Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70401) BBéci válasza Black Phone (#70399) üzenetére


BBéci
titán

Nem ismerek olcsó és jó médialejátszót. Minimum a WD TV, ami kb. 27000 Ft.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70402) oncsi válasza gergelyv (#70400) üzenetére


oncsi
őstag

42?
(Bocsi)

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#70403) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Akkor úgy általában mindent egybevetve (kép,méret,tudás,stb) megéri lecserélni a Pana 50u30e -t egy LG 60PB660V -re ? Általános tvzés,film,játék ez utóbbi ps3 és csak ritkán.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#70404) Norbi 72 válasza Dan-szan (#70403) üzenetére


Norbi 72
veterán

Menj el egy Euronics-ba,vigyél tartalmat,teszteld le,utána döntsél.

(#70405) Dan-szan válasza Norbi 72 (#70404) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Itt nálunk már csak expert van és sajnos sehol nincs kiállítva sel MM, e.digital, auchan és expert max 55" -ig vannak bemutatóba.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#70406) Norbi 72 válasza Dan-szan (#70405) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem tudom,merre laksz,a legközelebbi boltot kéne felhívni,van-e kiállítva:[link]
Sajnos más üzletről nem tudok,hogy ki lenne állítva..

(#70407) Dan-szan válasza Norbi 72 (#70406) üzenetére


Dan-szan
senior tag

H.szoboszló van hozzánk közel egy telefont és annyi utat megér ez igaz. Milyen tartalmat érdemes vinni ilyenkor? Mit szoktak? Még nem készültem ilyennel.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#70408) Norbi 72 válasza Dan-szan (#70407) üzenetére


Norbi 72
veterán

Vidd el kedvenc filmedet HD-ben,amit jól ismersz mkv formátumban,azzal elboldogul ntfs-re formázott pendrive-n.Bár 10 gigánál ne nagyon legyen nagyobb,de ezt a részt passzolom.De akár elviheted a médialejátszódat is,ha van,vagy BD korongot,de telcsin beszéljetek le mindent,nehogy ott legyen probléma.

A legfontosabb,a tv-t ki kell venni üzleti módból otthonira.Ott a mozimód az ajánlott.Az erős világítás miatt nem lesz az igazi,de többet nem nagyon lehet egy ilyen helyen tenni.

Szerk:Az én 4,5 éves LG-m az 500 gigás külső hdd-vel is elboldogul.

[ Szerkesztve ]

(#70409) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#70408) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azt elfelejtettem,a ps3-at mindenképp vidd el,gyenge az input lagja a tv-nek(71 ms),de lehet,hogy annyira nem zavaró,játék közben eldől.

(#70410) TraceR válasza Norbi 72 (#70409) üzenetére


TraceR
tag

En meg azt mondom, vedd meg a webaruhazukbol es otthon tesztelgesd, aztan ha nem tetszik akkor visszakuldod es max elbukod a szallitasi koltseget. Egy boltban se ido nincs normalisan kiprobalni mindent, se a korulmenyek nem alkalmasak.

(#70411) Norbi 72 válasza TraceR (#70410) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez is egy jó megoldás,és otthon,normális körülmények között vizsgálhatod a tv-t 14 napig.

Csak nem nekem kellett volna írni.. :D

[ Szerkesztve ]

(#70412) Dan-szan válasza TraceR (#70410) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Ezen a lehetőségen én is erősen gondolkozom,végül is otthoni környezetben lehet igazán látni,hogy mi is a különbség ha van akár a 2 tv is egymás mellé tehetem.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#70413) TraceR válasza Dan-szan (#70412) üzenetére


TraceR
tag

Es en inkább MM-bol vennem, mert azt hiszem ok ingyen kiviszik, igy csak a visszautat kell fizetni, ha ugy alalkul :-)

(#70414) Kernel válasza TraceR (#70413) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én is épp arra gondoltam, ők a webáruházból küldik ki, leadáshoz viszont elég elvinni a legközelebbi MM-üzletbe, amint azt a honlapon is leírják.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#70415) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#70332) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nézem a vizilabdát vásznon,ez sima SD.Gáz. :(((

[ Szerkesztve ]

(#70416) HourHand


HourHand
csendes tag

Szerintetek ezek a billentyűzetek (a touch pad is) működnek a Panasonic GT60 típussal? Az első USB és Bluetooth a második csak USB kapcsolaton keresztül működik úgy látom. A másodiknak jobb az ára azt szeretném beszerezni, de csak akkor látom értelmét ha működik a tapi pad is.

Rapoo E6700, Rapoo E2700

[ Szerkesztve ]

(#70417) Chrys_ válasza HourHand (#70416) üzenetére


Chrys_
addikt

Ezeket nem tudom, de a Rii Touch N7 (az oldal alján látható) működik VT50-nel, gondolom akkor a 60-s széria sem jelenthet gondot neki.

(#70418) DM-Fan válasza Norbi 72 (#70415) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Vegyes a dolog, mert igazából egyes közelik meg szépek, de valóban nagyon tré minőség. Úgy látszik erre fussa az MTV-nek.

Get Moded!

(#70419) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

LG: nagy változást hoznak a hajlékony OLED képernyők[link]

(#70420) hunspikey válasza Hsanyika1 (#70208) üzenetére


hunspikey
őstag

Lehet a postod óta már írtak erre, de nem az RGB tartományt kéne inkább átváltani erre a bemenetre?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#70421) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Sziasztok,

Volt itt szó róla, én is látom nap mint nap, hogy ha tv adást nézek, akkor svenkelésnél előfordul, hogy a kontrasztvonalak szívárványszínben pompáznak, de amikor filmet játszok le, nem láttam ilyet. Most beraktam a gyerekeknek a Gyűrűk Urát (BD50) és nem váltott át a rendszer 24hz-re (mindegy, hogy miért) és 50hz-en ott is észrevettem. Tehát akkor ettől függ?

Peace

(#70422) gergelyv válasza Hsanyika1 (#70419) üzenetére


gergelyv
csendes tag

Felhasználási terület? Szerintem teljes irányvesztés van, valószínűleg az átlagos felhasználónak tényleg elég egy mai jobb LCD, főleg OLED, és egyszerűen nem tudnak értelmes dolgot kitalálni... Vagy passz. A feltekerhető tévé nekem teljes baromságnak tűnik.

(#70423) balisz válasza Neszójábe (#70421) üzenetére


balisz
senior tag

A panel mozgásmegjelenítése 50hz-en a leggyengébb, úgyhogy ilyenkor a legszembetűnőbbek az ilyen hibák.

[ Szerkesztve ]

(#70424) Gicz


Gicz
addikt

mi ez az uborkaszezon? :O legyen újra napi párszáz hsz, akár hdmi kábelekről is csak legyen valami már :(((

[ Szerkesztve ]

(#70425) Dorian válasza Gicz (#70424) üzenetére


Dorian
félisten

Egyre inkább ez lesz, hiszen halnak a plazmák kifelé.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70426) Gyulus76 válasza Gicz (#70424) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Most mit írhatnánk a HDMI kábelekről, amikor a harmincezres kábel is pont ugyanazt tudja, mint az ötszáz forintos? :DDD

(#70427) Gicz válasza Gyulus76 (#70426) üzenetére


Gicz
addikt

ezaz! ebből flame lesz!!! köszii!!! :DDD

(#70428) hunspikey válasza Neszójábe (#70421) üzenetére


hunspikey
őstag

Nagyon jól figyelted meg, hz függő, hogy mennyi ideje van a panelnak megrajzolni a képet. Erről egy kilóméter hosszan értekeztem, kb 2, két és fél hete- ha van kedved keresd vissza - ott mindent leírtam amit tudni lehet - ugyanis a pana sosem nyilatkozott, hogy pontosan miként rajzol képet a focused field drive panel.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#70429) Gabesz26 válasza Gyulus76 (#70426) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Én soha nem értettem ezt a vitát, miért van egyáltalán szükség dedikált lejátszóra, mikor ott a tv belső lejátszója, ahhoz meg nem kell HDMI ;] :DDD

(#70430) Neszójábe válasza hunspikey (#70428) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Thx, megnézem.

Peace

(#70431) hunspikey válasza Neszójábe (#70430) üzenetére


hunspikey
őstag

Tapasztalatom szerint a probléma a következő frame/sec értékek sorrendjében romlik:

30p, 24p, 25p

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#70432) Neszójábe válasza hunspikey (#70428) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Több, mint egy hónapja volt, de azért megtaláltam... ;)

Peace

(#70433) Zoli_2010 válasza Gabesz26 (#70429) üzenetére


Zoli_2010
tag

Ezen jókat lehet ám vitatkozni!
A belső lejátszó _sehol_ nem tud 24p-t, ami mozifilmnél, BD-nél alap. Igaz, hogy a TV-m se tudná! Samsung PS50C430, már 4 éves is elmúlt, -- és nem vettem még hozzá külső lejátszót, mert 20ezer alatt nem igazán jobbak, mint a belső. Annál többet meg nem érdemes rákölteni, (egy 150ezres simaHD TV mellé). :U
Sokkal jobb TV -hez persze megéri a külső mediaplayer, mert az mindent visz, + lehet jutyúbozni, meg számtalan egyéb hasznos dolgot... /modjuk, ezeket már a telefonom is tudja, ha akarom rádugom HDMI-n + bluetooth egér a kezeléshez/
De egy kis odafigyeléssel (az mkv beszerzésénél), és két ügyes progival megtámogatva (IDC-Changer, TS-Muxer) ez a beépített lejátszó is mindent lejátszik. (!!)
Nekem ez fontos volt a vásárláskor -- vittem is USB-s HDD-t az MM-be :)) --, hogy rögtön tudjak HD-s filmeket nézni, és ennyiért (0?) ez tényleg TÖKÉLETES! :DD

[ Szerkesztve ]

(#70434) Dudee


Dudee
senior tag

No, azt mondjátok meg nekem, hogy merre fele érdemes hírdetni pana plazmát? Mert a múltkor megtudtam, hogy itt max aláírásban illik :)

Van ennek esetleg szaktopikja, vagy valami társodalon szokás?

Szerkesztve: ahh, figyelmetlen vagyok. Megtaláltam fent a linket.

Köszi,
G.

[ Szerkesztve ]

(#70435) MasterMark válasza Zoli_2010 (#70433) üzenetére


MasterMark
titán

Ez butaság.

Switch Tax

(#70436) Zoli_2010 válasza MasterMark (#70435) üzenetére


Zoli_2010
tag

Köszönöm tanító hozzászólásodat, és egyben elnézést kérek 1xűségemért. :C

(#70437) Norbi 72 válasza Dudee (#70434) üzenetére


Norbi 72
veterán

Itt:[link]

Látom megtaláltad. :)

[ Szerkesztve ]

(#70438) hunspikey válasza Zoli_2010 (#70433) üzenetére


hunspikey
őstag

A sógorom vett pár hónapja egy asus oplayt ami tudja a 24p-t - vaterán lőtte 6k-ért. Szerintem ez mindenkinek belefér.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#70439) bucsher válasza Zoli_2010 (#70436) üzenetére


bucsher
őstag

Ha a TV nem tud 24p-t akkor már szerintem is alig van előnye egy külön lejátszónak. Pár kényelmi funkció mindössze.

In the pipe - five by five!

(#70440) Zoli_2010 válasza hunspikey (#70438) üzenetére


Zoli_2010
tag

Annyiért persze ajándék, ha épp el nem romolódik... de a TV-m sajna nem 24p kompatibilis.
De megeszik egy HDMI-t, az erősítőn egy optikai csatit, kábel-kábel-konnektor, +1 távirányító...
(a feleségem pár év után végre a belsőt tudja kezelni)

(#70441) Zoli_2010 válasza bucsher (#70439) üzenetére


Zoli_2010
tag

igen, de külön távirányítóról...
2-3 éve cseréltem le a xar T-home STB-t is Conax modulra, hogy a TV-n lehessen venni a kábeles adókat is. Az STB persze SD volt, és scarton csatlakozott a TV-re. A HD-s külön + 2-3 ezer volna havonta... :W

(#70442) Gabor970 válasza hunspikey (#70438) üzenetére


Gabor970
addikt

ha a TV nem tudja, nem sokra megyünk vele. Az enyim is az ominózus PS50C430. Kb két éve tárgyaltuk ki ugyanitt, hogy nincs sok értelme a külső lejátszónak, amennyiben kölcsönzött MKV a forrás. A belső lejátszó pont annyit tud, amennyit a TV ki tud használni. Egy eszközzel kevesebb. Nálam is a TV optikai digit hangkimenete megy egy DAC-ra, onnét egy sztereo erősítőbe. Amúgy tud DD és DTS-t is, ha valaki 5,1-es erősítővel használná. Aki sokszázezres HD hangokat szeretne, az meg úgysem ezzel a tévével kinozza a szemét.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70443) MasterMark válasza Gabor970 (#70442) üzenetére


MasterMark
titán

belső lejátszó pont annyit tud, amennyit a TV ki tud használni

De ez nem igaz. Ne terjesszetek butaságokat pls. Ha valaki normálisan akar filmet nézni annak mindenképpen kell egy rendes lejátszó.

Switch Tax

(#70444) Gabor970 válasza MasterMark (#70443) üzenetére


Gabor970
addikt

Bocsi, az én tévém belső lejátszójára gondoltam itt. Tisztában vagyok vele, hogy a VT60 lejátszója egy hulladék a TV képességeihez mérten.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70445) MasterMark válasza Gabor970 (#70444) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor más a helyzet.

Switch Tax

(#70446) Gabesz26 válasza Gabesz26 (#70429) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Na úgy látszik ez most hatásosabb volt, mint a kábel kérdés :DDD Pörög a fórum.

(#70447) Neszójábe válasza Zoli_2010 (#70441) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Bár már váltottál, de amit írsz, az nincs úgy... ;)
1. A T-Home STB távirányítója kezeli a tv-t is.
2. HDMI kimenetes STB-ot ingyen adnak a scartos helyett.
3. A HD adásokra valami 300 körüli forintot kell ráfizetni a normál csomag mellé.

Peace

(#70448) Gabor970 válasza Gabesz26 (#70446) üzenetére


Gabor970
addikt

Mióta 20 éve 1,5-es tömör szigeteléstől megfosztott rézdrótokkal kisérleteztem "hangfalkábel" gyanánt, azóta én bármilyen kábel dolgot elhiszek. Nem érdekes, hogy digitális-e a jel. Minden kábelnek más és más hangja van. Akkor miért ne szólhatna bele a képminőségbe is.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70449) kleinguru válasza Gabor970 (#70448) üzenetére


kleinguru
addikt

Jó lesz ez:K

[Jekó pattogatott kukoricát eszik smájlí]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#70450) Neszójábe válasza kleinguru (#70449) üzenetére


Neszójábe
senior tag

:)
A legdurvább különbségek az USB vezetékek között vannak egyébként, arra érdemes költeni a legtöbbet!

Peace

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.