Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) Gabesz26 válasza Wendelke (#69147) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Nézési távolság?

Nem kérdés, hogy melyik a jobb tv, de ha viszonylag közelről nézed (2-2,5 m), akkor azért érdemes átgondolni, mert 50"-on már látványosan ki tud jönni az SD adások gyenge minősége (még HD-ready készülékeknél is). Ha ennyire fontos az SD, és nincs meg a megfelelő távolság, akkor nem biztos, hogy megéri a csere...

(#69152) Dudee válasza Gabesz26 (#69151) üzenetére


Dudee
senior tag

55 col esetén mennyi lehet kb az ajánlott? Kb 3 méter? Vagy itt még csak a felbontási különbség látszana, de az ideális képszög miatt közelebb kéne ülni?

Köszi,
G.

(#69153) liszi70 válasza Dudee (#69152) üzenetére


liszi70
nagyúr

Keress rá az ajánlott nézési távra, két raklapnyi infót találsz, táblázatokat is. :)

[ Szerkesztve ]

(#69154) DM-Fan válasza B.attila (#69143) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nekem is augusztus közepe-vége lenne inkább aktuális kalibrálásra, bár én már átléptem az 500 órát, de más okokból kifolyólag akkor lenne számomra a legjobb.

Wendelke: lépd meg azt a cserét, amíg van rá lehetőséged és vedd meg az 50X60-at! Nagyon nem bánod meg! A 250 eFt-os keretből Panasonic tekintetében, 50"-os méretben mást nem kapsz meg újonnan, de lassan már leginkább többől sem lesz semmilyen lehetőség. Vége van. :(

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69155) Gabesz26 válasza Dudee (#69152) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Milyen forrás esetében? Full HD-nál 2,2 m, SD forrásoknál viszont 4,0 m [link].

(#69156) DM-Fan válasza Dudee (#69152) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha fullHD 55", akkor 2 méter, HD-Ready-ből meg nincs ekkora panel. Én nem ritkán a 65" elé is letelepszem 1,5 méterre és simán ott ragadok, annyira lenyűgöznek a legapróbb részletek. Egyáltalán nem zavaró ilyen távból, méretet tekintve is ez a moziszerű, de még 1 méteren belül is zseniális képe van a VT60-nak.

Get Moded!

(#69157) 6.regem


6.regem
csendes tag

Sziasztok!

Nekem ezt tetszik. LG plazma 42".

Nem full HD. De ettől nem tojtam be. Ára fincsi. Nem eszik sokat. A LED nekem mosott. Full HD ide oda, de mosott.

Aki le akar beszélni, az most szóljon! :R

Ha van best buy az kell nekem! :R

(#69158) Dudee válasza DM-Fan (#69156) üzenetére


Dudee
senior tag

Köszi. Sajnos most csak a 3 méter fog menni, de kb fél év, és átrendezkedünk. Akkor ez majd egy fontos tervezési szempont lesz :)

(#69159) lilricsi


lilricsi
tag

Sziasztok, pana st30 tipusu keszuleken nem tudom mikor tortent de szellemkep jelent meg, korhatar karika, meg halvany tv logo.
Tudnatok segiteni, hogy mi a teendo ilyenkor? Egyaltalan lehet valamit csinalni?
koszi a valaszt elore is!

(#69160) liszi70 válasza lilricsi (#69159) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyelőre zummold ki a tévéadásokat, nézz változó képtartalmat, az nagy eséllyel eltünteti. Ha agresszívabb a ghost és idegesít, akkor fehérmosást indíts, vagy menjen rajta sokáig hangyaháború. És olvasd el az első hozzászólást.

(#69161) Dudee válasza Gabesz26 (#69155) üzenetére


Dudee
senior tag

Köszi a linket. Amúgy azért egy-egy leírt számal lehetne vitatkozni.
50 col esetén azt írja, hogy full hd esetén kb méternél messzebbről nincs értelme nézni, nem fogjuk érzékelni a különbséget. Ok.
Ugyanezen szám 720p esetén 290cm, sd-nél 370.

Jelenleg sajnos az 50 colt kényelmesen csak kb 350 centiről tudjuk nézni, de ordító különbség van sd és 720p között. Ugyan csak feles szemüvegem van, de ezt még anélkül is simán látom.
De értem a lényeget, és a legjobb az lesz, ha kipróbálom a cikkben mellékelt ábrával.

[ Szerkesztve ]

(#69162) lilricsi válasza liszi70 (#69160) üzenetére


lilricsi
tag

Köszi szepen

(#69163) Dudee válasza liszi70 (#69160) üzenetére


Dudee
senior tag

Ez csak egy zárójeles kérdés, de mivel lehet még manapság hangyaháborút előidézni? :)

(#69164) lilricsi válasza liszi70 (#69160) üzenetére


lilricsi
tag

Igen, én is azt szeretnem megkérdezni, hogyan lehet fehérmosást, vagy hangyaháborút előidézni

(#69165) liszi70 válasza lilricsi (#69164) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hangyaháborút adás nélküli analóg tunerrel lehet csinálni. Fehérmosás nincs az ST30 menüjében?

(#69166) Dudee válasza lilricsi (#69164) üzenetére


Dudee
senior tag

Én sajnos nem tudom hogy van st30-on, g20-on még nem volt ez a pásztázó csík. De simán jó változó tartalom is. Nézz vmi olyat, ahol nincs ott a karika. Majd szép lassan eltűnik. Általában nem is olyan lassan. Amúgy mennyi ideig volt ott a karika, milyen kontraszt beállítással?

(#69167) lilricsi válasza Dudee (#69166) üzenetére


lilricsi
tag

Kozepes erteken van minden, szerintem az apukam elaludhatott tv nezes kozben, szoval nem tudok nyilatkozni mennyi ideig lehetett ott. Mindjart megnezem van-e a menujeben,
Koszi a segitseget, ha egyszer meglatja az ember a ghost-ot utana mar nincs menekves, mindig latja

(#69168) Dudee válasza lilricsi (#69167) üzenetére


Dudee
senior tag

Amúgy be lehet állítani, hogy pl 2 óra inaktivitás után kapcsoljon ki magától. Az ilyen elalvásokra pont jó.

(#69169) hunspikey válasza Gabor970 (#69130) üzenetére


hunspikey
őstag

Jó, ennyi erővel még meg lehet növelni a léptéket egy-két nagyságrenddel és akkor azt is lehet mondani, hogy univerzum léptékkel nézve az, hogy mi történik ennek a galaxisnak ebben a naprendszerében lévő ezen kőzetbolygóján annyit sem számít a számok aránya alapján, mint amikor te végighúzod az ujjad egy érdes felületen, hogy érzékeld és eközben egy két bőrlemezke az ujjad begyéről leválik. Mert hogy százmilliárd x százmilliárd naprendszer van. A mienk mehet a lecsóba.

Egyfelől úgy is tudok gondolni az emberiségre globálisan, mint a föld egy kísérletére, egy evolúciós hajtásra, mely vagy kudarccal végződik és kifakad mint egy gennyes pattanás, vagy sikeres lesz és szépen hódítunk majd galaxis szerte pár száz éven belül.

De úgy is gondolkodhatok, hogy a nagy-számok törvénye elmehet a pics*ba és egyetlen egyedüli eset vagyunk - és felelősséggel tartozunk.

Nagyon nehéz kérdések ezek és ahogy az egyik tábor drámaian festi le az egészet, az másik tábor csak legyint... Engem pont ez zavar. Szerintem mindkét felől át vagyunk verve és érdekcsoportok manipulálnak mindkétfelől.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#69170) lilricsi válasza Dudee (#69168) üzenetére


lilricsi
tag

lehet leveszem 2 orara, most 4-en van, a fehermosas meglett, mar fut.
Koszi mindenkinek

(#69171) liszi70 válasza lilricsi (#69170) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha a fehérmosás egy picit is halványítja, akkor hagyd a fenébe, ne pocsékold az energiát és az időt rá. Akkor a változó képtartalom és az ideiglenes tévéadás-zummolás is kiviszi előbb-utóbb.

(#69172) Dudee válasza hunspikey (#69169) üzenetére


Dudee
senior tag

Másrészt a környezetvédelem sosem állította, hogy nem azért kell megvédeni a környezetünket, hogy ne nekünk legyen jobb. Persze, hogy azért kell, mi másért? A cianobakteriumokat és egyéb primitiv haverjait nem nagyon kell attól félteni, hogy nem lesznek itt x millió év múlva egy esetleges új élet alkonyán. Az egész -számomra legalábbis- arról szól, hogy szeretném ha még nekem és az ükunokáimnak is léteznének erdők, amikbe kimehetünk, szívhassunk jó levegőt, ihassunk-ehessünk jókat :)
A Földet tényleg nem zavarja a neylonszatyi, de engem rohadtul, úgyhogy vicces ahogy és amit Carlin mond, nekem is tetszik, de ettől még nem seggfej dolog a környezetvédelem :)

(#69173) lilricsi válasza liszi70 (#69171) üzenetére


lilricsi
tag

1 oraig most hagyom had menjen, utana akkor zoomolas es kivaras kovetkezik,
koszi!

(#69174) hunspikey válasza Dudee (#69172) üzenetére


hunspikey
őstag

Én ugyan ezt gondolom. A saját lányom miatt nem vagyok egy köcsög és nem hajigálom szét a szemetet és próbálok minden szaros villanyt leoltani és csapot elzárni szóval lehetőleg a legkisebbre venni a "lábnyomomat".

Pontosan tudom, hogy maga a föld, minden csodájával együtt akár mit csinálunk 4.5 milliárd év múlva megy a lecsóba mert a központi csillagunk mindent hamuvá aláz. Tehát itt tényleg nem arról van szó, hogy galaktikus léptékkel tartozunk-e bárkinek is bármiféle magyarázattal, hogy miért laktuk le az anyabolygót. Itt csak arról van szó, hogy miként akarunk mi magunk élni.

ez pont olyan számomra, mint egy hosszú kocsival megtett utazás. Tele lehet nyomni kajálással, szeméttel, popcorn-al, minden szarral is a kocsit - meg lehet úgy is menni, hogy végig oda figyelünk. Mindkét esetben hosszútávon ugyan az a végeredmény - egy óriási különbség van: hogy érezzük magunkat menet közben....

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#69175) BBéci válasza Dudee (#69161) üzenetére


BBéci
titán

Szó sincs arról (bizonyára kimaradt a 2), hogy 2 méternél messzebbről nincs értelme nézni.
Nem azt szoktuk mondogatni, hogy SD és 720p, hanem a 1080p és 720p között kicsi a különbség, ha távolról szemléled.
Miről és milyen beállításokkal fogod a tévére küldeni a tesztábrát? Mert az sem mindegy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69176) Dudee válasza BBéci (#69175) üzenetére


Dudee
senior tag

Igen, tényleg kimaradt a 2 :)
Tesztábra: kipróbálom popboxról és ps3-ról is, ezek a lejátszóim. De nem akarom azt hinni, hogy ez így nagyon tudományos lenne, de egy próbát megér, kíváncsi vagyok.

(#69177) Wendelke válasza liszi70 (#69148) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

A nézési távolság min 3 m, így szerintem ez nem okoz gondot. Igazándiból most van zsé a tv-re, persze, csak a fentebb leírt max árig. És most kicsit úgy vagyok a plazmával, hogy még az utolsó pillanatban jó lenne egy nagyobbat beszerezni, mert ki tudja mikor lesz megint megfizethető áron normális képminőség. :W

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#69178) liszi70 válasza Dudee (#69176) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De nem akarom azt hinni, hogy ez így nagyon tudományos lenne"

Miért kéne "tudományosnak" lennie? Nem szem-anatómiai, hanem tapasztalati és élvezeti alapon készülnek ezek a táblázatok. Nem csak ez van, seregnyi másik is, és hasonlóak bennük az értékek.

(#69179) Gabor970


Gabor970
addikt

kezembe került az expert elektronikai lánc szórólapja, 42X60 100e Ft, akár 10 havi kamatmentes részletre is.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#69180) BBéci válasza Dudee (#69176) üzenetére


BBéci
titán

Az a fontos, hogy a lejátszó ne nyúljon bele a képbe. Egyik fórumtársunk írta privátban, hogy látja a vonalakat a nézési távolság másfélszereséről. Kiderült, a Popcornja nem natívban küldte a tesztábrát a tévére, hanem átméretezve. Miután beállította, ugyanazt a távolságot találta helyesnek, amit a táblázat tartalmaz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69181) Dudee válasza BBéci (#69180) üzenetére


Dudee
senior tag

Tehát neki a nemkívánt átméretezés miatt valójában nem 1080 vonal volt kint, hanem kevesebb, ezért láthatta messzebbről, ugye?

(#69182) BBéci válasza Dudee (#69181) üzenetére


BBéci
titán

Alighanem az történhetett. De a tévének akkor is bele kellett volna nyúlnia, amit bizonyára meg is tett. Na mindegy, a lényeget megbeszéltük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69183) sch_zsolt


sch_zsolt
csendes tag

Nemrég tettem szert egy VT60-asra. UPC direct beltérivel szerettem volna HDMI-n keresztül összekapcsolni, de valami nem stimmel. Kép van, hang nincs. Túlvagyok a UPC direct ügyfélszolgálaton, a beltéri és a kábel cseréjén is. Semmi sem segített. (Más forrást (médialejátszót) csatlakoztatva HDMI-n keresztül, minden tökéletesen működik.)
Workaround-ként megoldottam a beltéri analóg hangkimenetével, de nem valami elegáns. Van esetleg valakinek ötlete, mi lehet a gubanc?

Amúgy én is csak gratulálni tudok a VB eredményjelzőjéhez. Amellett, hogy szép harsány, még jól be is lóg a képbe. Már sikerült egy halvány ghostot előidéznem... :( "Bejáratós" időszakban elegendő a Normál mód, vagy finomítsak még a beállításokon?

Előre is köszi!

(#69184) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Tegnap ismerősömnek beüzemeltem egy VT60-at és ugyanazzal a hibával találkoztam mint a múltkor egy másik helyen, ahol egy Samsung plazma van.
Nyilván hogy semmi köze a hibáknak a plazmákhoz,de azért érdekelne,hogy mi a jelenség ok?
Szóval mind a két helyen a Telekom által adott egyszerű kis hdmi kábel volt rákötve a stb-ről a tv-re, de mivel mind a két helyen a DVD egy jobb minőségűnek látszó hdmi kábellel volt bekötve, ezért gondoltam kicserélem őket.
Erre nem kaptam képet az stb-ről egyik esetben sem. Ahogy visszacseréltem az olcsó, vékonyka, stb-hez adott kábelre,egyből ment mind a két helyen.
Erről valakinek véleménye?

(#69185) M@trixfan válasza sch_zsolt (#69183) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mennyin van a kontraszt? Úgy gondolom azt érdemes lejjebb venni kezdetekben, az égeti panelt ha túl magas. Én biztosan THX Cinema vagy Professional beállítását használnék minden javítót kikapcsolva. Annyi lehet mondjuk, hogy nem minden üzemmódban van pixel orbiter, ami neked VB-re kellhet. Én csak nagyon friss plazmás vagyok, de ha már látható ghost van akkor ráereszteném a scrolling bar mosást, nem csak a változó tartalom járatásában biznék. Persze vannak itt nálam sokkal jártasabb felhasználók, ők majd biztosan tudják a tutit. Egyébként én is használom átmenetileg monitorként a VT60-at, persze majdnem azonnal indul a screen saver mozgó fotókkal és az egyik desktopon mindig megy egy 16:9 film, amire azonnal rányomok :) Én azt tapasztalom, hogy a VT60-at lehetetlen megfogni, életemben nem láttam még ilyen plazmát, le vagyok nyűgozve tőle. Olyan élmény rajta mozgóképpel dolgozni, hogy utána hányás visszaülni LCD monitor elé.nKülönben akkora fényereje van a panelnak, hogy 30-cas kontraszt fölé meg nem vittem, mert ksuti a szememet a fehér. Nem is értem miért nyomatják egyesek azt az idiótaságot, hogy a plazma fényereje nem elég... Persze még nem mértem rá, de párszáz óra előtt nem is nagyon szeretnék, pl. a fekete is napról napra mélyül konkrétan.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#69186) salapp


salapp
addikt

Bátyám elgondolkodott rajta, hogy a kb. 5 éves Samsung 40B551 ccfl lcd-jét lecserélje egy - a méret a lényeg, de óccón - LG PB660V-re. Most 250K, 25K előleg, a maradék 15 havi 0% THM az Expert-ben.
Azt kérdezte, vajon lesz-e olyan jó a kép az LG plazmán, mint az 5 éves lcd-n. (A UPC dig. kábeltévé hd adásai tényleg meglepően jól mutatnak rajta).

Én azt mondtam, hogy simán.
Szerintetek túloztam?

Német fórumokon olvastam róla, azt írják, akik vacilláltak a 660 és a 690 között, hogy a 3d-képes 690-nek fakóbb a feketéje, nem tudni, miért.

Kb. 3 méterről nézné.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#69187) Dudee válasza sch_zsolt (#69183) üzenetére


Dudee
senior tag

Hmm. Igaz nekem UPC kábel van Cisco beltérivel, de nekem akkor csinált ilyesmit a G20, amikor a Setupban a Viera Link Settings-el játszottam. Itt lehet pl azt is beállítani, hogy a TV kapcsolja ki kikapcsoláskor a HDMIn csatlakoztatott eszközöket. Nekem igazából sosem tudott a Cisco beltéri és TV rendesen 'beszélgetni' egymással HDMIn, de mikor próbálgattam, akkor csinált ilyesmi furcsaságokat. Úgyhogy nálam a viera link OFF-ra van állítva.
Lehet tök más nálad a baj, de ezeket állítgattad már?

[ Szerkesztve ]

(#69188) Norbi 72 válasza salapp (#69186) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem túloztál,az a 60-as LG ár/értékben jó választás.LCD-t simán veri,szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#69189) Viktor81 válasza sch_zsolt (#69183) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Most nincsen idom, de kb. ketto hete mar kifejtettem egy kolleganak, hogy amennyiben Philips belterid van, nem lesz hang HDMI-n (nalam sincsen) Leginkabb a Pana plazmakkal akad ossze, meg nehany Samuval...
A hiba firmware-es, tudnak rola, de evek ota nem javitottak, szoval mar nem is fogjak... (egyebkent sokkal jobban jarsz, ha CI-t hasznalsz...)
Ne a normal modot hasznald, hanem THX cinemat, vagy Prof.-ot alacsony kontraszttal (30-40 kozott) (nem a legjobb bejaratas a VB...) Keress vissza DM-Fan vagy hunspikey "ajanlasaiban".

Udv.: Viktor

(#69190) Dudee válasza sch_zsolt (#69183) üzenetére


Dudee
senior tag

Amúgy itt van egy ajánlás a 'Bejáratás' fejezetben, DM-Fan tollából:
[link]

(#69191) katalin888 válasza Ijk (#69136) üzenetére


katalin888
aktív tag

Gondoltam! :)
Mi lesz a plazmak "halala" utan?
A Sonynak talan van igeretes fejlesztes az LCD teren, de az OLED ugy erzem meg odebb van...

(#69192) BBéci válasza katalin888 (#69191) üzenetére


BBéci
titán

Bárhogy fejlesztik az LCD-t, kontrasztban, feketeszintben akkor sem fognak többet nyújtani, mint 3 évvel ezelőtt. Ugyanis már akkor elérték a maximumot, amit a technológiából ki lehet hozni.
A mozgásmegjelenítést reszelgetik, az javulgat, de attól még nem vágyik rá, aki plazmás volt korábban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69193) DM-Fan válasza sch_zsolt (#69183) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig ez egy known-issue, legalábbis rémlik, hogy egyes set-top-box-okkal nem működnek együtt a Panasonic TV-k valmilyen HDMI-handshake probléma okán. Pár napja/hete itt is szóbakerült és nincs rá megoldás, csak a más típusú beltéri használata. De egyébként miért ragaszkodsz feltétlen a STB-hoz, ténylegesen beltéri, tehát műholdas a dolog? Használj conax-modulos UPC Media Card-ot és meg van oldva a gond, jobb minőségű képet/hangot kapsz és egy fogyasztóval/távirányítóval kevesebb lesz! Nem tudom, hogy műholdas előfizetéshez is ad-e ilyet a UPC, de a VT60-ban mindenesetre ott a DVB-S tuner is. Ha meg kábel, akkor DVB-C-re ott a megoldás.

Én is nézem a meccseket, de nálam a 38-as kontraszttal semmilyen ghost-ot nem okoznak az eredményjelzők a 65VT60-on. Eddig más sem okozott ghost-ot sosem.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69194) Dudee válasza DM-Fan (#69193) üzenetére


Dudee
senior tag

Erről jut eszembe: ugyanazon kontraszt-érték beállítás mellett mondjuk egy 65"-ös plazma árnyalattal sötétebb képet ad, mint egy kisebb méretű?
Vagy ugyanolyan -pusztán számérték alapján megtett- beállítás esetén azonos szérián belül egyezni fog vmekkora szórással a fényerő (elnézést, ha nem pontos terminológiát használnék)

(mintha olvastam volna valami ilyesmiről, amit a fogyasztás kordában tartására vezettek volna vissza (?))

Köszi,
G.

[ Szerkesztve ]

(#69195) DM-Fan válasza Dudee (#69194) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Korábban voltak erre mérések és akkor azt találták, hogy a nagyobb panelméretű modellek kontrasztja nagyobb volt, feketében is lejjebb tudtak menni, mint a kisebb példányok.

Get Moded!

(#69196) DM-Fan válasza mutyi (#69184) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hibás kábelre cserélted a gagyit.

Get Moded!

(#69197) mutyi válasza DM-Fan (#69196) üzenetére


mutyi
őstag

De két helyen tökre ugyanaz az eset fordult elő és mind a két helyen az a hdmi kábel tökéletesen működik a dvd lejátszóval, csak a Telekom-os stb-vel nem.
Szóval ez nekem még mindig kicsit fura.
Egyébként ha már hdmi kábelek, múltkor is olvastam egy külföldi tesztet,ahol 0 hiba volt,egy gagyi hdmi kábellel is.
Szóval az 1200 Ft-os hdmi kábelhez képest ad bármi minőségi javulást egy 3-4 ezer ft-os aranyozott, esetleg 1.4-es hdmi kábel mondjuk egy stb-tv között?

(#69198) Dudee válasza mutyi (#69197) üzenetére


Dudee
senior tag

Amennyire én látom ez egy olyan kérdés, amin még videofilek is össze tudnak veszni :)
Olvasd el esetleg pl. ezeket
[link1]
[link2]
[link3]

aztán hallgass meg másokat is a kérdésben. De a legjobb, ha kipróbálod magad, és saját véleményt alakítasz ki :)

G.

[ Szerkesztve ]

(#69199) DM-Fan válasza mutyi (#69197) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nehéz erre bármit is mondani a messzi távolból. De ha ugyanaz a kábel produkálta mindkét STB-szal a problémát és amely STB-ok egyébként más kábellel szintén működtek, akkor én azért első körben az új kábelt gyanúsítanám, akárhogy is jól működik holmi DVD-lejátszóval. A HDMI-kábelek szabványosak, nem hinném, hogy a T speciális kábelt adna a boxaihoz.

A HDMI-kábelek között hatalmas minőségi szórások vannak és itt alapvetően pontosan arra kell gondolni, amibe sanszosan Te is belefuthattál: egy minőségi kábelgyártó minőségi terméke esetén igen kis eséllyel fogsz hibásan működő kábelbe belefutni, mivel minőségi anyagokból, jobb gyártástechnológiával készülnek és sanszosan alaposabb ellenőrzésen is esnek át. Ezt mind meg is fizettetik vele, viszont cserébe kapsz egy szinte biztosan tökéletes terméket, amivel később sem lesz gond, illetve aminél nemigen fog fellépni semmilyen hibajelenség, ami egy gagyibb kábelnél benne van.
A HDMI-kábeleket egyébként nem jelöljük verziószámmal (pl. 1.4), az az aljzatokra vonatkozó jelölés! A kábelek ilyenféle megkülönböztetése már jóideje tiltott (ennek ellenére néhány gyártó és sok kereskedő mai napig alkalmazza, mert így kiválóan el lehet adni újabb kábeleket úgy, hogy azokra egyébként a vevőnek nincs szüksége, mert tökéletesen megfelelő a korábbi kábele is). Hivatalosan 5 féle HDMI-kábel van: standard-speed, standard-speed with ethernet channel, high-speed, hight-speed with ethernet channel és automotive cable. A standard-speed kábelt szokás 1080i felbontásig ajánlani, a high-speed-et pedig 1080p60Hz vagy nagyobb felbontáshoz és 3D-hez. Az ethernet channel-re akkor van szükség, ha a HDMI-kábellel összekötött készülékek között ilyen formán akarsz netet továbbítani (ezt az adott eszköznek is támogatnia kell). Az automotive-et meg gondolom nem kell magyarázni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69200) hunspikey válasza Dudee (#69194) üzenetére


hunspikey
őstag

Sötétebb tud lenni a feketéje igen - viszont sötétebb a teli fehér kép is - amennyiben ez képnek mindősül - hiszen hamarabb beleütközik a 65 colos model a PBL-be. Ettől eltekintve kis-felületű fehérek / csúcsfények ugyan olyan szép világosak mint a kisebb képátlójú modelleken - csak a kontraszt még jobb. Illetve iszonyatosan szépen részletez egy 65 colos - teljesen más mint egy 55-ös - tudom mert mindkettő volt (65-ös helyesebben most is van :) )

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.