Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) #86973952 válasza Nordik (#2000) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, meg fogja kapni. EMUI 5 droid 7 alapra készült.

Még nincs pontos (hivatalos) információ a frissítés menetéről, de szerintem télen várható.

[ Szerkesztve ]

(#2002) mpeter94


mpeter94
tag

Mai kepek:

[link]
[link]

(#2003) dokee78 válasza mpeter94 (#2002) üzenetére


dokee78
félisten

:C

(#2004) magich válasza V@ns (#1885) üzenetére


magich
csendes tag

Ki fogsz röhögni, de egyelőre a Decathlonban vásárolt 450 Ft-os szemüvegtartóban hordozgatom. Két hete egyetlen karc sincs rajta, ráadásul ez még az ujjlenyomatokat is eltünteti. Szóval patent :D

(#2005) magich válasza Hoorus (#1948) üzenetére


magich
csendes tag

Érdemes személyesen, de legalábbis telefonon megpróbálni, mert amikor én vettem az Edigitalban, akkor a neten kb. mindenhol nulla keszletet írt, de gondoltam teszek egy próbát. Az eladó meg visszakérdezett, hogy "persze, melyik szín kellene?"

(#2006) Hoorus válasza magich (#2005) üzenetére


Hoorus
őstag

Már megvettem ma este az Euronicsban, de azért köszi :) Már csak tokot kell vennem rá. Van valami ajánlott típus?

(#2007) magich válasza Hoorus (#2006) üzenetére


magich
csendes tag

Tok az van bőven, meg ajánlott is bőven. Olvass vissza. Például kettővel feljebb van az én, meglehetősen szovjet, ám sikeres megoldásom :D

(#2008) Hoorus válasza magich (#2007) üzenetére


Hoorus
őstag

Ok, köszi. Én is csak úgy bementem próbaszerencse alapon a Kökibe és volt kék és fekete is. Még ki is volt rakva egy darab a vitrinbe mutatónak.. Szerintem a fekete szebb amúgy. :))

Más:

A mobil adatforgalom beállításoknál meg lehet adni valahogy a számlálás fordulónapját? Én nem találtam erre opciót, csak az adatmennyiséget lehetett megadni..

[ Szerkesztve ]

(#2009) Hoorus válasza Hoorus (#2008) üzenetére


Hoorus
őstag

Még egy dolog:

Hol tudok launchert választani? Felraktam a Nova-t, de vissza akarom állítani a gyárit (a nova törlése nélkül)

Hol lehet ezt megoldani? Stock droidban van ilyen menü a beállításokban.. Még barátkoznom kell ezzel az Emui-val :((( :D

(#2010) mb9 válasza Hoorus (#2008) üzenetére


mb9
csendes tag

Play Store-ból az Activity Launcher nevű appal lehet előhozni a klasszikus androidos adatforgalom menüpontot.
Azt hiszem erre gondolsz: link

A másik beállítás pedig: Beállítások > Appok > haladó > alapértelmezett appok

(#2011) Potrien válasza Hoorus (#1997) üzenetére


Potrien
senior tag

1-A honor szerinted hol készül?
2-Az Op-t nem kínából küldik, hanem lengyelországból.

(#2012) Andrew801 válasza Hoorus (#1986) üzenetére


Andrew801
tag

Nekem még mindig nem ajánlotta fel. Továbbra is azt írja, hogy nincs új verzió...

Aki vett Ediginél, kéket, az hogy áll frissítéssel?

[ Szerkesztve ]

(#2013) #86973952 válasza Andrew801 (#2012) üzenetére


#86973952
törölt tag

Huawei -nél (IS) random "számláló" alapján jelenik meg az OTA. Tehát független attól, hogy honnan van az EU forgalmazott készülék. Kivéve a szolgáltatós ROM -ok esetében.

Amúgy miért nem rakod fel? Sokkal stabilabb teljes ROM -ot telepíteni, mint OTA -t. Plusz várni sem kell.

(#2014) DjVktr válasza Dwatti (#1907) üzenetére


DjVktr
csendes tag

Sziasztok!

Próbáltam átfutni a fórumot, de nem találtam pontos választ.
Melyik az az üvegfólia amelyik a legjobban fedi a készüléket, és kiér a szélére?
Én most ezzel szemezek:
Nillkin Amazing H

@Dwatti
Ez pontosan melyik tok? A speedshopos nillkin super forested?

Köszönöm előre is :)

(#2015) garrotter válasza magich (#2004) üzenetére


garrotter
tag

Nekem ez a ötödik telefonom, amit ilyen szemüvegtartóban hordok :)

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#2016) Hoorus válasza mb9 (#2010) üzenetére


Hoorus
őstag

Köszönöm szépen a segítséget. Már csak egy dolog lenne, amire nem jöttem rá, mégpedig, hogy a menü gomb megnyomásakor miért nem az alkalmazások menüjei jelennek meg a feladatkezelő helyett? :)

(#2017) Dwatti válasza DjVktr (#2014) üzenetére


Dwatti
addikt

Igen a speedshopos nillkin super forested, ez van a képen is a telomon.

(#2018) Dwatti válasza Hoorus (#2016) üzenetére


Dwatti
addikt

Azért,mert nincs alkalmazások menü, hasonlóan van mint az iOs ban csak lapok vannak jobbra -balra

[ Szerkesztve ]

(#2019) Dwatti válasza DjVktr (#2014) üzenetére


Dwatti
addikt

Talán az Arc edge jobban takar, de nekem még nem jött meg de állítólag az sem takar tökéletesen

(#2020) Dwatti válasza Hoorus (#2009) üzenetére


Dwatti
addikt

Play store ott a Home switch vagy hasonló alkalmazással lehet cserélgetni

(#2021) Hoorus válasza Dwatti (#2018) üzenetére


Hoorus
őstag

Félre értettél. Arra gondolok, hogy Pl. Facebookban a menü gomb megnyomásakor a képernyő alján megjelennek az alkalmazás opciói. Pl. logout. Vagy Nova launchernél a Nova menüje.

(#2022) mm89 válasza Hoorus (#2021) üzenetére


mm89
őstag

Lollipop óta alkalmazás váltó van ott, nem menü gomb. Hosszú nyomásra nem ad menüt?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#2023) Hoorus válasza mm89 (#2022) üzenetére


Hoorus
őstag

Nem, csak az alkalmazás váltó jön elő.

(#2024) #23285248


#23285248
törölt tag

Sziasztok!
Szerintetek ez a telefon mennyire lesz év álló? Valamint ti mit gondoltok meddig fogja OTA-n kapni a frissítéseket? (valahol azt olvastam, hogy 2 évig minimum)
Szemezek egy ideje a készülékkel, de ha új telefont veszek akkor azt legalább 4-5 évig szeretném használni.
Üdv!

(#2025) gubisadam válasza #23285248 (#2024) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Szia,

Szerintem olyan telefon nem nagyon van ami 4-5 évig garantáltan fog kapni frissítést. Még a stock Nexus sem.
Az más kérdés hogy frissítés nélkül is nyugodtan használható egy telefon.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#2026) #23285248 válasza gubisadam (#2025) üzenetére


#23285248
törölt tag

Szia!
Köszi szépen a válaszod! Igazad lehet, rosszul közelítettem meg a dolgot.
Szerinted\Szerintetek a Honor 8 használható (stabilan) lesz frissítések nélkül is?
Üdv.

(#2027) gubisadam válasza #23285248 (#2026) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Nekem ezelőtt egy Sony Z1C-m volt. A maga módján erős hardver és viszonylag jó szoftver jellemezte. Majd két éves volt, és az utolsó egy évben már nem is volt rá frissítés. Ám a telefon még akkor is gyors, és viszonylag élvezetes volt. Most a Honort jóval gyorsabbnak élem meg. Mivel a proci jelenleg nekem maximálisan elég, a 4GB ram pedig valamennyire időtálló, így azt mondom hogy jó vétel.
Bízom benne hogy 3 évig teljesen használható lesz (ha más gondja nem lesz közben) és kiszolgál majd.
A mostani telefonok hardverezettsége szerintem kezd besimulni és nem érzek akkor jelentőségű előrelépést és változást mint 2-3 éve volt. Ugyanezt érzem tablet fronton is. Nem garantálom hogy nem fog érkezni olyan újjítás ami megköveteli egy új hardver erejét vagy újféle szenzort, de ezeket leszámítva és bízom benne hogy nem hardver gyengeség miatt kell majd cserélnem telefont.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#2028) #23285248 válasza gubisadam (#2027) üzenetére


#23285248
törölt tag

Értem. Köszönöm válaszod. :)
Engem meggyőzött a készülék.
Gondolom a 32GB verzió bőven elég, egy teljesen átlagos felhasználásra.
Nem: játékra, fotózásra.
Igen: Telefonálás, chat alkalmazáson keresztül való kapcsolattartás.
:)
Szerinted érdemes várni vagy várható mostanában valamiféle akció a készülékre?

(#2029) berek21 válasza #23285248 (#2028) üzenetére


berek21
senior tag

Ha visszaolvasol, akkor láthatod hogy felváltva szinte mindenhol akciózzák. Legyen az hivatalos, vagy szürke importos verzió. Most ha jól tudom akkor az euronics, first phone duó nyomja.

LG Velvet eladó!

(#2030) #86973952 válasza #23285248 (#2028) üzenetére


#86973952
törölt tag

Amennyiben nem igazán értesz a telefonokhoz, inkább olyat érdemes venni, aminél levehető a hátlap, ha új akksi kell. Ennyi időre tervezel egy telefonnal, akkor van rá esély, hogy bedöglik, de legalábbis csökken a kapacitása.

(#2031) ORCA58 válasza #23285248 (#2028) üzenetére


ORCA58
addikt

Első olvasatra félreértelmeztem porterocka válaszát. Nem a telefon mehet tönkre.
Arra gondol, hogy az akku kb. 2 év után -ez 1-2 naponta történő töltést feltételez- veszt a teljesítményéből. Ez elsősorban nem kor függő, hanem attól függ hány töltési ciklus van az adott időszakban. Ha nem nyúzod és napokig nem kel tölteni akkor akár évekkel hosszabb lehet az élettartama.

A G6-osom most 2 éves, de nem látom, hogy hamarabb merülne mint korábban. Igaz nem sokat játszik rajta senki. Általában 2-3 naponként töltöttem. Telefonálás , üzenetek, netezés, fényképezés, videózás GPS autóstöltőn, és nem lógott a mobilneten, de a Wifi-n ha volt igen. Tokból kivéve olyan mintha új lenne, még a gyári fólia is rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#2032) #86973952 válasza ORCA58 (#2031) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ahogy látom nála van aktív közösségi oldal, netes csevegés szinkronizációval. Gyanítom nem fogja segíteni az akksi élettartam növelesét. Főleg korosabb droidnál, amire stabilitási javítások sem lesznek.

Vagy ha valaki GPS -nek is használja. Meg ez bár takarékosabb SoC, de felső- és csúcskategóriás telefonoknál aktívabb a hőtermelés is.

Szerk.:
Szerintem 4-5 évre tervezve alap, de aktívan fogyasztó alkalmazásokat használva jobb egy erő középső kategóriás telefon levehető hátlappal és legalább 3 giga RAM -mal. Nem fémből. Hozzáférhető, jól kipicolt custom vagy stock droiddal.

Legalábbis nekem ez a véleményem, de nem én fogok mérlegelni.

[ Szerkesztve ]

(#2033) magich válasza garrotter (#2015) üzenetére


magich
csendes tag

És? Nem teljesen megfelelő? :D Szerintem az egyik legjobb megoldás, habár ezzel aztán végképp elveszik a csecse külseje a telefonnak... :D

(#2034) magich válasza berek21 (#2029) üzenetére


magich
csendes tag

De és ez most azért gáz, mert az utcán most mindenki ilyen telefonnal fog mászkálni?! :D

(#2035) magich


magich
csendes tag

Amúgy bocsánat a kérdésért, de miért hekkeli szét mindenki egyéb ilyen-olyan romokkal a készülékét? Ez mire jó, miért divat? Kézhez kapsz egy bugmentes cuccot, gyors, mint az állat, GARANCIÁLIS, ehhez képest az az első kérdés, hogy hogy lehet "felnyitni" és "kibelezni"... aztán meg olvasom Playen a kommenteket ez nem jó, az nem indul, stb. Nekem előtte SGS4 volt hozzá nem nyúltam a belsejéhez, imádtam, de mások meg bombázták szét a szoftverét és akkor jöttek a kommentek Playen (ugyanehhez a telefonhoz), hogy mi a szar van, mert nekem nem indul, kilép, miegymás. Én meg vígan elvoltam mindegyikkel. Procit húzni? Törölni azokaeaz alkalmazásokat, amik egyébként is tilthatók? Hely már van benne annyi, hogy ez kb. kit izgat, hogy csak úgy ott van?

(#2036) #86973952 válasza magich (#2035) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez nem divat kérdése, csak nem mindenkinek egyformák az igényei. Meg a rendszer szintű hozzáférés nem feltétlen egyenlő a custom ROM -mal. Viszont valószínű itt is lesznek HRT által moddolt KangVIP ROM -ok, amiben sok hasznos további beállítás kapcsolódik a beállítások menühöz.

Nem megyünk bele annyira mélyen, mint a hardver-, folyamat szabályozás, egyes automatizálások...stb., akkor is van pár dolog. A legegyszerűbb például a felület vagy az ezekhez kapcsolódó grafikák szabályozása, méretezése, plusz funkciók hozzáadása, modulozás, hangerőkorlátozás kilövés...stb. Vagy valaki olyan programot használ, ami igényli. Pl. Viper4Android, TB, reklám blokkolások...stb. Vagy szeretne osztott képernyőt...stb..stb..stb. Rengeteg oka lehet.

(#2037) Dwatti


Dwatti
addikt

A HiCare Huawei szolgáltatást be állítottátok,egyáltalán mire jó?

(#2038) DjVktr válasza Dwatti (#2017) üzenetére


DjVktr
csendes tag

Köszi, el is hoztam az utolsó készleten lévőt :) Ha valaki ilyet keres csak pár hét múlva lesz megint a speedshopnál.

A kék és a fekete készülék között vaciláltam, de a képed alapján és most már élőben is nagyon bejön ez a fekte kombó, köszi a segítséget a döntéshez :R

(#2039) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

Olyat hol tudok beállítani, hogy ha BT-n össze vagyok párosodva a kocsi rádióval akkor a Waze hangja a telefonról menjen és a bejövő hívás menjen BT-n a rádióra
Iphone-on ott volt könnyen megtalálhatóan elém téve és wm-en is, de itt nem nagyon találom ezt az opciót, beállítást :(

megvettem az ajánlott kábelt a speedből és királyul megy a kocsiban :)
sajnos a Nillkin Super Frosted tok elfogyott mire megrendeltem volna, azt sajnálom, de megvettem az átlátszót, az se vészes

SeriesX: JamesSHun

(#2040) Dwatti válasza JamesHun (#2039) üzenetére


Dwatti
addikt

Tokot keresd az ebay-en ott kicsit olcsóbb is , 2 hét alatt onnan is meg jön

[ Szerkesztve ]

(#2041) DjVktr válasza JamesHun (#2039) üzenetére


DjVktr
csendes tag

Bocsi, én hoztam el az utolsót, de 1-2 hét és lesz megint!

(#2042) JamesHun válasza DjVktr (#2041) üzenetére


JamesHun
addikt

semmi baj ;)

a BT-s dologba tudna valaki segíteni

Tuti meg lehet oldani, vagy át lehet váltani a BT és a telefon hangszórója között csak én nem találtam meg, de jó lenne, ha tudnék rádiót hallgatni, waze vel navigálni aminek a hangja a telefonból jön és ha hívnak a kocsi rádióját használva beszélni bt-n

SeriesX: JamesSHun

(#2043) mb9 válasza JamesHun (#2042) üzenetére


mb9
csendes tag

Ha rámész a bluetooth eszközre, akkor a profiloknál nem tudod beállítani amit szeretnél?

Más erre vonatkozó beállításról nem tudok, lehet külső app fog kelleni hozzá.

(#2044) JamesHun válasza mb9 (#2043) üzenetére


JamesHun
addikt

ne már
ios és a vacak windows mobile is tudta ezt a gyorsmenüből (amikor fentről lehúzom)
majd ránézek ha megint a kocsiban leszek, hogy a bt eszköznél mit lehet állítgatni

SeriesX: JamesSHun

(#2045) mb9 válasza JamesHun (#2044) üzenetére


mb9
csendes tag

Nem csak a kocsiban, simán ha bekapcsolod, akkor is meg tudod nézni a párosított eszközök profiljait

(#2046) ORCA58 válasza #86973952 (#2032) üzenetére


ORCA58
addikt

Az Akku csere lehetőség és a műanyag hátlap nekem szimpatikusabb, de sajna arról egyre inkább leszoknak a gyártó. Az más kérdés, hogy a régebbi telefonokban soha sem sikerült olyan aksit venni, mint a gyári, még ha annak is adták, és ugyan úgy is nézett ki . Ha a felét bírta az eredetinek, már örülhettem.

(#2047) JamesHun válasza mb9 (#2045) üzenetére


JamesHun
addikt

de olyat csak akkor találhatnék, hogy ha össze vagyok kapcsolódva, hogy a hangot most a rádió helyett a telefonra dobja ki ha BT-n össze vagyok kapcsolódva
legalábbis a másik 2 rendszeren minden összecsatlakozáskor ezt meg kellett tennem, nem fixen volt erre lehetőség

SeriesX: JamesSHun

(#2048) Dwatti


Dwatti
addikt

(#2050) Luck Dragon válasza Dwatti (#2049) üzenetére

Van olyan ami átlátszó, de mégis normálisan van megcsinálva és kinézete sem oyan katasztrófa?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.