Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10651) molnarpeter válasza volvoguy (#10650) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én azt vettem észre, hogy ha kilövöm az appeket (hosszú home, aztán oldalra kis képet elhúzni), drasztikusan nő az üzemidő.

mp

(#10652) DonMedve válasza _NCT (#10645) üzenetére


DonMedve
addikt

Tudom már alpha korában is használtam.Nekem bejövős,de akkor hagyom a francba.Ezek szerint hiába is várom. :R

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#10653) volvoguy válasza molnarpeter (#10651) üzenetére


volvoguy
addikt

Node 2.3.6-al se ment az "Android rendszer" 16-17%-on, és sose volt bajom se a Facebook se az Appbrain appokkal, most meg folyamatosan pittyeg, hogy 30-40%-on hajtják a procit....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#10654) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

(#10655) dobost


dobost
senior tag

Nekem az a fura, hogy az akkinál Android OS és Android Rendszer is jelen van 24 illetve 17%-al... :O
Megpróbáltam a háttérben futó folyamatokat 3ra korlátozni, lehet az zabálja az akksit, hogy minden a memóriában van és hajtja a procit továbbra is...

(#10656) palesz53


palesz53
senior tag

ömlesztve néhány gondolat...

3betűs navi gingeren is ennyire ette az energiát - gyorsabban merült töltőről, mint töltött a szivargyújtóról... most viszont stabilabban megy ics-n, mint eddig! :DD

mint írtam, végül rootoltam is, cwm is van rajta fixen, és azt mondom, ez most baromi gyors! nem értem, mint előző referenciamodell, miért nem volt ilyen a gb-vel??? én legalábbis anno ezt vártam... mert most az ics-vel majdnem olyan smooth, mint egy szifon - és ez nem semmi! :R :C most tényleg azt mondom, baromira megérte tavasszal erre váltanom... :D
nem is értem, mi pluszt adhat egy galaxy nexus... már azért a pénzért (jó, persze itt a karácsony, meg új készülék...), amit most kérnek érte...

igaz kissé többet kajál, a kontakt képek tényleg pixelesek, meg a böngészőkben zavaró kissé a homályosodás...
de a net betöltődése sokkal gyorsabb lett, én akadással még nem találkoztam a 2 nap alatt, és az egész rendszer sokkal simábban és gyorsabban működik, a futó programokat is sokkal jobban kordában tartja (néha ránéztem, és max 5-6 dolog futott csak - régen nem volt elég 1 ablak a felsoroláshoz :Y )...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#10657) hallerlaller válasza Slukkica (#10461) üzenetére


hallerlaller
addikt

na ez egész jó, csak 1200-őn kifagyok. nem követem mostanában xda-t, ez a legjobb kernel most?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#10658) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Sziasztok! Új vagyok itt (eddig csak olvasó...). És ez még hosszú is lesz:)
Párhetes Nexus S-re feltettem kézzel az ICS-t (kb 2napja, mivel olvastam, ugyanaz mint amit OTA-n kapna).
Eddig kb 1 nagy hiba van, ez az akksi idő, melyet szerintem a Google Books beakadása okoz...
Le szeretném szedni, de ahogy olvasom ehhez root kell.
A root-olással elveszti a teló beállításait?
Tehát lehet újratenni, beállítani mindent?
Játékmentések is úsznak?
Ami a leírásból lemaradt, a driverek...mégis milyen meghajtókat kell telepíteni?

Mondjuk ha már root lenne menne fel a Titanium Backup, meg a Voodoo Control Plus...stb.

Más:
Mellesleg szereztem egy ilyen dokkolót a telónak (Samsung ECR-D1A3BEGSTD), csak ajánlani tudom! (eDigitalba 4990-ért meghozták bő 1 hét alatt)

Autóba is keresek ilyen tartót, de normálisat (nem univerzális), csak ilyen extra húzós áron találtam. És ehhez még kell a tartó alap is.

[ Szerkesztve ]

(#10659) tdk.112 válasza Bitlisz (#10658) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Olvass vissza 1 oldalnyit...

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#10660) mrfire08


mrfire08
tag

ha kezzel akarom az ICS-t feltenni akkor ahoz.nem kell root?

(#10661) Bitlisz válasza tdk.112 (#10659) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Kb az elejétől fogva elolvastam mindent (kb 1hónapja kezdtem a teló kiválasztást...), de biztos elkerülte a figyelmemet...

[ Szerkesztve ]

(#10662) Dzsuri89 válasza Bitlisz (#10658) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Az első HSZ-ben megtalálod azt a ROOT leírásomat, amiben a hozzá szükséges fájlok is megtalálhatók. (2 napja raktam az fel ICS-es verziót) Innen letöltheted!

Nem a Root-tól veszik el mindened, hanem a Bootloader kinyitásától. Ha egyszer kinyitod, utána akárhányszor rootolod a készüléked, már nem fog semmi eltűnni. :)

(#10660) mrfire08

A gyári recovery-vel is fel tudod rakni az ICS frissítést!
A letöltött romot át kell nevezni update.zip -re, hogy lássa a recovery!

[ Szerkesztve ]

(#10663) mgTerminator válasza Land (#10564) üzenetére


mgTerminator
veterán

A gyárival együtt, vagy csak utólag telepített?

(#10664) dobost


dobost
senior tag

Az akksi zabálásról jut eszembe... nem lehet a nexus S-be belepaszírozni a Galaxy Nexus akksiját? ;]
Látta már valaki élőben?

(#10665) Bitlisz válasza Dzsuri89 (#10662) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nincs nyitva a bootloader...lehet elnapolom a root-olást.

(#10666) premete válasza Dzsuri89 (#10662) üzenetére


premete
veterán

Miért kellene átnevezni, már a 2.3.6-nál sem kellett. Olyanok írták, akik még nem is látták a készüléket élőben.
Rootolása, leírással

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10667) Dzsuri89 válasza premete (#10666) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Mindenhol írták.
Az tudom, hogy CMW lát mindent, csak most a gyáriról van szó és én is úgy emlékszem, hogy ott a nem update.zip-et nem láttam. De lényegtelen, ha fel tudja rakni így is, úgy is.

(#10665) Bitlisz
Van olyan módszer is elvileg, amihez nem szükséges a bootloader felnyitása. Biztos van itt olyan embert, aki segít ebben. :)

[ Szerkesztve ]

(#10668) mrfire08 válasza Dzsuri89 (#10662) üzenetére


mrfire08
tag

koszonom erre a valszra vartam igy sima ugy

(#10669) z0d1AK válasza mrfire08 (#10660) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem nem kellett.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10670) molnarpeter válasza dobost (#10664) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hátlap? :D Akkor meg már egy Mugen 2900 mAh-s szörny. :D

mp

(#10671) Slukkica válasza hallerlaller (#10657) üzenetére


Slukkica
őstag

Nem ez a legjobb, inkább ugy fogalmaznék az első fecskék egyike. Két nap alatt már két frissítés is van a kernelhez. Már a voodoo sound is belekerült.

Most kezdték a fejlesztéseket :D

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#10672) palesz53


palesz53
senior tag

azt nem értem, hogy dlna-hoz az imediashare miért lett inkompatibilis... :F
a többi, most épp kompatibilis progi meg inkább nem használható, mint igen... az imedia-hoz képest legalábbis... :(

az lehet, hogy a voodoo-ért nem 1€-t, hanem 1 Ft-t fizettem??? sms-ben ezt az összeget küldte a bank... :Y

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#10673) dobost válasza molnarpeter (#10670) üzenetére


dobost
senior tag

Nem hiszem, hogy a másik akksi vastagabb lenne, mert a GN összességében vékonyabb, mint az NS, ha jól tudom... a hangsúly inkább az érintkezőkön van, hogy ugyan ott vannak-e... :F

(#10674) _NCT


_NCT
őstag

A nagy izgalmak közepette, valaki tud olyan navit amiben normálisan működő TTS hangok vannak, esetleg a TMC is működik? Copilot, Navigon, Sygic, Hárombetűs járt már nálam, de idáig nem nagyon működtek, bár lehet hogy "rossz" verziót használtam.

Eddig az egyetlen navi a Navitel volt, ami gyakorlatilag a fűben ülő szöcskét is megmutatta, de ugye az inkább túristanavi lenne, GMaps meg ugye inkább Online, habár van Precache funkció, de az egész országot valahogy nincs lélekjelenlétem cache-elgetni....

(#10675) mrfire08


mrfire08
tag

amugy ha vki manualisan frissiti az ICS-t akkor annak a teloja is ugyanugy erzekeli a frissiteseket?

(#10676) Dzsuri89 válasza mrfire08 (#10675) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Persze, mivel ha visszarakom saját kezűleg például a 2.3.3-at, akkor a legutolsó frissítést, jelent esetben ICS-t szedi le majd szépen.

(#10677) mrfire08 válasza Dzsuri89 (#10676) üzenetére


mrfire08
tag

koszi a gyors valaszt

(#10678) dobost


dobost
senior tag

Úgy látszik, hogy sajnos nem egyedi az akkumulátor gyors merülése ICS alatt.
[link]
Remélem hamar jön rá a 4.0.4, addig meg naponta tölteni kell, nincs mese. (bár eddig is naponta lógattam a töltőre :U ) :DDD
Visszaváltani már nem akarok, mert nagyon bejön az ICS, nagyon "smooth". :R

[ Szerkesztve ]

(#10679) doddencs


doddencs
senior tag

hali

ICS alatt az aksi ikon folyamatosan kék? Mármint, ha már töltőre kéne dugnom, akkor sem lesz más színe? Mert elég fura így.
szerk. pont most váltott pirosra. :-)

Illetve aksit hogyan/mivel lehet wipeolni?

[ Szerkesztve ]

(#10680) vfeco válasza doddencs (#10679) üzenetére


vfeco
aktív tag

Wipe-t cwm recoveryvel tudsz csinálni.

(#10681) Toobee válasza vfeco (#10680) üzenetére


Toobee
veterán

Gyárival is tud.

https://barbieripnk.hu/

(#10682) z0d1AK válasza doddencs (#10679) üzenetére


z0d1AK
veterán

15% alatt piros, legalábbis nálam.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10683) premete válasza dobost (#10678) üzenetére


premete
veterán

Azért az elgondolkodtató, hogy többen írják, hogy csak az első-második napon fogyasztott többet.
Szerintem azért, mert amíg új a rendszer, sokkal többet nyomkodják, keresik a beállításokat, 1-2 nap után már beállnak a megszokott szintre. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10684) z0d1AK válasza premete (#10683) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én nem vettem észre rohamos merulest. Valóban kevesebbet is bír, viszont folyton nyomogatom.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10685) kolosanyi válasza Pter_ (#10641) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hupsz, bocsi. Valahogy elmaradt a válasz. Már írom is. :)

(#10686) premete válasza z0d1AK (#10684) üzenetére


premete
veterán

Az benne van a pakliban, egy 1500 mAh-s akku, ~300-400 mAh-s használatnál nem fogja napokig bírni. Természetesen ez minden okostelefonra igaz.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10687) Nundee K.


Nundee K.
tag

OMFG... ICS 4.0.3.
Reggelre 12 óra repcsi üzemmódban megevett több, mint 40 %-ot az akksiból és nem találtam beragadva semmit, a proci 10% alatt ment éppen. Egyelőre ez így nem kóser...

(#10688) rielon


rielon
csendes tag

sziasztok!
ha vki érdekelne: :)
hardverapro.hu/apro/google_samsung_nexus_s_elado/hsz_1-200.html

(#10689) premete válasza Nundee K. (#10687) üzenetére


premete
veterán

Nálam bekapcsolt gsm és 2G szinkronizálás mellett az éjjeli 13 óra 35 perc után 89%-ot jelez, este 95%-ot mutatott.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10690) Nundee K. válasza premete (#10689) üzenetére


Nundee K.
tag

Tudom, hogy a te soft-od ott van a szeren! :)
Az bosszant, hogy nem jövök rá, hogy az enyémnek mi a nyűgje... :O Addig is marad a 2.3.6., sajna.

(#10691) lord.lakli válasza _NCT (#10605) üzenetére


lord.lakli
őstag

Azért nem találod mert az csak a 2.3.X alatt működött így. ICS alatt már másik fájlt kell keresni. Itt a /etc/installrecovery.sh fájlt kell átnevezni, de Slukkica ROM-jában nincs ilyen gond csak a gyári stock romok esetén.

[ Szerkesztve ]

(#10692) lord.lakli válasza DonMedve (#10619) üzenetére


lord.lakli
őstag

Elméletileg igen, reméljük gyakorlatilag is. Habár tegnap reggel leszedtem onnan a 2.3.6-ot. Raktam fel ezt-azt a romot köztük ezt is. Erre azt veszem észre valamelyik rom kinyírta az imei számomat. E kivételével később vissza raktam a legtöbbet még próba képen, de nem ment tönkre ismét az imei. Így csak "gyanú", de azt inkább többet nem töltöm le.

(#10623) MMA87: az új 3.4.4-es market ICS alatt FC-zik? Az elejétől tapasztaltad? Egy nap után nem tűnt fel, sőt a 2.3.6 alatti korábbi markethez képest még gyorsabb is lett nálam.

[ Szerkesztve ]

(#10693) Nescafé válasza KrissszG (#10646) üzenetére


Nescafé
őstag

Sziasztok.
Látom egyenlőre le van állitva a ota frisités.Szerintetek mit fognak csinálni?

 iPhone 15 Pro

(#10694) tome0001 válasza Nescafé (#10693) üzenetére


tome0001
senior tag

Szerintem akkor indítják majd újra útjára az ota értesítéseket, amikor meglesznek a 4.0.4-el, és akkor majd mindenkinek arról fog kimenni az értesítés.

(#10695) lord.lakli válasza sghu77 (#10632) üzenetére


lord.lakli
őstag

SGS-en szerintem várhatod az OTA-t egy "rövidke" ideig :DDD A 2.3.3-at is csak pár hónapja adták ki tudtommal.

(#10696) lord.lakli válasza dobost (#10664) üzenetére


lord.lakli
őstag

Tegnap megnéztem. 2 cm-el szélesebbnek és 2-3 cm-el nagyobbnak tűnt. Designban inkább a note jött be, de az meg már extra nagy. A beállítások menüpontokat nyomogattam és hajszálnyit sem tűnt gyorsabbnak mint az NS. Gondolom más területen jön ki a két mag előnye. Nem rossz, nem rossz, de egy NS árnál többet nem adnék érte. Tényleg jobban megfogott a note, csak ne lenne akkora kijelzője. Tudom akkor már nem note lenne :DD

(#10697) DonMedve válasza lord.lakli (#10692) üzenetére


DonMedve
addikt

Valami gebasz van.Vagy a telómat kúrtam el,vagy Google állított le mindent!Felraktam a hallerhaller által linkelt 2.3.3-at,de a 2.3.6 OTA-ja sem jön.Sőt még a market sem frissül!Ajjaj.IMEI látszólag rendben van.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#10698) hallerlaller válasza lord.lakli (#10695) üzenetére


hallerlaller
addikt

sgs-re aki OTA-t akar az kiesik.

(#10688) rielon

50-ér megveszem ;]

(#10697) DonMedve

write only? leállította a kugli az ota frissítéseket, párszor már jelezték itt is: #10648 #10646 #10566

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#10699) RexpecT válasza hallerlaller (#10698) üzenetére


RexpecT
addikt

De a 2.3.6-ot csak nem állították le.

(#10700) sghu77 válasza lord.lakli (#10695) üzenetére


sghu77
tag

Idéznék magamtól:

"Mivel pont azért váltottam SGS-ről NS-re..."

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.