Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Toby888 válasza albi31 (#600) üzenetére


Toby888
senior tag

nna az zsíír :D

(#602) WindyJoe válasza Toby888 (#601) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Sztem első körben próbáld az irányított hőlégfúvot, a többi rész kimaszkolt hőszigetelésével.
Megpróbálhatod azt is, hogy a vga chip meg a hűtése közé vastagabb papírt teszel, így bekapcsolva az jobban melegszik és megoldhatja a kontaktot, bár ez csak ideiglenes, ha nem hagyod ott a papírt...

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#603) Toby888 válasza WindyJoe (#602) üzenetére


Toby888
senior tag

ez megoldható hajszárítóval is ?? mert mintha láttam már volna olyan videót hogy a tag 8-10 percig hajszáritozta...

és elindult neki a lapos...

[ Szerkesztve ]

(#604) WindyJoe válasza Toby888 (#603) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Meg, én is azzal csináltam egy vga-t, de macerásabb, tovább tart, közel kell tartani, félő h túlmelegszik közben a hajszárító. Nekem ki is oldott a hőbizti, aztán várni kellett, hogy visszahűljön, utána meg kezdhettem majdnem elölről a melegítést. Közel sem biztos, hogy tartós lesz, lehet 1-2 hónap múlva megint előjön a hiba, de egy próbát megér...

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#605) Toby888 válasza WindyJoe (#604) üzenetére


Toby888
senior tag

nna akkor egy próbakör :)

(#606) Tysonxq válasza Sanyi19 (#585) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

Van de igazából azt nem sikerült életre kelteni de 3 alaplap északi hídját meg déli hídját igen.

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#607) fer


fer
őstag

Engem is sikeresen átejtettek egy sütött HD6870-el, játéknál egyszer csak csíkos kék képernyő, és onnantól nem volt hajlandó feltelepített driverrel elindulni! Olvasgattam egy kicsit és a fórumban leírtak alapján nekiestem hajszárítóval, először kb 5 percet (bár nem fűztem hozzá sok reményt) összerakás után kicsit meglepődtem, működött, de szőrösfánk néhány perc múlva elkezdett szemetelni, majd enyhén kettéesett a kép! Még egyszer szétszedtem és erősen fontolgattam a sütőt, de aztán inkább elővettem egy jobb fajta hajszárítót, és még közelebbről 8 percig melegítettem, összeraktam szőrösfánk ment szépen, utána BF3, kb 40 percet nyomtam közben végig figyeltem a hőfokokat 70 fölé nem ment! Remélem jó darabig működni fog! Bár ezek után már nem mertem berakni a gépembe, ment a fiaméba, úgy is csak hétvégente van nyüstölve, de akkor reggeltől estig!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#608) Toby888 válasza fer (#607) üzenetére


Toby888
senior tag

ha már egyszer sütve volt, meg 2x hajszárítózva, akkor annak nem sok jövöt jóslok :/ de ne legyen igazam...

(#609) fer válasza Toby888 (#608) üzenetére


fer
őstag

Tesztképpen rádugtam a tévére full hd-ban nyomattam vagy 3 órát, most egy jobb hűtőn gondolkodom (a ref. helyett) meg az alulfeszelésen, csak az msi ab nem engedi lejjebb venni a feszkót! Így, hogy már a halálból jött vissza még jobban figyelek a melegedésre!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#610) Tysonxq


Tysonxq
csendes tag

hülye kérdés noti bga ati 4670 1024 mb-os integrált memória chipekkel ami mind hynix.
a drága cumó 40 percet sem bír túlmelegszik és kikapcsolja a gépet. van értelme hőlégfúvózni vagy golyóztassam újra ?

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#611) Toby888 válasza Tysonxq (#610) üzenetére


Toby888
senior tag

gari ??

(#612) Tysonxq válasza Toby888 (#611) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

ááá feljtős régebbi nem hinném hogy gariztatnám másnem bontva lessz.

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#613) Toby888 válasza Tysonxq (#612) üzenetére


Toby888
senior tag

egy próbát megér hölégfuvoval, ha megy akkor tedd össze a kezed, ha nem, akkor add el alkatrésznek :/

(#614) Tysonxq válasza Toby888 (#613) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

nem jó túlmelegszik a chip és kikapcsolja a gépet.

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#615) Tysonxq válasza Tysonxq (#614) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

minden jó csak az integrált 4670-es chip túlmelegszik. pedig se szemetelés semmi más gond nincs.

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#616) Toby888 válasza Tysonxq (#615) üzenetére


Toby888
senior tag

valami zárlat csak lehet ha tulmelegszik ... de sajnos tippem nincs :S

(#617) Tysonxq válasza Toby888 (#616) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

ezaz hogy nekem sincs 2 procim vam hozzá meg egy sepron de a vga melegszik az tuti.

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#618) Toby888 válasza Tysonxq (#617) üzenetére


Toby888
senior tag

gondolom nem cserélhetö a VGA :/ ha jóféle kis masina, és persze megéri, akkor szerviz, sajnos mást nem tudok mondani :/

(#619) fer válasza fer (#609) üzenetére


fer
őstag

Na sikerült alulfeszelni, valamivel hűvösebb lett, remélem nem kell megint elővennem a hajszárítót! :DD

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#620) Tysonxq válasza Toby888 (#618) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

Sablon golyó aztàn vagy vagy...

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#621) canabis5


canabis5
csendes tag

Szerintetek hp-compaq F700 alaplapot érdemes megsütni?

(#622) WindyJoe válasza canabis5 (#621) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Kis grill fűszerkeverékkel nem lehet rossz... ;]
Attól függ mi baja...

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#623) canabis5 válasza WindyJoe (#622) üzenetére


canabis5
csendes tag

Csíkozott, de már be sem kapcsol. Venti sem megy.

(#624) fer válasza canabis5 (#623) üzenetére


fer
őstag

Akkor meg már pláne, nincs mit vesztened ha már nem garis!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#625) semetka


semetka
őstag

Sziasztok!

Nekem is sikerült egy Asus laptopot megcsinálnom. Spot alatt 10 percig volt utána hagytam kihűlni, paszta rá és megy mint a kisangyal. Kíváncsi vagyok meddig bírja. Viszont szőrös fánkkal 85fok a GPU, nem tudom hogy kevés a paszta vagy ilyen forrófejű ez a GPU. ATI 7470-es.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#626) vrsptr


vrsptr
aktív tag

Üdv! Én egy szerviz ajánlata után 60€ javítás, 110€ új kártya (ahol azt állították, hogy nem dedikált/különálló a videó kártyám, pedig előtte kismillió helyen utánanéztem, hogy az) felidegesítve hónapok után (mivel vettem másik használt laptopot) nekiálltam megoldásokat keresni a problémára. Ekkor találtam ezt a hajszárítós/sütős módszert. Kivéve a különálló videó kártyát (NVIDIA 8600M GS 256Mb) kb. 2 perc hajszárítózás után már 1,5 hónapja ad képet (nem csíkos), csak kicsit (más laptophoz viszonyítva) sárgás a kijelző. Segíthetek még ezen valahogy? Vagy inkább hagyjam így? Előre is köszönöm a véleményt/segítséget.

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#627) Loner


Loner
tag

Szerintem ez a "sütögetés" csak régebbi kártyáknál müködik!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#628) Loner válasza vrsptr (#626) üzenetére


Loner
tag

Ha arra megfelel amire használod akkor hagyd ugy szerintem. De hamár dedikált a vga akkor én néznék bele,bár ha még megéri!
Az sem biztos, hogy sokáig birja,max a hütést kicsit felturboznám.

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#629) Dhjoco


Dhjoco
csendes tag

Sziasztok
Olvasgattam róla már régebben is de nempróbáltam ki soha, ezt a hajszárítós ,sütős megoldást...
Tegnap végleg feladta az x1400 as kártyám a laptopomban.
Gondoltam hajszárítóval megpróbálom , nem fűztem hoztzá sok reményt ..
Így is lett . Semmi gép...
Utánna mondom már mindegy ennek a vga kártyának úgyis.
Fogtam a kártyát becsomagoltam sütőpapírba , majd alufóliába .
Bekapcsoltam a sütőt 190 fokra majd felmelegedett , és beraktam 10 percre.
Mikor kivettem elég furcsa állaga lett :D
Kicsit olyan hajlékony .
Vártam hogy kihüljön .
Aztán próba szerencse beraktam a laptopba ...
És lőn működik , most is erről írok :)
Gondolom nem lesz egy hosszú életű kártya , de így legalább lesz időm nézni újat :).
Képeket azért csináltam :)

(#630) Vancom


Vancom
csendes tag

Srácok, segítsetek. Notimban nvidia gt 555m kártya nem működik, de a gép működik a másik intel hd3000 kártyáról. Eszközkezelő 43-as hibára hivatkozik, és letiltja az nvidiát. Szétszedtem alaplapot, meg hajszárítóztam 2szer is, 10-10 percre, de hiába próbáltam utána, ugyanez a baja... A hajszárító elég bika szerintem, fodrász használta előttem. Valami ötlet, mihez kezdjek?

(#631) Dhjoco válasza Vancom (#630) üzenetére


Dhjoco
csendes tag

Hajszárítót felejtsd el :) Semmire nem mész azzal... Olvasd el hogy én hogy és mit csináltam vele :P

(#632) Vancom válasza Dhjoco (#631) üzenetére


Vancom
csendes tag

Ha azt mondod, hogy a sütés biztosabb, akkor lehet tényleg kipróbálom majd, de mára már meguntam a szerelést... :D
Egyébként kérdés: nekem így néz ki az alaplapom: http://i01.i.aliimg.com/img/pb/363/916/687/687916363_253.jpg
és ugye van rajta sok műanyag, a processzort leszedném, meg ramokat is kiszedném, de így ahogy a képen van az alaplap, így mehetne sütőbe, vga kivételével minden befóliázva?

(#633) dugo_ válasza Vancom (#630) üzenetére


dugo_
veterán

Ha egy reball-ozással gazdasági totálkár lenne a gép, akkor megpróbálhatod egy sima gázos vihargyújtóval visszamelegíteni. Nagyon sufni, de ha nem agyatlanul csinálod, akkor nagyobb kárt nem tudsz benne tenni.

Törekedni kell egy ilyesmi hőmérsékletprofilra: [link]

Legegyszerűbben egy multiméterrel tudod a chip körüli hőmérsékletet monitorozni.

Vagy megpróbálhatod az alább leírt spotlámpás módszert, bár én erről most hallottam először, nem tudom mennyire lehet hosszabb távon hatásos.

(#634) Dhjoco válasza Vancom (#632) üzenetére


Dhjoco
csendes tag

Most akkor nem értem valószínű. A videókártya integrált? És az a rossz?

(#635) Vancom


Vancom
csendes tag


1: Nvidia kártya, nem működik, windows letiltja.
2: intel foglalat, hd3000 kártya van integrálva, azzal megy most a laptop

de én az nvidiát akarom használni, amit nem tudok leválasztani sajnos, és az a kérdés, hogy így mehet sütőbe a dolog, ahogy írtam?

(#636) Vancom válasza dugo_ (#633) üzenetére


Vancom
csendes tag

Most a gépem 1 hétig volt szerelőnél, aki végül visszaküldte ugyanúgy hibásan, így nem akarok másik szerelőt keresni, max valakit a környéken, aki gyorsan megcsinálná, de nem tudom erre hogy tudnék rákeresni, hogy Kecskemét környékén hozzáértő reballozó egyén. Mennyibe kerül kb egy ilyen művelet?

(#637) Dhjoco válasza Vancom (#636) üzenetére


Dhjoco
csendes tag

Itt prohardveren van aki reballozik, nekem ki ment a fejemből a neve de lehet valaki tud segíteni.
Én előbb megpróbálnám a "sufnis megoldásokat :)

(#638) dugo_ válasza Dhjoco (#637) üzenetére


dugo_
veterán

KillHates az egyik.

Azt azért tegyük hozzá, hogy egy ilyen próbálkozás simán végleg kicsinálhatja a lapot, ha hajlandó vagy 10-20-30k-t rááldozni a javításra (nem tudom pontosan hol tartanak a teljes reball árak), akkor először azt kell megejteni.

Ha semmiképp nem költenél rá, akkor még mindig megfontolandó integrált grafikával, letiltott dGPU-val megtartani a gépet jelen állapotában, ha így legalább biztosan működőképes.
Ha mindenképp hajt a kíváncsiság és nem baj, ha téglát csinálsz a lapból, akkor inkább kezd a direkt hőbeviteles gáz/hőlégfúvó/spotlámpa módszerekkel (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#639) Tysonxq válasza Vancom (#636) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

Biost frissítettél rajta?
Lehet hogy semmi baja a hardvernek csak ütközik a freamware.

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#640) Tysonxq válasza Tysonxq (#639) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=JHQ4pm8jNkU[link]
[link]

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#641) Tysonxq válasza Tysonxq (#640) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

Nézzed má meg a jutyubot meg ne süssed vazzeg!!!!

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#642) Vancom válasza Tysonxq (#641) üzenetére


Vancom
csendes tag

vazze, nem sütöm! Köszi a videót! :) Majd este kipróbálom ezt, ami a videóban van, csak azért kételkedem már, hogy szoftveresen meg tudnám oldani, mert 1 hétig csak ezzel foglalkoztam, fórumokat olvastam, és próbálgattam az ötleteket amit erre írtak, de akármilyen drivert telepítettem, vagy oprendszert, mindíg ugyanez a hiba jött elő. Igaz, hogy külön driver törlővel, meg safe moddal nem próbálkoztam, ezért ki is próbálom majd később.
Amúgy vicces, hogy egy vga kérdések válaszok fórumon egy választ nem kaptam, de egy vga sütős topikban egyből jönnek az ötletek :DD

(#643) Tysonxq válasza Vancom (#642) üzenetére


Tysonxq
csendes tag

Ajánlom figyelmedbe az Advanced syte care driver booster nevü külön komponensét az asszony 620m-je a moziba azóta megy hogy lefutattam és frissítette a drivert Acer és Dell gépeknél is fenn áll a gpu kódját a Windows hibásan regisztrálja asztali vganál is előfordul pl gtx 570/580

Oc nélkül is ki lehet bírni.

(#644) albi31 válasza Vancom (#642) üzenetére


albi31
senior tag

Sütőbe mákos,diós bejglit sütünk nem elektronikai alkatrész hegyekkel tűzdelt alaplapot,de hát nagy az úr állatkertje...bár ezidáig,engem megkímélt ettől a csodás látványtól...ja,tudom hogy miért,mert én kikérdezem az ügyfelet tüzetesen és ha hasonlón dolog fordult elő,már pattintom is le magamról,pííííííííííííííííísz!!! :R

(#645) perecKING


perecKING
senior tag

sziasztok

ez a masodik hetvege, hogy vga-kat sutogetek, szaritgatok....5450, 5850, quadro 4000, r9 280...

majd leirom milyen lett ha megkostoltam

(#646) Tirzse


Tirzse
újonc

Sziasztok.hihetetlen.Zotak GTX 460 nuködik.mar nem csikoz.jeeee

(#647) perecKING válasza perecKING (#645) üzenetére


perecKING
senior tag

MINDENT MEGSÜTÖTTEM... :DDD SEMMI SEM JAVUL MEG A SÜTÉSTŐL!!!!!!!!!!!!

VISZONT EGY KOMOLY HAJSZÁRÍTÓVAL AMI MAR MAJDNEM HŐLÉGFÚVÓ...HELYREHOZTAM A QUADROT!!!

(#648) zsozsito87


zsozsito87
aktív tag

Sziasztok!
Segítség kellene.
Van egy HP pavilion dv6000 laptopom és amikor bekapcsolom nins kép és 25 másodpercenként újraindul.
Mi lehet a baj? Vga chip? Esetleg hajszárítózzam vagy hőlégfuvózzam meg?

(#649) dugo_ válasza zsozsito87 (#648) üzenetére


dugo_
veterán

Amíg nem tudod mi a baja, addig felesleges kókányolni.

Csinálhatsz egy hard resetet, lehúzott táppal és akkuval 20-30 mp-ig lenyomott bekapcsológombbal. Pár percre kiveheted bios elemet is (rá is mérhetsz, hogy lemerült-e).
Aztán megpróbálhatod kipakolni a gépet, RAM-okat (helyére legalább egy tuti jót berakni), HDD-t, ODD-t, hálózati kártyákat lehúzkodni (mindent, ami egy sima indításhoz nem létszükséglet) és megpróbálni valami pendrive-ot bootolni, vagy legalább a biosig eljutni.
Külső monitorra kötni. Ilyesmik.

Ha semmi sem segít és nincsenek terveid a továbbiakban a géppel, akkor megpróbálhatod melegíteni a grafikus chipet/chipeket, de találomra tényleg csak akkor, ha amúgy nincs tervben a szakszerű javíttatás és a kuka felé íveltetés előtti utolsó esélyt adod csak meg neki.

Kezdheted 140°C körüli pár perces hőmérsékleten tartással, aztán vagy bejön, vagy nem. 200 fok felé feltolni otthon mindenféle monitorozás és hőprofil nélkül viszont elég lutri, akár össze is folyathatod az egész golyózást, aztán akkor tényleg lesz egy levélnehezéked.

(#650) zsozsito87 válasza dugo_ (#649) üzenetére


zsozsito87
aktív tag

Köszönöm a választ.

De amiket te felsoroltál már mindent kipróbáltam. Cseréltem ezt is azt is, külsö monitor megvolt de ugyan az a hibajelenség. A VGA chip volt a ludas :) egy darabig menni fog de kitudja meddig :) költeni nem akarok már rá (kb 5 éves laptop) inkább kuka. Csak a gyereknek van mesét nézni. Amire nekem kell arra ott van a másik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.