Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Freddy76 válasza Roachy (#3699) üzenetére


Freddy76
addikt

Mondjuk ha beüt egy olyan napvihar, amely nullázza az informatikai eszközöket és az adatokat is, engem nem nagyon fog vigasztalni a tudat, hogy van szép fotókönyvem :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#3702) mikrofon válasza Roachy (#3699) üzenetére


mikrofon
addikt

"valódi börkötés, dombornyomott valódi arany betűk...."
Jah ha rengeteg pénzem lenne se ilyet választanék .... Azért ez már a giccsparádé bőven , de ezek szerint még ez is meg lehet fejelni "lapszélek aranyozása, fém csatt, fa doboz... "...
Jót röhögtem mikor ezt elképzeltem az igényesen letisztult nappalinkban....
Fogat is lehet aranyból készíttetni, meg a wc-kefe is lehet aranyból és selyem majom farok szőrzetből készült kefefejjel.

Ha nekem minden ízléstelenségetb mutatna a kiszemelt fotós ott is hagynám egyből...
Biztos jól mutat egy öreg kódex-eket tartalmazó könyvtár egyik polcán.....

[ Szerkesztve ]

(#3703) Roachy válasza Freddy76 (#3701) üzenetére


Roachy
senior tag

Szerintem akkor bármilyen kézzelfogható képnek örülni fogsz ami megmaradt a múltadból. ;)

(#3704) Roachy válasza mikrofon (#3702) üzenetére


Roachy
senior tag

Komolyan, ennyire szeretitek a sehova nem vezető vitát, hogy mindenbe bele tudtok kötni? :W Ez csak szőrszálhasogatás, aminek semmi értelme.
Csupán leírtam, mi az ami miatt több százezer forint is lehet egy fotókönyv és nem mint követendő példa.
Lehet csinálni a régi módszer szerint is, veszel egy fotóalbumot 3000-ért, Copy Generalban kinyomtatod a képeket és szépen egyenként beragasztod. Végül is az is egyedi és handmade.
Vagy az igényesen letisztult nappalidban meg bőven jó lesz neked, ha az igényesen letisztult Macbookodon tárolod a képeidet. Nekem aztán tökmindegy.

(#3705) belovary


belovary
senior tag

Én már nem foglalkozom nyomtatással, meg könyvvel. Tök felesleges. Most is rákérdeztem, erre jaaaa nem kell, majd a DM-be kinyomtatom ami kell, meg ott tudunk könyvet is csinálni olyat amilyet szeretnénk. Ez már a sokadik. Szóval nem is lesz benne semmilyen formában a csomagokban már. Most ott tartunk, hogy sokkal fontosabb egy fotobox amivel bohóckodhat a nép. Ahol most voltam, szinte meglepően konstatálták hogy nekem nincs ilyen masinám. Mondtam nekik milyen anyagi vonzata van egy ilyen bérlésnek, erre vettek egy Instax-ot, csináltattak minden féle kelléket hozzá, több csomag filmet hozzá, stb... Nem tudom mennyibe volt nekik, de kétlem, hogy olcsón kihozták. De szinte ez volt a legfontosabb.
Ok, a profi fotobox szerű dolgok, azok tényleg jópofák. Múltkor egy esküvőn volt. Egy iPad Pro, a körül egy körfény, állványon, és rengeteg kellék. Az iPadan a program baromi jó volt, egyszerű, és gyors. Sok részeg is totál lazán tudta kezelni. Na de ok, maga a cucc mennyi... Horror... Csak a bérlése is...

(#3706) mikrofon válasza Roachy (#3704) üzenetére


mikrofon
addikt

Valamit benéztél, mert nincs MacBook-om és amúgy semmilyen apple termékem. De ez teljesen mindegy is. Nekem nem ez jelenti az igényes letisztult ízlést, de nem is a 3000-es (gondolom HUF-osra és nem eurósra gondoltál) fénykép albumba beragasztott képet. Nagyon elegáns és ízléses fotókönyvek lattamár, egyszerű és letisztult kinézettel, minőségi nyomdából, laborból... Én erre gondoltam.

(#3707) mikrofon válasza belovary (#3705) üzenetére


mikrofon
addikt

Azért amikor egy ilyen dm-s párnak a csomagjába a tudtuk kívűl beárazól egy közepes minőségű vagy egy egyszerű de igényes fotókönyvet, majd a végén a kezükbe nyomod és azt mondod nagyon szimpik és cukik voltak, jóvolt velük dolgozni ezért itt egy ajándék... leesik az álluk és ez egy elég jó reklám és referencia.
Persze ennek akkor van igazán jelentősége, ha tudod hogy az ismeretségi körükből kerülhet ki új ügyfeled és azért lehet velük dolgozni....

(#3708) Neck válasza Roachy (#3699) üzenetére


Neck
veterán

60-100 ezerért kutya közönséges, normálisan kinéző, szépen bekötött fotókönyvet akartak adni. Ezt szeretném 20-30 ezerért megvenni. Nem azért, hogy 100 év múlva lapozgathassam, (ugyanis akkor már maximum a dédunokám fogja ;] ) hanem csak simán emlékbe, illetve ajándéknak.

Erre először ezt írod:

"A 60-100 ezer még csak nem is kirívóan sok, az kb átlagár, egy már minőségibb, de extrák nélküli könyvért."
Aztán meg ezt:
"de ezeknek az albumoknak az ára a felhasznált anyagok, az extrák (valódi börkötés, dombornyomott valódi arany betűk, garancia, akár a lapszélek aranyozása, fém csatt, fa doboz stb...), az igényes és precíz kézimunka (könyv kötészet) miatt ilyen magas és mert teljesen egyedi szerkesztés, nem egy sémába illesztett tömegtermék."

Nekem a lapszélek aranyozása, a bőrkötés, meg a fém csatt és fadoboz eléggé extra.
Ezért mondjuk ki is adnék 60 ezret, magamnak :B

A napvihart meg kérlek ne magyarázd meg jobban, majdnem ráköhögtem a sört a klaviatúrára. :D Tisztában vagyok vele, hogy nem egy tűzgolyó, sőt, azzal is, hogy egy átlag napvihar meg se kottyan semmilyen háztartásbeli elektronikai eszköznek. :)
De nem is kell, mert én is vesztettem már adatot (nem napvihar miatt :DDD) és, mint mondottam, szeretnék is fotókönyvet, csak megfizethető áron.

Tényleg nem kötözködni akartam, csak komolyan érdekel, hogy egy átlag fotókönyben mi kerül 60-100 ezer forintba.

Szóval, ha valaki tud olyan szolgáltatót, aki:

-Normális kötéssel (nem olyan, amit 3x kinyitok, és peregnek a lapok belőle)
-Normális kemény borítóval
-Normális átlag matt / fényes lapokkal

csinál fotókönyvet 20-30 ezer körül, kérem írja meg (ha létezik)

:R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#3709) Roachy válasza mikrofon (#3706) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem néztem be, inkább sztereotipizáltam. A Steve Jobs rajongók használnak előszeretettel ilyen kifejezéseket, hogy igényesen letisztult.
Megnéznék egy 3000 eurós beragasztós albumot, az mit tudhat... :))

(#3710) Roachy válasza Neck (#3708) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem tudom neked ki és milyen fotókönyvet akart 60-100ezer forintért eladni, már az árazás is fura. Mitől 60 és mitől 100ezer ugyanaz a könyv, azért ezek elég tág határok. Lehet ő tényleg le akart húzni.
De egy igényesebb album, bőr, arany, meg egyéb sallangok nélkül, de időtálló, kézi kötéssel és labortechnikával, minőségi és szintén időtálló papírra előhívott fotókkal, egyedi szerkesztéssel, méretekkel és lapszámmal tényleg kb ez a 60-100 ezres kategória.
Sallangokkal együtt meg akár több százezres ár is lehet, erre gondoltam.
Az sem mindegy, hogy te keresel céget aki megcsinálja, vagy a fotóson keresztül kapod az ajánlatot.
Hogy elpusztítja a napvihar, vagy hogy 100 év múlva is lapozgathatom?
Ez a kérdésed nem éppen arra utalt, hogy tisztában vagy a napvihar jelentésével. ;)
Ha olcsó, de ár/érték arányban jó könyvet akarsz, akkor őket ajánlom. Kimondottan olcsó, és ahhoz képest meglepően jó is.

[ Szerkesztve ]

(#3711) topikk válasza Roachy (#3710) üzenetére


topikk
senior tag

Egy viszonylag kedvező árú választás, de minőségben a legjobbak között van egy ilyen pl. (a papírra értem a magas minőséget)

Persze a minőséggel nem arányosan nő az ár, hanem kis javulásért sokkal többet kell fizetni amint a luxustartományba érkezel (mindennel így van ez).
Pl. a szintén Hahnemühle bőr album (csak a tok) több mint 40 000 Ft, és meg kell venni bele a papírt ami szinten 35 ezer...
Hozzá a nyomtatás, munka vele, simán el tudom képzelni a 100 ezres végső árat.

Én nem dolgozom ebben az esküvői iparban, de otthon nyomtatok (Canon Pro 100) és ebayről szoktam olcsón vadászni jobb papírokat. Érezni / látni lehet a különbséget.

(#3712) belovary válasza mikrofon (#3707) üzenetére


belovary
senior tag

Volt ilyen. A válasz, ők ilyet nem kértek, és inkább számoltam volna le az árát a teljes összegből. Hiába magyaráztam hogy ez ajándék, meg nem volt a csomagba. Egy barátom csinálta amúgy aki ilyenekkel foglalkozik, és nekem is kedvezményes volt, de így sem olcsó. Csodaszép volt. Felrobbant fejjel jöttem el tőlük, mert kb úgy nézték át, mintha egy Szuperinfót lapozgattak volna. Sajnos tudomásul kell venni, hogy sok embernek a DM, Müller, Cewe, stb... is totálisan elég, sőt, nem is kell sokaknak. Amikor már csak azt mondják, hogy neki elég ha a telefonra átküldöm? Á, hagyjuk is. Szóval mivel egyre több az ilyen "kérés" én inkább nem is készítem ki magam miatta. Max ha felvetődik, esetleg akkor belemegyek a szituba, de amúgy nem.

(#3713) mikrofon válasza belovary (#3712) üzenetére


mikrofon
addikt

Azta... Úgy tűnik mindig van lejjebb....

(#3714) Lassú Víz válasza Roachy (#3710) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Köszi a linket. Sajnos csak raszteres állományt fogadnak, de legalább meg lehet csinálni rendes szerkesztő programmal is a könyvet, nem csak a webes dobáljuk bele a képeket program az egyetlen lehetőség.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#3715) belovary válasza mikrofon (#3713) üzenetére


belovary
senior tag

Sajnos... komolyan... már nem is tudom mikor csináltam nyomatot fotózás után... Talán 2018 karácsonyi képek.... nem... még 2019-es farsangi kitelepülésemnél... Azóta nem, de az is speckó, mert ugye ott maga a kinyomtatott képet vették meg mint termék. Szóval durva szinten nem kell senkinek. :D Amúgy most magam ellen fogok beszélni, de amúgy meg azt veszem észre, mintha kezdődne egy visszafordulási folyamat, mintha egyre nagyobb igény lenne újra a régi albumok iránt. Amúgy én régóta nyomom ezt, hogy visszatérnek, mert kizárt dolognak tartom, hogy valaki a telóján, vagy gépen több ezer,, vagy akár több tízezer képet végig fog valaha is nézni az életben. Annyi képet gyárt mindenki, hogy az valami vicc...

(#3716) Roachy válasza Lassú Víz (#3714) üzenetére


Roachy
senior tag

Milyen fénykép az ami nem raszteres? Mihez kell vektor?

(#3717) qnadam válasza Roachy (#3716) üzenetére


qnadam
veterán

mindenhez, ami nem a fénykép. szöveg, grafikai elemek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3718) Roachy válasza qnadam (#3717) üzenetére


Roachy
senior tag

Oké, de egy labortechnikával készülő fotókönyvről beszélünk. Raszterizálni kell és ennyi. Itt nincs szükség végtelen nagyításra és műszaki pontosságú élekre.

(#3719) zazahoho


zazahoho
őstag

Szeretném kérdezni , hogy ki milyen webgalériát használ?
Ki milyen szempontok szerint választ?
Gondolnám legfontosabb szempont a stabil, és gyors működés.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#3720) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

Most olvastam az FB-n, hogy a házasságkötő teremben videóra kell venni, hogy kik vannak bent, a felvételt pedig le kell adni. A fotós nincs az engedélyezett személyek listáján. :F Ez így elég szívás. Gondolom mostanság csak az házasodik akinek valamiért nagyon kell a papír. Pl. koraszülött a gyerek. Igen, esküvő után 5 hónapra.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#3721) qnadam válasza zazahoho (#3719) üzenetére


qnadam
veterán

ugyan nem nagyon csinálok esküvőt, és ha rendezvényanyagot adok le, általában csak egy zipet küldök, de ha mégsem, akkor a google drive miatt még senki nem panaszkodott.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3722) zazahoho válasza qnadam (#3721) üzenetére


zazahoho
őstag

Eddig Google drive volt amit használtak, de szeretnének tovább lépni, ezért gondoltam megkérdezem itt. :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#3723) cOxeR válasza zazahoho (#3722) üzenetére


cOxeR
Ármester

Smugmugot használnak sokan, én meg nem vagyok galéria párti... szóval nekem saját tárhelyen vannak az átadott anyagaim is és nem galériázok senkinek, semmit, én válogatok és azt kapják, nincs beleszólás, nézegetni meg tudják letöltve is, így a tárolás sem tart örökké, hanem az online elérhető anyagok 1 hónapon belül törlődnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#3725) qnadam válasza topikk (#3724) üzenetére


qnadam
veterán

az erdős kép tetszik (bár kicsit túl van húzva az én ízlésemnek), a robogós kép pedig szimplna kvajó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3726) zazahoho válasza qnadam (#3725) üzenetére


zazahoho
őstag

Csatlakozom, a robogós kép nagyon jó, viszont nekem a kisgyerekes sütis kép visz mindent. :)

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.