#294) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#293) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A 7600GS újrakondizva. Ma reggel betéve a tesztpadba, félve bekapcsolva és van kép! Win 7 feltelepít és van aero is, majd terhelődött a Furmarkkal is és, bírta. :K
Komolyan nem hittem volna!

Ha lesz időm most hétvégén sort is kerítek a 8400GS-re és mellé még betolok egy rossz TV tuner kártyát is :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#295) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

ati 9800pro 128mb
szemetelt, nagyon. szabályos mintákban, nem random. mozgatásra változott, de sehogy nem volt jó.
a hűtő leszerelése után első körben gpu-val felfelé kapott 2 percet 200fokon.
javulás volt észrevehető, de az idő mulásával (és a kari melegedésével) egyre rosszabb lett a helyzet. alaphelyzetbe 70%-ban jó volt, néha szarakodott csak, de mozgatásra szemetelt.
igaz közel sem annyira mint előtte.
igy második körben ugyanugy, 200 fokon, de már 3 percet kapott.
most tökéletes. alapjáraton full nem szemetel, és ha mozgatom sem.
nemtudom mennyire lesz tartós, mégcsak 10 perce megy kb.
de a lényeg, hogy ugy tünik müködik!!! :Y
köszönöm a cikk írójának! :R

(#296) fenergie84


fenergie84
addikt

Remélem még látogatja valaki ezt a topikot :D

Van egy 8600GTS és egy 8400GS karim, amit meg szeretnék sütni.
Olvasgattam visszafelé, de igazából nem tudom eldönteni, hogy hány percre rakjam-be őket, illetve, hogy a már felmelegített sütőbe tegyem be a kártyákat, vagy fokozatosan melegítsem fel őket.
Erre szeretnék választ kapni :R
Üdv.

(#297) hegeanabol


hegeanabol
aktív tag

ebbe ne mennyünk bele :W:W:W:W:W:W

ideiglenesen ? Mind a kolléga ph-n ? megy 1-2 órát azt 8k :DDD ?? igen .

Mi meg bga forrasztóval csináljuk a tényleges rebaltt 3-4kért :R .1 hét garival .

a piac is azért ilyen :W:W:F:F és azért ennyi az ára minden kártyának amennyi.

Hülye gyerek meg csinálja de gyosan meg kell szabadulnia tőle ezért a 15-20k kártyát adja 10-12k h hamar elvigyék és ez ki hat a piacra.

Szerinted az jót tesz a kártyának ? Saját magadtól nincsen annyi eszed ,hogy NEM!

Hanem meg plusba ajánlod. Elmondom miért érint ez engem ilyen mélyen . És a témát itt le zárom ez nem az a topik .A többit privátba elmondom szívesen.

1 elromlott a kártyája xy-nak meg sütötte vagy jó vagy nem más választás nincsen .
10ból kb 2-3 ami jó vagy több nem vagyok jártas . És a kondik ??azokkal mi a helyzet?!

2 nem sikerült . Ugyan úgy nem ad képet eladom hibásként (v@terán ,vagy itt a ph-n)

3 Meg veszi akárki akár te is (rá kérdezel hogy volt e javítva srác áhh nem nem !!!)
Meg veszed postán mivel nem tudod személyesen ... meg kapod és látod azt hogy volt bántva mikróval vagy sütővel ....eredmény???ki dobtad a pénzt az ablakon :R :W:W:F

4 Sok olyan kártyát kapok amit meg sütöttek és le esett róla vagy épp el csúszott az smd :W:W:W süssed csak :DDD.

5 meg sütöttétek , jó eladod piac szar lesz mivel szabadulni kell tőle hamar. Nem jó eladod hibásként és a gyanutlan ember meg veszi és be bukja mind a 2 alkalommal ezt te minek mondanád ? ÉN CSALÁSNAK !!!!!!!

és akkor ezt ajállgatok :C:C:C

Ezért bosszant fel :R

Lehet csinálni :R:R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#298) hegeanabol válasza fenergie84 (#296) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

Most ahogy végig olvastam ezt a bejegyzést...találtam pár ph-s kollégát akitől vettem hibás kártyát...és mikor kérdeztem tőlük ,hogy volt e bántva azt mondták ..

idézem .

TÖNKRE MENT NEM FOGLALKOZTAM VELE INKÁBB ELADÓM !!!!!!!!!!!

most meg látom ,hogy sütő volt :DDD

össze szedem a listát és osztom a feketéket :(( :(( :(( :((( :((( :((( :((( :W :W :W

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#299) fenergie84 válasza hegeanabol (#298) üzenetére


fenergie84
addikt

felőlem, bár nem tudom ezt miért címezted nekem...

(#300) hegeanabol válasza fenergie84 (#299) üzenetére


hegeanabol
aktív tag

félre ment bocs :B

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.