Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) #04331520


#04331520
törölt tag

Kép1
Kép2
Kép3

[ Szerkesztve ]

(#2252) espista válasza dokee78 (#2250) üzenetére


espista
senior tag

Szerintem de.

Romani ite domum!

(#2253) malnabokor válasza #04331520 (#2251) üzenetére


malnabokor
senior tag

HDR-el készült képek? A felhők nagyon festményesek, pedig a színek szépek lennének.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#2254) #04331520 válasza malnabokor (#2253) üzenetére


#04331520
törölt tag

Simán készültek csak szerkesztettem őket utólag. Hét telefonon nem nagyon látni részletesen, hogy mit csinál az ember csak egészében.

[ Szerkesztve ]

(#2255) Hoorus


Hoorus
őstag

Van itt olyan a topikban, aki már root-olta a telefont?

(#2256) Joachim válasza Hoorus (#2255) üzenetére


Joachim
tag

Gondolom nem vagyok egyedül... :)

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#2257) Hoorus válasza Joachim (#2256) üzenetére


Hoorus
őstag

Pü..

(#2258) Axess válasza Joachim (#2256) üzenetére


Axess
tag

Nem vagy egyedül. :)

(#2259) Shyciii válasza Hoorus (#2255) üzenetére


Shyciii
veterán

Igen. Kétszer is :)

(#2260) berek21 válasza dokee78 (#2250) üzenetére


berek21
senior tag

Jól mondod. Én néztem el. :R

Lancia Delta III eladó!

(#2261) laci0530 válasza kiszu (#2249) üzenetére


laci0530
senior tag

Előrendelésben vettem az S7 edge-et, még a megjelenés előtt. Mostanában sajnos a Samsung úgy tűnik, hogy kapkod, elég sok a hibás minőségű darab, én is kifogtam egyet. A garanciális ügyintézés viszont egyenesen katasztrofális volt, az S7 edge topikjában részletesen leírtam, itt nem akarok flood-olni vele. Magának a készüléknek ezek voltak a hibái, amikkel először szervizbe küldtem:

- a telefon kijelzőjén internetes böngészés közben megjelent egy függőleges, az állapotsorban az akkumulátor töltöttségét jelző adattól a kijelző aljáig tartó, egyenes, rózsaszínes árnyalatú csík, amely bármely tetszőleges tartalom, alkalmazás esetén, a készülék többszöri újraindítását követően is látható maradt;
- a telefon hátlapjának a fő kamera bal oldali részét határoló felülete illesztési hibás, enyhe érintésre "kattogó" hangot hallat (olyan, mintha a hátlap mögötti tér üreges lenne azon a részen, a minőségérzetet ez az összeszerelési jelenség nagyban lerontja);
- a készülék előre meghatározhatatlan időpontokban elveszíti a hálózati jelet és sem hívásindítás/hívásfogadás, sem adatkapcsolat megvalósulása nem lehetséges (Nyíregyházán, Debrecenben és Budapest belvárosában is tapasztaltam ezt a hibajelenséget, a UPC szolgáltató a sim kártyát kérésemre kicserélte, a hiba azonban továbbra is fennáll);
- a telefon - szintén előre meghatározhatatlan időpontokban - belassul, az animációk "lassított felvételhez" hasonlóvá válnak, azaz az animációk által képzett grafikus folyamatátmenet lassúsága miatt a képi kirajzolódások több másodpercig elhúzódóan történnek meg, illetőleg néhány esetben az újbóli működés elősegítése érdekében a telefon újraindítást igényel;
- a készülék akkumulátorának üzemideje az utóbbi hetekben érezhetően, számottevően csökkent, ugyanazon felhasználási mód mellett a korábbi 7-8 órányi, egy teljes feltöltéssel elérhető kijelzőidő kb. 4 órányira redukálódott.

Ez még csak a szervizes kálvária kezdete volt, rengeteg telefonálás, levelezés után végül - közel két hónap után - a napokban visszakaptam a vételárát.

A Honor 8-at az S7 edge szervizbe való leadása után egy hónappal vettem, mert a Samsung, ill. a telemax szerviz külön kérésre sem tudott cserekészüléket biztosítani. Mindegy, rendeződött már, de a Samsung "prémium" szolgáltatása a 300.000,- forint vételárú mobiltelefon kategóriában ennyit ér. Levontam a konzekvenciát az esetből a jövőre nézve természetesem, meg sok körülöttem lévő ember is.

[ Szerkesztve ]

(#2262) laci0530 válasza laci0530 (#2261) üzenetére


laci0530
senior tag

Pontosítás, csak lejárt a szerkesztési idő: 270 ezer volt az S7 edge vételára, nem 300, csak én költöttem még pluszban sokat tartozékokra (tokok, fóliák, kiegészítők, stb.), így került kb. annyiba.

(#2263) Shyciii válasza laci0530 (#2261) üzenetére


Shyciii
veterán

És akkor a kínai készülékektől félnek a gari miatt...:)) Nekem anno Oneplus One halt meg saját hibámból. A gyártó kiküldte a futárt ingyen, másfél nap alatt dhl express kivitte angliába, 1 nap múlva a vadi új készüléket postára adták, és szintén dhl expressel házhoz hozták másfél nap alatt. Mindezt teljesen ingyen úgy, hogy én hibámból döglött meg az alaplap. Na azóta pont nem érdekel az agyonárazott brand gyártó közül egy sem :)

[ Szerkesztve ]

(#2264) Luck Dragon válasza Shyciii (#2263) üzenetére

Vajon mai napig ilyen lehet a hozzá állása a One+-nak? . Mert ez jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2265) laci0530 válasza Shyciii (#2263) üzenetére


laci0530
senior tag

Így igaz, teljesen egyetértek az elmúlt két hónapos "prémium" Samsung szervizelés után. :-) A Honor 8 kb. feleannyiba került, mint az S7 edge és számomra összességében, a Samsung rengeteg bosszantó hibájára tekintettel, sokkal jobb választás.

Hibátlan állapotában persze valamivel jobb összképet adna a Samsung, na de hiába fizettem ki egy hibátlan készülék borsos árát, egy idegesítő, hardveres-szoftveres betegágyat kaptam. :D

A másik kiszemeltem a Honor 8 mellett nekem is a One Plus 3 volt, de talán majd jövőre a következő darab. Ha nem szállnak el az árazással. Vagy egy Mate 9. Vagy mindkettő. :D Kicsit költséges tud lenni ez a mobiltelefon hobbi, de ez van.

(#2266) Shyciii válasza Luck Dragon (#2264) üzenetére


Shyciii
veterán

Most nem tom, de a Oneplus 2 esetén is működött egy ismerősömnek. De mivel a Oneplus 2 nem lett valami jó készülék, így a Oneplus 3-ra odatették magukat, úgyhogy gyanítom igen. Jah azt nem mondtam, hogy a futár előtt távasztalon próbálták újrahúzni a telót, sikertelenül, és azután volt a csere.

(#2267) Luck Dragon válasza Shyciii (#2266) üzenetére

Köszönöm a felvilágosítás.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2268) Shyciii válasza laci0530 (#2265) üzenetére


Shyciii
veterán

Oneplus One-t imádtam
Új tulaja azóta is boldogan használja hibamentesen(!). Oneplus 2-őt utáltam a lassú funkciótlan bugos OxygenOS miatt, úgyhogy miután megláttam hogy a Oneplus 3 kinézete HTC koppintása, így elfordultam a márkától. Volt egy rövid kitérőm a Nexus vonalra (5X), mert hogy stock rendszer a vajsima meg mibden, de frászt. Max régen lehetett így, úgyhogy Honor 8-nak adtam esélyt, és nem bántam meg. Ennek van vajsima működése, nem a Nexusoknak, pedig jóval több funkcióval bír, több progit tartalmaz, és kétszer annyi ideig bírja az akksija is :)

[ Szerkesztve ]

(#2269) Joachim


Joachim
tag

Valaki rendelkezik 64GB-os premium Gold változattal, aki rootolta is? Aki igen, kérem írjon privátba!

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#2270) #04331520 válasza Luck Dragon (#2264) üzenetére


#04331520
törölt tag

Én fórumokon csak azt olvastam, hogy borzasztó a support.
Legalábbis nem válaszolnak a bugokkal kapcsolatos kérdésekre majd sokára jön update.

*Oneplus 2, Oneplus X

[ Szerkesztve ]

(#2271) Luck Dragon válasza #04331520 (#2270) üzenetére

Neked is köszönöm, nem baj, marad a Honor továbbra is :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2272) LaciGSM válasza berek21 (#2248) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Pontosítanék: A készülék DUAL ACTIVE!

Tehát ha az egyik kártyán beszélsz, a másik simán aládcsipog hogy bejövő hívásod van!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#2273) Joachim válasza #04331520 (#2270) üzenetére


Joachim
tag

Én többször beszéltem a Honor Magyarország ügyfélszolgálatával és minden alkalommal készségesek, kedvesek! és segítőkészek voltak.
Amiben tudtak segítettek. Gondolom bugokkal nem nagyon tudnak mit kezdeni, a gyártónak kell lépnie az ügyben és jelzésnek is feléjük kell érkeznie ahhoz, hogy érdemben tudjanak javítani rajta.
A frissítést nem mondanám, hogy lassan és soká érkezik.
Nekem eddig legalább 4 update jött, és lássuk be még csak kb. 2-3 hónapja dobták piacra készüléket...

Mellesleg akinek a booloaderhez unlock kódra van szüksége és a huawei club-on keresztül nem megy (nekem több napon keresztüli próbálkozás sikertelen volt) az ki tudja kérni a magyar ügyfélszolgálaton keresztül és unlock szerződés aláírását követően. Persze a gari ugrik.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#2274) #86973952 válasza Joachim (#2273) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hol akadtál el BL kód kérésével? Milyen böngészőről próbáltad?

Pont ez a lényege ennek, hogy ne ugorjon el a garancia. Tehát a kód kikérést üfsz. -on keresztül nem javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#2275) garrotter válasza Joachim (#2273) üzenetére


garrotter
tag

Nem csak a nyitásra ugrik a gari? Gondoltam megkérem a kódot, de egyelőre nem nyitok (volt huawei készülékem, aminél egy idő után már nem adták ki a kódokat, jobb előre elmenteni :) )

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#2276) mb9


mb9
csendes tag

Valaki ki tudná próbálni, hogy Spotify-jal lejátszva a lockscreenen tud-e számok között váltani? Az előre/hátra gombok nem működnek, a pause/play viszont igen. Gyári lejátszóval nincs probléma. Újratelepítést még nem próbáltam.

(#2277) #86973952 válasza garrotter (#2275) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom nyilatkozattal együtt adják ki.

Mert a régi mail kérős, meg a másik listából kiválasztós módszer már rég nem megy. Van helyette más ingyenes, vagy DC -vel fizetős módon.

(#2278) #04331520 válasza Joachim (#2273) üzenetére


#04331520
törölt tag

Oneplusról volt szó.

(#2279) BigLuke


BigLuke
csendes tag

Sziasztok!

Szemezek én is a készülékkel, de egyelőre nem találtam sehol kiállítva Budapesten, és azért megtapiznám vásárlás előtt :) Nem tudja estetleg valaki, hogy hol tudnám megnézni? Köszönöm!

(#2280) nemtabo válasza mb9 (#2276) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Megy az előre/hátra is nálam.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#2281) LaciGSM válasza BigLuke (#2279) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Üdv! Menj be egy nagyobb Euronics áruházba! KöKi, Sugár, Soroksár... ha szerencséd van, még találsz belőle valahol! Állítólag készlethiány van belőlük, és áruházanként már csak 1-2 darabok vannak! Ráadásul ha még tart az akciójuk, akkor 139900ft helyett 123199ft ért tudod megvenni!
( Nekem szombaton még szerencsém volt sugárba, találtam 2db feketét,akciósan!)

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#2282) Darksiders84 válasza BigLuke (#2279) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Bp XI. Kerület Móricz Extreme Digitalban kék Honor8

(#2283) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

Van egy pici gondom

Az email alkalmazásba van van 3 email fiókom
Egy freemail , egy me.com os és egy exchanges céges
a freemail és a me.com gond nélkül megy, de a céges tegnap este óta arra panaszkodik, hogy
"jelenleg gyenge a hálózati kapcsolat, az email szinkronizáció több időt vehet igénybe. Kérem várjon"

SeriesX: JamesSHun

(#2284) #04331520 válasza JamesHun (#2283) üzenetére


#04331520
törölt tag

A freemailest, hogy sikerült beállítanod?

(#2285) JamesHun válasza #04331520 (#2284) üzenetére


JamesHun
addikt

mail.freemail.hu

smtp nek meg megadtam a gmail-t ;)

SeriesX: JamesSHun

(#2286) V@ns válasza BigLuke (#2279) üzenetére


V@ns
aktív tag

Ezeket kezeld fenntartással, mert lehet már nincs kirakva, de én a Mammut alagsori MM-ben és az Europark MM-ben tudtam Honorokat taperolni. A Media Marktokat fel lehet hívni, kapcsoltatni magadat telefonon, csak győzd kivárni a kapcsolási időt... Néha gyors, néha meg inkább leteszi az ember..

(#2287) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Olyannal találkozott már valaki hogy a Led értesítés a Vibernél nincs?? ha email jön, vagy bármi, szépen villog a led, de vibernél nem! ötlet? másnál is ilyen?

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#2288) Hoorus válasza LaciGSM (#2287) üzenetére


Hoorus
őstag

Nekem a zárképernyőre se tesz értesitest vibernel. Csak a kis ikon a felso savon.

(#2289) #04331520


#04331520
törölt tag

Tapasztaltatok olyat, hogy FullHD 60fps videofelvételt nem játszik le galériából a saját lejátszója? Fájlkezelőből VLC viszi, onnan az alapértelmezett lejátszó megint csak nem.

(#2290) Triton_TL válasza Hoorus (#2288) üzenetére


Triton_TL
csendes tag

Aki az Euronicsben vette, utánajárt valaki, hogy IMEI száma alapján hány év garanciája van a telefonnak?

(#2291) LaciGSM válasza Triton_TL (#2290) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

2év gyári garancia van a készülékre! Külön megkérdeztem! ÉS a Telemax csinálja a szervita,akárcsak a Huawei esetében!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#2292) Hoorus válasza LaciGSM (#2291) üzenetére


Hoorus
őstag

Így igaz! :K

(#2293) tkonya válasza #04331520 (#2289) üzenetére


tkonya
aktív tag

Csak egy tipp...
Az alkalmazás megkapta az általa kért engedélyeket? Mert azok hiányában történhet az amit leírtál.

Motorola Edge 30 Fusion

(#2294) peanar válasza #04331520 (#2289) üzenetére


peanar
senior tag

Van sd kártya a telefonba, ha igen, oda mented a képeket/videókat? Ha oda, megadtad a videó lejátszónak hogy hozzá férjen az sd kártyához?

(#2295) #86973952


#86973952
törölt tag

Csinálok Nektek egy tartalmasabb leírást az eddigiekből, amire többeknél felmerült az igény. Mondhatni összefoglalót, aztán majd mondtok rá egy áment.

Minden benne lesz, amiket eddig írtam, illetve ami úgy látom többször is felmerült.

Viszont arra kérnek valakit, hogy nézze meg működik -e a szerviz menü elérés. Bár írtam már korábban ROM frissítésnél is.

Tárcsázóba kell beírni, automatikusan fog belépni az utolsó karakternél.

*#*#2846579#*#*

[ Szerkesztve ]

(#2296) bence_85 válasza gubisadam (#2173) üzenetére


bence_85
csendes tag

Én sem kaptam még meg a frissítést.. Nem mintha a mostanival baj lenne, nálam nincs a kamera hiba sem, de azért no..biztos van ott más optimalizáció is.

(#2297) garrotter válasza #86973952 (#2295) üzenetére


garrotter
tag

Működik. A leírásod alapján frissítettem vele.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#2298) Hoorus válasza #86973952 (#2295) üzenetére


Hoorus
őstag

Előre is köszönjük! :R

(#2299) berek21 válasza #86973952 (#2295) üzenetére


berek21
senior tag

BIG-BIG Thanx!! :R

Lancia Delta III eladó!

(#2300) #86973952


#86973952
törölt tag

Köszi mindenkinek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.