Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) PuMbA válasza crey (#3599) üzenetére


PuMbA
titán

+1, a rendőrség csak tudja, hogy hol van. IP címet kikéri facebooktól :D

(#3602) schawo válasza crey (#3599) üzenetére


schawo
titán

Feljelentésért már elmentem, elhajtottak. Szerintük nem btks, hanem polgári kérdés. Beperelhetem, ha akarom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3603) m3ss válasza schawo (#3598) üzenetére


m3ss
veterán

az sajnalatos. hivd ki egy haveroddal monitor kalibralasra :DD bar tuti olvassa ezt a topicot, csak login nelkul, ugyhogy lehet szamitani fog ra..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3604) PuMbA válasza m3ss (#3603) üzenetére


PuMbA
titán

Az azért gáz, hogy 2020-ban ennyire nehéz egy embert megtalálni, ha szerződésszegést csinált, mikor kb. minden lépését tudják az embereknek az internetnek, telefonoknak, bankkártyáknak stb. "hála".

[ Szerkesztve ]

(#3605) schawo válasza PuMbA (#3604) üzenetére


schawo
titán

Ó, napokig mesélhetnék, mire képesek a rendőrség és az ügyészség is, ez a 250ezer aprópénz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3606) topikk válasza schawo (#3605) üzenetére


topikk
senior tag

Keress meg egy ügyvédet, el kell indítani a hivatalos felszólítást és a pert. Erre lépni fog biztosan, ha nem akkor bukja + a perköltség is a nyakába.

(#3607) Freddy76 válasza schawo (#3605) üzenetére


Freddy76
addikt

Csak van szerződésed, azon kell, hogy legyen adat. Arra lehet küldeni felszólítást, aztán ha visszajön "nem kereste" jelzéssel, mehet a fizetési meghagyás, ha azt sem veszi át, végrehajtás. Valamilye csak van, vagy lesz, előbb-utóbb le lehet vonni. Ha a lakcímén nem elérhető (elköltözött, címzett ismeretlen, stb.), akkor a Belügyminisztériumtól ki lehet kérni a lakcímét, és lehet ellene jogi lépést tenni.

Én rákérdezek a nekem privátban író fórumtársnál, hogy hajlandó-e "közösködni" veled, így legalább az ügy elejét (felszólítás, címlekérés) tudjátok közösen intézni (perelni sajnos külön-külön kell).

Feljelentést lehet tenni írásban, pl. arra hivatkozva, hogy már a kifizetéskor tudatában lehetett annak, hogy nem fogja átadni a képeket. Kérdés persze, hogy van-e értelme, mert attól, hogy indul egy büntetőeljárás, nem leszel beljebb. Több értelme van polgári pert indítani.

Vagy bízni abban, hogy előbb-utóbb előkerül...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3608) mikrofon válasza m3ss (#3600) üzenetére


mikrofon
addikt

Rendezvény tekintetében igen szerintem is jobb lehet.
De egyre nagyobb az esély hogy egy egy ilyen rendezvényből hatósági karantén lesz utána. Aztán két hét otthoni kuksolás mindenkinek...
És akkor ez még a jobbik verzió. Ha ugyan ezt kell tenned csak egy erős influenzás tünetek elviselése mellett az még nehezebb

Szóval nagyon nehéz most eldönteni hogy mi a jó...
Mert ugyanakkor még is csak a nagy nap amit nagyon várnak..

Gondolom most már a maszk megjelent az esküvőkben is. Mától talán ott is kötelező?

(#3609) m3ss válasza mikrofon (#3608) üzenetére


m3ss
veterán

meg bizony, tul vagyunk egy maszkos menyasszonytancon is. pillanatfotozasnak elegge odab*sz. arcfelismeronek is..remeljuk a virus terjedesenek is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3610) belovary


belovary
senior tag

Ausztriában voltam egy esküvőn ami délelőtt zajlott, ebéd, délután meg kerti parti. 19 órára otthon voltam. Nem azt mondom hogy rossz volt, de mindenesetre nagyon fura. Az biztos hogy nem lehet összehasonlítani egy éjszakai jó kis bulival. Mert ok, azok az esküvők, ahol elkoccolnak már 00:30kor, ott van baj. Persze nem mindenki szeret bulizni, annak valószínűleg jó lehet ilyen opció.
Ropis téma meg már nonszensz. Az hogy a pénzt eltette, képek nincsenek, már lehet levadásztam volna, kampányt indítottam volna ellene, stb... ;]

(#3611) duni84 válasza schawo (#3602) üzenetére


duni84
aktív tag

eddig ehhez a részéhez nem akartam hozzászólni, mert "maximum egy külső szemlélő vagyok", de ez egy mezei btk 373 (csalás). ráadásul mivel nem te vagy az egyetlen, akit folyamatosan "tévedésben tart", ezért simán ráhúzható a 2(bc), azaz üzletszerűen csinál, ami 2-8 évig terjedő letöltendő. ennél "bétékásabb" szinte nem is lehetne a dolog. én visszamennék, akár egy paksaméta kinyomtatott cset beszélgetéssel, szerződéssel és a másik sértettek elérhetőségeivel, hogy tanúvallomást tehessenek hasonló modon a hozzájuk legközelebb eső bármelyik rendőrörsön egy nekik kényelmes időpontban. én is voltam már a f*sznak ezen a végén egy másik PH-s "kolléga" miatt pár PH-s kollégával karöltve. nem egy bonyodalom, max csak azért hajtottak el, mert a rendőr feladata nem a törvény ismerete, hanem annak betartatása. (akármennyire is abszurdnak hangzik, szóval simán lehet, hogy ismeret hiánya miatt hajtottak el vagy csak nem értették mit beszélsz).

#metszéspontok

(#3612) Lassú Víz válasza duni84 (#3611) üzenetére


Lassú Víz
őstag

police.hu, ügyfélkapus regisztráció, megtehető a feljelentés fotelből. Nem tud lebeszélni a rendőr, legfeljebb elutastják. Szkennelt dokumentumok feltölthetők és te tudod megfogalmazni a problémát.

Fotósoknak nincs kötelező kamarai tagságuk? Az is fél siker lenne, ha újabb párok nem kerülhetnének ilyen helyzetbe.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#3613) mikrofon válasza m3ss (#3609) üzenetére


mikrofon
addikt

Sony már biztos pörög a maszkfelismerő és követő AF-én :DD

(#3614) duni84 válasza Lassú Víz (#3612) üzenetére


duni84
aktív tag

van kötelező kamarai tagság, de sz*rt sem ér :) egyik megrendelő sem fogja lecsekkolni, hogy mennyire legális a háttér vagy sem, meg mi a helyzet a kamarai tagsággal. az meg más kérdés, hogy az utóbbi tizen évben évi 1 alkalommal kerültem kapcsolatba a kamarával: jött a levél, hogy fizessem be az éves díjat.

#metszéspontok

(#3615) mikrofon válasza duni84 (#3614) üzenetére


mikrofon
addikt

de mondjuk, ha enélkül nem számlázhatna valaki, akkor legalább érne valamit....

(#3616) Freddy76 válasza duni84 (#3614) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez az iparkamarai tagság, amelynek minden cég kötelezően a tagja, és tényleg annyi az értelme, mint csöcsnek a kan sündisznón. Külön a fotósoknak nincs kamarájuk. Általában kötelező kamarai tagsággal, erőteljes kamarai jogosítvánnyal olyan hivatások működnek, ahol fokozott érdek fűződik az önszabályozáshoz, önellenőrzéshez, a klasszikus jogi eljárásokon kívüli számonkérhetőséghez - ilyenek az orvosok, közjegyzők, ügyvédek. Ezt lehetetlen minden hivatásrendre kiterjeszteni, és sokba is kerül.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3617) schawo


schawo
titán

Ma megkaptam a digitális anyagot :Y :Y :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3618) Freddy76 válasza schawo (#3617) üzenetére


Freddy76
addikt

Ömlesztve, vagy feldolgozva?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3619) schawo válasza Freddy76 (#3618) üzenetére


schawo
titán

feldolgozva

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3620) Neck válasza schawo (#3619) üzenetére


Neck
veterán

Nem is rossz üzletpolitika: megkapod 1 év és hosszas rimánkodás után, aztán örülsz neki úgy, ahogy van, egy rossz szavad nem lesz a képekre.

Max ajánlani nem fogod senkinek.

Ja igen, még egy vélemény: mivel kiderült, hogy nem volt adatvesztés, csak simán egy szemétláda volt, hogy ennyi időre eltűnt, ahelyett, hogy szólt volna, hogy gáz van, sokat fog késni a képekkel.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#3621) koxx válasza schawo (#3617) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Wow, mennyi idő után?

(#3622) schawo válasza koxx (#3621) üzenetére


schawo
titán

13 hónap

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3623) qnadam válasza schawo (#3619) üzenetére


qnadam
veterán

jó lett legalább?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3624) koxx válasza schawo (#3622) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az szép :o

(#3625) hibavissza válasza schawo (#3622) üzenetére


hibavissza
veterán

Végül csak összegyűlt a pénze az adatmentésre. Mert erre más értelmes magyarázat nincs.

(#3626) Freddy76 válasza schawo (#3619) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem értem, egyszerűen nem értem. Amit itt kapott ropi, az nem volt semmi, el is menekült a fórumról. Ahogy számtalanszor írtuk, elég lett volna tényleg átküldeni egy-két képet, vagy mutatni egy printscreen-t a könyvtáráról. Az egészségügyi okokat továbbra sem hiszem, a magas cukor és szövődményei nem okoznak olyan problémát, hogy fórumozni, facebook-ozni, stb. tudjon, de képeket kidolgozni 13 hónapon át nem, pláne, hogy erre is lett volna megoldás.

Mindegy, az tény, hogy lejáratta magát.

Szerk.: no igen, amit hibavissza ír, az egy logikus magyarázat.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3627) schawo válasza hibavissza (#3625) üzenetére


schawo
titán

Sose fogom megtudni

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3628) kacsento1 válasza hibavissza (#3625) üzenetére


kacsento1
senior tag

Más épeszű magyarázat erre nincs.

(#3629) mikrofon válasza hibavissza (#3625) üzenetére


mikrofon
addikt

Csak ezt tudom elképzelni én is...

(#3630) belovary


belovary
senior tag

Na és jók a képek, van bőven, minden okés?

(#3631) belovary


belovary
senior tag

S.O.S. !!!

Tudna valaki segíteni esküvői szerződésben???
Akár privátban is, ha nem annyira publikus!!!

Oltári nagy kakiban vagyok, mert a gépem nem kapcsol be, és idióta fejemmel az összes ilyen minta, meg korábbi ilyesmi azon a gépen van. Ma oda kéne adnom. Fejből meg nem írom, főleg most, hogy nekik nem is elég egy sima kis fecni megbízási cucc.

Nagyon köszi ha valaki megszán! :R

(#3632) JohnyBlue válasza belovary (#3631) üzenetére


JohnyBlue
őstag

kuldtem messengeren egy fapados 2 oldalast. nezd at, szabd magadra ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#3633) Roachy


Roachy
senior tag

Na kibukott a(z egyik) Ropi sztori, most már nevén nevezve, több szakmai csoportban is.

(#3634) Mirman válasza Roachy (#3633) üzenetére


Mirman
őstag

Egy normális országban ezt a faszit egy csoportos per keretében szarrá kellene perelni úgy hogy egy életre eltűnjön az esküvőzés világából. Nem tudom hány embert malmoz még meg amíg rosszal nem kezd. :(((

(#3635) koxx válasza Roachy (#3633) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miért fizetnek előre? én csak elvégzett munka után adok pénzt bárkinek, legyen az asztalos, kőműves vagy fotós.

(#3636) radi8tor válasza koxx (#3635) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálunk egyedül a videós volt utólag fizetve. (foglaló persze volt)
Fotósnál lehetett választani hogy nagy nap előtt fizetem vagy legkésőbb aznap. DJ munka végeztével kapta meg a jussát. Mindenki más előre ki volt fizetve.

⭐ Stella

(#3637) koxx válasza radi8tor (#3636) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez esetben csak közjegyző előtt kötnék ilyen értékű szerződést, mert ha bzmeg van mint a fenti esetben akkor azonnal végrehajtható és nincs kifogásgyár.

(#3638) mikrofon válasza koxx (#3637) üzenetére


mikrofon
addikt

gondolom sok fotós és videós elmenne közjegyzőhöz, és sok ügyfél kifizetné a közjegyzőt....
Sokkal életszerűbb egy ilyen csoportos precedens értékű per, ahol nem csak az átverést, annak előre eltervezett mivoltját, károkozást esetleg szándékosságát kutatják, hanem még azt is hogy minden más előírásoknak és a szabályoknak megfelelő volt-e. Majd kapnak a jelentős mértékű büntetést.
Egy-két ilyen per után szerintem "magától" tisztulna ez a szakma is......
De ez a lehetőségek hazája.... Itt mindent lehet....

(#3639) kovsol válasza mikrofon (#3638) üzenetére


kovsol
titán

Magyar jogban nincs precedens.
De ettől még egy ilyen per elrettentő erővel bírna valószínüleg.

May the Force be with you!

(#3640) koxx válasza mikrofon (#3638) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha nem jön el akkor nem kötök vele szerződést. Amúgy meg elenyésző a teljes büdzséhez képest egy közjegyzői díj (~30e ft) a fotós meg mennyi is?
Nálunk nincs precedens jog.

(#3641) Freddy76


Freddy76
addikt

Nem értem, miért kellene a munka elvégzése előtt fizetni? Igaz, hogy én régen házasodtam, de mindenki foglalót/előleget kapott, a többit a munka végén - a fotós (aki nem volt kis név a szakmában) a munkadíj kb. 80 %-át akkor kapta meg, amikor átadta a képeket.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3642) Lassú Víz válasza Freddy76 (#3641) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Jó, de nálad ügyvédi letétben volt a munka ellenértéke. :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#3643) mikrofon válasza koxx (#3640) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem precedens jog-ra gondoltam, hanem precedens hírértékre.....

(#3644) Roachy válasza koxx (#3635) üzenetére


Roachy
senior tag

Ez az előre fizetés dolog elég bonyolult itthon.
Én alapvetően foglalót szoktam előre kérni, a maradék összeget pedig az elkészült anyag átadása után.
Ehhez képest esküvőn 70-80%-ban még aznap egy borítékban ide is adják és azzal indokolják, hogy a többieket is akkor fizetik ki amúgy is.
Ez az egyik, a másik meg ha ilyen gond van és perre kerül a sor, akkor igazából jogilag az a jobb, ha már egy kifizetett szolgáltatás nincs teljesítve. Mert ha nincs még kifizetve, akkor nehezebben vonható felelősségre a nem teljesítő szolgáltató és megúszhatja egy ejnyebejynével, míg a párnak bár nem került pénzébe, de nem lesznek képei sem.
A közjegyző, meg teljesen életszerűtlen, de ha bármelyik megrendelő kérné, akkor engem nem zavarna. De nyilván csakis az ő költségükre.

[ Szerkesztve ]

(#3645) qnadam


qnadam
veterán

schawo, legalább jók lettek a képek, amiket kaptál?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3646) schawo válasza qnadam (#3645) üzenetére


schawo
titán

A képek egész jók. Azzal nem lennék elégedetlen. A fotóalbumot még nem kaptam meg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3647) duni84 válasza koxx (#3640) üzenetére


duni84
aktív tag

életszerűtlen. erre vannak a szerződések, meg a polgári peres eljárások (akinek van hozzá türelme. akinek nincs, annak még mindig ott van némi kápéért cserébe a klasszik kétajtós szekrény megoldás).

ha így lenne, akkor velem 100-ból 98 ügyfél sohasem szerződött volna, mert az ügyfél-szolgáltató idejét még össze lehet kötni egy találkához (az utóbbi években sokszor viszont az is elég sokszor online zajlik, mert ritkán van, hogy egy országban van egyszerre a két fél. ha mindezt még egy random közjegyző munkaidejéhez is kéne igazítani, akkor az szinte lehetetlen. tényleg ott van egy 8 oldala szerződés, minden részletezve, könnyen értelmezhető, aminek a mentén bármelyik fél elindulhat a polgári peres úton utólag, ha nem lenne felhőtlen a kapcsolat.

btw (#3644) Roachyhoz hasonlóan az előleg + teljesítés után utalja a maradékot megoldás híve vagyok, mert mondjuk hazainduláskor még nem fog senki sem nekiállni számlát gyártani egy kézbe nyomott boríték alapján. (aztán megy nagy kerek szemmekkel a csodálkozás, amikor a "de nekem nem kell számla" mondatra az a válasz, hogy "nem is neked kell, hanem azért, hogy én aludjak nyugodtan, amikor megérkezik a menetrendszerű nav ellenőrzés")

#metszéspontok

(#3648) belovary


belovary
senior tag

Ez nagyon durva... Baszki! A becsületes, meg korrekt emberek meg örülnek ha van melójuk, és azt is kevesebb pénzért vállalják. Az ilyen trógerek meg ki sem látszanak a melóból...
Azért írtam többes számban, mert nem csak ő csinálja ezt. De akit személyesen is ismerek, a mai napig fullon van. Hiába van kegyetlen rossz híre a környéken, mégis őt kérik fel. Mert hát ő már ezer éve ezt csinálja jeligével. Ócska gondolkodás... Az alkesz, munkájára igénytelen vízvezetékszerelőt sem hívom ki hozzám, hiába csinálja 30 éve.

(#3649) belovary


belovary
senior tag

3-án voltam esküvőn. Már 8-án rám írt a pár, hogy gondolják, hogy még nincs kész, de hogy lehetne 1-2 képet? Aztán hétvégén is rám írt a hölgy, hogy úhhh már nagyon várja. Csak ennyit. :D Ma meg a pasi, hogy nem sürgetni akar, csak hogy kb mire lesz meg, hogy mivel számoljanak. :U Persze frankón lekommunikáltam, hogy zajlik a szitu, meg a szerződésben is valami jó hosszú időt adtam meg. De ez ilyen... Azonnal, azonnal! :D Na persze nem fogom elhúzni 1 évig, de nem is 1 hét alatt csapom össze. :) Gondolom nektek is sok ilyen sztori van, csak hogy egy ilyen pár mit csinálna mondjuk 5 hónap után??? ;]

(#3650) koxx válasza belovary (#3649) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"egy ilyen pár mit csinálna mondjuk 5 hónap után???" Duna, betoncsizma, haleledel :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.