Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:23:49

LOGOUT.hu

HTC One S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) katalin888 válasza sdd2 (#336) üzenetére


katalin888
aktív tag

Ez igaz. Szerintem az összehasonlító teszteknek a benchmark progiknal azonos res. beállítást kellene alkalmazni....

(#352) katalin888 válasza zso79 (#337) üzenetére


katalin888
aktív tag

:) Biza!

(#353) sdd2 válasza katalin888 (#351) üzenetére


sdd2
veterán

Így mérik, ha nem így lenne akkor ugyan azt dobná a One XL re mint a One S re ami nem fedi a valóságot.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#354) nexusking


nexusking
aktív tag

Akkor viszont a one x 4magos Tegra3-ja ilyen gyér lenne a one s Snapdragon-jához képest? :(((

(#355) hülyegyerek válasza nexusking (#354) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Tegra....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#356) BenHans


BenHans
addikt

Hello!
Valaki aki ért a dolog ezen részéhez, írja már le nekem legyen szíves, hogy a tegra 3 ban és a snapdragon s4 Krait(dual-core)ban hány tranzisztor található (erről nem találtam információt), és hogy grafikus és egyéb területen a két SOC közül melyik teljesít jobban...(nem a felületes infók érdekelnek mint a magok száma, elfogultság stb. hanem a valós adatok és ezekkel alátámasztott érvek meg a hozzáértők tapasztalata)

((Htc Desire-ről váltanék és One x és One s közül választanék nem akadály sem a méret(nagy a kezem) sem a belső tárhely max. a kijelző, olyan kütyüt szeretnék amit nem kell feltétlenül hackelgetni hogy faszán működjön(max root az ingyenesség miatt) :D ))

Ja és van-e különbség az eltérő SOC miatt a képek minőségében vagy valami egyéb funkcionalitásban?

Köszi :R (a one x topicban nem sikerült senkinek sem választ adni azért írok ide is)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#357) nexusking válasza BenHans (#356) üzenetére


nexusking
aktív tag

Szerintem one x-et abszolut nem érdemes megvenni, mert nagyon hamar lemerül. Veletech-en 20percig buzeráltam, és azalatt fogyott 20%-ot.
Ugyancsak Veletechen össszemértem a két készülék kijelzőjet, és a one x-é olyan, mintha nem is kijelzőt néznél, hanem valami nyomtatott képet, ami nagyon részletes. Nagyon szépek és a színei. A one s kijelzője pedig cak egy sima Amoled, szerintem a többi telefon képéhez hasonlítva nem nincs nagy eltérés.
Viszont tényleg, a one x iszonyat kevés ideig bírja. Ahhoz is ki kéne legalább szolgáltatni valami kibővített hátlapot, mint a Velocity 4G-hez(ha persze levehető lenne a hátlapja). :D

(#358) rígel válasza nexusking (#357) üzenetére


rígel
őstag

Szerintem one x-et abszolut nem érdemes megvenni, mert nagyon hamar lemerül. Veletech-en 20percig buzeráltam, és azalatt fogyott 20%-ot.

Gratulálok! Ez egy igazi érv a vásárlással szemben! Az általad említett megállapítás nagyjából minden 4"-nál nagyobb kijelzős telefonra elmondható.
Eddig 20 percet volt a kezedben egy kiállításon. Egy "tesztpéldány". De a 20 perces tapasztalatoddal tanácsot adsz másnak.

update:
egyébként az 1.28-as update látványosan javította az üzemidőt, a tegnapi 1.29-es pedig úgy néz ki még rátett egy lapáttal. Üzemidővel kapcsolatban egyáltalán nincs szégyenkeznivalója. És ezt nem 20 perc használat alapján mondom.

[ Szerkesztve ]

(#359) nexusking válasza rígel (#358) üzenetére


nexusking
aktív tag

Gondoltam leírom amit tudok, hátha segítek valakinek (neked ezek szerinte nem), ugyanis ízt áll a kedves fórumtárs kommentjében, hogy "a one x topicban nem sikerült senkinek sem választ adni azért írok ide is" -.-

(#360) BenHans


BenHans
addikt

Köszi szépen mindkettőtöknek!
(mondjuk a tranzisztorok számának kérdésére még nem kaptam választ de azthiszem mindegy is)

Olvasom szinkronban az x fórumát is de hát annyira nem jön be az a része, hogy über faxa kijelző, de mindenki felén használja a fényerőt, hogy elmenjen egy napig na de kérdem én akkor mi értelme... :F
A tegra 3 a Snapszit csak a két One X hasonlításának esetében veri, mivel kijelző méret stb., amúgy meg az S-ben simán hoz jobb szintet is mint az X tegrája...
Tehát nagy valószínűséggel a One S-re esik a választásom mivel Samsungokat annyira nem bírom, az IPhone 5(?) meg nem az én kereteimnek való....(ha van esetleg valami belső infótok hogy mikor lesz S a vodánál azt légyszi osszátok meg velem :R )

Persze továbbra is szívesen veszem ha szakértői érvekkel vagy épp ellenérvekkel bombáztok sőt kérném is, szeretnék biztosra menni abban h mivel járok jobban.

(Félreértés ne essék nem laikus vagyok csak bizonytalan :B ja és Desire-ről váltok)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#361) rígel válasza BenHans (#360) üzenetére


rígel
őstag

Ha a one s-től jobb üzemidőt vársz, csalódni fogsz szerintem.
A one x üzemideje - mégha a kibicek és irigykedők mást is írnak- teljesen rendben van, sajnos ennyi ma egy felsőkategóriás smartphone üzemideje (kiv.: motorola razr maxx) Nekem előtte DHD-m volt, 3 nap után egyértelműen jobb lett az üzemideje (kell egy pár feltöltés mire az akku eléri az optimális szintet)

(#362) zso79 válasza rígel (#361) üzenetére


zso79
őstag

Nem fog csalódni, jobban bírja mint az X.

(#363) rígel válasza zso79 (#362) üzenetére


rígel
őstag

Hiszek neked, de ezért te is tudod hogy feltételezés amit kijelentésként mondasz, mint ahogy az hozzászólásom is az természetesen.
Szóval ez konkrétan, számokkal alátámasztva mit jelent?
Gondolom használtad minkét telefont több napon keresztül azonos körülmények között. Ellenkező esetben nem lehetsz biztos abban amit állítasz.
Ha valóban használod mindkét készüléket, előre is bocsánatot kérek.

[ Szerkesztve ]

(#364) spawn21 válasza rígel (#363) üzenetére


spawn21
veterán

nekem nincs ilyen telefonom, de szerintem nem lehet sok eltérés a két telefon üzemideje között. Legfeljebb annyi, hogy ha mindkét telefont kíméljük, akkor az x hamarabb merül. De mondom, ez csak az én véleményem.

iPhone 13p

(#365) zso79 válasza rígel (#363) üzenetére


zso79
őstag

Nem használom egyiket sem, de ennek ellenére is biztosra mondom. Nézz körül az xda-n ezzel kapcsolatban, ott van jópár tulaj, aki nyilatkozott ez ügyben :) Ha nem hiszed mennyivel fogyaszt jobban az S4, akkor nézd meg mit produkál a One XL, az a legjobb referencia. Ugyanaz az akksi, kijelző, viszont egy baromi sokat zabáló LTE modem és ugyanazt hozza, mint a tegra-s verzió ;) Vagy lesd meg a gsmarena akksi tesztjeit...

Video playback X vs S : 5:45 vs 9:28 ;)

Amint beszereztem egy ilyet, majd leírom a saját tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

(#366) rígel válasza zso79 (#362) üzenetére


rígel
őstag

Amúgy én is sokáig gondolkoztam a one s-en, a fém készülékház számomra fontos, ezért szimpatikus a telefon.
Végül a "kicsi", kisebb pixelsűrűségű pentile matrixos kijelző, és a feleakkora háttértár miatt a one x mellett döntöttem, a polikarbonát háztól való óckodásom ellenére, amiben végül kellemesen csalódtam.
Ennek ellenére, akiknek nem perdöntőek a felsorolt "nagatívumok", azoknak simán jó választás lehet, márcsak azért is mert valóban vannak pozitívumai a one x-szel szemben. De az üzemidő szerintem pont nem tartozik ide, a kisebb teljesítményű akksi miatt.

(#367) rígel válasza zso79 (#365) üzenetére


rígel
őstag

Ne,ne,ne... A tesztek mindig szubjektívek, és ahány teszt, annyiféle körülmény, ami biztosan nem egyezik a saját használati szokásaiddal. Ezért ezt nem tartom valósnak, legfeljebb irányadónak.
Én csak a saját tapasztalatomnak hiszek. Úgy gondolom, - mivel csodák nincsenek- a kisebb fogyasztású proci és kijelző ellensúlyozza a gyengébb akksit. Még ha picit jobb is az üzemidő, nem lehet hogy számottevően jobb legyen.

(#368) zso79 válasza rígel (#367) üzenetére


zso79
őstag

A gsmarena akksi tesztjei mindig ugyanazzal a módszerrel készülnek, semmi szubjektív nincs benne. Ugyanazokkal a programokkal kínozzák a vasakat, ugyanott, ez tény :) Amúgy én nem akarlak meggyőzni, de az akksi kapacitása kevesebb mint 10%-kal kisebb... ;)

Nem állítom, hogy nagyságrendekkel jobb lenne az üzemideje, de biztos vagyok benne, hogy érezhetően jobb.

(#369) BenHans


BenHans
addikt

Lehet inkább váltok androidról iOS-re és megvárom az iphone 5(?)-t :DDD :DDD :DDD
Ez sajnos amugy nem valószínű mert nemtudom hogy vodánál mennyi lesz majd de nem ennyi mint a htc-k az is biztos... :( szoval tudtok egy helyet ahol meg lehet őket nyomkodni? (mert ugyan veletechen kinnvoltam, de hát ott nem tudtam úgy igazán hatalmamba keríteni és tüzetesebben átnézni)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#370) Xaels válasza zso79 (#365) üzenetére


Xaels
félisten

Kérdés milyen SW verzióval teszteltek ugye mert azóta kijött 2 frissítés is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#371) rígel válasza zso79 (#368) üzenetére


rígel
őstag

10% még hihető is, de több semmiképp. Ez viszont nem eget rengető különbség. Nálam ez nem nyomna a latba semmit.
Még egyszer mondom, nem akarok senkit lebeszélni vagy rábeszélni az egyikre\másikra, de esetemben ez a vélt vagy valós hajszálnyi előny eltörpül az igazi negatívum, a kevés háttértár mellett.

(#372) rígel válasza Xaels (#370) üzenetére


rígel
őstag

Bizony! És mindkettővel látványosan javult az üzemidő. Ráadásul olyan dolgok miatt (5. mag használata), amik ugye a one s-nél nem jöhetnek szóba. Ezért mondom, hogy az igazság akkor derül ki, ha valóban kipróbálod mindkettőt, a legújabb sw-kel.

[ Szerkesztve ]

(#373) rígel válasza BenHans (#369) üzenetére


rígel
őstag

Ha bejön az IOS zárt világa, és hajlandó vagy 2* annyit fizetni egy túlhype-olt kütyüért mindenképpen várd meg.. :)

(#374) BenHans válasza rígel (#373) üzenetére


BenHans
addikt

Nem véletlen volt a 3 smiley, de am semmi gondom nem lenne vele csak az ára, mert ott a jailbreak... de am az előző hszemnek a lényege hogy hol tudnám megnyomkodni budapesten a htc one x-et és s-t...és ez a kérdésem még most is fennáll.
:)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#375) rígel válasza BenHans (#374) üzenetére


rígel
őstag

Ebben sajnos nem tudok segíteni. One s-et szerintem sehol (Mo-n), legfejebb ha megkérsz egy tulajt.
One x-et TALÁN MM, Saturn, Speedshop, esetleg nagy T-pontok.

Iphone 5 tesztpéldányokat pedig pub-ok üres asztalain keress :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#376) BenHans


BenHans
addikt

Elmentem ma a SpeedShopba, hááát megvan a véleményem...aztmondta a srác hogy egy olyan készülék van kint bemutatóban ami nem demo szoval az amit a boltjukban bárki megvehet...lehet nekik hibás az a széria amit kaptak én nem tudom, de az első frissítés le volt rá húzva viszont mégis el-elgondolkozott és a pinch to zoom be szaggatott és időnként nem is reagált. Persze minden bizonnyal csak valami egyedi eset, de akkor minek hagyták kint ezt a darabot bemutatásra?(mert így egy nem hozzáértő azt is hiheti hogy ez valami selejt és rossz készülék és inkább mást vesz :DDD )

(ja és a srác azzal magyarázta az általam tapasztaltakat, hogy egész nap töltve van, mivel sokan nyomkodják és lemerül, és ez egy idő után "nem tesz jót a tegrának" mert ugye nem átlagos használat)

NEM ROSSZ a kütyü, csak egy egyedi borzalmas tapasztalat, ENNYI.

Ja és még 1 kérdés: mivel járok jobban ha HTC One S-t veszek, mint ha mondjuk SGSIII -at, az szvsz undorító toutch wiz okozta nemtetszésen kívül?

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#377) Xaels válasza BenHans (#376) üzenetére


Xaels
félisten

Hallottam már hírét annak a példánynak, de az egészben az a legfurább, hogy egyelőre a Speedshop listáján sem szerepel a 1S csak a 1X és a 1V. Meg ki tudja már mit kapott az a példány.

Amúgy hazai boltba illetve szolgáltatónál még hivatalosan nem lehet kapni az 1S-t. Expansys is azért szállít csak mert ők ugye EU szintűek.

SGS3-at még be sem mutatták. Fingunk nincs róla milyen lesz valójában. Azt majd azután kérdezd meg miután lesz egyáltalán kézbevehető verzió belőle.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#378) BenHans


BenHans
addikt

Megkérdeztem és nekem azt a választ adták hogy a beszállítójuk július elejére várja a one S-t...tényleg ennyire kevés snapdragon s4 dual van?

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#379) Xaels válasza BenHans (#378) üzenetére


Xaels
félisten

Tényleg. Azt kell tegyék az LTE-s 1X-be is és egyelőre a legnagyobb piacokra fókuszálnak. Ezért kapunk mi hivatalosan csak júliusban.

(#380) BenHans: szerintem valószínű, hogy lesz. 1X is nem sokkal a T után megjelent náluk és ott adtak ajándék Beats fülest meg Madonna lemezt mellé. Telenornál még mindig nincs egy új HTC sem, én rájuk várok :(((

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#380) BenHans válasza Xaels (#379) üzenetére


BenHans
addikt

Én csak vodánál tudom részletre venni remélem náluk is lesz júliusban... :U

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#381) nexusking


nexusking
aktív tag

Engem is érdekel minden infó, mert az x nagy és gyönyörű kijelzője sokkal jobban tetszik, és ha az akkuideje nem sokkal rosszabb mint az s-é, akkor még jobb választás is lehet.
Az s mellett pedig a fém külső és a vékonyság szól, és a hosszabb üzemidő.

(#382) crhis86 válasza BenHans (#376) üzenetére


crhis86
tag

Amúgy ebben nem tegra van, szóval a srác félrebeszélt.

Képernyőjéről mi a véleményed?

(#383) nexusking válasza crhis86 (#382) üzenetére


nexusking
aktív tag

Szerintem BenHans a one x-et próbálta ki, és erre mondta a srác, amit mondott ;)

(#384) paulikr


paulikr
csendes tag

HTC One S Black tulajdonos vagyok már egy hete, gondoltam leírom a tapasztalataim.

Kb. 1.5 hete rendeltem a telefont, nem kevés dilemma után. Végigolvastam az összes létező fórumot előtte a MAO-kopás dolgot illetően, de végül úgy döntöttem, hogy megrendelem (ez jobban tetszett mint a grey, és kevésbé csúszós annál). Expansystól rendeltem, utánvételben, így kb. 7000 Ft-ba került a szállítás, de 48 órán belül kezemben foghattam. :) A szállítással minden rendben volt. Úgy rendeltem tehát, hogy bevállaltam, hogy a burkolatot illetően lesznek problémák.

Nos a tapasztalatok:

Pozitívumok:
- A Snapdragon S4-es CPU igen meggyőző, gyakorlatilag nem találtam olyan alkalmazást vagy játékot, ami döcögne rajta (vagy akár megdöccenne).
- Ha az ember karbantartja a futó alkalmazások listáját, bőven elég az 1 GB RAM. Egy ideig persze... :D
- A 4-es Sense szerintem igen jól néz ki és jól kezelhető, logikus.
- Nem vagyok vastagság mániás (sőt...), de a telefon igencsak vékony.
- Nos pentile: nagyon lehúzták a tesztek a kijelzőt. Azonban ha normális távolságból nézem, és nem keresem szándékosan a pentile hibáit, nem zavaró. Én igen jónak nevezném a kijelzőt.
- A fekete MAO burkolat nagyon jól néz ki így teljesen matton.
- Sok-sok egyéb pozitívum is van, mindet nem akarom leírni.

Negatívumok:
- A legnagyobb negatívum: a power gomb helye. Ki volt az az elvetemült, aki a jobb felső sarokba rakta?! Egy kézzel lehetetlenség megnyomni. A másik probléma vele, hogy nehéz benyomni, mert egyrészt erős, másrészt a burkolatnak van egy / alakú íve, ami miatt picit kényelmetlen benyomni. De végülis lehet vele élni.
- A felső műanyag burkolat jobb oldalon eláll picit az alu hátlaptól (kb. 0.2 mm lehet az elállás). Azonban ez elég ahhoz, hogy néha minimálisan megcsúszik, benyomódik, vagy reccsen. Ez nem is lenne probléma, ha egyébként nem egy ilyen kiválóan összerakott telefonról lenne szó. Ezt picit sajnálom. Már gondolkodtam rajta, hogy egy nagyon pici pillanatragasztóval megfogatom.
- A hátlapon nincs fogás (pl. görbület, vagy hasonló), és a telefon az én kézméretemhez mérten picit nagy, így egy kézzel használva nagyon vigyázni kell, hogy le ne ejtse az ember.
- Nos MAO... A telefon felső részén van egy nagyon éles perem. Tipikusan majdnem mindenkinek itt kezdett el kopni. Pontosabban lepattogott a kezelt réteg, és kilátszódott alatta pontszerűen a szürke alumínium. Sajnos én is észrevettem egy kis pöttyöt a jobb felső sarokban, de iszonyat picike. Kb. a 4. napban jelent meg. Nem észrevehető, csak azért tudom, mert kerestem. Remélem, hogy nem lesz több ilyen. Pontosabban abban biztos vagyok, hogy lesz, inkább azt remélem, hogy normális ütemben (fél-egy év múlva jönnek komolyabb sérülések).
- Az android 4.0 miatt a régebbi rendszer alá íródott programok többségében megjelenik alul a menügomb a kijelzőn. Nem probléma, update-ekkel biztosan javítani fogják a programok készítői.
- Amikor megvettem, elkezdtem fejleszteni rá, és előjött egy bug, de azóta sem találkoztam vele újra: kiküldtem rá az alkalmazást, és valami miatt az alkalmazás kifagyott, és a home screen elkezdett red-green-blue színekben villogni, rettentő gyorsan. Hiába lőttem ki a futó taskokat, ez a hiba nem múlt el, csak restart segített. Egyértelműen szoftveres gond, és biztosan az én alkalmazásom okozta, remélem nem fordul elő többet.
- Én nem vagyok oda az érintőgombokért, de ez nagyon szubjektív. Szerintem könnyű megnyomni véletlenül őket. De ez egyáltalán nem nagy gond.

Vettem hozzá az Expansysnál vékony tokot (PO S740), elégedett vagyok vele.

Összességében a telefonnal nagyon elégedett vagyok, kritikus szemmel nézve is. A power gombot, a MAO gondot és a felső műanyag burkolat hibáját leszámítva szinte tökéletes telefon. A mai kínálatból újra ilyet vennék, mert a One X nagy nekem. :K

[ Szerkesztve ]

(#385) sdd2 válasza paulikr (#384) üzenetére


sdd2
veterán

Köszi a véleményt, ha lesz még várom :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#386) zso79 válasza paulikr (#384) üzenetére


zso79
őstag

Köszönjük :C Akku idővel mi a tapasztalatod?

(#387) tasakos


tasakos
tag

Sziasztok!

One S-nek mikor várható vmelyik nagy magyar szolgáltatónál a megjelenése?

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#388) Xaels válasza tasakos (#387) üzenetére


Xaels
félisten

Július elejét rebesgetnek. Addigra talán jut mindenhova elég S4.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#389) crhis86 válasza Xaels (#388) üzenetére


crhis86
tag

És remélhetőleg megoldódik ez a MAO burkolat probléma is.

(#390) richies


richies
senior tag

nah meg1 battery test:

73%
19h 48m on battery

42% voice call - 50m 5s
22% screen 1h 2m
11 cell standby 19h 48m

Rozsomak of Power

(#391) crhis86 válasza richies (#390) üzenetére


crhis86
tag

wow, ez nem rossz :)

(#392) sdd2 válasza richies (#390) üzenetére


sdd2
veterán

Ez jó eredmény szerintem. Kijelző milyen?

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#393) richies válasza crhis86 (#391) üzenetére


richies
senior tag

jah screen br 10% on van, boven eleg ha nem napos az ido

Rozsomak of Power

(#394) sdd2 válasza richies (#393) üzenetére


sdd2
veterán

És színei milyenek? Nem döcög néha a rendszer?

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#395) richies válasza sdd2 (#394) üzenetére


richies
senior tag

nem docog ,gyoesabb mint bnom sgs2-je.
szines samoled... amugy savosodi krendesen az aljanal a feher szineknel.
de ez vele jar...

Rozsomak of Power

(#396) sdd2 válasza richies (#395) üzenetére


sdd2
veterán

SGS2 nél is savasodik? mennyire zavaró?

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#397) vicze válasza BenHans (#356) üzenetére


vicze
félisten

A tranzisztor szám nem tudom miért számít, de mivel a Tegra3 5 magos így biztos, hogy jóval több benne. A 28nm vs. 40nm, miatt a fogyasztás is az S4 felé dől akkor is, ha C-A15 utasításkészletet használ és annak a magasabb fogyasztásához áll közelebb, a jóval fejlettebb energiagazdálkodást nem is említem, egyszerűen sokkal fejlettebb minden tekintetben a S4, egyértelműen a legjobb SoC jelenleg.(OMAP5-ig :) )
GPU-ban is S4 a jobb, de a Tegrára fejlesztett játékok estében nyilván Tegra3-on szebben fog kinézni az adott program.
Ez a két leírás a legrészletesebb talán, ha össze szeretnéd hasonlítani, elég mélyen el van magyarázva a belső is.
Tegra 3
Snapdragon S4

Fényképek szempontjából a két készülék ugyan az kell legyen mivel a képfeldolgozást az HTC ImageChip végzi, és minden másban megegyezik a két kamera.
Videofelvétel minőségben viszont biztos különböznek, mivel azt már a SoC videófeldolgozója végzi. A legnagyobb difi, hogy a S4 H.264 Basline@L4.0-ban vesz fel, a Tegra3 pedig Baseline@L4.2-ben, illetve a S4 használ GOP-ot a tömörítésnél, a Tegra nem. Valamint a S4-es felvétel bitrate-je kicsit magasabb az alacsonyabb profile szint miatt.
Összességében azt mondanám, hogy S4 jobb videofelvételre

Fogyasztáshoz annyit tennék hozzá, hogy a legfőbb fogyasztó a kijelző még mindig és nem tudom elképzelni, hogy a kisebb felbontású AMOLED többet egyen, mint a HD SLCD2, talán csak akkor, ha fehér hátteret használsz mindig. Az AMOLED hátrányaival pedig te kell tudd, hogy együtt élsz-e vagy sem.

Remélem valmennyit segít a döntésben, ha még nem történt meg. :)

(#398) BenHans válasza vicze (#397) üzenetére


BenHans
addikt

Nagyon köszönöm! :R
Mindenképp segít a döntésben, bár elgondolkodtam az SGSIII-on is, de az annyira így első látásra nem győzött meg, hogy elpártoljak a HTC-től....(azért megvárom a Samu tesztjét is, hátha, de ahhoz hogy az legyen ahhoz valami nagyon ütős és egyedi dolgot kell látnom)

Ja és a tranzisztorok száma azért kellett volna, hogy magonként hogy állnak egymással szemben, de már időközben kaptam egy választ, hozzáértőtől, ami ugyan nem pontos számadat, de azért leírom...szóval az S4ben kb. 1magban majdnem 1,5x annyi van, mint a tegra 1fő magjában (mert ebben az 5. mag ugye nem játszik...) és az illető hozzátette azt is, hogy sokkal nagyobb és hosszadalmasabb valamint teljeskörűbb fejlesztői munka van az S4 háta mögött...röviden: jobban össze van rakva :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#399) nexusking


nexusking
aktív tag

Ha van itt olyan user, aki már használja egy ideje a telefont, hozzá/juk lenne kérdésem.
Ugyebár a telefon (fekete) alsó és felső része ha jól tudom műanyagból van. A hátlap karcállóságát nem vitatom, de ezek a berakások mennyire bírják a gyűrődést?
Ugyanis a mostani telefonomat (Nexus S) is azért hordom tokban, mert ezen a két helyen kezdett el először kopni.
Ráadásul a telefon hátlapja csöppet íves is, a kamera káváján és az alsó műanyag betéten támaszkodik a készülék.
Szóval karcok ellen eddig mennyire ellenálló nektek a két berakás a hátlaphoz képest?

(#400) onetri


onetri
tag

400adik komment :)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.