Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181001) edk- válasza pulutodurumo (#181000) üzenetére


edk-
őstag

Az áfa is kisbetűvel írandó.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#181002) tundermacko válasza dan1 (#180993) üzenetére


tundermacko
csendes tag

Szerintem ez ilyen. Nekem is szar hangja van, kettőt rendeltem, ugyanolyan mindegyik. 2700at talán megért.
Poweramp javít azért a hangzáson, melóba jó lesz, hogy nyikorogjon valami a fülembe a gépek helyett.
Azért nyomtam egy dispute-ot, hogy nem eredeti.

(#181003) fecus


fecus
őstag

Tiszteletem!
Mit is kell tennem ha a kínai csomagom a Posta nyomkövetése szerint Sátoraljaújhelyen van kézbesítés alatt én meg Szegeden lakom?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#181004) V/ válasza fecus (#181003) üzenetére


V/
titán

Ha már átvették, kézbesítve lett az akkor nem a te csomagod volt más csomagjának a nyomkövetési számát kaptad meg. Az AliExptress topik Összefoglalóban 9. Teendők, ha máshol kézbesítik a nekünk megadott nyomkövetési számú küldeményt találsz segítséget a lerendezéshez, ha nem AliExpress volt akkor értelemszerűen az adott helyre vonatkozóan értelmezd.

(#181005) kigyi_23 válasza fecus (#181003) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ilyenkor el lehet kezdeni félni, hogy gond van, de még akár a tiéd is megérkezhet ha az eladó összekeverte a nyomkövetési számokat. Én rákérdeznék első körben az eladónál, ha nem válaszol akkor nyilván, ha piactéren vetted akkor ott folytatnám. Ha ott sem, de paypal-al fizettél akkor az lesz a megoldás. És természetesen továbbra sem tudjuk mennyi ideje van úton a csomagod, lehet valóban csak másik számot kaptál és megérkezhet a tiéd is.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#181006) edk- válasza kigyi_23 (#181005) üzenetére


edk-
őstag

Valószínűleg nem összekeverte, hanem fel sem adta.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#181007) V/ válasza kigyi_23 (#181005) üzenetére


V/
titán

Több ilyen esetem volt, soha nem érkezett meg amit kifizettem, szóval fel sem lett adva.

(#181008) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Itt csak én bízok ennyire az emberekben? Nekem azért volt olyan esetem amikor megérkezett és csak a track volt hibás. Tény, hogy volt olyan is amikor valszeg fel sem adta.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#181009) V/ válasza kigyi_23 (#181008) üzenetére


V/
titán

Szerencsés véletlen volt, többen tudjuk az ellenkezőjét igazolni.

(#181010) dan1 válasza tundermacko (#181002) üzenetére


dan1
tag

Akkor nem csak én jártam így.

Más: Ajánlott hasonló "erpocc/docc" szerű fülesek vannak most?
Talán két éve zsinóros Bluetooth Baseus vettem kettőt is ,a másodikat cserélnem le.Bár még jó, de az ördög nem alszik. Ajánlott még ez a márka? Ennek a hangzása nagyon bejött és 6 óra körül bírja még most is.

(#181011) Csepy válasza dan1 (#181010) üzenetére


Csepy
senior tag

SOUNDPEATS
csak ajánlani tudom. Ha jó áron kell igazán jó, akkor TruEngine 3SE, dual dynamic drivere-es, kegyetlen szép hangzás. Most ugyanannyi aliexpress-szen, mint alzán, inkább alzáról venném.

Másfélszer annyiért (és az már nem olcsó) van a SoundPeats H1, ami híbrid dual driveres, van saját alkalmazása és EQ-zható. Nekem az az elsődleges fülesem.

Ezdéshez szintén Soundpeats-től a TrueFree+-om van, aminek 800mAh-s tokja van. Napi 2 óra edzéssel kb 3 hétig jó a tok töltése és a füles hangja is szép.

Regards: Csepy

(#181012) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszíves, hol tudnék ennek a holminak utána érdeklődni?

állítólag február elején sikeres volt a vámkezelés...azóta semmi t nem tudok róla...
Meg az is aggaszt, hogy
"a tételt megtartják, a címzettet értesítik"
egy hónapja senki nem értesített... :W
ráadásul NL, tehát elvileg sok mindent nem kellene vámolni, meg áfázni...egy 3600forintos telefontartóról van szó...

Előre is köszönök minden ötletet :R

[ Szerkesztve ]

(#181013) V/ válasza twine (#181012) üzenetére


V/
titán

Ez úgy működik hogy a kínai eladó igényel egy holland nyomkövetési azonosítót, a logisztikai cég egy konténerbe belepakolja és elküldi Hollandiába. Amikor oda megérkezik mivel EU-n kívülről jön vámolni fogják és azután a Holland Posta most már az egyedi csomagot elküldi Magyarországra és majd kézbesítik mint nem könyvelt küldemény.
Ez két rendeltetési országba érkezik (van amikor 3, mert Liége az Belgium) és kétszer kerül elküldésre.
Ha Magyarországra megjön akkor azt a Magyar Posta nyomkövetőjében is látod és onnan számolhatod 2-10 napon belüli kézbesítést.
Tévedés hogy nem vámolják azokat amelyeket Kínából küldenek akár mi is a nyomkövetési számuk, az EU-ba nem jöhet be másképp. Persze ez nem mindig jár fizetési kötelezettséggel a címzett felé.
Rossz a fordító programos fordításod nézd meg itt a nyomkövetést.

[ Szerkesztve ]

(#181014) twine válasza V/ (#181013) üzenetére


twine
addikt

:R köszönöm a segítséget

Magyar Posta nyomkövetőjében látom...
Illetve az Aliexpress tracking is azt jelzi hogy Magyarországon van...

Vagy valamit félreértek? :B :F

Szerk:
"Rossz a fordító programos fordításod nézd meg itt a nyomkövetést."
Ezt írja:

Lehet, hogy mégis ott van kis településünk postáján, csak baromira nem jelzi a tracking? :F

[ Szerkesztve ]

(#181015) sambenez válasza twine (#181014) üzenetére


sambenez
addikt

Menj be és kérdezd meg. A Posta nyomkövetőjéből semmi nem derül ki.

[ Szerkesztve ]

(#181016) V/ válasza twine (#181014) üzenetére


V/
titán

Az biztos hogy a Magyar Posta nem könyvelte le hogy megérkezett, ennek az oka lehet az is amit látsz hogy a cím nem azonosítható, ezeket általában visszaküldik, de ezt nem fogja az eladó visszakapni, mert a holland postafiókos címnél tovább ne jut visszafelé.

(#181017) twine válasza sambenez (#181015) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm, igazán sokat segítettél...
Én Budapesten dolgozom minden nap "átlagos" munkaidő beosztásban , a posta pedig ilyen nyitvatartással rendelkezik,

ahol b@sznak felvenni a telefont, mert és ezt figyeld...az asztal túlfelén van a telefon..."ők nem fognak minden telefonért felállni"...
Felajánlottam azt is, hogy viszek hosszabb kábelt, és a saját kezemmel kötöm be, és rakom át az asztalukra, ahonnan elérik a telefont anélkül , hogy az ordas nagy 3.14csájukat fel kellene emelni...
Nem jó, nem lehet...
nyilvánvalóan "nem lehet", hiszen egy bődületes r0hadék egy pusztulat posta működik sajnos kis településünkön...ahol mindent leszarnak, az ügyfél a legutolsó, a fontos az hogy a kisasszony minél kevesebbet dolgozzon, és minél hamarabb leléphessen....

Én viszont sajnos nem vagyok előrébb, csak ha szabadnapot veszek ki, és délelőtt be tudok menni....

De megfogadom a tanácsod ;) :R

Szerk:
A hangnem nyilván nem neked szólt...hanem a postának ahonnan egy betű információt nem tudok meg anélkül, hogy szabit vennék ki...
no offense :R

[ Szerkesztve ]

(#181018) sambenez válasza twine (#181017) üzenetére


sambenez
addikt

Nem lep meg a posta hozzáállása. De sajnos mást nem nagyon tudsz tenni. Mert kivinni még egyszer nem fogják az biztos.

(#181019) twine válasza V/ (#181016) üzenetére


twine
addikt

Privátban az egyik kedves forumtársunk segített, és irányított egy kis ösvényre, amin már végig tudtam menni, és kiderült a következő...:

Sikerült beszélnem egy kollégával aki részletesen tájékoztatott.
Kiderült, hogy volt már a település postáján a csomag, de nem adták ki kézbesítőnek "informatikai probléma" miatt, (ami általában nem beolvasható vonalkód szokott lenni, amiről kiderítik, hogy kell e fizetni érte vagy sem...stb..stb...)
Ezért elvileg visszaküldték a nemzetközi posta kicserélő központba,,ahonnan viszont semmilyen nyoma nincs, hogy meg is érkezett, mert az utolsó értékelhető és bizonyítható nyom a szigetmonostori postától származik...
Szóval be kell menni, és érdeklődni a postán mi a helyzet a csomaggal, valóban visszaküldték e...?
vagy ott rohad a sarokban, annak ellenére, hogy rajta van a címem :W

(#181020) V/ válasza twine (#181019) üzenetére


V/
titán

Világos, tudok erről a hülyeségükről hogy a helyi posta nem hiszi el hogy a belga küldeményeknél azért üres a vámolási státusz (a program nem írta be a 0-át) mert ezeket nem kell vámolni, ezért visszaküldik.
Az NPKK az üres rubrikába beír egy 0-át és azt már tudják kiadni, annak ellenére hogy azt állítják hogy ez nem könyvelt küldemény, ha nem az, akkor minek vonalkódozni, foglalkozni vele, hiszen a küldeményen ott vannak a cím adatok. Amikor nem volt számítógép akkor is ezek alapján ki tudta vinni a postás. A szokásos béna feldolgozási folyamataik miatt szívatnak bennünket.

(#181021) spileraaa


spileraaa
senior tag

megjött Gyro Ball az 5 színű de nem tudok rajoni hogy tudnám működésre bírni hogy világítson

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#181022) kigyi_23 válasza spileraaa (#181021) üzenetére


kigyi_23
addikt

Hát pörgesd fel :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#181023) spileraaa válasza kigyi_23 (#181022) üzenetére


spileraaa
senior tag

na sikerült de sokat kell még gyakoroljam hogy jól menjen
kb 3-5 másodpercre jelent meg a kék szín viszont annál a pontnál nagyon éreztem hogy jó kis eszköz vagyis megérte bőven az árát mivel szerintem nagyon erősíti a kart és a csuklót is
amugy azt hittem kifogtam egy selejtes darabot de közben kiderült a 2000 fordulatot elérni nem is annyira könnyű

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#181024) Predator2


Predator2
addikt

Helló

50cm-es Type C vezetékre lenne szükségem, autóba kellene, így érni fogja hideg/meleg.

Honnan érdemes rendelni? Jöhet akár belföld is. Csak jó minőségű vezeték legyen.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#181025) Coolby válasza w.miki (#180988) üzenetére


Coolby
tag

Sandisktől óvakodj, Hélium minerben elég nagy igénybevételnek vannak kitéve és az összes egymás után tönkre megy. Drágább, de javaslom a SAMSUNG Endurance Pro-t. :R

(#181026) kmarci25 válasza Predator2 (#181024) üzenetére


kmarci25
veterán

1m-es ugreen van a kocsiban, több éves, semmi baja.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#181027) Digitalpimp válasza spileraaa (#181021) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Kellett nekem is pár nap és próbálkozás mire ráéreztem, hogy is kell pörgetni. Már most pirosig bármikor megy, egyszer sikerült eddig pár másodpercre belepörgetni a lilás színbe. Jó gyakorlást! :K

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#181028) LógaGéza válasza Predator2 (#181024) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ilyet használok motoron és autóban is jó ideje, semmi baja nincs: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#181029) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm urak!

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#181031) spileraaa válasza Digitalpimp (#181027) üzenetére


spileraaa
senior tag

ma mar ment a piros szin is jobb kezel ball kezzel meg nem sikerult ra erezek
de ez inkabb a kart erositi jobban nem is a csuklot de durva egy kis keszulek

de mintha tobb edzes mod is lenne majd ha megy jol majd utana nezek

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#181032) cof


cof
veterán

Ilyen gumibakot keresnék Alin: [link]

De itt 10 db-ot adnak ennyiért, nem 10 lapot és ez pofátlanul drága szerintem még akkor is ha 200 Ft lenne 1$. Esetleg valaki vett már ilyet és olcsóbban? Amire kellene, router, switch, külső hdd megemelésére stb. 7.6x4.2 mm-es darab jónak tűnik méretben. És ez így már kapásból 12 db.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#181033) xcvbxcvb válasza cof (#181032) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ilyesmit szerintem kapsz itthon is. Barkácsboltokban, bútorboltokban. pl.: [link] [link] Én mondluk vágnák ki magamnak gumilapból, és kétoldalas ragasztóval felragasztanám.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#181034) cof válasza xcvbxcvb (#181033) üzenetére


cof
veterán

Köszi, de ez itthon is indokolatlanul drágának tűnik. Most találtam másik alternatívát [link]

Bár a gumi jobb lenne amit előzőleg linkeltem, mert igaz hogy akkora súlyt nem pakolok rá, router stb... de ez a szivacs nem tudom mennyire esik össze az idők folyamán.

Itt egy karikából ha 4 fele vágom kijön 4 db. A magasság is stimmel 4mm, és ez 48 db tehát 48x4= 192 db 2.38$-ért. Azért ez már így baráti ár, 0.01$ / db ami 3.55 Ft.

Én is vágnék ha lenne miből, mert az esztétika nem fontos. De se ragasztóm, se gumilapom nincsen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#181035) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Autóba keresnék ajánlott, szivargyujtóba dugható valami kütyüt,ami sd kártyáról zeneljátszásra képes.A problémám,hogy a gyári fejegységen nincs usb port,csak cd/mp3 cd lejátszásra képes,illetve BT kapcsolat a telefonálás miatt,és még egy 3.5mm stereo jack a könyöktámasznál,amit aux bemenetként kezel a fejegység.Opel autó,nem szeretném a gyárit kicserélni,inkább megoldást keresnék.Fm hangátvitel rádió frekin,BT-n,vagy valami...a gyári fej kb. 5-6 BT eszközt képes kezelni,de azt nem tudom,hogy menet közben mondjuk 2 telefon,+még egy BT audió valami nem okozna-e neki összeomlást... :P

Üdv: Attila

(#181036) kmarci25 válasza tillatrilla (#181035) üzenetére


kmarci25
veterán

Miért nem játszol le zenét telefonról és BT-n küldöd a fejegységre? Vagy kötöd össze jack-kel a telefont és a fejegységet?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#181037) Beni2360 válasza cof (#181034) üzenetére


Beni2360
félisten

És ez 50 db-s
A felét atveszem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#181038) Ciccuka válasza cof (#181034) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyen néha a Lidl-ben is szokott lenni vagy hasonló.
Nekem 4db kb. 1,5cm-es kellene egy atx házhoz.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#181039) pulutodurumo válasza tillatrilla (#181035) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az AUX jackbe akár egy Bluetooth vevőt is dughatsz, akkor kevesebb a vezeték. Hetente legalább egyszer azért tölteni kell, kábé 6 órát bír amit én használok.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#181040) cof válasza Ciccuka (#181038) üzenetére


cof
veterán

Itt van olyan, csavaros. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#181041) Ciccuka válasza cof (#181040) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez szuper lenne. Kár, hogy most 1-2 éve már mindenféle extra ktg jön rá.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#181042) cof válasza Ciccuka (#181041) üzenetére


cof
veterán

AliExpress Saver Shipping-el nem. Belga postás lesz, ami EU-n belüli küldeménynek számít. Ha meg több dolgot rendelsz ezzel a szállítási móddal akkor Express One futáros.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#181043) tillatrilla válasza kmarci25 (#181036) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Na,pont ezt a lehetőséget nem próbáltam ki.Töröltem az autóban a BT profilból az előző tulaj telefonjait,meg hívás indítást próbáltam a minőség miatt.Az tökéletes.Viszont holnap kipróbálom,hogy a zene is átmegy-e a BT-on keresztül...

pulutodurumo:köszi neked is a választ!És milyen BT-os cuccot használsz?Név,típus,esetleg link? Hang minőségi milyen? A gyári fejegység nagyon szépen szól,legalább is mp3 cd-ről...

Üdv: Attila

(#181044) pulutodurumo válasza tillatrilla (#181043) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pont azt már nem lehet kapni. Egy uGreen márkájú kis csiptetős bigyó. Elsősorban vezetékes fül- és fejhallgatókhoz találták ki, de mivel van saját mikrofonja, így nekem az a BT kihangosító is. Aptx HD a legjobb amit tud, szerintem teljesen vállalható hangja van.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#181045) Zoli-bácsi válasza cof (#181042) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

AliExpress Standard Shipping-el jön rá extra költség?

(#181046) cof válasza Zoli-bácsi (#181045) üzenetére


cof
veterán

Az már eleve Express One számot kap, 10 napos időket fut kb. nálam. Nyilván az eladón múlik, mert olvastam olyat, hogy Standard Shipping-el vette de CN postával küldte.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#181047) Zoli-bácsi válasza cof (#181046) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Viszont az lutri, mert ha mégis sima CN postával küldi, akkor a magyar posta hozza ki, ugye?

Amúgy mit kell most fizetni ezekre? Amióta bejött ez, nem rendeltem semmit.

[ Szerkesztve ]

(#181048) cof válasza Zoli-bácsi (#181047) üzenetére


cof
veterán

Azért ez ritka csak írtam, hogy előfordulhat. Aliexpress topik erről szól pár hónapja mit hogyan, mennyi. Összefoglalóba is benne van szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#181049) V/ válasza Zoli-bácsi (#181047) üzenetére


V/
titán

Nem lutri mert azért nem gyakori hogy nem azzal küldené mint ami ki van fizetve, de lehet biztosra menni és megírni hogy Ali standard lett fizetve, legyen szíves és ne küldje mással mert akkor az + díjas lesz és akkor nagyom morcos hangulatba kerülünk.

(#181050) Zoli-bácsi válasza cof (#181048) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

és #181049 V/

köszi szépen. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.