Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179301) Beni2360 válasza Dzsolo (#179298) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudom csak éppen ez jutott eszembe.
De a lényegen nem változtat a szolgaltatasert fizetni kell. És ha bele gondolsz a sok filléres szállítási költségekbe ez érthető. Oda vissza szállítási egyezmény van köztük, és gondolom minimális az oda szállítás. De erről kár tovább diskuralni, én már régen lezartam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#179302) Visormail válasza atyca (#179245) üzenetére


Visormail
addikt

Én írtam nemrég, hogy postás hozott házhoz egy csomagot, amiben 2 különböző alis eladó terméke volt és még pénzt se kért.

#179284 tonyrulez vagy nem lehet. Aliról rendelt dpd futáros csomagnál én is jártam úgy, hogy sms nem jött, a futár amikor kijött nem hívott fel, csak egy email jött előtte. Az emailt nem olvastam el, csak miután a futár már átállította a státuszt arra, hogy nem voltam otthon és ezért átütemezte másnapra. Másnap sem volt jó, de az emailben lévő link nem működött, mert hogy már át van ütemezve, ezért én nem ütemezhetem át, a másnapi emailben lévő linken ugyanez a szöveg, hiába nem volt még aznap a futár, soha többet nem működött, a 3. napon küldött sem. Szerencsére a futár száma ott volt, úgyhogy végül felhívtam, hogy jöjjön már x napon.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#179303) Nikaré válasza Dzsolo (#179298) üzenetére


Nikaré
őstag

Benzinkúton veszem mindig.
Még sem néztem, hogy ebben az esetben van e kényelmi díj?!

(#179304) lsebestyen válasza Nikaré (#179303) üzenetére


lsebestyen
addikt

Benzinkúton vett matricára nincsen kényelmi díj.

(#179305) Degeczi válasza Nikaré (#179303) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Milyen kényelem lenne ha kútra mész? :)

(#179306) azbest válasza Degeczi (#179305) üzenetére


azbest
félisten

keleti kényelem, nyugati izgalom [link] :DDD

(#179307) xeno204


xeno204
aktív tag

Sziasztok!

Érkezett egy ebay-es küldeményem, viszont az automatikus vámkezelés nem történt meg, a posta adatpótlást kér tőlem. A hiányzó adatokról konkrétumokat nem közöltek, viszont a kitöltendő nyomtatványon kérik tőlem az eladó/feladó adatait (név,cím,település,irányítószám,ország), ezeket honnan szerezhetném be?

(#179308) V/ válasza xeno204 (#179307) üzenetére


V/
titán

Annyit írsz amit a termék hirdetésnél megadott az eladó. Lehet hogy alul vannak elérhetőségi adatok, de rákattintasz a nevére és az adatlapon is lehet valami.
A hirdetésben az ár alatt ott az Item location, az általában a város és az ország. Az eladó neve ha mást nem találsz a regisztrált neve. Ennyit írsz.
Ha PayPal-al fizettél akkor ott is lehet adat.
Nem kell túl bonyolítani, hiszen egyrészt a küldemény címkén rajta van, az elektronikus postai küldeményadatokban szintén ott van és ezek a postások rendelkezésére állnak, nézzék meg és írják be oda ahova akarják. Komolytalan bagázs.
Mennyi volt az értéke (150 € alatt vagy felett) és fizetted-e az áfát? Mert akkor mást is kell nekik megadni.
Ez esetben nézz be az eBay topik Összefoglalóba és a 17.A. Ha a Magyar Posta újból kérné az áfát egy IOSS-os fizetésnél találsz ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#179309) xeno204 válasza V/ (#179308) üzenetére


xeno204
aktív tag

Elküldtem nekik a paypal számlát és a ebay visszaigazoló e-mail-t, de mivel már több napja nem érkezik meg a díjbekérő, és hívni sem hívtak, hogy valami gond lenne, gondolom ezt a nyomtatványt hiányolják.

[ Szerkesztve ]

(#179310) V/ válasza xeno204 (#179309) üzenetére


V/
titán

Azt eleve küldened kell mert anélkül semmit nem csinálnak és ahhoz mellékeled azokat amiket te beküldtél. Az egészet küldd újból.

(#179311) xeno204 válasza V/ (#179310) üzenetére


xeno204
aktív tag

Ok, a profilján semmit nem találok a China-n kívül, egyébként azt sem értem ha 2db termék van viszont azt én egy csomagban vettem és 1 db tételként fizettem ki, azt hogyan kellene feltüntetnem? ők darabárat kérnek, amit én nem tudok, eloszthatnám, viszont akkor az nem egyezne a számlával.
1.32 USD a csomag értéke, nem is értem az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#179312) V/ válasza xeno204 (#179311) üzenetére


V/
titán

Az eBay fizetési értesítő tételsorából indulj ki a 2 db akkor egy készlet (set) is lehet.
View ordet details, mert ha több különbözőt vettél ott a képes rész (bal oldalt) az a külön árakat mutatja és az van jobb oldat összegezve.
Az Item location-nál ott a város.

[ Szerkesztve ]

(#179313) xeno204 válasza V/ (#179312) üzenetére


xeno204
aktív tag

ez a konkrét termék, és még mindig nem találok semmit az országon kívül. [link]

[ Szerkesztve ]

(#179314) V/ válasza xeno204 (#179313) üzenetére


V/
titán

Értem.
Mivel az angol eBay-en regisztrált ott vannak az adatai
A neve: Jun You vagy junnyshop8988
Cím:
315 Hao Hong Yun Lu Lu Gang Dian Shang Xiao Zhen
322000 Yiwu
China
Phone:13566799932
Email:junyou8808@gmail.com

Ez 1 készlet kijelzővédő üvegfólia

(#179315) xeno204 válasza V/ (#179314) üzenetére


xeno204
aktív tag

Köszi. :R Néztem a co.uk oldalt is, de ott sem találtam a termék oldalán, pedig be vagyok jelentkezve. Nagyon el lehet rejtve ha még mindig nem találom, igaz nem vagyok tapasztalt ebay vásárló, és eddig nem is volt ilyenekre szükségem, de most ez eléggé elvette a kedvem az egésztől.

(#179316) FingR86


FingR86
őstag

Rendeltem egy olcsó kis horgász botot alirol.
RE***CN tracking számot kapott.
Meg is érkezett a kis vidéki postára.
A postás nem adta át mert hiányzott róla az a papír amivel kiadhatta volna. Vissza kellett küldeni az országos logisztikai központba. Eltelt pár nap és az imént kaptam egy üzenetet hogy feladtak a számomra egy csomagot, arufizetes összege 399ft.
Na most ezt ki kell, vagy ki tudom előre fizetni? Mert semmi erre utaló szöveget vagy linket nem találtam az üzenetben. Vagy csak majd kezbesiteskor fizetek ennyit a postasnak és kész?

[ Szerkesztve ]

(#179317) Aguinaga válasza FingR86 (#179316) üzenetére


Aguinaga
őstag

Át lett belföldi csomaggá minősítve, majd a postásnak fizetsz, mint egy árufizetéses csomagnál.

PSN: OldSlowhand74

(#179318) V/ válasza FingR86 (#179316) üzenetére


V/
titán

Ez biztos az lesz? Mert az eredeti is egy háznál kézbesítendő küldemény, nem kellene neki másik azonosító. Az első kiküldésnél lehetett volna online fizetni ha vámolós lett volna.
A nyomkövetést megnézve nem volt vámolás mielőtt a helyi postára került? Mert akkor elszúrták és ezért nem a 799 Ft-ot emlegetik.
De a legkisebb összeg amit fizetni lehet az ilyen küldeményeknél az 399 Ft, ha neked 399 Ft-ért házhoz viszik, mert itt az van írva akkor minek online fizetni? Persze a postásnak 400 Ft lehet csak adni, így 1 Ft a veszteség. ;]

[ Szerkesztve ]

(#179319) FingR86 válasza V/ (#179318) üzenetére


FingR86
őstag

Végig követtem a tracking számot. Nem volt semmi vamolasra utaló állomás. Ezért is volt számomra érthetetlen hogy hogy jutott el hozzánk vidékig úgy hogy nem történt rajta semmi vamolas. És amikor a postás nem akarta ide adni csak pislogtam :U :F

RE234277195CN

(#179320) Aguinaga


Aguinaga
őstag

Vannak bajok a postai rendszerrel, maradjunk annyiban

PSN: OldSlowhand74

(#179321) V/ válasza FingR86 (#179319) üzenetére


V/
titán

Ennél egyértelmű hogy nem volt automatikus vámolás és így oldották meg, az biztos hogy ha CN a vége azt vámolni kell, így most kivételesen a helyi posta a szabályok szerint járt el, mert ezt vissza kell küldeniük.
Akkor van gond ha ugyanezt egy belga vagy holland küldeménynél játszák el, mert az díj fizetés nélküli, hiába küldi vissza az NPKK-ba, onnan úgy fogják visszaküldeni hogy nem fizetős, de jó pár nap eltelik.

[ Szerkesztve ]

(#179322) azbest válasza V/ (#179321) üzenetére


azbest
félisten

uh az a cn-es is futott három kört nyíregyháza és az országos logisztikai központ közt a posta követője szerint, mint ahogy a németeket mesélték régebben :D Gondolom így törték meg a végtelen ciklust, hogy tettek rá magyar követési azonosítót.

Nekem múltkor egy u..cn-es meg úgy volt, hogy rögtön lejött szegedre, nem látszott a posta követési rendszerében se díjbekérés, se vámkezelés., akkor is karbantartás volt hétvégén Amikor bementem érte átvenni sms értesítés után, akkor mondták hogy 400 forint lesz és nem az ablaknál lévő kaszából adtak vissza, hanem külön gyűjtötték a pénzt (papírt kaptam róla, hátrament az ügyintéző nyomtatni azt hiszem).

De furák az emberek, mert előttem valaki nem vette át 400 forint miatt a közepes méretű kacatját... tőlem is szinte úgy kérdezte, hogy hát ezért fizetni kell, kérem -e... (hatásszünet)... mennyit? ... mindjárt megnézem... :D

[ Szerkesztve ]

(#179323) V/ válasza azbest (#179322) üzenetére


V/
titán

Egyértelmű hogy ha véletlenül kimarad a vámolás és nem tudod online kifizetni ez az ő hibájuk és akkor csak a 399 Ft-ot kérjék, ne az utánvétes kézbesítés 799 Ft-ját.

Biztos hogy július 1 után rendelte és nem hiszem el hogy nem tudott a díjazás témáról, majd keményen kérni fogja dispute keretében vissza pénzét mert nem kapta meg. Mert erről az eladó tehet.

(#179324) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Rég nem rendeltem semmit, tudom, hogy sok változás volt, de:

Csomagkövetés szerint mit jelent az "import vámkezelés sikeres"?
Több cuccra is ezt jelzi.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#179325) V/ válasza zeon.hu (#179324) üzenetére


V/
titán

Attól függ hogy ehhez milyen nyomkövetési szám tartozik.

(#179326) Benhill válasza V/ (#179246) üzenetére


Benhill
senior tag

Meg is jött a 3 összecsomagolt kinai cucc, tényleg nem kellett neki sok, egyik szept 8 rendelés, másik kettő szeptember 15, és már itt is van, valóban express one hozta.

(#179327) V/ válasza Benhill (#179326) üzenetére


V/
titán

Én négyes pakkot várok holnapra, ha megjön akkor 14 naposak lesznek. Bőven jó időt futottak.

(#179328) Shummo


Shummo
aktív tag

Rendelnék kínából 600$ értékben egy telefont.
küldés elvileg: AliExpress Standard Shipping

Kérdésem lenne, hogy milyen plusz költséggel számoljak? Elképzelhető hogy ez is átcsúszik és ÁFA se megy rá? Vagy 150€ felett biztos megfogják.

Valahol olvastam hogy a telefont nem vámolják? Ez igaz ? vagy ha van vám akkor az mennyi?

Mennyivel kalkuláljak? :R

(#179329) V/ válasza Shummo (#179328) üzenetére


V/
titán

Nincs már olyan hogy átcsúszik. Ennek a vámolási költsége 4000 Ft a Magyar Postánál. Ezt egyébként úgy fizeted hogy a kiírt ár tartalmazza az áfát, de amikor fizetsz akkor azt levonják és majd itt kell befizetni azt. Csak 150 € értékig működik a csökkentett tartalmú vám-árúnyilatkozatos vámolás.
Ha nem a Posta lesz a szállító akkor több az eljárási költség.

[ Szerkesztve ]

(#179330) zeon.hu válasza V/ (#179325) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

UH...BE

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#179331) V/ válasza zeon.hu (#179330) üzenetére


V/
titán

Mivel ez EU-n belüli feladás ezzel nem kell foglalkoznod, túl részletes ez az akármi nyomkövető, csak megtéveszt. Minden küldeményhez írja ezt.
Nézd meg a Magyar Posta oldalán ha vámolnák akkor már látnál ráutaló bejegyzést, de ezek nem vámolós küldemények. Néha persze a helyi posta megpróbálja felülbírálni, de hagy szórakozzanak.

[ Szerkesztve ]

(#179332) zeon.hu válasza V/ (#179331) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A posta rendszere semmit nem mutat.

#?*@&!

(#179333) V/ válasza zeon.hu (#179332) üzenetére


V/
titán

Pedig ezeknek is látszódni kéne. Küldd már el a konkrét számot privátban.

(#179334) zeon.hu válasza V/ (#179333) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ment.

#?*@&!

(#179335) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Olcsó, smart mennyezeti lámpákról mi a vélemény? PL [link]

[ Szerkesztve ]

(#179336) emre válasza szente (#179335) üzenetére


emre
veterán

A smart funkció meglétét mi indokolja?

Mert én nem értem az igényt, ami miatt 3x vagy 4x-szer többet fizessek érte mint egy normál mennyezeti led lámpáért.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#179337) Degeczi válasza emre (#179336) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Automatizálások - bár persze nem ilyen BT-os típussal, hanem wifissel vagy zigbee-ssel.

(#179338) szente válasza emre (#179336) üzenetére


szente
addikt

Kényelem. Előbb kerül a kezem útjába a telefon, mint a villanykapcsoló, vagy a lámpa távirányítója. Plusz az se elhanyagolható, hogy okos otthonba integrálható.

Csak kérdés, hogy rám gyullad e miatta a lakás, illetve működni fog e 2 év múlva is.

(#179339) DJGABI válasza emre (#179336) üzenetére


DJGABI
addikt

Bal oldalival amúgy pont szemezek, épp egy okos villanykapcsoló után raknám... Kérdés ez a 3 fokozatú erősség hogyan állítható vajon? Felnyomom mindig a következőt kapcsolja nem tűnik túl logikusnak, gondolom megjegyzi az utolsó állapotot.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#179340) Degeczi válasza DJGABI (#179339) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ami hasonlót régen használtam, az mindig maxon indult, majd kikapcsolva és rövid időn belül visszakapcsolva lehetett dimmelni két fokozatban.
Nem praktikus, hiszen nem tudsz olyat, h sötétben csak minimálfényerővel induljon, mindenképpen képedbe nyomja a 100% teljesítményt először (meg egyébként is sokkal jobb a fokozatmentes állítás)

(#179341) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok!
Értelmes gimball létezik 20e Ft alatt?
Azért kérdem, mert Aldiban lesz 3 tengelyes Rollei, 20k, 2 év garival.
Nem tudom, érdemes-e kínait keresni, ha itthon is van rendes garival ilyesmi cucc.
Xiaomit vettem BG-ről itteni ajánlással 66$-ért cseh raktárból tavaly év végén, ma 126$... (nem magamnak, azért a kérdés)

[ Szerkesztve ]

(#179342) sonar válasza zolikaDB (#179341) üzenetére


sonar
addikt

Én BlitzWolf® BW-BS14 Pro -t rendeltem, kuponnal pont 20k volt. De sajnos hibásat kaptam...
Szóval nem biztos, hogy megint vennék kinából. Hardverileg sok különbség nincsen ezen a szinten. Az app legyen használható.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#179343) zolikaDB válasza sonar (#179342) üzenetére


zolikaDB
veterán

Most 18k-ba meglenne kuponnal BG-ről.

(#179344) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni...
Sincerity-tol(Hong-Kong) rendeltem (sajnos rutinból ahelyett hogy megnéztem volna itthon is a webshopokat) egy kártyaolvasót, 14.14$ertekben,0$free shipping-el.

Erre most a Magyar posta azt mondja,
Összérték (küldemény érték + nemzetközi szállítási díj);9946Ft.
Erre pedig fizessek;
3084Ft áfát. :W

Mi ilyenkor a teendő?
Látom ,hogy van felülvizsgálati kérelem űrlap...
De nincs ennek valami gyorsabb módja?
Köszönettel a türelmes segítségekert előre is. :R

(#179345) Dluinet válasza twine (#179344) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sincerity-nél fizettél áfát vagy nem.
Ha nem fizettél áfát, akkor nem tudsz csinálni semmit.
A Posta csak az áfát kéri és a 400Ft-os eljárási költséget.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#179346) twine


twine
addikt

Köszönöm a válaszod :R
Valószínűleg nem fizettem, és nem is az áfa megfizetése a problémám...tudtam,hogy "valamit" kell majd fizetni...
Amivel problémám van, az a 9946Ft amire kérik az áfa mértékét...
De én ~14$-ert vásároltam 0$ postával...
Az sehogy nem jön ki 9946Ft-ra :U
Én ~4310ft után szeretnék áfát fizetni, hiszen ennyibe került a termék :U :F

[ Szerkesztve ]

(#179347) Dluinet válasza twine (#179346) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Gondolom (ez csak erős feltételezés) ők csak a postai bélyegen a dollár jelet látták, és azzal számoltak. A bélyegek értéke a valóságban honkongi dollár alapúak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#179348) V/ válasza twine (#179344) üzenetére


V/
titán

Valami nem stimmel. Ha 3084 Ft az áfa akkor az összérték nem lehet 9946 Ft, ennek 2685 Ft az áfája és 399 Ft a kezelési díj.
Egy dolog hogy 14,14 $-árt fizettél, de nem tudod hogy mennyi szállítási költséggel küldte Sincerity, mert a küldemény elektronikus adatai azt is tartalmazzák és a Magyar Posta automatikus vámolási programja abból számolja a fizetendő összeget. 48 órád van online fizetni, azután a 399 Ft az 799 Ft lesz az utánvétes kézbesítés miatt.
Egyébként az a tapasztalat hogy jól számolnak, mert a szállítási költség az lehet sok. 33,2 $ ami a 9946 Ft és 19 $ lehet a szállítási díj, bár ez tényleg lehet HK $ aminek az árfolyama 39,4 Ft (751 Ft) és ezért olyan sok mert USA $-al számolt a program.
Ahogy Dluinet is írja tisztázni kell hogy ott kifizetted az áfát közvetlenül a vásárláskor és ha tudod a Sincerity IOSS azonosítóját akkor lehetne reklamálni, hogy az nem lett figyelembe véve, de annak a reklamációnak sajnos 120 nap az ügyintézési ideje a Postánál. Más lehetőséged nem igazán van.

[ Szerkesztve ]

(#179349) V/ válasza Dluinet (#179347) üzenetére


V/
titán

Nem nézi a program a "bélyeget", de ott HK $ van írva jól láthatóan.

(#179350) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Az Aliexpress-t sehogy se lehet elérni?
Vettem még februárban két kamerát egy egy memóriakártyával.
A kártyák halottak.
Refundot nem tudtok indítani mert már nem él a lehetőség.
Az eladók tojnak rám.
Az aliexpress-nek meg nem találtam email címet.
Chatbotokkal meg nem tudok tárgyalni.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.