Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) berek21 válasza JamesHun (#1946) üzenetére


berek21
senior tag

1. Szerintem a saját kábeljével töltsd. Jobb a békesség.
2. Az első tálca azért nagyobb, mert oda sd kártyát is lehet tenni.

Lancia Delta III eladó!

(#1952) Shyciii válasza Hoorus (#1950) üzenetére


Shyciii
veterán

Miért nem jó a kiszállítás? Főleg, hogy ingyenes is.

(#1953) Hoorus válasza Shyciii (#1952) üzenetére


Hoorus
őstag

Mert részletre venném. Most kamatmentesen el lehet hozni.

(#1954) JamesHun válasza berek21 (#1951) üzenetére


JamesHun
addikt

köszi az infót
sejtettem, hogy az sd miatt nagyobb :( mehetek simet cseréltetni

azért kérdeztem a kábelt, mert kell 1 a céghez és kell 1 a kocsiba, de 2.0-s kábel van dögivel, de 3-as szériából már kevesebb van és elég nagy a szórás az árak között

SeriesX: JamesSHun

(#1955) ronar válasza JamesHun (#1954) üzenetére


ronar
tag

Az első helyre(ami a sim2 az sd-vel közösen) is nano sim kell.

(#1956) nagysuhi


nagysuhi
tag

Van egyáltalán valahol, ahol meg lehet nézni, megfogni?
Én is kíváncsí vagyok rá, egy H8 és egy P9 között szeretnék választani, a specifikációk és az árak nem nagyon izgatnak, de a kinézet és a fogása annál inkább. A P9-et ismerem, a barátnőmnek van egy.
Sony Xperia Z2 helyett keresek egy modernebb telefont.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#1957) Shyciii válasza nagysuhi (#1956) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha a kinézet és fogása számít más nem, akkor én a P9-et venném.

(#1958) kiszu válasza JamesHun (#1954) üzenetére


kiszu
senior tag

Tegnap vettem a Speedshopban Remax usb3.0-type c kábelt.
Évek óta használok remax kábeleket és minőségi.
Gubancolódásmentes lapos kábellel gyártják. Tökéletes az adatátvitel és a töltés is.
Mindenkinek ajánlott .

[link]

(#1959) kiszu


kiszu
senior tag

Aki a Media Marktban akar venni készüléket és van lehetősége,azt javaslom,hogy menjen el személyesen.
Pár hete amikor szintén volt ilyen 12%-os akció akkor elmentem a Budaörsibe és ott mondták gépben megnézve,hogy van az Europarkban. Elmentem és ott le akarták tagadni és mondtam 3x,hogy tudom,hogy van nekik és lám lám lett is. Ha tutira akarsz menni akkor nézd meg a vitrinben alul. Ott szokott bezárva lenni pár doboz Honor 8. Ha ott látsz,akkor tutira van is nekik,más kérdés,hogy milyen színben.
Tehát,nekem váltig állította az egyik eladó,hogy biztos nincs,de mégis volt. Ha egy másik Media Markt jelzi,hogy van készleten,akkor van is.

(#1960) Luck Dragon válasza nagysuhi (#1956) üzenetére

Nálunk a valós megtekintése mellett, ez a videó is segített az összehasonlításban. Mi Székesfehérváron tudtuk megtapogatni őket az MM-ben.

Mondjuk itt a videóban figyelembe kell venni hogy a P9 4GB verzióját állatják szembe a Honorral, De kis hazánkban csak a 3GB változat kapható.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1961) Melanor


Melanor
tag

Nem találom a megoldást/beállítást arra, hogy vezetések headsettel használva meg tudjam szakítani a hívást. Xiaomi Piston 3-at használok, amin 3 gomb van (hangerő+, felvevő, hangerő-). A középsőgombbal viszont nem tudom bontani a vonalat, helyette némítja a mikrofont. Kezd kellemetlen lenni zsebből előhalászni, főleg esőben, egy ekkora telefont.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#1962) JamesHun válasza kiszu (#1958) üzenetére


JamesHun
addikt

valami jó tokot tudnál innen ajánlani?
lehet benevezek egyre holnap

SeriesX: JamesSHun

(#1963) #04331520 válasza JamesHun (#1962) üzenetére


#04331520
törölt tag

(#1964) kiszu válasza JamesHun (#1962) üzenetére


kiszu
senior tag

Nillkin nature tpu. Más írt róla lentebb. Asszem 1800 ft. Nekem az van rajta és hibátlan

(#1965) JamesHun válasza kiszu (#1964) üzenetére


JamesHun
addikt

nem tűnik rossznak
ez is tetszik még : Nillkin Super Frosted

SeriesX: JamesSHun

(#1966) Darksiders84 válasza nagysuhi (#1956) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

BP XI.kerület Móricz Extreme Digitalban kék H8

(#1967) tybsen válasza Dwatti (#1947) üzenetére


tybsen
addikt

Mondjuk azért elég nagy pofátlanságnak tartom, hogy az Európában mindenhol 385-400 € áron kínált honor 8 Magyarországon "akciós áron" kerül 123.000 Ft-ba. :(( épp valamelyik héten talán egy hete volt 349 € a német MM-ban, majd gyorsan a német amazon is követte őket..

(Magyar AFA sem indokolja ezt, max 129 ezer lenne ha ezt is beleveszem.)

[ Szerkesztve ]

(#1968) Melanor válasza JamesHun (#1965) üzenetére


Melanor
tag

Nekem pedig ilyen van és hibátlan. A fogásán ez is sokat javít a telefonnak, mivel érdes lesz a hátulja, de mégsem az a gagyi műanyag érzés.

[ Szerkesztve ]

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#1969) Dwatti


Dwatti
addikt

FirstPhone 118 900 Ft - 2 év gyártói garancia, üzlet a Duna Plázánál biztos meglehet nézni is.

[ Szerkesztve ]

(#1970) ORCA58 válasza bence_85 (#1937) üzenetére


ORCA58
addikt

Lehet hülye ötlet, de a preferált hálózatnál a 4G-s van bejelölve?

(#1971) kiszu válasza JamesHun (#1965) üzenetére


kiszu
senior tag

Az is jó,ha nem számít,hogy a telefon szepségéből jobban elvesz

(#1972) JamesHun válasza kiszu (#1971) üzenetére


JamesHun
addikt

picit az átlátszó tokoktól félek ;)
azért is tetszett meg ez a sötét kiadás

iphone után picit fura még a telefon, de kezdem megszokni
bár ha megtalálnám az email appban, hogy tudnám rávenni az összes üzenet letöltésére, az jó lenne ;)

SeriesX: JamesSHun

(#1973) kiszu


kiszu
senior tag

Oktober 6-9 kozott a Notebook.hu-n is 15% kedvezmény van minden Huawei okostelefon és tablet árából. Ők is gyári garival adják.

(#1974) Balázs8


Balázs8
csendes újonc

Sziasztok. Szerintetek érdemes az euronicsban venni honor8-at?
Ha tényleg nem Mo.-ra szánt modell akkor a frissítések ugyanakkor jönnek rá mint a magyar h8-akra?

(#1975) kiszu válasza Balázs8 (#1974) üzenetére


kiszu
senior tag

Azt nem tudom,hogy érdemes e,de miért nem mész biztosra?
Firstphone ban ,notebook.hu-n,még olcsóbb is és ott 100%,hogy gyári,magyar piacra szánt,stb

(#1976) Exoon


Exoon
csendes tag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy ez a két üvegfólia miben különbözik?

[link]

[link]

Berendelnék valamelyikből egyet, de nem tudom melyiket.... :F Vagy esetleg valami más ajánlat?

[ Szerkesztve ]

(#1977) #04331520 válasza Exoon (#1976) üzenetére


#04331520
törölt tag

0.2 ill. 0.3 mm plusz az egyiken van egy „kék fény" szűrő. Egyébként ha felmész a gyártó honlapjára van egy harmadik is.

[ Szerkesztve ]

(#1978) #86973952 válasza #04331520 (#1977) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pontosan, nekem nem jön be a PE+.

Bár igazából egyik sem fedi le a teljes képernyőt.

Exoon:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1979) Exoon válasza #86973952 (#1978) üzenetére


Exoon
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek :)

Akkor marad a H+pro

(#1980) Balázs8 válasza kiszu (#1975) üzenetére


Balázs8
csendes újonc

Vidékem lakom és van itt helyben euronics. Ha netről rendelném macerás lenne visszaküldeni ha javítani kell.

(#1981) Triton_TL válasza Balázs8 (#1974) üzenetére


Triton_TL
csendes tag

Nekem ezt válaszolta az Euronics ügyfélszolgálat kérdésemre, hogy 1 vagy 2 év garanciával árulják a Honor 8-at

Az általunk értékesített Honor 8 BLUE telefonkészüléket 1 év hivatalos gyári garanciával rendelkezik. Legyen kedves a további 1 év garanciáról a http://www.hihonor.com/hu/support/index.html hivatalos weboldalon tájékozódni és esetlegesen felkeresni az ügyfélszolgálatunkat, hiszen mi a készüléknek a garanciális szervizelését 1 évig tudjuk díjmentesen biztosítani.

(#1982) #86973952 válasza Triton_TL (#1981) üzenetére


#86973952
törölt tag

2 év gyártói garancia jár a hivatalosan forgalmazott Honor termékekre.

Szerintem a Neked válaszoló üfsz -os embernek fogalma nincs arról, hogy mire válaszolt. Vagy csak az első évben közreműködnek a garanciális ügyintézésben, vagy csak bolti garancia van rá. Az persze még lehet, hogy a TeleMax -szal állnak szerződésben, tehát a bolti garanciát is náluk intézik. Ettől függetlenül viszont tökre nem tiszta a feje annak, aki ezt a választ adta.

Szerk.:
Meg egy kicsit el van tévedve...a pontos garanciális feltételekről nem a vevőnek kell utána járnia, a forgalmazónak kell pontos tájékoztatást adnia.

[ Szerkesztve ]

(#1983) Hoorus válasza Balázs8 (#1974) üzenetére


Hoorus
őstag

Most vettem meg euronicsban. 2 év garis, MO-ra szánt modell. Nyugodtan megveheted.

(#1984) Balázs8 válasza Hoorus (#1983) üzenetére


Balázs8
csendes újonc

Rendben köszi. Azért még én is megérdeklődöm ezt a garancia dolgot...
Köszi minden válaszolónak.

(#1985) mb9


mb9
csendes tag

Friss videó, kirin 950 és 955 avagy H8 és P9 összehasonlítása egy "életszerű" tesztben. Aki a kettő között vacilál annak érdekes lehet :) Nem mellesleg ugyanilyen tesztben a Honor 8 az S7E-t valamint O+3-at is megverte, illetve az i7Plusszal szemben is alig maradt le. Persze, nem mérvadó, mert nagyon kicsik a különbségek, de azért jól esik nézni, na :))

https://www.youtube.com/watch?v=hQrBhlLLhRw

(#1986) Hoorus válasza Balázs8 (#1974) üzenetére


Hoorus
őstag

Egyébként már fel is ajánlotta a legfrissebb B120 ROM telepítését. :)

(#1987) #86973952 válasza mb9 (#1985) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bírom az ilyen nem releváns teszteket. Kirin nagyon sokat fejlődött, a Honor 8 pedig kiváló telefont, de nem játszik egy ligában a pl. Snapdragon 820 -szal.

[ Szerkesztve ]

(#1988) Dwatti válasza #86973952 (#1987) üzenetére


Dwatti
addikt

Euronics mostanában több elektromos készülékre pl tv-k is csak 1 év garanciát ad.

(#1989) mb9 válasza #86973952 (#1987) üzenetére


mb9
csendes tag

Mezei felhasználónak relevánsabb, mint az antutu pontszámok.

(#1990) #86973952 válasza Dwatti (#1988) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem adhat más garanciát, mint amit a gyártó biztosít. Maximum többet, amit egyéni megállapodás alapján a gyártó biztosít.

Pl. az LG Magyarországon 1 évet ad, szolgáltatónál 2 évet biztosít.

Feljebb egyébként írták, hogy 2 év jár ra náluk is. Viszont a garancia papírból minden kiderül.

mb9:
Egyik sem relevánsabb. Ilyet bárki tud csinálni. Az 1, max. 2-3 magon futó teljesítmény a lényeges a csíkszélesség mérete mellett. Mellesleg a GPU teljesítménye is lényegesen az adreno 530 -nak.

[ Szerkesztve ]

(#1991) #86973952 válasza #86973952 (#1990) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lejárt a szerkesztésim, kimaradt egy szó...

"...lényegesen jobb az adreno 530 -nak."

[ Szerkesztve ]

(#1992) mb9 válasza #86973952 (#1991) üzenetére


mb9
csendes tag

Tény, képben vagyok egyik-másik előnyeivel és hátrányaival. Arra próbáltam rávilágítani, hogy a legtöbb ember mit csinál a telefonján: appokat nyit meg és váltogat köztük. Nem a csíkszélességet nézegeti.

(#1993) Hoorus válasza #86973952 (#1991) üzenetére


Hoorus
őstag

Igazad van, viszont azt is vegyük figyelembe, hogy a H8 ára sem játszik egy ligában a Snapi 820-as telókkal. :)

(#1994) migabi24 válasza Hoorus (#1993) üzenetére


migabi24
nagyúr

One plus 3 még olcsóbb is

(#1995) Potrien válasza Hoorus (#1993) üzenetére


Potrien
senior tag

Kivéve az Op3 :DDD

(#1996) #86973952 válasza mb9 (#1992) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ahhoz önmagában kevés a hardver.

Én hosszú évek óta használok Huawei termékeket (mondhatom, hogy a kedvencem), és saját magam éreztem honnan indult el a saját gyártású SoC. Baromi sokat fejlődött és végre a 950 óta sikerül ténylegesen felső kategóriás hardvert összehozni gyengébb GPU mellett, ami egyébként a legtöbb embernek bőven elég.

Ezeket a teszteket egyébként úgy szoktám manipulálni, hogy különböző futási időkkel tesztelik a készülékeket. Nem vágyom oda a Samasung -ért, KNOX -ért és az "egyedi" OS -ér meg főleg nem, de a programindítás brutális. Viszont az EMUI szerintem sokkal stabilabb.
Viszont az éppen aktuális Snapdragon vagy Exynos valódi csúcskategória.

Az megint más kérdés, hogy a túlbonyolított OS ellenére szerintem az EMUI az egyik legjobban optimalizált rendszer. Szinte kiválóan kalibrálja a magok működését.

[ Szerkesztve ]

(#1997) Hoorus válasza migabi24 (#1994) üzenetére


Hoorus
őstag

Itt nem a kínai (kínából rendelt) készülékekre gondoltam, hanem az itthon, üzletben vásárolhatóakra.

(#1998) mb9 válasza #86973952 (#1996) üzenetére


mb9
csendes tag

Teljesen egyetértek veled. :R A Huawei pedig okosan csinálja szerintem. Olyan GPU-t tesz bele, ami a termék tervezett életciklusában még kellemesen kihúzza. Már ha egyáltalán játszol rendesen valamivel, ami nem a Pokémon GO vagy Clash of clans. Nem úgy van mint az asztali videókariknál, hogy a felső-közép FullHD-ban 80 fps, a csúcs pedig 4k ultrában 120... Ott nagy a különbség. A betöltési időkön kívül (szerintem) mobilon nem lehet észrevenni a különbségeket - legalábbis a mai és kb 1 éven belül megjelenők esetében biztos nem - pl. a Mali 880MP4, MP12 vagy az A530 között. Nem tudok elképzelni olyan szituációt, hogy valaki csak azért ne vegyen pl Honor 8-at, mert játszani is akar és nem elég hozzá a GPU...

Ettől függetlenül azért a kirin 960-ba már illene egy korszerűbbet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#1999) #86973952 válasza #86973952 (#1996) üzenetére


#86973952
törölt tag

Úgy látszik nem minden hozzászólásom sikerül úgy, ahogy szeretném. Ittam már pár sört, szóval elnézést a tévesztésekért.

A lényeg az, hogy meg vannak a Honor 8/Huawei P9 hardveres gyengésegei, de ennek ellenére nyugodt szívvel ajánlanám mindenkinek, mert még mindig jó ár/érték arányt képviselnek.

Nem a legjobb, de a legjobbak között van. Hazai garanciával, helyi jogi képviselettel pedig nincs jobb árú készülék. Honor 8 -ra pedig ez főleg igaz.

[ Szerkesztve ]

(#2000) Nordik


Nordik
őstag

Emui 5-t megkapja a készülék?
Gondolom a 7es androiddal együtt. Van valami hir, hogy mikor érkezik rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.