Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) sio01 válasza anegytech1 (#1346) üzenetére


sio01
újonc

sziasztok, nálam is ez a build-szám, kék a szín, edigitaltól vettem, nem tapasztalom a hibát a kameránál.

(#1352) #04331520 válasza peanar (#1350) üzenetére


#04331520
törölt tag

Nem. Lejjebb írtam, hogy nem. Ha fényképezés közben 16:9 arányú módban fullra zoomolok akkor raszteres. Csak először félreértettem. Azt hittem készítsek egy képet majd visszanézve zoomolva lesz a probléma.

(#1353) Hedgehog9780


Hedgehog9780
tag

Arany szín, 64GB-os Edigitaltól. Sem 4:3-ban sem 16:9-ben nincs raszteres probléma.

(#1354) Georgi156


Georgi156
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem át a készüléket, még csak ismerkedünk. Viszont azt vettem észre, hogy ha átállítom a kamera felbontását vagyis oldalarányát 16:9-re, akkor "foltosak" lesznek a képek. Pontosabban olyan mintha valami apró csíkos réteg lenne rajtuk. Átküldtem másik készülékre és azon is látszik!
Szerintetek kifogtam egy selejtes darabot?
Légyszi gyorsan válaszoljatok, mert akkor septiben vissza viszem!
Előre is köszi!
Üdv

Most olvasgatok vissza hogy nem vagyok egyedül!
Valaki talált megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#1355) manokaki válasza Georgi156 (#1354) üzenetére


manokaki
őstag

Minden harmadik tulajnál van ez a gond , nem tudjuk hogy szoftver vagy hardver ha zavar cseréltesd ki ..

(#1356) Shyciii válasza peanar (#1329) üzenetére


Shyciii
veterán

És hogy lehet a gyári recoveryt visszatenni? Mert erről nem találtam infót.

(#1357) sittes79 válasza Georgi156 (#1354) üzenetére


sittes79
addikt

Tölts fel képeket kérlek.

Köszi

(#1358) kalmusz válasza sittes79 (#1357) üzenetére


kalmusz
újonc

Már páran töltöttek fel képeket, de itt van még

(#1359) peanar válasza Shyciii (#1356) üzenetére


peanar
senior tag

Ugyan úgy, mint a twrp-t, pl adb-vel csak flash recovery .img-t írsz be a parancssorba, a nagyobbik probléma viszont az, hogy honnan lesz meg a gyári recovery :F

(#1360) kalmusz válasza sittes79 (#1357) üzenetére


kalmusz
újonc

(#1361) Fejvadi válasza peanar (#1325) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi a kimerítő választ. A fagyasztás, vagy szem elől elrejtést már tudtam, de én most egy másik telefonon szeretnék kidobni pár app.-ot. Sd Maid-dal is lehet gondolom. Root van.

(#1327) Shyciii
Sejtettem. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#1362) #86973952 válasza peanar (#1359) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elvileg modaco -n már fent van a B101, csak rá kell nézni melyik. Abból ki lehet bontani a recovery.img -t.

Meg kell lesni a benne lévő build.prop -ban, hogy melyik verzióhoz való. Annyi tuti, hogy L09. Bár ha van a zip -ben manual, akkor még egyszerűbb a helyzet.

Szerk.:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1363) peanar válasza peanar (#1329) üzenetére


peanar
senior tag

A legfontosabbat kihagytam! A telepíthető zip-hez nincs szükség rootra csak egy custom recovery-re. Bizonyos alkalmazások nem férnek meg a root-al, de a flashable.zip fájlnak köszönhetően root nélkül sem kell lemondani a reklámmentességről;)

(#1362) porterocka peanar (#1359)
Köszi, megnézem.

(#1364) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Valakinek innen volt Huawei P8-a? Kamerákat tekintve melyik a jobb készülék?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1365) szatocs1981 válasza Gregorg (#1340) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

XDA-n is megjelent....

(#1366) peanar válasza #86973952 (#1362) üzenetére


peanar
senior tag

Egyenlőre nem tudom, hogy mi a két rom közötti különbség, mert az enyémen android 6.0 van.amit belinkeltél az 6.01 verzió.

(#1367) Shyciii válasza peanar (#1359) üzenetére


Shyciii
veterán

Az oké, hogy fastboot-al, de nekem is az a gondom, hogy maga az image fájlt honnan lehet megszerezni :)

(#1368) peanar válasza Shyciii (#1367) üzenetére


peanar
senior tag

Azt kikapom gyorsan (#1362) porterocka által belinkelt romból, csak az 6.0.1 verziójú (még nem szedtem szét a romot, nem tudom hogy miben különbözik a 6.0-tól).

[ Szerkesztve ]

(#1369) ChrisLowe


ChrisLowe
csendes tag

Sziasztok.
Én is 2 hete vettem edigital akción kéket, kamera rendben mint ahogy maga a telefon is jó cucc.
Egy komolyabb problémám van, mégpedig az értesítés. Vibernél ugyan csipog csak a led nem jelez, de a most kiadott google allo csevegő egyáltalán nem értesít, ha viszont megnyitom a programot akkor már csipog és jelzi az új üzeneteket. Mi lehet a gond? Sony-n, samsungon frankón megy az értesítés, tuti telefon (valószínűleg emui) probléma.

(#1370) Andrew801 válasza ChrisLowe (#1369) üzenetére


Andrew801
tag

Nálam be van állítva Viber, gmail, messanger, és egy másik levelező progi, hogy háttérben is menjen és értesítsen, meg minden, de hanem indítom el és hagyom háttérben futni, akkor viber egyáltalán nem jelez, hogy üzentek, messanger amikor kedve van, e-mail progik is mikor hogy.
Szerintem ez droid betegség, de nem értek hozzá. :)

(#1371) Hedgehog9780 válasza ChrisLowe (#1369) üzenetére


Hedgehog9780
tag

Droid betegség. A doze a felelős érte. Hiába teszed védetté, a droid túlságosan kinyomja ezeket az appokat. Más telefon fórumában is folyamatosan lehet ilyenekről olvasni. Én pl Honor 4X-ről váltottam és ott is ez ment. Folyamatosan kínlódtam a Gmail-lel. Nem jöttek meg a céges mailek, csak akkor amikor beléptem az appba. De akkor meg ugye százával :F

(#1372) Georgi156 válasza sittes79 (#1357) üzenetére


Georgi156
csendes tag

Szia , igen, pont úgy néz ki mint a 1360-as hozzászólásban látható képen.
Holnap visszaviszem. :-(

(#1373) mb9 válasza ChrisLowe (#1369) üzenetére


mb9
csendes tag

Itt leírtam ugyanerre a kérdésre a válaszokat. Szerintem az Allonál nincs engedélyezve a zárt képernyős értesítés.

Nálam amúgy semmi baj az értesítésekkel, Viber, Gmail, Messenger folyamatosan jön. Mondjuk én kézileg se nagyon szoktam őket kinyomni.

[ Szerkesztve ]

(#1374) peanar válasza Shyciii (#1367) üzenetére


peanar
senior tag

Két recovery.img fájl van a romban és a build.prop-ban ez a verzió áll: ro.product.BaseVersion=FRD-C900B101, ro.confg.hw_systemversion=FRD-C900B101_SYSTEM
Nem tudom, hogy eltér e ez a recovery a C432B101 verziótól.

(#1375) Shyciii válasza peanar (#1374) üzenetére


Shyciii
veterán

Ezeket az imageket honnan szedte ki? Amit letöltöttem romot, az 1-2 fájlból áll csak.

[ Szerkesztve ]

(#1376) m1lan válasza manokaki (#1242) üzenetére


m1lan
őstag

2 évig használtam, az utóbbi időben már gyakran kidobált az alkalmazásokból, más problémám nem volt vele. Ma jött meg a Honor, ez azért már más kategória :D

A kijelző bal felső sarkában érzékelhető egy nagyon kicsi és halvány folt, ahol sötétebb a tartalom. Ez másnál is jelen van? Nem túl szembetűnő.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1377) Dwatti


Dwatti
addikt

Sziasztok ! Telefon és OP rendszer váltás előtt állok (BB OS 10 volt) Érdekel a Honor 8
Androidot 3 éve nem használtam. Családban sincs droidos telo. Kérdésem a következők
- van éjszakai takarékos mód az EMUI - ban ? Ahol belehet állítani éjjel milyen értesítések jöjjenek meg vagy ne csipogjon ?
-Vannak-e Smart funkciók pl lefordításra nem csörög vagy a kijelzőt fel lehet éleszteni koppintásra stb...
- Van hívás -kontakt szűrés ?
- multitasking android alatt jól müködik ? PL messenger alkalmazások vagy beérkezett üzenet - böngésző vagy más alkalmazás váltás között ?

(#1378) peanar válasza Shyciii (#1375) üzenetére


peanar
senior tag

A part1 mappában lévő UPDATE.APP-ot kell szétszedni (ez maga a rom) és abba vannak.

(#1379) ChrisLowe válasza mb9 (#1373) üzenetére


ChrisLowe
csendes tag

Köszi, megcsináltam, de semmi változás, az allo továbbra is csak akkor jelez ha belépek az appba.
És tényleg gmail sem jelez! (ott is beállítottam védettnek és megkapta az engedélyeket)
Van egy samu tab s-em is, szintén 6.0 van rajta és ott jelez a gmail(viber, allo nincs telepítve)
Szóval továbbra sem értem, de ha a 6.0 a hibás akkor miért megy a gmail a tableten?

Az is érdekes, hogy a telefonkezelő - értesítési központban nincs ott a gmail app (beállítások - alkalmazásoknál viszont beállítható)

[ Szerkesztve ]

(#1380) Shyciii válasza peanar (#1378) üzenetére


Shyciii
veterán

Thx :)

(#1381) Shyciii


Shyciii
veterán

A raszteres hibára válaszoltak egy fórumban, miszerint jön a javítás. Hogy mikor? Erre ennyit írtak:

"I don't know exactly but the problem was reported by Italian group of honor 8 to honor and they tell him new firmware update will fix it soon."

Szal már lejelentették a hibát, és hamarosan jön a frissítés.

(#1382) peanar válasza ChrisLowe (#1379) üzenetére


peanar
senior tag

Valamilyen beállítás kérdése lesz! Nálam és feleségemnél is hibátlanul megjön az összes üzenet, email, igaz a vibernél nálunk sem villog a led! Wifin, vagy mobilneten? Wifi beállításainál nézd meg, hogy nincs e az beállítva, hogy egy idő után kikapcsol...

(#1377) Dwatti

1. a telefon beállítható autómatikus ki illetve vissza kapcsolásra, de van ne zavarj mód is benne, ahol egy megadott időponton belül te állíthatod be, hogy ki tudjon telefonon illetve smsben utolérni, kinek csörögjön ki, jelezzen, az összes többi értesítés némításra kerül
2. van smart funkció, viszont az ujjlenyomat olvasó miatt (sajnos) kihagyták a kétkoppos ébresztést
3. van zaklatásszűrő = hívásszűrés
4. igen, jól működik.

(#1383) anegytech1 válasza Shyciii (#1381) üzenetére


anegytech1
csendes újonc

Oszinten szolva nem ertek annyira a temahoz, de ha ez szoftveres hiba, akkor miert van az, hogy egyik keszuleken elojon a hiba, a masikon nem? Hisz ugyanaz
fut rajtuk, akkor mindenhol jelentkeznie kene, nem?

(#1384) ronar válasza DaWehun (#1330) üzenetére


ronar
tag

Mintha nálad se lenne tökéletes a széle a fóliának ha jól látom a harmadik képen.
Ki rakta fel a fóliát ?

(#1385) ChrisLowe válasza peanar (#1382) üzenetére


ChrisLowe
csendes tag

Nem kapcsol ki a wifi, viber nekem is megjön csak nem villog a LED.
2 gmail fiókom van kipróbáltam oda-vissza hátha csak az egyik a ludas de semmi. Néma marad.
Egyébként ez a gmail érdekes mert 1 hete még tuti jelzett!
Beállítottam gyári értesítési hangra az alapértelmezettre de semmi. :(

Ami még fura, hogy Nova launcher fut és be van állítva, hogy az ikonon jelezze hány olvasatlan üzenetem van de azt se jelzi viszont ha belépek a gmail appba akkor ott az üzenet. :W

[ Szerkesztve ]

(#1386) Dwatti válasza peanar (#1382) üzenetére


Dwatti
addikt

Köszönöm, jövőhéten még kicsit megtapogatom az MM-ben azt azt hiszem rendelek is egyet -vagy már ott megveszem :)

(#1387) mb9 válasza ChrisLowe (#1385) üzenetére


mb9
csendes tag

Esetleg próbáld meg ki és vissza kapcsolni a fiókok/google alatt a gmail szinkronizációt. Ilyen a mai technológia: ha nem működök, az első lépés: kapcsold ki és be :DD

(#1388) peanar válasza ChrisLowe (#1385) üzenetére


peanar
senior tag

Gmail beállításain belül beállítottad, hogy mindegyik beérkező levélnél értesítsen...ha nem, az is lehet a ludast.

(#1389) ChrisLowe válasza mb9 (#1387) üzenetére


ChrisLowe
csendes tag

Na ez érdekes. Elsőre ki-be kapcsoltam utána küldtem levelet de semmi, aztán vissza a fiókhoz megint ki-be és akkor jött a hang...viszont az ikonon nem jelzi az olvasatlan üzenetet miközben appon belül látom.

Peanar:
Igen most megnéztem be van állítva. Rezgés van kikapcsolva de az jobb úgy mert nem csúszik le az asztalról. (mondjuk mivel nem jelzi akár be is kapcsolhatnám :DD

[ Szerkesztve ]

(#1390) ChrisLowe válasza ChrisLowe (#1389) üzenetére


ChrisLowe
csendes tag

Mi van ha törlöm a fiókokat és újra bejelentkezem? Most nézem ezt a szinkronizációt és 10 perccel ezelött frissítve azt írja holott azóta küldtem üzenetet.
Vagy lehet a play szolgáltatásokat kéne a frissítéseket eltávolítani és újra letölteni?

Nah megpróbáltam de nem engedi visszarakni a gyári verziót, azt írja, hogy nem lehet a frissítéseket eltávolítani mert a csomag aktív eszközkezelő. Van ott lehetőség eszközadminisztrátorok kezelésére és ott aktív az android eszközkezelő.

[ Szerkesztve ]

(#1391) peanar válasza ChrisLowe (#1389) üzenetére


peanar
senior tag

Ha nem más, töröl a fiókodat/fiókjaidat, majd állítsd be újra.

U.I. Közbe írtál....szerintem is próbáld meg törölni a fiókot, majd újra beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#1392) ChrisLowe válasza peanar (#1391) üzenetére


ChrisLowe
csendes tag

Na szóval fejlemények vannak! Töröltem a másodlagos fiókom majd újra bejelentkeztem és kis csúszással (1 perc) megjött! Csipogott világít a led.
Viszont közben asszonynak szóltam, hogy küldjön vibert, sms-t, mert ma nem küldött senki. Az sms csipogott +led is ok, viszont a viber már nem csipog! :O
Ha belépek az alkalmazásba és ott a csevegőablakunkba akkor jön meg és akkor csipog.

Gmail fiók tehát így megoldva viszont az lenne a kérdésem, hogyha az elsődleges fiókot is törlöm (azon vannak a telszámok akkor törli a telefonkönyvből is majd újra leszedi? Csakmert jó nagy küzdés volt anno mikor megvettem a telefont kiszedni a csak email címeket a telefonkönyvből. Szóval jó lenne ha nem kéne újra végigmenni ezen.

(#1393) Roller90


Roller90
újonc

Sziasztok!

Nálam is megvan a "kamerahiba".
Media Marktos és fekete...... :)
Van értelme cseréltetni?

(#1394) mjani1172 válasza Roller90 (#1393) üzenetére


mjani1172
addikt

Mivel mindenkinek ugyanaz a szoftver fut rajta így gyanús, hogy ez Hw hiba.Viszont elég sok készüléket érint.

(#1395) Shyciii válasza anegytech1 (#1383) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem ugyanaz fut rajta. Valakinek 6.0-ás szoftver van, valakinek 6.0.1

(#1396) mb9 válasza Shyciii (#1395) üzenetére


mb9
csendes tag

Nem csak a Modaco fórumon lévő romhoz van odaírva, hogy 6.0.1? Mert ugye mindegyik B101, akkor szerintem android verzióban sem térhetnének el.

(#1397) Roller90


Roller90
újonc

Akkor elképzelhető, hogy csak a 6.0-ás verzióknál van a hiba?

(#1398) mb9 válasza Roller90 (#1397) üzenetére


mb9
csendes tag

Nekem is 6.0 és jó a kamera.

(#1399) manokaki


manokaki
őstag

Nem értem ,egy hozzáértő se tudja megmondani ,hogy ez szoftver vagy hardveres hiba lehet vajon , bár amiatt ,hogy más kamerás apk-ban amelyikben van 16:9 , ott ugyanugy csinálja lehet inkább hardever talán !???

(#1400) clon


clon
aktív tag

A honor facebook-on csak pm-ben hajlandók válaszolni erre a kérdésre.

Kérdés
Sziasztok, Olvastam már pár fórumban, hogy 16:9-es fénykép módban raszteres a kép, apró fekete pixelek vannak benne. Ez az összes 8-as készülékben így van, vagy csak néhány telefonnál?

Honor Magyarország Kedves ...! Imént válaszoltunk a privát üzenetedre, kérjük tekintsd meg a választ, amennyiben további kérdéseid merülnének fel, bátran fordulj hozzánk! További kellemes napot kívánunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.