Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

MOTOROLA NEXUS 6

KÉRDEZÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) rollerk válasza bali305 (#2695) üzenetére


rollerk
tag

Messengerben Beállítások->Chat-fejek pipáld be

(#2702) ati888 válasza madexx (#2699) üzenetére


ati888
senior tag

Vadi új készülékről van , viszont a frissítések után teljesen megmegszűnt (lekopogom). Most belaktam és hibátlannak tűnik.

Ati

(#2703) adamfriday válasza bali305 (#2695) üzenetére


adamfriday
senior tag

Beállítások / Alkalmazások / Fogaskerék a jobb felső sarokban / Megjelenítés más alkalmazások felett
Kiválasztod a Messengert és bekapcsolod a kapcsolót.
Már nem elég csak az alkalmazásban bekapcsolni a chat fejeket. :)

@embe: Igen, ugyanúgy működik az NRT, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#2704) vikla007 válasza laszlomijin (#2692) üzenetére


vikla007
aktív tag

És mit ír/csinál a telefon a:

fastboot oem unlock

parancsra?

[ Szerkesztve ]

(#2705) laszlomijin válasza vikla007 (#2704) üzenetére


laszlomijin
tag

Valami nem ok.....http://prohardver.hu/dl/upc/2015-10/22/132875_dmnrvp1uze8vawca_img_20151022_072639_2.thumb.jpg

Üdv Laci

(#2706) zsirfecske válasza laszlomijin (#2705) üzenetére


zsirfecske
addikt

developer options / allow oem unlocking-ot be kell kapcsolni a settingsben.

(#2707) vikla007 válasza zsirfecske (#2706) üzenetére


vikla007
aktív tag

Ott a pont... :D

nekem csak n5-öm van és ott ilyen nem kell, de olvastam már róla csak nem ugrott be...

[ Szerkesztve ]

(#2708) NTonee válasza laszlomijin (#2705) üzenetére


NTonee
veterán

zsirfecske írta a megoldást, tudsz tovább haladni az összedobott leírás szerint.

Justreboot: ez hiányzik az összefoglalóból is, ha jól látom. Vedd bele légyszi a módosításokba az allow oem unlockot-ot a developer menüben. szerk: de benne van, bocsi.

laszlomijin: az összefoglalót érdemes olvasgatni

[ Szerkesztve ]

(#2709) zsirfecske


zsirfecske
addikt

ezért mondtam itt korábban többször is, hogy nem mindig lehet a nexus 4/5-ből kiindulni. nem evidens, de a nexus6/9 alapból más kicsit, pl. ugye mindkettőben default a full encryption, ami még egy sima ota sideload metódust is megváltoztat (bár én nem mertem megpróbálni, úgyhogy csak xda topic-okra alapozok). de ez az oem unlock-nál is kiderült most, nexus 4/5-nél ilyen egyszerűen nem létezett.

[ Szerkesztve ]

(#2710) s3nsitivity válasza zsirfecske (#2709) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A 6P/5X meg még meg is jegyzi, hogy valaha volt e nyitva a készülék

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#2711) Just_Reboot válasza s3nsitivity (#2710) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nagyszerű...:W :W

(#2712) tuareg85

Aki próbálta már stock állapotban és titkosítás nélkül is: érdemi a gyorsulás? Érdemes vele foglalkozni?
Lehet úgy kikapcsolni a titkosítást, hogy az OS attól még kapja a frissítéseit? Magyarul mennyire kell ehhez belenyúlni? Vagy onnantól végleg kézzel kell ROM-ot/kernelt/mittoménmit cserélni, amikor kijön valami frissítés?

(#2713) embe válasza NTonee (#2698) üzenetére


embe
nagyúr

Azért kérdezem hogy egyáltalán működik-e? Mert szerintem nem.
Amikor megvettem a telót én is az 5.1.1-el kipróbáltam, de maradtam a parancssoros mókolásnál.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2714) rankesz


rankesz
veterán

Van valakinek tapasztalata hogy hogy szüntessem meg az állandó google play szolgáltatások fc-t
Ma átállítottam a nyelvet angolra, játszottam kicsit a hangutasításokkal, majd mikor vissza állítottam a teló nyelvét magyarra, akkor kezdte.
Azóta leszedtem a gplay szolgáltatások frissítéseit, akkor abbahagyta, de ahogy frissítettem megint fc folyamatosan.
Kb 2 hónapja már egy ismi g2-je került hozzám ilyen hibával, ott valahogy megoldottam fr nélkül de rohadtul nem emlékszem már hogy

(#2715) gid válasza adamfriday (#2636) üzenetére


gid
tag

Volt már rajta factory reset, sajnos minden maradt a régiben. :/

(#2716) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Nekem normál töltővel alig hajlandó tölteni 6.0 óta, kiirja hogy hátralevő idő 7 óra, csak a gyorstoltovel hajlandó értelmes időn belül feltolteni..

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2717) embe válasza hallerlaller (#2716) üzenetére


embe
nagyúr

Kérdés: Mi a normál töltő? Nekem egy Samu 700mAh-s is feltölti szépen, illetve van egy 1200mAh-s Nokia. A Nokia-t szoktam használni, hogy kíméljem az akksit.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2718) MartOOn válasza embe (#2717) üzenetére


MartOOn
addikt

olyan sokaig meg akarod tartani? en mindent a gyarival toltok vagy qi. mire meghalna az akksija mar a fasorban sem lesz a telo...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2719) embe válasza MartOOn (#2718) üzenetére


embe
nagyúr

Nem-nem akarom. Hirdetem is. :DDD De nem sürgős, ráérek azzal tölteni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2720) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Valaki felrakta már az új Adreno GPU drivert? [link]

[ Szerkesztve ]

(#2721) embe válasza Just_Reboot (#2720) üzenetére


embe
nagyúr

Nem is tudtam, hogy van ilyen. De szerintem sokan mások sem. Ha ez egy hivatalos, akkor gondolom valami hivatalos frissítés formában is meg fog jelenni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2722) s3nsitivity válasza embe (#2717) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Most akkor töltő vagy power bank?
A töltőnek nincs kapacitása(Ah) csak erőssége (A).

Justreboot én szemeztem vele de utána járva nem tűnt nagy változásnak így hagytam a fenébe. :D

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#2723) embe válasza s3nsitivity (#2722) üzenetére


embe
nagyúr

Bocs, benéztem! Töltő, és természetesen mA. Ja és a Nokia 1,3 A-es.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2724) s3nsitivity válasza embe (#2723) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Csak nem tudtam melyikre gondolsz. :D
Nekem az 1A-s töltő is belátható időn belül tölti fel bár pontosan nem tudom mit ír mert 99.9%-ban a turbóval töltöm. :)

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#2725) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Ha valaki kiserletezo kedveben van, kijott az uj CyanogenMod. Igaz meg Alpha...

CyanogenMod 13.0 | Android 6.0 Lollipop

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#2726) Just_Reboot válasza J00hnny (#2725) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Megy fel. :D

(#2727) J00hnny válasza Just_Reboot (#2726) üzenetére


J00hnny
aktív tag

:C

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#2728) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Mit szólnátok ha ezek a stílusú betűk lennének az összefoglalóban?

[ Szerkesztve ]

(#2729) hallerlaller válasza embe (#2717) üzenetére


hallerlaller
addikt

A gyári adapter, csak van egy hosszabb kabelem is amivel eddig normál sebesség el töltötte, android 6.0 óta meg alig.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2730) s3nsitivity válasza Just_Reboot (#2728) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A betű típus jó de szerintem ez túl színes. Kicsit gyerekes. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#2731) embe válasza hallerlaller (#2729) üzenetére


embe
nagyúr

Én vettem olyan 2 m.-es kábelt az ebay-ról, hogy olyan lassan töltötte a korábbi telómat, hogy kidobtam.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2732) Just_Reboot válasza s3nsitivity (#2730) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nézz ra a blogomban. Szerintem nem rossz.

(#2733) embe válasza Just_Reboot (#2732) üzenetére


embe
nagyúr

Nincs azzal semmi baj. :N

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2734) s3nsitivity válasza embe (#2731) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Töltő kábelt vegyetek ha csak töltésre van használva. :)
Vagy 2 eret össze kell forrasztani az adat kábelben. :D

JR na jó, elmegy. :D csak itt elég tömör volt és a sok szín kiakasztott hirtelen. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#2735) Just_Reboot válasza s3nsitivity (#2734) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Akkor akinek nem tetszik az most szóljon, vagy halgasson mindörökre! :D

(#2736) embe válasza Just_Reboot (#2735) üzenetére


embe
nagyúr

Ha nem szólsz és úgy cseréled le, akkor lehet fel sem tűnt volna sokunknak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2737) dfcwolf


dfcwolf
tag

Sziasztok! Szeretném telepíteni a 6.0 verziót recoveryből. A letöltő linken van pár lehetőség.

Base
Base (pre-rooted with Chainfire's custom shamu mra58k boot image and SuperSU beta 2.50)
Radio (05.27)
Bootloader (71.15)
Recovery

Ez mind kell nekem? A recovery is eltűnik a telepítés után, ez nem világos számomra?

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2738) dfcwolf


dfcwolf
tag

AICP volt eddig a telón. Nyomtam neki egy gyári állapot visszaállítása parancsot. Jelenleg azt csinálja, hogy villog a teamwin felirat a kijelzőn. Kicsit idegesít.

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2739) Just_Reboot válasza dfcwolf (#2737) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Igen, de ha azt szeretnéd hogy megmaradjon a TWRP akkor a Recovery.zip nem kell. Ha szeretnél root jogot akkor a rootolt base-t rakd fel.

[ Szerkesztve ]

(#2740) dfcwolf


dfcwolf
tag

Annyi kérdésem lenne még hogy a wipe résznél a data és az internal data között mi a különbség? Azt szeretném ha a sok zene fénykép törlődne. Akkor melyik kell?

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2741) s3nsitivity válasza dfcwolf (#2740) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Mind a kettő. :D
A Data-val csinálsz FR-t az internal pedig a belső memória

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#2742) dfcwolf


dfcwolf
tag

Köszönöm!

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2743) dfcwolf


dfcwolf
tag

Valaki tudna segíteni, hogyan tudom a factory image-et telepíteni? A leírás alapján nagyon nem megy.

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2744) dfcwolf


dfcwolf
tag

Hát ennyi volt. Tégla lett a teló. Fölment minden rendesen. Működött. Feltelepítettem a TWRP recovery-t. El is indult. Aztán nyomtam egy restartot. Kiadott valami corrupt hibaüzenetet és azóta tégla. Fantasztikus.

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2745) NTonee válasza dfcwolf (#2744) üzenetére


NTonee
veterán

nexust téglázni azért komoly teljesítmény lenne. Csinálj pár képet arról, hogy mit csinál a telefon. Be tudsz e lépni bootloaderbe, tölt e ha töltőre dugod, stb.
Vagyunk páran itt, segítünk, ha tudunk. De ha csak annyit írsz, hogy vége, abból nem sokat tudunk kihozni.

(#2746) embe válasza NTonee (#2745) üzenetére


embe
nagyúr

Ez a tégla nem tégla. Nyugi.
1: Próbáld az NRT-t elindítani csatlakozás után! Ha csatlakozik, akkor csinálj vele egy telepítést! megkeresi magának a megfelelő romot, és telepíti.
2: Vagy a parancssoros flashelést.

Bővebben erről az összefoglalóban.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2747) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nahát tegnap óta én is n6 tulaj vagyok :C
112 ezerért kiszállítással együtt zsír újan gyártói garanciával, bestbuy :K

Nem nagyon volt még időm kiaknázni a benne levő (xposed v. custom) lehetőségeket, de egyelőre nagyon tetszik.
Note 4 után és az olvasottak alapján nagyon féltem a kijelzőtől, dehát nagyon szép ez, az egyik legjobb telefon kijelző hosszadalmas használata után egyáltalán nincs az az érzésem hogy hát igen, ez azért jóval gyengébb.
És tényleg rohadt gyors, ez a teló nem kérdez, hanem csinálja :K
Mondjuk note 4 után még szokni kell, mert ma is többször az alsó hangszórót nyomtam meg mint home gombot :D

Ami nem tetszik az a telefon színe, napfény alatt egyszerűen randa ez a sötétkék szín, de akkor is inkább ez mint a fehér, továbbá a hátlap se gyerebe :N alsó-középkategóriás 1st gen Moto G -m hátlapja sokkal jobb tapintású műanyag mint ez.
Az ambient display se tetszik, hogy bármikor ha felveszem a telefont felvillan, és ha nagy eséllyel de véletlen hozzáérek ehhez az óriási kijelzőhöz akkor egyből bekapcsol a kijelző, remélem ezen lehet változtatni és nem lesz muszáj együtt élni így vele :N

Nemtudom van-e közületek valaki aki ubuntu alól flashelni a factory imaget?
Nekem tavaly még N5-nél problémázott amikor windows alól akartam feltenni, és azóta minden nexus romot pendrive-ról bebootolva ubuntu alól tettem fel, de ez most sehogyan sem akar sikerülni :( Végül windows alól flasheltem a legújabb gyárit.
De erre az ubuntus anomáliára volna valami magyarázat?

Egyelőre megnézem mit tud xposed framework-el, utána szeretnék custom romokat is kipróbálni. (van egyáltalán 6.0-ra xposed?)
Ennyi custom rom tengerében melyek azok amiket érdemes lehet kipróbálni? :) N5 -nél a cataclysm romot nagyon szerettem, mert atom stabil volt ami nálam fontos, és franco kernellel használtam.
Bár Justreboot ajánlotta a Hells Core kernelt, szóval biztosan kipróbálom azt is :K

[ Szerkesztve ]

(#2748) CptAdamica válasza DeathAdder (#2747) üzenetére


CptAdamica
veterán

Amúgy 1-2 év gari van rá? Expansys-nél ebben nem vagyok biztos. :D

Megyen!

(#2749) dfcwolf


dfcwolf
tag

Elkiabáltam. Bejött ez a "Device is corrupt" szöveg és én nyomtam egy gombot amivel leállítottam a bootot. Ha jól értelmeztem a kiírást. Minden indulásnál ezt kiírta.

Feltettem a factory 5.1.1 romot. Ezután már javult a helyzet. Ezután ráment a factory 6.0.
Utána a custom recovery is felment. Működik szépen.
Ezután a rootolt kernel és a super su.

Most működik és nincs az eredeti hiba sem a bootnál.

De nem tudok custom romot telepíteni. Amikor elindítanám a telepítést valami piros szöveggel leáll. A CM 13 unofficial ment volna rá.

Itt járok most. Azért kicsit leizzasztott.

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#2750) DeathAdder válasza CptAdamica (#2748) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ezt meg fogom írni, mert számomra sem világos, de megkérdeztem az eladót és most várom válaszát :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.