Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) spiky03


spiky03
veterán

Akiknek DIGI Tv-je van, hozzájuk egy kérdés.
Nektek sem 5.1-ben jött tegnap az F1 időmérő edzés?

Vagy csak nálam van a hiba? :F

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#52002) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

Panasonic TX-P42ST60E jó TV ?
létezik jobb hasonló áron ? :R

(#52003) cdl válasza Ágógreen (#52002) üzenetére


cdl
senior tag

Ha elfér egy 50-es, inkább azt vedd, sokkal jobban jársz.
Ha nem, és nem játszanál rajta, ajánlott.

(#52004) #49155328 válasza bendeguz76 (#51998) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor a PS4 bukó. :U

(#52005) Gicz válasza Ágógreen (#52002) üzenetére


Gicz
addikt

nincs jobb tv hasonló áron! de biztos hogy legaláb az 50 inchest vedd. én 50-est vettem 2 hete, és már megint itt az érzés h jaj ez pici, nagyobb kellett volna. a 42-esnél szerintem sokkal jobb ár érték aránya van 50-esnek.

ha tehettem volna 65-öst veszek, de ez egyetemistaként nem olyan könnyű :DD

(#52006) lemmy9 válasza Gergőke88 (#51997) üzenetére


lemmy9
őstag

Neked lehet, de az a te bajod.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#52007) dgyuri0123 válasza Ágógreen (#52002) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen nagyon jó tv.
Ha meg tudod fizetni az 50"-t akkor inkább azt vedd meg. Nekem 4 évig volt 42-es, de az utóbbi időben már nagyon kicsinek tűnt.

"csak a zene van"

(#52008) Dorian válasza Gicz (#52005) üzenetére


Dorian
félisten

Egyetemistaként örültem, amikor a 15" CRT-monitorom 17"-ra tudtam cserélni, tévéről nem is álmodtam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52009) spitzelhauer válasza lemmy9 (#51996) üzenetére


spitzelhauer
csendes tag

Igen hasonló náluk a négyes szám és a halál kiejtése (shi)

(#52010) HoryThePooh válasza DM-Fan (#50464) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Helló boss.
'Anno domini' tanácsodra vettem még egy Pana-42PX80-t.
Mai napig (4300bekapcs és kb 8000 üzemóra) tökéletesen meg vagyok elégedve mind képileg, mind szolgáltatásilag a készülékkel.

Most azonban para lett, hogy Pana kidobja a technológiát. :Y

3D igazán nem hat meg, az úgyis IMAX-ban a nyerő.
WDTV Live HUB lejátszón van mindenféle SMART, ami meg nincs az a TV-re kötött laptoppal elérhető.
Én a képminőséggel eddig is meg voltam elégedve, PX80 mai napig bármi más technológiájú és gyártmányú lapost agyonver, ez a én szemem tapasztalata, baráti körből is sokan átjönnek egy-két filmet itt megnézni, mert a "feka az feka nem fényesvalami". :C (kicsit bele lett nyúlva a szervízmenübe ;) )

Dilemmám inkább a méret, sztem 50"-al nem ugranék nagyot, de e fölött iszonyatosan megnő az ár/érték arány számomra a jobb paneleket tartalmazó Pana TV-knél . Nagyon jókat írtok itt az 50GT60-ról, de annyi "fölösleges" dolog van számomra benne, ami miatt inkább az 55ST60-ra szavaznék hasonló árban , ha józan eszemre hallgatnék.

Javaslatod szívesen meghallgatom.
Persze mindannyiótékra kíváncsi vagyok :)

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#52011) Gicz válasza Dorian (#52008) üzenetére


Gicz
addikt

szerencsém van, mert helyben lakok, így nem kell kolesz/albérlet, és az ösztöndíjból, és keresetből tudok "sokat" elrakni. :)

(#52012) tisn válasza Gicz (#52011) üzenetére


tisn
addikt

basszus, annyi penzbol milyen bulit csinalhattal volna :)))

egyetemistakent nem is tudom neztem e tv-t. (ja igen, nehany al bundy epizodot)

[ Szerkesztve ]

(#52013) krx21 válasza kenguru99 (#52000) üzenetére


krx21
nagyúr

Mégsem tudták elkerülni... Lehet pont ez a 4-es bosszúja, mert kihagyták! ;]

(#52014) S.Feri


S.Feri
őstag

Egy P42GT30E készülékhez keresek fali tartó konzolt, és ezt találtam.

Elméletileg a tv 400x300-as VESA, ha minden igaz, a konzol leírásában viszont nem szerepel... a kérdés jó lehet hozzá?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#52015) DM-Fan válasza HoryThePooh (#52010) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha rám hallgatsz, az 50GT60-at veszed a kettő közül. Érezhető lesz a méretbeli ugrás a 42" -> 50" viszonylatban is és a GT60 képe szemmel láthatóan jobb az ST60-étól és még az input-lag tekintetében sem kell kompromisszumot kötnöd. Az utolsó széria egyik legjobb TV-jét kapod meg a GT60 személyében, szerintem ne állapodj meg az ST60-nál, még akkor sem, ha nagyobb 5"-lal. Ha 50GT60 vs. 65ST60 lenne a dilemma tárgya, azt jobban megérteném, de az 5" nem ad annyi pluszt, amennyivel jobb TV a GT60. Szerintem. Én sem fogok megelégedni az ST60-nal, ha ezt tenném, akkor 65ST60-at vennék, de számomra nagyon látható a különbség a felsőbb kategóriás modellek javára és mivel GT60-ból nincs 50"-nál nagyobb, ezért kénytelen leszek egy 65VT60-ra beruházni, hiába adják nagyon drágán. Ha lenne 65GT60, azt vennék.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#52016) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

melyik jobb:

TX-P42GT50E
vagy
TX-P42ST60E

:R

(#52017) DM-Fan válasza Ágógreen (#52016) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Előbbi. Funkciókban, képiekben, input-lag-ban, kvázi mindenben. Esély van a GT50-nél sávosodásra, az ST60-nál ilyenre még nemigen volt panasz, de egyebeket tekintve a GT50 minőségibb TV minden szempontból.

Get Moded!

(#52018) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Akinek P50ST60 van meg tudná mondani a talp méretét? Nem találtam. Bár lehet én vagyok bamba.

(#52019) MasterMark válasza Tamoo (#52018) üzenetére


MasterMark
titán

Falra nem tudod tenni, vagy nen akarod?

Switch Tax

(#52020) Tamoo válasza MasterMark (#52019) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az lenne az ideális, de eléggé macerás lenne. Faliszőnyeg le, szétvágni, 5cm nikecell van a falon, azt is kivágni vagy valami távtartóval a konzolt megoldani... Kábelek se tudom hol futnak a falban, mert kb. pont mögötte van valamerre az óraszekrény. Szívás, pedig csak ez lenne a legjobb megoldás.
De még, csak elmélkedek. Tv téma sincs eldöntve, elég nagy kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#52021) Ágógreen válasza DM-Fan (#52017) üzenetére


Ágógreen
senior tag

és ha sávosodik akkor gariban cserélik ? mennyi esély van rá ? idővel jelentkezik vagy azonnal a jelenség ?

(#52022) MasterMark válasza Tamoo (#52020) üzenetére


MasterMark
titán

Hát igen az úgy nagyobb munka.
A manualjaban nincs benne amúg?

Switch Tax

(#52023) Hsanyika1 válasza Tamoo (#52020) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Szerintem nem kell szétvágni semmit ,csak hosszabb csavarok ,és dűbelek kellenek.

(#52024) Dorian válasza Ágógreen (#52021) üzenetére


Dorian
félisten

Még annyi, hogy GT50 és VT50-nél kalibrálásra alkalmas képmódban a fekete szint jelentősen megemelkedik. Én az ára mellett ezért döntöttem inkább akkoriban az ST50 mellett.

Hsanyika1:
Hiába használsz hosszabb csavarokat, ha a konzol nem tud feltámaszkodni, csak egy puha Nikecellre...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52025) Heffi válasza Tamoo (#52018) üzenetére


Heffi
őstag

Nem hiszem, hogy nagyban különbözne az 50"-os GT-től, azé 31x46 cm.

(#52026) HoryThePooh válasza DM-Fan (#52015) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Vettem az Adást :)
Okés, akkor rágyúrok még egy kicsit.

Szted, sztettek mennyiért tudom eladni a PX80-at jelenleg?
Sajnos ugye ez még nem tudja DVB-C-t se itthoni CI kártyát nem fogad..

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#52027) FishAir válasza Tamoo (#52018) üzenetére


FishAir
senior tag

Parancsolj

iDontcare

(#52028) salapp válasza HoryThePooh (#52026) üzenetére


salapp
addikt

Gondold végig: Ki vesz plazmát? Akit nem hülyítettek ellene/tántorítottak el tőle (jajj, beég! jajj, atomerőmű kell mellé!). Ez durván leszűkíti a potenciális vevők körét. A maradék meg "hisz" a plazmában, nyomon követi a panelszériák fejlődését, és pontosan tudja, hogy mekkora lutri egy használt (pláne 4-5 éves) plazma tévé, különösen, ha nem ismeri az első tulaj felhasználói szokásait (Retekklub-nézési hajlam, agresszív képi beállítások, zoomolás, stb.)
Fentiek alapján az szokott a legjobb lenni, ha a családban cserél gazdát a régi plazma (szülők, nagyszülők, kistesó szobája, stb.).

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52029) zsofika11 válasza Dorian (#52024) üzenetére


zsofika11
csendes tag

Valóban nem a szigetelés adja az alátámasztást.Ezért van szükség csőszerű távtartókra.4 ponton rögzített konzolnál akár vatta is lehet alatta.

(#52030) mayday00


mayday00
őstag

Egyik oldalra van feltöltve egy 4K demó videó. 2 perces, 1.68 GB

Adatsebesség 125 Mbps. Mekkora lesz egy 4K filmnek a terjedelme? :U

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#52031) MasterMark válasza mayday00 (#52030) üzenetére


MasterMark
titán

Arra majd lesz más tömörítés.

Switch Tax

(#52032) salapp válasza mayday00 (#52030) üzenetére


salapp
addikt

Nyugi, megoldják.
[link]
Kár, hogy én már a cd-imtől is szabadulok éppen.
De biztos lesz, aki erre gerjed majd.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#52033) Dorian válasza zsofika11 (#52029) üzenetére


Dorian
félisten

Ja persze, majd külön magának gyártat hozzá acélcsöveket... Mindent meg ehet oldani, kérdés, hogy érdemes-e.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52034) mayday00 válasza MasterMark (#52031) üzenetére


mayday00
őstag

Igen biztos lesz gondolom. De az én gyenge tudásom szerint is még 65colnál is baromi közel kellene ülni a tv-hez, hogy lássam a különálló pixeleket. Nem? Azokat az egész apró pixeleket. 85colnál lenne meg a normális nézési távolság?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#52035) junkpod


junkpod
nagyúr

A tv Hdmi - arc csatibol kikötő hang fogadásához az erősítőnek is arc-osnak kell lennie?

Box's don't touch!

(#52036) MasterMark válasza junkpod (#52035) üzenetére


MasterMark
titán

Igen.

Switch Tax

(#52037) zsofika11 válasza Dorian (#52033) üzenetére


zsofika11
csendes tag

Nem kell gyártatni.A homlokzatszigetelések miatt forgalmaznak megfelelő méretűt.20-200-ig.
De veheti méteres szálakban is,csak tudjon flexelni... :DD

(#52038) Hsanyika1 válasza zsofika11 (#52037) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Kéz csók!Első hölgy köztünk :C

(#52039) BullZeye válasza Hsanyika1 (#52038) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor még te se hallottál arról, hogy sokan direkt női nevet választanak felhasználó névhez, hogy gyorsabban, és szájbarágósabban kapjanak választ kérdésekre. Aki nem azért teszi, az általában nem női nevet választ magának fórum nickként, hanem valami kedvenc könyv hős nevét (feleségem is PHzik, unisex névvel, pont emiatt). Szóval mindent fenntartásokkal. :)

(#52040) Hsanyika1 válasza BullZeye (#52039) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Tudom köszi :R csak ki akartam ugrasztani álarca mögül hisz hölgy létére nagyon ért a csavarokhoz :)

(#52041) spiky03 válasza spiky03 (#52001) üzenetére


spiky03
veterán

Erre tud valaki valamit mondani, hogy nála milyen volt?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#52042) Ispy válasza HoryThePooh (#52026) üzenetére


Ispy
veterán

Én 60k-ért adtam el az enyémet, szerintem 40-50k-ért gond nélkül elviszik.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52043) Tamoo válasza FishAir (#52027) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi!

Szóval az a helyzet, hogy elhelyezni 50"-osat tudnék konzol nélkül. Az még nem lóg be a jobboldali doboz mögé. KÉP Bár nekem se tetszik, hogy nem középen van a tv, de nem bánnám, ha megkímélném magam a tartókonzolos szívástól.

Nézési távolság 50"-tól nagyobb tv-t indokolna, de anyagilag meg nem szívesen áldozok rá többet. Vagy a minőségről kell lemondanom a méret javára, de akkor meg megint jön a tartókonzolos szívás, amitől még mindig megkímélném magam. Másik oldal meg az, hogy ha veszek egy minőségi 50-est, azt meg túl messziről nézem. Ördögi kör.

[ Szerkesztve ]

(#52044) DM-Fan válasza Ágógreen (#52021) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ne alapozz rá! Volt, akinek cseréltek sávosodás miatt (többször is), volt akit meg elhajtottak. Tavalyi széria, eleve annak örülhetsz, ha kapsz még bontatlan példányt, nemhogy annak, hogy garanciában cseréljék neked. A GT50-eknél egyébként nem volt olyan nagy számban jellemző a sávosodás, én magam három GT50 beüzemelésénél voltam jelen különböző ismerősöknél és egyik sem volt sávos. Az ST50-ek közül viszont rengetegnél volt jellemző.

HoryThePooh #52026: "Szted, sztettek mennyiért tudom eladni a PX80-at jelenleg?"

Nem tudnék rá reális árat mondani. Ez egy 2008-as HD-Ready modell. Az idei megfelelője újonnan megáll 100-110 eFt-ból. Szerinted mennyiért lehet eladni? Egyszerűen nem lehet érte reális árat elkérni. Ha egy balek elvinné 70-80 eFt-ért, akkor sem érné meg eladni. Szüleimnél mai napig rendületlenül üzemel a régi 42PX80-am, mai napig csodás képe van.

"Sajnos ugye ez még nem tudja DVB-C-t se itthoni CI kártyát nem fogad.."

A DVB-C és DVB-T tunerje is csak mpeg2 szabványt tud, így mindennemű hazai digitális adás vele történő vétele esélytelen.

Hsanyika1: ráadásul nem is ő az első hölgy köztünk.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#52045) Alex91 válasza HoryThePooh (#52026) üzenetére


Alex91
félisten

Majd valami csereakcioban beszamittatod egy uj LED TV-be! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#52046) kovadika válasza DM-Fan (#52044) üzenetére


kovadika
őstag

"A GT50-eknél egyébként nem volt olyan nagy számban jellemző a sávosodás, én magam három GT50 beüzemelésénél voltam jelen különböző ismerősöknél és egyik sem volt sávos. Az ST50-ek közül viszont rengetegnél volt jellemző."

Szerintem csak kevesebbről hallottunk, mert tavaly kb 2x annyian vettek ST-t, mint GT-t. A legdurvább sávosodást is GT-n láttam amúgy. Én pont ezért nem választanék a tavalyi szériából, meg az ST60-at, gondolom olcsóbban is megkapja. Az meg a másik dolog, hogy a dobozból kivéve lehet, hogy nem lesz sávos aztán pár száz óra üzemidő után lesz rajta három darab.
Amúgy nem a tavalyi GT-VT volt elcseszve szoftveresen, ami megnehezítette a kalibrálásukat? Emlékszem János szösszenetére, amiben leírta, hogy inkább egy megfelelően kalibrált ST50-et választana a GT50 helyett. Az idei ST60 széria nem tudom hogy áll kalibrálhatóság terén.

[ Szerkesztve ]

(#52047) HoryThePooh válasza Alex91 (#52045) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Max. OLED :C A GT60-at

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#52048) HoryThePooh válasza DM-Fan (#52044) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Igen, ezen is gondolkodom, csak sajnos nincs kinek... de megoldom majd. Köszi!

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#52049) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok!
Van egy Panasonic 50St50 típusú plazmám, leírás szerint CI foglalatom van. Kérdés, hogy a CI+ -ot igénylő UPC Mediacard működni fog vele? Ha alapból nem, van rá valamilyen megoldás?

Van valakinek ilyen kombója? :)

Köszi

(#52050) DM-Fan válasza kovadika (#52046) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én a saját tapasztalatomat írom: számos GT50-et láttam, egyik se volt sávos, sokszáz üzemóra után sem, ellenben ST50-ből több sávossal is szembesültem. Szóval én az ST50-et mindenhogy kerülném, pláne úgy, hogy nincs is már az ST50-ből és nincs lehetőség cserére.
A GT50-nél a Prof móddal volt olyan gond, hogy ott kissé emelkedettebb a feketeszint. Még ezzel együtt is jobb TV-nek tartom az ST60-nál, ami egy meglehetősen korlátozott modell.

De mondom: a legjobb választás a GT60 - ott nem nagyon van kompromisszum semmilyen téren.

kukucskad: a 20-as (értsd: 2010-es) szériától fölfelé minden modell tudja kezelni a CI+ kártyákat.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.