Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) #86973952 válasza clon (#1850) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jaja. Az tuti, hogy nem ide szánt. Bolti garancia van rá.

Hoorus:
Annak úgy nem sok értelme lenne, mert idejű garancia kiírás értékcsökkentő tényező. Lehet olyan bolt, ami csak az első évben vállalja a közreműködést, de ettől még a termékre 2 év garancia van. A kiírás meg erre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#1852) Hedgehog9780 válasza ChrisLowe (#1820) üzenetére


Hedgehog9780
tag

Ez valahogy nálam nem akar működni. A képernyőkép és felvétel megy. Hiába koppintok és írom egyből a betűt, kikapcsolt képernyőnél ez sajna nem mükszik. :(

(#1853) V@ns


V@ns
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek és a tesztképeket! :R
Szerintem elégedett leszek vele, ha nem is jobb a Lumiámtól, nem érzem, hogy nagyon nagy visszaesés lesz ez a telefon, bizakodó vagyok. :K
Tegnap megnéztem a Pólus MM-ben, hogy van-e 64GB arany, de sajnos nincs, áru pedig csütörtökön várható.
A kirakott teszt példányt megnyomogattam, elég epic volt, hogy a feloldás után az első ami bejött, az ez a topic volt a Chrome-ban :)
Innen rendelt már valaki? [link]

[ Szerkesztve ]

(#1854) tsgkmr


tsgkmr
csendes tag

Na most segítsetek. Azt írta a bolt, hogy gyártó garancia van minden készülékükre (Honor esetében 2 év). Gond esetén vihetem közvetlenül hozzájuk vagy a szervizbe is. Viszont más EU-s országba szánt készülék. Akkor fogom tudni 2 évig szervizeltetni vagy csak abban az országban tudnám, ahova szánták?

(#1855) Hoorus válasza tsgkmr (#1854) üzenetére


Hoorus
őstag

Melyik bolt?

(#1856) tsgkmr válasza Hoorus (#1855) üzenetére


tsgkmr
csendes tag

(#1857) #86973952 válasza tsgkmr (#1856) üzenetére


#86973952
törölt tag

Más EU ország nem probléma, mert páneurópai garancia van. Így, hogy ők ajánlják a közvetlen gyártói szervizes intézést, nagy valószínűséggel rendben van.

Viszont netes vásárlásnál van 14 napos elállási jog. Ez idő alatt le tudod infózni a gyártónál IMEI szám alapján. Illetve hogy valóban jogosult -e a magyarországi szervizelésre.

Egyébként az a "szerencsés" eset, hogy több ország központi szervize a TeleMax ennél a márkánál. Ezért több Huawei/Honor készülék landol nálunk. Pl. Ausztriából is.

[ Szerkesztve ]

(#1858) tsgkmr válasza #86973952 (#1857) üzenetére


tsgkmr
csendes tag

Köszi, csak cégre venném, és úgy tudom, hogy akkor ez nem jár. De azt írják, hogy EU-s országba szánt készülék, úgyhogy remélem rendben van. Azt írták, hogy 2 évig be tudom küldeni, 3 a P9 esetében, ha beregisztrálom a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#1859) #86973952 válasza tsgkmr (#1858) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ebben az esetben más a téma.

Viszont érdemes elolvasni a bolti Ászf -et. Elképzelhető, hogy kitér erre. Van néhány olyan bolt, aki megadja az elállási jogot céges vásárlásnál is, ami egyébként szíve joga.

(#1860) keszi1991


keszi1991
tag

Nekem még b101, rámegyek h frissités keresése.de semmi!!vmi trükk kell h megkapjam, mondjuk kamera hiba nem.volt nálam lehet nem is kap o m meg?

(#1861) #86973952 válasza #86973952 (#1859) üzenetére


#86973952
törölt tag

Úgy látom náluk készülék csomagban jár, tehát minimum 2 telefonnál. Azért még rá lehet kérdezni.

"Cégeknek

Kérjen egyedi árajánlatot már 2db készülék vásárlása esetén!
Ha nálunk választ egyedi készülék csomagot, az alábbi előnyöket kínáljuk:

14 napos elállási lehetőség
Gyártói Garancia (minimum 12 hónap)
Ingyenes házhozszállítás
Biztosítás kötésének lehetősége
A Prémium-Mobil Kft. támogatja ügyfeleit és segít elérni az üzleti céljaikat. Változó igényeknek megfelelően széles termékkínálatból válogathatja össze a készülékeket. Ha nem találja a rendelni kívánt termékeket, ne csüggedjen, kérjen egyedi ajánlatot arra is. Számunkra nagyon fontos a bizalom, így készülékeinket csak gyártói Garanciával áruljuk.

Bármilyen kötelezettség nélkül kérjen ajánlatot a lenti űrlap segítségével:"

...stb.

/Forrás/

[ Szerkesztve ]

(#1862) tsgkmr válasza #86973952 (#1861) üzenetére


tsgkmr
csendes tag

Nagyon köszönöm! Még azt esetleg megtudod mondani, hogy hol lehet az IMEI számot leinfózni?

(#1863) #86973952 válasza tsgkmr (#1862) üzenetére


#86973952
törölt tag

Honor vagy Huawei hivatalos FB oldalán privát üzenetben.

Szerk.:
Meg elvileg a TeleMax -nál, bár náluk még sosem kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#1864) Gregorg


Gregorg
tag

Egyes alkalmazások használatakor a kijelző fényereje változik. Átváltok mozilla browserre és picit sötétebb lesz a kijelző. Kilépek belőle az előző felületre és visszaáll a régi fényerőre.
Ez beállítás?

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#1865) dokee78 válasza Gregorg (#1864) üzenetére


dokee78
félisten

Ez nem bug.
Elég sok 6.0 droidnal megvan,ha jól tudom.

(#1866) Hoorus válasza tsgkmr (#1862) üzenetére


Hoorus
őstag

Beugrottam euronicsba. Azt mondta az eladó, h 2 év van rá. De felhívtam a huawei ügyfélszolgálatot. Imei alapján megmondják azonnal.

Én minden esetre rendeltem egy példányt 😃

(#1867) tsgkmr válasza Hoorus (#1866) üzenetére


tsgkmr
csendes tag

Oké, ma szerintem én is benézek :)

(#1868) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Sziasztok! Aki használja a 2SIM-et: Tényleg Dual Active a teló? tehát ha mondjuk az 1 SIm-mel beszélek, a 2 SIM is aktív és tud hívást fogadni? vagy Dual Standby és közben leszakad a hálóról??

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1869) #04331520


#04331520
törölt tag

Megtennétek, hogy küldtök egy SMS-t ismerősnek az összes ékezetes betűvel. Neken áíóőúű ezek a ékezetek nem mennek át.

(#1870) #86973952 válasza #04331520 (#1869) üzenetére


#86973952
törölt tag

Karakterkódolási hiba miatt van. Csak SMS -nél. Nélküle meg sok SMS -ben küldi el.

Balra kell dönteni az ékezetet.

[ Szerkesztve ]

(#1871) dokee78


dokee78
félisten

Újra kapható a Telekomnál.

(#1872) ronar válasza LaciGSM (#1868) üzenetére


ronar
tag

Dual aktív, ahogy a 7-es is az.

(#1873) LaciGSM válasza ronar (#1872) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

köszi szépen a választ! Ebben nem voltam biztos! így viszont elgondolkodom rajta!A zafírkék kifejezetten tetszik!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#1874) #04331520 válasza #86973952 (#1870) üzenetére


#04331520
törölt tag

Csak gyári alkalmazásnak van baja. Textra vagy chompSMS tökéletesen működik.

(#1875) hanati64 válasza dokee78 (#1871) üzenetére


hanati64
tag

Csak a fehér

(#1876) #86973952 válasza #04331520 (#1874) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, csak a gyárival, mert annak van kódolási problémája.

(#1877) dokee78 válasza hanati64 (#1875) üzenetére


dokee78
félisten

Novemberig csak lesz kék vagy fekete is.
Legalább is remélem.

(#1878) laci0530 válasza #04331520 (#1874) üzenetére


laci0530
senior tag

Azért arra is érdemes figyelni, hogy a Unicode karakteres sms küldésnél előfordulhat, hogy egy 160 karakteres üzenetet több sms-nek számláz ki a szolgáltató. Emlékeim szerint a régi Nokia készülékekben is volt ilyen opció, hogy át lehetett váltani a helyes magyar ékezetekre, viszont akkor egyetlen sms üzenetbe csak kb. 70 karakter fért bele. Hogy ez mostanság is hasonlóképp van-e, nem tudom, de érdemes figyelni rá, ha szűkös a keret.

(#1879) hanati64 válasza dokee78 (#1877) üzenetére


hanati64
tag

Reméljük. A chat-es ügyintéző szerint nemsokára újra lesz.

(#1880) #04331520 válasza laci0530 (#1878) üzenetére


#04331520
törölt tag

Az Üzenetek alkalmazásban a Menü-Beállítások-Haladó menüpontban ki kell kapcsolni a 7 bites optimalizálást. Így már jó.

(#1881) peanar válasza Hedgehog9780 (#1852) üzenetére


peanar
senior tag

Működik csak pont azt beszéltük hogy bekapcsolt kijelzőnél kell;)

(#1853) V@ns
Ha vissza nézed az első hozzászólásaimat, ott egy kisregényt írtam erről a cégről honorshop.hu=mobilasz.hu. Én kétszer kerültem velük személyes kapcsolatba, mindkétszer megbántam hogy hozzájuk fordultam...én személy szerint őket nem ajánlom.

(#1860) keszi1991
Nincs köze a kamera bugnak ahoz hogy ki kapja meg a frissítést;) Mint ahogy már párszor írtam, egyik telóra manuálisan raktam fel a teljes b120 romot, a másik telefon még a mai napig nem jelzi a frissítést. A feleségem azt mondta, hogy ő kivárja:)
Ha tűkön ülsz, nem győzöd kivárni, akkor telepítsd fel te is a teljes romot;)

(#1882) #86973952 válasza laci0530 (#1878) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ennél is így van. Több SMS -ben fogja elküldeni a gyári.

(#1883) DaWehun


DaWehun
tag

Csináltam egy összehasonlítást ami nem mondanám, hogy tökéletes lett, de talán jó lesz. Honor 8 és Honor 6 között, 6-osról váltottam 8-asra. A két kép közt nagyjából 1 év különbség van + pár nap. Mit szóltok? :)

kép

[ Szerkesztve ]

...

(#1884) DaWehun


DaWehun
tag

bocsi duplán küldtem el!

[ Szerkesztve ]

...

(#1885) V@ns válasza peanar (#1881) üzenetére


V@ns
aktív tag

Köszönöm, akkor a listám végére teszem őket ;)
Nem szeretnék vitát szítani, egyszerűen a kamerás képességeket mutatja ez az összehasonlítás, érdekesnek találtam, gondoltam megosztom veletek [link]
Én kellemesen csalódtam az iPhone-ban is, egyből másmilyen fotókat lő, ha nem a gyári appot használják fotózásra

XDA-n nagyon panaszkodnak, hogy karcolódik azonnal a telefon, valakinek megvan a tökéletes első-hátsó fólia + tok kombója már?

[ Szerkesztve ]

(#1886) lenovomen válasza ronar (#1872) üzenetére


lenovomen
aktív tag

4g hálózaton képes dual aktivitásra? Vagy hasonlóképpen a honor7-hez 4g illetve GSM?

(#1887) dokee78 válasza V@ns (#1885) üzenetére


dokee78
félisten

Ne ijesztgess,tényleg ennyire karcolódna,mert akkor nézek más készüléket.
Vagy csak nem vigyáznak rá.

(#1888) V@ns válasza dokee78 (#1887) üzenetére


V@ns
aktív tag

Ezért kérdezem itt a többieket. Egy dolog, hogy XDA-n picsognak hogy karcos, de ha itt is többen jelzik majd, akkor elgondolkodom én is rajta, hogy lehet más után nézek. Vagy ahogy írtad, lehet simán csak bénák.

(#1889) mb9 válasza lenovomen (#1886) üzenetére


mb9
csendes tag

Úgy mint a H7, 4G és 2G dual active

Más: 1 hétig hordtam zsebben minden nélkül és sehol nem láttam mikrokarcokat. Szerintem a képernyő védelmével semmi gond, attól függetlenül, hogy senki nem tudja biztosan, GG vagy nem. Viszont a hátlap tényleg eléggé karcolódik, ezt több videóban is megfigyeltem már, szerencsére nekem sikerült vigyázni rá.

[ Szerkesztve ]

(#1890) clon válasza V@ns (#1885) üzenetére


clon
aktív tag

Senkit nem akarok megbántani, de ez a "karcosság" megint túlhúzott dolog.
Nekem nincsen rajta első-hátsó fólia csak egy Nilkin átlátszó tok és heti 1 alkalommal kiveszem belőle, hogy a letöröljem róla a "port", mert a zsebben hordás miatt az üveg+átlátszó vékony tok közé megy a zsebpiszok :) . Ennek ellenére semmilyen karcolódást nem látok rajta.
- az üveg miatt jobban észrevehető a legkisebb karc is (de ezt lehetett tudni vásárlás előtt, hiszen elöl-hátul üveg)
- az átlátszó tok vékony az ujjlenyomat olvasó használhatósága miatt, ezért a hosszanti részen könnyebben hajlik le a telefon széléről amivel közé engedi a port, stb és mivel üveg a hátlap rögtön jól észrevehető minden ajta
- a teljes tok meg pont az érdekes megjelenését veszi el a telefonnak
- nadrágzsebben és zakózsebben hordva mellé semmit sem téve nekem karc nem lett rajta

Ami még szerintem fontos, az a csúszóssága. Az üveg miatt csúszik a kézből, de én pont nem tapasztaltam tok nélkül mert a kéz nem "tiszta", zsírosodik, izzad, stb és emiatt pont megtapad az üvegen. Ami miatt csúszik az a szuggesztió : üveg -> csúszik és hopp máris csúszik :)
Valójában a vastagsága vagyis pont a vékonysága és az ujjlenyomat olvasó és az üveg kombó ami a csúszáshoz vezet. A vékonysága és az üveg kialakítás miatt reflexszerűen nem erősebb a fogás és erre jön a hátsó ujjlenyomatolvasás és rögtön nem teljesen stabil a fogás és máris nyer(het) a gravitáció.
Nem kell annyira hímestojásként bánni vele. Szép telefon, jó telefon és nyugodtan meg lehet fogni ugyanúgy mint egy műanyagházas telefont nem fog tőle "összetörni" az üveg rajta sem pedig karcolódni tőle.

(#1891) #86973952 válasza #86973952 (#1318) üzenetére


#86973952
törölt tag

BL kód lekéréséhez kapcsolódóan a nyitás menete.

2 fontos dolog!
1. A BL nyitás elméletben garancia megvonással jár, gyakorlatban viszont senki nem foglalkozik vele. Másszóval a Huawei szerint elveszti a garanciát, de a szervizben nem szokták nézni.
2. Ez két részből áll:
1.1. Parancssorral ugyan lehet zárni a bootloadert, de locked helyett relocked lesz. Tehát semmi értelme, mert látszik, hogy már nyitva volt.
1.2. A gyári ROM flash nem állítja vissza a bootloadert zárt állapotra.
Megoldás: Fizetős, de orvosolható. Honor 8 is bekerült a DC Unlocker kompatibilitási listájára, így vele zárható nyom nélkül a bootloader. Innen tölthető le.

Azért DC előtt ellenőrizzétek le, hogy itt milyen állapotra zárja vissza a BL -t. Szerintem itt is így van, mert már szinte minden Huawei telefonon így működik.

Tehát a nyitás:

1. Bootloader nyitás - előkészület:

1.1. Töltsd le ezt. Csomagold ki a számítógépen a c:/ meghajtó gyökerébe: c:/adb/
1.2. Beállítások --> Fejlesztői lehetőségek --> USB hibakeresés
Amennyiben nincs ilyen a beállítások menü alján, akkor lépj be a A telefonról menübe, majd addig bökdösd a build számot, amíg ki nem írja, hogy "Fejlesztő vagy". Ezután megjelenik a Fejlesztési lehetőségek menüpont.
1.3. Beállítások --> Fejlesztői lehetőségek --> OEM feloldást engedélyezd

2. Bootloader nyitás:

2.1. Bekapcsolt állapotban kösd össze a telefont a számítógéppel.
2.2. A számítógépen nyisd meg a Start menüt, és írd be, hogy: cmd
2.3. Megjelenik egy parancssor ablak, ebben dolgozz tovább (minden sor végén enter):

cd c:/adb
Ezzel belépsz az adb mappába.

adb devices
Kiírja az azonosítót: Pl. 1131221321312 device

adb reboot bootloader
Újraindul a telefon bootloader módban, egy fehér képernyő lesz, egy kis robottal, és némi szöveggel.

fastboot oem unlock ****************
A kapott bootloader nyitó kódot írod a csillagozott rész helyére.

[ Szerkesztve ]

(#1892) #86973952 válasza #86973952 (#1891) üzenetére


#86973952
törölt tag

Zárás parancssorral pedig így néz ki. Ehhez szintén kell a fenti letölthető csomag, tehát a c:/adb

Bootloader nyitás:
1. Bekapcsolt állapotban kösd össze a telefont a számítógéppel.
2. A számítógépen nyisd meg a Start menüt, és írd be, hogy: cmd
3. Megjelenik egy parancssor ablak, ebben dolgozz tovább (minden sor végén enter):

cd c:/adb
Ezzel belépsz az adb mappába.

adb devices
Kiírja az azonosítót: Pl. 1131221321312 device

adb reboot bootloader
Újraindul a telefon bootloader módban, egy fehér képernyő lesz, egy kis robottal, és némi szöveggel.

fastboot oem relock ****************
A kapott bootloader nyitó kódot írod a csillagozott rész helyére

-------

Tehát a folyamat ugyanaz, mint nyitásnál. Csak unlock helyett relock lesz a parancsban. Ezzel valószínű relock lesz, de azért érdemes megpróbálni.

Egyébként:
UNLOCK = Nyitott
LOCKED = Zárt
RELOCKED = Visszazárt

(#1893) dokee78 válasza clon (#1890) üzenetére


dokee78
félisten

Megdobnál egy fotóval tokban,nem pont szemből,mint a tesztben az első képen.
Bárkitől jöhet.

Másik kérdés,mindenkinek kék van?

(#1894) gubisadam válasza DaWehun (#1883) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Ötletes :)

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#1895) Dwatti válasza dokee78 (#1893) üzenetére


Dwatti
addikt

Fekete :)
Ezzel a műanyag hátlappal - fólia még nincs rajta
Kép1
Kép2
Kép3

[ Szerkesztve ]

(#1896) #04331520


#04331520
törölt tag

Használ valaki Anysoftkeyboard-ot? Akárhányszor elkezdek gépelni az értesítések-nél megjelenik egy üzenet, hogy válasszak beviteli módot. Csak ennél a billentyűzetnél írta ki eddig. Írtam a fejlesztőnek, de 5 napja nem válaszol.

(#1897) dokee78 válasza Dwatti (#1895) üzenetére


dokee78
félisten

Ez tetszik.
De esés esetén véd úgy,mint egy szilikon tok?

(#1898) mb9 válasza #04331520 (#1896) üzenetére


mb9
csendes tag

Szerintem mindegyik ezt csinálja, legalábbis nekem a Google biztos

(#1899) clon válasza dokee78 (#1893) üzenetére


clon
aktív tag

Igen (majdnem) mindenkié kék :D
Ezzel reklámozták már a megjelenés előtt, így a legtöbbeknél priorizált szín lett.

Aki 2 kártyával tolja, ráadásul ugyanazon szolgáltatóval az tapasztalt-e olyat, hogy pin kéréskor az 1-es kártyahelyen levő pin-hez tartozó kódot nem fogadja el hanem helyette a 2-es pin-t igen -> a 2-es kártyánál meg az 1-es pin-t :)
Ezek után viszont hívásnál nem cseréli fel a két kártyát. Viszont az 1-esról neteztem és 1-2 pálcika volt a jelerősség a 2-esnél viszont Full pedig mindkettő ugyanazon szolgáltató (sajnos elfelejtettem tesztelni a 2.es kártyát, hogy hívás esetén nem esik-e vissza ott is a jelerősség).

(#1900) garrotter válasza clon (#1899) üzenetére


garrotter
tag

Valószinűleg gyengébb arra a 4G hálózat, mint a 2G

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.