Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) Norbi 72 válasza mutyi (#69197) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ott szerintem nem a kábel,hanem a beállítás lesz a ludas.Jelenleg egy 10 méteres kácsa kábellel nézem a Diana Krall koncertet.Minden tuti. :K

[ Szerkesztve ]

(#69202) mutyi válasza Norbi 72 (#69201) üzenetére


mutyi
őstag

Én igazából nem tudom. A két helyszínen két különböző hdmi kábellel próbálkoztam és ugyanaz lett az eredménye.
Nálam itthon meg szintén egy jobb minőségű kábellel van összekötve az LCD-m és itt nem tapasztaltam, meg alapvetően máshol sem gondot, leszámítva ezt a két helyet.

(#69203) Gyulus76 válasza mutyi (#69202) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Vannak véletlenek. Lehet, hogy mindkét kábel hibás volt.

(#69204) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

A Panasonic tv-m cseréjén gondolkozom. Problémám egyébként nincs vele a csere csak azért izgatja a fantáziám mert szeretnék megszabadulni a boxtól,és 55" méretre váltani. Annyit tudok,hogy a plazma kivonul a tv piacról mélyebben nem követem a dolgokat,tehát a kérdés adott,hogy milyet ajánlottok helyette? Van e még plazma vagy már csak led-ben lehet gondolkozni? A keret sem túl bő 250K amit rá tudnék szánni,anno ez is annyi volt. Átlag tv nézés,film,sport, néha egy kis Ps3 játék erre használom,upc kábelen. Kösz a tippeket,tanácsokat.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#69205) hunspikey válasza Dan-szan (#69204) üzenetére


hunspikey
őstag

ST szériára esélyed sincs, GT-ből sosem volt 55-ös, talán egy 55vt60-at tudnál valahonnan még szerezni, de az meg nem lesz 250e :(

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#69206) dedy70 válasza B.attila (#69143) üzenetére


dedy70
tag

Én társulnék (Bp. VII. ker.), most értem 500 óra közelébe

(#69207) mutyi válasza hunspikey (#69205) üzenetére


mutyi
őstag

Én tudok egy ST-t,de csak 65-ben. VT van még készleten 55-ben és ezzel kifújt kb.

(#69208) bucsher válasza hunspikey (#69205) üzenetére


bucsher
őstag

250ért ST se lenne nemhogy GT vagy VT

In the pipe - five by five!

(#69209) sch_zsolt válasza M@trixfan (#69185) üzenetére


sch_zsolt
csendes tag

Kontrasztot levettem 40 alá (50 volt), talán ez volt az egyetlen ami nem stimmelt. Normál illetve THX Cinema mód között váltogattam, de ezek szerint marad a THX...
Ami a beltérit illeti, ki fogom cserélni Media Card-ra, nem ragaszkodom hozzá (még spórolok is vele). De azért kiváncsi voltam van-e megoldás a problémára, mert elég bosszantó.
Köszi a válaszokat!

(#69210) DM-Fan válasza sch_zsolt (#69209) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az 50-es kontraszt már picit túlzó, jobban fűti a panelt a kelleténél és emiatt nagyobb a hajlam a ghost-ra is. Nálam a VT60 38 körüli kontraszttal megy TV-nézésnél, oda bőven elég az is, BD-khez meg 46-on áll a kontraszt-csúszka.

A conax-modult mindenképp lépd meg, sokkal egyszerűbb nélküle az élet és még minőséget tekintve is többet kapsz!

Get Moded!

(#69211) csimpi1 válasza DM-Fan (#69115) üzenetére


csimpi1
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

" Az élet full színpompa, de semmit sem ér kb., az EKG-m szinkópa, amikor beverek 4 kávét 2 rummal szinkronba' "

(#69212) MihiK5


MihiK5
újonc

sziasztok!
valaki tudna segíteni?
Most másodszor írta ki nekem a panasonic ST60 hogy túláram az usb-n, kérem távolítsa el az eszközt, és kapcsolja le a tv-t a főkapcsolóval. Egy samsung 160 gb-s 2,5 HDD van rákötve.Ilyenkor nem is ismeri fel nekem. Ha átszúrom a usb-2 be ott megy
Eddig minden probléma nélkül ment.
köszi

(#69213) arcitec válasza patakidr (#65375) üzenetére


arcitec
addikt

A macska rúgja meg nekem u.a a helyzet most vettem észre pár napja fehérmosom ki van zummolva. a GT60 talán kicsit halványodott , de a világosabb képeken azonnal rajt akad a szemem, tehát VAN beégés lehetősége, igaz ugyan nem értem mert az RTL semmi, M1 és társai semmi csak u.u a jobb alsó sarok Film + ,RTL + , Rohadjon ki minden logó. lassan már lógóktól nem lehet látni a képet, a nyugati csatornákon nincs annyi csak Ungaréze országban, hogy legyen kinek ebből is megélni, röhej ...
De nem értem miből van az a logó, hogy szinte semmi idő alatt beégett, nem ment az kb max 2-4 óránál többet főleg úgy, hogy reklámok is vannak...

[ Szerkesztve ]

(#69214) blakey válasza arcitec (#69213) üzenetére


blakey
titán

"a nyugati csatornákon nincs annyi csak Ungaréze országban, hogy legyen kinek ebből is megélni, röhej ..."
Minden országban van, mindegyik másképp oldja meg, van rosszabb/jobb megoldás. A két említett csatorna jobb alsó sarkai nem is "Ungaréze" sajátosság, hanem román. :) Onnan sugározzák ezért az ottani törvények szerint kell eljárni, ebből adódóan a sárga karika nem ég be, tehát nem olyan rossz az az "Ungaréze". :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69215) arcitec válasza blakey (#69214) üzenetére


arcitec
addikt

Nincs igazad mert a jobb alsó sarokban az az átkozott korhatár karika égett be,( talán már kicst halványabb) azért én is látok ám ...
már bocsi ...

[ Szerkesztve ]

(#69216) arcitec válasza blakey (#69214) üzenetére


arcitec
addikt

De a korhatár karikát ki írja elő a román vagy a magyar ??? mert eleddig csak magyar-on láttam --
Az hogy van egy ilyen törvény na azzal van a baj, NEM kéne ... A gyerek ha oda kapcsol és látja akkor ki is kapcsolja a tv-t mi? A szülő meg csak tudja mit nézhet mit nem , szóval egy nagy lehúzás csak ez is . és teszi ráadásul tönkre a tv-t

[ Szerkesztve ]

(#69217) liszi70 válasza arcitec (#69215) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az átkozott korhatár karika égett be,( talán már kicst halványabb)"

Ha halványodik, akkor az nem beégés, hanem egy tök természetes ghosting.

"tehát VAN beégés lehetősége"

Ki és mikor állította, hogy nincs?

"szinte semmi idő alatt beégett, nem ment az kb max 2-4 óránál többet"

Ennyi idő alatt nem éghet be.

(#69218) blakey válasza arcitec (#69216) üzenetére


blakey
titán

Eu írja elő, a módja eltérő lehet, az általad szídott csatornák külföldről sugároznak, az ottani törvényeknek megfelelően.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69219) rootmin válasza blakey (#69218) üzenetére


rootmin
tag

:N Miből gondolod?

A székhely/tulaj lehet külföldön van, de a "sugárzás" nagyon is hazai ;)

(A jogi részéről fogalmam sincs, abba nem is akarok beleszólni, csak a kifogásolt rész szúrt szemet)

(#69220) arcitec válasza liszi70 (#69217) üzenetére


arcitec
addikt

Akkor bízhatok benne hogy előbb utőbb eltűnik? Pedig vigyáztam rá ez meg ott úgy észrevétlen odakerült ... Véletlenül vettem észre, pont a médialejátszót frissítettem és akkor ott pont egyszínű kékes a háttér telibe ...

A jelzett karika belsejében AP két betú van, mind a Film + és most már RTL + -okon.Nem is korhatár jelzés, nem tudom mi értelme van . A véleményem nekem a képernyőre tett különböző jelzésekről, hogy többségében feleslegesen zavaró és ha már pl csatorna jel kell, lehetne sokkal kisebb és kevésbé világító úgy is lehetne látni, de ezeknek vakítani, sütni kell ... Az sokkal figyelemfelhívóbb lenne ha időközönként megjelenne , ha már kell ( vagy akarják. mert kelleni nem kell) .

[ Szerkesztve ]

(#69221) wdarty


wdarty
tag

Ez a fekete káva nagyon érzékeny, könnyen karcolodik. Hogy tisztitjátok?

És ha idővel nagyon karcos lesz lehet ellene tenni valamit.

42ST60

(#69222) DM-Fan válasza arcitec (#69220) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"A jelzett karika belsejében AP két betú van, mind a Film + és most már RTL + -okon.Nem is korhatár jelzés, nem tudom mi értelme van ."

Dehogynem, Romániában az:

"AP (Accordul părinţilor) - Tizenkét éven aluliak számára csak szülői felügyelettel vagy engedéllyel tekinthető meg."

Forrás.

wdarty: leginkább portölő pamaccsal, pl. Pronto Duster és olcsóbb reinkarnációi. Ez utolsó mikron port is leszedi, viszont egyáltalán nem karcol. Ha már karcos, akkor sokmindent nem tudsz tenni, én polírszerekkel csak akkor próbálkoznék, ha nagyon zavar, de akkor sem a panelen, csak a káván.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69223) salapp válasza wdarty (#69221) üzenetére


salapp
addikt

Könnyes szemmel.
Úgysem úszod meg, bizonyos fényviszonyoknál bizony látni fogod, hogy gyűlnek a hajszálkarcok.
Portörlő pamaccsal portalaníthatod, aztán enyhén nedves mikroszálas törlőkendővel átmehetsz rajta.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#69224) DM-Fan válasza salapp (#69223) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Portörlő pamaccsal portalaníthatod, aztán enyhén nedves mikroszálas törlőkendővel átmehetsz rajta."

De csak ha makacs szennyeződések, pl. zsíros ujjlenyomat van rajta. Egyébként szükségtelen, mert a pamacs minden port leszed. Sajnos a mikroszálas kendő is karcol és a nedvesség (pláne, ha csapvíz) nyoma is ott marad. Nem kell fogdosni a kávát (sem) és akkor nem kell más, csak a pamacs.

Get Moded!

(#69225) salapp válasza DM-Fan (#69224) üzenetére


salapp
addikt

Hát igen, én nem is tudom, mikor használtam hozzá nedves kendőt utoljára. Ma is éppen takarítgatunk, simán lejött minden a porolóval.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#69226) apszi


apszi
őstag

Esetleg ha valakit érdekel, a pólusban múlt hétvégén láttam 300.000 froncsiért kiállított 50"-os VT60-at. (nem nekik dolgozom) :) :R

(#69227) apszi


apszi
őstag

Azon belül az Edigitálban :D

(#69228) Dudee válasza wdarty (#69221) üzenetére


Dudee
senior tag

Nekünk ugyan metálszürke szerű keret van, de én ezzel szoktam pár hetente takarítani, lassan 3 éve.
[link]
A panelről is ezzel szedem le óvatosan azt a nagyon kevés port, amit összeszed. Ronggyal, meg ilyesmivel sosem törlöm le.
A panel egyszer lett kicsit zsíros, ahhoz meg csak sima vizet használtam.

Üdv,
G.

[ Szerkesztve ]

(#69229) BBéci


BBéci
titán

Azokat kérdezem, akik használják Panasonic tévével a PVR funkciót. Az USB tápellátású merevlemez csak akkor kapcsol be, amikor felvétel történik? Készülök venni külső házat és nem vagyok biztos abban, hogy amit kinéztem, az eléggé okos elektronikával rendelkezik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69230) mutyi


mutyi
őstag

Panasonic VT60 TV-hez lenne két kérdésem:
Bedugtam több 2 Gb-os pendrive-ot és azt írta ki, hogy nem tudja formázni és nem támogatott a TV műsor felvételéhez?
Csak winyóval kompatibilis?

A másik kérdésem pedig hogy a böngészőt megnyitom, akkor bal oldal alul a könyvjelző sáv ott van bal felül meg a tv látható.
Hogyan lehet kitenni ha egyáltalán ki lehet teljes képernyőre a browsert?

Jah és még egy megjegyzés. Kipróbáltam két Androidos telefonnal is, az egyik egy Nexus 5 volt és hiába akarom összelőni a telefont és a tv-t bluetooth-al, a telefon azt írja ki hogy párosítva, de a tv csak keresi az eszközöket,de sosem talál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#69231) BBéci válasza mutyi (#69230) üzenetére


BBéci
titán

Mi lenne, ha elolvasnád a kezelési leírást? Egyértelműen benne foglaltatik, hogy minimum 160 GB-os merevlemez szükséges a TV-műsorok rögzítéséhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69232) Sifre válasza BBéci (#69229) üzenetére


Sifre
senior tag

ST50-en bekapcsolás és kikapcsolás között állandóan megy a HDD, felvételtől függetlenül.

(#69233) BBéci válasza Sifre (#69232) üzenetére


BBéci
titán

Arra gondoltam, hogy kikapcsolt, de felvételre programozott TV esetén elindítja, illetve a végén leállítja-e a merevlemezt. Az nem szerencsés, ha folyton pörög. Persze azt sem tartom kívánatosnak, hogy amíg tévét nézek, kopik a hozzá csatlakoztatott merevlemez. Többen elmondták, hogy a ház (rack) elektronikájától függ. Olyat vennék, amelyik kellőképpen intelligens.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69234) liszi70 válasza BBéci (#69233) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Többen elmondták, hogy a ház (rack) elektronikájától függ."

Ez így van. A tévé bekapcsolásakor bekapcsolódik, tétlenség esetén egy idő után lekapcsolódik egy komolyabb külső HDD. A lejátszó is tudja adott esetben kapcsolgatni, de erre egy TV lejátszója nemigen képes.

(#69235) Dexar007


Dexar007
veterán

IFC-t szokta valaki hasznalni? Gondolok itt pl a sportkozvetitesekre.

Give me your cum,bull!

(#69236) bogabi válasza BBéci (#69233) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem biztos, hogy jól tudom, de ha a TV tud time shift-et, akkor ugye folyamatosan veszi az éppen nézett streamet, mert csak így tud működni pl. a visszatekerés.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#69237) BBéci válasza liszi70 (#69234) üzenetére


BBéci
titán

Na jó, de megvásárlás előtt honnan tudom, melyik kapcsol le és melyik nem?

(#69236) bogabi
Jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69238) M_AND_Ms válasza bogabi (#69236) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A timeshift kikapcsolható a pana esetében.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#69239) liszi70 válasza BBéci (#69237) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Na jó, de megvásárlás előtt honnan tudom, melyik kapcsol le és melyik nem?"

Saját és mások tapasztalatai útján. Ez semmilyen külső HDD esetén nincs jelölve.

(#69240) gorbep válasza BBéci (#69237) üzenetére


gorbep
senior tag

Ez pl. biztosan lekapcsol.....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#69241) BBéci válasza gorbep (#69240) üzenetére


BBéci
titán

Van egy 250 GB-os merevlemezem, ahhoz vennék házat. 4 TB-os durva lenne PVR-re.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69242) gorbep válasza BBéci (#69241) üzenetére


gorbep
senior tag

Többe lesz a ház, mint amennyit a HDD ér...... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#69243) BBéci válasza gorbep (#69242) üzenetére


BBéci
titán

Láttam 1500 forintért házat, haveromnak pontosan olyan van, de nem használja PVR-re. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69244) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Sziasztok,

regen jartam mar erre. Az a kerdes hogy lehet hogy a VT60 tenyleg savosodik? Uj koraban nem volt savos, most hogy sok focit nezek ugy tunik mintha enyhen kezdene az lenni. Homogen hatter elott meg nem neztem meg, de arra is sort keritek.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#69245) liszi70 válasza Shadowbull (#69244) üzenetére


liszi70
nagyúr

Némi cirmossága a VT60-nak is van, de meg sem közelíti az elhíresült, és az 50-es széria egyes példányaira jobban jellemző sávosodást.

[ Szerkesztve ]

(#69246) Gyulus76 válasza BBéci (#69243) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Nem tudom mennyit segít, de én egy WD MyPassportot kötöttem rá. TimeShift és PVR is megy rajta. Készenlétben természetesen lekapcsol.

Az tetszik benne többek között, hogy felvétel alatt nyugodtan ki-be kapcsolható a tévé (persze csak készenlétbe), ez a felvételt nem zavarja.

(#69247) Dexar007


Dexar007
veterán

Sorban allnak a laposteveert

Give me your cum,bull!

(#69248) BBéci válasza Gyulus76 (#69246) üzenetére


BBéci
titán

Az elvárható egy olyan drága szerkentyűtől, de számomra nem jelent semmit, mert laptopból kivett 250 GB-os merevlemezhez keresek PVR-re használható házat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69249) Gyulus76 válasza BBéci (#69248) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Nem direkt a tévéhez vettem. Ez egy 240GB-os 6-7 éves darab, ami jóideje kihasználatlanul pihent a polcon. Adattárolásra nekem már kevés volt, erre meg tökéletes. :)

(#69250) BBéci válasza Gyulus76 (#69249) üzenetére


BBéci
titán

Az tuti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.