Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) dugo_ válasza zsozsito87 (#650) üzenetére


dugo_
veterán

Örömmel hallom. :)
Sajátnak én is nekiugrottam egyből (sikeresen), de azért valami józanságot be akartam írni, mielőtt a külső szemlélők nekiugranának nagy hévvel egy ilyen kétes dolognak.

(#652) customer114


customer114
senior tag

Eredeti cikk: "csak olyan kártyával próbáljátok ki ami már tuti halott és amúgy is a kukában végezné!"

What is dead may never die. :DDD

(csak így ennyi offba, további kellemes sütögetést)

(#653) Cselo


Cselo
csendes tag

Hello,

tegnap egy HP 6715b-s alaplapot hoztam vissza az életbe így. nem tudom meddig lesz jó, de most megy.
Illetve megcsináltam egy HP6455b-nél is, most már ott is van újra kép, de 10-15 mp után elkezd nagyon intenzíven pörögni a ventilátor és 5 mp után megáll.

Vélelmezem, hogy a CPU melegszik, növeli a ventilátor fordulatot, de nem tudja kellően lehűteni és a hővédelem lekapcsolja.

Mit gondolok, ez lehet a baja? CPU-t nem pasztáztam újra még, de akkor este megpróbálnám...

(#654) customer114 válasza Cselo (#653) üzenetére


customer114
senior tag

Nem pasztáztad újra? Hogy szerelted össze sütögetés után, paszta nélkül?

(#655) Cselo válasza customer114 (#654) üzenetére


Cselo
csendes tag

Hajnal volt már, és nem volt paszta otthon. Összeraktam azzal a mennyiséggel ami a bordán volt... :F

(#656) Toby888 válasza Cselo (#655) üzenetére


Toby888
senior tag

inkábvártál volna vele kicsit amég lesz paszta... :(

(#657) Baryka007


Baryka007
őstag

Én egyből ki is próbáltam a régi 4850 esemmel :D Megtuningolva Grid 2 alatt döglött meg jó pár éve :D Sajnos nem lett jó :\ De a kártya él, mert vannak rajta ledek. És úgy villannak fel amikor indítom a gépet, hogy minden oké nem jelez hibát. De attól még nincs kép... Régebben sütés előtt még volt. De azalatt az évek alatt még volt leejtve is :DDD :DDD Szóval kapott szegény, HD 6970 essel egyetemben a polcon port fog most leszázalékolva :D De lehet hogy a 6970 et is megsütöm ;] ;] Pedig az VRM es lett füstölt is xD ;] ;]

(#658) Baryka007 válasza Vancom (#635) üzenetére


Baryka007
őstag

Flexeld ki onnan, és mehet is a sütőbe ;]

(#659) Toby888


Toby888
senior tag

Oszt maj irjad hogy megye sütés után :D

(#660) lase92


lase92
csendes tag

Hi!
Épp most sütöttem meg egy csikozós és nem mindig betöltős HD 7870-t.
Nekem most bevált a dolog. :)
Annyi történt, hogy a hdmi csati nem működik, de a dvi hibátlan.

Kb 6-7 percig volt bent előmelegített, alul felül fűtő módban a villanysütőben, olyan 180-200 fok között.
Van egy döglött HD 6770-em is, az is meghalt (helyette lett a 7870), azon is kipróbálom a módszert. :D

[ Szerkesztve ]

(#661) Toby888 válasza lase92 (#660) üzenetére


Toby888
senior tag

nna gratula !! :C majd írd meg hogy sikerült e beindítani a másik VGA-t is :DDD

(#662) Zsocz


Zsocz
csendes tag

Hát szerintem ez a metódust csak a lege- legvégső esetben szabad alkalmazni.
Plusz abba a sütőben , ahol kaját csinál az ember nem túl tanácsos.

(#663) Toby888 válasza Zsocz (#662) üzenetére


Toby888
senior tag

hát én szerintem nem is szabadna alkalmazni, csoda hogy még nem durrant be valameik bátor embernek, mert pl nagyobbra rakta a hőt, vagy tovább hagyta bent

(#664) kovy79 válasza Toby888 (#663) üzenetére


kovy79
őstag

Mi az, hogy bedurrant? Mi durranna be? :U

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#665) Toby888 válasza kovy79 (#664) üzenetére


Toby888
senior tag

pl régebbi vga-nal a kondik

(#666) kovy79 válasza Toby888 (#665) üzenetére


kovy79
őstag

Aki úgy állítja be a hőfokot és annyi ideig hagyja bent a cuccot, akkor meg is érdemli.
A cikkben (aminek a topikjába írunk) minden le van írva...
Még véletlenül sem mondom azt, hogy ez az eljárás ajánlott, de azért túlzásokba sem kell esni (robban, a sütőben többet mást nem sütünk, stb.)...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#667) Toby888 válasza kovy79 (#666) üzenetére


Toby888
senior tag

There is the point :R

(#668) lase92 válasza Toby888 (#661) üzenetére


lase92
csendes tag

Sajnos a másik nem sikerült, de annak nem is csíkozódós problémái voltak, csak fekete kép, ventinlátor pörög téma... :/ Crossfirében még néha összedolgozik egy másikkal, de nem minden indításnál hajlandó rá.

A másik még most is működik, bár 1x gondolt egyet és "lement csíkba", monitort átküldtem másik csatira és azóta szerencsére nem jött elő a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#669) Hencso


Hencso
Ármester

Sapphire R9 280x Trix-xxx toxic oc Rebbal vagy sütés esetleg hölégfuvó ...?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#670) Toby888 válasza Hencso (#669) üzenetére


Toby888
senior tag

ha szeretnéd még használni , akkor reball,a sütés pár hónapig megy kb, de az sem biztos

(#671) Hencso válasza Toby888 (#670) üzenetére


Hencso
Ármester

rebal sem ad rá sok esélyt hogy jólesz! :(

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#672) Toby888 válasza Hencso (#671) üzenetére


Toby888
senior tag

igaz ! de több az esély mint a sütéssel...

(#673) albi31 válasza Cselo (#655) üzenetére


albi31
senior tag

Megnyugtatlak,hogy ha normálisan összeraktad akkor paszta nélkül is simán kell mennie csak kb 8-10C jár magasabb hőmérsékleten,többször kipróbáltam már laptopjavítás után...arra viszont figyelj,ahol hőátadó lapka van és nem tetted vissza,az gond lehet,attól lecsattanhat a gép! (északi vagy déli híd)

(#674) SzaBIKA84


SzaBIKA84
csendes tag

Sziasztok!

Érdekes probléma merült fel a szeretett Dell gépemmel.

Szoktunk egy barátommal Diablo 3-mal játszani, és azt vettem észre, hogy a képen megjelentek vízszintes csíkok. De csak a töltőképernyőkön. Aztán a karakterek, és mobok környékén, ilyen fura szétesések jelentkeztek, miközben a map, és a további effektek (tűz, stb) normálisan néznek ki.
Továbbá azt vettem észre, hogy a játék furán hullámozva belassulgat. Nem értettem a dolgot, mert a többi játékom (Mass Effect: Andromeda - persze Low beállításokkal, aztán fullon a Tomb Raider, Starcraft, Mass Effect 3, NFS Hot Pursuit, Dirt3, stb...) normálisan megy azóta is, így programhibát sejtettem.

Jött a szokásos móka: driver frissítés majd régebbire állás, játék újrahúzása, de nem oldódott meg a gond. Felvettem a kapcsolatot a supporttal, de ők se tudtak jobbat mondani, így elindítottam egy 3DMark-ot, hogy lássam, hogy mi lehet a gond. Na ott ismét jelentkeztek a csíkok, így VRAM hibára gyanakszom. Ámbár érdekes, hogy ott is csak a Time Spy jelenetnél, a többi ott is jó.

Ilyenkor mit lehet/érdemes csinálni? Nagyon nem szeretnék/tudok új gépet venni, és aggódom. Alaplap VGA-val együtt 80000 HUF alatt nem lesz, cserélni meg csak ezt a részt gondolom esélytelen.

A gép egy Dell Inspiron 7720 laptop, és egy GeForce 650M chip van benne, az integrálton kívül.

A tippeket köszi előre is, szép napot Nektek! :R

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#675) lase92 válasza SzaBIKA84 (#674) üzenetére


lase92
csendes tag

Érdekes az biztos, hogy csak egyes játékoknál jön ki.
Én még olyat próbálnék ki, hogy teljes képernyőn futtatva vagy ablakba keret nélkül mutat-e valamit, esetleg próbálkoznék ki és/vagy be kapcsolgatni a grafika beállításoknál opciókat, nem-e pont egy adott beállítás nem tetszik neki.
Remélem mire ezt kipróbálod jön erre fele egy hozzáértőbb, mint én :D

[ Szerkesztve ]

(#676) SzaBIKA84 válasza lase92 (#675) üzenetére


SzaBIKA84
csendes tag

Kibontottam itthon az ablakkeretet, és kiraktam a gépet a párkányra, de úgy is csinálja... :DD (amúgy sajnos ablakos módban is problémás... :( )

A beállításokat pedig már próbáltam kapcsolgatni, de nem jártam sikerrel. :O

Egyéb ötlet?

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#677) Toby888 válasza SzaBIKA84 (#676) üzenetére


Toby888
senior tag

esetleg egy másik rendszerrel megpróbálhatod, de szerintem hardveres a probléma...

(#678) SzaBIKA84 válasza Toby888 (#677) üzenetére


SzaBIKA84
csendes tag

Erre gondoltam én is, csak az egy hosszabb művelet lesz.
De felfogni sem tudom, hogy mi miatt lehet ez, hogy csak 2 helyen jelentkezik a probléma... :(

Mindegy, majd jelentkezem, ha kiderült valami. :R

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#679) albi31 válasza SzaBIKA84 (#678) üzenetére


albi31
senior tag

Mert azok a játékok fűtik valamiért jobban,bár inkább a 3DMark-ra gondolva,foglalkoznék csak a hibával,szóval,mértél GPU hőfokot?ebből már jön is a következő kérdés,ki van takarítva a VGA+CPU?(értem ezalatt hogy a ventilátor ház is szét van szedve,összes porcica eltávolítva,régi gap pad (csak ha már kemény és száraz) cseréje!

(#680) --Lorant--


--Lorant--
aktív tag

Sziasztok! Látom ezt a sütős dolgot,de annyira irreális viszont így is mind1. Leírom úgy ahogy volt ,tegnap este photoshoppoltam festegettem az assetto corsa egyik autóját a könyvtárában van egy showrom nevezetű hát minek nevezzem program amivel meg tudom nézni úgy az autót,hogy nem kell elindítani a játékot. Szóval phcs4 festettem mentettem a progit nem zártam be és így mentem a showromba megforgattam az autót megnéztem jobbról balról míg 1x csak elfehéredett a képernyőm a zene ami alatta ment az továbbra is zenélt,de a kép az fehér lett. Resiztem a gépet mert máshogy nem tudtam kijönni belőle.( előtte míg a cs4+showrom ment egy ALT+Esc és kilépett) Elindult a gép resi után szépen ,de újra eljátszottuk ugyan ezt aztán már szürke háttér sötét csíkokkal ,de csak akkor mikor a cs4meg a showrom ment. Úgy gondoltam azaz nem gondoltam,hogy a videókarival lehet gond ezért újratelepítettem a wint ennek következtében minden simán ment míg a videókari driverét fel nem telepítettem ,ha feltelepítem a drivert bármelyiket lehet az régi vagy új nem tudom bekapcsolni a számítógépet beadja odáig,hogy üdvözöl és onnan kezdve fekete a képernyő. Ez egy msi twin frozr III R7850 . Mi a teendő (nyilván egy másikat vásárolni) , Nem tudom mi tévő legyek? Ha úgy dobálnák a lóvét be az ablakon én is földhöz verném :) de sajnos nem így van. Sütögessem én is?

....

(#681) --Lorant-- válasza --Lorant-- (#680) üzenetére


--Lorant--
aktív tag

Akkor nem sütögetünk hanem veszünk másikat ;]

....

(#682) lase92 válasza --Lorant-- (#681) üzenetére


lase92
csendes tag

Ha már veszel másikat, akkor mindegy hogy megsütöd vagy sem. :DDD
Maximum lesz 2 karid egy ideig.
szerk: novemberben én is sütöttem 1-et, még működik. (kopkop)

[ Szerkesztve ]

(#683) --Lorant--


--Lorant--
aktív tag

Új kérdés a mostani videókarin 4x1 táp bemenet van a régin 3x1 volt a tápon így külön van mint a képen szépen egymásba illeszkedik ,de mégis két fekete nem pedig egy sárga és fekete kábel van. Ezt így illesztem össze és beledughatom vagy nem?

....

(#684) Pannika93


Pannika93
újonc

Csak egy tapasztalat.
Egy hete kábé játék közben elfehéredett a kép, nem reagált semmire. Újraindítás után kékhalál, vagy csak simán fekete volt a kép. Csökkentett módban elindult, drivereket újraraktam, semmi.
Windows újratelepítés, indult, videókártya driver felrakás után megint visszatért a fekete képernyő/kékhalál.
Próbálkoztam régi driverekkel, de ugyanez.
4. driver után meguntam, szétszedtem, és nincs mit vesztenem alapon betettem 200 fokra 6 percre.
Kihűlt, visszatettem, egyből elindult.
Szval újabb sikersztori. :DD

(#685) gery2k14


gery2k14
tag

Sikerült életrekelteni egy HD6850 et :C
Játék közbe 2 napja össze-vissza ugrált a képernyő 3x alkalomra pedig már a windows töltésnél megakadt 2 szép nagy kék csíkkal
8 percig 200 fokos melegítés után visszanyerte szép alakját, képét a videokártya, a tesztek megvoltak, minden jó vele :)) :)) :))

(#686) lase92


lase92
csendes tag

Nyek a kártyámnak :( (HD 7870 MSI)

2016.11. hónaptól mostanáig volt jó.
Most újra megsütöttem, és újra jó lett, pedig már lemondtam róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#687) Toby888 válasza lase92 (#686) üzenetére


Toby888
senior tag

az derék !! :C kíváncsi leszek meddig fog dorombolni a második sütés után :D :D ;]

(#688) kovy79 válasza lase92 (#686) üzenetére


kovy79
őstag

Ilyenkor érdemes egy kis fluxot nyomni a gpu/memók alá! ;)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#689) albi31 válasza kovy79 (#688) üzenetére


albi31
senior tag

Leírom,nem a hordozó és az alaplap golyócskáival van gond(oxidáció),hanem magába a magban(chip ami ott csücsül a hordozón!),az ott lévő forraszanyag fárad el!

(#690) kovy79 válasza albi31 (#689) üzenetére


kovy79
őstag

Leírom: igen, ezért foglalkoznak sokan reballal és ezért segít a "meghalt" kártyák nagy részén...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#691) albi31 válasza kovy79 (#690) üzenetére


albi31
senior tag

Leírom,hogy reball nem megoldás,még egyszer nem írom le,nem a golyókkal van a gond az esetek nagy részénél...aki golyóz annak nem sok rálátása van a dolgokra!!!
Ui. : arról nem is beszélve hogy a kb 200 javítás során egyszer sem tettem fluxot a memóriák alá,minek? :F

[ Szerkesztve ]

(#692) siggo


siggo
csendes tag

Sziasztok!
Nem igazán hittem ebben a "sütésben",de az a helyzet,hogy működik!
Veszteni valóm nem volt,és kipróbáltam a mai nap. A VGA egy Asus gtx 580 Matrix Platinum.2011-es gyártás.
Mindenki ismeri? Ezek nem igazán szoktak kinyiffanni/nekem kettő is volt/ mert válogatott, alkatrészeket használnak ,hogy leverjék a konkurenciát és megvédjék a Matrix nevet.Ez ma már nem igaz!Szóval a Matrix egyszer csak elkezdett olyan hibajelenséget produkálni,hogy a kernel modul összeomlik aztán visszaáll.Ez sötét képernyő pár mp-ig aztán minden megy tovább.Ez a jelenség aztán megszünt mikor a gyári driverét telepítettem fel cd-ről. Aztán cseréltem rendszert és ez a vga egy tartalék gépbe lett telepítve,amit ritkán használok.Egy idő után elkezdett rendszer összeomlásokat produkálni a legváratlanabb pillanatokban/web-böngészés,ami ugye nem igazán terhelés/ Ez egyre sűrűbben jött elő,úgy hogy már kezdett igen zavaró lenni.
Aztán pár napja már nem töltötte be a win7-et sem,illetve próbálta de helyette szivárványos vízszintes szitaszerű csíkok formájában. Szóval nekiálltam "megsütni" a "csippet" 1-es fokozaton ami nálam 300c-fok.
De nem 5 percig ahogy egyes videók mutatják a Youtubon,hanem kb.1 perc ,és legalább 30cm távolság célzottan csak a chipre körkörös mozdulatokkal! Alufólia takarás /mindenen duplán/ a környezetében!
Közvetlen hő csak a csippet érheti.Okos dolog a legvékonyabb forrasztó cint a csipp tetejére tenni,hogy lássam az olvadáspontot.Amint olvadna,azonnal kikapcs. vagy távolság növelés,különben kiolvad a többi láb forrasztása a lapkából.Mivel gyárilag 240c-fokon forrasztják igen csak figyelni kell erre.Erről a Matrix vga-ról írtam ezt az egész hozzászólást,és közben eszembe jutott,hogy van nekem két 8800gts-em valahová elrakva hasonló hibával.Ezeket is hőkezelni fogom :DD

(#693) Toby888 válasza siggo (#692) üzenetére


Toby888
senior tag

és akkor most megy a gtx ?? :D

(#694) siggo válasza Toby888 (#693) üzenetére


siggo
csendes tag

Semmi baja simán mügszik mint újkorában! Ma megcsináltam egy Asus gtx 560-at is.Gyönyörűen megy.
Mitől javulnak meg fogalmam sincs,de működnek!

(#695) Toby888 válasza siggo (#694) üzenetére


Toby888
senior tag

Gratula !!! :C :R
Azt hiszem valami olyasmi hogy a hőkezeléstől ezek a kis golyócskák valamennyire visszaragadnak a nyákhoz, ezzel létrehozva a kontaktot, de nem vagyok benne biztos ...

(#696) siggo válasza Toby888 (#695) üzenetére


siggo
csendes tag

Igen! Jól tudod. Kicsit utánanéztem.Ezek a BGA-ic ón golyócskák okozzák a kontakthibát,és tulajdonképpen egy újraömlesztéses Reflux forrasztást csinálok.Ez a leggyakoribb hiba.Ez okoz legtöbbször kékhalál nélküli lefagyást,nem ad képet,csíkos kép,nem kapcsol be a gép,nem indul,kikapcsol,lefagy stb.

(#697) Toby888 válasza siggo (#696) üzenetére


Toby888
senior tag

nna akkor beírok egy pirospontot :D :DDD

(#698) albi31 válasza siggo (#696) üzenetére


albi31
senior tag

Messziről sem arról van szó,leírtam hogy miről van szó!

(#699) Toby888 válasza albi31 (#698) üzenetére


Toby888
senior tag

oké oké , hiszünk neked ! :K

(#700) siggo válasza albi31 (#698) üzenetére


siggo
csendes tag

Szóval a magban lévő forraszanyag fárad el szerinted? Elképzelhető az is.Mivel csak hőkezelést kap és nem "reballozok" nem látom,hogy mi történik belül.Ehhez szét kéne kapnom egy chippet,lássam mi van belül.
Kíváncsivá tettél! Van egy régi Radeon 1300-as azt kibelezem bár még mindig működik. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.