Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:23:49

LOGOUT.hu

HTC One S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) sdd2 válasza <Adamsky> (#300) üzenetére


sdd2
veterán

Az aksi is magyarázható. Kevesebb mag szám ( Tegra 3 helyett snapdragon S4) így több hely jut a 4G-s verzióban az aksinak, a MicroSD helye az már nem magyarázható. Követik az Apple-t, egy előnye van, mégpedig hogy írtó gyors hogy belső memóriája van. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#302) zso79 válasza <Adamsky> (#300) üzenetére


zso79
őstag

Az a lényeg, hogy az eredeti cikk nem erról szól, szánalmas szenzációhajhász félrefordítás :W De amúgy miért nem olvasod el?!? Az első és legfontosabb, hogy nem az alelnök találta ki, hanem egy felmérés eredményét közölte! Tényleg komolyan gondolod, hogy direkt magukkal akarnak kiszúrni és még véletlenül sem azt csinálják, amit a vásárlók szeretnének? Ha utánnanézel külföldi, nem szakmai fórumokon, huszadrangú kérdés az akkuidő, mindenki arról fecseg, hogy hogy néz ki. Az utolsó bekezdésben pedig ott lényeg: az élettartam ugyanúgy fontos, de más irányba koncentrálnak, mint új akksi technológia és az energiával jobban gazdálkodó szoftverek, pont. :(((

A microSD meg nehezen magyarázható? Miért kellene nekik bármit is magyarázni? Nem tetszik nem veszed és kész. Nem ugyanazok az igények.

(#303) crhis86 válasza zso79 (#302) üzenetére


crhis86
tag

A microSD-t pedig nézzétek úgy, hogy tőlünk nyugatabbra szinte az összes előfizetés ~korlátlan netet tartalmaz és úgy simán jó lehet, ha pl. fényképezés után rögtön tolod is fel felhőbe..

(#304) Moleman válasza crhis86 (#303) üzenetére


Moleman
addikt

Nálunk ez nem csak a netárak miatt lehetetlen, hanem a hálózat miatt is. Az ország nagy részén max EDGE van, de sok helyen csak GPRS. Megnézném, hogy töltenél fel azon akár egy 2 mpixeles képet is.

(#305) <Adamsky> válasza zso79 (#302) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Boccs, de én még mindig ugyanazt látom benne:

" ... az alelnök kitalálta, hogy felméréseik szerint a felhasználóknak .. "

" ... vice president of product strategy Bjorn Kilburn noted that the company had conducted research last year to find out whether customers preferred thin smartphones to those which compromised thickness for better battery life ... "

Lehet nem szó szerinti fordítás, de a lényeg mindkettőben ugyanaz. Volt egy felmérés (vajon tényleg volt ilyen?) ami alapján termékfejlesztésért felelős alelnök arra a következtetésre jutott, hogy az üzemidő kevésbé fontos, mint a design.

Mind1 is a piac majd eldönti a dolgot, de én tényleg nem jósolok most sokat a HTC-nek. Biztos lesz sok ember aki megveszi az új készülékeiket, de szerintem lesz egy jó pár, aki újabbat már nem fog venni, mert hatalmasat fog benne csalódni.

Véleményem szerint három új, de funkciókban és tudásban sokkal jobban elkülönülő készülékkel jobban le lehetett volna fedni az igényeket.

" ... az élettartam ugyanúgy fontos, de más irányba koncentrálnak, mint új akksi technológia és az energiával jobban gazdálkodó szoftverek, pont ... "

Na, ez egy igazi bullshit szöveg. Nálunk minden a legfontosabb, de van ami kevésbé, de az is nagyon fontos. Új akksi technológia? Jól leplezik. Hol, mit újítottak? Ja, azt, hogy most már nem is cserélhető / bővíthető? Jobban "gazdálkodó szoftverek"? Mikor a ROM-ba ekkor bakit követnek el?

" ... A microSD meg nehezen magyarázható? Miért kellene nekik bármit is magyarázni? Nem tetszik nem veszed és kész. ... "

LOL. Ez a hozzáállás biztos megmenti őket.

(#306) <Adamsky> válasza crhis86 (#303) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

O.K, de mi van külföldön? Szerintem a magas roaming díjak miatt tőlünk nyugatabbra sem annyira rózsás a helyzet.

(#307) zso79 válasza <Adamsky> (#305) üzenetére


zso79
őstag

Hogy mit latsz benne az a te dolgod, hogy mik a tenyek meg egy masik, de latom most mar legalabb elolvastad :C

Biztos csak kitalacio a felmeres, en se toltottem ki a htcsense oldalan. Az uj akksi tech is kitalacio, nincsenek benne az uj keszulekek elmezonyeben es mindezt nem egy fizikailag kisebb akksival erik el. Van szoftveres baki, valo igaz, de itt a mobilarenan is bebizonyosodott, hogy meg igy is jobban birja, mint a Sony zaszloshajoja tehat akkor mirol is beszelunk?!? Ki lesz javitva, pont. A masik vesszoparipad a microsd. Igen, sokaknak hianyzik (amugy erre vonatkozolag is volt kerdesa felmeresben), sokaknak nem. Melyik masik gyarto uj keszulekeben is van? Sony? Samsung (Nexus)? Apple? Az S3-ban talan lesz. Talan!

Amugy meg nekem tokmindegy mi lesz veluk, nincs HTC reszvenyem, az sem izgat, hogy hogy szo szerint forditottak-e vagy sem. Az viszont igenis bosszant, hogy nem szinonimakat hasznaltak, hanem megvaltoztattak a konkret tenyt! Lehet ezt objektiven is nezni, nem a sajat - valljuk be, egyertelmuen rosszindulatu - velemenyunket nem is tul burkoltan beleszerkeszteni a cikkbe.

Neked is megvan a velemenyed a HTC-rol, ennyi :R peace

[ Szerkesztve ]

(#308) Rhino666 válasza sarközi89 (#282) üzenetére


Rhino666
őstag

Szerintem mindkét verzióra érvényes a garancia.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#309) <Adamsky> válasza zso79 (#307) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Úgy látom, hogy nem fogjuk egymást meggyőzni. :)
... de ez nem is baj, de talán egy-két bizonytalan emberkéne segíthetünk a döntésben.

(#310) zso79 válasza <Adamsky> (#309) üzenetére


zso79
őstag

:K

(#311) nexusking


nexusking
aktív tag

Ez a memória dolog tényleg furcsa. Én Nexus S-t használok, ott ugyanez a helyzet csak tárhely ott 13GB. Ez NEKEM bőven elég volt eddig, zenéknek, gameloft játékoknak, és programoknak egyaránt.
Az egyetlen felvetődő kérdés, hogy a fém ház tényleg nem rontja e az antennák vételi minőségét(a műanyag részek ellenére)?
Illetve hogy azok a bizonyos müanyag részek mennyire sérülékenyek? Ugyanis a mostani telefonomon pont ott vannak a kopások ahol ezen a két műanyag berakás van a One S-en.

[ Szerkesztve ]

(#312) hülyegyerek válasza nexusking (#311) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A HTC általában félkész telefonokat szokott kiadni, amik erőteljesen kopnak, illetve nincs rajtuk térerő, mert fémből vannak....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#313) rígel válasza hülyegyerek (#312) üzenetére


rígel
őstag

Látom neked még sosem volt HTC telefonod, legfeljebb ácsingózol utána. Vagy egyszer messziről már láttál egyet?

(#314) Dr.Anonymus válasza hülyegyerek (#312) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a nicked találó
díjazom az önkritikát.. ;]

(#315) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

sziasztok,

bocs tudna valaki segíteni?
Az expansysnál kapható a ONE S, esetleg valaki megvette már?
http:(L:http://www.expansys.hu/htc-one-s-android-4-0-ceramic-metal-229870/)//www.expansys.hu/htc-one-s-android-4-0-gradient-metal-229869/(/L)
http://www.expansys.hu/htc-one-s-android-4-0-ceramic-metal-229870/

mert ez nyilván nem hivatalos hazai importból jött, kíváncsi lennék, van e valami gond vele.

köszi a helpet

(#316) crhis86 válasza Dr.Anonymus (#315) üzenetére


crhis86
tag

Én úgy tudom, hogy az Expansys hivatalos HTC viszonteladó, szóval annyira nagy baj nem lehet vele.

(#317) Dr.Anonymus válasza crhis86 (#316) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

de a htc magyarország csak júniustól forgalmazza, ezért sem kapható pl. a Speedshopnál (holott a ONE V és X már igen)
szóval ezért vagyok kicsit megzavarodva,.. :F

(#318) spawn21


spawn21
veterán

nekem nagyon tetszik.
Szép, jó hardver, kicsit sovány aksi és memória. De melyik telefon hibátlan? Megvárom, hogy jó áron kijöjjön és rárabolok. :D

iPhone 13p

(#319) Al Capone


Al Capone
tag

Hali!

Látom nagyon ellene vagytok ennek az Amoledes kijelzőnek. Az érdekelne engem, hogy miben rossz az, vagy miben rosszabb mint az X-é? Egyiket sem láttam még élőben sajna. Pl. egy szifon 4-hez képest miben más? Megpróbálok majd sort keríteni rá, hogy megnézzem a kütyüket Pesten, de egyelőre nincs utam, és még az X-et sem tudom megtekinteni sehol. Tehát pl. mások a színek vagy fényerő? Olvastam valahol, hogy tapasztalható bizonyos idő után beégés is. Ez nem vmi frankó.. :F

(#320) zso79 válasza Al Capone (#319) üzenetére


zso79
őstag

Teljesen más, mint az X-é, tényleg meg kell nézned, hogy megértsd mi a különbség. Az meg hogy bejön-e valakinek teljesen szubjektív. A beégés meg vagy előjön, vagy nem. Nekem 2 éves amoled-es Desire-m van, semmi gondja, sőt, ismerettségi körben sem fordult elő senkinél. Amúgy meg tudtommal garancia hatáskörébe tartozik.

(#321) Dr.Anonymus válasza Al Capone (#319) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a felbontása rosszabb a oneS kijelzőjének mint a oneXnek, bár az átmérője is kisebb, szóval ez annyira talán nem számít

én láttam mind2t életben, és nem láttam túl nagy különbséget.
az amoled általában túlszaturált színeket produkál, az slcd normálisabb
az amoled a feketében jobb, az slcd meg fehér színben élethűbb
kb. nagyon röviden ennyi

a beégés tényleg gari ügy, bár két év után már nyilván nem...

[ Szerkesztve ]

(#322) zso79 válasza Dr.Anonymus (#321) üzenetére


zso79
őstag

Persze, két év után már nem az. Viszont két éve még épphogy piacra kerültek amoled-es készülékek, úgyhogy bőven két éven belül jelentkeztek a problémák a hibás példányoknál. Én nem nagyon tartok tőle, 99% hogy egy ilyen lesz a Desire utódja :)

(#323) Al Capone


Al Capone
tag

Értem, köszönöm Uraim! Akkor mindenképp várok addig, míg megjelenik az S. Egyébként pár hete még a Sensation XE-n gondolkodtam, azután a One X-en, de most hogy megjelent az S-es cikk és ilyen jó teljesítménye van, lehet ez érdekelne mégis. Meghát mégiscsak megkapja az új széria az új Sense-t, szóval ezért lenne inkább ez, mint a Sensation.. Árban jobb, mint az X, bár kíváncsi leszek, hogy mire ez megjelenik, vajon esik-e valamennyit az X ára..

Egyébként tárhely tényleg nagyon szubjektív. Nekem személy szerint nem lenne vele gondom.

(#324) Dr.Anonymus válasza Al Capone (#323) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

(#325) spawn21 válasza Dr.Anonymus (#324) üzenetére


spawn21
veterán

ez még egy kicsit drága! :P

iPhone 13p

(#326) zso79 válasza spawn21 (#325) üzenetére


zso79
őstag

Amióta felkerült hozzájuk ennyi az ára és tényleg drága! A One X ennyibe kerül most a T-nél dominóval :(((

[ Szerkesztve ]

(#327) sdd2 válasza zso79 (#326) üzenetére


sdd2
veterán

Remélem a T-nél Xperia S árában lesz...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#328) jockos válasza Dr.Anonymus (#317) üzenetére


jockos
csendes tag

Szerintem ne aggódj.

Az expansys is hivatalos viszonteladó, a különbség annyi csak, hogy ő a hivatalos európai beszerzésből szállít többek között Magyarországra is, így pl. a magyar nyelvet nem közvetlenül lehet kiválasztani menüből, de természetesen elő lehet csalogatni.

Garancia tekintetében nincs különbség az expansysnél, illetve pl. a Speedshopnál vásárolt példány között.

Mindezekről hivatalosan a PDA-Tech Blogon olvashatsz.
[A PDA-Tech az expansys magyarországi kapcsolata.]

Egyébként azt lehet olvasni a neten, hogy Magyarországon elvileg azért késik az értékesítés, mert az új Qualcomm Snapdragon S4 prociból még nem áll elegendő rendelkezésre, így első körben a fontosabb piacokra fókuszálnak az eladással. Hogy valóban így van-e ez, azt sajnos nem tudom.

Al Capone (#323): pont most olvastam a fentebb említett blogon, hogy máris csökkent a One X ára [a közelgő Samsung Galaxy S III miatt]. Az expansysnél ez kb. 8-9 ezer Ft-ot jelent.

(#329) Dr.Anonymus válasza jockos (#328) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

köszi az infokat, még egy 10est csökkenhetne, akkor azonnal ráharapnék, de így is erősen gondolkozom..

(#330) hülyegyerek válasza Dr.Anonymus (#314) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A tiéd is lehetne, ha ennyire nem érzed az iróniát...

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#331) hülyegyerek válasza rígel (#313) üzenetére


hülyegyerek
addikt

De van. Az előző hsz-em neked is szól. Amúgy a ph! lapcsalád fórumain megvan az a csodálatos lehetőség, hogy a szemêlyes adataidnál meg tudod adni pl. a telefonod típusát, más meg megnézheti.....

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#332) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Most mar ossz vagyok zavarodva. Idaig ugy tudtam, hogy az S4 jol teljesit 2 sot bizonyos esetekben meg sokkal jobban mint a Tegra 3...

Akkor most mi van?
http://www.technet.hu/telefon/20120426/tegra_3_vs_snapdragon_s4__osszecsapnak_a_htc_one_x-ek/

Hogy lehet megis ekkora kulonbseg??
A regi meresek nem ezt igazoljak.

(#333) Xaels válasza katalin888 (#332) üzenetére


Xaels
félisten

Tudod a benchmarkok eredményeit sokkban befolyásolják a háttérben történő dolgok is és az XL-t épp frissítés utáni első indulásnál tesztelték, amiről árulkodik az "Android is upgrading..." felirat is. Na meg Antutu az egyik olyan bencs amiben a tegra jobb.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#334) Dr.Anonymus válasza katalin888 (#332) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

szerintem a felbontás beli különbség okozza...
az S4nek a ONE S-ben kevesebb pixelt kell "meghajtania"

(#335) Dr.Anonymus válasza hülyegyerek (#330) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

igazad van megyek iszok egy kv-t :DDD

(#336) sdd2 válasza katalin888 (#332) üzenetére


sdd2
veterán

A One X-nek 1280X720-as a felbontása és kisebb a kijelző a One S nek pedig 540X960 és kisebb a kijelző ezért fürge a One S. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#337) zso79 válasza sdd2 (#336) üzenetére


zso79
őstag

Jah, ez azokra az esetekre igaz, ahol van megjelenítés :)

(#338) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

van egyáltalán itt ONE oneS tulaj ebben a fórumban? :)
mert tapasztalatok érdekelnének mielőtt megveszem

(#339) richies válasza Dr.Anonymus (#338) üzenetére


richies
senior tag

meeee, meee :)

Rozsomak of Power

(#340) Dr.Anonymus válasza richies (#339) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

jeeah..:)
akkor egy csomó kérdés:
1) hol vetted?
2) milyen verzió? fekete? ezüst?
3.) magyar nyelv támogatás ok?
4.) mi a benyomásod? nem bugos a Sense?
5.) bármi vélemény akár + akár -

köszi :R

(#341) sdd2 válasza richies (#339) üzenetére


sdd2
veterán

Akkor kérlek írj le minden pozitívat, negtívat, mi volt az előző telód és ahhoz képest milyen. A kijelzőn van-e beégés, kopik-e, ilyenek érdekelnének nagyon. :R :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#342) spawn21 válasza sdd2 (#341) üzenetére


spawn21
veterán

Biztosak vagytok ebben? Szerintem csak pár napja vehettem ilyenek csak nem jönnek még elő! :B

iPhone 13p

(#343) sdd2 válasza spawn21 (#342) üzenetére


sdd2
veterán

De a pozitív negatívat és összehasonlítást írhat. Ha kopik az 1 hét alatt kiderül, a beégés meg egy hónap. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#344) hülyegyerek válasza sdd2 (#343) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A beégéshez SGS-nél kellett 1 év....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#345) ABal válasza hülyegyerek (#344) üzenetére


ABal
őstag

Vagy akkor láttad meg először. A Wave-en már négy hónap után látható volt. Igaz, hogy nem a mindennapi használat során vettem észre, hanem direkt kerestem. Amúgy valószínűleg még most sem tudnék róla, mert nem egykönnyen mutatja magát.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#346) richies válasza Dr.Anonymus (#340) üzenetére


richies
senior tag

angliaban elek :P
szurke
skype,navigon recseg, masoknak is kulfoldi forumon. Sygic ok, minden mas ok.

link 1

link 2

link 3

[ Szerkesztve ]

Rozsomak of Power

(#347) hülyegyerek válasza ABal (#345) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ja, ha direkt kerested, akkor nem csodálom. Telefongyárban dolgozók, szóval én "csak" olyan szemmel nézem a telefonokat, ahogy bent hivatalból is nézni kell őket. Tapasztalatból tudom, hogy ha hibát akarsz látni, akkor azt is fogsz...Mindenesetre nem 1 hónap alatt fog látványosan beégni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#348) Dr.Anonymus válasza richies (#346) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

köszi az infokat :R

(#349) richies


richies
senior tag

csak egy kis akku info, 2-3 toltes utan:

17%-on van, 1nap 5ora 42 perce megy

49% screen (3h 26m)
22% voice call (42m)
9% Cell Standby (1d 5h 42m)
8% Phone Idle (1d 2h 16m)
6% Opera (33m 11s)
4% Android OS

Rozsomak of Power

(#350) spawn21 válasza richies (#349) üzenetére


spawn21
veterán

ez nem rossz!!!!! Összegyüjtök egy ilyenre.

iPhone 13p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.