Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

MOTOROLA NEXUS 6

KÉRDEZÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) jacis válasza tybsen (#3800) üzenetére


jacis
nagyúr

Várok még egy kicsit és utána sztem vissza fog menni szervízbe, ha akkor is marad valami gond jön helyette az új. Rég volt már hibás telóm azért furcsa ez most.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3802) tybsen válasza jacis (#3801) üzenetére


tybsen
addikt

Nálunk az előző telefonnal (kettő darab nexus 5-tel) voltak gondok, sajnos kénytelen voltam én is szervizbe küldeni őket, tudom, hogy nem szívesen adja be az ember. :( Remélem megoldódik a probléma Nálad!

(#3803) pantomimes


pantomimes
aktív tag

Valaki kérdezte, hogy milyen tokot érdemes a telefonhoz venni. Én egy ilyen tokot vásároltam, még nem jött meg, majd beszámolok róla.

Azért esett erre a választásom, mert a telefon dizájnja nagyon tetszik, így mindenképp átlátszó tokot akartam ill. elég vékonynak tűnik, ami fontos, hogy a méret ne legyen sokkal elviselhetetlenebb. Az is szempont volt, hohy legyen egy kis pereme a kijelző körül, legyen egy kicsit magasabb ott a tok, hogy ha "arccal" lefelé kerül valamilyen okból legyen egy minimális védelem.

(#3804) iceQ!


iceQ!
addikt

Figyelgetem már 2 napja a telefont és vízszintesen ahogy nézem a telefont ez nem egyenes. Mint ha görbe lenne. Ez az "iPhone jelenség", hogy középen kicsit meg lenne hajolva. :Y :Y

Kolléga is megnézte és határozottan látszódik, hogy ez bizony meghajlott....

Garba cserélik e? Vagy mit lehet ilyenkor tenni????

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3805) t.benedek válasza pantomimes (#3803) üzenetére


t.benedek
tag

Ez a tok olyan mintha takonyba mártották volna (csúszik). Ráadásul az ujjlenyomatokat is eléggé gyűjti.
Nekem van, de nem szeretem. Ugyanebből a szériából a fekete toknak sokkal jobb a fogása :)

[ Szerkesztve ]

(#3806) pantomimes válasza t.benedek (#3805) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Akkor ez most nem volt egy jó vétel :) Pedig írják is, hogy jobb így a fogása a telefonnak. Kár érte, pedig szemeztem a "menta" színűvel is :)

(#3807) hallerlaller válasza iceQ! (#3804) üzenetére


hallerlaller
addikt

'nem a kanál hajlik, hanem te magad.'

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3808) sqpp


sqpp
őstag

Nekem most jön ez a tok a héten :) Kíváncsi vagyok nagyon.

Ringke Max Dual Layer

(#3809) Ronin- válasza jacis (#3796) üzenetére


Ronin-
senior tag

Most hogy mondod, gondolkodtam és szétszedés előtt Nekem is passzolt. Melegítéssel szedtem le, lehet ettől össze ment egy picit ? Nekem nem vált fel egyébként, kijelzőt cseréltem, azért kellett szétszednem. Szerintem simán az akku le melegíti a ragasztót.

(#3797) s3nsitivity:

De mitől lenne púpos ? Max ha felnyomja az akku. Ha meg nem az akku, akkor leválásról beszélünk, nem púposodásról. Viszont lehet a méret változással is össze függ, hőre a ragasztó könnyebben enged a hátlap meg kicsit tágul és így a feszület miatt elvál és meghajlik a hátlap attól, ahogy a két végén feszül hosszában. Mivel már Te is szedtél szét, láthatod mennyire puha és hajlékony anyagból van a hátlap, szóval szerintem simán lehet, hogy hőtágulásról beszélünk, bár azt nem értem Nekem miért csökkent a mérete, lehet hogy sokkal nagyobb hőnek tettem ki, mint ha az akku melegítené, mert Én hajszárítóztam ezerrel, hogy engedje a ragasztó, tehát felmelegedett nagyon ,aztán lehűlt, megint felhevült, lehűlt. Lehet ezért kicsit össze húzódott a hátlap. Érdekes!

(#3810) jacis válasza sqpp (#3808) üzenetére


jacis
nagyúr

Ettől nagyon vastag lesz nem? Így sem kicsi hát még ezzel...
Én most egy hajszál vékony fekete merev tokot rendeltem hozzá. Így legalább nem látom a púpos hátlapom :DDD

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3811) Ronin-


Ronin-
senior tag

ilyen tokot rendeltem hozzá, ma jött meg, nagyon szuper :D mindenkinek csak ajánlani tudom! Tökéletesen illeszkedik, vékony, merev tok.

(#3812) sqpp válasza jacis (#3810) üzenetére


sqpp
őstag

Az én lapát kezembe még a Nexus 7 is elfért, mintha telefon lenne, pedig az már 7 col.

(#3813) jacis válasza sqpp (#3812) üzenetére


jacis
nagyúr

Akkor inkább nem is szóltam :U :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3814) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Gyári 6.0.1 -re melyik xposed mehet?

xposed-v78-sdk23-arm.zip
xposed-v78-sdk23-arm64.zip
xposed-v78-sdk23-x86.zip

Gondolom legutóbbi..

Megbízható, hibamentes, jól használható 6.0.1 alatt? Lassulás érezhető?

(#3815) NTonee válasza DeathAdder (#3814) üzenetére


NTonee
veterán

arm

(#3816) Ronin-


Ronin-
senior tag

érdekes amúgy, ha felrakom a forced titkosítást, és utána vissza zárom az oem -et és semmi más módosítás nem történik, akkor se jön meg az OTA update ? Csak mert akkor előbb-utóbb rá kell szánnom magam, hogy újra rakjam megint a rendszert, de baromira nincs kedvem hozzá, utálok újra beállítani mindent elölről. A kötelező titkosítás még az android M- nél is lassít, vagy megoldották már vajon ?

(#3817) sqpp válasza DeathAdder (#3814) üzenetére


sqpp
őstag

A helyes válasz - arm

Ha jobban érdekel a dolog:

A miénk ARMv7-A (32-bit), persze vannak olyan tabletek, vagy telefonok, bár általában tabletek, amik ugye futtatnak például Windows 8.1-et, amihez már x86 szükséges.

Az androidos kütyük nagy száma általában ARM alapú, ezen belül vannak különböző típusúak, mint ArmV6, 7 stb.

[ Szerkesztve ]

(#3818) DeathAdder válasza NTonee (#3815) üzenetére


DeathAdder
veterán

+sqpp

igen érdekel, köszi :)

(#3819) adamfriday


adamfriday
senior tag

Ma éjszakai WTF akkumerülés. Stock rom + xposed, wifi + mobilnet off. Azt hiszem ideje felraknom a BetterBatteryStats-ot, hátha okosabb leszek ilyen esetben.

(#3820) 8zabi válasza Ronin- (#3816) üzenetére


8zabi
őstag

nem lesz frissítés így sem, mert módosítás történik a boot.img fájlon, a ramdisk részében
ebből következik, hogy változik a checksum / hash érték, ezért nem lesz ota

(#3821) rankesz válasza adamfriday (#3819) üzenetére


rankesz
veterán

Tegnap nekem is jobban merült a 6.0-nál megszokottnál, de előtte frissítettem vagy 15 appot, így újraindítás volt egyelőre hátha megoldja, ma figyelgetem hogy bánik az akkuval

(#3822) pantomimes válasza Ronin- (#3811) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Én is szemeztem ezzel, végül a Spigen mellett döntöttem, aztán itt a hozzászólások alapján lehet, hogy hiba volt. Mennyire ad jó fogást ez a tok? Nekem elég csúszós a telefon magában, alapvetően ez az az ok, amiért tokot keresek.

(#3823) iceQ! válasza pantomimes (#3822) üzenetére


iceQ!
addikt

Ma jött meg ugyan az a tok. Elég jó a fogása.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3824) MPeter87


MPeter87
őstag

Most ajanlotta fel a 6.0.1 frissitest a rendszer. Ugy nez ki h ezt a bl unlock es a twrp nem befolyasolja. :)

(#3825) -juc- válasza MPeter87 (#3824) üzenetére


-juc-
aktív tag

A felajánlást nem is szokta, csak a telepítést...

(#3826) MPeter87 válasza -juc- (#3825) üzenetére


MPeter87
őstag

Feltelepult rendben.

(#3827) Just_Reboot válasza MPeter87 (#3826) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Azt hogy??

A nyitott BL nem is befolyásolja, na de a TWRP...?!

[ Szerkesztve ]

(#3828) MPeter87 válasza Just_Reboot (#3827) üzenetére


MPeter87
őstag

és -juc-

Igazatok van. Legutóbb, mikor újraraktam a rendszert nem rootoltam és most nézem, hogy a twrp is lemaradt, szóval a bl unlockot leszámítva teljesen stock. Ezek szerint bl unlock miatt is feldobja bekapcsolásnál a piros felkiáltójeles figyelmeztetést?!

(#3829) rankesz válasza MPeter87 (#3828) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem nem dob fel semmit, igaz nem gyári romon vagyok, lehet ebből ki lett véve az ellenőrzés

(#3830) sqpp válasza rankesz (#3829) üzenetére


sqpp
őstag

Vannak romok ahol torlik ezt a checkolast, szoval igen. Nekem is olyan peldaul a kernelem.

(#3831) Ronin- válasza pantomimes (#3822) üzenetére


Ronin-
senior tag

Szerintem ez egy nagyon jó tok, vékony mégis véd, alig észrevehető, és nem csúszik ki olyan könnyen a kezedből..

(#3820) 8zabi :
Köszi, ettől féltem :\

(#3832) DeathAdder


DeathAdder
veterán

nos cataclysm után készülök stock 6.0.1 -re menni + root + xposed, és szeretném a titkosítást is kikapcsolni.

6.0.1 (MMB29K) esetében a titkosítást ki lehet kapcsolni? Azért mert nincs róla szó az első hsz-ben, csak a 6.0.0 a legfrisebb.

Vagy a 6.0.1 rootolt kernelében már alapból ki van kapcsolva?

Megtenné valaki hogy leírja a menetét hogy elérjem amit szeretnék?
Tehát amit szeretnék:

stock 6.0.1
custom recovery
root
xposed
titkosítás kikapcsolása

rootolni, romot, recoveryt, xposedet flahselni tudok, de a titkosítás kikapcsolása homályos, ezért szeretném tudni, hogy hogyan kell :)

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#3833) szkorhetz válasza DeathAdder (#3832) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nexus Root Toolkit mindezt tudja.

(#3834) DeathAdder válasza szkorhetz (#3833) üzenetére


DeathAdder
veterán

titkosítást kikapcsolja?

(#3835) szkorhetz válasza DeathAdder (#3834) üzenetére


szkorhetz
őstag

Mindent intéz, amit kértél. :)

(#3836) vasek


vasek
csendes tag

Az uj android verzio orvosolja a gyors merulest ami a par nappal ezelotti alkalmazasfrissitesek ota jelentkezik?

(#3837) DeathAdder válasza szkorhetz (#3835) üzenetére


DeathAdder
veterán

de hogyan?
Rámegyek a rootra, és megrootolja plusz kikapcsolja a titkosítást?
Utána kell még format userdata? :)

(#3838) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Jelentem maegkaptam OTA-n a 6.0.1-et. A komtaktok között a betűk vastagabbak lettek talán a telefon is gyorsabb valamivel, de ezt lehet csak beképzelem. :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3839) szqter válasza jacis (#3838) üzenetére


szqter
tag

Szia!
Nekem eddig is gyors volt, szerintem nem lettem vastagabbak a betűk :D

Új emojikon kívül van valami fontosabb változás?

(#3840) adamfriday válasza DeathAdder (#3837) üzenetére


adamfriday
senior tag

Flashelésnél ki tudod választani, hogy az eredeti vagy a nem kényszerített titkosításra módosított romot pakolod fel. Root az külön lépés. Elég szájbarágósan leír mindent a toolkit.

(#3841) sqpp válasza szqter (#3839) üzenetére


sqpp
őstag

Csak ennyi az update

(#3842) iceQ! válasza szqter (#3839) üzenetére


iceQ!
addikt

Telefonkönyvben valóban vastagabbak a nevek kezdő betűi, de ez nem a 6.0.1-től. App lett csak frissítve. Ennyi. :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3843) t.benedek válasza szqter (#3839) üzenetére


t.benedek
tag

Amikor do not disturb módot bekapcsolod, akkor végre választható az opció, hogy "until next alarm", nem muszáj manuálisan beállítgatni a visszaszámlálót. Lollipop már tudta ezt, csak 6.0-ban eddig nem volt benne

(#3844) DeathAdder válasza adamfriday (#3840) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen azóta rájöttem már, csak látnom kellett a progit :)

(#3845) Ronin- válasza sqpp (#3841) üzenetére


Ronin-
senior tag

érdekes,mert ota -n azt írja,hogy stabilitás és bug fix. 187,9mb -ba kétlem,hogy csak emoji van, nem ?

(#3846) Ronin-


Ronin-
senior tag

Ha már kernelt kell felpakolni a titkosítás miatt, Én ezt próbálom most. Gyári kicsit felturbózva.
Kíváncsi vagyok..

(#3847) MichaelScott válasza Ronin- (#3845) üzenetére


MichaelScott
csendes tag

Nem csak emoji van, a decemberi security patchek is, sok hiba javítás, plusz a bekapcsologomb kétszeri lenyomásával azonnal indítható a kamera (Megjelenítésnél lehet bekapcsolni)

(#3848) sqpp


sqpp
őstag

Bocsi, akkor teves info volt.. Azert orulok hogy Nexus 6-ot szereztem be.. A 6P lett volna de az meg az en fizumnak is sok

(#3849) arn


arn
félisten

par hete vettem nexus 6ot, van egy olyan gondom vele, hogy a tererot kicsit erdekesen kezeli. pl full tererom van, beszelek vkivel, utana eltunik a jel. vagy racsatlakozik wifire, es eltunik. ha kinyomom repulo modba es vissza, akkor meg full terero. :F

android 6 es 6.01 detto. ilyenkor persze zabalja az akkut. nem tudom, hogy most a szolgaltato ennyire gyoker, es valtogatas kozben megkavarodik vhol, vagy ez vmi swes problema.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3850) iceQ! válasza arn (#3849) üzenetére


iceQ!
addikt

Probléma nálam ugyan ez. Én is így orvosolom, de hozzá teszem hogy mert azt mutatja még van térerő. Bug csak

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.