Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) huby80 válasza animatrix11 (#799) üzenetére


huby80
senior tag

unokaöcsém kártyáját 6x sütöttem meg egyre nagyobb höfokkal ....3 hete volt az utolso egésznap játszik megy a gép :D

(#802) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Csíkozó, és driver mellett fekete képernyős R9 270 tegnap előmelegített sütőben 200 fokon 10 perc, megy tovább

Kíváncsi leszek meddig :C :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#803) huby80 válasza enginev3.0 (#802) üzenetére


huby80
senior tag

ha megáll dobd vissza 210 re :D

(#804) enginev3.0 válasza huby80 (#803) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mennyi időt bír vajon majd most ki?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#805) huby80 válasza enginev3.0 (#804) üzenetére


huby80
senior tag

nem lehet tudni....én hölégfuvoval kezdtem unokaöcsém r9 290 es kártya ! 180.C fokon kezdtem most 280.C volt az utolso ez kb 6 "sütés" alatt értem el :D

[ Szerkesztve ]

(#806) U.Orsi


U.Orsi
tag

Üdv. Ma hozzájutottam egy gigabyte g1 gaming 960-hoz. (3 ventis) Még nem csináltam vele semmit de állítólag nem ad képet . Mi lehet a baj és javítható? :R

(#807) U.Orsi válasza U.Orsi (#806) üzenetére


U.Orsi
tag

Nem is volt semmi baja a kártyának . :Y :Y :Y Bár elsőre nem indult el. Fura módon a dvi i-n nem volt kép aztán kipróbáltam hdmivel és jó. Aztán újra dvi i és ott is jó. Mi lehet a magyarázat? :F

(#808) Toby888 válasza U.Orsi (#807) üzenetére


Toby888
senior tag

talán valami BIOS probléma lehetett, próbáld meg terhelni kicsit több ideig, és kiderül

(#809) jel1


jel1
aktív tag

Van egy régi laptopom. Most behalt szegényem... HP hivatalos oldalán talált választ a google. Ha villog a caps lock, akkor CPU. Nem hinném, hogy az lenne, inkább valahol máshol az alaplapon. Sokáig nem ment, idén talán még be se kapcsoltam, de nyaralóba filmlejátszós gépnek még tökéletes.

Szóval rögtön szétszereltem, és be a sütőbe.

Fel is éledt 😃 de most tipikus VGA memóricsíkozást csinál 😃 hát nincs szerencsém. Holnap felmegyek 210 fokra, velem ne szórakozzon! 👹🔥

(#810) jel1


jel1
aktív tag

Sikerült! :D
Működik, minden hiba nélkül.

Hőpasztának természetesen fogkrém van rajta. Nem az igazi, de hűvös a ház :D

Volt egy kis malőr. 9 percnél robbant a CMOS elem, amit elfelejtettem kivenni, pedig első sütésnél még eszembe jutott :D Jó büdös, meg szétégett a műanyag foglalat. De megy a gép, szóval no problem.
Valami időbeállító app létezik ilyen esetre, ami netről leszedi az aktuális időt? mert most ezzel kellene vacakolnom minden indításnál :D

(#811) Toby888 válasza jel1 (#810) üzenetére


Toby888
senior tag

gratula :C :R próbáld meg terhelni, ha nem szál el, akkor jó lesz egy darabig... elvileg a win-nek van internetes idő frissítős cuccosa

(#812) batyuska100


batyuska100
senior tag

Jó írás, bár megtaláltam volna akkor amikor ilyennel próbálkoztam...

(#813) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok. Én egy radeon 9800 pro kártyát szeretnék visszahozni az életbe. Pontosan, hogyan álljak neki ennek a sütés dolognak? Valaki le tudja nekem írni a pontos menetét lépésről lépésre? Előre is köszönöm.

Üdv: Benkovics91

(#814) huby80 válasza Benkovics91 (#813) üzenetére


huby80
senior tag

szetszeded kártyát az olvadó dolgokat leszeded róla! Sütőbe vagy hőpisztolyal csinálnád?

(#815) Benkovics91 válasza huby80 (#814) üzenetére


Benkovics91
csendes tag

Sütőben csinálnám!

Üdv: Benkovics91

(#816) huby80 válasza Benkovics91 (#815) üzenetére


huby80
senior tag

hát sütöben nem vok jártas a hőpisztoly lenne a jobb megoldás...Nem tudsz szereni egyet?
Legjobb lenne egy álltithato höfokos :K

[ Szerkesztve ]

(#817) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Megpróbálok beszerezni egyet.

Üdv: Benkovics91

(#818) huby80 válasza Benkovics91 (#817) üzenetére


huby80
senior tag

oksi jelezd majd és segitek :K

(#819) ricsi99


ricsi99
addikt

Most vagy rendesen csináljátok vagy sehogy...
Hőpisztoly baromság mert lefujod róla a mellette lévő alkatrészeket is....
Sütőben legalább kontrolálhatod a hőmérségletet.. ami azért kulcskérdés

Rendesen profi géppel is 50-50% hogy jó lesz e....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#820) huby80 válasza ricsi99 (#819) üzenetére


huby80
senior tag

látom nem sokat javitottal még :D

(#821) ricsi99 válasza huby80 (#820) üzenetére


ricsi99
addikt

kb 50-80 -at....
akkor van gond hogy a bga alatt sérült a nyák.... ha a forszem feltépi... és arra még nem jöttem rá azt hogyan lehet javítani...ott a gpu csere sem segít

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#822) huby80 válasza ricsi99 (#821) üzenetére


huby80
senior tag

aham 80 raktal már Sütőbe :D akkor az állítható hőpisztolyal csak a gpu ra es ki takarni a több részt papírral meg alufóliával az baromság.. Sütőbe kell rakni....izzón az egész kártya :C

(#823) ricsi99 válasza huby80 (#822) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem nyert:
azt kérdezted javítottam e.....
Igen... csak nem sütőben ,hanem a szervízben az infrás computervezérelt melegítőnél...
Egy tonna laptop vga-t meg pár asztalit...
Hidd el a sűtő kevesebb kárt okozhat ha nem tekerik fel a csillagos égig...
mint a letakarom oszt adok neki érzéssel és jó lessz megoldásnál.
Szépen le van irva ,hogyan kell otthon házilag barkácsolni és kész...
De kinek mi áll a kezére... hőfúvóval én csatlakozokat meg ic-ket szoktam leszedegetni... arra tökéletes

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#824) huby80 válasza ricsi99 (#823) üzenetére


huby80
senior tag

szerintem otthon a legjobb egy állithato hölégfuvo ! szépen konyhapapirral plus rá alufoliával kitarkarni a kártyát csak a gpu látszik, én leis szoktam súlyozni hogy a levegö ne menjen alá .
Miért jo az ha izzik az egész kártya ott is ahol nem kell ?

(#825) ricsi99 válasza huby80 (#824) üzenetére


ricsi99
addikt

Elméletileg a vga-n a hűtésén/matricákon kívűl nincs olyan alkatrész ami ne birna ki 240 fokot rövid ideig.
Hhmm ......kevés háztartásban láttam eddig állitható hőlégfúvót ami mutatja is ,hogy milyen meleg a levegő......
ezen felül azért némi gyakorlat is kell az álltalad javasolt módszer egy ilyen műtéthez... ami kerékkötő lehet...
Cikk írója is javasolja hogy tekerd körbe a nem melegitendő részeket... ami sokat nem véd de mivel itt csak egy kevés időre melegited fel a gput
(ami alatt nem fog teljesen megfolyni a házi módszer szerint a forraszanyag) így elégséges arra hogy pl a mem modulokat ne olvaszd le
én nem vonom kétségbe azt hogy te meg tudod így oldani a problémát ,de aki életébe nem fogott még forrasztópákát se annak azért nem kellene ilyen megoldásokat javasolni.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#826) huby80 válasza ricsi99 (#825) üzenetére


huby80
senior tag

te javitottal már Sütőbe? en amit Sütőbe csináltam max egy hónapot birt... viszont amit pisztollyal azota is mennek bár az igaz hogy sok munkám van benne mire kitapsztaltam hogy lesz jo. De viszont bárkinek elomondom szivessen itt :)

(#827) ricsi99 válasza huby80 (#826) üzenetére


ricsi99
addikt

Naná... jó volt. :D
"bár az igaz hogy sok munkám van benne mire kitapsztaltam hogy lesz jo. "

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#828) kovy79 válasza huby80 (#824) üzenetére


kovy79
őstag

Kezdőknek tényleg nem ajánlott a hőlégfújós módszer.
Fog egy lidls hőlégfújót és az üvegszálas nyákot izzításig lehet vele melegíteni...
Arról nem beszélve, hogy tényleg arrébb lehet vele fújni/lökni az smd alkatrészeket.
Normális sütőben, szépen lemaszkolt nyák (akár nedves papírtörlővel is!) nem fog túlmelegedni.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#829) Stilo Zé válasza huby80 (#826) üzenetére


Stilo Zé
friss újonc

Üdv. Én nagyon szívesen meghallgatnám mi a menete. Digitális hőlégfúvóm van... Előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.