Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) .bableWes


.bableWes
őstag

tényleg müködik ez az eljárás. még nyáron halt meg a kisgépbe a vga (gf 5700 es) haver mondta, h 10 perc sütö és müködik. igaz én 250 fokon sütöttem, nem 196 on 8 percig azota müködik.
a gép azota volt 2 lan partin is, meg tesom játszik rajta, és az a gép megy szinte mindig a letltés miatt... azota is megy ;]

szvsz csak ajánlani tudom ezt a modszert, ha már nincs gari a vga-n!!!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#102) Puma K


Puma K
veterán

Nekem egy Asus 7900GT-m van aminek szemetel a képe játékban Windowsban még talán lehetne használni de egy idő után csíkok, és szemetelés jellemző.
Erősen elgondolkodtam, hogy kipróbáljam :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#103) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Aki ezt kipróbálja(miért ne próbálná,magasbb hőmérsékletet is megadhat,de maximum 5 percre,érdemes injekcióstűvel folyasztószert ill forrasztási gyantát a nagyobb ic-k pereme alá beinputálni.De érdemes elvinni szervízbe,ott szakszerűen átforrasztják,ha csak oxidos ,ez megoldja a kontakthibát.

(#104) Speeedfire válasza Puma K (#102) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ez általában nem a megfelelő hűtés illetve túlhajtás miatt van?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#105) PH-User


PH-User
addikt

Ami már amúgy is csíkoz, azt minek kell sajnálni? :( Olyan jó csíkosan nézni a monitort?
Másik: Valóban lehet, hogy aztán a VGA vágja gallyra a gépet egy ilyen tepsis kaland után. :U

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#106) subaruwrc


subaruwrc
félisten

azt a retek 4850-et amit lenyúltak tőlem,be kellett volna b...ni a sütöbe :DDD legalább nekem legyen jó.

(#107) hcl válasza PH-User (#105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, ami már rossz, azt simán el lehet még jobban rontani :)
Amúgy az ilyenek sokszor egy ram csere után 100%-ra javíthatóak :)

Amúgy a PCI/AGP/PCIE busz elég jól meg tudja magát védeni a zárlatoktól, szóval kevésbé féltem az ilyesmiktől a gépet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#108) taaz


taaz
aktív tag

Háhá.
Én még a nyáron probálkoztam melegitéssel. Én gázlámpával szorakoztam, de kevés sikkerel. A donor csikozos X700-as volt. Mozgatásra változott a csikozás, szoval nem állandoan egyfajta "csikfelület" volt a képernyön.
Na én erre elöszedtem a gázlámpát, és adtam neki. Probáltam azért ésszel pörkölni az alkatrészeket, de a müanyag csatlakozások szépen elolvadtak. A nyák ahol nem volt lakkozva az szépen megkokszolodott.
Végeredmény: majdnem jo lett ;] Kontakthiba megszünt, de csikos maradt. Holnap este azért kiprobálom a sütős modszert. Van egy FX5900-asom.
Ja tényleg. Ha valakit érdekel van elado samsung memcsipem, ati GPU-m. De lehetne hasznositani kulcstartonak is az ilyen alkatrészeket :DDD

[ Szerkesztve ]

(#109) PH-User válasza hcl (#107) üzenetére


PH-User
addikt

Ha találsz hozzá memóriát és embert, aki megcsinálja. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#110) szuper-t


szuper-t
senior tag

inkább bízzátok szakemberre a dolgot ez a sütős módszert én is próbáltam még a kezdetek kezdetén ....
de inkább ártott mint hazsnált:(
ha megmenteni akarod akkor küld szervízeshet ha nem érdekel mi lesz vele vajazd ki mellé még a tepsit:D és egy kis burgonyával megszórva csinálj tepsis vga-t:D

#109) PH-User az ember ittvan alattad.:D
de nem mindig éri meg memót cserélni:S

[ Szerkesztve ]

(#111) Seat


Seat
tag

:W KI NE PRÓBÁLJA SENKI! ANYU NEM FOG ÖRÜLNI!

(#112) szuper-t válasza Seat (#111) üzenetére


szuper-t
senior tag

kipróbálni sztem kilehet de akk vigyázat a kondik álltalában 108 fokig biztosítottak
a kis kondik pedig int a repeszgránátok robbannak fel tehát csak ezek tudatában.
ha valakinek kilövi a szemét vagy elvágja a karját egy épp felrobbanó elektrolit kondenzátor az magára vessen :U

(#113) madarasz92 válasza szuper-t (#112) üzenetére


madarasz92
őstag

Jól hangzik a robbanás..
Amugy jó kis irás gratula el sem hiszem hogy ez a módszer műkődik..

(#114) Puma K válasza Speeedfire (#104) üzenetére


Puma K
veterán

Elvileg típus hiba volt ez az Asus 7900GT-knek, hogy garancia lejárta után kicsivel mindegyik hasonló gondokkal küzdött... Tuningolva soha nem volt a kártya. Haverom gépében szolgált amig el nem kezdett szemetelni aztán vett egy 9600GT-t nekem meg oda adta hogy ha tudok valamit kezdeni vele akkor csak nyugodtan mert neki ez nem kell és csak kidobná. Nekem meg a szemem csillogott hogy lehet egy 7900GT kártyám akkor még 7600GT-vel nyomultam. Aztán próbálgattam hogy hogyan lehetne életre kelteni tettem is rá egy 12cm-es ventit ami fújta rá a levegőt 2 hétig okés is volt ez a felállás csak 2 hét után ismét szemetelt a kép valószínűleg ha egy komolyabb hűtést rányomnék akkor talán működőképes lenne játék alatt is.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#115) szuper-t válasza madarasz92 (#113) üzenetére


szuper-t
senior tag

nem hangzik jól :s nekem egy 400v os 220Uf es kondi leszedte a körmömet 1 pár éve szórakoztunk vele h a tűzbe dobáljuk hát... nem játék
szemüveg és kesztyű ajánlott a kísérletnél !!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#116) kriszbon válasza Lacpac (#100) üzenetére


kriszbon
őstag

Na csakhogy van itt olyan is aki tudja hogy az ilyen cuccokat hogyan gyártják. Persze ezen kívül még volt pár hsz. ami értelmes volt(hasonló ehhez). :R
A többinek meg túró a fülébe ha nem hiszi el hogy kemecébe sütögetik a panelt(néha szó szerint, ha elakadt benne) és nem is kicsi hőfokon. Sokan összekeverik az üzemi hőfokot a gyártási hőfokkal, ami nagyon is különbözik.
Persze ez a sütős módszer elég köbaltás, de akár be is jöhet ha vaki kipróbálja egy szakadt semmirevaló kártyával. :D
A többi szakbarbárnak meg :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#117) Vassili


Vassili
tag

Mikor a címet olvastam akkor azt hittem a, hogy a mikrós gariztatásról lesz szó csodálkoztam is, hogy nincs még törölve a cikk... De aztán elolvastam! Én nem próbálnám ki, bár anyámnak van egy Tűzzománc kemencéje, ami 900 C felett is fűt, és digitális hőfokszabályzója van, amit pontosan be lehet állítani, meg még a melegítés görbéjét is! Azzal lehetne kisérletezgetni...

[ Szerkesztve ]

(#118) infectedmann


infectedmann
őstag

Rántott memória receptje mikor jön? :D

(#119) izriot válasza #27483136 (#65) üzenetére


izriot
tag

Ja hallod, nálunk is suliban csinált egy srác egy szendvicssütős reflowt, lol : ) Persze vagy 3 hétig járt konzultálni a gyártórendszerek tanárhoz, de végül sikerült neki, mondta is a csóka, meg ne mondja az anyagtechnológia tanárnak hogy 30kból összerakott egy olyan kemencét, amit ő többmillióért vett a laborba : ) Fogott egy fpga-t azt fuzzy logikával leprogramozta az összes szabályozást meg a felfűtési időprogramokat azt csókolom.

(#120) daninet válasza infectedmann (#118) üzenetére


daninet
veterán

A vörösboros párolt GPU után :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#121) mephi666 válasza daninet (#120) üzenetére


mephi666
nagyúr

íme a terminátor ünnepi menüje:

magozott processzorleves hidegen...
sonkával-sajttal töltött, rántott 9800gx2... mellé hdd tányéron sült fűszeres memória köretnek vagy rizibizi ellenállásokkal dúsítva...
desszertnek pedig nyáktorta (dobostorta mintájára)

italnak pedig a bacsis által is alkalmazott fagyállós hűtőfolyadék egy kis transzformátorolajjal keverve...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#122) Robi BALBOA válasza mephi666 (#121) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Na ez jóféle kis vasárnapi ebéf lenne, szerintem még a terminátornak is megülné a gyomrát! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#123) misx válasza mephi666 (#121) üzenetére


misx
senior tag

Én a processzort inkább pörköltnek teszem fel. De a Quadokat kurva rossz magozni, mert meg kell találni mind a négyet, különben beletörik az ember foga. ;]

(#124) Attici válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


Attici
őstag

Hát igen! Az elkók az egy külön tészta. Ugyanis a többség max 105C-os!
Én is kíváncsi lennék, hogy mit csinálnak majdnem 200C-on!
Valószínűleg nem robbannak fel, de az elektrolit kiszárad belőlük és akkor ugyanúgy nem indul a kártya, ha a procija "össze is forrt"!

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#125) fekeandras válasza 1269 (#17) üzenetére


fekeandras
őstag

,,Szerinted a gyárban hogyan forrasztják?"

így: [link]

(#126) total90


total90
veterán

Kipróbáltam, nekem nem működött :((( Meg volt repedve egy kicsit az MX440-es ősrégi kártyám, de nem lett jó. Mindegy, egy próbát megért :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#127) Zolás válasza total90 (#126) üzenetére


Zolás
addikt

Most azonnal pereld be a cikkírót :DDD
Itt mindenkit bepaliz és nem is müködik. Szerintem ne hagyd magad ;]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#128) fgordon


fgordon
senior tag

Kipróbáltam, de a második kártyára raktam egy kis rumos barna cukrot, úgy sokkal ízletesebb lett. Ha meg légkeverősen sütöm, jobban megpirul rajta a cukor, viszont elég kevesebb hőfok is.

Köszönöm, mostantól így fogyasztom a VGA kártyákat! :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#129) Atos23


Atos23
senior tag

Általában a gyengébb forrasztásokat erősíti meg ez a módszer, sokszor tényleg hatásos. Az alaplapoknál (Noti lap is) is hasonló okokból ered a legtöbb probléma, amikor nem adnak képet. De sajnos ott sok a műanyag alkatrész ami megolvadhat (pl. ram, CPU) foglalatok.

Az SMD tantál kondik nem fognak felrobbanni ilyen hőnél, a szokványos henger alakú elektrolitok viszont annál nagyobb eséllyel igen, bár MXM kártyákon az SMD jellemző.

(#130) qdak válasza marcus.fenix (#5) üzenetére


qdak
addikt

na erre kivi leszek!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#131) vPhis


vPhis
aktív tag

Első gondolatok:

-hogyan állítom be a sütőt pontosan 196 C°-ra?
-a kondik miért nem robbannak szét?
-ha már a GPU lefele van, miért nem csusszan ki?

lehet hogy egy kontaktos kártyát megjavíthatsz vele, de rövid élete lesz.

mod: ezt már mind leírták előttem :B

[ Szerkesztve ]

(#132) phaet0n


phaet0n
tag

Telefon főpanelével vajon működik? Hasonló a történet, megtört az áramkör.. (Eleinte még működött az a verzió, hogy egy a fedél alá helyezett tűzűgépkapoccsal kifeszítettem. Már nem jó így se.)
Annyi, hogy van egy kis "elem" rajta, azt kiszedjem előtte?

[ Szerkesztve ]

(#133) Lacpac válasza fekeandras (#125) üzenetére


Lacpac
őstag

Ezek már kicsit öregecske gépek.

Így dolgoznak az újabbak:
FUJI NXT
Siemens Siplace X-serie:
Link1
Link2

(#134) Lacpac válasza vPhis (#131) üzenetére


Lacpac
őstag

-ha már a GPU lefele van, miért nem csusszan ki?
Felületi feszültség
-a kondik miért nem robbannak szét?
még 250°C-on sem
-hogyan állítom be a sütőt pontosan 196 C°-ra?
lehet hogy egy kontaktos kártyát megjavíthatsz vele, de rövid élete lesz.
Elég kb-ra, Nem azt írták, hogy így kell profi forrasztást csinálni, hanem azt hogy így lehet még életet lehelni egy kontakthibás vga-ba.
Profi forrasztás belőtt hőprofil mellett lehetséges. Előmelegíteni, folyasztani, forrasztani, majd lehűteni. Nem mindegy, hogy mennyi időt szánunk ezekre a lépcsőkre, és milyen hőfokon történik.

(#135) Lacpac válasza Lacpac (#133) üzenetére


Lacpac
őstag

Az NXT linket elrontottam
Itt van

[ Szerkesztve ]

(#136) Dluinet válasza Lacpac (#135) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csokigolyókra csak lestem :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#137) Lacpac válasza Dluinet (#136) üzenetére


Lacpac
őstag

Milyen csokigolyókra? :)

(#138) Dluinet válasza Lacpac (#137) üzenetére


Dluinet
nagyúr

#113-ban Linkelt FUJI NXT-re csokigolyók jönnek. :DDD

mert így kezdődik a link http://mms

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#139) vPhis válasza Lacpac (#134) üzenetére


vPhis
aktív tag

köszöntem :R :R

(#140) Bling95


Bling95
őstag

bacsis tesztet kérünk róla :D

(#141) PHM válasza Bling95 (#140) üzenetére


PHM
addikt

Egyetértek. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#142) Laci59


Laci59
csendes tag

Végül is így hónap végén már sokszor úgy sincs mit enni..................ha viszont működik az eljárás akkor meg éhes maradok.

[ Szerkesztve ]

A "teszteletlen" kifejezés azt jelenti, hogy nem működik........

(#143) Kasza08 válasza DeltaPower (#1) üzenetére


Kasza08
őstag

nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimképződés:K

(#144) kriszbon válasza Lacpac (#133) üzenetére


kriszbon
őstag

Sajnos én csak az 50-60-as szériákon dolgoztam pár évet, de jó volt újra látni a képsorokat. Kár hogy nem mutatta a bejátszás a teljes gyártósort az összes művelettel az elejétől a végéig. :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#145) Dr. Romano válasza Bling95 (#140) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Így van! Kérem bacsis kollégát, hogy próbálja ki ő is ezt a módszert és persze írjon majd egy beszámolót :K

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#146) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Tudjátok mit rájöttem mi kell ha csíkos a monitorod sose értetem de most már világos nyáron miért hord minden 14éves csaj ilyen szemüveget biztos a hc tunningtól megfolyt a kártya és már anyu se engedi berakni a pite mellé a vga-t hát itt a megoldás:

[ Szerkesztve ]

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#147) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Meglepett, hogy nem bacsis írás a cím alapján :D

(#148) kovacsroli válasza Feruendios (#146) üzenetére


kovacsroli
senior tag

elterültem :DDD :DDD :DD

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#149) #27483136


#27483136
törölt tag

@fekeandras #125
A hullámfürdő nem megy ott, ahol mindkét oldal tele van alkatrésszel.

A paneleket kemencében "sütik", így forrasztják. Az alaktrészek kibírják.
Megtaláltam a házilag elkészíthető sütő-forrasztó állomás leírását: [link]
Itt érdekes dolgok vannak az alkalmazott forrasztó anyagról is.

(#150) Hunter2 válasza 1269 (#23) üzenetére


Hunter2
addikt

Na azért azt tegyük hozzá hogy egy full készre szerelt boardot nem dobnak vissza a kemencébe ha valami gáz van vele, a normális (gyári) módszer az lenne hogy teszteren végig küldik és vagy röntgennel megnézik hogy minden forrasztás a helyén van-e.
ezután cserélik az érintett alkatrészt. A cserét pedig egy forrasztós szakember végzi pákával és/vagy meleglevegős pákával de semmiképp sem sütővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.