Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) DM-Fan válasza rootmin (#69448) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egynek elmegy, de lesz az még sokkal-sokkal jobb is!

balisz: már kalibráltathatsz, ennyi idő után már nem változik drasztikusat a panel!

Dexar007: persze, az egyértelmű, hogy így nem lehet TV-ket összemérni. A VT60 sokkal mélyebbre megy le feketében, mint az ST50, a képek ezt mégsem adják vissza.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69452) rootmin válasza DM-Fan (#69451) üzenetére


rootmin
tag

Ez még csak a gyári értékek kimérése volt ;)

(#69453) Dexar007 válasza DM-Fan (#69451) üzenetére


Dexar007
veterán

Azert ez egy cseppet koltoi tulzas volt.:

ST50: Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.0109 cd/m2
VT60.: Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.007 cd/m2

-hdtvtest.co.uk- Csak azert,hogy egy helyrol lopjam az adatokat. Talaltam mar 0.0047-rol is beszamolokat,de ha atlagolunk,akkor az jon ki,hogy ketszer melyebb feketet tud a VT60. Ami jol hangzik elsore.A gond az,hogy az E530-as Samsung tudott 0.05-ot ( erre pontosan emlekszem,mivel ki is voltam akadva,hogy egy 4 eves Pana plazma szintjet hozta,nevezetesen az X10-eset). ;] Vagyis nalam tizszer "melyebb" volt az ugras, a gyakorlatban pedig ez ugy nez ki,hogy .: ,,igen,melyebb par arnyalattal,de akkor is sotetszurke". Persze ez erosen relativ,mivel ha van egy kisebb fenyforras a kepen,akkor nyilvan olvad a kava,de azert boven talalok olyan jelenetet,aminel csak hummog az ember.

Give me your cum,bull!

(#69454) balisz válasza BBéci (#69446) üzenetére


balisz
senior tag

Milyen panelfényerőre lett kalibrálva?

[ Szerkesztve ]

(#69455) rootmin válasza rootmin (#69452) üzenetére


rootmin
tag

Még mindig nem tökéletes, de azért már alakul ;)

0.003-as feketét mértem, ez pont a fele az egy hónappal ezelőttinek, tehát lehet valami a fekete szint javulásnak.

(#69456) rootmin


rootmin
tag

Kifutottam a szerk időből:

Alakul a dolog... :)

(#69457) bucsher válasza Dexar007 (#69453) üzenetére


bucsher
őstag

Az nagy gond lenne, ha a VT60 csak 0.007-et tudna :DDD mert a GT60 tud 0.005-öt.

In the pipe - five by five!

(#69458) DM-Fan válasza Dexar007 (#69453) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mértünk már VT60-on 0,002-t is. :U

De a 0,004-gyel nyugodtan számolhatsz, márpedig ez a 0,01-hez képest laikus szemmel nézve is látványosan jobb, mondhatni nagyságrendileg. Hidd el, én láttam ST50 mellett VT60-at: nem kicsit mélyebb az utóbbi feketéje, még bolti körülmények közt is látszik, ráadásul ez csak egy dolog a sokból, amiben látványosan jobb a VT60.

rootmin: príma!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69459) apszi válasza bucsher (#69457) üzenetére


apszi
őstag

Sziasztok!
Gyors kérdés. Meg merjek-e venni kiállított P50VT60-at jó árban, amennyiben nincs rajta semmilyen beégés, látható sérülés, és az üzemóra sem oltári brutális? Bár ez utóbbit még nem tudom. Általános Tv és film nézés, nem vak sötétben (álló lámpa a sarokban).
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#69460) DM-Fan válasza apszi (#69459) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha korrekt áron adják és tényleg nincs baja, valamint nem túl magas az üzemidő, illetve teljes a garancia, akkor érdemes lehet, tekintettel arra, hogy nem is nagyon lesz már lassan más alternatíva.

Get Moded!

(#69461) apszi válasza DM-Fan (#69460) üzenetére


apszi
őstag

Üzemidő megnézhető ennél is a menüből, ahogy azt már korábban is írtátok?

(#69462) Dudee válasza rootmin (#69456) üzenetére


Dudee
senior tag

Megkérdezhetem, hogy milyen műszerrel mérsz?

(#69463) apszi válasza apszi (#69461) üzenetére


apszi
őstag

És bocsánat, még egy utolsó láma kérdés. Függőleges betekintési szög tekintetében mennyire toleráns a készülék, mert sajnos valamelyest alulról lesz nézve a masina. :R

(#69464) DM-Fan válasza apszi (#69461) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, az üzemidő elérhető a felhasználói menüből a korábban leírtak szerint:

Menu - Súgó - Rendszerinformáció - Állapot4.
Ebben a sorban a betű utáni szám az üzemóra. Az első 100 órában a betűjel A, 100 és 200 óra között B, 300 óra fölött pedig C.

A függőleges betekintési szögre az AR-filter miatt nem túl toleráns a TV, ne akard alulról nézni! A horizontális középvonal szemmagasságban legyen!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69465) apszi válasza DM-Fan (#69464) üzenetére


apszi
őstag

Ezt akkor jól láttam. Rendben, nagyon köszönöm a gyors válaszokat!!! :R

(#69466) Norbi 72


Norbi 72
veterán

4K Oled októbertől:[link]

(#69467) salapp válasza Norbi 72 (#69466) üzenetére


salapp
addikt

Ez annyiból jó hír, hogy hátha így mielőbb kialakul az a két vonal, mint a plazmából volt: HD-Ready/FHD és most FHD/4K, vagyis gagyi-panelproletároknak-jó-lesz-az és húú-apám-xar-vagy-ha-nem-ilyennel-nyomod.

Így talán viszonylag rövid idő alatt lecsurog a gagyioled az istenadtának.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#69468) BBéci válasza balisz (#69454) üzenetére


BBéci
titán

Körülbelül 80 cd/négyzetméterre, ami esti használathoz ideális.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69469) Dexar007 válasza bucsher (#69457) üzenetére


Dexar007
veterán

Olyan ertekekrol beszelunk amit a szemed egyaltalan nem,vagy alig erzekel. Szinten hdtv.test nyoman.: .. 0.011 rather than 0.009, but the increase of 0.002 cd/m2 isn’t noticeable."

Ha 0.002-vel szamolunk,akkor az ST50 eseteben szamolhatunk 0.0047-tel is,szinten fennall a 2-2.5-es szorzo,ha hozzaadjuk,hogy 0.002-t nem erzekel a szemed,akkor ott tartunk,hogy szemre egy arnyalattal melyebb sötetszurket tud a tv,ami meg mindig nem fekete,es kesz. ;]

Give me your cum,bull!

(#69470) BBéci válasza Dexar007 (#69469) üzenetére


BBéci
titán

Teljesen hibás az okfejtésed, csak becsapod vele magadat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69471) Dexar007 válasza BBéci (#69470) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem gondolom onamitasnak. 0.05-rol valtottam 0.005-re,a 10x-es ugrasrol mondtam azt,hogy ja,valamivel feketebb.Ne akarja nekem senki bemagyarazni,hogy a ketszeres,haromszoros ugrastol majd rogton foldre esek,es azt se,hogy az marpedig fekete,mert rohadtul nem az.Persze egy oled kijelzos telefonhoz merten,egy lcd-hez kepest ez mar maga a sotet pokol. ;]

HC5500-7800-9000 volt mar a kezedben? Erdemes veluk foglalkozni,vagy ez meg mindig nem az a kategoria?

Give me your cum,bull!

(#69472) liszi70 válasza Dexar007 (#69471) üzenetére


liszi70
nagyúr

(Telitalálat volt a mobilkép-válaszod, mert már sokszor megállapítottuk ebben a topicban, hogy teljesen értelmetlen nemhogy mobillal, hanem akár profi kamerával készült képekkel is demonstrálni készülékek képességeit, különbségeit.)

"Ne akarja nekem senki bemagyarazni,hogy a ketszeres,haromszoros ugrastol majd rogton foldre esek"

Földre esésről nincs szó, de tényleg gyakorlati szinten látható és értékelhető különbség van a VT60 és például a szóban forgó ST50 feketéje között, holott 0,003-4 és 0,006-7 különbségéről van szó. Erről soha nem lesz megegyezés, hogy ez "brutális" különbség-e, vagy "hááát, valamivel sötétebb", mert ki ennek, ki annak látja ugyanazt az eltérést, a laikusnak meg általában fel sem tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#69473) Gabor970 válasza liszi70 (#69472) üzenetére


Gabor970
addikt

és még egy "furcsaság" Ha valaki eljutott a VT60-ig, az brutálisnak látja, aki meg még az ST60-at nézi, az megnyugtatja magát, hogy alig van.

...és ezzel nincs is semmi baj, de jól szemlélteti a dolog szubjektív mivoltát :)

Mai napig boldogan nézek filmeket a kalibrálatlan PS50C430-on, napedig az húúúúúúúúdegyenge.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#69474) DM-Fan válasza liszi70 (#69472) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Erről soha nem lesz megegyezés, hogy ez "brutális" különbség-e, vagy "hááát, valamivel sötétebb", mert ki ennek, ki annak látja ugyanazt az eltérést, a laikusnak meg általában fel sem tűnik."

Ezzel általában a korábbi szériák tulajai szokták nyugtatni magukat. Eddig akárhány laikus járt nálam, mindenki hangsúlyosnak találta a különbséget feketeszint terén, a nem-laikusok nem különben: még az 50GT50 tulaj barátom is elismerően nyilatkozott a különbségről, pedig kalibrálni is szokott.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69475) liszi70 válasza DM-Fan (#69474) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ezzel általában a korábbi szériák tulajai szokták nyugtatni magukat."

A "brutális" különbségekkel meg az új szériák tulajdonosai szokták nyugtatni magukat. :D Az állításom igazságtartalmát értelmetlen tagadni, mert egyértelműen így van, van aki brutálisnak, van aki elenyészőnek látja ugyanazokat a különbségeket.

[ Szerkesztve ]

(#69476) Balic


Balic
csendes tag

Sziasztok!

Lehetséges, hogy az UT50-es plazma készülékemmel nem kompatibilis az alábbi szemüveg?

Samsung SSG-3100GB
[link]

A készülékek felismerik egymást, de a 3D hatás nem akar összejönni.

♪ "A földi lét 2 alapeleme a tánc és a gépzene!" by Luciano ♪

(#69477) Dexar007 válasza liszi70 (#69475) üzenetére


Dexar007
veterán

En mindenkit a nagyobb kepmeret fele probalnek elmozditani,ha az nem jar latvanyos minosegromlassal. A latvanyos pedig nalam,es DM-Fan-nal is mast jelent.
Ugyhogy most moziszobat epitek. :DDD Neztem hasznalt projikat ebay-en, 5000-6000-7000$-os gepeket lehet talalni 200-300 kozott.Ezekkel ha megutnem az E530 szintet,de azt 100"-on akkor mar elegedett lennek.
BBeci velemenyet meg azert kikernem.: [link], [link]

Give me your cum,bull!

(#69478) DM-Fan válasza liszi70 (#69475) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nézd, kár volna áltatni magam (és mást is), azzal, hogy igencsak nagy a különbség, ha valójában nem volna az. Mint mondtam, a feketeszint laikusoknak is látványos javuláson ment át (szerintem pl. ismerőseim barátnői/feleségei, akik cseppet sem érdeklődnek a technikai kütyük iránt, tekintetők abszolút laikusnak, és még számukra is feltűnő volt a különbség), de ha ez nem volna elég, a 60-as széria szinte minden más tekintetben (árnyalás, ditherelés, mozgásmegjelenítés, funkciók) is olyan szinten nagyot lépett előre, amik összességében már olyan súlyú dolgok, amelyekkel nehéz akár laikusként, akár szakértőként vitatkozni. Nem egy ember cserélte innen a topicból is az 50-es modelljét 60-asra és ők is megmondják mind. De tudtommal neked is volt alkalmad megnézni otthoni környezetben a 65VT60-at és magad is elismerted, hogy mennyivel jobb az ST50-ednél.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69479) liszi70 válasza Gabor970 (#69473) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha valaki eljutott a VT60-ig, az brutálisnak látja, aki meg még az ST60-at nézi, az megnyugtatja magát, hogy alig van."

Én is terveztem, hogy eljutok odáig, a pénzt is előteremtettem hozzá. De végül tudatosan (és nem önnyugtatásilag :D ) úgy döntöttem, a látott különbség nekem nem ér meg annyi + pénzt. Valamennyit megérne, de annyit nem ért meg számomra, ráadásul 65ST50-ről méretet sem tudtam volna ugrani. (A fórumról senkit nem tudok, aki előző szériás 65"-os pana plazmát cserélt volna 65VT60-ra.) Ha 50-55"-os tévém lett volna, akkor tutira megvettem volna, de így nem tettem. Soha nem tagadtam, nem egyszer le is írtam, hogy láttam különbséget a VT60 javára, nem is keveset, keressetek rá. Csak én merészeltem nem brutálisnak látni a különbségeket, hanem videofil szemmel jelentős, de számomra kevésbé fontos kategóriába helyeztem. A 65VT60 árán inkább vettem egy meglehetősen jó hangrendszert, amivel sokkal nagyobb élvezeti faktort nyertem, mint a VT60 kétségtelen képminőség-előnyével.
Nincs egyébként a project végleg elfelejtve, mert egy jó árú, jó állapotú használt VT60 képminőség-előnye már lehet, hogy megéri számomra is az árkülönbözetet.

Szerk.: (#69478) DM-Fan Ez nagyjából válasz az időközben írt posztodra is. :)

[ Szerkesztve ]

(#69480) Dorian válasza DM-Fan (#69478) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, hogy jobb. Csak ezt a különbséget értékelik más súllyal egyes emberek. Te jobban, más sokkal kevésbé.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69481) DM-Fan válasza liszi70 (#69479) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Általában valóban 50"-55"-ost cseréltek 65"-ös VT60-ra, ez igaz. Én magam is 50"-t cseréltem, ráaádull 20-as szériát, így számomra még brutálisabb volt az ugrás, mint az 50-es széria tulajainak. Nálam a minőségi hangrendszer adott volt, így nekem meg az nem volt szempont, hogy emiatt ne TV-re költsem a pénzt.

Dorian: azért azt tegyük hozzá, hogy rajtam kívül még jópáran értékelik annyira a difit, mint én, legalább annyian, mint akik nem.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69482) liszi70 válasza DM-Fan (#69481) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nálam a minőségi hangrendszer adott volt, így nekem meg az nem volt szempont, hogy emiatt ne TV-re költsem a pénzt."

Nálam is, csak fejlesztettem. :) És nem "a hangrendszer miatt nem vettem meg a tévét", hanem "mivel nem vettem meg a tévét, vettem jobb hangrendszert". Ahogy írtam is, a 65VT60 árán vettem a hangrendszert és nem az árából. :D

[ Szerkesztve ]

(#69483) Dudee


Dudee
senior tag

Ha már feketeszint, korom sötétség és halvány derengés a téma:
Van köztetek olyan aki vmilyen háttérvilágítással nézi a plazmát?
Én régebben olvasgattam erről, és találtam is cégeket, akik tök profi, megfelelő színhőmérsékletű, szabályozható lámpákat árulnak. Na, ilyet aztán nem is vettem, mert nem igazán olcsó móka.
Bevallom, beértem a kissé gagyibb, rgb led szalagos megoldással, ahol vmilyen mértékben állítható a színek aránya. Nem mindig, de bizonyos esetekben be szoktam kapcsolni kis fényerőn éjszaka, ettől a G20 feketéje feketébbnek hat, és faradt szem esetén kényelmesebb is.

G.

(#69484) Bearing2006 válasza liszi70 (#69479) üzenetére


Bearing2006
csendes tag

Feketeszint. Én pl. 65STW50-ről váltottam 65VTW60-ra. Szerintem van különbség, jelentős, az asszony is észreveszi. De ami még érdekes, - lehet megköveznek itt sokan érte - a Pio 5090H-m észrevehetően megelőzi ebben a VTW60-at is. Ezért is ment a háztól az STW50, akkora volt a különbség a jó öreg Pio javára.
dexar007 táblázatát megnézve az 5090-re a hdtvtest-en 0.003 cd/m2-t ír.

(#69485) Gyulus76 válasza liszi70 (#69475) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Ez olyannyira igaz, hogy a feleségem a PV70 után azt mondta a GT60-ra, hogy szerinte nincs különbség. Volt olyan vendégem, akinek fel se tűnt, hogy lecseréltem a tévét, pedig nagyobb is lett 8 collal. :D

(#69486) apszi válasza liszi70 (#69482) üzenetére


apszi
őstag

Bocsánat félre ment!

[ Szerkesztve ]

(#69487) apszi


apszi
őstag

Kedves DM-Fan és többiek!

Nem mintha ez bárkit is érdekelne, de eljött az idő, megköszönve a korábbi és mai segítségeteket, hogy végleg elköszönjek a plazmás világtól, amibe nekem csak nagyon minimálisan adatott meg, hogy belekóstoljak. A minap történt, hogy hosszas vívódás után végre eldöntöttem, hogy veszek egy VT60-at nagyon jó áron, de az üzletbe történő belépéskor szembesülnöm kellett a szörnyű valósággal, hogy nincs tovább. Elvitték. Vége! Finííító! Majd, hogy biztosra menjek, megkérdeztem az eladót, hogy valóban elvitték-e a kiszemeltet, bizony mondta, hogy kb 3 napja, és az ára, hogy a kést még picit megforgassa bennem, a nagyon jóhoz képest a kimondhatatlan totál-brutálra csökkent. :( :(( :((( :o :W Ott, abban a pillanatban a teljes összeomlás kerülgetett, és kiszakadva a kegyetlen materiális világ valójából, szinte kívülről láttam magam ahogy lemondóan, s annál nagyobb együttérzéssel megöleljük egymást az eladóval, megpaskoljuk egymás vállát, majd a könnyeimmel küszködve, fejet szegve távozom a boltból, hogy az áruház előtt parkoló autók alá vethessem magam. Isten veled plazma világ. Isten veled VT60. :O :O :O :O :O :O :O :O

(#69488) Dudee válasza Bearing2006 (#69484) üzenetére


Dudee
senior tag

Hopsz, neked vtw60-ad van, nem pedig vt60. Én is ilyet fogok venni, tudod esetleg miben különbözik a vt-től. Úgy tudom a vtw-ket a német piacra szánták, és a tunereknél különbözik egy picit. Jól mondom?

Köszi,
G.

(#69489) Bearing2006 válasza apszi (#69487) üzenetére


Bearing2006
csendes tag

Azért ne vesd vonat alá magad, még ne, hátha találunk megoldást!
Mekkora méretben, és mi volt az a brutális ár, ha szabad kérdezni, akár privátban is jöhet a válasz.

(#69490) liszi70 válasza Bearing2006 (#69484) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Én pl. 65STW50-ről váltottam 65VTW60-ra."

Te vagy az első, akiről hallok. :)

"Feketeszint.........Szerintem van különbség, jelentős"

Olvastál tőlem olyat, hogy nincs? (Az elsők között említettem én is a különbségek sorában.)

(#69491) Bearing2006 válasza Dudee (#69488) üzenetére


Bearing2006
csendes tag

Igen, vtw60 van. Valóban nyugat európai piacra szánták. Különbség tudtommal a kártyaolvasó certificat-jainál van. (Nem sürgetni akarlak, de ott is fogynak a készletek. Úgy lesz, mint a Piok-nál volt, hogy a végén felfele indulhat majd el az ár. :) ) Üdv

(#69492) Bearing2006 válasza liszi70 (#69490) üzenetére


Bearing2006
csendes tag

Félreérthető lehettem, nem nem tőled olvastam, csak saját véleményem írtam le.
(Végigjártam a Pana létrát 42pv70, 42pv700, 42s10, 42g20, 55vt30, 65stw50, és most 65vtw60. :))

[ Szerkesztve ]

(#69493) liszi70 válasza apszi (#69487) üzenetére


liszi70
nagyúr

:DDD (Nem kárörvendek, csak tetszik az írásod!)

Később használt VT60, vagy más típus?

(#69494) liszi70 válasza Bearing2006 (#69492) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Végigjártam a Pana létrát 42pv70, 42pv700, 42s10, 42g20, 55vt30, 65stw50, és most 65vtw60."

A KURO-t meg kihagyod a felsorolásból??? :D

(#69495) apszi válasza Bearing2006 (#69489) üzenetére


apszi
őstag

Köszönöm az együttérzést. 50" és 250.000 krajcár volt az ára. Vagy ez nem is volt olyan nagyon jó üzlet? Nyugtassatok meg :W

(#69496) apszi válasza liszi70 (#69493) üzenetére


apszi
őstag

NEM KELLL!!! :o :R

(#69497) Bearing2006 válasza apszi (#69495) üzenetére


Bearing2006
csendes tag

Én nem tudlak megnyugtatni. Ha új volt, kihagyhatatlan ajánlatnak mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#69498) liszi70 válasza apszi (#69495) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nyugtassatok meg"

Biztos forrásból tudom, demo készülékről volt szó, több logó beleégett, és már többen visszavitték, mert 3 pixelhibája is volt, a tápzúgásától meg nem tudott aludni a gyerek. Húúú, mekkora szerencséd van, hogy nem te vetted meg! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69499) apszi válasza Bearing2006 (#69497) üzenetére


apszi
őstag

Akkor megnyugtatom magam annyival, hogy kiállított darab volt, viszont no ghost...mondjuk az üzemidejét már nem volt alkalmam megnézni, de természetesen gyári 2 éves gari is volt hozzá. Szóval azért sajog picit a szívem :(((

(#69500) apszi válasza liszi70 (#69498) üzenetére


apszi
őstag

Akkor én valamit nem jól néztem...
Ez komoly? Tényleg ugyanarról beszélsz? :Y
Vagy most csak szívatsz? Mindjárt jól hozzád vágom ezt a pálinkás üveget amit most akartam kiüríteni!!! :P

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.