Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

MOTOROLA NEXUS 6

KÉRDEZÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) MPeter87 válasza rankesz (#3349) üzenetére


MPeter87
őstag

Egyelőre tetszik, semmi problémát nem vettem észre. Ébresztést mondjuk nem állítottam még be. :D
Ami nagyon jó benne, hogy rengeteg dolgot lehet állítani. Nem tudom van-e valami hiányossága, amit a többi rom tud így testreszabhatóság terén.

(#3352) johnatan25


johnatan25
újonc

Tisztelt Nexus 6 tulajok ! Új készülék vásárlása előtt állok, szeretném a segítségeteket kérni.

Végig olvastam a fórumot és láttam egy hozzászólásban hogy az expansys-ről vásarolt telefonokra van gyártói garancia. És a cordon electronics a hivatalos szervíz. Ez azt jelenti hogy ha én a mobilkereskesés.hu oldalról rendelem meg a készüléket ahol szintén fel van tüntetve 24 hó gyártói garancia nem ez a hivatalos márkaszervíz fogja szervizelni?

Illetve az európai modellek töltője adapterrel működik? Olvastam azt is hogy a gyorstöltés funkció összefügghet a túlmelegedéssel és hátlap felpúposodással, ki lehet kapcsolni a gyorstöltés funkciót?
Mennyire kell tartani ettől a hibától?

Segítséget előre is köszönöm !

(#3353) vasek


vasek
csendes tag

egy napos használat után azt tudom mondani hogy tökèletes választás volt a telefon. Fèltem a nagy mèrettől egy kicsit de hihetetlen hamar rááll az ember keze. Szimpatikus a rendszer letisztultsága. Próbáltam tesztelgetni 1-2 játèkkal is de az aksi merülèsèn kìvül semmit nem vettem èszre, korábbi telefonjaim 20-30 perc után forróak voltak, ezt egy órán át nyüstöltem. Böngèszès egy külön kategória, egy hìrportálnál ès fórumnál sem kell zoomolgatnom simán olvasható monden, legfeljebb mikor rábökök valamire akkor kell, de ez az ujjaim mèrete miatt van inkább. Csak abban remènykedek hogy pár èv múlva is lesznek ilyen mèretű rètegtelefonok mert annyira beleszerelmesedtem :)

(#3354) Ronin- válasza horvathkrisz (#3329) üzenetére


Ronin-
senior tag

Én nem, qi töltővel. Az is gyorsan felnyomja és nem terheli az akkut. Szerintem az akku púposodás a turbo charger miatt van, szóval Én nem erőltetem a témát. Ha nem itthon vagyok, akkor meg viszem magammal a N7 töltőmet

(#3355) Ronin- válasza vasek (#3335) üzenetére


Ronin-
senior tag

Ez egy Nexus. Nem samsung meg hasonlók, aminél kell egy memória ürítő alkalmazás, hogy a sok, gyártó által felpakolt alkalmazások hulladékát üríteni kelljen :)

(#3356) horvathkrisz válasza Ronin- (#3354) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Tegnap ota n9 tolto van hasznalatban, ezzel max 1A-ral tolti, nem melegszik kozel sem annyira mint a turboval. Szerintem a gyari tolto egy rakat ****...

(#3357) SamS20


SamS20
senior tag

Csak én tapasztaltam gravity box telepítés után azt h jobban merül az aksi? Nekem legalább is nagyon úgy tűnik, vagy valami program lehetlehet bevan ragadva mert nagyon sűrűn van "ébren" a telefon.

(#3358) adamfriday válasza SamS20 (#3357) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nekem nincs ilyen gondom, nem kapcsoltál be valami olyan funkciót, ami ezt produkálja? (hétvégén jött hozzá stabil frissítés is)

(#3359) SamS20


SamS20
senior tag

Majd át nézem mert egy kolléga nézte h mi is ez a gravity box, aztán lehet valamit el nyomott. A frissítés is meg történt, kíváncsi leszek.

(#3360) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Nexus 6-nak van valamilyen típus hibája?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3361) zsirfecske


zsirfecske
addikt

elvileg korábban néhányaknál az akksi púposodott és kinyomta a hátlapot, ezt sokan a gyári turbo charger számlájára írják.

(#3362) iceQ! válasza zsirfecske (#3361) üzenetére


iceQ!
addikt

2A-os töltő mennyire lenne rá rossz hatással? (LG G2 töltő)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3363) adamfriday válasza iceQ! (#3362) üzenetére


adamfriday
senior tag

Nem lesz rá rossz hatással, 1.3A körül vesz fel normál töltés esetén.

(#3364) iceQ! válasza adamfriday (#3363) üzenetére


iceQ!
addikt

Akkor minden rendben van. Köszönöm.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3365) Ronin- válasza iceQ! (#3360) üzenetére


Ronin-
senior tag

azért írták a srácok kemény munkával az összefoglalót, hogy itt ne ilyen kérdésekre kelljen válaszolgatni. olvasd el azt,ugyan azt tudjuk ide leírni, mint ami ott van.

(#3366) sqpp


sqpp
őstag

Xposed-et van értelme felrakni PureNexus alá?

(#3367) Anász válasza sqpp (#3366) üzenetére


Anász
tag

Hamár szóba került a töltő, nektek a turbopower töltő nem zajong? Nekem olyan coil whine-ja van hogy embertelen. :(

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#3368) johnatan25


johnatan25
újonc

A gyors töltés üzemmódot ki lehet kapcsolni ? gondolom akkor kevesebb áramot vesz fel 1,7 ampernél. Egyébként köszönöm a válaszokat ! :)

(#3369) NTonee válasza Anász (#3367) üzenetére


NTonee
veterán

kicsit sem :N Eu-s a töltőd, vagy adapteres? Nem e az adapter miatt zajong?
szerk: illetve zúg egy csöppet, ha nincs rádugva semmi a töltőre.

(#3368) johnatan25: veszel egy 1A töltőt fillérekért és probléma megoldva. Nincs olyan opció, amivel ki lehet kapcsolni a gyors töltést.

[ Szerkesztve ]

(#3370) zsirfecske válasza johnatan25 (#3368) üzenetére


zsirfecske
addikt

mivel hardveres, nem. amúgy nem az amper nagyobb (sőt) hanem a fesz, konkrétan 9 és 12 V.

[ Szerkesztve ]

(#3371) sqpp válasza zsirfecske (#3370) üzenetére


sqpp
őstag

Van ahol az Amper is több, például nekem a régi Nexus 7-es töltőm 2A-es... Függ ez a töltőtől is eléggé ugyebár... De ebben az esetben igazad van, mármint itt tényleg a fesz a többlet.

(#3372) zsirfecske válasza sqpp (#3371) üzenetére


zsirfecske
addikt

persze, de nexus 7 még nem támogatott quick charge-ot, ott csak nagy amperrel etetted mert a nagy akksi úgy volt belőve gondolom. de amúgy hiába töltesz 2A töltővel, a legtöbb eszköz csak fix amperig vesz fel hardverből. nexus 5-nél ez olyan 1.2 A volt, moto g-nél állítólag 1.5 A is lehetett ez a csúcs amiről én tudok.

a quick charge lényege pont a fesz, hogy töltöttségtől függően variálja a feszt és így elvileg figyel az akksi kímélésére is.

(#3373) dnelb válasza zsirfecske (#3372) üzenetére


dnelb
veterán

Nexus 5 is simán felvette nálam 1.5A-ig G2 töltővel :D

(#3374) sqpp válasza zsirfecske (#3372) üzenetére


sqpp
őstag

Értem, köszi a felvilágosítást és ezzel egyidejűleg ajánlanál valami jó tokot? Mert úgy csúszik a teló, mikor akarok fényképezni, hogy rendesen rossz tartani, félek, hogy kiesik a kezemből.. :(( Hátlapra gondoltam, előlapiból majd valami jó kis ütésállót nézek, ami normálisan ki van vágva az előlapi kamerához is, meg persze védjen is.

[ Szerkesztve ]

(#3375) Anász válasza NTonee (#3369) üzenetére


Anász
tag

Eu-s a töltöm, este olyan hangos, hogy nem tudok mellette aludni, ha be van dugva. (Sőt konkrétan bekapcsolt pc mellett hallatszik. :)) )

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#3376) NTonee válasza Anász (#3375) üzenetére


NTonee
veterán

az semmiképp sem normális. :(

(#3377) hallerlaller válasza Anász (#3367) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nekem is zajong, de csak miután feltöltött 100%-ra, utána kezdi. Elég jó fícsör, mert legalább tudom mikor lehet lehúzni a töltőről. :DDD

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3378) -juc- válasza hallerlaller (#3377) üzenetére


-juc-
aktív tag

Ízlések és pofonok, én erre inkább egy alkalmazást használok. :DDD
(Pedig picit zúg, ha figyelek, de a laptopom hangosabb, úgyhogy nem tűnik fel.)

(#3379) zsirfecske válasza sqpp (#3374) üzenetére


zsirfecske
addikt

én ezt vettem, nekem nem csúszik vele. viszont nehezen beszerezhető = drága.

Krisztián:
nekem 1.8 A lg töltővel 1100 mA volt a max.

[ Szerkesztve ]

(#3380) szkorhetz válasza hallerlaller (#3377) üzenetére


szkorhetz
őstag

+1, ez nálam is megvan, de ha nincs rajta semmi, vagy még 100 előtt tölti, akkor teljesen csöndben van.

(#3381) dnelb válasza zsirfecske (#3379) üzenetére


dnelb
veterán

lehet akkor a franco kernel miatt ment nalam :)

(#3382) Anász


Anász
tag

Sajnos nem csak akkor zajong mikor teli az akksi, bár akkor kezd rá igazán. :D

Válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#3383) rollerk


rollerk
tag

Ha már töltő téma.
Ezt vettem plusz töltőnek viszonylag jó áron. Qualcomm Quick Charge 2.0 certificated.
Ajánlom mindenkinek, én nem tapasztalok zajt, és tök jól működik.
http://www.ebay.com/itm/231594043682

Illetve érdekességként itt van egy jó cikk, ami elmagyarázza teljeskörűen a györstöltés dolgokat:
http://www.androidpolice.com/2015/06/12/quick-rapid-turbo-and-fast-charging-explained-what-you-need-to-know-about-charging-your-smartphone/

(#3384) pantomimes


pantomimes
aktív tag

Sziasztok!
Most tervezek ilyen telefont venni. Azt emagnál is lehet kapni, bár drágább, mint az expansys, viszont black friday keretében hátha ugyanannyi, vagy olcsóbb lesz. Ha az ára kb. ugyanannyi, vajon hol érdemes inkább venni?

(#3386) pantomimes válasza szkorhetz (#3385) üzenetére


pantomimes
aktív tag

Hű, most megfogtál, nem tudom miről van szó :) Az expansys honlapján 117 körül árulják a 32 gigás változatot, van annál olcsóbb?

(#3388) zsirfecske válasza rollerk (#3383) üzenetére


zsirfecske
addikt

[http://www.geekbuying.com/item/Qualcomm-Certified-Tronsmart-Premium-Design-Quick-Charge-2-0-42W-3-Ports-wall-charger-for-Samsung-Sony-HTC-347251.html]geekbuyingon olcsóbb szokott lenni.

de van 1 portos is olcsóbban, amiből spain stock is lehet hogy lesz még ergo hamarabb ideér.

én a 2 portos autós töltőjüket vettem meg, nagyon minőségi és remekül működik, kb 3 hét alatt ért ide.

[ Szerkesztve ]

(#3389) sqpp


sqpp
őstag

[link]

Szerintetek? Csak akarok +64 giga helyet néha jó az.. Persze nem állandóan lenne benne, csak ha szükség van rá :D

[ Szerkesztve ]

(#3390) jacis válasza sqpp (#3389) üzenetére


jacis
nagyúr

Én ilyet használok arra amire Te is akarod. Hasznos.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3391) NTonee válasza sqpp (#3389) üzenetére


NTonee
veterán

ezen már én is gondolkodtam. Pl 1080p filmeket rámásolni és ha unatkozok, akkor van mit nézni.

(#3392) Den Hadnagy válasza sqpp (#3374) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nekem tokom van, szeretem. Véd is, a hátlap is érvényesül, expansysről rendeltem telefonnal együtt. A videotesztek is dicsérik, a qi is megy vele.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3393) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Kérdésem a tapasztaltabb felhasználókhoz:

Az S-Amoled kijelző miatt aggódom egy kicsit a potenciális beégés miatt... Valaki találkozott már ilyen jellegű problémával? Ez az első amoledes telefonom. BTW kissé sárgásnak látom a fehéreket - ezen lehet segíteni teljesen stock rendszeren?

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3394) hallerlaller válasza Den Hadnagy (#3392) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nagyon ronda ez a tok, vannak ennél sokkal szebbek.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3395) tuareg85 válasza Den Hadnagy (#3392) üzenetére

Zsebbe belefér ezzel a tokkal? Eleve is necces, hát még ha a tokkal, főleg ha az nem csúszik annyira a szöveteken, mint maga a teló. Én emiatt hétköznap nem is tartom tokban, csak ha tudom, hogy nem fogok tudni figyelni rá.
btw zsirfecske ajánlására én is cruzerlite bugdroidot vettem, jól véd, jó a fogása és a világosszürke telón jól néz ki a fehér tok.

Valaki próbált már valami skint vagy fóliát magának a telónak a hátuljára?

[ Szerkesztve ]

(#3396) Den Hadnagy válasza hallerlaller (#3394) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nos ízlésen nem vitatkozom, szerintem jó pl., hogy látható marad a fehér hátlap (az én esetemben - btw pont ez tetszett meg benne).

Amúgy kinézetre elég semleges, a telefont jól védi, tapasztalatom ezzel van, ezért tudtam ajánlani. Előben szvsz jól néz ki, az anyaghasználat remek.

Zsebben hordani... hát amennyire egy 6" telefont lehet, a tok már tényleg nem oszt, nem szoroz.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3397) johnatan25


johnatan25
újonc

Kedves pantomimes !

Én is most tervezek ilyen telót venni. 2 év "gyártói" háztól-házig garanciával EU-s készüléket hirdet a mobilkereskedés.hu 115 ezer ft ért . Én az expansy-t nem ismerem jól, nem tudom hogy ott milyen garanciát adnak illetve honnan származik a készülék, jó volna pl ha a töltő nem adapteres volna

(#3398) sqpp válasza jacis (#3390) üzenetére


sqpp
őstag

Köszönöm, akkor veszek is a kövi hónapban :)

NTonee: neked is köszi a választ :D

Den Hadnagy [link]

Én nekem ez lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3399) Den Hadnagy válasza sqpp (#3398) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Karajul néz ki, használd egészséggel, majd számolj be, ha van rá alkalmad.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3400) MPeter87 válasza johnatan25 (#3397) üzenetére


MPeter87
őstag

Expansys-ról származóhoz nem kell adapter. Legalábbis nekem nem kell, de másnál sem olvastam ilyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.