Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:23:49

LOGOUT.hu

HTC One S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) kolosanyi válasza Sundesz (#139) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hál' Istennek a Nexusnál ilyen gond nincs, ott elég az 1 giga. Viszont előtte GT540 volt, na az kínszenvedés. Gyári 2.1 alatt felraksz egy Opera mobile-t meg egy zenelejátszót és betelt a ROM. :D

(#152) <Adamsky> válasza Dr.Anonymus (#148) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Villogni akarsz vele, vagy használni?

Utóbbi esetbe -- szerintem --- a feketét:

" ...míg az ezüst anodizált alumínium, addig a fekete egy speciális, mikroív oxidációnak nevezett eljáráson esik át. Ennek lényege, hogy igen nagy feszültséget kapcsolnak a nyers fémházra, a rajta létrejövő kémiai folyamatoknak köszönhetően pedig egy kerámiaszerű bevonat jön létre rajta. Ez adja egyébként a színét is, tehát nem azért fekete, mert festett, hanem a fém maga ilyen színűvé válik. Elvileg ez igen ellenállóvá teszi a karcok és sérülések ellen ... "

(#153) vicze válasza <Adamsky> (#146) üzenetére


vicze
félisten

Teljesen jól írtad le.
Annyit még, hogy talán úgy egyszerűbb megérteni. Az APK kerül a DATA partícióra, ami jelen esetben 2,2GB. Ennek a mérete max. 50MB Google által megszabott határ. Minden más a másodlagos tárolóra kerül, legyen az bármi. (Ha nincs ilyen mint Galaxy Nexus, akkor csak egy másik mappába kerülnek a DATA-n.)
A 10GB-ot a HTC pontosan azért csinálta, amit írtál hogy a mass storage fenntartható legyen, és ne vesszen el ez a funkció. Átlag user számára végső soron lényegtelen, nem veszi észre, nem gondolkozik ezen.
Ha van root + valmai értelmes recovery, akkor úgy szabod át a kiosztást ahogy akarod.

Az EXT-es móka ugyan olyan particionálás és mountolás, mint ami fent van csak az SD kátyán, csak azért ezt egy 1ség sugarú user nem fogja csak úgy magától megcsinálni. Végső soron a telót is particionálni kéne indításkor mint egy PC-t. :)

(#154) kolosanyi válasza vicze (#153) üzenetére


kolosanyi
veterán

Amúgy ez nagyon tetszik a Galaxy Nexusban, jó megoldást választott szerintem a gugli (már ha ők választották).

(#155) erdoke válasza vicze (#153) üzenetére


erdoke
titán

+ (#146) <Adamsky>
Kösz megint, nagyjából értem. Szerintem nem érdemes a mass storage miatt bonyolítani, de úgy tűnik, nagy gondot nem okoz.
Viszont a tárhely lehetne nagyobb, illetve kellene 32 GB-os verzió is a boltba.

A legjobb aláírás a héten

(#156) vicze válasza erdoke (#155) üzenetére


vicze
félisten

Hát igen a 16 tényleg kevés sok Power usernek. Ha 32GB lenne nem is gondolkodnék tovább a következő telefonomon, de így kicsit tanácstalan vagyok, mert ezen az egyen kívül álomteló, külsőre és belsőre, csak ez a fránya tárhely... :(

(#157) tjb007 válasza vicze (#153) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Ennek a mérete max. 50MB Google által megszabott határ."

Már nem annyi, fel lett emelve 4GB -ra.

[ Szerkesztve ]

(#158) vicze válasza tjb007 (#157) üzenetére


vicze
félisten

Nem, az APK továbbra is 50MB és lehet egy +4GB egyéb alkalmazás részeknek, hogy ne downlodereket kellejen a játék gyártóknak használni és tárolni a súlyos megákat és infrastruktúrát fenntartani.

The size of your APK file will still be limited to 50MB to ensure secure on-device storage, but you can now attach expansion files to your APK.

- Each app can have two expansion files, each one up to 2GB, in whatever format you choose.
- Android Market will host the files to save you the hassle and cost of file serving.
- Users will see the total size of your app and all of the downloads before they install/purchase.

[ Szerkesztve ]

(#159) vicze válasza kolosanyi (#154) üzenetére


vicze
félisten

Sajnos nagyon nagyon direkt csinálja Google. :(

Nyomok erre.
Kicsit érthetőbb magyarázat a videó elején 15mp-től.

[ Szerkesztve ]

(#160) tjb007 válasza vicze (#158) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igazad van, a kulcsmondatig már nem jutottam el csak a szalagcímig meg a 4GB -ig.

[ Szerkesztve ]

(#161) kolosanyi válasza vicze (#159) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hm. Érdekes videó. Így már érthető a dolog.

(#162) LouiS22 válasza erdoke (#126) üzenetére


LouiS22
veterán

És mégis mia lópikuláért tárolsz rajta 5 giga térképet? Minden országba mész naponta? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#163) Youri válasza LouiS22 (#162) üzenetére


Youri
veterán

Mit csináljon vele, ha megveszi a Full Európa térképet?

RTX ON

(#164) <Attila>


<Attila>
tag

Ez a teló nem igazán győzött meg engem sem, szerintem nem nyújt többet számomra, mint az SII. A nagy tesó annál inkább! :)

SGS II ---> HTC One X <Almából csak Somersby avagy eme gyümölcsnek van értékes vonatkozása is:D>

(#165) LouiS22 válasza Youri (#163) üzenetére


LouiS22
veterán

Biztos így történt :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#166) blueMerle válasza Youri (#163) üzenetére


blueMerle
veterán

Mondjuk az intelligensebb navigációknál (pl. Sygic) lehetőséged van kiválasztani hogy mely országokat töltöd le a licensztől függően, egy rém-egyszerű downloaderrel (telón keresztül, wifin)

[ Szerkesztve ]

(#167) SkyLine3000 válasza <Attila> (#164) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Szép, meg jó, meg minden, de egyáltalán nem kéne. 4 dolog miatt: ár, kamera, nincs bővíthetőség, akksi.
Illetve nekem ekkora méret már tepsi. Át sem érném a kijelzőt. A Galaxy W-m pont méret, gyors és fele ennyibe került újonnan. Amire nekem kell, tökéletes. Ráadásul, ha kímélem 4 napot is elmegy egy feltöltéssel.

(#168) stilo18 válasza petymeg (#143) üzenetére


stilo18
addikt

En azert azt a "szarra alazza" kategoriat nem erzem...! Azt irod, hogy a kijelzo, kamera jobb a Sonyban. Olyan sok dolog nem is maradt amiben kikaphat...:)
Egyebkent anyaghasznalatban egyetertek. Az itt tenyleg teli talalat! Egyebkent kozepkategoriasnak nevezed..szerintem igy is legalabb annyiba fog kerulni, mint a Sony XS.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#169) erdoke válasza LouiS22 (#165) üzenetére


erdoke
titán

Van egy Ny-Eu Sygic, egy K-Eu (+ Töröko.) iGO, egy Sygic NA és egy Sygic Irán. Több kérdés, lehetőleg vihogós szmájli nélkül?

A legjobb aláírás a héten

(#170) kalmancsehi


kalmancsehi
csendes tag

130-150e a középkategóriás telefon? Eszembe nem jutna egy telefonért(!) hat számjegyet kifizetni, úgy hogy ideális esetben is 2 éven belül elavul és kényelmetlenül kevés lesz valamiben.
A specifikációk alapján ennek közvetlen versenytársa lesz az Ascend P1, gondolom. Nagy kár, mert az még tetszett is volna :(

(#171) Dr.Anonymus válasza blueMerle (#150) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

A veletechen kiállított fekete is kopott volt az élénél, de alig látszik... ( csak hogy direkt közelről megnéztem a fórumokban írt részeket úgy tűnt fel)

Én nem vinném vissza miatta, szerintem az ilyen mértékű kopás még szexepil kategória :)

(#172) Dr.Anonymus válasza <Adamsky> (#152) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Csak simán jobban bejön az ezüst :) ...nem iskolába járok már (sajnos öreg vagyok:)) hogy bárki megnézze a telómat... Csak saját magam miatt érdekel, hogy tetszen nekem :)
De még gondolkozom rajta, mert a fekete fogásra jobb..

(#173) zso79


zso79
őstag

Azoktól kérdezném, akik szerint jobb a kamera Sony-ban, hogy mire alapozzák az állításukat? :)

teszt1
teszt2

Ja és még mielőtt valaki kifogásolná, hogy a tesztekben a One X szerepel, 100%-ban ugyanaz a kettő e téren :P

[ Szerkesztve ]

(#174) <Attila> válasza kalmancsehi (#170) üzenetére


<Attila>
tag

Igen, enyhén túl van árazva. Indulóárnak 100 eFt körüli ár lett volna az ideális...

SGS II ---> HTC One X <Almából csak Somersby avagy eme gyümölcsnek van értékes vonatkozása is:D>

(#175) kolosanyi válasza zso79 (#173) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem rajongok értük, de minden elismerésem. Nemigazán hittem a szövegnek, hogy most majd hiperszuper kamera lesz a HTC-kben, de rácáfoltak, tessék. A Sony se rossz, de a One képei kicsit jobban tetszenek. Le a kalappal, eddigi legjobb droidos kamera.

(#176) total90


total90
veterán

Minden szép és jó, hogy adják ki az új és jobbnál jobb telefonokat (nem csak a HTC), de miért nem törekednek kicsit arra is, hogy ha nyúzza is az ember, akkor legalább egy nyomorult napot bírjon ki. Nem tud manapság az ember egy közép/felső kategóriás telefont venni, aminek jól bírná az akksija. Kit zavarna ha kicsit vastagabb lenne a telefon, szerintem néhány mm és simán megoldható lenne. Lenne 1 cm, vagy egy picit még vastagabb, de legalább jó üzemideje lenne.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#177) petymeg válasza stilo18 (#168) üzenetére


petymeg
addikt

A Sony-nál fentől le: Xperia S > P > U
A htc-nél ugyanígy: One X > S > V
Így értem a középkategóriát, nem árban. A htc mindig feljebb árazza a telefonjait, ami ebben a helyzetben érthető is hiszen a legjobb htc köröket vel a legjobb Sonyra, ami egy éves hardveterekből építette a saját csúcstelefonját. A SXS a One S-sel van versenyben teljesítményt tekintve, a htc zászlóshajójával semiképp (talán kamerában+kijelzőben győzne esetleg)

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#178) sdd2 válasza petymeg (#177) üzenetére


sdd2
veterán

Nem minden a magok száma és a MHz szám. Amire használják a juzerek arra egy kétmagos bőven elég.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#179) Jim Tonic válasza sdd2 (#178) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez szerintem furcsa meglátás. Ha telefonálni akarsz, akkor egymagos is elég. Ha multimédiázni, akkor meg minél több, annál jobb.
Én szeretem az okostelefonokat, de nem lehet vele úgy telefonálni, mint egy hagyományos Nokiával. Ezzel együtt magam is a középutat keresem. A Defym 2 napot gond nélkül kibír. Úgy, hogy elég sokat nyüstölöm. Ez messze van egy régi Nokiától, ugyanakkor Android 2.3, szinte mindent tud, amit ez a HTC. Viszont megkattannék, ha egyetlen napot sem bírna ki a telefonom. Egy vicc. Az irány, amerre most tartanak, abszolút nem egészséges. Hibás, hogy a teljesítményt ennyire a fogyasztás kárára növelik.
Ez a telefon ráadásul beépített akkuval van, naponta kell tölteni. Egy év múlva már halott lesz az akkuja, és még cserélni sem tudod.

Emiatt én azon is csodálkozom, hogy ilyenre ajánlott pecsétet lehet rakni. Mert mindenre jó, csak telefonnak nem. Amúgy a tepsi-dizájnról is ez a véleményem. Jó, hogy vékony, de egy zsebbe nem lehet nyáron beledobni.Ha mégis, leülni már nem tudnál vele. Értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#180) lafaty80


lafaty80
őstag

One X és One S kamerája ugyanaz igaz? (Legalábbis eddig mindenhol így olvastam :) )

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#181) Dr.Anonymus válasza Jim Tonic (#179) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Normál használat mellett kibírja estig, mint ahogy a kisebb akksis Sensationöm is..

Jöjjön még egy pár ilyen "nekem nokia 1100-am van és ha sokat telefonálok is bírja 3 napig, ergo akkor az én telóm a király" kaliberű trollok... Úgy hiányoztak már ebből a topicból is ...
:D

[ Szerkesztve ]

(#182) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Eléggé általánosítani fogok,de sokan úgy látják hogy egy okostelefon legyen ingyen,akksija bírja két hétig és legyen benne 200 giga memória a hd filmeknek....??? csak a nyavajgás megy...

(#183) rizso válasza WhiteWalker (#182) üzenetére


rizso
addikt

Ha nem is 200GB, de egy nem bovitheto telefonnal a 32GB elvarhato lenne. Az a ~10GB egy ilyen kaliberu keszulekbe keves. En sokat fotozok/videozok mobillal, zeneket es filmeket is tartok rajta, es akkor meg ott vannak a programok (1-2 komolyabb jatek kozel 1 gigas). S2-ben meg a mostani N8-ban is jol jon, hogy a beepitett 16GB melle be tudom rakni a 32GB-os kartyam...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#184) Youri válasza rizso (#183) üzenetére


Youri
veterán

Akkor neked ott a One X, az 32-es

RTX ON

(#185) Sundesz válasza rizso (#183) üzenetére


Sundesz
őstag

Ha a One S-ben is 32 GB lenne, akkor az csak az X-től venné el a vásárlókat. Ki van ez találva rendesen.

Hörcsög Powa'

(#186) Ricardo válasza Cyberpunk (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez csak a tegrás One X esetében probléma, vagy ennél is elcseszték az energia gazdálkodást? Mert akkor javulhat még az üzemidő.

(#187) rizso válasza Youri (#184) üzenetére


rizso
addikt

Persze, ott az X, csak az a baj vele, mar az igy is draga tepsi S-nel is dragabb es nagyobb...

Sundesz: szerintem ha az S is 32gigat kapott volna, meg akkor is lenne mindkettonek piaca. Kijelzoben es hardverben azert van egy kis kulonbseg...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#188) <Adamsky> válasza Jim Tonic (#179) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... csodálkozom, hogy ilyenre ajánlott pecsétet lehet rakni ..." -- jogos.

"... Amúgy a tepsi-dizájnról is ez a véleményem. Jó, hogy vékony, de egy zsebbe nem lehet nyáron beledobni.Ha mégis, leülni már nem tudnál vele ... "

Felesleges ezen pörögni egy olyan világban, ahol a Galaxy Note méretű telefonoknak (??) van vásárló közönsége, ill. egy olyanban, amiben a HTC azt mondja, hogy a 3,7" az már "lady phone".

(#189) Ricardo válasza <Adamsky> (#188) üzenetére


Ricardo
félisten

Én semmilyen telefonnal a zsebemben nem ülök le. :U

(#190) <Adamsky> válasza WhiteWalker (#182) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tévedsz! Én vagyok annyira geek / kocka, hogy ha kihoztak volna egy számomra (!) kompromisszum mentes telefont, akkor odaszánom a nem kevés pénzt, és lecserélem a Desire-m. De szerencsére ez az új termékcsalád kellően "lehűtött".

(#191) <Adamsky> válasza Ricardo (#189) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ennyire feszülős cuccokba jársz? :DDD

Szerintem Jim Tonic se, és én se arra gondoltam, hogy farzsebben tartanánk a telefonunkat. Elől viszont el kéne férnie...

(#192) Ricardo válasza <Adamsky> (#191) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem szük,elférne csak rühellem ha "tele" a zsebem. Arról nem is beszélve hogy általában ott a kulcs, apró, zsebkendő..stb. Azok mellé meg amúgy sem raknám be jó szívvel.Én pont farzsebben hordom, ha nincs kabát rajtam, de ott meg egyértelmű hogy miért nem hagyom ha leülök :D

[ Szerkesztve ]

(#193) <Adamsky> válasza Ricardo (#186) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, ezt én is olvastam. Ha tényleg így van, akkor az nem kicsit ciki ...

Az más kérdés, hogy a Tegra-hoz ezek szerint egy nyamvadt "apk" kell, hogy rendesen működjön? De miért is? Miért nincs ez HW-ből megoldva?

(#194) crhis86 válasza Jim Tonic (#179) üzenetére


crhis86
tag

Én majd' 2 éve töltöm naponta (egész éjszaka töltőn van) a Desire-met és nem halott az akksija, kicsit kopott már a teljesítménye új korához képest, de ha tippelnem kellene, akkor kb. 5-10%-ot. Lényegében észre sem veszem.

(#195) spawn21


spawn21
veterán

Ilyen buta megoldásokkal ami itt is kijön elássák magukat a vevők előtt.
ha ilyen áron kidobnak egy ilyen kaliberű telefont, ugyan tegyék már oda magukat.
Borzalmas aksi, kopós ház (miközben annyira mondják, hogy ellenálló. Igenis ha ezt állítják, akkor legyen az! A "kis " kopás az élén nem elfogadható)
Az hogy meddig bírja már-már vicces. Ameddig nem lesz egy egy olyan telefon ami 2-3 napot hozza csecse hardverrel, addig én be nem ruházok ennyi zsetont. :U

iPhone 13p

(#196) Jim Tonic válasza Dr.Anonymus (#181) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Látom, komoly gondjaid van az értelmezéssel. Ugorj neki még egyszer, ha akkor sem megy, akkor meg ne égesd magad. Pláne, hogy másoknak sikerült.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#197) WhiteWalker válasza <Adamsky> (#190) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem is Desire van és, nagyon jól elvagyok vele...van benne egy 16GB kártya, zenékkel...néhány játékkal...esetleg egy 32-est el tudok képzelni...de ennél nagyobbat már minek? Nincs annyi zene,film, vagy mit tom én amihez kellene a nagyobb méret...Gondolkoztam h leváltom a dezsőt,de nem látom értelmét a váltásnak..Az hogy naponta kell tölteni,ezt pedig megszoktam :D

rizso: "En sokat fotozok/videozok mobillal, zeneket es filmeket is tartok rajta, " ezekre vannak alkalmasabb készülékek is... mint tudjuk nem a megapixelek számítanak...

Nekem ami fontos hogy legyen rajta net...a többi legkevésbé sem érdekel...Ez meg az én igényem. :DDD

(#198) petymeg válasza WhiteWalker (#197) üzenetére


petymeg
addikt

Ezt a bővíthetetlen háttértárat a Sony pl. úgy próbálja megldani, hogy 50 GB-t biztosít "életfogytig" a felhőben. Viszont olyan tetű lassan lehet fel-le tölteni, hogy iszonyat. Azér' egy ekkora belső tárhely sokkal jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#199) vicze válasza Ricardo (#186) üzenetére


vicze
félisten

Ez csak a drágalátos Tegra 3-hoz van,a mit végre megérthetne a közvélemény, hogy gyakorlatilag egy borzalmas termék, inkább nem írok más jelzőt.
Mai nakpig nem értem, hogy aki egy kicsit is utána jár, hogyan istenítheti a Tegra-kat mikor gyakorlatilag elég sokkal le vannak maradva a piaci szereplők mögött és nem előttük járnak. Sajnos a HTC-nél is sikerült pár managert meggyőzni a parasztvakítás nV médiaanyaggal.
Inkább vártak volna a megjelenéssel, amíg a Qualcomm tud elég S4-et gyártani, a Tegrával csak lejáratják magukat. :(

(#200) WhiteWalker válasza petymeg (#198) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

szimpatikus megoldás...de ezt a tárhely dolgot nem értem...mi az a létfontosságú dolog , amihez kell ennyi tárhely...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.