Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Honorom még nem volt Huawei p8 lite igen ami most kapta meg az Android 6.0 Emui 4.0 verziót. Nagyon megbízható jó telefon márka Samsung Lenovo és a többi után nagyon nem bántam meg és remélem ezt a H8 se fogom tok nélkül siratni majd.

(#1652) berek21 válasza rozsi71 (#1650) üzenetére


berek21
senior tag

Olvass vissza, valahol le van írva a megoldás.

Lancia Delta III eladó!

(#1653) magich válasza ZEROxFF (#1527) üzenetére


magich
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ, így már tiszta sor! :-) Amiket nagyobb számítástechnikai üzletekben árulnak (Edigital, BestByte, stb.), azokkal mi a helyzet? Vehetem bátran? Mert nyilván drágább, de ha nem lutrira veszem, akkor inkább fizetek többet.

(#1654) magich válasza Karex (#1557) üzenetére


magich
csendes tag

Nekem miután nem szolgáltatótól vettem, lazán törölhető ez a lépkedős baromság. Én tudom mennyit léptem: ha elfáradtam, akkor sokat :D Viccet felretéve mondom, simán engedte eltávolítani az alkalmazást. Habár nem tudom, hogy ehhez van-e köze annak, hogy ED-ben vettem a készüléket...

(#1655) magich válasza Darksiders84 (#1649) üzenetére


magich
csendes tag

Én most Hunor 8-ról írok épp és elmondhatom, hogy baromira nem csúszkál tenyérben. Majd inkább télen leszek kíváncsi, ha felkerül egy kesztyű. Na akkor remélem, hogy senki nem fog hívni... :-\

(#1656) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok, végre mostmár a készülékkel a kezemben tudom támogatni a közösséget, igaz, hogy az edigital már lassan két hete kiszállította, de csak most értem haza, és próbálhattam ki. BB Z10-ről váltottam, előtte még WinMobilom volt, szóval ez életem első androidos készüléke is egyben. Egyenlőre minden jól megy, egy dolog okozott eddig "problémát".
Van egy @live.com végződésű Microsoft-os email címem, amit csak exchange-ként tudtam felvenni (ami jó, mert push-ként jönnek az emailek) de a naptráramnál csak a "fő" naptárat szinkronizálja be az alap naptárba, a többit nem is jeleníti meg lehetőségként (vannak különböző témekörű naptáraim). Erre van valami lehetséges megoldás? (Google, BBM-nél felismer több naptárat is).

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#1657) espista


espista
senior tag

Telekomos telefonra nálam elérhető OTA a B120-as frissítés.

Romani ite domum!

(#1658) #04331520 válasza dokee78 (#1647) üzenetére


#04331520
törölt tag

http://i.imgur.com/cj94Tcx.png

(#1659) dokee78 válasza #04331520 (#1658) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#1660) DaWehun


DaWehun
tag

Kamerával kinek mik a tapasztalatai? Én Honor6 után váltottam erre és úgy érzem, hogy kicsit nehezebb vele jó, szép, elfogadható képet lőni mint a hatossal. Furának érzem az egészet. H6-al átlag 5-6 megás képek készültek és tűélesek, ahova fókuszáltam az tényleg kifogástalan itt viszont max 3-4 megás képek születnek és néha olyan mintha nem igazán akarna arra ráfókuszálni amire én akarom illetve, még ha rá is fókuszál egy tárgyra akkor lehet, hogy a tárgy széle már nem lesz tűéles úgy mint a közepe. Elképzelhető, hogy én vagyok ennyire béna, csak nekem H6 után egyelőre csalódás ez így.

...

(#1661) Dwatti válasza malnabokor (#1656) üzenetére


Dwatti
addikt

Szia én is BB Z10 röl váltottam (HUB -ot egyböl rá is raktam ) Sajnos sikerült a Z10 jó elcsesznem mert mig megjött a teló addig lecseréltem a simet és a protektor amibe beraktam a nano kártyát mikor kiszedtem a széle beakadt az érintkezőbe és letörött így az most használhatatlan sim-mel :(

(#1662) Dwatti


Dwatti
addikt

Ma kaptam meg a telefont (maill.hu ) ahogy beállítottam a WiFi-t egyből jött is az OTA a B120-as frissítés.
Valaki írja már meg hogy lehet a gyors ikonokhoz hozzáadni-elvenni (értesítősáv Wi-fi, gps stb ) ?

(#1663) #86973952 válasza Dwatti (#1662) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pöcköld felfelé. Az alján lesz egy szerkesztés gomb.

Nekem is nagy kedvencem a BB HUB. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1664) Dwatti válasza #86973952 (#1663) üzenetére


Dwatti
addikt

Köszi, majd meglesem most éppen a frissítést tölti - elég lassan .

(#1665) peanar


peanar
senior tag

Sziasztok.
Mindenkinek jelzett már a frissítés (B120) érkezése? Egyik telóra feldobtam manuálisan, a másikon még se híre, se hamva.
Hogy jobban merül e az új rom, azt még nem tudom megmondani, mert mai nap volt az első nap, mikor fullra feltöltöttem frissítés óta a telefont. Pár nap múlva majd leírom hogy mit tapasztaltam az aksifogyasztással kapcsolatban.

(#1666) Nordik válasza Dwatti (#1662) üzenetére


Nordik
őstag

Rendes gyári garanciát ad a mall.hu?

(#1667) Dwatti válasza Nordik (#1666) üzenetére


Dwatti
addikt

Mikor megkérdeztem azt mondták igen ,de semmit nem kaptam a csomagban, számla emailben jött meg de semmi más eddig, majd felhívom őket.

(#1668) kasee válasza peanar (#1665) üzenetére


kasee
aktív tag

Nálam még semmi hír, edigitalos nem mókolt.

(#1669) DaWehun válasza peanar (#1665) üzenetére


DaWehun
tag

én azt vettem észre, hogy mintha több ramot enne alapjáraton a rendszer, lehet ettől talán jobban merül, de nem hiszem, hogy észrevehető. eddig 2.7giga rammal futott nálam most ugyan azokkal az appokkal 2.4-2.5 körül mozog.

[ Szerkesztve ]

...

(#1670) ChrisLowe


ChrisLowe
csendes tag

B120 nekem is megjött. Mi a fene 616mb??? Kameraszoftverem jó volt eddig is, shazam helyett soundhound-ot használok. Került még valami ebbe az update-be?

(#1671) Andrew801 válasza peanar (#1665) üzenetére


Andrew801
tag

Nálam is semmi.

(#1672) #86973952 válasza ChrisLowe (#1670) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ott van a change log, meg gondolom a droid biztonsági szint is frissebb lesz.

(#1673) V@ns


V@ns
aktív tag

Srácok, kicsit elbizonytalanodtam. Néztem egy csomó videó tesztet, cikket, összehasonlítást ennek a kamerájáról, a P9 kamerájáról és a többi idei flagship kamerájáról. Csomó helyen lehúzzák a képek és a videó minőségét, lépten nyomon azt olvasom hogy nagyobb a füstje, mint a lángja, az átlagos szintet jó, ha eléri. Aztán belefutok olyan gyönyörű fotókba, hogy azt a k.rva....
Most ez is csak egy olyan fikázódás, mint az iPhone meg Samsung esetében, vagy tényleg nem a legjobb, és az automata módban gagyikat lő, csak profiban fog szépen fotózni?
(Nekem most egy Lumia 930 van, az az etalon, eddig abban a hitben voltam, hogy ezt a szintet röhögve tudja, nem fog ilyen téren csalódást okozni.)

(#1674) #04331520 válasza V@ns (#1673) üzenetére


#04331520
törölt tag

Nekem Nokia 925 volt. A 930-nál szerintem nem lesz jobb. Abban ott az OIS. Lentebb írtam, hogy állványról jó fotót lehet vele készíteni, pl. párom Note4-eséhez képest alul marad. Dinamika tartománya nem rossz, de az autofókusz lassúsága miatt nem olyan élesek a képei. Aki meg tud cáfolni osszon meg saját sample-t. Én is azt hittem, hogy majd a dual kamerától eldobom az agyam de a füstje nagyobb volt, mint a lángja. Ezt leszámítva hibátlan teló.

[ Szerkesztve ]

(#1675) ChrisLowe válasza #04331520 (#1674) üzenetére


ChrisLowe
csendes tag

Dual kamera esti képeknél hasznos. Esti képeknél valószínűleg sokkal jobb mint a note4 vagy a lumia. Nappal meg ahogy írjátok valszeg kicsit gyengébb.

(#1676) V@ns válasza #04331520 (#1674) üzenetére


V@ns
aktív tag

Ó, nincsenek ilyen nagy elvárásaim, nem kell, hogy jobb legyen, de örülnék ha megugraná annak a szintjét :)
Az OIS hiánytól tartok igazán...

(#1677) DaWehun válasza V@ns (#1676) üzenetére


DaWehun
tag

mint pár sorral fentebb írtam nekem is fenntartásaim voltak illetve még vannak is, de tegnap sikerült csinálnom egy aránylag jó képet a telefonnal, szóval elvileg képes jó képekre csak nagyon el kell kapni.

kép : [link]

...

(#1678) #04331520 válasza DaWehun (#1677) üzenetére


#04331520
törölt tag

Ez jó. Kézből? Auto mode?

[ Szerkesztve ]

(#1679) DaWehun válasza #04331520 (#1678) üzenetére


DaWehun
tag

Kézből készült igen és még az a vicces benne, hogy hatalmas szél volt és nagyon fújta ezt a levelet amin a darázs volt. Nem az első kép lett mindjárt ilyen éles hanem sokadik próbálkozásra. Pro modeban készült viszont ott minden auto beállításon van mert normális állvány nélkül nem merek belekezdeni ilyen állítgatásokba. Örültem azért, hogy sikerült egy ilyent lőni mert kiderült, hogy nem a telefon volt addig rossz hanem én vagyok csak béna még vele. :D

...

(#1680) gubisadam


gubisadam
aktív tag

milyen kamera app-ot használtok?
Nekem is vannak a gyárival nagyon jó és néha rossz képeim.

Próbáékoztam raw-val is, azok azért lényegesen jobban

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#1681) peanar válasza peanar (#1665) üzenetére


peanar
senior tag

B120 nem sok nyomkodással (egy óra kijelző idő) egy kevés telefonálás 24 óra után 70%-on van az aksi, szóval egyenlőre nem mondhatnám hogy rosszabbul teljesít. Ha átesik a folyton nyomkodom teszten, akkor szintén referálok, hogy hogyan teljesített.
Üdv.

(#1682) garrotter


garrotter
tag

Sziasztok!

Én is becsatlakoztam egy kék telekomos készülékkel. Gyönyörű. Számomra kevésbbé csúszik, mint a Redmi Note 2 eredeti hátlapja.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#1683) Dwatti


Dwatti
addikt

Kamera teszt :
Kép1
Kép2

Szerintem átlagos, de mobilhoz megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#1684) dokee78


dokee78
félisten

Ha valaki vett rá fóliát lefotózná?
Mert olvastam,nem ér ki a kijelző széléig és érdekelne mennyire rondítja?

Egyébként kár,hogy a Telekomnál nincs fekete.

(#1685) Dwatti válasza dokee78 (#1684) üzenetére


Dwatti
addikt

Itt már levan

(#1686) Dwatti


Dwatti
addikt

Teszt fotó 2
Kép 1
Kép 2

Azta milyen koszos a gépem :)

[ Szerkesztve ]

(#1687) dokee78 válasza Dwatti (#1685) üzenetére


dokee78
félisten

Nem vészes. :R

Itt elég jó fotókat lőttek.

[ Szerkesztve ]

(#1688) anegytech1 válasza V@ns (#1673) üzenetére


anegytech1
csendes újonc

Korábban már írtam, hogy nekem nem szempont a kamera minősége, de ezzel abszolút elégedett vagyok. Komoly fotózáshoz DSLR-t használok, és ezért csodálkozom is, hogy mit várnánk egy 120-140 ezres telefontól, amikor egy profi fényképezőgép fél millától kezdődik, de mondjuk a legolcsóbb is 100-150 ezernél kezdődik.

Azt sem értem, hogy ez a megapixel háború a mai napig megvezeti az embereket, pedig a megapixelek nem a minőség szorzói. Sok megapixel arra jó, ha poszter méretű képeket akarsz nyomtatni, egyébként szinte lényegtelen. Ráadásul nem feltétlenül jó, ha pici érzékelőre sok apró érzékelőt nyomorítanak, én jobban örülnék a kevesebb megapixelnek, mint a többnek. Kevés fényben jobb a kevesebb, de nagyobb érzékelő, mint a sok apró. De a marketingben jól hangzik a nagyobb szám. A legelső Canon 5D a 12 megapixelével és a full frames érzékelőjével a mai napig jobb képeket készít mint a legjobb ájfon. De egyébként egy olcsó 30 ezres kompaktnak is nagyobb érzékelője van, szerintem még azzal is jobb fotózni, mint mobillal, de tény, hogy ma már a mobilok is nagyon jók ezen a téren.

Tudom, hogy sokaknak fontos, amúgy én is használom fotózásra a mobilt, de szerintem nincs olyan oltári különbség ezek között. Általános fotózásra a Honor 8 szerintem tökéletes, de mondjuk esküvői fotózásra, főleg a templomi képekhez nem ajánlom :D.

Én fotóztam már a Honorral automata és profi módban is. Utóbbi kimondottan tetszik, de sok esetben persze jobb lehet az automata mód. Én utóbbival is jó képeket lőttem, de csak napközben, ezért nem tudom, hogy kevés fényben milyen képeket készít.

(#1689) Dwatti


Dwatti
addikt

Teszt 3
kép1
kép2
kép3
kép4

Nem vagyok elájulva a minőségtől vagy csak én bénázok :)

[ Szerkesztve ]

(#1690) anegytech1 válasza Dwatti (#1689) üzenetére


anegytech1
csendes újonc

Szerintem nincs gond ezekkel a képekkel (mondjuk nem a művészi értékükre gondolok :D ), csak néhol rossz helyen van a fókuszpont. De ez meg nem a mobil hibája :). A színekkel van bajod, vagy valami mással?

(#1691) Dwatti válasza anegytech1 (#1690) üzenetére


Dwatti
addikt

Szerintem elég zajos illetve életlen is, automata módban van készítve. Elvileg középre fókuszálva.
Mobil kamerának elmegy de ezért felesleges volt duál kamerát belerakni, kevesebb fényviszonyban sem produkál jobb képet mint más mobil.

[ Szerkesztve ]

(#1692) #04331520 válasza Dwatti (#1691) üzenetére


#04331520
törölt tag

Auto módban -érintésre exponálás bekapcsolva -
érintés után fókuszál majd exponál és ezek után írja, hogy tartsam stabilan a kamerát élesítés miatt. Na emiatt az „utóélesítés??!" miatt lehet az elégedetlenség kézből fotózáskor.

(#1693) Dwatti


Dwatti
addikt

"– a fejlesztői beállítások között, 0,5x sebességre véve minden pattogósabb lesz.." Ezt a fejlesztői módot hol találom ?

(#1694) #86973952 válasza Dwatti (#1693) üzenetére


#86973952
törölt tag

Build számot bökdösd addig, amíg kiírja, hogy fejlesztő vagy. Utána a beállítások menü alján lesz.

(#1695) DaWehun válasza Dwatti (#1693) üzenetére


DaWehun
tag

Telefonról menüben build-számra 5x koppints rá és utána benne lesz a beállításokban ez a menü.

...

(#1696) Dwatti válasza DaWehun (#1695) üzenetére


Dwatti
addikt

Köszi :)

(#1697) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Sziasztok, én is gazdája vagyok egy kék példánynak, gyönyörű telefon tényleg. :D Kamera hiba nincs, de a fólia nekem is kicsi, tok most jött meg egy kék kemény plasztik ami nagyon jó szerintem.
Vagy 10 gsm-be voktam Debibe és sehol se vokt hozzá fólia... De mindenhol meglepődtek hogy milyen szép teló.
Úton van még egy Nillkin H+Pro elő és hátoldali fólia. Az is kicsi lesz? Ha igen mennyire? Mert én már annak is örülnek ha csaka kijelzőt takarná de azt szépen. :)

(#1698) DaWehun válasza imcsoo (#1697) üzenetére


DaWehun
tag

a kijelzőnek a sík részét szinte biztos, hogy takarni fogja maximum azt a pár mm-t nem ami a kijelző széle és ami kerekítve van. arra szinte biztos, hogy nem lesz értékelhető fólia még jó darabig vagy talán soha.

...

(#1699) anegytech1 válasza Dwatti (#1691) üzenetére


anegytech1
csendes újonc

Éles csak a fokuszponton lesz. Ott éles is, de nem mindig kozepen kellene élesnek lennie. Tudtommal a képernyöre bokve lehet kiválasztani a fokuszálás helyét.

Zajosnak zajos, errol beszeltem, hogy meghulyitik az embereket a sok megapixellel, de minél több apro pixelt raknak egy apro erzekelore, annal nagyobb esellyel fog zajosodni a kep. A dual kamera legalabb ugyanilyen szintu parasztvakitas, de a marketingnek jot tesz. Nem szabad tole sokat varni. Persze jopofa ez a szinszuro nelkuli dolog, de erdekes modon profi kameraknal meg nem talalkoztam hasonlo megoldassal, csodalkoztam volna, ha a Honor most ezzel valami csodat mutat.

Mobil kameranak sztem nagyon jo, de biztos van nala jobb. Gondolom egy 300 ezres telo talan egy kameraval is ugyesebb. De ilyen szintu tapasztalatom nincs, tehat nem tudom, melyik mobil jobb, nekem ez boven jonak szamit egy telefonnal. Masnak lehet, hogy csalodas.

(#1700) Vitya103


Vitya103
tag

Ma sikerült frissítés után csinálni egy gyári beállítások vissza allitasat és így megint hibátlan az üzem idő :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.