Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Pittyolo


Pittyolo
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Nemrég került tulajdonomba egy ilyen készülék,eddig határozottan elégedett vagyok vele. Viszont akadt egy elég fura problémám: Kaptam egyszercsak egy értesítést,hogy "Kevés a tárhely",amit azért tartok furcsának,mert a ~2gb belső tárhelyet közel se laktam be. Kb 20 appot tettem fel,amik mind nem nagy tárhely igényűek,a gyáriak közül,amit lehetett töröltem,2 db zeneszámot másoltam be,és néhány fotót csináltam. Az érdekesség az egészben még,hogy figyelem a szabad tárhely változását,és egyik pillanatról a másikra 50-100 MB-okat változik.
Esetleg tudja valaki,hogy mi okozhatja ezt a jelenséget? Használok adattárolásra egy 32GB-os microSD-t,amin van rengeteg zene,kép,ennek lehet köze hozzá? (Gyári ROM-on vagyok,root nélkül,egyelőre ilyesmivel nem próbálkoznék,még garanciás a készülék,nem szeretném a garanciát elveszíteni)
Előreis köszönöm a segítséget! :)

(#10002) Blue Eagle válasza Pittyolo (#10001) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Használtan vetted? Nézd meg a Beállítások -> Tárolás.

Itt látható, hogy milyen fajta állomány mennyit foglal. Ezután nincs más dolgod, Fájlkezelőben -> sdcard0 -át átnyálazni. Minden mappát egyesével meg tudod nézni a Részleteit (hosszú tap), azaz melyiknek mekkora a mérete.

(Ha használtan vetted, akkor én mindenképp egy full törléssel (Gyári adatok visszaállítása - Beállítások -> Biztonsági mentés és visszaállítás) kezdtem volna.)

(#10003) bucsupeti válasza Milestone2 (#9997) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Próbáltam feltenni a CM 10.2.1-et de telepítéskor elszállt. A hibaüzenet azt mondja hogy nem p760 a készülék... :Y

Úgyhogy most felment az artas féle CM11-ből a januári (eddig a decemberit használtam).

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#10004) Zsocó


Zsocó
aktív tag

V20H-val másnak is akad egy kicsit a képek görgetésénél a telefon? Valamint Play-en is mintha lassabban töltené be az ikonokat görgetés során, mikor gyorsan görgetek, van hogy be sem tölt párat. :F

(#10005) Blue Eagle válasza Zsocó (#10004) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szokott nálam is ilyen lenni.

(#10006) Zsocó válasza Blue Eagle (#10005) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Akkor megnyugodtam, már azt hittem, h a telefon hibája. A párom még nem frissítette és neki gördülékenyebb.

(#10007) Jeanne d'Arc

Megpróbáltam kdz-vel frissíteni.
Azt írja a kdz hogy leáll. Zárjam be a progit, vagy keressek megoldást a neten. Mindent a leírás szerint csináltam, nem ez lenne az első kdz-s frissítésem, de most a gép nem akarja. A telóm már wi-fit sem talál, félek hogy egy frissítés nem oldja meg, de jólenne rá valami megoldás.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#10008) Blue Eagle válasza Jeanne d'Arc (#10007) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Milyen kdz-vel akarod frissíteni !? Elmondtam már, hogy az LGMobile Support Tool-val kell ezt neked elvégezni!

Vagy itt a Bubus oldalán megtalálsz mindent, legfőképp a FlashTool.1.0.54 (UpTestEX), amivel offline lehet WIN8 alol is kdz-t felrántani.

[ Szerkesztve ]

(#10009) Zsocó válasza Jeanne d'Arc (#10007) üzenetére


Zsocó
aktív tag

LG PC Suite?

(#10010) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#10008) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Itt a V20h kdz

(#10011) Blue Eagle válasza Zsocó (#10009) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem kell semmilyen LG PC Suite! Felesleges! Úgyis a frissítéskezelő része kilinkel az LGMOBILE SUPPORT TOOLra! :W

(#10012) Jeanne d'Arc válasza Blue Eagle (#10008) üzenetére

Megpróbáltam amit írtál. Egyszer megállt a folyamat és szívbaj, de most sikerült. Sajnos a wi-fi nem javult meg, de legalább friss a szoftver. :))

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#10013) bubus66 válasza Jeanne d'Arc (#10012) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#10012) laleh

Ha megáll akkor indítsd újra a gépet. Meg előtte sem árt egy factory reset. Lehetőleg, csak LG driverek legyenek fent.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10014) Milestone2 válasza bucsupeti (#10003) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Pedig most is arról a ROM-ról írok. Nem értem...

Bubus:
Már sikerült laleh-nek a frissítés, csak a WiFi továbbra sem működik neki...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10015) bubus66 válasza Milestone2 (#10014) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tudom csak ha legközelebb így jár akkor csinálja meg amit irtam neki.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10016) Pittyolo válasza Blue Eagle (#10002) üzenetére


Pittyolo
csendes tag

Heló!
Köszi a segítséget,sajnos még mindig problémába ütközök. Használtan vettem a telefont,az általad írt "Gyári adatok visszaállításával" kezdtem a dolgot,de ezt most mégegyszer megcsináltam a biztonság kedvéért. Először egész rendesen működik minden,appokat felrakom,belakom a rendszert,amint végzek megnéztem a "Tárolás" menüt,pontosan már nememlékszem,de kb1,5GB elérhető helyem volt.
Ekkor kikapcs,microSD betesz,bekapcs,beolvassa a médiafájlokat (a microSD-t direkt formáztam előtte,és csak az adataim vannak rajta,a régi telefonból származó rendszermappák nincsenek).
Megint megnézem a "Tárolás" menüt,és kezdődik megint a dolog,az elérhető hely hirtelen már csak 800MB,és ami fura,hogy nem listázza ki,hogy melyik rész mennyit foglal,mindenhova (Alkalmazások;Képek,Videók...) csak azt írja,hogy "Számítás...". És ez még a jobbik eset,mert van amikor belépek ugyanide és a "Belső tárhely" részt ki is hagyja,semmit nem listáz,csak a microSD-met látom.

A fájlkezelővel a mappákat átnézve egy dolog lett gyanús: a DCIM mappa foglal elég sok helyet,főleg amiatt is gyanús ez,mert egy darab fényképet se csináltam,és ha belelépek nincs egy darab fájl se. Számítógéppel összekötve már egy ".thumbnails" mappa lett látható,ahogy láttam a fájlokat a microSD-men lévő képekből generált kis méretű képek. Gondolom a Galériának generál albumonként egy-egy kis képet megjelenítésre,csak sajnos mivel elég sok képregényem van,így ez a ".thumbnails" mappa most ~700MB.
Ez így tekinthető "normális" működésnek,vagy van erre valami áthidalható művelet?
Illetve egy másik kérdés: a root útmutatók között olvasható,hogy a v20H ROM esetében a root miatt készül egy log fájl. Ha visszaállok v20B/C-re akkor root után,ha esetleg gariztatni kellene,és unroot-olom akkor jól gondolom,hogy nem marad nyoma a dolognak,és nem ugrik a garancia?
Elnézést a hosszú hozzászólásért,és köszönöm,ha elolvasod! :)

(#10017) Long Man válasza Pittyolo (#10016) üzenetére


Long Man
tag

Próbáld ki ezt: DiskUsage

(többet megmutat, mint a sima Fájlkezelő)

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10018) Blue Eagle válasza Pittyolo (#10016) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ilyennel nem találkoztam. Igaz, ötnél több alkalmazás nem nagyon van a gyáriakon kívül. Szóval ha beteszed az SD kártyát, akkor kezdődik a gebasz? Nem lehet, hogy valamelyik alkalmazásod csinálja ezt az anomáliát? Más nem jut eszembe sajnos!
A rootolással kapcsolatban én többet elmondani nem tudok, mint amit olvastál. V10a-V20h -ig tudok rootolni jelenleg. Tégyleg, nem tudja valaki mivel lehet h felett?

(#10019) Pittyolo válasza Long Man (#10017) üzenetére


Pittyolo
csendes tag

Köszi! Ezzel sikerült kiszűrni,ahogy gondoltam,ez a .thumbnail mappa volt a ludas.
Ha esetleg más is ütközik ilyesmibe,megoldás: töröltem a mappát,majd a helyére létrehoztam egy ".thumbnail" nevű üres fájlt,valamint a microSD-n is néhány mappába tettem ".nomedia" nevű üres fájlokat,így azokat a médiaszkennelés átugorja. (A képregényeim kötetenként külön mappában vannak,így a galéria többszáz mappához generált kis képeket,ez akasztotta meg a rendszert.)
Köszi mégegyszer mindenkinek! :)

(#10020) Blue Eagle válasza Pittyolo (#10019) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem semmi! Okosabb lettem! :C :R

(#10021) Milestone2 válasza Blue Eagle (#10020) üzenetére


Milestone2
nagyúr

+1

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#10022) Long Man válasza Pittyolo (#10019) üzenetére


Long Man
tag

Szívesen :) Örülök, hogy sikerült megtalálni a ludast. ;)

Igen, jó találmány ez a ".nomedia" csak egy hiba van vele (és panaszkodnak is rá a neten), hogy nem tesz különbséget a képek, hangok és videók között.

Lehetne rá megoldás, pl. a .nomedia file tartalma alapján döntené el a rendszer, hogy mit gyorstárazzon és mit ne.
(pl. novideo, nopicture, nosound)

Ezt a Google-nek kellene megoldania előbb-utóbb.

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10024) bubus66 válasza Long Man (#10017) üzenetére


bubus66
nagyúr

A fájlkezelő is megmutat mindent csak be kell kapcsolni a rejtett fájlok menüt.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10025) Long Man válasza bubus66 (#10024) üzenetére


Long Man
tag

Köszönöm :)

Olyan rég lecseréltem a beépített Fájlkezelő-t, hogy el is felejtettem a beállítási lehetőségeit. :B

[ Szerkesztve ]

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10026) Blue Eagle válasza bubus66 (#10024) üzenetére


Blue Eagle
őstag

És a rejtett fájlok megjelenítését hol lehet bekapcsolni a P760 gyári beépített fájlkezelőjében?

(#10027) bubus66 válasza Pittyolo (#10016) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#10016) Pittyolo
Ha visszaállok v20B/C-re akkor root után,ha esetleg gariztatni kellene,és unroot-olom akkor jól gondolom,hogy nem marad nyoma a dolognak,és nem ugrik a garancia?

Nagyon rosszul gondolod, mert marad nyoma, és a garancia is ugrik (persze ezt szervize vagy szervizese válogatja) ha a bootloader kinyitod ahhoz, hogy root-olni tudj, akkor azt többet vissza zárni nem tudod. Ez a nyom marad.

Ahhoz, hogy a telefon belső memóriáját szerkeszd, nem kell root.

(#10026) Blue Eagle

Abban sehol mester csak a FileExplorer-be vagy a RootExplorer-be stb.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10028) Long Man válasza Blue Eagle (#10026) üzenetére


Long Man
tag

Nekem is úgy rémlett, hogy a gyári "Fájlkezelő" nem egy svájci bicska és nincs benne a rejtett fájlok megjelenítése.
(ezért is kapott egy uninstall-t és lett helyette az "ES File Explorer")

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#10029) Pittyolo válasza bubus66 (#10027) üzenetére


Pittyolo
csendes tag

Lehet nem sikerült szerencsésen fogalmaznom. A root kérdés az említett problémámon kívül merült fel bennem,nem a belsőmemória kigazolása miatt érdekelt.
A bootloader nyitást nem is említettem,arról tudom,hogy maradandó nyoma lesz. De a gyári ROM-okkal való downgrade-hez nemhiszem,hogy szükség lenne a nyitására (vagy ezt rosszul gondoltam?). Valamint a root-hoz sincs szükség bootloader nyitásra (vagy itt is félreértettem valamit?). Ezért érdekelt volna,hogy a leírásban külön említve van,hogy v20H-n log file lesz a root-ról,amit én úgy értelmeztem,hogy annál régebbi szoftvernél (v20B/C/...) nem készül log,és így unroot esetén nem marad nyoma.
De inkább maradok akkor jelenlegi állapotomban,egyelőre kielégítő a teljesítmény (Optimus 2X-hez képest nagy ugrás :D),hameg később módosítgatni akarok,akkor úgyis ParanoidAndroid lesz belőle,mert nagy fanja vagyok. :)

(#10030) bubus66 válasza Pittyolo (#10029) üzenetére


bubus66
nagyúr

Miért lehet zárt Bootloaderrel ROOT-olni?

Mert szerintem nem lehet. Te valamit nagyon rosszul értelmeztél. a V20xx egyik sem rootolható. Mert szerintem se a Milestone2 se én nem írtam, hogy csak a v20H csinál, log fájlt mindegyik ROM csinál, mert azt nem a ROM csinálja, hanem a root. Tehát mivel nem root-olható bootloader nyitás nélkül, ezért aki root-olja az hiába teszi vissza a gyári ROM-t akkor is bukta a garanciát.

Ez azoknak szól akiknek van root

Root-nál

3845#*760# menüben az LG RCT->Display result-nál Ezt kell keresni ha van ilyen.

vagy ezt kell meg keresni

\persist\rct.cfg (fájl rendszer gyökerében találod meg) ezek írják a ROOT-ot

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10031) Pittyolo válasza bubus66 (#10030) üzenetére


Pittyolo
csendes tag

Leírások között mindjárt a következő útmutatóval kezdődik: "ITT A LEGÚJABB ÉS LEGKÖNNYEBB, BOOTLOADER NYITÁS NÉLKÜLI ROOT MENETE EGY VIDEÓN...". Ezt máshogy nemtudom értelmezni,mint hogy bootloader zárva,de van root. És a leírás végén is "Zárt maradt a bootloader is...".

(#10032) bubus66 válasza Pittyolo (#10031) üzenetére


bubus66
nagyúr

TELEFONODRA ROOT JOGOS APK-OKAT IS FEL TUDSZ TELEPÍTENI, DE A RECOVERY-D TOVÁBBRA IS A SZÁMUNKRA HASZNÁLHATATLAN GYÁRI MARADT, NEM VÁLTOZOTT ÁT CLOCKWORKMOD-RA, NEM IS TUDSZ ILYET TELEPÍTENI, ÍGY CUSTOM (NEM GYÁRI) ROM-OKAT TOVÁBBRA SEM TUDSZ HASZNÁLNI.

Akkor ha jobban megnézzük mi értelme a fenti leírásban a ROOT-nak? Viszont nem vagyok biztos benne, hogy az unroot törli de holnap hoznak egy készüléket mert sok mindenre nem mentek ezzel a ROOT-al még mielőtt kinyitom a bootloadert megnézem az unroot töröl-e mindent. A szabad memóriát root nélkül is tudok csinálni, az Alkalmazás kezelőben levő app-kat meg ha zavarnak root nélkül is lehet törölni.

Ha az álltad belinkelt programmal csinálod akkor nem frissíthetsz, mert azt tudni kell (remélem olvastad), hogy a kdz updater az LG Support, stb.. is törli a recoveryt. viszont ha nyitva van a bootloader akkor 3 perc és van CWM és root.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10033) Pittyolo válasza bubus66 (#10032) üzenetére


Pittyolo
csendes tag

Ha megtudnád ezt nézni,akkor nagyon hálás lennék! :)
Nekem a gyári rom lehetőségei egyelőre megfelelőek,nem mindenképp igénylek custom romot,ha cserébe biztosan megtarthatom a garanciámat. De egy root-tal mehetne fel néhány Xposed modul,amivel kicsit még otthonosabb lenne.

(#10034) Zsocó válasza bubus66 (#10032) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Root nélkül hogy törlök gyári alkalmazásokat :F :U :B

(#10035) Pittyolo válasza Zsocó (#10034) üzenetére


Pittyolo
csendes tag

Az "Alkalmazás kezelő"-n keresztül néhány gyári dolog törölhető. Szerintem erre gondolt.

(#10036) Zsocó válasza Pittyolo (#10035) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Bootloader nyitás nélküli Root nem okoz garanciavesztést?

(#10037) Zsocó válasza bubus66 (#10032) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Bootloader nyitás nélküli Root menetét követtem, de a SuperSU indítása során azt írja, hogy nincs telepítve a SU bináris. Nekem nem ajánlotta fel hogy telepítsem. Mi lenne a megoldás?

(#10038) bubus66 válasza Zsocó (#10037) üzenetére


bubus66
nagyúr

Töltsd le és telepítsd. Mi ajánlaná fel max a frissítés ajánlja fel a Milesetone2 logout blogjában bent van a legfrissebb SuperUser és a Super SU is. Meg az oldalamon is meg találod

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10039) bubus66 válasza Zsocó (#10034) üzenetére


bubus66
nagyúr

ROOT nélkül lehet törölni az apps mappában lévőket meg a vendor mappában lévő alkalmazásokat mert azok települnek az Alkalmazás kezelőből. Ajánlom figyelmedbe a Téma Összefoglalóban ezt a részt.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10040) Zsocó válasza bubus66 (#10038) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Onnan töltöttem le.

(#10041) bubus66 válasza Zsocó (#10040) üzenetére


bubus66
nagyúr

Akkor mi a probléma, a pwn nem telepítette a binárást ennyi akkor

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10042) Zsocó válasza bubus66 (#10041) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Hogy oldható meg? :B

(#10043) Zsocó válasza bubus66 (#10039) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Nekem nem törli ki, ott marad.

(#10044) bubus66 válasza Zsocó (#10042) üzenetére


bubus66
nagyúr

Próbáld meg a binárist a Playről letölteni a gyári file kezelő nem is fogja

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10045) Zsocó válasza bubus66 (#10044) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Hogy keressek rá?

(#10046) bubus66 válasza Zsocó (#10045) üzenetére


bubus66
nagyúr

Elméletileg ha telepítetted a Milestone2 Logutjában lévő 2 db apk-t

A - SuperSU v.1.91 vagy Google Play-ról letöltve
B - SuperSU Pro vagy ez az oldalamról tölthető Elméletileg a Pro verziónak telepítenie kell. Ha nem akkor nem jó az LGpwn apk

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#10047) Zsocó válasza bubus66 (#10046) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Telepítettem mindent, próbáltam a Play-ról is, semmi. Impactor-ral sem megy.

(#10048) Zsocó válasza bubus66 (#10046) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Leszedtem egy másik helyről az LGpwn-t és most már elindul a SuperSU, csak nem úgy mint a leírásban, hanem: Alkalmazások, Naplók és Beállítások fül van. Itt mit csináljak?

(#10049) Zsocó válasza Zsocó (#10048) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Leszedtem egy Root Uninstallert külön és így már jó, nem kellett semmit állítani :)

(#10050) bubus66 válasza Zsocó (#10048) üzenetére


bubus66
nagyúr

Semmit nézd meg van-e root jog

Azt, hogy az ikon ott van nem biztos, hogy van root jog is. Mondjuk egy Fájlkezelővel is megnézheted. Biztos, hogy jó?

Telepített valamit az LGpwn? valamilyen másik alkalmazást?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.