Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Roachy válasza belovary (#3050) üzenetére


Roachy
senior tag

Akkor fotózz drónnal. :DD Beltérben kicsit macerás, de megoldható.
Vagy vigyél magaddal egy asszisztenst, aki cipel mindent helyetted. :))

(#3052) Roachy válasza belovary (#3050) üzenetére


Roachy
senior tag

Egyébként az öv, nadrágtartóval kombinálva már nem olyan gáz. ;)

(#3053) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Legalább a személyleírással nem kell fáradniuk a rendőröknek, mert tuti van a figuráról legalább 1000 kép. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3054) topikk válasza *Ropi* (#3053) üzenetére


topikk
senior tag

Legalább a nászéjszaka megvolt? :D

(#3055) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Vetnétek egy pillantást kérlek erre a weblapra? Ez a minőség Magyarországon milyen árkategóriát képvisel?
Mit lehet ezért elkérni?
Felkértek odahaza két esküvőre jövőre. Nem igazán tudom milyen árat kellene mondanom.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3056) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Látom nagyon pörög ez a topik. :D

(#3057) cOxeR válasza Teasüti (#3056) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ennyi képből ami itt van fent? :N
Gyenge közép kategória így átlapozva gyorsan, egy-egy teljes sorozat alapján lehetne bármit is mondani, ami igazán releváns.
Az ár meg... mivel elég - finoman fogalmazva - kaotikus az országban, ezért 70-200 között bármi is lehet, kérdés mit akarsz... pénzt is keresni, vagy csak "fotózgatni". :)
Felszerelés/csomagtartalom(rendelkezésre állás, egyéb szolgáltatások)... itt is aztán van minden. :) Az ingyen jegyes fotózás... meg album az árban. (többnyire olcsó 7-8 ezer forintos fine artnak eladva) Szóval nehezet kérsz. :)

(#3058) Teasüti válasza cOxeR (#3057) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Privátban esetben megadhatok egy kliens oldal hozzáférést, ha az segítene a megítélésben. :R
Pénzt nem MO-n szeretnék keresni, de ha megtérülnek a költségeim, esetleg marad egy kis zsebpénz akkor már boldog lennék. Ez durva becsléssel olyan 100-120k kiadás nekem, hogy ezért hazamenjek. Mikor mennyiért sikerül kifogni a repjegyet.

A gyenge középkategória nem is hangzik rosszul, tekintve hogy nincs vmi nagy fotós múltam. :))

[ Szerkesztve ]

(#3059) Teasüti válasza Teasüti (#3058) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah igen, egy teljes nap rendelkezésre állást kell érteni, extrák nélkül. Online galériába mennek a képek, ahonnét letöltheti a nép. Webshop-ban van lehetőség rendelni nyomatokat, de minden ilyesmi a szerződés kiterjesztése lenne csak. Egyelőre csak az elvárható minimumot nyújtom szolgáltatás terén.

(#3060) *Ropi* válasza cOxeR (#3057) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó, hogy nem 16-35-öt mondtál, vagy fix 14-et. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3061) *Ropi* válasza Teasüti (#3059) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezzel a képi világgal én Németországban próbálkoznék, ott kajálják.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3062) Teasüti válasza *Ropi* (#3061) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem beszélek németül. :))
MO-ra se jövök alapjáraton. Ez a kettő is ismerős vagy családtag. Idegen esküvőre nem jönnék haza.

Jah, nekem nagyon bejön a matte film hatás lágy fényekkel. Most ezt a korszakomat élem. :D

[ Szerkesztve ]

(#3063) cOxeR válasza *Ropi* (#3060) üzenetére


cOxeR
Ármester

Van az a csoportosulás, ahol a 8mm-es halszem szinten megy egymás gyilkolászása... és sose fognak előbbre jutni, mert az a fontos, hogy legyen 40 esküvő és a szakmabelieket húzzák le, mert az árszínvonalukat képtelenek emelni. Igazi jó magyar piac. Egy "szaros" segédmunkás többet keres és van arca elkérni. Mondjuk a munka színvonal az azonos, ez is tény sok esetben. :)

(#3064) Teasüti válasza cOxeR (#3063) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezeket az utalásokat nekem is értenem kéne? :))

(#3065) *Ropi* válasza Teasüti (#3064) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én sem értettem, pedig nekem elvileg illene. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3066) Teasüti válasza *Ropi* (#3065) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem a 16-35 se jött át, bár nem nekem ment így kussoltam. :DDD
Ha azt a Mátyás királyok számában kell érteni, akkor úgy van értelme.
De ha objektív fókusztávolságban, akkor wtf. :C

(#3067) *Ropi* válasza Teasüti (#3066) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Ha azt a Mátyás királyok számában kell érteni, akkor úgy van értelme."

Persze, hogy abban. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3068) cOxeR válasza *Ropi* (#3065) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nyócezerért a Zannyát is eladja... a kollégával szemben. :)

(#3069) Teasüti válasza cOxeR (#3068) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyébként én úgy tudtam, hogy olyan 100 körül indul a piac. És ott vannak azok az amatőrök, akikről beszélsz.
Legalábbis nekem ez a kép alakult ki, de nem vagyok tájékozott a magyar fotós piacon.
Van olyan elvetemült, aki bevállal egy esküvőt ennél lényegesen olcsóbban? Ez már a horror sztori lesz (a pár részéről). Én itt nyugatabbra is mindig azt hallom mindenkitől, hogy mennyire megbánták (utólag) az olcsó fotóst. Meg a megkérdezettek 100%-a bánja, hogy felkérték a családtagot vagy ismerőst, akinek a kezében láttak kamerát de amúgy nem csinált még esküvőt.

[ Szerkesztve ]

(#3070) *Ropi* válasza Teasüti (#3069) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, a 100 még bőven a gyanúsan olcsó kategória, 200 körül indul a biztonságosnak mondható középmezőny alja (a legtöbb versenyzővel), ott már talán nem orosz rulett - persze nem minden az ár, mert lehet valaki relatíve drága, de legalább (o)rossz is...350 fölé csak akkor tudsz menni (itthon), ha vagy valami nagyon egyedit csinálsz, vagy nagyon jó kapcsolataid vannak.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3071) Teasüti válasza *Ropi* (#3070) üzenetére


Teasüti
nagyúr

vagy valami nagyon egyedit csinálsz
Na olyan nem hiszem, hogy létezik. Esküvőben legalábbis, hisz a recept mindig ugyanaz. FPV drónt tudnék még elképzelni videó fronton, ami most trendi és tuti senki nem csinált még esküvőt olyannal. De abban meg semmi varázs nincs. Hacsak nem a Red Bull szponzorálja az eseményt. :C

Komolyra fordítva én itt max ilyen Sails Chong féle fine art-ot tudok elképzelni, de azt meg stáb nélkül one-man-band felállásban esélytelen kivitelezni. Meg nem tudom mennyire népszerű MO-n a trash the dress fotózás? Persze nem a magyar rög valóságra gondolok, vmi tanyasi szociófotóval, ahol a menyasszony a leteperi a disznót a sárban...
Bár biztos ütne az a kép. :C

[ Szerkesztve ]

(#3072) *Ropi* válasza Teasüti (#3071) üzenetére


*Ropi*
félisten

"FPV drónt tudnék még elképzelni videó fronton, ami most trendi és tuti senki nem csinált még esküvőt olyannal."

Rossz úton jársz (mondom ezt úgy, hogy magam is kütyübzui vagyok :D): nem technikával kell megoldani, hanem fantáziával, mert a technika bárki által megvásárolható, viszont a know-how (ha jól manageled) nehezebben. cOxEr pl. tudna mesélni: ők honosították meg a vintage stílust Mo.-on, és szintén ők csinálták meg az első, ciklikusan változó enteriőrös stúdiót is, amit azóta a többiek másolnak.

A TTD úgy 10 éve lejárt lemez. :N

Sails Chong nagyon látványos (hatásvadász) képeket csinál, de azoknak a kvázi divatfotóknak semmi köze az igazi esküvőkhöz, vagyis a belemenős riportképekhez, amiktől valóban élővé válik egy anyag. Ha megnézed egy modern esküvőfotós portfólióját, már nem ilyen "cukormázba ragasztott, eye candy látványpékség" képekkel van tele mint 5 éve, hanem túlnyomó részt elkapott pillanatokkal és érzelmekkel, amik nem ismételhetőek. Vagyis helyesbítek: külföldön, mert itthon eléggé le vagyunk maradva a világ többi részétől, ebben a tekintetben (vizuális kultúra) is...

Inspirációként nézegethetnéd a Mywedet és a Fearless oldalát, a hazai kollégák közül Koncsol Tündét, Rabloczky Andrást, Grazmelt (Graziano és Melinda Guerini-Temesi), Kölcsey-Gyurkó Sárát...A Spanyol és a Román (!) kollégák közt is nagyon sok kiemelkedő tehetség van.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3073) updog válasza Teasüti (#3071) üzenetére


updog
senior tag

"FPV drónt tudnék még elképzelni videó fronton"

zzzzzzzzzzakarodejózsitzzzzzzzzzzzzigenzzzzzzzzzzzzzzz ;]

Tudom hogy nem erre gondoltál, de ez jutott eszembe :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#3074) Teasüti válasza *Ropi* (#3072) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A candid képek, mint ez is?
(Ezt a mesterem lőtte.)

Na azok azok, amiket nem rakok ki portfólióba - csak és kizárólag a párról. :K
A vendégekről viszont szinte csak candid képeket szokás lőni mifelénk. A sorozatokban van sok, de nyilván egy weboldalt nem a vendégekkel akarok eladni, hanem a menyasszonnyal és vőlegénnyel. Azok közül is a kreatívokkal elsősorban. :)

[ Szerkesztve ]

(#3075) Teasüti válasza updog (#3073) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ezen beszarok. Majdnem kiköptem a reggelimet. :C

(#3076) *Ropi* válasza updog (#3073) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy esetleg:

zzzzzzzzzz...akarodejózsit...zzzzzzzzzzzz...ig...csatt-zzziüüüúúú...szedjétekmárkiamenyasszonyhajából! ;]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3077) *Ropi* válasza Teasüti (#3074) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehetsz zseniális a kandikamerás képek készítésében, de ha nem teszed ki őket a weboldalra, akkor erről senki sem fog tudni - és a párok egyre többször kifejezetten az elkapott pillanatokat kereső fotósokat keresik (az árajánlatkérések nagy százalékában deklaráltan kihangsúlyozzák). Ha nem látja a portfóliódban, tovább lép a következő versenyzőre: buktál egy potenciális ügyfelet. Szerintem add meg az esélyt magadnak (egy jó fotós nem csak attól jó fotós ahogyan fényképez: az is legalább annyira számít, hogy hogyan válogatja a képeit)! :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3078) Teasüti válasza *Ropi* (#3077) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hmm, ezek jogos érvek. 🤔 Nyitok egy mappát a candid képeknek majd. :R

(#3079) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Vissza a múltba... :D

Azon csodálkozom, hogy miért nem Huey Lewis & News volt az esküvői zenekaruk. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3080) Lassú Víz válasza *Ropi* (#3070) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Én biztosan nagyon egyedit tudnék csinálni. Az utolsó képen a menyasszony épp megfojtja a fotóst a többi miatt... :DD

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#3081) *Ropi* válasza Lassú Víz (#3080) üzenetére


*Ropi*
félisten

A többi fotós, vagy a többi menyasszony miatt? :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3082) Lassú Víz válasza *Ropi* (#3081) üzenetére


Lassú Víz
őstag

:DDD :DDD
A többi kép miatt. :P

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#3083) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Gagyik a képfényező gépeink: az 1993-as Doom az 1998-as Kodak DC260-on. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3084) Teasüti


Teasüti
nagyúr

(#28611) *Ropi*
Beavatnál kérlek a protokollba, hogy technikailag milyen workflow-t kell követnem, ha nyomtatásra szeretnék kidolgozni képeket? :R

(#3085) *Ropi* válasza Teasüti (#3084) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az attól függ, hogy milyen programmal dolgozol, és milyen médiumra kerül: nincs mindenre is jó, általános válasz.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3086) Teasüti válasza *Ropi* (#3085) üzenetére


Teasüti
nagyúr

LR CC, és fotólabornak lenne beküldve sRGB-ben. Hogy ők mit kotyvasztanak ki belőle, azt elképzelni se tudom. Egyelőre csak vásznakat nézegettem, mert az a sztenderd igény. Fotóalbumon kívül persze, de arra speciel még nincs pályám (UK).

(#3087) *Ropi* válasza Teasüti (#3086) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendszeresen kalibrálod a monitorod? Mivel?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3088) Teasüti válasza *Ropi* (#3087) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A kérdésem arra vonatkozik, hogy vannak-e technikai követelmények magában a képkidolgozásban/eljárásban és a formátumokban. Vagy csak export jpeg és beküldöm a labornak, mint normál digitális szállításnál a megrendelő részére?

(#3089) Roachy válasza Teasüti (#3088) üzenetére


Roachy
senior tag

A labort kell megkérdezni, hogy milyen fájlt fogadnak és milyen technikai követelményekkel.

(#3090) *Ropi* válasza Teasüti (#3088) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem véletlenül kérdeztem a kalibrált monitort: az a nulladik lépés, mert egyébként nem azt kapod vissza a laborból, mint amit a monitorodon láttál szerkesztés közben.

Aztán következik az amit Roachy írt, aztán meg a többi. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3091) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Legyek őszinte én vmi ilyen választ vártam, nem visszakérdezős labda dobálós játékot.
[link]
Tehát e szerint be kell szereznem az icc profilt, amit betöltök LR-be és match-elnem kell a képeket az icc profilhoz odafigyelve, hogy a monitor és a nyomtató gamutjából se lépjek ki.
Ez így egyelőre megteszi. Feltételezem a labor rendelkezésre bocsájtja az icc profilt. :F
Gondolom ez általánosan érvényes eljárás vászonhoz és albumokhoz is.

[ Szerkesztve ]

(#3092) Roachy válasza Teasüti (#3091) üzenetére


Roachy
senior tag

Ha icc profilt kérsz, akkor ott viszont tényleg durván alapfeltétel és hatványozottan fontos a pontosan kalibrált, széles színterű monitor.
De ha igazán biztosra akarsz menni a végeredményt illetően, kérjél próbanyomatot.

(#3093) Teasüti válasza Roachy (#3092) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem vérre menő dolog, csak még sosem rendeltem nyomtatást. Azt se tudtam mit kell tennem pontosan, ha most egy kliens kérne tőlem egy vásznat.
Ezen a szinten a "close enough" bőven megteszi. Igazából nekem kell tetszenie a végeredménynek, az átlag kliens örülni fog bárminek, amit kap... Monitorból egyelőre sRGB van csak, bár kalibrált az igaz (boltban kalibrálták, ha nagyon tudni akarja vki).

[ Szerkesztve ]

(#3094) Roachy válasza Teasüti (#3093) üzenetére


Roachy
senior tag

Akkor a legjobb, ha csináltatsz próbanyomatot, ne tökölj soft proofing-al, meg icc profilokkal. Vagy esetleg kérdezd meg a labort, hogy ellenőrizheted e az ő monitorjukon a színhelyességet, de a próbanyomat a tuti.
Kalibrálni meg igazából a te rendszereddel és videókártyáddal kell, nálad és olyan fényviszonyok között ahogyan dolgozol. Persze a bolti kalibráció is már több mint a semmi.

(#3095) schawo


schawo
titán

Mennyire gyakori jelenség az esküvőfotósok körében, hogy egy esküvő után 4 hónappal sem látunk még egy kurva bitnyi képet sem? Normális, hogy mindig csúszik a határidő, és 4 hónap múlva már ott tartunk, hogy csak ígéretek jönnek, hogy még várjunk türelemmel, további határidő nélkül?

Akit érint a dolog, az tudja, most a többiektől várom a választ.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3096) Teasüti válasza schawo (#3095) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi áll a szerződésben?
Én 4 hétre írom a szerződést. Akivel dolgozok ő asszem 8 hétre írja a szerződést. De ha nem egy sűrű nyári időszakról van szó, akkor egy hét alatt el szoktak készülni a képek.

Persze ez teljes állásban értendő.
4 hónap alatt még a videósok is el szoktak készülni.

[ Szerkesztve ]

(#3097) m3ss válasza schawo (#3095) üzenetére


m3ss
veterán

en 3 hetes atadassal szoktam vallalni, 4 honap az elegge felhaborito :)
multkor kestem 1 hetet talan es adtam +1 fotokonyvet ajandekba.
fotoztam utolagos kreativot egy parnak akik fel evvel eskuvo utan konyorogtek a nagyon befutott, workshopokat is tarto jo nevu fotosuknal, hogy kapjanak mar par kepet.
azert 4 honap semmikepp sem normalis, volt multkor vmi hasonlo poll egy fotos csoportban, ha jol emlekszem 1-6 het koruli atadast vallaltak legtobben.

engem az erdekelne, hogy kollegak hogy oldjak meg a csuszasokat. mar agyalok egy ideje, hogy bele kellene foglalni a szerzodesbe, hogy keses eseten az o fotozasi idejukbol veszunk el. kar, h nincs statisztikam, de az ugyfelek legalabb fele 15-30 perceket kesik egy csaladi/kreativ akarmilyen fotozasrol. forgalom, gyerek, ruha, smink vmi mindig van...beleszamolva azt, hogy en 99%-ban hamarabb erek oda, hogy veletlen se kessek el..altalaban ott malmozok fel-haromnegyed orakat. 2 oras fotozasnal annyira nem kenyelmes ez...de az ugy meg eleg hulyen venne ki magat, hogy ugy kezdjuk a fotozast, hogy siessunk mert fel oratok mar elment bocsi.. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#3098) Teasüti válasza m3ss (#3097) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Második részéhez: ez engem is érdekel. Engem ültettek is fel így...

(#3099) schawo válasza Teasüti (#3096) üzenetére


schawo
titán

4 hónap a szerződés szerinti határidő. Ami épp most telik le. És anyag helyett csak újabb homályos határidő érkezik (valamikor év elején).

Tehát akkor ez nem szokásos ügymenet. Köszi mindenkinek, most csak ennyi érdekelt volna.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3100) m3ss válasza schawo (#3099) üzenetére


m3ss
veterán

azt hittem nem lesz a szerzodesetekben ilyen. akkor viszont nem ertem, ha alairsz egy 4 honapos atadasrol szolo szerzodest, akkor miert csodalkozol, hogy meg nem kaptal kepet ha nem telt le a 4 honap? :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.