Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69701) BBéci válasza Norbi 72 (#69698) üzenetére


BBéci
titán

Tudom, hogy ott írták, olvastam, de akkor is kizártnak tartom. Kiváló LCD TV az LM960, itt volt nálam, teszteltem, használtam. [link]. Más kérdés, hogy az árát baromira nem érte meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69702) Dexar007 válasza BBéci (#69700) üzenetére


Dexar007
veterán

Helyesen 1:1-ben janos hozzaszolasat bemasolva,ez igy hangzott.:

,,Az avatott szem azt azért rögtön kiszúrja, hogy Samsung, vagy Panasonic.
Még akkor is, ha azonos fehér és fekete fényerőre állítjuk be őket, mert más a mozgókép kezelésük. Hiába, hogy alapvetően mindkettő "plazmás", mégis merőben más náluk a "a mozgás íze", főleg valódi 50 vagy 60Hz-es anyagokkal (én még mindig a Samsung megoldását preferálom, és kisebb már idén a különbség, de még mindig más).
Abban már nem mernék veled fogadni 5k felett, hogy meg tudnám-e különböztetni a letakart kávás ST-GT-VT készülékeket. Az UT-t még talán, mert ha már négy kijelző világít felém, akkor azon már látom a saját tükörképemet a panelen (legalább is a 2.35:1 képarányú film világos jelenetei alatt az alsó és felső fekete sávokban). ;)
Szintetikus tesztanyagok esetén hozzádobhatunk egy nullát a téthez ST és GT/VT közt. ;]
A GT és VT vaktippelésére még 5k-ban sem mernék fogadni. Egyszerű BD filmekkel totál esélytelennek tartom. Bár sajnos nem volt lehetőségem egymás mellé sorakoztatni őket."

Nincs mirol beszelni.Ordito.

Give me your cum,bull!

(#69703) MasterMark válasza Dexar007 (#69702) üzenetére


MasterMark
titán

látom a saját tükörképemet a panelen (legalább is a 2.35:1 képarányú film világos jelenetei alatt az alsó és felső fekete sávokban)

Nálam ilyen nincs.

Switch Tax

(#69704) BBéci válasza Dexar007 (#69702) üzenetére


BBéci
titán

Két éve mindegyik nálam megforduló tévét közösen teszteltem Jánossal. Rengeteget beszélgettünk a most vitatott témáról és mást szűrtem le azokból, amiket mondott. Ha nem hiszed, kérdezd meg tőle privátban.
Ráadásul az, amit bemásoltál, az 50-es szériára vonatkozott.
Láttam az ST/GT/VT/ZT60 tévéket egymás mellett, az ST nagyon kilógott a sorból, a másik három között kisebbek voltak a lépcsőfokok, de ahhoz elegendőek, hogy meg lehessen őket különböztetni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69705) Dexar007 válasza BBéci (#69701) üzenetére


Dexar007
veterán

Akkor most toled ideznek a projektoros topikbol ami itt erosen off.:

(HC-5500)
,,Egyrészt az a véleményem, amit leírtam, másrészt az általad említett vetítő új ára 5000 dollár volt, ami alátámasztja az igazamat. Még szép, hogy azon élvezhetőek a filmek, de amiket újonnan 2-300000 Ft környékén árulnak, azokról inkább nem mondok véleményt."
,,Ráadásul azok az emberkék tévhitben élnek, azt hiszik, hogy 200000 forintból csúcsminőségű vetített képet varázsolhatnak az otthonukba. Igenis fel kell őket világosítani, tiszta vizet kell önteni a pohárba. "

Kicsivel kesobb.: ,,Ne haragudj, de Te LG plazmához tudod csak hasonlítani, így nem csoda, ha inkább a vetítést választod. Amikor Sony W905 volt nálam tesztelésen, csak az Epsonnal néztem filmeket és nem is TW9200, hanem TW6100 volt akkor a vetélytárs."

yodamastah pedig a benq w1070-et hasonlitotta az epson tw6000-hez.:

,,Szóval ha mehet az 1chip DLP, akkor inkább a Benq. 3Dje is jobb a Benqnak. 2D-ben képi dinamikában, natív kontrasztban, optika élességben, színekben a Benq jobb. Maximum kontraszt az Epsonon jobb, de csak a dinamikus írisz miatt."
,,W1070 közel referenciára kalibrálható,azaz a színek telítettségével semmi probléma."

Ezt igy osszerakva nekem egy kicsit zavarosnak tunik az egesz. :) Mert nekem ebbol az kovetkezik,hogy a benq a maga 210 ezerevel egy szinten van egy regi high-end projival.Pedig elvileg 200-300 ezerert csak szart kapni.

Give me your cum,bull!

(#69706) Norbi 72 válasza BBéci (#69700) üzenetére


Norbi 72
veterán

Van másik teszt is,de itt nem említik a kontrasztot:[link]

(#69707) BBéci válasza Dexar007 (#69705) üzenetére


BBéci
titán

A TW6100 nem igazán jó képminőségű vetítő, el tudom képzelni, hogy a W1070 jobb nála. Már csak azért is, mert DLP. De abszolút skálán eléggé alacsonyan helyezkedik el, viszont az ár/érték aránya kiváló. Még akkor is, ha nem az árgép legolcsóbbjával számolunk, hanem az idézett tesztben szereplő 287000 forinttal.
Számtalanszor leírtam, hogy számomra a vetített kép adja az igazi házimozis élvezetet. Ráadásul sokkal kellemesebb a szemnek, agynak a visszavert fény, mint a direkt fényforrás (TV) bámulása, de egy minőségi szint alatt nem érdekel. Inkább nézem a filmeket az 50 colos GT60-on.
Egy ismerősöm nemrég mesélte, hogy pénzügyi okokból kénytelen lesz lecserélni csúcskategóriás vetítőjét egy W1070-re. Elmondta, hogy tudja, a hányinger fogja kerülgetni, amikor csak ránéz, de a kényszer nagy úr. Szóval ez is, mint minden, viszonyítás kérdése.
Az nem tudom, honnan vetted, hogy "egy szinten van egy regi high-end projival". Ezt senki nem állította.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69708) Dexar007 válasza BBéci (#69707) üzenetére


Dexar007
veterán

Itt most arrol lenne szo,hogy szivesebben neztel egy tw6100-et,mint egy csucskategorias Sony lcd-t. A Benq 1070 pedig meg az Epsonra is ralicital valoszinuleg.Igy egy egesz turheto 100"-os kepet lehetne varazsolni toredek aron. Ami nalam messze nem az a kategoria,amirol ,,nem kellene velemenyt mondani".
Ebay-en egyebkent a mitsu hc6000-et 130 kornyeken vesztegetik, a benq 1070-et par tiz esetleg szaz oraval 170-ert lehet elhozni kis szerencsevel.
De ha mindenkepp dlp,akkor ott a w7000 hasonlo arkategoriaban,ami anno szinten inkabb a millios tetelhez kozelitett,ennek ellenre.: ,,,,A W1070 sokmindenben a W7000et is elveri. Leglalábbis élesebb az optikája, pontosabbra be tudtam kalibrálni és jobb a natív és ANSI kontrasztja :)- yodamastah"

Szoval arrol lenne szo,hogy kicsit ellentmondasosnak tunik az,hogy.: az anno 1 millios projin ,,meg szep,hogy elvezhetoek a filmek",mikozben par hozzaszolassal feljebb,eppen arrol irnak,hogy a 1070-es melyiket veri el sorban.
Nyilvan nem egy mai csucskategoriashoz hasonlitom,de kategoriajan belul,es az anno millios kategoriahoz merten,eleg korrekt gepnek tunik.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#69709) DM-Fan válasza Dexar007 (#69702) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyrészt János ezt anno az 50-es szériával kapcsolatban írta (és egyébként már ott sem értettem maradéktalanul egyet ezzel), másrészt meg ha veszed a fáradtságot és megnézed egymás mellett a 60-as széria tagjait, akkor vitathatatlanul jelentős különbségek láthatók, még laikus szemmel is. Ha visszaolvasod a tavalyi HSZ-eket itt a topicban, szinte mindenki leírta, aki üzletben (!) megnézte, hogy még ilyen környezetben is látványos a különbség az ST60 és a GT60 között az utóbbi javára, aki ezt nem látja, annak szerintem majdnem mindegy, hogy plazmát vesz, vagy LCD-t (nem mintha az ST60 ne volna jobb szinte bármelyik LCD-nél, mert egyébként még belépő modellként is jobb). A GT60 és a VT60 már közelebb áll egymáshoz, a VT60 inkább a képi finomságokban és további precizitásban nyújt többet (meg persze szolgáltatások tonnánában, tunerben, designban, anyagminőségben, kiegészítőkben, stb.). Szóval hidd el, attól, hogy Te nem látod/nem érdekel, van ott különbség gazdagon. Bármikor megmondom, ha mind be van kalibrálva, hogy melyik az ST60/GT60/VT60.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69710) #09634560 válasza DM-Fan (#69709) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én is ezt tapasztaltam.. ST-Gt között akkora a különbség hogy az ST eszembe se jut, most sem emlitettem, fel se hoztam, viszont janos ha nem látta vagy szerinte kicsi neki elhiszem azért irtam amit,,, de énnekem alapból közelebb kell ülnöm ezért ot már jobban kijön a GT-ST láne egy LCD-GT különbség..

(#69711) Dorian válasza #09634560 (#69710) üzenetére


Dorian
félisten

Nem mindegy, melyik szériáról van szó.
50-es előttieknél óriási volt a különbség, de 50-nél ez minimális lett, 60-nál egy kicsit nagyobb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69712) liszi70 válasza Dorian (#69711) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez pontosan így van. Az 50-es széria idején nem véletlenül írta János azt, amit. A 60-as szériánál valóban nagyobbra nyílt valamelyest az olló, nőttek a különbségek, de mostanra is igaz szerintem, hogy egy elég szűk rétegnek jelent ez jelentős differenciát.

(#69713) bibababa


bibababa
csendes tag

Plazma tv vásárlását tervezem. Segítene valaki, néhány érvvel, hogy melyiket válasszam ?
Elsősorban sport csatornák nézése. HD adások . Néha egy kis HD film. Annyi hogy a Pana csak HD ready.
A kép minősége fontos.
Két model van ami szóba jöhet:
Pana TX-P50X60E
LG 50PB6500

(#69714) DM-Fan válasza liszi70 (#69712) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért az 50-es szériánál is volt egy nagyobb ugrás az ST50 és a GT50/VT50 között, egymás melletti készülékeknél ez tisztán látható volt. A 60-as széria meg már az ST60-nal is majdcsak lelépte még a VT50-et is (barokkos túlzással) és innen még a GT60/VT60 legalább akkora ugrás. Megintcsak nem bagatellizálnám el a különbségeket, mert mint írtam, a 60-as széria kapcsán a legtöbb ember még üzletben is észlelte és elismerte, hogy mennyivel szebb a GT60 képe az ST60-éhoz képest, ezt nem nevezném szűk rétegnek. Az más kérdés, hogy végül mennyien döntöttek a GT60 mellett, de ugyanakkor hozzátenném, hogy a végére az ST60 ára is megemelkedett, alig volt köztük árbeli különbség, pont ezért fogytak tömegesen az 50GT60-ak.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69715) DM-Fan válasza bibababa (#69713) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Először azt döntsd el, hogy elég-e a HD-Ready felbontás! Ha 2-2,5 méterről, vagy közelebbről nézed és van HD-anyag is, akkor kell a fullHD. Jelentős különbség nincs a két említett modell között, mindkettő belépő, olcsó készülék, csak egyik HD-Ready, a másik fullHD. Ha a kép minősége tényleg fontos, akkor lehet érdemes lenne feljebb is nézelődni, csak az a gond, hogy újonnan már nem nagyon van más a palettán, csak a mondjuk jóval drágább és nagyobb 65ST60, de az már minőségben is nagyon más liga.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69716) liszi70 válasza DM-Fan (#69714) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Azért az 50-es szériánál is volt egy nagyobb ugrás az ST50 és a GT50/VT50 között."

Volt. De ennek mértékéről és a különbség megítéléséről ne kezdjünk el megint vitázni, sosem érünk a végére.

"Megintcsak nem bagatellizálnám el a különbségeket"

Én sem, de nem is értékelném túl, legalábbis átlagfelhasználói szemszögből. Más a videofil-álláspont erről.

"a 60-as széria kapcsán a legtöbb ember még üzletben is észlelte, hogy mennyivel szebb a GT60 képe az ST60-éhoz képest"

Nem számoltam, de szerintem körülbelül ugyanannyian vannak, akik nem, vagy alig látnak különbséget. Egyébként évek óta mondogatjuk tök jogosan és tapasztalatból az ide forduló kérdezőknek, hogy a bolti "teszteknek", összehasonlításoknak szinte semmi közük a valósághoz, úgyhogy nem érdemes ezzel példálózni szerintem. A placebo-hatásról nem is beszélve, amit egy "kezdő" elég nehezen tud hatástalanítani.

"végére az ST60 ára is megemelkedett, alig volt köztük árbeli különbség, pont ezért fogytak tömegesen az 50GT60-ak."

Bizony, bizony, kb. 40 ezer volt csak a difi, naná, hogy a GT-t vitték, nem annyival ér többet. (Mondjuk az utóbbi hónapok képi anomáliákról szóló posztjainak főszereplője a GT volt, és ez kicsit elbizonytalanított ebben a hitemben, de lehet, hogy csak az eladott, viszonylag nagy mennyiség miatt emelkedtek meg a panaszok.)

[ Szerkesztve ]

(#69717) Dorian válasza liszi70 (#69716) üzenetére


Dorian
félisten

50-es szériánál a GT-t számomra kizárta a kalibrálható módban duplájára emelkedő fekete szint. A minimális egyéb képi különbségek ehhez képest lófütty, úgy, hogy még drágább is volt.
60-as szériából valószínűleg én is a GT-t vetem volna. (De hozzá kell tenni az előzmények miatt, hogy ennél a szériánál lévő különbség sincs a fasorban sem az 50-es előtti szériák S-G közti különbségéhez képest)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69718) DM-Fan válasza liszi70 (#69716) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Én sem, de nem is értékelném túl, legalábbis átlagfelhasználói szemszögből."

Én sem értékelem túl, hidd el, átlagfelhasználók is látják a difit és állították is, hogy láthatóan szebb a GT-széria képe.

"Nem számoltam, de szerintem körülbelül ugyanannyian vannak, akik nem, vagy alig látnak különbséget."

Én egy ideig számoltam, kb. 70%-75% látta egyértelműen jobbnak a GT-szériát az ST-hez képest.

"Egyébként évek óta mondogatjuk tök jogosan és tapasztalatból az ide forduló kérdezőknek, hogy a bolti "teszteknek", összehasonlításoknak szinte semmi közük a valósághoz, úgyhogy nem érdemes ezzel példálózni szerintem."

Ez így van az LCD kontra plazma viszonylatában, de azt godolom sejted, hogy két plazma közül amelyik már az üzletben, azonos körülmények között jobbnak hat az átlagfelhasználó részére is, az otthon sem fog kiegyenlítődni, vagy megfordulni.

"A placebo-hatásról nem is beszélve, amit egy "kezdő" elég nehezen tud hatástalanítani."

Egy laikus azt sem tudja, hogy az egyes modellek hogy vannak rangsorban egymás alatt-fölött, sőt, a jelölés alapján joggal gondolhatná, hogy az ST a GT fölötti kategória, mégis a GT-t nevezte a döntő hányad jobbnak a laikusok közül is. Szerintem ennél meggyőzőbb érv nem kell.

"Mondjuk az utóbbi hónapok képi anomáliákról szóló posztjainak főszereplője a GT volt, és ez kicsit elbizonytalanított ebben a hitemben, de lehet, hogy csak az eladott, viszonylag nagy mennyiség miatt emelkedtek meg a panaszok."

Ez pusztán csak abból fakadt, hogy az utóbbi időben a fentiek okán sokkal több GT60-at adtak el, mint bármi mást és mint ráadásul tisztáztuk, az anomáliák oka a forrásban keresendő és nem a készülékben, ezt több GT60 tulaj is megerősítette, többek közt BBéci maga is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69719) DM-Fan válasza Dorian (#69717) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"De hozzá kell tenni az előzmények miatt, hogy ennél a szériánál lévő különbség sincs a fasorban sem az 50-es előtti szériák S-G közti különbségéhez képest"

Ennek rendkívül prózai oka van: az 50-es szériát megelőzően az S-modellek hagyományos panelt kaptak, a fölötte levő modellek pedig NeoPDP-t. Durva is lenne, ha az ST50 panelje akkora difit mutatna, mint ami a korábbi években jellemző volt.

Get Moded!

(#69720) bibababa válasza DM-Fan (#69715) üzenetére


bibababa
csendes tag

Köszi.
Inkább messzebbről nézem általában. Ezért is gondoltam, hogy talán elég lenne a Pana HD ready-ja.
Közel 20 éve Pana tévéket használok, már nagyon megszoktam a menürendszert is.
A képminőségnél arra gondoltam, hogy a kettő közül melyik lenne jobb egy nem hd forrásnál.
Gondolom a HD-nál sokat jelent a nagyobb felbontás. Még nem láttam HD anyagot HD ready készüléken, csak full Hd-n.
Olvasva a fórumot abban mindenki egyetért, hogy a 60 Panák jók, de annyit nem költök rá.

(#69721) Dorian válasza DM-Fan (#69719) üzenetére


Dorian
félisten

Világos, ezt inkább Sancinak szántam, hogy vegye figyelembe.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69722) liszi70 válasza DM-Fan (#69718) üzenetére


liszi70
nagyúr

"kb. 70%-75% látta egyértelműen jobbnak a GT-szériát az ST-hez képest."

Szerintem 51,5%. :D

"Egy laikus azt sem tudja, hogy az egyes modellek hogy vannak rangsorban egymás alatt-fölött"

De akire te hivatkozol, az tudta, mert idejött a topikba, és beszámolt róla, hogy melyik tetszett neki jobban, és látott vagy nem látott különbséget a típusok között.

"a GT-t nevezte a döntő hányad jobbnak a laikusok közül is.......átlagfelhasználók is látják a difit és állították is, hogy láthatóan szebb a GT-széria képe"

Valószínűleg más laikusokkal és átlagfelhasználókkal találkozunk, ezt már sokszor megállapítottam. Te a jó szemű, magas esztétikai igényességgel rendelkező laikusokat és átlagfelhasználókat vonzod, én meg biztos az igényteleneket és érzéketlen szeműeket. :D

"Ez így van az LCD kontra plazma viszonylatában"

Részben jogos, de bizony sokszor elhangzott az is, hogy két kalibrálatlan és ki tudja milyen beállításokkal kiállított plazma akkor látott különbségéből sem szabad messzemenő következtetést levonni. És még mindig ott van a placebó, ami torzíthatja az értékítéletet egy nem gyakorlott szermű "tesztelőnél".

[ Szerkesztve ]

(#69723) DM-Fan válasza liszi70 (#69722) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"De akire te hivatkozol, az tudta, mert idejött a topikba, és beszámolt róla, hogy melyik tetszett neki jobban, és látott vagy nem látott különbséget a típusok között."

Nem látom az összefüggést, hogy attól, hogy valaki idejön és beír valamit, annak miért kéne zsigerből vágnia, hogy melyik modell hol helyezkedik el a másikhoz képest. A legtöbben minden előzmény nélkül írnak be a topicba, pont ezt szoktuk szóvá tenni, hogy nem olvasnak vissza és az #1. HSZ-t sem olvassák el.

"Valószínűleg más laikusokkal és átlagfelhasználókkal találkozunk, ezt már sokszor megállapítottam."

Szerintem meg próbáld kicsit elfogulatlanul olvasni a topicot és nem hasból beírni ilyen 51,5%-okat a vélt igazad alátámasztására. Mint mondtam: 4-ből átlag 3 ember megerősítette, hogy igenis látványos a különbség a GT60 javára. Ez meg tény, aki látta, ezt nem is vitatja, vagy ha igen, annak véleményét nem is tudom mérvadónak mondani. Laikusként sem.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69724) Gicz


Gicz
addikt

Nekem ST60-vanm és az árkülönbség miatt nem vettem GT-t. 270 volt az ST a GT meg 350 lett volna.

Ha csak a panelje lenne más és lenne 300e, akkor a GT-t vettem volna, mert teljesen feleslegesen fizettem volna sat tuner, PVR funkció, meg a mégegy szemüveg miatt. A VT pedig abszolút túlárazott volt szerintem novemberben. Ott is szvesen fizettem volna a képminőségét, de 3D szemüveg nélkül, sat, és dupla tuner nélkül, elég lett volna 2-3 hdmi is, PVR nélkül stb....

mennyivel jobb ára lehetett volna :))

(#69725) Norbi 72 válasza bibababa (#69720) üzenetére


Norbi 72
veterán

Még nem láttam HD anyagot HD ready készüléken, csak full Hd-n.

Menj be egy pendrive-al HD anyaggal egy panashop-ba,és nézd meg.Elötte telcsizz oda,hogy van-e kiállítva,és hogy mi a terved.

Nemsokára indulok a budaörsi Euronics-ba,és megnézem,van-e LG plazma.Honlap szerint van,csak hogy kiállítva is legyen.

[ Szerkesztve ]

(#69726) bibababa válasza Norbi 72 (#69725) üzenetére


bibababa
csendes tag

Itt a bökkenő. Nincs ilyen a közelben.

(#69727) Norbi 72 válasza bibababa (#69726) üzenetére


Norbi 72
veterán

Vidéken laksz?Auchan/tesco párosban is szokott lenni X60.

[ Szerkesztve ]

(#69728) liszi70 válasza Gicz (#69724) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nekem ST60-vanm és az árkülönbség miatt nem vettem GT-t. 270 volt az ST a GT meg 350 lett volna."

Ja, ja így is volt, de aztán jelentősen felment az ST ára, és 40k-ra csökkent a különbség.

(#69729) kleinguru válasza liszi70 (#69728) üzenetére


kleinguru
addikt

Pontosan, de fordítanék a dolgon, nem a GT ért többet 350-nél, hanem az ST nem ért 310-et:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#69730) panada


panada
tag

Sziasztok!

Sok hasznos infót szereztem innen a fórumról TV vásárlás előtt, gondoltam én is megosztok egyet: pana VT60-al simán működik a samsung ssg-5100 típusú 3D szemüvege. Volt már, aki írta hogy elvileg működik, stb., de itt is és külföldi fórumokban is én inkább bizonytalanságot éreztem. Inkább megkockáztattam 2,5 eFt-ot hogy kipróbáljam a dolgot, mert barátoknak tartalék szemüveg(ek)nek inkább ez álljon a polcon, mint a 15 eFt-os pana (ami volt a TV-hez is).

Egyébként nem jelzi vissza a TV a szemüveg bekapcsolásakor (mint a pana szemüvegnél) az észlelést, tehát semmi látható jele nincs, hogy észleli és szinkronban vannak, de megy.

Karcsúbb is egyébként, mint a gyári, talán kicsit könnyebb is (lényegesen vékonyabb a kerete). Az oldaltakarás, ill. alul a "kilátás" nagyobb a samsungnál, de mivel sötétben kell 3D-t nézni a zavaró fények kiküszöbölése miatt, így ez teljesen mindegy.

A kép minőségében nem láttam különbséget a két szemüveg cserélgetésekor, persze nem a pixelek világa a szakmám, csak egy filmkedvelő vagyok. Az anyag fullHD 3D blu-ray volt (eredeti...).

(#69731) Dorian válasza kleinguru (#69729) üzenetére


Dorian
félisten

Viccelsz? Mihez képest? Az LCD kínálathoz?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69732) bibababa válasza Norbi 72 (#69727) üzenetére


bibababa
csendes tag

Ja .
Van egy Expert bolt azt hiszem a panából a 42 colos mintha lett volna náluk. Ott megnézem.

(#69733) liszi70 válasza DM-Fan (#69723) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tisztellek a hosszú évek alatt itt végzett, segítő szándékú ténykedésed miatt, ezért nem itt, hanem privátban reagálok.

(#69734) Gabor970 válasza panada (#69730) üzenetére


Gabor970
addikt

jajjmáááán! Hogy irhatsz ilyent! A pana szemüvegnek sokkal jobbnak kell lennie, ha nem igy van, a szemed rossz! ;]

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#69735) DM-Fan válasza panada (#69730) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Kösz a hasznos infót!

A Pana szemüvege mellett egyébként az is szól, hogy szemüvegesek is prímán tudják használni, mert simán aláfér egy nagyobb keret is és még így is stabil. Nem tudom, a Samsung ilyen térrn hogyan teljesít.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69736) kleinguru válasza Dorian (#69731) üzenetére


kleinguru
addikt

Egymáshoz viszonyítva:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#69737) Dorian válasza kleinguru (#69736) üzenetére


Dorian
félisten

Csak egymáshoz viszonyítva meg nem értelmezhető a kijelentésed.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69738) Dexar007 válasza DM-Fan (#69709) üzenetére


Dexar007
veterán

Teljesen lenyegtelen,hogy te mivel ertesz egyet,es mivel nem.De ne kezdjuk megint.Csak roviden.: Janos,aki tobb ezer keszuleket latott,azt mondja,hogy elhanyagolhato a kulonbseg.Vagyis egy atlagfelhasznalot folosleges a papiron legjobb fele terelni,ha az tobb szazezer forinttal dragabb,mert ugysem fogja eszrevenni.Atlagfelhasznalok alatt pedig nem a hunspikey felekre gondolok,akik 1.5 meterrol szamolgatjak a hajszalakat.
En mint mondtam az E530 es az ST50 kozotti 250 ezer differenciat sem latom,pedig itt meg lenyegesen nagyobb a szakadek,mint GT-VT kozott. Igy nekem egy forintot nem erne meg a csere foleg,hogy kepmeretben nem tudnek feljebb lepni.Ellenben ha lenne 75"-os E530-as szintu plazma akkor habozas nelkul elcserelnem vele az ST-t.

Give me your cum,bull!

(#69739) kleinguru válasza Dorian (#69737) üzenetére


kleinguru
addikt

Egymáshoz viszonyítva az eredeti árukat figyelembe véve:))

50st60 ~270K
50gt60 ~350K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#69740) panada válasza DM-Fan (#69735) üzenetére


panada
tag

A szemüveges felhasználásra konkrétumot nem tudok írni (esetleg letesztelhetem ezt is szemüveges családtaggal), de mivel keskenyebb a samsung kerete, ill. a szár kialakítása is egész más, mint a pana szemüvegnél, ezért jobban lehet igazítani, akár kicsit előrébb tolni is úgy, hogy még nem lesz olyan érzés, mintha lecsúszna. Szóval szerintem szemüveges verziónál is rendben lehet.

(#69741) DM-Fan válasza Dexar007 (#69738) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A több ezer azért igen erős túlzás és ráadásul BBéci, aki napi kapcsolatban áll vele is elmondta, hogy János általad idézett HSZ-e nem igazán tükrözi az általános véleményét, ráadásul az az 50-es szériáról szól, mi meg itt leginkább az aktuális, 60-asról beszéltünk. Nem mellékesen én sem két készüléket láttam, állítottam be, hidd el. Nem gondolnám azt sem, hogy az ő véleménye, vagy az enyém, vagy bárki másé szentírás. Én ellenben láttam, amit láttam, te meg másra hivatkozol, ráadásul azzal sem a Pana idei szériájával kapcsolatos véleményére és nem a szóbanforgó modellekkel kapcsolatban, amelyekből egy mellesleg itt van a falamon és összehasonlítási alapom is van az 50-es szériával kapcsolatban.
Azt meg magad is bevallod, hogy neked személy szerint nincs szemed a témához, ezt már két éve is megállapítottuk, mivel anno az X-szériás Panát sem láttad gyengébbnek a fullHD-sekhez képest. Innentől meg mindegy.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69742) Dorian válasza Dexar007 (#69738) üzenetére


Dorian
félisten

Tök felesleges ez a vita, mert eldönthetetlen. Adott különbség mértékét mindenki máshogy ítéli meg, akinek ez a fő hobbija, az nagyobbnak, akinek ez csak egy tévé, az kisebbnek. Ráadásul az, hogy ez a változó mértékűnek érzékelt különbség kinek mennyi pénzt ér vagy nem ér meg, az végképp egyénfüggő.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69743) Dexar007 válasza Dorian (#69742) üzenetére


Dexar007
veterán

Az ide betevedt emberek tobbsege szerintem csak egy tv-t keres,mivel utana el is tunnek altalaban. :) Igy teljesen folosleges nekik a kisebb,jobb kepminosegut ajanlani,ha egy nagyobb meretu sokkal tobb elvezetet nyujt.
Egyszer tenyleg kivancsi lennek egy kalibralt,letakart kavas tesztre,atlag plazma vasarlokkal. Szvsz ha meg el is talalnak az ordito kulonbsegeket,akkor is elszornyednenek,hogy ezert bizony negyedmillioval tobbet kell fizetni.

#69744: Aki igy jon ide,azt illik rabeszelni,hogy bontson falat,mert az 50" egy vicc. ;] Persze,ha nincs mas lehetoseg..

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#69744) DM-Fan válasza Dexar007 (#69743) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Igy teljesen folosleges nekik a kisebb,jobb kepminosegut ajanlani,ha egy nagyobb meretu sokkal tobb elvezetet nyujt."

Ez megint általánosítás, mert valakinek meg pont az extra képminőség a fontos és hidegen hagyja a nagy méret. Sokan eleve pont úgy jönnek, hogy max. 50" kell nekik, mert eleve nem tudnak/nem akarnak nagyobbat elhelyezni.

Get Moded!

(#69745) bucsher válasza kleinguru (#69739) üzenetére


bucsher
őstag

GT60 volt 450 is és 400 is. A 350 csak a végső (akciózás előtti) ár.

In the pipe - five by five!

(#69746) kleinguru válasza bucsher (#69745) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem vita tárgya, hogy nagyon jó tévé nagyon jó áron (50gt60/350K). Szerintem az 50st60 nem ért 310K forintot, mint ahogy nagyon sokan így is gondolták (és most boldog 50gt60 tulajdonosok:DDD).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#69747) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#69725) üzenetére


Norbi 72
veterán

A budaörsi Auchan-ban megtekinthető:

Pana 42X60 95-ért.
LG 50PB660 179-ért.

Budaörsi Euronics-ben:

LG 60PB660 240-ért,cetelemes részlettel 215-ért.

Nem reklám,csak sokan kérdezték hol lehet megnézni.

(#69748) apszi válasza Norbi 72 (#69747) üzenetére


apszi
őstag

Sziasztok!
Tud valaki valamit arról, hogy a fenetebb említett LG 60PB660 típusú készülék mennyire gáz vagy nem képileg. Sancát látom, hogy neki az LG plazma nagyon nem jön be. Mi a baj velük? Semmi tapasztalatom nincs. Köszönöm a leendő reakciókat! :R

(#69749) BBéci válasza apszi (#69748) üzenetére


BBéci
titán

Hozzászólások százaiban írtunk ezekről. Beírod a topik keresőjébe a LG betűket és olvasgatod a találatokat. Mindent tudni fogsz róluk. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69750) Norbi 72 válasza apszi (#69748) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pont azért írtam be,mert meg lehet nézni személyesen.De azt tudni kell,üzleti módban van a tv,minden maximumon van.Ha szépen megkéred az eladót,kiveszik mozi módba,vagy bármibe,vihetsz anyagot pendrve-n,(NTFS-be formázd),beszéltem vele.Mármint az E.-ban.

Auchan-ban ugyanaz a mogorva öreg fater volt,mint múltkor,vele többé nincs kedvem beszélgetni..

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.