Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a t-mobile-os L9-hez melyik a legújabb frissítés, és hogyan érdemes telepíteni?
Köszönettel.......

(#8302) Milestone2 válasza dlaj (#8301) üzenetére


Milestone2
nagyúr

v20H

Nekem simán felment az LG honlapján található frissítőprogrammal.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8303) dlaj válasza Milestone2 (#8302) üzenetére


dlaj
őstag

OK, köszönöm a választ.

(#8304) Milestone2 válasza passat77 (#8238) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Utánaolvastam. Tiltott/bannelt téma az XDA-n.
Valamin összevesztek a feljesztőkkel.
Most kísérletképpen kiraktam az XDA-ra a Jelly10.1.0-t.
Már írták páran, hogy Banned téma.
Moderátor még nem dobott ki érte és nem törölte.

Egyébként nekem nagy csalódás ez az új JellyBAM 4.3.
Eddig egy teljesen önálló, CM alapú, de CM-re nem hasonlító ROM volt.
Most, egy PACMan kópia. (Paranoid, AOKP, CM ötletekből összegyúrt fos)
Eddig egyéni volt, most már nem.
És még a Nightly CM10.2 is stabilabb.
Ki is dobom a fenébe...!!!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8305) Milestone2 válasza passat77 (#8238) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Bocsánat kifutottam az időből.

És mivel nagyon CM alapú ezért ezzel a kernellel simác overclockingolható, most próbáltam ki.

Látod ennyiben is különbözik. A 9.0-ás még nem volt túlvezérelhető, nem is hasonlított, sem bootoláskor, sem máskor CM-re.

Most meg...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8306) prannk


prannk
őstag

Hellóka. 2 és fél hónap után újra elővettem a telefonom :C :K Első észrevételem,hogy 100% osan kapcsoltam ki.Viszont 84 % al ébredt ma fel :D Nem tudom mitől.

Mi a helyzet a telefonnal? Mit lehet vele csinálni? bootloadert visszalehet már zárni? Valami jó kis progi kijött? ;)

No csak kapott az LG új frissítő progit? :D Most megy fel a v20h :K

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#8307) Milestone2 válasza prannk (#8306) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szia régi ismerős ember!

Majd teszteld, mert a felhasználók legalább 50%-ánál ELEKTROMOS SÜTŐVÉ vált a telefon v20H szoftverrel!!! Többen emiatt megváltak ettől a telefontól, még a régi nevek közül is...!

Mit értesz jó progi alatt?

Custom fronton már elkészült és igen jól teljesít az Android 4.3 (CM 10.2)!

Sőt az XDA-n egy Mateo nevű fejlesztő előállta az első olyan custom ROM-okkal amik már a külső SD-re telepítenek.

Én ennyit felelnék a kérdésedre...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8308) prannk válasza Milestone2 (#8307) üzenetére


prannk
őstag

Okés. Majd jelentkezem pár nap múlva. :D bootloadert vissza lehet már zárni valahogy? :D

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#8309) Milestone2 válasza prannk (#8308) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor írtam volna róla...
Sajnos (vagy nem sajnos) nem...
Bubusnak volt egy ötlete...
De én nem próbáltam ki...

De ezt is érdemes elolvasni, mert ezek szerint is lehet, csak nem mindenkinek...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8310) prannk válasza Milestone2 (#8309) üzenetére


prannk
őstag

Okés.Majd meglátom hogy kinyitom e.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#8311) Milestone2 válasza prannk (#8310) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igazándiból az a furcsa, hogy akik mostanában vitték szervízbe, már nyitott BL-lel kapták vissza...nem látom át akkora gond-e ma már a nyitott bootloader...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8312) Blue Eagle válasza Milestone2 (#8309) üzenetére


Blue Eagle
őstag

:F

(#8313) H.Bencike válasza Milestone2 (#8311) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Mit csináltak a szervízben hogy nyitott BL-el kapta vissza? Mert ha csak szoftvert frissítettek akkor beviszem a saját telefonomat :D

LG G3

(#8314) Milestone2 válasza H.Bencike (#8313) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Vissza kéne keresni, de most nincs időm rá.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8315) prannk


prannk
őstag

Nekem egyáltalán nem játszik sütőt a telefon! Sőt! v20c jobban melegedett.PPedig most is 51 ről 20% ra levittem 1 óra alatt. Gru2 vel :D Meg tegnap 80 ról 55 re beállítássokkal meg ilyenekkel.
szóval nekem nem melegszik. Meg a v20c vel éjszaka 3-4-5% csökkent. Most meg 1%.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#8316) Blue Eagle válasza prannk (#8315) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Hi. Nálam is dettó ugyanez. Semmi gondom vele. Én nagyon szeretem. Persze egy HTC-t lehet jobban szeretnék, de majd 150ezret adok egy telefonért?! Durva lenne. Ezért a pénzért ez príma szerintem. Csodát meg nem kell várni...

bye
Blue Eagle

(#8317) bubus66 válasza H.Bencike (#8313) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ha szoftver frissítéssel viszed be, azzal nem fogod vissza kapni nyitott bootloaderrel, max akkor ha alaplapot vagy cserélnek.

(#8316) Blue Eagle

Szerintem meg ennyi pénzért sem volna neki szabad sütött játszania.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8318) Blue Eagle válasza bubus66 (#8317) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Már biztos említettem, az egyik kollégámnak Samsung Note 2 telója van. Ha olyan alkalmazást kerget rajta ami erőforrás igényes (pl: game), akkor az is forró lesz. Aztán az nem LG. Pesze meglehet, hogy a mi LG telónk már kisebb munkavégzéstől melegedni kezd, míg a Samsung annyitól nem észrevehető mértékben.

(#8319) bubus66 válasza Blue Eagle (#8318) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az lehet de a Samsungon nem egy hónap alatt sikerül egy új ROM-ot vagy frissítést fel tenni. 5 perc alatt meg lehet csinálni az Odinal, simán lehet rootolni, és nem kell ehhez bootloadert nyitni. Ezek a műveletek kb 10 percet vesznek igénybe és egy 1 hónapot.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8320) Blue Eagle válasza bubus66 (#8319) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Most nem vitatkozni akarok, de a rootolás nem tartozik a normál felhasználó feladatai közé. Pont azért van korlátozva a telefon szoftveres háttér tartalma, azaz a system, hogy nyilvánvalóan ne tudja bárki még véletlenül sem kiherélni a telót. Ezzel gondolom növekedne a garanciális problémák száma.

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy néhány felhasználónak szüksége van a rootolt szabadságra.

(#8321) Milestone2 válasza Blue Eagle (#8320) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szabad vagyok - mondta a majom a rácsnak
Én nem! - mondta a rács - engem majmok köré zártak...!!!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8322) bubus66 válasza Blue Eagle (#8320) üzenetére


bubus66
nagyúr

Itt nem csak a ROOT-ról van szó, ha nem arról, hogy 1 hónapig minden nap (egy kicsit) kellett frissíteni, hogy egyszer elérje a 100%-ot. Tudok olyat ami gyárilag ROOT-olt igaz Kínai de a L9 elbújhat mellette. Szerinted mennyivel lenne több garanciális gond ha ROOT-olva lenne?

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy néhány felhasználónak szüksége van a rootolt szabadságra.

szerintem elég sokunknak szükség lenne rá, csak nagyon sokan nem merik a garancia miatt meg csinálni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8323) Lavar válasza bubus66 (#8322) üzenetére


Lavar
aktív tag

"szerintem elég sokunknak szükség lenne rá, csak nagyon sokan nem merik a garancia miatt meg csinálni."

Jelen!:D

(#8324) Blue Eagle válasza bubus66 (#8322) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Jó, én is azok közé tatozok akinek kell a root. Máskülönben nem menne olyan app amihez kell a root jog. Stb.stb.

(#8325) bubus66 válasza Blue Eagle (#8324) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én most is úgy gondolom, hogy legalább a ROOT-ot hivatalossá tehetnék.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8326) Blue Eagle válasza bubus66 (#8325) üzenetére


Blue Eagle
őstag

És van rá esély, hogy hivatalos lesz?

(#8327) bubus66 válasza Blue Eagle (#8326) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szerintem nincs. Így tehát marad a mokolás.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8328) sleen válasza bubus66 (#8327) üzenetére


sleen
tag

Azt hiszem az egyetlen vagyok a mezőnyben, akinek probléma mentes eddig az L9-e. Korábban galaxy 3, majd nexus S készülékem volt, tehát Samsung.

Odin-t csak galaxy 3 esetében használtam, a nexusnál cwm-ből ment minden.
Nexusról váltottam L9-re, eleinte nem kedveltem, de nem a root és egyéb bűvészkedések miatt. Az nekem kitűnően ment egyből. Lehet hogy nem 5 perc, hanem 4, vagy 6, de simán.
Tavasszal vásároltam, volt részem egy ICS-ről JB-re frissítésben gyári frissítővel, hibátlanul, elsőre. Nem telt el 1 hónap, márt bootloader nyitva volt és rootoltam. Azóta custom Rom(ok)-al üzemel.
Jelenleg 4.3 fut rajta és kitűnő.
A GPS soha nem hagyott cserben, mindig volt jelem és nem kapcsolt ki forrósodás miatt. Most, amikor a 4.3-nál tudva levő a gps rakoncátlankodása, nekem mégis megy, igaz lassabban talál jelet, de azt nem veszíti el.
A kijelző fényereje soha nem vibrált, pedig chrome-ot használok én is.

Egyáltalán nem érzem, hogy rosszabbul jártam volna, minthogy egy újabb samsungot választottam volna.
Valóban melegszik, de mindegyik melegedett. Azt hiszem eddig egyetlen cikket olvastam bulvárban, ami telefon robbanásról szólt, egy samsung volt... ( Semmi bajom a samsungal, csak azzal példálóztatok)

Az pedig, hogy valaki lehúzzon egy telefont azért, mert nem sikerült neki az egyébként nem rendeltetés szerinti használata, hát...

Úgy érzem az egész fórum egy anti L9 fórum lett, ahol jól el lehet szidni, pedig nem ezt érdemli. Nem egy csúcs vas, de teljesen rendben van részemről.
Garanciavesztéstől pedig nem tartok, a nexusom rootolva és bootloader nyitva került szervizbe, amit szó nélkül, ingyen, új alaplappal kaptam vissza nyitott bootloader-el.

Az is hozzá tartozik a dologhoz, hogy mindig mindent xda-ról csináltam, magamnak, egyedül. Nem kértem segítséget, nem adtam tanácsot. Vannak itt egy-ketten, akik csak szórják a tanácsaikat, de nem kell rájuk hallgatni. Látszik, hogy foglalkoznak a témával, de orbitális marhaságokat is összehordanak, sokszor ellentmondásba keverednek önmagukkal.

Szóval nekem ennyi elég volt ebből a fórumból, eddig sem voltam nagy látogató, de a jövőben elkerülöm.

Akinek még meg van a készüléke, annak legyen benne sok öröme, akinek nincs, az meg felejtse el. :R

(#8329) H.Bencike válasza sleen (#8328) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Nekem is bevált szeretem ezt a telefont. Most (ma) kezdődik az iskola kiderül meddig bírja az akksi. Ha lemerül akkor szerzek egy ilyen "power bank" nevezetű hordozható akksit és majd arról töltöm.

LG G3

(#8330) sarkanyolo2 válasza H.Bencike (#8329) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nem tudom, hogy ez jó, illetve mennyire megbízható ajánlat, de itt "papíron" 50%-al olcsóbb, aztán tudja a fene. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#8331) passat77 válasza sarkanyolo2 (#8330) üzenetére


passat77
tag

(#8332) odipapa válasza sleen (#8328) üzenetére


odipapa
senior tag

Nem te vagy az egyetlen aki problémamentesen használja az l9-et.
Nekem az ismeretségi körömben van még négy db, egyikkel sincsen probléma.
Akinek meg nincs problémája az álltalában nem fórumozik.
Ha megfigyeled itt meg ugyanaz a pár ember fikázza a telót.
Át kéne kukkantani más fórumokra ahol naponta jelentkeznek új páciensek, új problémákkal.

(#8333) Manitou válasza 5-htp (#8048) üzenetére


Manitou
addikt

Ugyanez a probléma jött elő az én kijelzőmnél is, hogy világosabb egy kicsi 2mm-nyi pötyben a közepén, nekem csak fehér vagy világos háttérnél lehet főleg észrevenni, sötétebbeknél nem igazán észrevehető. Nekem már ilyen vagy 2-3 pár hónapja, én is gondoltam visszaviszem gariba, csak mindig halogatom a dolgot.
Lehet ez valami típushiba lesz ?

(#8334) bubus66 válasza odipapa (#8332) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ha megfigyeled itt meg ugyanaz a pár ember fikázza a telót.

igen jó telefon ez az L9, volt kettő amikor meg szabadultam tőle öröm táncot jártam, nem fikázom de a jótól kicsit messze van.

(#8328) sleen

Azért ennyire ne dicsérd xda-t mert nekem volt szerencsém letéglázni telefont (L9) is az xda-s leírás alapján.

További sok szerencsét az LG L9-hez. A normális melegedés szerintem megengedett, viszont a pizza sütött játszó telefon az nem megengedett.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8335) bubus66 válasza Manitou (#8333) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#8333) Manitou

Nekem a jobb felső sarkban volt egy sárga folt amit csak fekete háttérnél lehetett látni, meg akkor de nagyon mikor S/W módba volt a telefon.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8336) Blue Eagle válasza sleen (#8328) üzenetére


Blue Eagle
őstag

...nem vagy az egyetlen ;)

(#8337) sarkanyolo2 válasza Blue Eagle (#8336) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

+1

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#8338) eddie17


eddie17
addikt

Most hozta a postás a Nillkin tokomat, erre nem tud visszaadni egy 5-ösből, menjek vissza a postára délután... :U
Mindegy, ma már kipróbálhatom. :K

(#8339) sarkanyolo2 válasza eddie17 (#8338) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Be fog jönni! ;)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#8340) eddie17 válasza sarkanyolo2 (#8339) üzenetére


eddie17
addikt

Remélem is. :D
Mondjuk még sosem raktam fel fóliát, nem akarom elszarni... :(

(#8341) Blue Eagle válasza eddie17 (#8340) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Magam sem használok fóliát. Minek. Semmi karc nincs rajta. Pedig sokat hordom zsebben. Bírja ez a Gorilla Glass. 5 éves koráig megkarcolódhat! :DDD

(#8342) Milestone2 válasza sleen (#8328) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Na én is elolvastalak, és hozzászólok.

Én leginkább a gyártót szidom, amiért Android alatt egy "börtöntelefont (és családját L7, L5) hozott létre.
Ez a készülék, minden szempontoból börtönbe zárt. Ez a nagy bajom vele.

Nekem soha nem forrósodott, kivéve egyszer mikor valakinek a kérésére a NFS-t próbálgattam, na azt negyon nem szerette.
De sem GPS használatkor sem máskor nem forrósodott, csak melegedett, mint minden más készülék.

De ettől még tartom a véleményemet, hogy legközelebb jobban utánaolvasok mielőtt megveszem majd ( két év hűséggel) a következő telefonomat, hogy mennyira tartja be valójában az Android "szabad világát"...

És annak ellenére, hogy néha fikázom, elégedett vagyok a készülékkel, és ha valami szarságra rájövök fikázni fogom a továbbiakban is, amikor meg nem, akkor használom örömmel szétrootolva. szétunlockolva, szétmókolva, kisérletezve...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8343) bubus66 válasza Milestone2 (#8342) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#8342) Milestone2

Igen kolléga igazad van és a felsoroltak II.es szériáját is börtönbe zárta a LG sőt az L9II is ugyan úgy, lesz mint az elődjei.

Én meg már könnyen vagyok mert válogathatok készüléket, mától. Nem kell 2 év hűséget várnom (igaz meg sem vártam volna)

Fikázni is csak az tudja aki mokkolgatja, aki a szekrénybe vagy az asztalon tartja és néha telefonál vele annak persze, hogy szuper egy készülék.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#8344) eddie17 válasza Blue Eagle (#8341) üzenetére


eddie17
addikt

Én azért ráraktam. :D
Bár elbénáztam... kicsit, két sarokban is marad egy kis por... pedig széttakarítottam. Mindegy, a lényeg, hogy legalább a lelkem megnyugodott. :)
A tok marhajó, tényleg masszív lesz tőle, és remélhetőleg kibírja amíg nálam lesz a teló. :)

(#8345) joci221


joci221
tag

Nincs ezzel a telóval semmi gáz. A melegedés meg nevetséges, a lányom egész nap nyúzza Youtube, játék, zene és minimálisan melegszik. Ráadásul pont nem ott melegszik ahol fogod...A navi is jól megy ,viszonylag alatt talál jelet. Nem nagyon szoktam írogatni ,de napi szinten olvasom a fórumot és már unalmas azt olvasni hogy milyen szar mert nehéz rotolni, meg sütő meg a többi hülyeség...

Megbízhatóságom.: https://tinyurl.hu/lX2w/ ---- http://t7.hu/ngl

(#8346) 5-htp válasza Manitou (#8333) üzenetére


5-htp
tag

Nekem akkor kezdődött amikor visszakaptam a garanciás javítás után a telefont.Akkor kicserélték a kijelzőt mert sötét foltok voltak rajta.Visszakaptam és látom ,hogy most meg virít a világos pötty.Frissítették a szoftvert de minek.Zabálja azóta az akksit.Nem hiszem el,hogy 70eFt-ért miért nem lehet normális telefont venni?Szerintem hiába viszed vissza, kicserélik a kijelzőt egy másikra amit kivettek egy másik telóbol csak épp nem az a hibája ami a tiednek volt.Viheted utána megint vissza...és ez így meg míg meg nem unod,vagy le nem jár a garancia.

(#8347) karoly70


karoly70
csendes tag

Szerintem is jo kis készűlék,amikor megjelent mindenki dicsérte,azért is vettem meg de szerintem ICS-vel jobban teljesitet.Most meg szinte mindenki szidja.

(#8348) BOBAKILL válasza joci221 (#8345) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ezt nem írnád, -főleg nem hogy hülyeséget írtunk- ha te is "átélted" volna azt amit én az L9-el!!! :(((
Nem kívánom senkinek sem, és te vagy rá a példa hogy van korrekt "verzió" is az L9-ből. Vagy csak nem használod ki teljesen... Nekem is csak a GPS-től FORRÓSODOTT, nem melegedett! Remélem olvasható a különbség...
És ezeket nem fikázásból írtam, csak tényt közöltem. Mellesleg nem voltam ezzel egyedül.
Ha legközelebb nem akarsz melegedésről olvasni, akkor ugord át ezeket a bejegyzéseket!
Mindenkinek "joga" van megírni hogy mit tapasztalt a telefonjával, hátha tud segíteni ezáltal másnak.
Amúgy szerettem ezt a telefont, nagyon is!!! De nekem ne forrósodjon 70-ért.

[ Szerkesztve ]

(#8349) BOBAKILL válasza 5-htp (#8346) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én ezért váltam meg tőle, hiába vittem be én is szervizbe. Szoftvert frissítettek... :D

(#8350) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok! Hol tudnék most Pesten ilyen telefont venni garival, vagy egy, két, hónaposan?

PSN-ID:Putyesz-HUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.