Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Egy hölgy ismerősömnek segítenék TV-t keresni 100e Ft-ig és kb 3 méterről fogja nézni, saját elmondása szerint nagyon nagy részt csak filmeket. Ahogy én látom BDRip-ekkel fogja etetni amit a barátnőitől kap majd. Ehhez megfelelő választás lehet a pana 42x60? Saját beépített lejátszója megfelelő lehet a feladatra?
Baráti köre LCD TV-t ajánlott neki, de ebben az árban sokkal kisebb méret jönne ki belőle. No meg ebből a távolságból...

Köszi a válaszokat előre is!

(#69852) liszi70 válasza kene84 (#69851) üzenetére


liszi70
nagyúr

Teljesen megfelelő, ha megígérteted vele becsszóra, hogy tényleg nem háttértévének fogja használni verőfényes nappaliban. :) 100 e ft rászánt összeg esetén nincs alternatívája képminőségben erre a felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

(#69853) kene84 válasza liszi70 (#69852) üzenetére


kene84
senior tag

Egész értelmesnek tűnik a csaj, szóval ezt még szerintem sikerül nála elérni.
Köszönöm a megerősítést! :R

(#69854) balisz válasza bucsher (#69849) üzenetére


balisz
senior tag

Igen

(#69855) oncsi válasza DM-Fan (#69839) üzenetére


oncsi
őstag

Pár hónapja kifejtettem, hogy a modern elektronokákat birtokló tulajok, egyszerűen nem éritik, hogy egy plazma tv vásárlásakor nem szünt meg a "kötelezettségeik" sora. És a karbantírtás sem csak ennyiből áll mint amit említesz. Sőt még ezt is sokalják. Nonszensz, miért nem értik meg, hogy egy készüléknek van karbantartási igénye. És lehet, hogy a technologiai előírások ezt nem emlitik meg (nem az érdekük) de sok mindent el lehet követni egy készülék (tervezett) avulási időn túli gondtalan használatáért.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#69856) Dorian válasza oncsi (#69855) üzenetére


Dorian
félisten

Többek közt ezért történt a plazma bukása. A nagy többség nem akar ezzel foglalkozni és mellette kielégíti az alacsonyabb képminőség. Attól, hogy mi nem így gondolkodunk, ez is teljesen érthető és normális.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69857) Gabor970 válasza oncsi (#69855) üzenetére


Gabor970
addikt

azt gondolom, szinte minden mostanában kapható audiovizuális eszköz hosszabb élettartamának az tenne jót, ha kb 5-6 éves korában egy hozzáértő lecserélné az öregedő elektrolitkondenzátorokat. Kb 10e-15e Ft-ban megállna, és további 5-6 évig lehetne használni. Legtöbb TV és egyéb ilyen eszköz ezen alkatrészek öregedése miatt megy tönkre. SZERINTEM.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#69858) apszi válasza kene84 (#69853) üzenetére


apszi
őstag

Egyébként meg akkor sincs semmi baj, ha verőfényes az a nappali, ha nem az ablakkal totálisan szemben van a tv. Tapasztalat :)
Tegnap láttam kirakva egy GT60-at edigitalban....hjaaaaaaj....hogy mennyire fáj ilyenkor a már korábban említett VT :(( :W

[ Szerkesztve ]

(#69859) Dexar007 válasza apszi (#69858) üzenetére


Dexar007
veterán

Szinte egy az egyben ugyanaz a ketto.Nyugodtan vedd meg,ha kell.

Give me your cum,bull!

(#69860) apszi válasza Dexar007 (#69859) üzenetére


apszi
őstag

Az a baj hogy kicsiiiiiii (42") :O :R

[ Szerkesztve ]

(#69861) Dexar007 válasza apszi (#69860) üzenetére


Dexar007
veterán

Ülj közelebb. A 65-ös is az lesz idovel. ;]

Give me your cum,bull!

(#69862) DM-Fan válasza Dexar007 (#69859) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyáltalán nem ugyanaz a kettő, nagyon nem! Már külsőre sem (kávás vs. kávamentes kivitel), de képiekben sem 100%-osan, felszereltséget és funkciókat (beépített kamera, dual tuner, extra távirányító, szemüvegek) tekintve meg aztán pláne nem. Megint bagatellizálsz!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69863) Dexar007 válasza DM-Fan (#69862) üzenetére


Dexar007
veterán

,,Jovan,hagyjuk a picsaba" ;]
Eg es fold.

Give me your cum,bull!

(#69864) DM-Fan válasza Dexar007 (#69863) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Neked, aki nem látja, vagy nem tartja jelentősnek a különbséget az X és a G sorozatú Panasonic között, a filléres vagy a sokmilliós projektor, illetve a többszörös feketeszintek között, lehet, hogy tényleg mellékes a különbség. Másnak nem az, pláne, hogy mint leírtam, hogy nemcsak képiekben van jelentős difi a készülékek között. A két készülék - mármint a GT60 és a VT60, összképet tekintve - pedig ennek megfelelően elég messze van egymástól a leírtak okán, már kikapcsolt állapotban, a design alapján is látszik, hogy más termékkategória. Szakmai topicban ne beszéljünk már következetesen hülyeségeket, legalább a nyilvánvaló dolgokat illetően ne!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69865) Dexar007 válasza DM-Fan (#69864) üzenetére


Dexar007
veterán

Te leszel a szakmai tanacsado,en pedig az atlag user tanacsado.Ha egy ket embert elbizonytalanitok,mar megerte. ;)

Egyebkent a projektoros temanal BBeci a ludas.O mondta,hogy nem foglalkozik 200-300 ezres projektorokkal,de a 3 evvel ezelotti millios gepeknek mar nezheto kepuk van.Mas kerdes,hogy egy mai 200 ezres gep elveri oket. Elvbol nem foglalkozik veluk,mert tul olcso. ;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#69866) DM-Fan válasza Dexar007 (#69865) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem hiszem, hogy akinek VT60-ra fáj a foga, annak véletlenül alakult volna így az elképzelése. Én magam sem cserélném le GT60-ra, pontosan azon különbségek okán, amelyek megvannak a két készülék között. A méretről meg nem is beszélve, mivel GT60-ból ráadásul 50" a maximum.

Get Moded!

(#69867) Ijk válasza Dexar007 (#69865) üzenetére


Ijk
nagyúr

Erősen kétlem hogy egy 3 éves csúcs projektort elverne egy mostani 200k-s általános iskolába való vetítő.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#69868) Dexar007 válasza Ijk (#69867) üzenetére


Dexar007
veterán

Projektoros topikban kikerestem a hozzaszolasokat.De ebben a topikban is van egy par idezet,olvass vissza.
(705-708-as vegu)

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#69869) DM-Fan válasza Ijk (#69867) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Csak annyira, mint ahogy a Panasonic X-széria képe alig gyengébb a G-szériáénál. :U

Get Moded!

(#69870) Dexar007 válasza DM-Fan (#69869) üzenetére


Dexar007
veterán

Off topikban ott van az osszes idezet . Olvass vissza,rakd ossze a kepet. Ha ez nem onellentmondas akkor semmi sem az.

Give me your cum,bull!

(#69871) DM-Fan válasza Dexar007 (#69870) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Olvastam, ahogy a te itteni HSZ-eidet is. Semmilyen önellentmondás nincs.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69872) Dexar007 válasza DM-Fan (#69871) üzenetére


Dexar007
veterán

Nyilvan.
Annyira nem az,mint a janos fele ,,nem tudnam megkulonboztetni az ut-st-gt-vt-t". Par hsz-szal lejjebb pedig arrol gyozkodod az embereket,hogy ordito a differencia. :C

Give me your cum,bull!

(#69873) DM-Fan válasza Dexar007 (#69872) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ráadásul még ferdítesz is: ötször leírtuk neked, hogy ezt János a 2012-es szériával kapcsolatban írta és később szóban maga is más véleményen volt. Persze ez számodra nem lényeg, mert neked UT=VT, és az nem lehet másként. Gratulálok a szakmaiságodhoz!

Get Moded!

(#69874) liszi70 válasza DM-Fan (#69873) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az én értékítéletem szerint Dexar elbagatellizálja a különbségeket, te meg túlértékeled. Az "igazság" szerintem kettőtök között van, de úgy is fogalmazhatunk, hogy egyedi szempontok alapján mindkettőtöknek igaza van. :)

[ Szerkesztve ]

(#69875) DM-Fan válasza liszi70 (#69874) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mint mondtam: laikusok is látják a különbséget a tavalyi ST-GT-VT széria között. Ráadásul nem gondolnám, hogy a GT-VT széria különbségét túlértékelném, ráadásul mint mondtam, nem csak kiépiekban van különbség, így abszolút nem csak arról beszéltem az imént és ezeket a vak is látja, nem még az, akinek egy kis szeme is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69876) Dexar007 válasza DM-Fan (#69873) üzenetére


Dexar007
veterán

En ferditek? Te probalod mosni a kezed. Az 50-es szerianal is az ordito szavacskat hasznaltad. ;)
En pedig tovabbra is azt mondom,hogy ha olyan ordito mint egy ut-st kozotti kulonbseg,akkor azert egy forintot nem erdemes aldozni.

Give me your cum,bull!

(#69877) DM-Fan válasza Dexar007 (#69876) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"En ferditek? Te probalod mosni a kezed. Az 50-es szerianal is az ordito szavacskat hasznaltad."

Mert az is, pont ezt mondom és ezért korrigálta magát később János is, ahogy BBéci elmondta. Ráadásul János UT-ről még véletlenül sem beszélt. Plusz vedd már észre, hogy minden HSZ-edben másra hivatkozol. A személyes tapasztalatod meg mint tudjuk nem igazán releváns, mert tízszeres feketeszintbeli különbségeket sem észlesz. Ergo bagatellizálsz és más véleményét tekinted a magadénak. De most komolyan, arról akarsz meggyőzni, hogy a falamon levő VT60, amit minden nap látok és minden nap szembesülök vele, hogy mennyivel jobb már egy GT50-hez, vagy ST60-hoz képest is, az mégsem jobb semmivel, mint mondjuk egy UT50? Sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69878) Dexar007 válasza DM-Fan (#69877) üzenetére


Dexar007
veterán

Ja,hogy utana korrigalt? Mindjart mas. :DDD Szoval elsore nem tunt fel neki,csak miutan megmutattatok,hogy melyik hajszalat erdemes nezni,milyen szogbol,hogy ordito legyen a kulonbseg? Ertem. ;]
A tizszeres feketekulonbseget eszlelem,mas kerdes,hogy az csak papiron annyi, a valosagban ebbol csak a negyedet latod jo esetben.

Give me your cum,bull!

(#69879) DM-Fan válasza Dexar007 (#69878) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem hagyjuk, olyasvalaki véleményét tartod magadénak, akit nem is ismersz és állítod az ellenkezőjét annak véleményéhez képest, aki vele dolgozik nap mint nap. Csak azért, mert 2 éve egy HSZ-ben leírt valamit. Te még nem írtál le semmit, amiről később megváltozott a véleményed, ugye?

Get Moded!

(#69880) Ijk válasza Dexar007 (#69876) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ordító a különbség az UT és az ST között, UT-ért mentem és ST-t vettem. Pedig az én szemem messze nem olyan edzett és kifinomult mint DM-Fan-é és Bécié.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#69881) Dexar007


Dexar007
veterán

Most elkepzeltem ahogy Janos befaradt BBeci otthonaba :

BBeci--- Szia,te figyu, hogy ertetted azt,hogy nem latod a kulonbseget az ut-st-gt-vt kozott?
Janos--- Hat ugy,hogy kalibralt allapotban sotetben nem igazan eszleltem.
BBeci--- De..de.de..de.d ezt megis,hogy gondoltad? Hogy mertel ilyet egy nyilvanos forumba beirni?
Janos--- Hat ugy,hogy szerintem szabad szemmel nem lehet eszrevenni.
BBeci--- Na figyelj,ulj csak le szepen. *BBeci bekapcsolja a tv-ket*. Na? Na? Na? Nem latod?
Janos--- Nem igazan.
BBeci---Nem hiszem el baz****-****. Figyelj,ülj mar le ide!!4 (fel meterre vannak egy 65"-os tv-tol). Naaaa?
Janos---AAaa mar kapizsgalom. Ugye, arra a bonusz hajszalra gondolsz,ami az egyiken csak felig van megpenderitve?
BBeci--- IGeeeeen .Vegre. Mar azt hittem,te is abbol a fajtabol valo vagy.. Vegre latod az ordito kulonbsegeket.

The End.

Ijk.: Egyiken van szuro a masikon nincs, es erre mondjak az okosok,hogy uzletben nem tesztelunk. ;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#69882) Ijk válasza Dexar007 (#69881) üzenetére


Ijk
nagyúr

Baromi sokat számít az a szűrő, mivel nem fogok minden alkalommal moziterem szintre sötétíteni.
Félhomályos házimozi üzletben tudtam őket összehasonlítani, semmi erős szórt fény nem volt. Ahogy megláttam egymás mellett őket abban a pillanatban tudtam hogy ki kell fizetnem az ST felárát. Nem egy kategória a kettő, ettől függetlenül elhiszem hogy koromsötétben szinte ugyanazt produkálják. Mellesleg mivel szimpla sztereo erősítőm van, így kellett a 3db hdmi csatlakozás is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#69883) Dexar007 válasza Ijk (#69882) üzenetére


Dexar007
veterán

Na az megint mas. Nalam mindketto volt,es bazi nagy ablakaink vannak a nappaliban.Igaz hattal van elhelyezve a tv, de ettol fuggetlenul nappal mindketto gyakorlatilag hasznalhatatlan sotet jeleneteknel. Forma1,foci,tenisz nem problema egyiknel sem,ugyhogy en nem sok hasznat vettem.
A 3 hdmi pedig ugyanugy keves,mert jelenleg pl 5-re lenne szuksegem. ;]

#84: Inkabb realis. :DDD

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#69884) DM-Fan válasza Dexar007 (#69881) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szánalmas. :((( Persze mindenki magából indul ki.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69885) Ijk válasza Dexar007 (#69883) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem azért egy tv-t ne kelljen projektorként használni. Nincs redőnyöm, csak függöny, amit ha délután behúzok egy UT-n még simán tükröződik, ST-n nem. De ránézésre sokkal kellemesebb képe van félhomályban az ST-nek, mintha egy sokkal magasabb kategória lenne, pedig árban nem volt nagy különbség. Én addig hezitáltam, illetve akartam UT-t amíg meg nem láttam őket egymás mellett.
5 HDMI-hez már mindenképp legjobb venni egy HDMI elosztót, csak az szerintem alaphangon 20k. Vagy veszel egy hdmi-s erősítőt.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#69886) Dexar007 válasza Ijk (#69885) üzenetére


Dexar007
veterán

Rendben,az UT-ST kozotti ardiffi meg azt mondom elmegy,akinek erre van szuksege. Nekem viszont teljesen folosleges,mert nappal ugysem filmezek/esetleg egy kis sport/ este pedig nem jonnek elo a kulonbsegek.A hdmit pedig igyis-ugyis dugdosnom kell,de a halozati kabelt is,mert nem mindent tudok egyszerre bedugni. :D

Give me your cum,bull!

(#69887) Ijk válasza Dexar007 (#69886) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tehát van egy több százezres készüléked, de hosszabbítóra és egy hdmi-switcherre már nem futotta?
Te is igazi jó magyar vagy hallod. ;]

Neked felesleges, mint ahogy nekem is az lenne egy VT vagy ZT, mert akkor inkább egy 65ST60. De nem is fogom bizonygatni hogy márpedig az mindenkinek jó.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#69888) Norbi 72 válasza Dexar007 (#69886) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem a sehova se vezető vita helyett olvasgassatok-már régebbi-Samsung tesztet:[link]
Kalibrált fekete:0,0056.Szép.Kár,hogy nem valószínű,hogy látni fogom.. :(

(#69889) Dexar007 válasza Ijk (#69887) üzenetére


Dexar007
veterán

;] Nem,mert ugyis tokmindegy. A medialejatszora egy kulso winyo van rakotve,azt mindenkepp huzigalnom kell,ha fel akarom tolteni filmekkel.Marpedig azt csak fent tudom feltolteni,mivel lent csak wifi van,azzal pedig egy orokkevalosag lenne.

Give me your cum,bull!

(#69890) Gyulus76 válasza DM-Fan (#69862) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

A GT60-hoz is két szemüveg jár(t).

(#69891) Gyulus76 válasza Ijk (#69885) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Én speciel 6eFt alatt jutottam hozzá egy 4 portos manuális switch-hez. A célnak tökéletesen megfelel.

(#69892) Dexar007 válasza Gyulus76 (#69890) üzenetére


Dexar007
veterán

Az ST50-hez is ket szemuveg jart,mert mondtam az edigitalos ugyintezonek,hogy ugyan felmillioert azert legyenek szivesek ket 3D szemuveget mellecsomagolni. Igaz,nem voltam telhetetln mert Samsung szemuveget kertem aminek a darabja 4-5 ezer,de rendesek voltak,igy ket Panasonic szemuveget adtak melle,amit azota kb 5x hasznaltam. ;]

Give me your cum,bull!

(#69893) Gyulus76 válasza Dexar007 (#69892) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

A Samsung szemüvegek 2 db-os csomagban kaphatók 5eFt-ért, tehát 2500 Ft darabja. :)

(#69894) atom18 válasza DM-Fan (#69828) üzenetére


atom18
aktív tag

"Kicsit előbb kellett volna észbe kapnod, mert a 350 eFt-os keretbe pont belefért volna a Panasonic 50GT60, ami méretben ugyan nem, de minden másban hatalmas előrelépés lett volna. Ha esetleg találsz még valahol 50GT60-at, akkor ne habozz, ebből a pénzből egyértelműen messze a legjobb TV, amit vehetsz!"

Ez az 50GT60 FullHD-ban is szebb képet adna, mint ez vagy nem nagyon lenne észrevehető, na nem minta ezen a tv-n a fullhd nem lenne jó

(#69895) DM-Fan válasza atom18 (#69894) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hogyhogy fullHD-ben? Mármint fullHD anyaggal? Hogyne lenne, ott lenne csak igazán látványos az előrelépés! Sokkal nagyobb árnyalatterjedelem, sokkal mélyebb fekete, sokkal kevesebb ditherzaj, még precízebb mozgásmegjelenítés, stb. Ha valamit, ezt biztosra tudom mondani, mert magam is 50G20-ról váltottam 65VT60-ra, de a GT60 sem szégyenkezhet. A 20-as és a 60-as széria között 3 év fejlesztés van és ebből az utolsó évi brutál látványos volt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69896) kene84


kene84
senior tag

Lehet még kapni megbízható helyről 42x60-at?
Amiket árgépen találtam, azokról kb azt olvastam, hogy kerülendőek. Ha valakinek van esetleg ötlete, ne tartsa magában.
Köszönöm!

(#69897) DM-Fan válasza kene84 (#69896) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az 50"-os nem jó? Ennyiért ajándék!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69898) Dexar007 válasza atom18 (#69894) üzenetére


Dexar007
veterán

En a nem nagyon eszrevehetore szavazok. Folosleges penzelegetes eladni nyomott aron,hogy aztan hozzategyel meg legalabb szazezret,amibol vehetsz egy arnyalattal jobb tv-t.
Ha talalsz egyaltalan,ez a masik kerdes,raadasul 5 ev garival meg nehezebb lesz.

Give me your cum,bull!

(#69899) apszi válasza kene84 (#69896) üzenetére


apszi
őstag

Egyébként Ósanokban is jó áron van. A csömöriben pl. Kilencven akármennyi :DDD Illetve még Edigitalban is láttam a héten.

[ Szerkesztve ]

(#69900) DM-Fan válasza Dexar007 (#69898) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Van egyáltalán halvány fingod arról hogy miről beszélsz, ember? Mert nagyon nem úgy tűnik!

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.