Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#358) vdrummer


vdrummer
csendes tag

Hello mindenki!

Vettem egy ati x1600-as kártyát, és amikor betettem a gépbe, bekapcsoltam és minden tökéletesen ment. Épp a biosban állítanám be a winyók bootolását, mikor egyszercsak becsíkozódik a kép vízszintesen de ilyen zajos csíkok szóval nem egyenletesen. Majd elment a kép. Majd ujra zajra lettem figyelmes ha jól hallottam a kari ventije felpörgött, lehet hogy leállt(?) előtte és azért ment tönkre bár ezt kétlem azért mert nem igazán volt terhelve és venti mellett szép nagy hűtő rács is van rajta... miután elment a kép leállt a számító gép is. Azóta mióta berakom a karit a gép sípol méghozzá azt jelzi hogy nincs vga installálva :S :(

Több gépben kilett próbálva a baleset óta sehol sem működött. Azóta állt egy hetet, ma kipróbáltam semmi. Nagyon rossz gép nélkül ha valaki tudna segíteni hogy mi lehet a baja, vagy ha valakivel fordult már elő ilyen az írjon légyszi hátha megtudjuk csinálni!

Látszólag nincs semmi baja a kondik épnek tűnnek. Mikor beindítom a gépet a kártya ventilátora maxon forog és semmi nem melegszik. Most véletlen kihúzódott az alaplapom piros leddel jelezte a kártya hiányát szóval érzékeli tudja minden de mégse...

Gépem: asus p5kc -lap, core2duo e6550, kingston 800mhz ddr2 1gb táp: 400 wattos (de csak egy vincseszter van optikait meg nem is használok...)

A kártya: ati x1600 xt connect 3D, 256mb gddr3

szuper beraktam sütőbe :D muszályvolt kipróbállni. 190 és 200 fok közt ingadozhatott a hőmérséklet olyan 4-5 percig, légkeverésesen.

Mikor beraktam gyönyörűen bejött a bios, ismét átfésülhettem a p5kc lehetőségeit (ilyenkor a ventillátor leáll), ugyanis wincseszter még nem volt a gépben. Erre egyszer csak elmegy a kép, és a venti elkezd maxon forogni. kikapcsoltam gyorsan. Ezután mikor bekapcsoltam ugyan az... egy hosszú három rövid sípolás. VGA nincs installálva. szomorú vagyok :(

Szerintetek berakjam mégegyszer több időre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.