Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) bigsee


bigsee
addikt

A mai napon (meg már korábban is, csak akkor helyrejött) nem indult a gép, se kép se hang. Nálam nem hibázott a VGA, csak szimplán nem indult el...

Egy régesrégi PCI VGA-val (Macronix - óhh hányszor mentett már meg ;)) elindult a W7, de hát az azért elég gány, valljuk be... 800*600@1 MiB VGA RAM-al :D Azok a régi szép idők amikor azt bővítettem 2 MiB-ra!!!

A main kártyám - ami "meghalt", de lehet, hogy csak tetszhalott volt??? - egy EVGA 8800GTS/640... Eszembe jutott a sütős mítosz így gondoltam egyet és rápróbáltam... A tény az, hogy élettársam jelenlétében (ő a tanúm!) sütöttem a gázsütőben, egy tepsibe rakva (alá Thermalright RAM bordát tettem) a lecsupaszított GTS-t és egy olyan 5 percig. Szépen megvártam, míg lehűl, és utána összeraktam... próba cseresznye.. és lőn csoda s világosság, meg 1680*1050 :D a gép elindult, megy, hiba nincsen.

A csodákban persze nem hiszek, de a tény az, hogy a gép megy, annak ellenére, hogy előtte VGA hiba lett diagnosztizálva...

:C :C :C

További szép napot!!!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#352) mikado


mikado
tag

Csak nehogy valaki úgy járjon mint ez a szerencsétlen :DDD

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#353) Lacpac válasza mikado (#352) üzenetére


Lacpac
őstag

Az a "szerencsétlen" miből gondolta, hogy az a b@xott nagy gpu nem fog lepottyanni? Ha fordítva tette volna, lehet az utolsó kép nem a kukában lévő vga-t mutatta volna :)

(#354) #27483136


#27483136
törölt tag

(#355) Drakoo


Drakoo
tag

Valakinek eladó hibás VGA??? PM ME!!!

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#356) Béka 3


Béka 3
tag

Ez igazi sufnizás :)

(#357) Rakman


Rakman
tag

Felbátorodva az itt olvasottakon, én is megpróbáltam.
VGA-ban nem volt hiány, volt itthon bőven.
2 db GeForce 8600-as, 1 db 6600-as, és 1db 7600-as.
Egyik sem adott képet, ha gépben voltak be sem bootolt a PC.
Egyedül a 7600-ra volt a szokásos BIOS fütty: VGA hiba.
Szép sorjában beraktam a sütőbe őket, a fentebb leírtak szerint.
Végeredmény:
A 7600-as továbbra is halott, de a 2 8600-as, és a 6600-as MŰKÖDIK! :Y
Hogy meddig, nem tudom, de legalább van most bőven teszt VGA-m :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#358) vdrummer


vdrummer
csendes tag

Hello mindenki!

Vettem egy ati x1600-as kártyát, és amikor betettem a gépbe, bekapcsoltam és minden tökéletesen ment. Épp a biosban állítanám be a winyók bootolását, mikor egyszercsak becsíkozódik a kép vízszintesen de ilyen zajos csíkok szóval nem egyenletesen. Majd elment a kép. Majd ujra zajra lettem figyelmes ha jól hallottam a kari ventije felpörgött, lehet hogy leállt(?) előtte és azért ment tönkre bár ezt kétlem azért mert nem igazán volt terhelve és venti mellett szép nagy hűtő rács is van rajta... miután elment a kép leállt a számító gép is. Azóta mióta berakom a karit a gép sípol méghozzá azt jelzi hogy nincs vga installálva :S :(

Több gépben kilett próbálva a baleset óta sehol sem működött. Azóta állt egy hetet, ma kipróbáltam semmi. Nagyon rossz gép nélkül ha valaki tudna segíteni hogy mi lehet a baja, vagy ha valakivel fordult már elő ilyen az írjon légyszi hátha megtudjuk csinálni!

Látszólag nincs semmi baja a kondik épnek tűnnek. Mikor beindítom a gépet a kártya ventilátora maxon forog és semmi nem melegszik. Most véletlen kihúzódott az alaplapom piros leddel jelezte a kártya hiányát szóval érzékeli tudja minden de mégse...

Gépem: asus p5kc -lap, core2duo e6550, kingston 800mhz ddr2 1gb táp: 400 wattos (de csak egy vincseszter van optikait meg nem is használok...)

A kártya: ati x1600 xt connect 3D, 256mb gddr3

szuper beraktam sütőbe :D muszályvolt kipróbállni. 190 és 200 fok közt ingadozhatott a hőmérséklet olyan 4-5 percig, légkeverésesen.

Mikor beraktam gyönyörűen bejött a bios, ismét átfésülhettem a p5kc lehetőségeit (ilyenkor a ventillátor leáll), ugyanis wincseszter még nem volt a gépben. Erre egyszer csak elmegy a kép, és a venti elkezd maxon forogni. kikapcsoltam gyorsan. Ezután mikor bekapcsoltam ugyan az... egy hosszú három rövid sípolás. VGA nincs installálva. szomorú vagyok :(

Szerintetek berakjam mégegyszer több időre?

(#359) #27483136 válasza vdrummer (#358) üzenetére


#27483136
törölt tag

Próbálkozhatsz mégegyszer.
Már nem veszítesz vele.
Az időre, hőfokra figyelni kell.
Itt is van 1 leírás: [link]

(#360) vdrummer válasza #27483136 (#359) üzenetére


vdrummer
csendes tag

Köszi a linket holnap megpróbálom még1X -er valamivel jobban odafigyelve. Ha már képes volt arra a pár perc működésre biztos tudna többet is. Bárcsak tudnám mi baja lehet :D

(#361) albi31 válasza vdrummer (#360) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!
A tiednél kevés lesz a 200C,mert a kolléga által jelzett,leírt kísérletnek semmi köze a te problémádhoz,az övé gyártástechnológia hibás Nvidia,a tied meg egy BGA problémás ATI,aminél a forrasz anyag 240C-nál olvad,ha szerencséd van,és kibírja minden....
Albert

(#362) vdrummer válasza albi31 (#361) üzenetére


vdrummer
csendes tag

Igen megcsináltam ma is :D elértem hogy a gép már besem bootol pedig most oda figyeltem a kondik hő szigetelésére is. Hát nem tudom van e értelme még sütögetni. Meg ha eddig javítható is volt most nyilván valami más komolyabb baja lett. Bár javítani eddig sem akartam. Megpróbálom olcsón eladni hisz a hűtés és még jópár alkatrésze tökéletes csak kicsit régi ahoz hogy hamar elkeljen :D :D

(#386) pumi1980 válasza Воланд (#385) üzenetére


pumi1980
tag

Az a problémájuk, hogy van egy módszer (pl.:VGA sütés; szeletelés késsel;...), amit SVINDLEREK rosszra (pl.: sütött VGA eladása a sütés említése nélkül; szomszéd felszeletelése engedély nélkül) használhatnak. :D
És ha valami rosszra is használható, akkor az a valami mindenképpen rossz. Ezért, ha bárki használja ezt a módszert akkor az biztosan SVINDLER. :D

Én magam nem így gondolom. (persze az én véleményem nem számít, hiszen én is svindler/hülye vagyok).
Egyébként tesóm 8800GTS-e lassan már 1 éve működik tökéletesen a sütés után. :DD

(#387) albi31 válasza Воланд (#385) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!

Sajnos nincs időm elmagyarázni(sokat dolgozom),hogy ez miért "kártékony"(de szerintem lassan sejted),csak kérlek azt hidd el nekem,hogy csak rosszak a tapasztalataim ezzel "sütögetéssel kapcsolatban..és mint mondottam,világ szinten van visszaélés ezzel a témával kapcsolatban..de nem egy 8-10eFt-s Nvidia-s asztali VGA-val kapcsolatban(mert abba még nem megy tönkre senki itthon),hanem 70-80-90-100eFt-s notebookokkal kapcsolatban.(na ez már összegszerűségben mutat valamit,pl:egy átlag fizu)
Szívesen ide linkelném az amerikai,angol cégeket akikkel rendszeresen megvívom a csatámat,mert élből hülyének nézik az embert..bár ott lehet hogy nem számít hogy egy "swindlerek"(szakembernek tartják magukat,és átvágják a jónépet) által javított laptopért elkérnek 120 zöldhasút,és nem számít,hogy 2hónap múlva újra tönkre megy,mert vagy rögtön eladja a gazda,vagy megy a "kukába"..és ha eladja,akkor ez egy ördögi kör...tudod,megint megcsináltatja az új gazda,és a kör így folytatódik,amíg a gép meg nem adja magát teljesen..én ezt már leteszteltem,kb 3 beavatkozást bír ki egy alaplap,mármint ha az csinálja,aki tudj hogy mit és hogyan,ha nem olyan csinálja,akkor talán egyet.
Itthon is tudok nem egy céget,akik nem kezdők,és még is...rá is kérdeztem,de ők csak hebegtek-habogtak....csak így név nélkül itt is jelen vannak.

Ui.:az őszinteség azért elmondatja velem,hogy az elején,amikor először összefutottam a dologgal,akkor én is azt hittem hogy megfogtam az Isten lábát,de amikor realizálódott,hogy ez csak "provizorikus"(átmeneti)megoldás,akkor utána olvastam,és szembesültem a fájdalmas igazsággal,hogy ezek a gépek nem javíthatóak hosszú távon(ennek több oka is van..utána lehet olvasni a Net-en,persze angol nyelven publikáltak megfelelőt).
Mint mondottam,tucatjával épültek iparágszerűen cégek,melyek azt állítják,hogy tudják a megoldást,de erről szó sincs!..én ezt már lerágtam...

[ Szerkesztve ]

(#388) albi31


albi31
senior tag

arra most nem térnék ki,hogy asztali gépben miért bírják tovább az Nvidia-k,de ha valaki tanult fizikát,az könnyen megértheti..ergo kisebb a "hőnyíródás"..na,csak kitértem rá :C
....arról meg tényleg nem akarok mesélni,hogy hányan kerestek meg az elmúlt 1évben ezzel a visszaéléssel kapcsolatban hol az egyik hol a másik oldalról...
Na,mindenkinek minden jót! :K
Albert

Ui..visszatérve a "sütéssel" kapcsolatban..tudod,minden kicsibe kezdődik...aztán..........lényeg:a prevenció......már a gyökerét "ki kell vágni",hogy ne tudjon tovább nőni...most már búcsúzom! :K

[ Szerkesztve ]

(#389) rumkola


rumkola
veterán

szereztem egy szemetelős 8500gt-t, valamelyik nap megsütöm, hátha... :)

(#390) vdrummer válasza rumkola (#389) üzenetére


vdrummer
csendes tag

Szegény Albi :( Utálom a drámákat :( :F

(#391) albi31 válasza vdrummer (#390) üzenetére


albi31
senior tag

Szerintem,az a dráma,ha valaki átlag 80eFt-t keres,gyűjtöget egy "normális"laptopra,majd megveszi,használja 2hétig,majd szembesül,hogy kb 40-50eFt-t "bukott"röpke 2hét alatt,ő meg vagy fél évig gyűjtött rá!Ezt nehezen lehet átélni,ha nem vagy hasonló cipőben...

Ui.:most tervezem az egyik online piactérre is kivinni ezt a kis gondolat menetet(óvatosan a "pirított" Nvidia-val),de félek,hogy "balhé"lesz belőle,mert hát a SWINDLEREK érdekei sérülni fognak..az meg van ott dögivel...gondolom,nem kell megneveznem az oldalt! :K

Ui.:bár ott is kezdek rendelkezni elégséges referenciával,de azért nem hiányzik egy "kitiltás"olyan címen,hogy "üzlet rontás"...... spicliből is van bőven..

(#392) Karee11


Karee11
tag

Sajnos én is vettem itt ph-n egy 3 nap próbagaris sütött 8800GTS-t. Másfél hétig ment, most fent porosodik a polcon :O
Végül is "csak" 7ezret dobtam ki az ablakon... :(((
Egyszerűen az ilyen emberek miatt utálom meg a számítástechnikát, senkiben már nem lehet bízni, én hülye meg minden sz@rt letesztelek mielőtt eladom, mert égne a pofámról a bőr ha ilyet csinálnék. Ez van, lehet hogy én is megsütöm ezt a fél kilós sz@rdarabot (8800)
ennél rosszabb már nem lehet, a gép már be sem kapcsol vele.
Valaki írna tippet, hogy gáztűzhelyben miként kell? :D

(#393) ch003067 válasza Karee11 (#392) üzenetére


ch003067
addikt

Kitől vetted ? Nehogy én is vásároljak tőle...

[ Szerkesztve ]

(#394) Karee11 válasza ch003067 (#393) üzenetére


Karee11
tag

Nem véletlen nem adtam neki feketepontot, egyébként korrekt eladó, bizonyos okok miatt nem vette vissza. Nem publikus :N

(#395) ch003067 válasza Karee11 (#394) üzenetére


ch003067
addikt

okéés :R

(#396) albi31 válasza Karee11 (#394) üzenetére


albi31
senior tag

..megmondtam,hogy mi volt,van,lesz...de csak legyintettek rá az előttem hozzászólók,"hogy ááá már lejárt lemez"...az mi?

(#397) Karee11 válasza albi31 (#396) üzenetére


Karee11
tag

Ha egy hónappal ezelőtt nézem ezt a fórumot akkor biztos nem veszem meg, főleg G80-ast amiről később kiderült, hogy amúgy is rossz széria...
De jó, hogy ezeket leírtad, mert mostantól csak garanciális cuccot veszek, minimum 3 hónap, mivel ahogy itt is olvasom, ezek a sütött gányolások csak pár hétig mennek.
Nekem meg nincs szívem megsütni ezt a 8800GTS-t :D szép a hűtése, szép a panel színe, itt virít a polcon, jó kis dísz ;]

(#398) mikado


mikado
tag

Nem tartozik szorosan ide, de egy hőlégfúvó és némi alufólia segítségével most "javítottam meg" a csíkozó lefagyó 4850-emet :)
Majd írok meddig bírta...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#399) albi31 válasza mikado (#398) üzenetére


albi31
senior tag

...na de az egy ATI Radeon!...a memóriát talán nem volt nehéz,hisz kicsi a mérete.alig 40 golyócskán áll...

(#400) mikado válasza albi31 (#399) üzenetére


mikado
tag

A napokban majd megpróbálok egy 9500gt-t is csak, hogy megnyugodj :DDD

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.