Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) Dudee válasza Gicz (#70849) üzenetére


Dudee
senior tag

Igen, nekem is eza gyanum. Az alsóbb frekiknél sokkal rosszabb a vétel, aztán 300Mhz-600Mhz között fokozatosan javul, 600Mhz-nél már 98%, 0 hiba. Megnézem mégegyszer azt a kábelt.

(#70852) nemisfontos


nemisfontos
csendes tag

Ha valaki nagyszülőknek akar tv-t venni, vagy miegymás: Most láttam Mammut I. Edigitalban 42x60-at kiállítva 69.900-ért.

(#70853) gorbep válasza Dudee (#70851) üzenetére


gorbep
senior tag

akkor az valószínűleg valamelyik csatlakozó vagy forrasztás hibája lesz......attól függően mivel szereltél, de lehet osztó hiba is..... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#70854) Dudee


Dudee
senior tag

Jópofa dolog ez a swipe&share, még az is lehet, hogy néha használnám is, de sajnos upc-vel ez sem megy. Egyedül az m2 sd-t hajlandó átküldeni tabletre..

(#70855) Heffi válasza Dudee (#70851) üzenetére


Heffi
őstag

A túl erős jel is okozhat gondot. Nálam még a GT60-nál szenvedtek a szerelők, amire rájöttek, hogy csillapítani kell a jelet, hogy jó legyen a kép.

Egyébként a hangolás menüben is van csillapító, próbáld ki, hogy bekapcsolt állapotában hogyan változnak a jelminőség értékek.

(#70856) Dudee


Dudee
senior tag

VT60-nál senkinek sem okoz kellemetlenséget a ventillátor?
Előre bocsájtom, hogy nekem nem :). Késő este, tök csönben mondjuk hallom, de nem igazán érdekel. Ha meg kinyitom az ablakot, a kinti hangoktól máris nem hallom.
De egy cimborám -akivel együtt vettük a két VT60-ast- nagyon érzékeny rá. Kb 1.5-2 méterre ül a TV-től, de simán hallja, és szinte folyamatosan. Annyira, hogy át fog hozzám jönni, mert nem hiszi el, hogy én alig hallom. Persze sok mindenen múlhat a dolog, a halláskarakterisztikán, szobaakkusztikán és persze magán a TV-n is.
Most próbálunk valami megoldást találni neki erre, de egyelőre nem sok bíztatót találtam.

Üdv,
G.

Pana P50G20 eladó. Részletek privátban, vagy fent, az apróhírdetéseknél

(#70857) DM-Fan válasza Dudee (#70856) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyáltalán nem zavaró, mert szerintem lazán 1x dB körüli hangja van csak. Akkor hallom, ha teljesen néma szobában lenémítom a TV-t és egy méteren belülre megyek hozzá.

Azt tudni kell, hogy az első szériás VT60-ak esetében nem volt ilyen rózsás a helyzet, mert ott kimaradt egy szivacsréteg a ventillátor és a hátlap közül. Ezt később pótolták és a tavaly ősz után gyártott modellek már teljesen hangtalanok. Bár, ha egyszerre vettétek azonos forrásból, akkor kicsi az esély, hogy az egyikőtök ilyet kapott, a másik meg olyat. De szériaszám-intervallum alapján meg lehet állapítani: elvileg a **-343**** számmal kezdődő széria előtti modellek érintettek (az első két csillag helyén betűjel van, az utolsó négy helyén szám). Szóval ha ennél kisebb számmal indul a szériaszám, akkor még nincs szigetelés és elvileg kérésre a Pana ezt pótolja. Szerencsére nekem jóval nagyobb a szériaszámom, némák is a ventillátorok.

Az sem mindegy nyilván, hogy miképp van elhelyezve a TV. Nekem úgy 8 cm-re lehet a hátlap a faltól a konzol okán és semmi hangja nincs.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#70858) Dudee válasza DM-Fan (#70857) üzenetére


Dudee
senior tag

Igen, ezek utolsó szériások. Nem hiszem, hogy a készülékek között lenne különbség. A füle és az akusztika lesz a ludas.

Szerencsére engem sem zavar, amikor hallom, és ez ritkán van. Most még a fal előtt van kb 60 centivel, mert még fel kell fúrni a konzolt a falra, akkor nekem is szerintem pár centire lesz. Gondolom hűtés szempontjából nem tapasztaltál ebből adódó gondot..

Pana P50G20 eladó. Részletek privátban, vagy fent, az apróhírdetéseknél

(#70859) DM-Fan válasza Dudee (#70858) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Gondolom hűtés szempontjából nem tapasztaltál ebből adódó gondot.."

Sőt! Nekem pont a TV mögötti falra fúj a klímám (meg picit magára a TV-re is) és az így a falon lecsapódó hideg levegő bemegy a TV mögé és ennek okán mindig csonthideg az egész hátlap.

Get Moded!

(#70860) Longue63 válasza Dudee (#70858) üzenetére


Longue63
tag

Én is hallom a ventiket, főleg éjjel, pedig 2-2,5 méterre ülök. Igaz, már annyira megszoktam..., mint a ghostot. :-)

(#70861) Locutus


Locutus
veterán

Jön a tévéforradalom? Dolby Vision...

Érdekes...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#70862) Dudee válasza Longue63 (#70860) üzenetére


Dudee
senior tag

Nekem meg csak 15 óra van benne, de eddig semmi ghost nem volt. Igaz, max 38on hasznalom.
Viszont line bleeding az erdekes modon nagyon erosen. Valami tv-filmnek elkaptam a végét, ahol a stáblista világossárgával volt kiírva. Na, az olyan szép sávot húzott faltól falig, amilyet én még nem láttam, még G20on sem :) de nem érdekel igazán, és csak akkor és ott láttam.

Pana P50G20 eladó. Részletek privátban, vagy fent, az apróhírdetéseknél

[ Szerkesztve ]

(#70863) vasii


vasii
senior tag

Üdv,
szülőknek nappaliba, tv+film, 3-4-5 meterrol 60PB660nal van jobb valasztas?
Köszi

(#70864) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Felvet a pénz? Nagy a nappalid? Ez a tévé talán még befér![link]

(#70865) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

Panasonic plazmát (42PZ85E) ha bekapcsolom, attól függetlenül, hogy melyik bemenetén van jel, vagy melyik forrással kapcsoltam ki, mindig a TV-vel indít (DVB), holott még antenna sincs bedugva.
A menüjében nem nagyon látok állítási lehetőséget, ezzel nem is lehet mit kezdeni?
Én a HDMI1-et szeretném alapértelmezettnek. :)

(#70866) DM-Fan válasza zetecR (#70865) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Alig pár napja írtam le. Hotel mode lesz a számodra megfelelő megoldás.

Get Moded!

(#70867) zetecR válasza zetecR (#70865) üzenetére


zetecR
addikt

Pff. Nem gondoltam, hogy 1 hete merült fel ugyanez a probléma...

1000 thanks. :R

Közben eszemben jutott még egy "probléma", bár valószínűleg a megoldást nem ebben a topciban találom meg, de hátha...
Az alaplapom (Giga A75-UD4H) HDMI kimenete nem támogatja a hot-plug-ot.
Ami konkrétan azt jelenti, hogy hiába van a lap és a TV HDMI kábellel összekötve, ha a gép bekacsolásakor (hideg start) nincs a TV bekapcsolva, akkor nem látja a másodlagos, HDMI megjelenítőt.
Sleep módból felébredve nincs gond, de adott esetben eléggé körülményes és zavaró.
Esetleg erre ötlet? :B

[ Szerkesztve ]

(#70868) panada


panada
tag

3D

A VT60-asok 2D-3D konvertálásával érdemes foglalkozni szerintetek? Tehát ha egy eredeti 2D blu-ray lemezen lévő filmet átalakítunk így 3D-re, akkor az megközelíti ugyanannak a filmnek a BD3D-n lévő látványát, vagy ez inkább valamilyen „parasztvakítás”?

Ha nem ér semmit, mert a technológiai hátterét ismeri valaki és próbálta is, akkor nem állok neki tesztelni este.. :)

(#70869) MasterMark válasza panada (#70868) üzenetére


MasterMark
titán

Semmire nem jó.

Switch Tax

(#70870) BBéci válasza panada (#70868) üzenetére


BBéci
titán

Parasztvakításnak tartom, olyan felesleges, mint férfiakon a mellbimbó. De legjobban akkor jársz, ha kipróbálod.
Gondolj bele, a nagy stúdiókban hetekig konvertálnak egy-egy filmet, ahhoz képest mit művel a TV valós időben? Eleve olyat próbál előállítani, ami a valóságban nem létezik, mivel egy kamerával, egy objektívvel készült a film.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70871) Gyulus76 válasza BBéci (#70870) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Szerintem a stúdiók örülnének neki, ha néhány hét alatt el lehetne végezni egy ilyen konverziót. :D

Tudomásom szerint a Titanic 3D-re alakítása több mint egy évig tartott, és nyilván nem egy ember dolgozott rajta.

(#70872) vasii válasza vasii (#70863) üzenetére


vasii
senior tag

Vki?

(#70873) panada válasza Gyulus76 (#70871) üzenetére


panada
tag

Mondjuk a Titanic esetében pont kérdés, hogy megérte e.. Legalábbis én nem érzékeltem igazi 3D hatást, mint pl. az olyan filmeknél, amelyeket eleve erre hegyeznek ki. Egymás mögötti síkokkal játszottak, de ritka volt az érdekes 3D rész. Persze egy meglévő "régebbi" film ilyen jellegű transzferétől talán nem is lehet többet várni.

(#70874) Dudee válasza panada (#70868) üzenetére


Dudee
senior tag

pár napja kipróbáltam natgeoHD-n, hogy mit csinál a szavannán futó oroszlánnal. Majdnem beszédültem, jó szar volt :-)

(#70875) panada válasza BBéci (#70870) üzenetére


panada
tag

Én is így gondoltam, hogy sok értelme nem lehet.

Dudee: na ezt meg sem próbálnám. :) Este azért megnézem ugyanannak a filmnek a 2DBD és 3DBD változatát néhány percre, hogy mekkora a különbség.

(#70876) hunspikey válasza Locutus (#70861) üzenetére


hunspikey
őstag

Számomra ez egyszerűen rémisztő.

Ugyanis az ember szeme bár a 0.0003 nittől a tököm tudja hány milliárdig "lát" azért azt tegyük hozzá, hogy a szemünkben lévő pupilla mégiscsak egy biológia szerkezet és igen is idő kell neki ahhoz, hogy alkalmazkodjon a jelenlévő fényviszonyokhoz. Ezért nem okoz gondot, hogy ha este csillagokat bámulsz - szépen pár perc alatt maxra nyit a pupillád és nagyon kevés fény is elég a szemnek. De ettől még ha elteleportálál egy napsütötte sivatagba - valószínűleg azonnal megvakulnál, mert leszakadna a retinád, vagy valami hasonló.

Innen fogva a dolby azt hogy gondolta, hogy csinál egy felületet ami tud 4000 nit fényerőig világítani? Ha egy éjszakai jelenet után a filmben nappal jön, pl egy fehér homokos tengerpart, akkor megvakulunk a fájdalomtól- vagy mi?

Nekem már a 140-re feltekert max fényereje is fáj a panámnak, ezért reálisan olyan 110 körül hajtom, mert afölött elviselhetetlenek a robbanások, meg a teli fehérek.

Szerintem ez az egész egy baromság és kivitelezhetetlen. A rendezők nem fognak azzal foglalkozni, hogy milyen fényességű jelenet után mi jöhet - hogy ne legyen káros...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#70877) dunkel válasza hunspikey (#70876) üzenetére


dunkel
őstag

A cél a valósághű reprodukálás a cikk szerint azért bővítenek. Nem diszkólámpát akarnak a tévéből csinálni.
Egyet tudok érteni azzal, hogy ha olyan h*lye a rendező, hogy ha a napba fordítja a kamerát akkor fordítsuk el a fejünket, ne csak fehér legyen a kép. Ugyanígy szeretném látni azt az éjfeketét is.

(#70878) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Tényleg jön a hajlítható tévé [link]

[ Szerkesztve ]

(#70879) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Apple TV: legkorábban 2015-ben [link]

(#70880) liszi70 válasza Hsanyika1 (#70878) üzenetére


liszi70
nagyúr

Most már harmadik linkedet nem tudom megnyitni. Én bénázok vagy te? :F Vagy vis maior? :)

[ Szerkesztve ]

(#70881) kpal válasza Hsanyika1 (#70878) üzenetére


kpal
veterán

Ha plazma akkor jöhet :DD

#70880) liszi70: nálam sem mükszik :N

(#70882) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

javítás1 [link]

[ Szerkesztve ]

(#70883) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

javítás2 [link]

[ Szerkesztve ]

(#70884) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

javítás3 [link]

(#70885) Hsanyika1 válasza liszi70 (#70880) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Köszönöm észrevételt :R

(#70886) Hsanyika1 válasza kpal (#70881) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Ez a baj megölték plazmát :W Szerencsére nekem itt figyel 50st60 remélem sokáig :DD

(#70887) dunkel válasza Hsanyika1 (#70886) üzenetére


dunkel
őstag

5 percen belül próbáld meg 1 hozzászóláson belül megoldani a mondandót. Köszi :)

(#70888) Hsanyika1 válasza dunkel (#70887) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

rendben :R

(#70889) Ijk válasza Locutus (#70861) üzenetére


Ijk
nagyúr

Újabb parasztvakítás, szó szerint.
Az a legröhejesebb hogy írogat a mostani tv-k 1:2000-es kontrasztjáról. Nem kellett volna a plazmákat elkaszálni, és akkor nem lenne kontraszt probléma. Komolyan szinte dörzsölöm a kezem, amikor a marketing ráfekszik a valós kontraszt témára és a konzumidiótáknak hirtelen nagyon fontos lesz a mély fekete, ami éveken át az orruk előtt volt.
Persze majd belevágnak több tízezernyi, külön vezérelhető led-et. Ki fogja ezt megfizetni?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#70890) Gyulus76 válasza liszi70 (#70880) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Csak a dupla http-t kell kivenni belőlük, és menni fog. :D

(#70891) hunspikey válasza dunkel (#70877) üzenetére


hunspikey
őstag

Ne haragudj, de ez szerintem teljesen gáz lesz. Ha valóban tud majd 4000 nitet, mintegy negyvenszer fényesebb lesz, akkor hidd el meghülyülsz tőle. Ezek szerint te minden jelenetváltáskor el akarod fordítani a fejed a filmtől? Pl Pi életében az éjszakai csillagos eges jelenetet követően full fényes napfelkelte van - ennél meg fogsz vakulni.

Azt értsd meg, hogy a valóságban nem tud akár másodpercenként 23.976 szor megváltozni a nulla fényerő a maxra - a TV-n meg igen, pl diszkó stroboszkóp. A való világban nem ugrálsz egyik jelenetből a másikba. A szemed pupillájának sebessége ahhoz alkalmazkodott az evolúció során ahogy fizikailag helyet tudsz változtatni és ezzel megváltoztatni a fényviszonyokat.

Szóval szerintem ez a TV egy agyament ötlet..

Nem beszélve arról, hogy a Pana VT60 - 40.000:1-hez valós kontrasztot tud ez valahogy kimaradt a cikkből...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#70892) dunkel válasza hunspikey (#70891) üzenetére


dunkel
őstag

Szerintem ez a rendező és operatőr kezébe ad újabb lehetőségeket, eszközöket. Úgy használják majd ahogy jónak látják. Meglátjuk majd mire sikerül használni.

(#70893) Dudee


Dudee
senior tag

Szerintem meg várjuk meg, hogy mi ez az egész. Találgatunk csak, és pár mondat alapján azt feltételezni a videóiparban dolgozó mérnökökről/szakemberekről, hogy egy használhatatlan szarságon dolgoznak, és inkább hagyják abba, az enyhén komikus :)

"Nem beszélve arról, hogy a Pana VT60 - 40.000:1-hez valós kontrasztot tud ez valahogy kimaradt a cikkből..."

Jaj, mindig ezzel a VTvel példálóztok, pedig a napokban tanultam meg, hogy eddig csukva volt a szemem, és vakon hittem nektek:
"az LCD-knél eljött a LED korszak, ahol megkapod a csodás színeket, a totál feketét (nem tudod, hogy ki van-e kapcsolva a tévé vagy sem, a plamza se tudja ezt, hiszen nem annyira fekete a kijelző) és a 70W-os fogyasztást is mellé. Szóval lehet jók ma még valamire a plazmák, de hogy a komolyabb LED tévék lelépték az általános felhasználási körülmények között, az biztos."

;]

G.

[ Szerkesztve ]

(#70894) panada válasza Dudee (#70893) üzenetére


panada
tag

A videoiparban dolgozó mérnökök viszont nem öncélú munkát végeznek, hogy nekik jobb legyen, hanem az újításokkal a keresletet (TV eladásokat) kell serkenteni valószínűleg. Elolvastam ezt a Vision cikket, van benne utalás egy másik cikkre: [link] Lehet, hogy ez is csak egy szemléletmód a sok közül, és sok irányból meg lehet közelíteni ugyanazt, de azért van benne némi igazság (az SD-t sikerült az emberek nagy részénél lecseréltetni HD-re, de nem vesznek 1-2 évente új TV-t).

Ugyanakkor nem értem, hogy a 3D (3DBD) miért van beállítva ekkora bukásnak? Szerintem az sokkal kevésbé parasztvakítás, legalábbis szerintem ad többletélményt bizonyos filmeknél, animációs filmeknél, én szívesen nézem őket. Amíg nem volt 3D „technikám”, addig én is óvatosan figyeltem ezt az újítást, hogy „milyen már otthon szemüvegben tévézni”, de így hogy kipróbáltam, tetszik és használom is. Az igaz, hogy kevés film jön 3D tartalommal, de talán ennek az is az oka, hogy bukásnak lett kikiáltva ez a cucc és így nincs rá akkora felvevőpiac, hogy megérje így elkészíteni a filmeket.

(#70895) Gyulus76


Gyulus76
aktív tag

Ghostol a plazma?

Van egy 16 hónapos LG IPS224 monitorom. Ma úgy néz ki, megadta magát az LCD panel: a fél képernyőn minden második sorban vöröses színben úszik a kép, és ugyanitt extrém módon ghostol is. Levett VGA kábel mellett bekapcsolva is látszik rajta az utoljára megjelenített kép. :(

Szerencsére még garanciális.

(#70896) lemmy9 válasza Gyulus76 (#70895) üzenetére


lemmy9
őstag

Bocs Gyulus nem neked szántam!

Szerintem sejtik, hogy a 4K is bukta lesz, legalábbis a várt giga eladás szempontjából.
Egyedüli létjogosultsága vetítő szinten van.
Sajnos az emberek nagy százalékát ( most bátor leszek) 10 évig kielégítené a mai LCD technológia, dobálózhatnak a 4d, 5d, 16K-val. Csak annyit nem mennek el a készülékek
A technika fejlődik, 5év múlva lehet, hogy minden TV 4K lesz...... és akkor mi van? Az átlag user a mai napig nem eteti a panelt full HD anyaggal.
A lényeg hogy lapos legyen.

Más:
Holnap megyek Sony 4K bemutatóra, kíváncsi vagyok.

A LETTÉVÉBŐL is annyi maradt meg sokaknak, hogy "alig" fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#70897) Dorian válasza lemmy9 (#70896) üzenetére


Dorian
félisten

Túl eszement ütemben pörgették fel a tévé ipart a CRT után, most nem nem tudnak mit kezdeni a kapacitásokkal és ezért kell kitalálni mindenféle felesleges újítást, hátha a marketingesek be tudják kajáltatni a népet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70898) lemmy9 válasza Dorian (#70897) üzenetére


lemmy9
őstag

Igen, nagy igazság.

Ha már meg van a lapos LED, mindenki örül, már a lakáshitel sem fontos ;]
Sok emberrel vagyok körülvéve, műszaki analfabétizmus 10-ből 9-nél keményen.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#70899) BBéci válasza lemmy9 (#70896) üzenetére


BBéci
titán

Mi már láttuk, a 4K bemutatót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70900) lemmy9 válasza BBéci (#70899) üzenetére


lemmy9
őstag

Tudom. :K

Szerintem!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.