Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) molnarpeter válasza bandigyerek (#10849) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Először én is vártam még a Galaxy 3-as ideimben a 2.2-t, mint zsidók a Messiást, de pont aznap pakoltam rá custom ROM-ot, amikor kijött... Tegnap már kisujjból raktam vissza a gyári 2.1-et, és frissítettem 2.2-re, megjegyzem ez akkoriban egyáltalán nem ment :D

mp

(#10852) Asbee


Asbee
veterán

molnarpeter: Te hátha tudod. Ha cwm recoveryt el akarom tűntetni valami oknál fogva, akkor azt hogy tudom? Rom Managerből? Vagy csak ha újrateszek romot?

(#10853) DonMedve válasza Asbee (#10852) üzenetére


DonMedve
addikt

A korábban átnevezett fájlt,visszanevezed az eredeti nevére.Restart és el is tűnt.

Az install-recovery.sh fájlról van szó.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#10854) molnarpeter válasza Asbee (#10852) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha gyári rendszer, akkor újraindításoknál visszaflasheli magának a gyárit.

mp

(#10855) Asbee


Asbee
veterán

Az az érdekes én nem írtam át semmit, gyári ics és nem tűnik el :D. Rom manager premiumból tettem fel. Az esetleg átnevezi magától?

(#10856) DonMedve: Volt már vagy 10 restart azóta és nem tűnt el . :D

[ Szerkesztve ]

(#10856) DonMedve válasza Asbee (#10855) üzenetére


DonMedve
addikt

Elvileg egy restart megoldja.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#10857) Asbee válasza DonMedve (#10856) üzenetére


Asbee
veterán

Azt a fájlt ics alatt hol találom?

(#10858) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

BRÉKING!!! :)

Úgy néz ki megoldódott az akku gyors merülési problémám. Mondom mit csináltam hátha, másnak is segít a tapasztalatom.

1. Mobilinternet beállításoknál kikapcsoltam a 3G hálózat használatát, tehát csak 2G hálózat használata bepipálva majd kiszedtem a pipát pár óra múlva.

2. Bementem a fiókbeállításokba és leállítottam az összes sync-et (twitter, skype, google), valamint a google fiókbeállításoknál az összes pipát kiszedtem (docs, zene, google+, picasa stb. stb.) majd visszetettem.

Ezt követően egyesével szépen minden sync-et visszatettem beleértve a címtár sync-et is és szépen megvártam hogy végbemenjen a teljes folyamat, magyarul kiírta az utolsó sync állípotát percre pontosan.

3. Utána a home screen powerwidgeten is nyomtam még egy sync ki/be kapcsolást.

4. Az egész telefont újraindítottam és csontra feltöltöttem 95%-ra.

5. Este lefekvés előtt leszedtem a töltőről és reggel kellemesen csalódva azt tapasztaltam, hogy nagyjából óránként 1%-ot merült a telefon mindössze, valamint ebből az android rendszer 11%-ot fogyasztott összesen:

[link]

Hogy most a fentebb leírt lépések segítettek-e, lásd. beragadt sync process, esetleg hibás 3G mobilkapcsolat, vagy pedig a Google csinált neki valamit távolról azt nem tudom, DE jelenleg tökéletes a rendszer és nagyon boldog vagyok! :C

Remélem másnak is tudtam ezzel valamelyest segíteni, aki hasonló cipőben jár.

[ Szerkesztve ]

(#10859) molnarpeter válasza zozo2001hu (#10858) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gondolom így akartad:

Én azt vettem észre, hogy a multitasking zabálja az akkut...

mp

(#10860) Asbee


Asbee
veterán

Az lehet, hogy a rom manager törölte nekem az installrecovery.sh fájlt, mikor onnan tettem fel cwm-et? Nem találok ilyet a telefonomon, átnevezve se.

(#10861) Nova96


Nova96
őstag

Valaki nem segítene megvenni a voodoo sound control plus-t.
Ha valaki rá ér pm.
Köszi. :R

(#10862) zozo2001hu válasza molnarpeter (#10859) üzenetére


zozo2001hu
tag

Peti segíts már mi volt a gond a kép beszúrásánál? Sajna nekem nem sikerült. :)

(#10863) molnarpeter válasza zozo2001hu (#10862) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jobb klikk a képen Picasan --> kép megnyitása új lapon --> link ctrl+c --> képbeillesztő boxba ctrl+v. :)

mp

(#10864) zozo2001hu válasza molnarpeter (#10863) üzenetére


zozo2001hu
tag

Aha ok! Én meg a Google által megadott "Link ehhez a fotóhoz" opciót használtam, ami ezek szerint nem tökéletes ebben az esetben. :)

(#10865) doddencs


doddencs
senior tag

használja más is a gmail widgetjét ICS alatt?

mert nekem nem frissül rendesen, érdekelne, másnál hogyan van ez? egy ideig frissül, de pár email után már nem.

(#10866) zozo2001hu válasza doddencs (#10865) üzenetére


zozo2001hu
tag

Passz. Én egy külső időjárás widgetet és egy világóra widgetet használok, valamint a gyári powerwidgetet ennyi, mást nem.

(#10867) verser233 válasza doddencs (#10865) üzenetére


verser233
senior tag

én is próbáltam, és nálam is ez volt.

Felül a notifaction sorban előbb meglátom a levél érkeztét mint a widgeten.

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#10869) atosz24


atosz24
csendes tag

van valami megoldás arra hogy nem lehet vele zoomolni?próbáltam más kamera programokat de egyikkel se lehet zoomolni...:(

(#10870) molnarpeter válasza atosz24 (#10869) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

ZoomFX...

mp

(#10871) csabibmx válasza zozo2001hu (#10858) üzenetére


csabibmx
tag

Bár nem feltétlen csökkent drasztikusan az üzemidőm ics óta de azért megcsináltam a javallatod.Kíváncsian várom az eredményt. :R

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#10872) Nundee K. válasza palesz53 (#10757) üzenetére


Nundee K.
tag

Üdv!
Telepítettem a walletet én is (ICS 4.0.3), reg-eltem is, de nem jövök rá, hogyan tudnék fizetni vele a Market webes felületén.
A fizetési módnál nem kínálja fel a wallet-es fizetési lehetőséget, pedig a telón beállítottam default-ra, viszont a gépen nem jelenik meg, mint fizetési mód (payment methods).
Ezt szeretném amúgy megvenni, próba gyanánt:

[link]

Tudnál, vagy tudnátok segíteni esetleg?

(#10873) csabibmx válasza csabibmx (#10871) üzenetére


csabibmx
tag

Az már biztos,hogy a szabad memóriámra jó hatással volt,így már 120-130mb körül mozog a korábbi 60-70 esetenként 40mb-al szemben.Ginger alatt 180-200 volt. :C
Igaz a Google szinkronban nem is pipáltam vissza mindent csak a gmailt.A többit nem használom igazán. :P

Kérdés:Hogy lehet kikapcsolni a futó alkalmazásokban a térképet.
Mert,ha leállítom akkor pár mp és újra indul. :W
Vagy mást,máshol is át kell állítani?

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#10874) palesz53 válasza lord.lakli (#10812) üzenetére


palesz53
senior tag

ugyanaz a kép fogad, mint az ics feltétele után - felirat: az android rendszer frissítése folyik x/59 lépés... ics-nél ez 68 vagy 69 lépés volt, most 59... :F
ez lemegy, aztán indul a mandula rendesen; minden működik, semmi látható, hogy mi történt... nem zavar különösképp, csak nem értem... :DDD

a handcent nálam megőrült! csoportos sms küldést akartam, a névjegyek meg totál káoszban! :W
e betűvel kezdte az abc-t, aztán össz-vissz 5 betűből állt az abc, és mondjuk az L betűt ricsi haverom névjegyével kezdte... :W
uninstall, majd vissza, de uez maradt... :O
a gyárin meg nem találtam csoportos üzenetküldési lehetőséget... :F

nundee - nekem egyből a walletet ajánlotta fel a market fizetési módként... :Y

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#10875) Nundee K. válasza palesz53 (#10874) üzenetére


Nundee K.
tag

Nálam is ez van minden reboot-nál és néha ezután feloldási mintát is kér, amit persze soha nem is aktiváltam. :(((

Nekem is a wallet-et ajánlja fel elsőre, de megjelenik az ablakban az, hogy "no payment method". Ha rányomok az "Add"-ra, akkor meg egy hitelkártya aktiválási adatlap jön fel.

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#10876) zozo2001hu válasza csabibmx (#10873) üzenetére


zozo2001hu
tag

Ja igen! Azt még kifelejtettem az energiagazdálkodási tuning leírásomból, hogy a helyszolgáltatásoknál kiszedtem az összes pipát majd az elsőt visszatettem később, nyilván mivel az időjárásadatoknál engedélyeztem a helymeghatározást.

De ha neked nem fontos a helymeghatározás (google maps automatikus indulása), akkor szedd ki az összes pipát onnan.

(#10877) zozo2001hu válasza zozo2001hu (#10876) üzenetére


zozo2001hu
tag

De ha már itt tartunk! :) Nekem azt mondja meg valaki, hogy lehet letiltani a gyári facebook alkalmazást, hogy ne induljon automatikusan. Minden notification ki van kapcsolva alapból. Vagy egyszerűen csak nyomjak logout-ot?

(#10878) janston


janston
aktív tag

Lezárt képernyőre lehet kirakni más programot a kamerán kívül?

(#10879) doddencs válasza Nundee K. (#10875) üzenetére


doddencs
senior tag

wallethoz egyáltalán mit kell telepíteni? :)

(#10880) lord.lakli válasza Asbee (#10844) üzenetére


lord.lakli
őstag

Miért kell bootloader nyitás? Rom manager letölt. Recovery feltesz, majd újra indít recovery-ben és abból tetszőleges rom telepíthető. Annyi, hogy a recovery nem mindig megy fel elsőre rendesen. Van hogy 2-3x kell feltenni mire jó lesz valamiért. Utána már onnan minden mehet? rom, root, kernel, stb. Ezek után bootloadert csak akkor érdemes nyitni, ha a rendszer nem indul el és nem lehet rom managerből recoveryt feltolni.

(#10881) Asbee válasza lord.lakli (#10880) üzenetére


Asbee
veterán

Azt írta semmiképpen nem akar rootolni. Rom managerhez kell nem?

(#10882) molnarpeter válasza lord.lakli (#10880) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ahhoz hogy tudj rootolni, mert az kell a ROM Managerhöz.

mp

(#10883) jackbacsi87 válasza doddencs (#10879) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

wallethez itt vannak cuccok. 2.3.6on próbáltam, simán megy.

(#10884) lord.lakli válasza Nundee K. (#10872) üzenetére


lord.lakli
őstag

A wallet-es virtuális bankkártya ajándék 10$-al nem a marketre van, hanem paypas-os fizetésre. Az a zavaró, hogy régen a wallet és a marketes checkout külön volt. Most összevonták walletként, de attól még a marketes fizetéshez regelni kell egy saját bankkártyát.

(#10885) SP!T válasza Nundee K. (#10875) üzenetére


SP!T
addikt

Nektek hogy sikerült működésre bírni a walletet? Nekem market enablerrel hiába állítom a régiót us t-mobilra, akkor is kiírja, hogy rossz régióban vagyok...

There's a device that I've been using called a whoop.

(#10886) _NCT


_NCT
őstag

Valaki próbálta már a Speak to it Assistant nevű progit? :D Jól el lehet vele szórakozni :P Szifonon láttam a hangvezérlést, gondoltam kipróbálom droidon is :P Szegényke néhányszor elég értetlen, de aki tud angolul, annak jó kis progi lehet :D

Kis ízelítő

SP!T: rendben,megnézem azt is, köszi a tippet :))

[ Szerkesztve ]

(#10887) SP!T válasza _NCT (#10886) üzenetére


SP!T
addikt

Próbáld ki az Iris-t. :K

There's a device that I've been using called a whoop.

(#10888) lord.lakli válasza Asbee (#10881) üzenetére


lord.lakli
őstag

Jogos, tényleg, bocsi. Már olyan régen nem láttam rootolatlan androidot, hogy már nem is rémlik. :D
(#10882) molnarpeter : ics előtt simán lehetett rootolni bootloader nyitása nélkül. Ugyanaz most nem megy ics alatt egyelőre sajna.

[ Szerkesztve ]

(#10889) KrissszG válasza molnarpeter (#10868) üzenetére


KrissszG
tag

Mit tud ez az "okosított" Skype? Érdemes feltenni? Miben tud többet, mint a "bontatlan"? :)

(#10890) Asbee válasza lord.lakli (#10888) üzenetére


Asbee
veterán

Semmi. Azt nem tudod, hogy rom managerrel tettem fel cwm-et és szerinted az törölhette az installrecovery.sh-t? Mert újraindítás után is megmarad cwm, ami végülis nem gond csak most már kíváncsivá tett. :D

(#10891) lord.lakli válasza Asbee (#10890) üzenetére


lord.lakli
őstag

2.3.6 alatt nem törölt semmit, ott reboot után el is veszett a recovery amennyire rémlik. OTA-s frissítésed van? Ha nem, akkor lehet hogy valaki bele piszkált. Slukkica is rakott fel egy stock ics-et, amely békén hagyja a recovery-t.

(#10892) molnarpeter válasza KrissszG (#10889) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] kb. :)

mp

(#10893) Asbee válasza lord.lakli (#10891) üzenetére


Asbee
veterán

Eddig fastbootból tettem fel, ics re is ott el is tűnt. Visszatettem 2.3.6-ot, majd végülis feltettem újra ics-t, xda ról szedetett OTA-s VQ8PQk_V.zip-et, rootoltam, rom manager premiumból fel cwm és azóta nem tűnik el. Innen van a rom, elvileg alap.

[ Szerkesztve ]

(#10894) KrissszG válasza molnarpeter (#10892) üzenetére


KrissszG
tag

Köszi! :) Jónak tűnik.

(#10895) hallerlaller válasza csabibmx (#10873) üzenetére


hallerlaller
addikt

kérdésre a válasz: alkalmazások kezelése=>összes=>térkép=>letiltás

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#10896) molnarpeter válasza hallerlaller (#10895) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én is hasznát vettem :R

mp

(#10897) RAID 2 válasza hallerlaller (#10895) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Köszönöm, ez nekem is hasznos volt.

(#10898) Nundee K. válasza lord.lakli (#10884) üzenetére


Nundee K.
tag

Üdv!

Hiszek neked is, de nézzd csak ezt:
[link]

Ezért gondoltam, hogy esetleg lehet Market-ben is fizetni az ajándék pénzmaggal. :((

doddencs
SP!T

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10899) lord.lakli válasza Nundee K. (#10898) üzenetére


lord.lakli
őstag

Én a walletes pénzt régen elköltöttem, marketen is többször vásároltam. Nem láttam rá lehetőséget, hogy a walletes kártyát használjam fel, de ne legyen igazam. Ha valakinek sikerül, akkor tegye már közkincsé.

(#10900) Asbee


Asbee
veterán

Feltettem cwm-ből walletet azt most nekem is Android rendszer frissítése folyamatban... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.