Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69051) lemmy9 válasza mutyi (#69050) üzenetére


lemmy9
őstag

Nincs Apple termékük. De azt hiszem androidon is van app hozzá, és ezeken van billentyűzetes böngészés.
A taperolás működik ios alatt, telóval vagy iPaddel.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#69052) Dudee válasza drnet (#69040) üzenetére


Dudee
senior tag

Fogalmam sincs mi ez. Valami antenna, vagy valami árnyékolás talán?
Vezetőből van, vagy műanyag?

G.

(#69053) Isual


Isual
veterán

GT60-amon Snooker VB alatt figyeltem fel rá, de most foci vb-nél nagoyn szembetűnő, hogy amikor mozog a kép, akkor az arcok ilyen meseszerűek lesznek. Mintha nem lenne megfelelő az árnyalatfelbontás, sávosodik is sokminden - legjobban a snooker golyóknál zavartak a sávok, nem egyenletes átmenet - (Invitel IPTV), de ez gondolom a forrás hibája. Viszont ez az arcok, amik állóképnél jók, mihelyst mozog a kamera ilyen elmosódottak, mint amikor a mozifilmet rajzfilmesítik.

Mi ez, javítható, hol a hiba, kell aggódni? :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#69054) Dudee válasza Isual (#69053) üzenetére


Dudee
senior tag

Hali!

Snookernél Eurosport HD-nél nálam is megfigyelhető a dolog (G20). Főleg akkor, amikor zsebbe szerelt kamerából mutatják, hogy beesik a golyó. Kissé sávosodnak a színes golyók...szerintem ezzel sokat nem lehet kezdeni. Próbáld ki ifc-t bekapcsolva, hogy úgy milyen. De én mondjuk semmilyen forrás esetén sem használom az ifc-t, ezért igazából nem tudom, hogy milyen hatása van rá :)

Üdv,
G.

(#69055) kenguru99 válasza Dudee (#69054) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Én úgy tapasztaltam, hogy csak akkor enyhül jelentősen a fenti effektus ha csutkára teszem az ifc-t. De akkor meg szappanopera hatás van.

(#69056) Isual válasza Dudee (#69054) üzenetére


Isual
veterán

IFC-re nem változott sokat, vagy nem számottevően. De ez kevésbé zavar, gondolom az adás az oka, mert HD anyagoknál nem vettem észre. Nekem nincsenek HD csatornáim. Viszont ez, amikor közelről mutatnak emberi arcot és mozog közbe a kamera és tök ilyen mosott lesz minden kontúr, az nagyon zavar. Mondom olyan, mint ez a linkelt rajzfilmes Keanu Reeves film...egy az egyben...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#69057) Dudee válasza kenguru99 (#69055) üzenetére


Dudee
senior tag

Hát, G20on on meg off van. De nálam mindig off

(#69058) bucsher válasza Isual (#69056) üzenetére


bucsher
őstag

Ezt hívják poszterizációnak.

In the pipe - five by five!

(#69059) Isual válasza bucsher (#69058) üzenetére


Isual
veterán

Köszi!

Es magas minőségu, HD anyagokon miert nem tapasztalom?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#69060) Dudee válasza Isual (#69059) üzenetére


Dudee
senior tag

Ahogy írtam, nekem eurosport HD-n (upc) is látszik vmekkora mértékben. Hogy az jó forrásnak számít-e, vagy sem azt nem tudom.

(#69061) kenguru99 válasza Isual (#69059) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Hd anyagokon is látható csak kevésbé. Az egyik fórumtárs által készített teszten megfigyelheted.

(#69062) bucsher válasza Isual (#69059) üzenetére


bucsher
őstag

Mert forrásfüggő, nem a plazma tévé hibája.

In the pipe - five by five!

(#69063) SpaceKombajn válasza Isual (#69053) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Régebben én is írni akartam(GT50, minden hókusz-pókusz kikapcsolva és T-sat, HD), és tényleg snookernél figyelhető meg a legjobban(és ahogyan már más írta, SD-n szembetűnőbb), viszont én csak akkor látom, amikor ugye mutatja a kamera az asztalt(ez állókép) és mögötte éppen helyet cserélnek a játékosok és pont a mozgásuk megkezdésekor, a golyók lökésekor semmi ilyen nincs. Focinál sincs semmi.

spacetime

(#69064) Dudee válasza bucsher (#69062) üzenetére


Dudee
senior tag

"Mert forrásfüggő, nem a plazma tévé hibája."

Azért azt nem tudom, hogy ezt mennyire lehet kategórikusan kijelenteni. Említettem, hogy korábban Thomsonnál dolgoztam, ahol plazma kijelző fejlesztéssel foglalkoztak. Ott ez a banding/posterization állandóan téma volt, és fejfájást okozott, hogy hogyan csökkentsék. Barátom ennek beágyazott SWes redukálási lehetőségével foglalkozott egy éven keresztül több-kevesebb sikerrel. Ez volt 2005-ben, de vmilyen szinten azóta is téma.
Szóval ez egy valós jelenség, és nem lehet tisztán a forrásra fogni, más kérdés hogy a mértéke/láthatósága úgy tűnik valóban függ a forrás minőségétől.

Üdv,
G.

[ Szerkesztve ]

(#69065) bucsher válasza Dudee (#69064) üzenetére


bucsher
őstag

Köszi a kiigazítást. Akkor mondjuk úgy, hogy jó forrásnál már egész jól kezelik a problémát a tévék, a rossz forrással, ha abban már eleve poszterizált a kép, nem nagyon tudnak mit kezdeni.

In the pipe - five by five!

(#69066) Dudee válasza bucsher (#69065) üzenetére


Dudee
senior tag

Most lehet, hogy butaságot mondok, mert én sajnos nem a plazmával foglalkoztam akkoriban, de elképzelhető esetleg, hogy a poszterizáció megszűntetésére/elfedésére/csökkentésére bevezett mindenféle okos algoritmusok sokkal jobb hatékonysággal, nagyobb pontossággal tudnak működni, ha az alapjel információ gazdagabb, részletesebb, azaz jobb minőségű...

G.

[ Szerkesztve ]

(#69067) hunspikey válasza Citroware (#69026) üzenetére


hunspikey
őstag

Simán ki fog jönni. Én most szándékosan nem zoomoltam a Lemans alatt és néztem első etapban rajttól hajnal 4-ig, aztán más műsor nélkül másnap reggel 9-től a végéig. A vt60-az még ez sem ghostolta - igaz, 400 órás a panelem.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#69068) hunspikey válasza Dudee (#69064) üzenetére


hunspikey
őstag

Számora a poszterizáció maga egy mumus.

Miért van egyáltalán? Úgy értem, hogy IFC-t benyomod, akkor 120 hz-en simán rajzol a panel mindenféle baj nélkül se nem foszfor lagol, se nem poszterizál, minden kisimul- ehhez képest akkor miért kell a gradienseket és az éleket elmosni, ha csak negyed annyiszor kell képet rajzolni?? Nem bírom felfogni - valaki mondja már el plíz.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#69069) patakidr válasza Citroware (#69028) üzenetére


patakidr
aktív tag

Nekem 400 (!) órája van ott a film+-os jobb alsó "AP" korhatárkarika. (Sztm. az már marad is.)
Szal. egyáltalán nem biztos, hogy nem marad meg:(

(#69070) Dudee válasza patakidr (#69069) üzenetére


Dudee
senior tag

És nagyon látszik, vagy csak bizonyos árnyalatoknál? Illetve nem is gyengült semennyit a 400 óra alatt?

(#69071) Dudee válasza hunspikey (#69068) üzenetére


Dudee
senior tag

Nem tudok neked sajnos tudományos választ adni, pedig bizonyára létezik rá, szóval nem annyira mumus az :)
És nyílván nem véletlenül szorgoskodott rajta rengeteg fejlesztőmérnök sok-sok éván át, úgyhogy talán leírni sem feltétlenül olyan egyszerű. Megpróbálom majd megszerezni a srác munkáját, hátha nem védi titoktartási ennyi év után :)

G.

(#69072) patakidr válasza Dudee (#69070) üzenetére


patakidr
aktív tag

Háááát, néha azt hittem ,hogy gyengült, de összességében nem sokat.
Nálam piros és fehér hátterekkel látszik a legjobban.

Tévézés közben nem lehet észrevenni, csak ha keresed, szal nem zavaró, csak a lelkemnek.

(#69073) mutyi válasza lemmy9 (#69051) üzenetére


mutyi
őstag

Én nem írtam hogy Apple termék kellene, csak hogy Logitech vagy valami olyan,ami kompatibilis a Panasonic VT60-as tv-vel és bill és touchpad egyben.

(#69074) bucsher válasza hunspikey (#69068) üzenetére


bucsher
őstag

Szerintem az a gond hogy 50Hz-en nem adják ki a subfieldek az algoritmust és valahogy félbemarad a kirajzolás. IFC-vel meg 60Hz-en minden algoritmus ideális (az elsődlegesen tervezett) frissítéssel fut.

In the pipe - five by five!

(#69075) drnet válasza Dudee (#69052) üzenetére


drnet
aktív tag

Azt nem tudom, hogy miből van, de a képen látható fekete izé (vagy egyiptomi hieroglifa) egy öntapadós matrica.
Fel kellene valahova ragasztani? De minek? A magyar nyelvű leírás nem ír róla semmit, csak megemlíti, mint a dobozban található egyik alaptartozék.

(#69076) lemmy9 válasza mutyi (#69073) üzenetére


lemmy9
őstag

Ne haragudj, a kérdőjel lemaradt. :B

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#69077) Isual válasza Dudee (#69060) üzenetére


Isual
veterán

720p, 1080p mkv-kra gondoltam, nem TV adásra. Azoknál én még nem tapasztaltam, legalábbis eddig nem zavart, s most ezért nem is fogom keresni. SD TV adásnál szemet szúr úgy is, hogy nem keresem, amikor pl a himnuszt éneklik a játékosok és a kamera relatíve közelről végigmegy rajtuk. Na akkor nagyon zavar. Snookerben szintén akkor zavart, ha mozdult a kép, állókép tökéletes.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#69078) Dudee


Dudee
senior tag

Most hogy elkezdenek végképp szép lassan eltűnni az otthonokból a plazmák, gondolom még ennyire sem fog egyetlen csatorna sem figyelni a mindenféle hülye logóira, és felirataira, hogy ne ordítsanak annyira.. nem vagyok foci drukker, de az tuti, hogy ha vki elejétől a végéig végignézi a vb-t, az számíthat a jobb felső sarokban egy kis meglepetésre.
Jó, lehet hogy ez túlzás, de nem túl szolid az a kis eredményjelző :-/

[ Szerkesztve ]

(#69079) bucsher válasza Dudee (#69078) üzenetére


bucsher
őstag

Csak majd figyeld akkor az OLEDek jobb felső sarkát :P

In the pipe - five by five!

(#69080) Dudee válasza bucsher (#69079) üzenetére


Dudee
senior tag

:)

Amúgy az tuti, hogy a Travel channelnél van plazma tulaj a vezetőségben. Annak olyan logója van, hogy a legtöbbször inkább nem látszik, mint igen :C

(#69081) bucsher


bucsher
őstag

Két meccs után rohantam pasztellszínekért, hát biztos velem van a gond, de egy fia ghostot nem láttam a GT60-on. Az S30 mutatott pár percnyi image retentiont de itt semmi.

In the pipe - five by five!

(#69082) Khaosz55 válasza Dudee (#69078) üzenetére


Khaosz55
addikt

nekem semmi ghost foci megy amikor van meccs.

(#69083) Dexar007 válasza Dudee (#69078) üzenetére


Dexar007
veterán

En eddig meccset nem hagytam ki,de meg ghostom sincs.Igaz,delutan mast is nezek.

Give me your cum,bull!

(#69084) Gabor970 válasza Dudee (#69078) üzenetére


Gabor970
addikt

no az még odébb lesz, hogy eltűnnek... Két gyártó van még jelenleg is. Ha valaki plazmapárti, attól hogy már nem lehet panasonicot kapni, nem fogja elvetni a samsungot vagy lg-t, és inkább LCD-t vesz. Én pl mikor néha körülnéztem, hogy kellene valami a PS50C430 helyett-mellett, akkor is inkább a nagyobb samsungokat nézegettem, pl a PS60F5000 volt az elképzelésem. Most nagyon megnézném azt a 60"-es 660-as LG-t, amiről pár napja irt itt valaki.
Amúgy érdekes számomra, hogy a használattal együtt, hogy csökken a ghost hajlam egy plazmán. Legalábbis nekem az "öreg" samsungom már szinte teljesen immunis. Nézhetek én órákon át bármit, egyfélét logóval, bármivel, legrosszabb esetben közvetlen utána pár percet még nagyon firtatva (egyszinű tesztképpel) fellelhető a nyoma, de néhány óra tévézés bármit "kimos"

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#69085) hunspikey válasza bucsher (#69074) üzenetére


hunspikey
őstag

Na jó, oké, de 23.976-on meg 96hz környékén megy a panel - és mivel egy vt60 3000hz-es drive-al rendelkezik, nehogy már ne legyen neki elég 125 subfield illetve focused field ahhoz, hogy egy poszterizációtól mentes képes tudjon rajzolni.

A poszterizáció jelensége akkor egyben azt is jelenti, hogy egy ilyen TV képtelen egy olyan "film" lejátszására, ahol minden frame külön állóképet tartalmaz - azaz olyan filmet képzelj el, ami nem más mint egy slide-show.

Ebben az esetben ha nagysebességű kamerával felvennénk a lejátszott képeket, akkor azt látnánk, hogy a tv nem rajzolná meg az egyes 1 frame hosszú fotókat?

Ez azért durva lenne.

Ha meg kitudná rajzolni mindegyik kockát egyenként hibátlanul, akkor miért van poszterizáció - kérdezem azért, mert egy TV számára nincs mozgás. Értelmetlen a gondolat - ugyanis ha az összes "mozgásjavító" áramkör ki van kapcsolva akkor a TV-nek nem csak annyi lenne a dolga, hogy a forrásból kapott képkockákat jelenítse meg szépen egymás után?

Tényleg fel nem fogható a jelenség oka számomra... pedig létezik!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#69086) bucsher válasza hunspikey (#69085) üzenetére


bucsher
őstag

Igen, az elmélet része nem világos, én ezért közelítem meg a tapasztalt jelenség felől, de tényleg úgy is elég zavaros :)

In the pipe - five by five!

(#69087) Dudee válasza hunspikey (#69085) üzenetére


Dudee
senior tag

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem egyikünk sem rendelkezik a pana pontos működési koncepciójának ismeretével. Így csak feltételezgetni, találgatni tudunk. És egyébként szerintem az, hogy a pana végül hogyan oldja meg a kép megjelenítését nem is az a dolog, amit részleteiben szívesen publikálnának. Mégiscsak ez adja a know-how jelentős részét, nem keveset szívhattak vele évek alatt.
Amúgy van youtube-on 1-2 videó, ami szuperlassításban mutatja hogy áll össze a plazma képe. Sajnos nem túl jó minőségűek, nem is a mostani modellről készült, lehet nem is pana, de azért elég érdekes :) És nem úgy van, hogy teljes képkockák villannak fel egymás után.

Amúgy mintha már lennének olyan fényképezők amikben van vmilyen fokú slow motion felvételi lehetőség. Ha vkinek van ilyenje, felvehetné a pana képét.

Üdv,
G.

(#69088) hunspikey válasza Dudee (#69087) üzenetére


hunspikey
őstag

A Panasonic publikálta hogy az FFD hogyan működik. Innen lehet tudni, hogy a működési frekvencia által meghatározott idő áll rendelkezésre hogy felvillantsa a különböző field-eket - így rajzol árnyalatot. Így jön ki nekik a különféle marketing anyagok által oly kedvelt szám: 3000hz focus field drive. Régen ugye volt a 600hz-es subfield drive, mert másodpercenként 600-x tudott fieldet rajzolni, 60 hz esetén képernyőfrissítésenként 10x. Így megy pl egy G20.

Aztán jött az FFD ami egyből 2000hz majd 2500 illetve 3000hz-es lett (gt60, vt60)

És valahol itt lép be a probléma.

Amíg 60-hz az anyag forrás- tegyük fel - addig 10 subfield-et tud a tv belőni egy frissítésbe.

De mi van ha nem ez a helyzet?

A 2500hz-es FFD 0.4 msec alatt lövi be a képet. Ez az ideális képbelövés- De árnyalattól függően nem lehet minden képi elemet "ffd-zni" így vannak árnyalatok, melyeket hosszabban kell rajzolni. Na és akkor szerintem - de csak szerintem itt szop be a panasonic - mert ha már hosszabb idő kell a képi elem megrajzolásához (egész konkrétan a teljes 24 vagy több bites gradációhoz) , akkor értelem szerűen nem lesz szinkronban a frame rate és a képalkotás frekije - magyarul a jelenet arrébb megy- míg a TV még rajzolta volna. Ezért lesz árnyalat vesztés - ezért lesznek fals kontúrok és poszterizált - azaz árnyalat-csökkentett tartalmak.

Ezért látjuk jobban 24p esetén és ezért nagyon jó neki egy 30fps anyag - mert ott "kijön" neki a dolog és jól tud FFD-zni.

Szerintem ezért van poszterizáció - de ez csak az én gyanúm.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#69089) Dudee válasza hunspikey (#69088) üzenetére


Dudee
senior tag

"A Panasonic publikálta hogy az FFD hogyan működik."

ez elérhető valahol, megvan a link?

Köszi,
G.

(#69090) Dudee válasza Dudee (#69089) üzenetére


Dudee
senior tag

ezt az ábrát ismerem, ha erre gondolsz, de azért ez eléggé kevés egy technical conceptnek :)
ennél több is van esetleg vhol?

[link]

G.

(#69091) Hoppá!


Hoppá!
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogyan lehet kilőni a tv bekapcsoláskor az"üdvözlő" smartviera feliratot?
Köszi

(#69092) BBéci válasza Hoppá! (#69091) üzenetére


BBéci
titán

Sörétes puskával, az optimális nézési távolság két és félszereséről, az elsütőbillentyű határozott meghúzásával. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69093) mutyi


mutyi
őstag

Panasonic vt60-hoz ki milyen billentyűzetet+touchpadot használ,amivel kompatibilis?
Wireless vs bluetooth?

(#69094) Isual válasza hunspikey (#69085) üzenetére


Isual
veterán

Akkor mégis miért látom ráadásul nagyon durván látszik SD anyagon...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#69095) Hoppá! válasza BBéci (#69092) üzenetére


Hoppá!
csendes tag

ajjaj!!jaj!!jajaj!

(#69096) Dudee válasza Hoppá! (#69095) üzenetére


Dudee
senior tag

Annyira zavar bekapcsoláskor egy logó?

[ Szerkesztve ]

(#69097) DM-Fan válasza Hoppá! (#69091) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha az érdemi válasz is érdekel valakit:

Menü -> Beállítások -> Képernyő beállítások -> Smart Viera szalagcím -> Ki

Fejből írom, lehet, hogy nem 100%-ig pontos.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#69098) Gyulus76 válasza DM-Fan (#69097) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Az nem arra vonatkozik, hanem a felső szalagcímre. ;)

A kérdés a legelső, a kép közepén megjelenő nagy, rikító fehér feliratra vonatkozott. Szerintem az nem kikapcsolható, így BBéci válasza is érdemi volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#69099) DM-Fan válasza Gyulus76 (#69098) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ja... hogy ő arra gondolt. Az valóban más tészta!

Get Moded!

(#69100) SpaceKombajn válasza BBéci (#69092) üzenetére


SpaceKombajn
tag

és ez a ghostot is szépen kiszedi :DDD

spacetime

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.