Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) DM-Fan válasza B.F.G. (#70350) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Attól, hogy nem lehet manuálisan kikapcsolni, az nem jelenti azt, hogy állandóan megy is. Amikor bekapcsolod a szemüveget, az gyaníthatóan küld egy hívójelet, ami aktiválja a Bluetooth-kapcsolatot. Gyanítom csak ezt a jelet figyeli a TV és maga a BT-egység egyébként csak készenlétben van. Egyébként ennek fogyasztása gyanítom, hogy egyébként kvázi kimutathatatlan, nincs jelentősége a készülék összfogyasztása szempontjából, még ha állandóan aktív és folyamatosan ping-el is (de mondom, szerintem egyébként nem is teszi).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#70352) Kernel válasza B.F.G. (#70350) üzenetére


Kernel
nagyúr

Biztos lehetsz benne, hogy lekapcsol készenlétre, és nem az energiafogyasztás miatt, ami jelentéktelen.

Egyszerűen "nem illik" ok nélkül, folyamatos rádiófrekvenciás emisszióval terhelni a környezetet, ami bizonyos esetekben zavarokat is okozhat, felesleges is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#70353) B.F.G. válasza DM-Fan (#70351) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Ámen legyen úgy ahogy írod!
Bár eddig az össze BT kütyü megtalálta a TV BT-én keresztül, mikor két másik BT eszközt párosítottam egymással pl az asztali PC is :D
Az ember mindig a telefonból indul ki...., hogy ott tudsz spórolni az akkumulátor élettartamán ha a BT ki van kapcsolva ha nem használod, de nyilván ez Plazma TV-nél jóval elhanyagolhatóbb és másképp is működik, viszont abból kiindulva, hogy minden eszköz látta, keresés után, kell legyen az a folyamatos BT-és pingetős jel... mert másképp nem tudom elképzelni, hogy aktiválja... ezt a vezeték nélküli kommunikációs szabványt ami nyilván minimális ahogy írod, főleg egy ekkora képernyőnél....

Mindenki mondja, hogy mekkora mekkora a 42",-ők még nyilván nem olvastak túl sok hsz-t ebből a topicból... és hiába mondom nekik, hogy ez még "kicsi":D Örültnek tartanak :DDD

(#70354) Gicz válasza B.F.G. (#70353) üzenetére


Gicz
addikt

Maga a BT mindig aktív, hiszen akkor nem találná meg semmi. Mint a wifi hálózatod. Az is sugároz egy csomó infót ami a csatlakozáshoz kell akkor is, amikor nincs hozzá épp csatlakozva semmi sem.

De! Holnap este mikor tvztek, akkor 1 perccel előbb kapcsoljátok ki a tv-t mint akartátok volna, és ezzel kb a BT modul következő 10 éves fogyasztását megspórolhatjátok! :)

(#70355) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Gondolom a 42x60 belső lejátszója tudja kezelni az mkv-ban lévő feliratokat.
Lehet ezeket váltogatni?
Ha igen akkor gondolom nem a subtitle gombbal, mert arra nem reagál.
Köszönöm előre is!

(#70356) B.F.G. válasza Gicz (#70354) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Be sem kapcsolom.... :DDD

(#70357) MasterMark válasza kene84 (#70355) üzenetére


MasterMark
titán

Options gomb?

Switch Tax

(#70358) kene84 válasza MasterMark (#70357) üzenetére


kene84
senior tag

Egy ismerősnek segítettem TV-t venni, neki most ez a problémája, csak nagyon messze van tőlem.
Megpróbáltatom vele az options gombot!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#70359) rgeorge válasza kene84 (#70358) üzenetére


rgeorge
addikt

Az lesz a megoldás, annak idején nekem se sikerült elsőre, talán másodikra sem. Nem igazán a médialejátszóra koncentráltak a távirányító tervezésekor, pláne, hogy az X60-é még kompakt is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#70360) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Esetleg valakinek még tapasztalata ezzel?

[link]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#70361) z123456789


z123456789
addikt

Ezt muszáj megosztanom veletek. :)
Nem vagyok egy baki kereső, de most találtam egyet, és ez csak annak köszönhető hogy viszonylag nagyobb felületen, teljes sötétségben, jó minőségben néztem a filmet. :)
X-Men 2. BD50
Annál a jelenetnél amikor a vége felé a teleportáló lemegy a gyerekekért, látszik hogy már mielőtt leteleportálná magát, és mutatják a jajveszékelő kölyköket a tömlöcben, már ott áll a színész az árnyékban.
Életem első bakija amit észrevettem :D Lehet röhögni, de ez csak is a PanaGT50-nek köszönhető.
További szép napot! :R

(#70362) Gabor970


Gabor970
addikt

Ma segítettem egy barátomnak plazmát venni :)
Kinézett egy PS51E550-es készüléket az OLX-en 130e Ft áron. Eladó mondja, még szinte nem is ment a készülék, németből lett hozva, de neki nagy a szobába. Mondom, ma úgyis Pesten van dolgom, majd elszaladok megnézni (srác megvette volna látatlanul, postai szállítással)
Be is mentem, hát minden rendben volt, szervízmenü: 63 óra használat, pixelhiba és teljesen ghost mentes készülék, doboza, csomagolása, talpán még a fólia. Nem is emlékeztem, hogy ez rögzít is külső adathordozóra. Valóban sokkal jobb a képe, mint az én öreg C430-amnak. Majdnem azon kezdtem el gondolkodni, hogy én ki is fizetem, s hozom haza magammal, node a barátság azért mégis fontosabb.

Azt hiszem ez egy nagyon jó vásár volt. Garancia nincs, ezért persze benn a rizikó, de az ár is kedvező szerintem. Két szemüveg is van mellé, ki sem lett még bontva a doboza.

Bevallom, azért nem rossz az a sok biszbasz amit tud a TV, hálózati lejátszás, alkalmazások, youtube, a rögzítés....

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70363) tomchy válasza Gabor970 (#70362) üzenetére


tomchy
tag

hát ez tényleg jó vásár volt! :C

Haver nem cseréli be egy 50x60-ra? Kb ennyit ment vagy még ennyit sem :))

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#70364) gergelyv


gergelyv
csendes tag

LG pb660v és Samsung f5000.

A Samsungnak jól tudom, hogy kisebb az input lagje?

Bár egyszer már elhatároztam, hogy F5000 lesz, de most erősen elgondolkodtam az LG-n, mert ugye azt
lehet újonnan kapni, kihozzák... Lusta dög vagyok. :) És azért funkcióiban agyonveri az f5000-et.

Az avforums-on olvasom, hogy van egy potméter, amivel mélyebb feketéket lehet elérni rajta? :)

Viszont ha a lag érezhetően rosszabb, mint a Samun, akkor bukó...

(#70365) Gabor970 válasza gergelyv (#70364) üzenetére


Gabor970
addikt

...és egy billentyűkombináció, melynek használata után, 60zt60 lesz belőle ;]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70366) Z_A_P válasza cimbi66 (#70346) üzenetére


Z_A_P
addikt

Szia!
En nemreg vettem eszre (VB alatt) hogy az M1/M2 jon HD-ben is :C (amugy nem TVzek, szoval nem hianyzott).
Viszont hang azokon nem volt (ST60), csak az SD csatornan.
A megoldas: set-top-box-ban at kellett allitani a hang kimenetelt, mar nem emleszek fejbol, de valami digital/surround-rol -> stereo (vagy vm ilyesmire, 2 opcio volt osszesen). Na igy mar szepen lett hang is.

OK

(#70367) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Amugy itt tennem hozza, hogy a Pana taviranyitoja szamomra tervezesi hibas.
A 4 nyil gomb felett, pontosan ugyanolyan formaban mint a felfele nyil, van a "HOME" gomb, es mikor kozeprol huzom felfele az ujjam erzesre, hogy a felfele gombot megnyomjam (menuben, stb), min 75%-ban a HOME-ot nyomom meg. Rettento idegesito. A tobbi gomb az okes, mert nem pont ugyanolyan formaban es pozicioban vannak (APPS/GUIDE), csak a HOME.
Itt latszik mirol beszelek: [link]
Mas is szokott ezzel szivni, vagy csak en?

[ Szerkesztve ]

OK

(#70368) MasterMark válasza Z_A_P (#70367) üzenetére


MasterMark
titán

Ez eléggé nem összetéveszthető pedig. Az enyém ilyen, ez szerintem mondjuk jobb.

Switch Tax

(#70369) Norbi 72 válasza gergelyv (#70364) üzenetére


Norbi 72
veterán

Samu 47ms
LG 71 ms
Az a fura,hogy szinte az összes 2012-13 LG plazma lagja 54-56ms volt..mondjuk az se túl jó játékra,de maga a plazma se..szerintem.

(#70370) Gabor970 válasza Norbi 72 (#70369) üzenetére


Gabor970
addikt

A plazma szerintem sem elég jó játékra. Személy szerint, a Csillát, a Timit, vagy a Tündit szeretem játékra, a sorrend nem tükröz semmit. Bár szerintem az ő lagjuk még rosszabb, de néhány órás fix tartalom esetén sem égnek be.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70371) Dexar007 válasza Z_A_P (#70367) üzenetére


Dexar007
veterán

Az egesz taviranyito egy tervezesi hiba. :D Nekem 4 ev utan is sikerul meg forditva megfognom.

Give me your cum,bull!

(#70372) bucsher válasza Dexar007 (#70371) üzenetére


bucsher
őstag

Én meg azt szoktam csinálni, hogy miközben nyomkodom a fölső nyilakat, egy-két ujjammal befogom az infra LED-eket, és csodálkozom, hogy nem működik. :U

In the pipe - five by five!

(#70373) gergelyv válasza Norbi 72 (#70369) üzenetére


gergelyv
csendes tag

Köszi, honnan vannak a számok, ha meg szabad kérdezni? A "nem jó játékra" alatt a "szellemeskedést" (IR) érted?

(#70374) gergelyv válasza Gabor970 (#70365) üzenetére


gergelyv
csendes tag

A potméter nem vicc, többen írták, hogy működik. Ha jól értem le kell szerelni a hátlapot vagy valamit hozzá nyilván (garancia annyi?).

546-os hozzászólás itt:
http://www.avsforum.com/forum/167-plasma-flat-panel-displays/1526261-any-more-info-lg-pb6600-other-2014-model-plasma-19.html

Magyarázat is van hozzá, angolul bemásolom, mert nem próbálnám meg leszakfordítani.

"The main reason, why LG throw so much room for good MLL away is the way, the power supply works after a cold start of the set. Depending on room temperature it takes the power supply up to two minutes to reach full throttle.

So LG goes the safe way to avoid pixel missfires after a cold start."

És most olvasom ugyanott, hogy ezt a potmétertuningot LG plazmákkal rutinszerűen csinálják sokan évek óta.

(#70375) Norbi 72 válasza gergelyv (#70373) üzenetére


Norbi 72
veterán

Persze,tessék:[link]

Angol modellek,F5000->F5300,PB660->PB6600.

Szerintem könnyebben beéghet a játékok Hud-ja miatt.Bár ha kikapcsolod...én sok játékra ajánlok inkább egy Sony W8-9xx-es lcd-t,brutál input laggal(7-24 ms).

[ Szerkesztve ]

(#70376) gergelyv válasza Norbi 72 (#70375) üzenetére


gergelyv
csendes tag

(Hehe, nagyon köszi. Erről tökre tudtam, csak mindig idiótán türelmetlenül használtam, így sosem találtam benne meg semmit.)

(#70377) M_AND_Ms válasza Z_A_P (#70367) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pedig még egy kis bütyköt is raktak a Felfelé gombra, hogy tudd, mikor jár az ujjad ott.

(#70372) bucsher: Pedig két infra led is van az elején, mégis sikerül mind a kettőt letakarnod.

Hát, most mit lehet veletek kezdeni? :U :F :U

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#70378) Jowanson


Jowanson
tag

Sziasztok

Ismerősnek néztünk TVt 150k körüli összegből, egy LG 47LN5400-re esett a választás, mivel nem akar se SMART-ot, se 3D-t, csak TVzésre meg DVDzésre akarja használni a TVt és erre ez a modell tűnt a legmegfelelőbbnek ár-érték alapon.
Azóta a tudtom nélkül rábeszélték (az eladó :W) egy plazmára (amit őszintén nem bánok, nekem is az van otthon) így végül egy LG 50PB560B-t vett kedvezőbb áron. Elsőre csak az tűnt fel hogy a LED-es modellel szemben ez csak HD ready, bár ez a nézési távolság és a nézett tartalom miatt nem fog feltűnni. Egyelőre semmi épkézláb tesztet nem találtam róla, ezért titeket kérdezlek hogy vajon jó vétel volt-e, vagy mondjam neki hogy vigye vissza és inkább mást vegyen a 150k-s keretből?

(#70379) Pro Koryak válasza Jowanson (#70378) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azóta a tudtom nélkül rábeszélték (az eladó :W) egy plazmára

ez a mai világban ritka és dícséretes cselekedet... :R

(#70380) Black Phone


Black Phone
senior tag

Sziasztok!

p42x60 plazmám van és a 720p -s filmek nagyon akadnak rajta,mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#70381) MasterMark válasza Black Phone (#70380) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen lejátszóval?

Switch Tax

(#70382) Black Phone válasza MasterMark (#70381) üzenetére


Black Phone
senior tag

tv-nek a saját lejátszója nincs is más rajta ..
16gb pendrive -ról próbálkozok a másik tévémen tökéletesen megy

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#70383) Paragon


Paragon
csendes tag

Sziasztok

Van az idei ledes mezőnyben olyan tv ami már meg tud közelíteni mondjuk egy pana ST50-et? Most nem is a feketére kihegyezve, hanem összességében, mozgásmegjelenítésben, színekben, homogenitásban?

(#70384) oncsi válasza Paragon (#70383) üzenetére


oncsi
őstag

Egy csomó gasztronóm fazont kérdezel, a Mc D. szendvics minőségéről?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#70385) DM-Fan válasza Black Phone (#70382) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Felejtsd el a TV saját lejátszóját, pláne az X60-ét! Eleve képtelen kadenciahelyes lejátszásra, mert 60 Hz-re force-olja a panelt a 24p tartalmaknál is. Ráadásul az X60 lejátszója még hardveresen is gyengécske. Már egy 10-15 eFt-os külső lejátszó is fényévekkel jobb.

Paragon: van, csak azonos méretet feltételezve árban durván háromszor-, négyszer-annyiba kerül.

OFF: most jöttem az új Majmok bolygója filmről. Ajánlható kis mozi lett ez is! Akinek tetszett az előző előzményfilm, az ezt se hagyja ki, szépen továbbvitték a történetet! Kis üröm az örömben, hogy a Cinema City mozik nem játsszák, mert az Intercom-mal nem igazán sikerült megegyezni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#70386) MasterMark válasza Black Phone (#70382) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor?

Switch Tax

(#70387) Dexar007 válasza DM-Fan (#70385) üzenetére


Dexar007
veterán

Johetne lassan a bd50 verzioja torrentre. :R

Give me your cum,bull!

(#70388) lemmy9 válasza Dexar007 (#70387) üzenetére


lemmy9
őstag

Szép. :C

Szerintem!

(#70389) bibababa válasza Black Phone (#70380) üzenetére


bibababa
csendes tag

MKV volt ? Én tesztelgettem egy ilyen tévét nem vettem észre ilyet. Még az 1080p film is jónak tünt.
Igaz csak néhány percig mentek.

(#70390) frei34


frei34
csendes tag

A haverom vett egy ívelt Samsung UE55HU8500 tv-t. 750e ft körül kapta meg,én vittem neki haza,mert nem fért be az autójába.Rá egy hétre elhívott,hogy nézzem meg.
A kép minősége meg sem közelíti az én plazmám képét (D6900-es Samsung),bár az otthoniak szerint elfogult vagyok vele szemben,de hát a saját szememmel láttam,ennél azért többre számítottam ebben az árkategóriában.

(#70391) mhmpista válasza frei34 (#70390) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Ha az ember szeme hozza szokik a plazmahoz, legfokeppen a mozgas megjelenitesere, onnantol fogva eleg nehez visszaszokni a lcd nyugodt de cserebe hihetetlen lassu kepmegjelenitesehez...

Nekem a csucs sony mozgasa is zavar. Pedig eddig az volt a legmeggyozobb lcd fronton.

(#70392) B.F.G. válasza Z_A_P (#70367) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Vegyél egy ilyet:

Logitech Harmony 650 Advanced Universal TV Remote Control

Ez a HATALOM!

Mindent vezérelhetsz vele, kivéve az asszonyt és az anyóst… :D

(#70393) Kernel válasza Z_A_P (#70367) üzenetére


Kernel
nagyúr

Annál szerintem még ez is jobb, amit mostanában használok taníthatót, olcsó árához képest egész jó.

A fotón valahogy kisebbnek hatott, geometria is torzít egy kicsit, de amikor kézhez kaptam, tekintélyesebb, hosszabb formával lepett meg.

Noha ez is csak szilikongumi gombokkal rendelkezik, nem is a simább fajta, hanem tapadós, ugyanakkor a kör alakú rész és OK gomb "pattanós" membránnal van megoldva, mint a mobiltelefonoknál. Van egyébként egy komolyabb távszabályzóm is, ami műanyag gombos, világít és nagyon kézreálló, csak ez már régebbi típus, nem beszerezhető, kímélni is akarnám, ezért próbálkoztam alternatív lehetőséggel.

Gyári távszabályzók használatának nem vagyok híve, jobban szeretem 1 db taníthatóba koncentrálni a készülékeket. Noha szoktak most már TV-hez is mellékelni igényesebb kivitelű fajtákat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#70394) bucsher válasza B.F.G. (#70392) üzenetére


bucsher
őstag

Ahhoz már a 700-as kell? :))

In the pipe - five by five!

(#70395) DM-Fan válasza bucsher (#70394) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem, ahhoz pénztárca kell.

Get Moded!

(#70396) B.F.G. válasza DM-Fan (#70395) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Ott a pont! :D :DDD

(#70397) Black Phone válasza bibababa (#70389) üzenetére


Black Phone
senior tag

igen Mkv volt és az összes 720p sajna ilyen,csak fura volt,hogy a másik tévém az tökéletesen lejátssza

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#70398) BBéci válasza Black Phone (#70397) üzenetére


BBéci
titán

Egyes tévégyártók a mókusvakítást tartják fontosnak, mások a képminőséget és eleve feltételezik, hogy a tévéik tulajdonosai nem a szutyok beépített lejátszóval szívatják magukat, hanem külsőt használnak. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70399) Black Phone válasza BBéci (#70398) üzenetére


Black Phone
senior tag

Milyen tudnátok ajánlani olcsóbb kategóriából ami még elfogadható ?
Én a asus o play minit néztem ,vélemény?

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#70400) gergelyv


gergelyv
csendes tag

Mondják, hogy a Leo Bodnar teszter plazmákkal szemben igazásgtalan, így a plazmák és LCD-k számait nem szabad összehasonlítani.

Én mégis szeretném. :)

Mondjuk egy plazmás 50-es érték hanyas LCD-s értéknek felel meg?

Szerintem tök hülyeség a zembereket számokkal bombázni, és aztán azt várni, hogy ne hasonlítsák össze őket. :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.