Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Milestone2 válasza bucsupeti (#9400) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyenlőre annyi, feltettem a telóra ART-tal, elkészítettem a backupot 1,3GB.
Feltettem Dalvikkal is ugyanazokkal a programokkal, a backup mérete 1GB.
ANTUTUval az ART rendszer 11ezer körüli, ugyanaz Dalvikkal 9ezer körüli...
Most megnézem Dalvikkal a fogyasztást, ha lemerült, megnézem ART-on.
Mindkettő ugyanolyan gyorsnak tűnik. És minden appom megy ART-on is.
Egyenlőre ennyi...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9402) sleen válasza Milestone2 (#9401) üzenetére


sleen
tag

Nekem bajos volt az ART.
Egyáltalán nem vettem észre különbséget gyorsaságban, ellenben piszok mód ette az akkut és a google szövegfelolvasó nevű nemtudomminek alkalmazás állandóan leállt.
Egyelőre jó lesz a dalvik is.

Ami viszont bizalomra adhat okot, hogy a nexus S repül tőle, viszont ott is nagyon rossz lett az akku idő.
Negyed annyit bírt, mint dalvikkal azonos használat mellett.

(#9403) Milestone2 válasza bucsupeti (#9400) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát igen.
Én is azt tapasztalom mint sleen.
Viszont örülhetsz.
Leírtam Artasnak a BT gondodat.
Azt írta, javítani fogja, a hét végére várható első javítócsomagban.
Remélem így lesz.
Akkuhasználat javítást is ígér.
Meglátjuk...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9404) bucsupeti válasza Milestone2 (#9403) üzenetére


bucsupeti
senior tag

ART nálam sem nyújt érezhető változást sem sebességben sem akkuidőben. Nekem is állandoan leáll a google beszédfelismerő mint sleennek.
Megy vissza a dalvik.

A BT sem változott. ugyan azt produkálja amit leírtam már. Egy hívás oké, utána ha alvóba megy akkor restartol magától. Ha hívás vége után kikapcsolom manuálisan a bt-t majd vissza, akkor minden rendben működik tovább és nem indul újra. Köszönöm hogy megírtad a problémát!

Nemtudom hogy azt jelezte-e más hogy a hívás közben ha bejön egy másik és hívásvárakoztatás van, akkor a kicsengés végén megszakad a főhívásom. Akkor is megszakad, ha manuálisan elutasítom a várakozó hívást. Esteleg ezt is jelezhetnéd ha még nem jelezték.

Ha kellenek log bejegyzések vagy bármi akkor szólj és küldöm....

Köszi mégegyzser a közbenjárást!

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#9405) Milestone2 válasza bucsupeti (#9404) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azokat nyugodtan küldheted.
Szeretik a dev-ek, ha nem csak szöveget kapnak.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9406) thebeegee


thebeegee
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy a T-Mobilban ilyet vennék, azonban ott jelenleg még a 4.0-ás Androiddal árulják elvileg. Erre felmegy a hivatalos 4.1-es frissítés (kábellel vagy kábel nélkül)? Mert próbáltam visszaolvasni, de olvastam olyat is, akinek nem sikerült, valaki meg rádugta a gépre és frissült...

(#9407) sarkanyolo2 válasza thebeegee (#9406) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szerintem már a T-től is 4.1-esen fogod megkapni, de frissíteni is simán tudod.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#9408) Milestone2 válasza thebeegee (#9406) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Számítógépen, USB kábelkapcsolaton simán frissül.
Wifin nem.
:DDD

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9409) bubus66 válasza thebeegee (#9406) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#9406) thebeegee

A Gyári frissítés felfog rá menni, sőt fel is fogja aljánlani.

(#9407) sarkanyolo2

Nem a 4.1 kapja,legalább is amit tegnap frissítettem azt 3 napja vették a T-Mobile webshopban és 4.04 volt rajta.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9410) Gzolo válasza thebeegee (#9406) üzenetére


Gzolo
senior tag

Bocsi, hogy belevau, de amennyi pénzért a T jelenleg vesztegeti a telót (a vicc, hogy én 70-ért vettem pont egy éve), én inkább elgondolkoznék egy Alcatel Idol S-en vagy Sony Xperia SP-n.

Nagyon jó kis telefon, szeretem is (utóbbi időben egy telefon se érte meg az 1 évet), de ezen az áron minden szempontból jobb telókat kapni, az L9 már 1 éves konstrukció, én manapság már újonnan nem vennék. Használtan viszont eléggé jó vétel jelenleg. (Ha mindenképp ilyet vennél, enyémet épp eladni készülök, még 1 év T garancia van rá, ráadásul függetlenként kaptam tőlük - privátban keress, ha érdekel)

(#9411) thebeegee


thebeegee
tag

Köszönöm a válaszokat!

Még az lenne a kérdésem, hogy a Gorilla Glassal kapcsolatban is eltérő hozzászólásokat olvasok. A hivatalos lista szerint csak az amerikában forgalomba kerülő modellen van ilyen, de vki linkelt LG Magyarországos választ, ami szerint ezen is az van. Gyakorlatilag van olyan, akinek karcolódott volna a kijelzője? Mert ha senkinek, akkor nyilván Gorilla Glassos. Ezt azért kérdezem, mert ha karcolódik, akkor rendelek hozzá ebayen fóliát.

(#9412) thebeegee válasza Gzolo (#9410) üzenetére


thebeegee
tag

Nagyon sok telefont megnéztem, az L7 II van 40 körül, ez 53 ezer, az Idol S meg 65. Az SP nem tetszik, élőben nagyon gagyi műanyag feelingje van, és a Sony-k menüje sem tetszik nekem. Az Idol S-en én is sokat agyaltam, ugye a szebb kijelző és az erősebb vas mellette szól, a gyengébb kamera ellene. Illetve nekem jelenleg még az a bajom az Idol S-el, hogy sehol nem kapni hozzá kemény tokot, én minden telefonomat ilyenben szeretem tartani.

(#9413) Tutu7030 válasza thebeegee (#9406) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én függetlent vettem, frissült wifin is, hiba nélkül.:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9414) sleen válasza thebeegee (#9411) üzenetére


sleen
tag

A Gorilla Glass nekem sem tiszta a mai napig, mindenesetre két apróbb karcot szereztem az elmúlt kb. 9 hónapban.
Egyet a jobb felső sarokban, egyet pedig tök középen.
Szinte mindig zsebben van, próbálok ügyelni rá, hogy más ne legyen mellette, de nem mindig jön össze. Kétszer esett nagyot, egyszer taposóra, egyszer térkőre.
Tokot nem használok, illetve ami van, csak a hátlapot védi.
Mindezeket figyelembe véve egyáltalán nem vészes két apró karc, amiket csak bizonyos fényviszonyokban, vagy tüzetesebben megvizsgálva észrevenni. Használat során pedig nem is látszik.
A körbefutó krómcsík viszont kapott a térkőtől...

(#9415) aholy válasza thebeegee (#9411) üzenetére


aholy
tag

pici, apró karcok vannak nekem is, kikapcsolt kijelzővel, fénnyel játszva látszik csak.ha nem keresem nem tűnik fel.

februárban vettem

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310 - Nokia 3410 - Panasonic GD 75 - Alcatel OT 565 - Motorola RAZR V3 - Sony Ericsson S 500i - ZTE Blade - LG Optimus L9 - Umi Iron - Huawei P9 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note 10 +

(#9416) thebeegee válasza sleen (#9414) üzenetére


thebeegee
tag

Akkor ezek szerint tuti nem Gorilla Glass. Haverom két és fél éves Samsung Galaxy S2-esén még hajszálkarcok sincsenek, és ott előttem kulccsal megerőszakolta, semmi sem látszott rajta.

(#9417) sarkanyolo2 válasza bubus66 (#9409) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Pedig mintha valaki írta volna már itt a fórumban, hogy 4.1- el kapta meg a T-től.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#9418) chris3010


chris3010
újonc

Üdv. Előfordult már valakinél hogy gyengén rezeg a telefon? Mostanában lettem rá figyelmes, nem tudom mióta csinálja. Gyári rom van rajta, lehet hogy annak a hibája hogy frissítésnél elszállt valami, vagy esetleg a rezgőmotorja halt be? :F

(#9419) bubus66 válasza sarkanyolo2 (#9417) üzenetére


bubus66
nagyúr

Pedig biztos, hogy 4.04 jött itt nem lehet eligazodni ezen.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9420) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

v20h van a telefonom, nem frissítettem semmit nem csináltam de amikor feltelepítettem a Hidden menübe megnéztem a Bootloader Unlock Check kidobott, és írta is hogy leállt. Ma megnéztem megint és most nem dob ki, kiírja rendesen hogy Lock. Mi történt hogy most nem dob ki? Nem telepítettem újra a ROM-ot.

LG G3

(#9421) aholy


aholy
tag

üdv!

azoktol kérdezném akik nekiugrottak a KitKat-nek

telepít sd-re? vagy kell bűvészkedni vele?

köszönöm!

Nokia 3310 - Nokia 3410 - Panasonic GD 75 - Alcatel OT 565 - Motorola RAZR V3 - Sony Ericsson S 500i - ZTE Blade - LG Optimus L9 - Umi Iron - Huawei P9 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note 10 +

(#9422) Milestone2 válasza aholy (#9421) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Benne van hagyva az SD kártya emuláció, mint a gyáriban.
Azaz bűvészkedés nélkül, nem az SD-re telepít az Artas182 féle 4.4

Mateo1111 is kiadott egy új 4.4 kísérletet december 5-én, abban nem tudom benne van-e hagyva, de az fele annyira sem működik (jól), mint Artas182 kolléga rendszere...felraktam magamnak az új Mateo4.4-et, de 10 perc után ment a kukába, mert meg sem közelíti Artas-ét, így arra sem volt időm (kedvem), hogy megnézzem emulált vagy nem emulált...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9423) Lavar válasza chris3010 (#9418) üzenetére


Lavar
aktív tag

Nálam is gyengébben rezeg híváskor, mint mikor megvettem. Nem tudom mitől, kétszer már sajnos koppant a talajon, betudtam annak, hogy sérült valami. Aztán lehet mástól van, de a lényeg, hogy én is észrevettem.

(#9424) Collos23


Collos23
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne a telefonnal, hogy többen panaszkodtak már, hogy visszahangzik a telefon. Szerintetek mi lehet a problémája?

(#9425) sarkanyolo2 válasza Collos23 (#9424) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Gyere ki a barlangodból a hívás erejéig. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#9426) sleen válasza Collos23 (#9424) üzenetére


sleen
tag

Olyan mintha vödörbe beszélnél?
Hívás közben nyomogasd a hangerő le gombot. Ha túl hangosra van állítva, az okozhatja ezt.

Nyilván bugyuta válasznak tűnik, de hátha.

(#9427) H.Bencike válasza Milestone2 (#9422) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Hello! Az Avatar ROM telepít már SD kártyára? Avatar ROM-oknak jó az akku ideje? Mobilnet folyamatosan menne nálam meg játékok. Jó tudom, ha használom akkor is lemerül, de így talán nem délben nyögi be hogy 15%-on van az akksim :D
Ha ROM ot akarok cserélni akkor úgy kell csinálni hogy Bootloadert nyitok- utána root- recovery flash és kész?

LG G3

(#9428) Collos23 válasza sarkanyolo2 (#9425) üzenetére


Collos23
tag

köszi az igazán humoros válaszod :D de nem barlangban élek, így sajnos hasztalan volt

(#9429) Collos23 válasza sleen (#9426) üzenetére


Collos23
tag

Nem tudom, hogy olyan-e mintha vödörbe beszélnék, mert csak annyit mondtak, hogy visszhangzok. Kipróbálom ezt a hangerő állításos dolgot, köszönöm :R

(#9430) Milestone2 válasza sleen (#9426) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Többet eszik mint a CM-ek, meg a MIUI. Kevesebbet mint a 4.4...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9431) alejandri válasza Collos23 (#9429) üzenetére


alejandri
tag

Egyetértek sleen kollégával. Nekem is ez volt a problémám. Azt tapasztaltam, hogy amikor rajta van a védőtok akkor többen panaszkodtak. Csak egy kicsit lejjebb kellett állítanom a hangerőt, és már senki nem tapasztalta a visszhangzást. :DD

(#9432) Collos23 válasza alejandri (#9431) üzenetére


Collos23
tag

Érdekes :F nekem ilyen műanyag kemény tok van rajta, az alja és a teteje nyitott. Nem értem, mi köze van a toknak a visszhangzáshoz :D de legyen igazatok :) ha ennyivel megoldható, akkor nincs gond ;)

(#9433) Long Man válasza Collos23 (#9432) üzenetére


Long Man
tag

Valószínű behallatszik a felső mikrofonba a hangszóró hangja és nem a legjobban szűri.

Nálam Skype-nál panaszkodtak a visszhangra.

Szerintem is a hangerő csökkentés lesz a legegyszerűbb megoldás.

ps.
bár lehet szoftveres is, mert nálam nem mindig tapasztalták a visszhangot :F

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#9434) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Android 4.4 használóknak, érdeklődőknek:

Artas182 a mai napra ígéri az első frissítést / javítást, ami leírása szerint a 4.4.1-lesz. :C

Illetve a BAM-Rom fejlesztői is mára (vagy hamarosan) ígérik minden általuk támogatott készülékre (az L9 eddig támogatott volt) az első BAM 4.4-et... :C Galaxy S4-re már kint is van, ahogy ígérték...

Fejlődünk-fejlődünk... ;]

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9435) chris3010 válasza Lavar (#9423) üzenetére


chris3010
újonc

Örülök hogy nem csak nálam van ilyen jelenség, viszont én még egyszer se ejtettem le a telefont. Bekapcsolásnál érdekes módon erőteljesen rezzen egyet, bekapcsolt állapotba legtöbbször már meg sem érzem ha rezeg pedig benne van a zsebembe. Nem tudom ennek mennyi köze lehet a szoftverhez, valaki?

(#9436) bubus66 válasza Milestone2 (#9434) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#9434) Milestone2

Ha kell valamit csinálni akkor szóljál.. A Fórumon

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9437) Milestone2 válasza bubus66 (#9436) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi munkanapokon hajnalonta minden frissítést meg tudok csinálni.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9438) bubus66 válasza Milestone2 (#9437) üzenetére


bubus66
nagyúr

Oké rendben akkor nap közben nyugodtan tudok menteni.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9439) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Sajnos bejött amitől tartottam.
Hivatalos CM11 nem készül L9-hez!!!

Így nekünk a custom fejlesztők maradtak.
(Jelen esetben össz-vissz 1 személy: Artas182x, reméljük hamarosan lesz több jelentkező is)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9440) Milestone2


Milestone2
nagyúr

"Ilyen" az új BAM-Android 4.4

Ez meg az új frissítő hozzá, amit a Playról lehet letölteni/telepíteni.

Az a baj, hogy kicsi a szerverük, nagyon lassan tudják közzétenni az új fejlesztéseket. Itt ezen az oldalon követhető nyomon, hogy szép lassan töltik fel a 4.4-eket. Jelenleg a Samsung S4-esek kapják a frissítést...talán mi is kapunk...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9441) droidforever


droidforever
tag

Sziasztok,megnezne vki nekem a hidden menuben a battery testnel,hogy mit ir ki a battery allapotahoz,nagyon merul a telom es kivancsi vok.a valaszokat koszonom

(#9442) aholy válasza droidforever (#9441) üzenetére


aholy
tag

Nokia 3310 - Nokia 3410 - Panasonic GD 75 - Alcatel OT 565 - Motorola RAZR V3 - Sony Ericsson S 500i - ZTE Blade - LG Optimus L9 - Umi Iron - Huawei P9 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note 10 +

(#9443) Long Man


Long Man
tag

Lehet, hogy nagyon lámát kérdezek ... :B

Hogy lehet átnevezni ikonokat? :F :U
("mappába" gyűjtve egyszerű, új ikont megadni szintén, de az átnevezésre nem bírok rájönni) :(

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#9444) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

Milestone2 Küldtem p.ü. !

LG G3

(#9445) bubus66 válasza Long Man (#9443) üzenetére


bubus66
nagyúr

A csak akkor tudod átnevezni ha szétszeded az APK fájlt. Vagy ha van Root-od a system app mappába átnevezed.

küld át mit szeretnél, átnevezni és mire meg csinálom

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9446) droidforever válasza aholy (#9442) üzenetére


droidforever
tag

Koszi a valaszt,nekem is azt irja h az akksi allapota jo,vmi nagyon szivja az akksim de nem tudok rajonni micsoda,lehet nyomok egy factory resetet

(#9447) Long Man válasza bubus66 (#9445) üzenetére


Long Man
tag

Köszönöm a lehetőséget, és hogy megerősítetted, ez az átnevezés nem olyan egyszerű, mint a Windows-ban. :)

Nem is gondoltam, hogy egy ilyen praktikusnak tűnő dolog, ilyen komplikált lehet Androidnál. :O

Időközben próbáltam utánanézni, de mindenhol azt írják megoldásnak, amit Te is javasoltál.
(bár nem igazán értem, hogy miért így van ez megoldva, ill. mért nem olyan egyszerű, mint M$.-nál) :(

Viszont találtam egy kerülőútnak tűnőt. :DD

Van tapasztalatod az ilyen (és hasonló) programokról? :
QuickShortcutMaker

(még nem próbáltam, mert először körbejárnám a témát a Neten.)

Köszi még egyszer az ajánlatot :R , de nem szeretnék munkát adni Neked minden egyes átnevezési ötletnél.
(duzzogok is Google-re, hogy ezt nem lehet megoldani root jog nélkül) :Y :W

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#9448) bubus66 válasza Long Man (#9447) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ha nem sokat kell csinálni akkor meg csinálom szívesen Sajnos a gyárit csak root joggal tudod kiszedni és vissza tenni. A programról nem tudok semmit sem nem használtam.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#9449) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Egy kis tapasztalat: DALVIK vs. ART

Azt hittem az ART letarolja majd a DALVIK-ot, annyira ajnározták hogy ez aztán az új VM és micsoda távlatok, meg lehetőségek, meg újszerűség. Azt hittem egetrengető lesz a különbség, amit még én is érezni fogok...

Én a mélyére nem látok, csak felhasználóként nézve: az Antutuban elért, nem mérvadó jobb eredményen kívül az ART semmivel sem volt jobb (vagy semmivel nem jobb jelenleg) mint a DALVIK. Sőt ha azt veszem, hogy jó pár program ART-on nem indul, csak DALVIK-on...

Azt nem tudom, hogy ez az original CM11-en is így van-e. Lehet, hogy ez csak a mi portolásunkon van így. Nem tudom. Okosabb akkor lehetnék, ha már több verzió is lenne telefonunkra. De még csak Artas182x féle fejlesztés áll rendelkezésemre. Hamarosan érkezik (elméletben) a BAM-Android 4.4, meglátom azzal mi lesz...

Aztán az is lehet, hogy ez az ART első változata és sokat fog még fejlődni...majd meglátjuk.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9450) bubus66 válasza Milestone2 (#9449) üzenetére


bubus66
nagyúr

Küldtem egy e-mailt a fórumra regisztrált e-mailodra

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.