Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) dobost válasza FőDudu (#11148) üzenetére


dobost
senior tag

Ez itt a reklám helye: lehet 5m,15m,30m,1h,2h időközt választani... nem maradsz le 1 levélről sem... :)) :DDD
Na de ez itt a Nexus S topic és nem az Android alkalmazások, remélem hamar jön a fix az akksihasználati problémára... már csak azt nem értem, hogy miért vannak ilyen hatalmas különbségek egyes emberek telefonjai között.
Nekem tökéletesen működik, valakinek meg állandóan FC-zik... :O

(#11152) KrissszG


KrissszG
tag

#11134 valaki?

(#11153) FőDudu válasza dobost (#11151) üzenetére


FőDudu
addikt

2.3.6 alatt siman kibirt nekem 2 napot mindenfele korlatozas nelkul.
Az szerintem elfogadhato egy ilyen akkutol.

Annal kevesebb uzemido egyszeruen nevetseges.
Ez nem Iphone, hogy delutan mar toltore dugjuk ha netan van valami szinkronizacio.... :)

FőDudu

(#11154) mgTerminator válasza _NCT (#11149) üzenetére


mgTerminator
veterán

Az Adownloader kevésbé fogja a vasat viszont lassabban tölt. AtTorrent teljesen megfogja de sokkal gyorsabban szedi. Ez a 2 megoldás van csak, válassz. Telón az Adownloadert használom, tableten a tTorrentet mivel az jobban bírja a gyűrődést :D Melegszik? Ne foglalkozz vele… Ha huzamosabb ideig a prohardver fórumot olvasom akkor úgy felmelegszik hogy fogni is alig bírom (1.1GHzen, de 1GHzen is…) valami rohadtul nem stimmel ezzel az oldallal mert csak ez csinál ilyet :U (na meg a torrent :D de ha beállítasz egy kis korlátot máris elmúlnak a tünetek ;)

(#11155) havri1 válasza FőDudu (#11153) üzenetére


havri1
félisten

Ilyenkor azt is figyelembe kell venni, melyik szolgáltató, és melyik területen. Sokszor egy gyenge térerő -50% akkuhasználat, a folyamatos átjátszók közötti keresésben.
Előző lakhelyemen a vodának szar volt a térereje. Nokia fosmodell 1 napot bírt. Átkötöztem, itt 3-at. Használat ugyanaz...
Na meg ki mennyit beszél.. Ha itthon vagyok, és szinte nem is csörög, akkor 2-3 napot simán elvan.
Ha dolgozom, délbe már töltőre kell tenni, estére ismét.
Mikor jelent meg Slukkica Pure-TSM romja? Na azóta nekem benne van 12 óra kimenő, 10:16 perc bejövő. Ebből 13 napot voltam szabin. Ami azt jelenti, hogy szabi alatt szinte 0 a telefonálás.
Napi szinten 4-5 órát beszélek telefonon, ha melózom.

havri

(#11156) _NCT válasza mgTerminator (#11154) üzenetére


_NCT
őstag

Kösz mindkettőtöknek a választ. Hát igen, ez egy telefon, nem is vártam tőle csodát, csak azért mégis kevesebbet fogyaszt mint a gép :P De ugye desktop-on is azért van az energiatakarékos mód :P Ott még nem járunk, h Seed server is legyen a telefon :D

Adownloader is megfogja nekem, gyakorlatilag használhatatlan, nem akarom a procit sem kinyírni, hisz azért ha 8-9 óráig forró a proci, az nem túl egészséges... Érdekes dolog ez a melegedés, én ma éreztem először, eddig 1 oldalnál, 1 alkalmazásnál sem, pedig nyomkodtam az ünnepek alatt bőszen a telefont.

Korlátot hiába állítok be, 40kb/s alatt is ugyanolyan lassú az egész rendszer mint 1.6Mb/s-al.

Persze ez már tényleg csak hab lenne a tortán, mindent én sem várok el, így is tökéletes ez a telefon, jobb nem is kéne most hirtelen ebben az árkategóriában :) Jövő ilyenkor meg már a Galaxy Nexus-t dobálják majd ennyiért (remélem) :))

[ Szerkesztve ]

(#11157) havri1 válasza _NCT (#11156) üzenetére


havri1
félisten

Nem is a sebesség korlát a lényeg (pc-n sem), hanem az egyszerre kapcsolódó peerek.
Nem mind1, hogy 3-4 embernek töltesz, vagy 300-nak. Esetleg ezt nézd meg, lehet e korlátozni.
Seedeléshez 5 peernél többet megadni felesleges, főleg ilyen kis sávszélnél.

havri

(#11158) FőDudu válasza havri1 (#11155) üzenetére


FőDudu
addikt

En nem beszelek sokat - max napi 10-20 perc, de ehhez kepest sok levelet kapok.
Irni nem irok a Nexuson, max elolvasom oket. De inkabb azt is a desktopon vagy ipad-en.

Viszont azt elvarom, hogy a levelek idoben megerkezzenek.
Tehat azt mondom, nem vagyok az a tipus aki azert tart telefont, mert hasznalja, de ha csak az van nalam (mert kimegyek az irodambol es nem viszem az ipad-et) akkor is jojjon meg az e-mail es jelezze a beallitott csengohanggal (azonnal, nem 5 vagy 30 perc mulva). Szoval a Nexus kb a 3. eszkoz amin levelet olvasok - de ha epp csak az van nalam, akkor elsodlegesse lep elo.

Az irodamban es az egesz munkahelyemen teljes wifi lefedettseg van es sajat GSM/HSUPA atjatszoink vannak az epuletben (mindenutt) - igy meg a fold alatt levo szerver szobaban is van 7.2Mbps sebessegu 3G eleresem (sot meg a liftekben is). Ennek fenyeben a munkahelyemen toltott 8 ora alatt terero gond kizart (Skype-pal vegig tudok setalni az epuletben es nem szakad meg a video hivas, de ugyanezt meg tudom tenni Voip klienssel is)(hala a beepitett Cisco rendszereknek). Ebbol kifolyolag a gyenge terero miatti gyorsabb merulest kizarhatjuk.

Mar csak a sokat fogyaszto alkalmazast kell kiiktatni (ha lehet) es megint kibir majd kb 2 napot a telefon - ami teljesen elfogadhato. Az azonban nem jatszik, hogy reggel lehuzom a toltorol es ha esetleg este elugrok meginni egy sort akolegakkal, akkor mar ne legyen benne szufla este tizre...

FőDudu

(#11159) havri1 válasza FőDudu (#11158) üzenetére


havri1
félisten

Nem is rád értettem a gyenge térerőt, hisz neked 2 napot elment 2.3.6-al.
Ilyen lefedettség mellett nem erőlködik a gsm modul, hogy keressen jobb átjátszót.
A wifi nálam mindig be van kapcsolva, de mivel állandóan van wifi kapcsolat is, baromira eszi meló közben.
Tehát összességében net+ a sok beszélgetés, nálam fél nap.

havri

(#11160) FőDudu válasza havri1 (#11159) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy erted a wifi miatt tobbet fogyaszt?
Mert szerintem a 3G/2G adat kapcsolat fogyaszt tobbet - wifihez kepest.

Nalam az elmult par napban a wifi ugyan eleg kemenyen uzemelt, mivel a Sugarsync-et raallitottam a ClockWorkMod es Titanium konyvtarakra, igy az osszes keszulo es frissulo mentest felszinkronizalja a Sugarsync fiokomba. A Titanium ejjel ment - igy az ejjel szinronizal a toltore dugva - ekkor nem fogyasz. A CWM meg akkor ment amikor epp eszembe jut csinalni valamit.

Holnap majd kiderul, hogy a G+ es a kepernyo forgatas er-e valamit a gyors merules ellen.
Itthon leszek egesz nap, wifi eleres van, terero jo.

FőDudu

(#11161) palesz53


palesz53
senior tag

aki dlna progit keresne - frissült az imediashare :C , az ics-hez egyenlőre béta verzió, de jól működik: akár full hd, streamelt filmet is felküld a tv-re (zenét, képeket simán, hd videobol azonban néhánynál a hang néha elvész az éterben, a kép viszont folyamatos... de ez lehet, hogy nem a progi hibája...)

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#11162) tybsen válasza Land (#11136) üzenetére


tybsen
addikt

Wp7-en en is gondolkodtam mostanaban, de jelenleg peldaul még skype sincs wp7-re, ha jol tudom. Ugyhogy amig nincs kiforrva a wp7 illetve ennyi megkotes van, marad a jol testreszabhato android szamomra is.

(#11163) _NCT


_NCT
őstag

Sajnos NexusBeam alatt jelentkezett az ICS egyik hibája, a bizonyos pin-kód kérős okosság :(

Másnál is jelentkezett már ez a fajta hiba?

[ Szerkesztve ]

(#11164) Asbee válasza _NCT (#11163) üzenetére


Asbee
veterán

Mi jelentkezett pontosan? Én fél napja használom eddig semmi gond, jó gyorsnak tűnik.

(#11165) _NCT válasza Asbee (#11164) üzenetére


_NCT
őstag

Este töltöttem, bekapcsolva, reggelre eldobta a hálózatot és pin kódot kért :(

(#11166) DonMedve válasza _NCT (#11165) üzenetére


DonMedve
addikt

Nekem most olyan hiba jött elő,hogy ha bemegyek a hang beállításokba,teszem fel a telefon csengőhangja opcióba,akkor játsza le a dallamot,közben lezár a képernyő,fel akarom ébreszteni a képernyőzár gombbal akkor újraindul a teló.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#11167) Asbee válasza _NCT (#11165) üzenetére


Asbee
veterán

Ilyen stock ics-nél is volt nálad? Nálam még ilyen nem jelentkezett.

(#11168) _NCT válasza Asbee (#11167) üzenetére


_NCT
őstag

Nem volt stock-nál :S

(#11169) petib


petib
csendes tag

Várható még idén ICS OTA frissítés szerintetek? Nagy a csend körülötte...

(#11170) Asbee válasza _NCT (#11168) üzenetére


Asbee
veterán

Kíváncsi leszek. Nálam régi telón még valami alkalmazás csinált ilyet. Mondjuk én kernelt nem cseréltem.

[ Szerkesztve ]

(#11171) nexusking


nexusking
aktív tag

Na kinek érkezett már meg az OTA ICS-re? Cikk
Nekem sajnos még nem :(

(#11172) molnarpeter válasza nexusking (#11171) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megjött, visszavonták.

Mp

[ Szerkesztve ]

(#11173) Nescafé válasza petib (#11169) üzenetére


Nescafé
őstag

erre várok én is mármint ajavításra,de lehet visszamegy a 2.3.6.Nekem az is tökéletes volt.
Nállatok volt már oylan a 4.0.3 ban hogy kamera leáll?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#11174) szucsi válasza _NCT (#11163) üzenetére


szucsi
őstag

ez a 2.3.6. és a 2.3.7. alatt is megvolt, az általam használt összes rom csinálta.

(#11175) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

GTA 3 leáarzva: ~700ft
Nem próbáltam, de hátha valakit érdekel.

(#11176) szkorhetz válasza jackbacsi87 (#11175) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nálam ICS-en élvezhetetlen.

(#11177) Toobee válasza szkorhetz (#11176) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor még jó, hogy nem vettem meg. Pedig szemezek már vele, mióta akciós az ára. 4-es almán elég zorall.

https://barbieripnk.hu/

(#11178) jackbacsi87 válasza szkorhetz (#11176) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Valahol olvastam, hogy ki kell törölni az audio mappát az SD kártya/androd/com.rockstar.gta3 mappából, és sokkal kevesebb lesz a lag.

(#11179) szkorhetz válasza jackbacsi87 (#11178) üzenetére


szkorhetz
őstag

És akkor nem lesz hang? :S
na lementettem, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#11180) jackbacsi87 válasza szkorhetz (#11179) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

azt írták, hang nem lesz, viszont pörgősebb lesz.

(#11181) szkorhetz válasza jackbacsi87 (#11180) üzenetére


szkorhetz
őstag

Egyébként tényleg. Gyakorlatilag teljesen jól fut.

(#11182) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Chainfire 3D-t próbáltátok esetleg a gráf gyengítésére?

Mp

(#11183) mgTerminator válasza jackbacsi87 (#11180) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én is gondolkoztam rajta hogy megveszem, de 700huf :U jó tudom nem sok, de hát nah...

(#11184) petib


petib
csendes tag

Csak rootolt készüléken működik az OTA? Ha végre újra lövik a frissítéseket, szeretnék full backupot, csak ugye erre a titanum a megfelelő, amihez root kell... Ti mivel backupoltok?

(#11185) nexusking válasza molnarpeter (#11172) üzenetére


nexusking
aktív tag

hogyohgy visszavonták? ez mit jelent pontosan?
És akkor mikor fog az igazi OTA jönni?

(#11186) Toobee válasza nexusking (#11185) üzenetére


Toobee
veterán

Kb 1 hete a csapból is ez folyik a topicban. Ha vennéd a fáradtságot, hogy legalább 100 hsz-t visszaolvasnál, akkor nem kéne megint leírni, lassan századszorra.

https://barbieripnk.hu/

(#11187) keyol válasza nexusking (#11185) üzenetére


keyol
aktív tag

ami eddig jött az is a te szavaiddal élve igazi OTA csak voltak gondok és egyenlőre megállították a frissítéseket....

(#11188) mrfire08


mrfire08
tag

sziasztok valaki tudna nekem abban segiteni hogy 2.3.6-on kirootoltam a telomat de most hogy felment az ICS valami miatt a megmaradt rootos progik mukodnek de ha most felteszek egy rootot igenylo progit akkor kiirja hogy root szugseges

(#11189) jackbacsi87 válasza petib (#11184) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Root-nak, meg OTA-nak semmi köze nincs egymáshoz.
Ha custom romot teszel fel, akkor nincs OTA.

(#11185) nexusking:Visszavonták, mert volt benne pár bug. Az előző 200hozzászólás erről szól. :C
Igazi OTA? Az is az volt, csak nem sikerült jól a rendszer.

(#11188) mrfire08: Próbáltad újra rootolni? Mondjuk ezzel?

(#11190) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Most mi a helyzet az ICS OTA-val? Hivatalosan leállították, netán az észlelt hibák miatt, vagy nyomatják kifele csak nem kapta meg még mindenki, és (mint anno a Defy 2.2 esetében) el kell fogadni hogy naponta kell akksit tölteni?

Egyáltalán fog-e kapni a Nexus S valami külön frissítést, vagy majd csak a 4.0.4-et jó sokára?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#11191) molnarpeter válasza volvoguy (#11190) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kiadták, visszavonták, most már senkinek sem jelzi a frissítést. Néhányan megkaptuk, amíg vissza nem vonták.

Mp

(#11192) volvoguy válasza molnarpeter (#11191) üzenetére


volvoguy
addikt

Tehát várhatóan dolgoznak egy javításon, amit majd heteken belül újra kiadnak, és akinek már felment a 3.0.4 OTA az is újra megkapja?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#11193) volvoguy


volvoguy
addikt

Javítva

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#11194) FőDudu


FőDudu
addikt

A kepernyo elforgatas letiltasa es a Google+ szinkronizacio letiltasa nalam is megoldotta az akku problemat.

Teljesen ura telepitettem mindent, majd semmit nem raktam fel es csak a 2 e-mail fiokomat allitottam be (gmail es ceges). Wifi mindig bekapcsolva (never sleep) es adat kapcsolat is engedelyezve. Igy a telefon kb 2 %-ot merul orankent (10 oraja megy, most van 76%)(ugye kb 95%-rol indul).

Szoval a gyorsan merulesre nalam valoban a kepernyo elforgatas es G+ letiltas volt a gyogyir.

Holnap visszapakolom a tobbi sallangot (Igo, Shazam, Soundhound, Sugarsync, Dropbox) es meglatjuk azok mit dobnak ezen a 2%-on.

Ma is jottek levelek szep szammal - de nem beszeltem es nem is mentem sehova.
Ennek ellenere szerintem a 2%/ora merules elfogadhato.

FőDudu

(#11195) molnarpeter válasza volvoguy (#11192) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincs más lehetőségük, mint hogy a 4.0.3-ra frissített telefonokra is kiadják majd a javított verziót...

Mp

(#11196) hallerlaller


hallerlaller
addikt

nekem egy olyan hiba jött elő, hogy ha az értesítéseket nem az x-el törlöm hanem oldalra húzom akkor ottmarad nagyritkán az x.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#11197) _NCT válasza hallerlaller (#11196) üzenetére


_NCT
őstag

ICS?

Amúgy nálad is van olyan, ha elérhető Wifi hálózat van, akkor nem jelez a telefon hanggal, csak az értesítési területen? Hiába pipálom be a notification sound-ot wifi beállításoknál, sajnos semmi hang nem jön ki :(

(#11198) hallerlaller válasza _NCT (#11197) üzenetére


hallerlaller
addikt

notification sound-ot wifi beállításoknál

ezt nem találom :(

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#11199) _NCT válasza hallerlaller (#11198) üzenetére


_NCT
őstag

Bocsi "Network Notification" . Hálózati beállítások, vagy ilyesmi lesz magyarul, pontosan nem tudom, mert mindenből angol rendszert használok :P

(#11200) hallerlaller válasza _NCT (#11199) üzenetére


hallerlaller
addikt

ja megvan wifi-nél menü gomb>speciális>"Hálózati értesítés: Értesítés kérek az elérhető nyitott hálózatokról" - hangot nem ír :(

amúgy ez a gpu gyorsítás szerintetek ér valamit? most kikapcsolva használom és sehol sem lassabb, még a gyári böngésző sem :U

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.