Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69751) bucsher válasza Norbi 72 (#69750) üzenetére


bucsher
őstag

Nekem a budaörsi auchanban két éve az LG-s faszi hozott demo anyagos pendrive-ot hogy mutogassa. Én meg átdugtam a panába hogy nézda mégis lejátssza mindet. Aztán meg is vettem :DDD

In the pipe - five by five!

(#69752) Dexar007 válasza BBéci (#69749) üzenetére


Dexar007
veterán

#69708) Nyertem? ;]

Give me your cum,bull!

(#69753) apszi válasza BBéci (#69749) üzenetére


apszi
őstag

Köszönöm, már böngészem is :R

(#69754) BBéci válasza Dexar007 (#69752) üzenetére


BBéci
titán

El sem olvastam, nem érdekel a téma. Fisfos vetítőkkel nem foglalkozom. Gondolj, amit akarsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69755) Dexar007 válasza BBéci (#69754) üzenetére


Dexar007
veterán

:U

Give me your cum,bull!

(#69756) bucsher válasza BBéci (#69754) üzenetére


bucsher
őstag

:C :DDD

In the pipe - five by five!

(#69757) StLui válasza Dexar007 (#69755) üzenetére


StLui
veterán

A stílus maga az ember :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#69758) BBéci válasza StLui (#69757) üzenetére


BBéci
titán

Bagoly mondja verébnek.
Mellesleg újságírói tevékenykedésem során ezt sokszor kaptam elismerésként, amire büszke vagyok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69759) tomchy


tomchy
tag

Nocsak

A Samsung is dobja a plazmát :(

[ Szerkesztve ]

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#69760) Dexar007 válasza BBéci (#69758) üzenetére


Dexar007
veterán

Erdekes hozzaallas.
4 evvel ezelott a falra recskaztal volna egy mitsubishi hc5500 lattan mivel akkoriban 1.2 millio kornyeken volt. Ma mar,mivel egy w1070 megveri,ami viszont csak 200 kornyeken van,ezert rogton: ,,szarral nem foglalkozom".
Mivel plazmas topikban vagyunk,ezert ez nagyjabol olyan mint a Kuro vero GT60-at szarnak beallitani,mivel toredekaron lehet hozzajutni.

Give me your cum,bull!

(#69761) BBéci válasza Dexar007 (#69760) üzenetére


BBéci
titán

Érdekes a stílusod, ezért most utoljára válaszolok Neked.
Már 11 és 4 évvel ezelőtt is SIM2 vetítővel (nem ugyanazzal) házimoziztam a nappalimban, ezért az a Mitsubishi egyáltalán nem hatott meg. Az, hogy a W1070 megveri, számomra nem bizonyított, mert nem láttam őket egymás mellett, ahogyan Te sem. Az idézőjelet elhagyhattad volna, mert a fisfos (vicik-vacak) nem egyenlő a szarral, utóbbi szót nem írtam le.
Fogalmam sincs, mit akarsz tőlem, miért szálltál rám? Ráadásul offtopik témában.
Ne válaszolj, mert nem érdekel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69762) dgabro válasza tomchy (#69759) üzenetére


dgabro
tag

Én még most is úgy vagyok vele, hogy elképzelhetőnek tartom, hogy befizetek egy ilyen 64-es H5000-re jövő tavasszal/nyár elején amikor tökéletes kifutó modell lesz már.

Ha lesz egyáltalán nálunk. Vagy már van? Lehet tudni egyébként mennyiért adják nálunk?

(#69763) Dexar007 válasza BBéci (#69761) üzenetére


Dexar007
veterán

Raadasul uldozesi maniad is van. :U

Vedd ugy,hogy nem valaszoltam.

Give me your cum,bull!

(#69764) StLui válasza BBéci (#69761) üzenetére


StLui
veterán

fis-fos nem egyenlő szarral = igénytelen nem negatív jelző

hozzád ahogy írtam szótár kell, és kiderül nem gondolsz rosszat, csak írsz, és írásban porig alázol mindenkit állandóan

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#69765) MasterMark válasza StLui (#69764) üzenetére


MasterMark
titán

A fos mi ha nem szar? :DDD

Switch Tax

(#69766) kleinguru válasza MasterMark (#69765) üzenetére


kleinguru
addikt

Olyan mint a szar-vas se nem fekália, se nem fém, hanem állat:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#69767) MasterMark


MasterMark
titán

Hát új plazma ha nem lesz, akkor én is valami vetítőt fogok beszerezni majd egyszer.

Switch Tax

(#69768) BBéci válasza StLui (#69764) üzenetére


BBéci
titán

Kopj már le rólam! Te semmi mást nem tudsz ebben a topikban, csak személyeskedni.
Szívesen porig aláználak, megérdemelnéd, de nem teszem, mert - veled ellentétben - én nem személyeskedem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69769) #09634560 válasza Norbi 72 (#69747) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszi az infót nekem az x60 is megfelelhet mert a mai vásárlás nem jött össze mivel plazmát nem forgalmaznak. Így jövök meg vissza.

(#69770) #09634560 válasza apszi (#69748) üzenetére


#09634560
törölt tag

A mozgásmegjelenitése alapból nem jó 24p is felejtős és hamar zajosodik a képe rossz forrás pl. avi vagy analóg tuner használatával.

(#69771) StLui válasza BBéci (#69768) üzenetére


StLui
veterán

"A stílus maga az ember"
Ezt írtam Dexar007-nek, eleve, ez bárkire nézve személyeskedés, pejoratív? Amúgy miért gondolod, hogy rád értettem, esetleg oka van?

A következőnél megpróbáltam kimagyarázni a sértegető hozzászólásaidat, hogy te alapvetően nem akarsz rosszat, ezzel is gond van? Te alázol írásban rendszeresen másokat, azt gondoltam csak véletlenül, vagy mégsem? Most már nem is nagyon értelek.
Mutasd meg légyszíves hol személyeskedtem most akkor? Vagy csak értelmezési gondjaid vannak? Vagy ennyire kiborított, hogy Dexar007-nek van igaza, és ezt az állatok királya nem engedheti meg magának?

Mivel tudnál te engem vadidegen nick-ként "porig alázni"? Gondolod pillanatig is zavarna miket írsz?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#69772) Gyulus76 válasza panada (#69730) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Szerintem írták már ezt itt, mégpedig kellő határozottsággal. Tudom, mert én is annak hatására vettem két ilyen szemüveget a GT60-hoz. Így csak megerősíteni tudom, amit írtál. Teljesen kompatibilisek.

(#69773) BBéci válasza StLui (#69771) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted ez kell egy szakmai topikba?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69774) StLui válasza BBéci (#69773) üzenetére


StLui
veterán

És szerinted? Te kezdted azzal, hogy János nem írt ilyet, de írt, és ott le kellett volna állnod, de nem, próbáltad Dexar007-et tovább alázni, ahogy rendszeresen teszed ezt másokkal is. És igen, soha nem hagyom szó nélkül ha valaki ilyen stílusban ír másoknak.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#69775) Dexar007 válasza BBéci (#69773) üzenetére


Dexar007
veterán

Igen,szerintem nem art,ha nem kerulsz onellentmondasba. :DDD

Give me your cum,bull!

(#69776) BBéci válasza StLui (#69774) üzenetére


BBéci
titán

Akkor most lehet egy vadidegen nicket alázni, vagy nem? ;]
Soha, semmikor, senkit nem alázok szándékosan, mert nem lenne épeszű, kultúremberhez méltó cselekedet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69777) apszi válasza #09634560 (#69770) üzenetére


apszi
őstag

Hát Sanci, ez nem jó hírek, köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataid. Asszem, mind azt pár napja mondottam volt, nagy valószínűséggel végleg búcsút mondok a plazma világtól, mindenkinek nagyon köszönöm az eddigi segítséget, találkozunk pár év múlva az OLED topikban :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#69778) liszi70 válasza apszi (#69777) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát, ha egyvalaki negatív véleménye alapján döntesz így, akkor megérdemled a sorsodat. Nagyon jó ár-érték aránya van annak az LG-nek, én láttam, tapasztaltam, abszolút vállalható a képe. Nyilván nem ST vagy GT szint, de az ára sem olyan. Én magam is bevállalnám, ha az vagy egy LCD (akármilyen) az alternatíva. Persze nem tudhatom, hogy mennyire videofil szemed van, de nagyon sok átlagfelhasználó tökéletesen elégedett az LG-vel, olvass kommenteket. Vagy pedig gyűjts még pénzt és irány a VT60, ha annyira igényes vagy.

[ Szerkesztve ]

(#69779) apszi válasza liszi70 (#69778) üzenetére


apszi
őstag

Úgy van, most, hogy végre eldöntöttem, bizonytalaníííícsáááá eeeellll ...most mehetek olvasni :W :R

(#69780) liszi70 válasza apszi (#69779) üzenetére


liszi70
nagyúr

Olvasni is mennyé, meg húzzá el, oszt nézzé meg eggyet! Ha nem teccik, akkor pampogjá! :D

Sancira egyébként a házimozi topiban hallgassál, abban nagyon profi, és a füle is kitűnő! :DDD (Bocs Sanci, nem tudtam kihagyni. :R :D )

[ Szerkesztve ]

(#69781) apszi válasza liszi70 (#69780) üzenetére


apszi
őstag

A héten húúúzok, házimozira meg nincs szükségem, de ha lesz Sancinak elkapom a grabancát :DDD

(#69782) Gabor970 válasza apszi (#69779) üzenetére


Gabor970
addikt

Én a helyi euronics üzletben néztem meg a télen egy 60-as LG pazmát. Valami 5500-as modell volt, 21x,000 Ft áron -ha jól rémlik, de 250 alatt az tuti- Volt lehetőségem állítgatni is. Vittem pendrive-on 1080-as magas bitrátás MKV-t, meg néhány HD letöltött sorozatrészletet. Nekem tetszett a képe, a mérete meg pláne bejött! Bőven jobbnak tűnt a boltban található bármely LCD-nél. Igaz, nem voltak 500e+ modellek.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#69783) mettek válasza apszi (#69781) üzenetére


mettek
addikt

van egy tényleg keveset használt pana 50st50-em 3 év kiterjesztett garival az MM-ben...ha jól megfizeted, viheted :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#69784) hunspikey válasza Dexar007 (#69738) üzenetére


hunspikey
őstag

Jó, abban az is benne van, hogy én egész életemet képekkel dolgozom - hiszen fotós vagyok - kicsit máshogy nézek egy zöldre festett kerítésre is mint az aki mással foglalkozik.

Számomra megdöbbentő különbség van az ST60 és a régi VT50 képe közt is (láttam egymás mellett, a boltba még be sem léptem a folyosóról...) - az utóbbi javára- ehhez képest a VT60 meg olyan gyönyörű, hogy én amikor először megláttam, nem tudtam abbahagyni a vigyorgást.

Őszintén én így is, úgy is megvettem volna, mert kellett egy 65 colos, de azt nem gondoltam volna a legmerészebb álmomban sem, hogy ilyet fognak fejlődni.

Szóval mindenkinek igaza van és senkinek sincs igaza - mert az egész látás, környezet és képérzékelés a föld egyik legszubjektívebb dolga. Én pl imádok azon vitatkozni a nejemmel egy adott szín esetén, hogy az türkiz kék, vagy türkiz zöld :D :D

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#69785) salapp válasza Gabor970 (#69782) üzenetére


salapp
addikt

Én pár napja láttam az Auchanban egy 60pb660v-t és jó fej volt az eladó, pendrive-ról ő is mutatott pár filmrészletet. Én is úgy láttam, hogy 240-250K-ért, főleg, ha valaki 20 havi 0%-osra veszi, bőven jó lehet, és hogy minden ott fellelhető lcd-t simán lenyomott. A százezer lux bolti világítás miatt egy picit rosszabbnak tűnt a feketéje, mint a mellette levő lcd-nek, de otthoni környezetben azzal a beállítással az lcd szemégetős f.s képet adna, a plazma meg sokkal jobbat.
És láttam, hogy még sat-tunerje (és hozzá második antenna-bemenete) is van. Szóval szerintem is sokan elnézegetnék ezt a 60-as LG plazmát 240K-ért otthon a 400K-s 55-ös ledes helyett, ha tudná, hogy mit nyújt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#69786) liszi70 válasza Gabor970 (#69782) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én is láttam Euronics-ban egy 60-as LG plazmát, ami arról volt nevezetes, hogy a legeslegutolsó plazma volt a kínálatban. Azóta egy árva plazma sem fordult meg abban az üzletben, és már nem is fog.

(#69787) apszi válasza mettek (#69783) üzenetére


apszi
őstag

Köszönöm az ajánlást de egyelőre nem élnék vele. :R
Gabor970: Majd jól benézek valamelyik euronicsba, van felénk 2 is.
Köszönöm az ajánlásokat! :R

(#69788) DM-Fan válasza hunspikey (#69784) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A látás (de méginkább a megjelenítés) szerintem abszolút nem szubjektív, az nagyon is egzakt - csak vannak színtévesztő, rossz szemű vagy ízlésficamos emberek, de maga az egész gyönyörűen leképezhető színszabványokkal, törési együtthatókkal, dioptriákkal, kalibrálható értékekkel és ennek okán egy nagyon is jól körülírható valami és nem szubjektív - bár szerintem fotósként ezt Te mindenkinél jobban tudod. A belevitt érzelem meg megint más tészta.

Ami nagyon szubjektív, na az a hangvisszaadás, hangérzékelés. Na, ott tényleg nehéz (sőt, szerintem eleve lehetetlen) olyat mondani, hogy egy rendszer objektíven tökéletes, mert ráadásul kvázi lehetetlen olyan rendszert összerakni, amin minden műfaj úgy szól, ahogy mondjuk élőben, pusztán hangszerek által szólna. Persze azért ott is kőkeményen megvannak az ökölszabályok, amelyek jó irányba viszik a dolgot és megvannak a kerülendő tényezők, amik meg rossz irányba, de pl. alapvetően minden ember hallószerve, hallójáratai, akusztikai zengése sokkal-sokkal egyedibb, mint amennyire a szem nem az (és itt nem az egyéni szemromlásra gondolok - bár az meg ugye mérhető és ugyanígy korrigálható is kvázi tökéletesre, tehát az sem igazán egyedi), aminek okán borzalmas nehéz mindenkinek tetsző hangrendszert (főképp zenére) építeni (és itt mégcsak nem is az ízléstorzulás a nemtetszés oka, mint egy amúgy tökéletes és jól bekalibrált megjelenítő esetében, hanem adott esetben egy szervi "torzulat", más anatómiájú fül). Én meg zenészként ezt tudom. Nade ez nagyon OFF.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69789) #09634560 válasza apszi (#69781) üzenetére


#09634560
törölt tag

Vállalom. :) Nem fogsz ki rajtam, elég lé legyen, Lola meg majd adódik hozzá. :D Ja és azt elfelejtettem hogy belépő plazma volt. De nem csak az én véleményem hanem a gazdája is ezeket vette észre, (én az 50-es példány előtt kb másfél méterre néztem.. de mint irtam uj és belépő de ezt a véleményem guilllotin alatt is vállalom.

(#69790) Gicz válasza DM-Fan (#69788) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem nagyot tévedsz! Az optika szabályai az egzagkt dolog. De a látás a legkevésbé sem az.

Kezdjük ott, hogy a "valóságban" nincs olyan hogy szín. Csak különböző hullámhosszú elektromágneses sugarak, amik a te agyadban keltik a színek érzetét ! Honnan tudod hogy ami nekem piros, és pirosként tanultam meg, az a a te agyadban ugyanazt az érzetet kelti? lehet hogy te azt sárgának látod, de mivel arra tanultad meg h piros, ezért nem veszünk össze rajta. :)

itt egy remek videó erről: [link] - imádom a csávót, nagyon jó és elgondolkodtató dolgokról beszél a többi videójában is.

(#69791) DM-Fan válasza Gicz (#69790) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Az optika szabályai az egzagkt dolog. De a látás a legkevésbé sem az."

Ezért is írtam oda zárójelbe a megjelenítést, mint egzakt dolgot, utalva arra, hogy a látásba a személyes dolgok azért valóban belekavarnak. Fölösleges azonban a színekbe és azok leképezésébe filozófiai mélységekig belemennünk, pláne, hogy az is igazolt tény, hogy az adott színek azonos érzelmi reakciókat is váltanak ki különböző egyéneknél, és hogy adott esetben egy kompozíció az emberek 95%-ának iszonyatosan bejön és csak elenyésző hányad mondja rá, hogy borzalmas és fordítva, ergo az agyad nagyon is tudja, hogy az az elektromágneses sugárzás épp micsoda és érzi a harmóniát egy megfelelő összeállításban, komplementerhalmazban - a színek elnevezése persze valóban tanult dolog. Nyilván egyéni defektusok előfordulhatnak, elég csak a színtévesztésre gondolni, de ez megint hibafaktor és nem szubjektivitás.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69792) #09634560 válasza Gicz (#69790) üzenetére


#09634560
törölt tag

nem akarok belekuty-kuty de a szin érzés a szemek un. csapjai intézik, és nem csak a 0.8 nm. sugárzás lárják vörösnek hanem azt is ami minden szint elnyeml csak a zöldet és a kék egy részét nem. tehát nem csak az elektromágneses sugarat látják szinnek, mert ha igaza d lenne nem lenne szubsztraktiv szinkeverés. Ezt véletlenül tehát nem az agy látja hanem a csapok, agyhoz már kész tény érkezik csapok hibájáábol van a szintévesztés csökkent müködésükböl pedig szinvakság.

(#69793) Gicz válasza DM-Fan (#69791) üzenetére


Gicz
addikt

A lényeg fölött elsiklassz szerintem.

"az is igazolt tény, hogy az adott színek azonos érzelmi reakciókat is váltanak ki különböző egyéneknél"

de mivel a színeket tanuljuk, és nem tudjuk hogy az a másik fejben "hogy néz ki" ezért hiába váltja ki ugyanazt az érzelmi reakciót, ha a forrás amiből az jön, már tanult dolog (szín).

azt mondjuk hogy a 80cd az ideálsi estére. de lehet hogy én azt a 80cd-t a te érzékelésed szerint csak 60-nak látom, és ezért húzom fel a kontrasztot. lehet hogy az én agyamban a 60-as kontraszt kelti ugyanazt az érzéket, élményt mint neked a 38.

lehet hogy az én agyamban a 2.2 gamma váltja ki ugyanazt az érzetet amit nálad a 2.4

Szóval a TV képe mérhető dolog, de az agyadban az élmény mindenkinél egyedi, összehasonlíthatatlan. Szóval amikor engem leszóltatok, mert szeretem 70-es kontraszton nézni a filmeket 40 helyett, Lehet hogy nekem akkor volt pont olyan az élmény mint neked 38-on :)

(#69794) DM-Fan válasza Gicz (#69793) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"de mivel a színeket tanuljuk, és nem tudjuk hogy az a másik fejben "hogy néz ki""

A színek nevét tanulod és nem az általuk kiváltott ingerületet. Ugyanígy a hangnak, akkordnak megtanulhatod a nevét, de attól még ha ezt nem teszed meg, vagy nem tudsz kottát olvasni, az a bizonyos Em akkord a Te agyadban is ugyanazt képezi le, mint az enyémben, maximum Te nem tudod, hogy milyen hangokból tevődik össze, én meg megmondom, sőt, le is játszom, mert megtanultam és látom magam előtt a kottában már akkor, amikor meghallom.

"de lehet hogy én azt a 80cd-t a te érzékelésed szerint csak 60-nak látom, és ezért húzom fel a kontrasztot."

Ezt nehezen tartom elképzelhetőnek, ennek szerintem nem feltétlen szervi vagy agyi okai, sokkal inkább ízlésbeli/megszokásbeli okai vannak, de lehet egyébként oka szervi/agyi defektus is, a lényegen nem sokat változtat és itt megintcsak visszajutunk ahhoz, hogy valójában objektív dolgok ezek, csak egyesek máshogy alkalmazzák őket.

"lehet hogy az én agyamban a 2.2 gamma váltja ki ugyanazt az érzetet amit nálad a 2.4"

Erre ugyanaz igaz.

"Szóval a TV képe mérhető dolog, de az agyadban az élmény mindenkinél egyedi, összehasonlíthatatlan."

Mmmmm, szerintem ez sem igaz így. Inkább úgy fogalmaznék, hogy az emberek bizonyos csoportjainál nagyon hasonló, már-már azonos és bizonyos csoportoknál pedig (ilyen-olyan okokból kifolyólag - legyen akár szervi, akár ízlésbeli) más.

"Szóval amikor engem leszóltatok, mert szeretem 70-es kontraszton nézni a filmeket 40 helyett, Lehet hogy nekem akkor volt pont olyan az élmény mint neked 38-on"

Ezt végképp kizártnak tartom. :N

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69795) Gicz válasza #09634560 (#69792) üzenetére


Gicz
addikt

részben igazad van. tegyük fel, hogy mindketten nézünk egy zöld lámpát, és mindkettőnk szemében mérjük (elméletnél maradva sarkítva) a zöldre érzékeny sejtek által létrehozott feszültséget. és mindkettőnknél pontosan 1 millió tizedesjegyig egyforma a mért érték. Ebből feltételezhetnénk, hogy egyformának látjuk.

De amivel az érzet keletkezik, az agyad, ott lesz a külünbség. lehet hogy a te agyad (megmaradva a feszültség analógánál) 0-és 10V között mér 0-100% intenztás szint között. de lehet hogy az enyém 0-100% intenzitás között 0-8V-ig mér. tehát ami neked 6V, az érzeted 60%, az nekem 6/8=0,75 már 75%-os érzetet kelt. tehát ugyanazt, máshogy látjuk.

És ezt egyelőre sehogy sem tudjuk mérni, bebizonyítani vag yépp megcáfolni. jelenleg ez lehetetlen.

(#69796) Gicz válasza DM-Fan (#69794) üzenetére


Gicz
addikt

a nevét tanulod igen, ezért beszélünk róluk egyértelműen. De lehet hogy amit te pirosnak látsz az agyadban azt én kéknek.

Lehet hogy valójában mindenkinek ugynaz a kellemes Szín a lakásának festésére, és azért festjük mégis különbözőre, mert máshogy érzékeljük az adott színt. Ha belegondolsz, evolúciós, és életben maradás szempontjából mindegy hogy nekem az ég az zöld-e és neked meg kék, a lényeg az, hogy különbözzön, hogy tudjunk táékozódni.

Csak egymáshoz kell őket viszonítanunk, és nem abszolút skálán kell éreznünk őket.

az előző hozzászólásomban akülönböző méréshatárok megfelelnek az általad említett agyi defektusnak. De hívhatjuk egyszerűen különbségnek is, hiszen a másik fejébe belemászás lehetősége nélkül, nem tudjuk melyik a jó és melyik a hibás. De nem tudjuk megmondani hogy a különbség ott van e vagy nincs. és ez a lényeg!

[ Szerkesztve ]

(#69797) Dexar007 válasza Gicz (#69795) üzenetére


Dexar007
veterán

Mindfuck. :DDD

Give me your cum,bull!

(#69798) DM-Fan válasza Gicz (#69796) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az életben maradás szempontjából pl. nagyon nem mindegy, hogy neked a piros ugyanúgy piros legyen, mint minden más lénynek/fajtársnak, aki tisztában van azzal, hogy ez riasztó szín és veszélyre figyelmeztet. Márpedig ez a nem intelligens állatoknál nem igazán tanult, semmint sokkal inkább örökölt vagy ösztönös dolog. Amelyik egyeben ennek ellenére más, fals érzet alakul ki és mondjuk vonzódik ezen színhez, az lazán beleszalad egy mérgező fullánkba/fogba és meghal.

Szerintem az eltérő/merész lakásszínezések pontosan jól tükrözik az ízlésficam, mint ténylegesen szubjektív tényező jelenlétét, de tegyük hozzá, hogy ebbe pl. nagyon erősen beleszólnak bizonyos kulturális/népi beidegződések (nyilvánvalóan nevelt dolgok, társadalmi sulykolások).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69799) Gicz válasza DM-Fan (#69798) üzenetére


Gicz
addikt

Én még mindig úgy gondolom h elbeszélünk egymás mellett :) De nem baj, ha páran elgondolkodnak rajta, már megérte :)

lessétek meg a linkelt videót, nagyon érdekes!

(#69800) DM-Fan válasza Gicz (#69799) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem baj az, ha máshogy gondolunk ugyanarra, ez megintcsak szubjektivitás, de szerintem nálad már erősen belekeveredik a pszichológia. ;)

Én továbbra is azt mondom, hogy az optikai/megjelenítési szabványok nem véletlenek, azok az emberek döntő hányada számára optimális állapotokat adják meg, nem véletlenül alkalmazzák azokat a profi szakemberek filmkészítésnél, fotózásnál, bárminél. Olyan emberek meg mindig lesznek, akik tökig húzzák a kontraszt/színtelítettség/fényerő/élesítés (tetszőlegesen bármi más behelyettesíthető) csúszkát, mert adott esetben így szocializálódtak, rossz az ízlésük vagy mert a szervi problémáik miatt így látják megfelelőnek. De attól még a szabvány az optimális és általánosságban tökéletes állapotot írja le és ha ennek megfelelően beállított készüléket raknának le az emberek elé (amibe adott esetben nem nyúlhatnának bele), szerintem a döntő hányad maximálisan boldog is lenne vele.

A pszichológiát meg mondtam, hogy ne keverjük ide, mert az nagyon messzire visz!

Ismertem a videót, tényleg érdekes amúgy!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.