Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70701) Norbi 72 válasza modflow (#70698) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Yamahával kapcsolatban rossz hírem van,olvasd el a véleményt.A hdmi-je csak képet ad,hangot nem.Opt/koax kell mellé.

De az a GT50 megérdemelne egy jobb vasat. :K

[ Szerkesztve ]

(#70702) modflow válasza M_AND_Ms (#70699) üzenetére


modflow
veterán

Értem. De az hogy lehet, hogy az erősítőbe dugva a HDMI-t sincs hang a házimozin, csak a TV-n?

(#70703) #49155328 válasza modflow (#70698) üzenetére


#49155328
törölt tag

A Yamaha HTR-6230 HDMI-n keresztüli hangátvitelt nem támogatja ! :(

(#70704) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Én most probálkoznék:Adott egy Pana TX-P42X60E , Az usb lejátszás hangját szerettem volna kivinni Pio vsx-827 re. Bedugva HDMI kábel ARC engedélyezve nem jön ki hang. Bedugva mellé egy optikai kábel , szintén nem jön hang az erősitöre.
Mit kellene még éllitani hogy működjön? Valaki tudja??

üdv

(#70705) Pro Koryak válasza StLui (#70697) üzenetére


Pro Koryak
addikt

magamból indultam ki, én nem ilyen vagyok.
egyébként meg hadd döntsem el mit ...

(#70706) modflow válasza #49155328 (#70703) üzenetére


modflow
veterán

Bakker. :(

Szóval se a TV, se az erősítő nem viszi át. Akkor így nem tudom hogy lesz hangom az xbox360E-n.
K**** anyját a Microsoftnak, hogy lehagyta az optikai kimenetet. :W

[ Szerkesztve ]

(#70707) István 67 válasza Pro Koryak (#70681) üzenetére


István 67
tag

Én is rühellem az okoskodókat!Én árulom azt a bizonyos TV-t és nekem ennyiben van , ennyi!

(#70708) Pro Koryak válasza István 67 (#70707) üzenetére


Pro Koryak
addikt

vége a plazmának, akkó' majd kérek érte jó sokat használtan.
ez nem okoskodás, mint mondtam én nem ilyen vagyok.

persze annyit kérsz érte, amennyit nem szégyellsz.

én is vevő lennék rá, de nem ennyiért... :K :U :O

[ Szerkesztve ]

(#70709) liszi70 válasza Pro Koryak (#70708) üzenetére


liszi70
nagyúr

"én nem ilyen vagyok"

Persze, te jótékonysági intézmény vagy, valószínűleg felajánlanád az etióp éhezők javára. Mindannyian büszkék vagyunk rád, de most már szállj le a témáról, mindenki annyiért kínálja a portékáját, amennyiért akarja. Senkinek sem kötelező megvenni ennyiért, ki lehet várni és vagy bejön, vagy nem. Ha elviszik tőle ennyiért, akkor jól döntött, hogy magasan tartotta az árat, ha nem viszik el, akkor majd lejjebb viszi. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#70710) StLui válasza Pro Koryak (#70708) üzenetére


StLui
veterán

Akkor ezek szerint csak annyi a problémád, hogy neked nem elég olcsó ahhoz, hogy megvedd.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#70711) István 67 válasza Pro Koryak (#70708) üzenetére


István 67
tag

"akkó majd" Na erről ennyit.

(#70712) robi222


robi222
senior tag

Szerintetek ebben a szervízmenüben melyik lehet a futott idő?

[ Szerkesztve ]

(#70713) Heffi válasza robi222 (#70712) üzenetére


Heffi
őstag

Melyik szervízmenüben?

(#70714) robi222 válasza Heffi (#70713) üzenetére


robi222
senior tag

Bocsi már ott a kép.

(#70715) Heffi válasza robi222 (#70714) üzenetére


Heffi
őstag

Ezt passzolom.

(#70716) nagyfejü válasza nagyfejü (#70704) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!
Én most probálkoznék:Adott egy Pana TX-P42X60E , Az usb lejátszás hangját szerettem volna kivinni Pio vsx-827 re. Bedugva HDMI kábel ARC engedélyezve nem jön ki hang. Bedugva mellé egy optikai kábel , szintén nem jön hang az erősitöre.
Mit kellene még éllitani hogy működjön? Valaki tudja??

Még egy kérdés. Hogy lehet feliratot megjeleniteni az usb lejátszád közben? Ugyanaz a neve a feliratnak mint a filmnek és nincs felirat.
üdv

(#70717) rgeorge válasza nagyfejü (#70716) üzenetére


rgeorge
addikt

A feliratra: Options gomb a távirányítón.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#70718) Hsanyika1 válasza robi222 (#70712) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Szia.Jól látom ez egy samu. plazma.Távon lefele nyíl SVC-RE lépni - OK gomb nyomás és ott lesz panel desplay time !!! Majd power gomb ki kapcs tv.MÁST NEM BABRÁLNI!!!

(#70719) robi222 válasza Hsanyika1 (#70718) üzenetére


robi222
senior tag

Sajna ott nincs desplay time,viszont mindent errorra ír vagy off -on van.
Javítana a kép minőségen ha nyomnék ott egy hard resetet? Ide már régebben írtam, hogy tiszta fekete hangyás a képem és nem akar javulni.
És persze samsung a kicsike.

[ Szerkesztve ]

(#70720) nagyfejü válasza rgeorge (#70717) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm!!!

(#70721) Dudee


Dudee
senior tag

Szépen csattognak itt a villámok. Összes kábel kihúzva, F1 pedig mindjárt kezdődik..

(#70722) Hsanyika1 válasza robi222 (#70719) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Ne piszkáld!!Fényerő milyen állásban van?

(#70723) SteeWe


SteeWe
aktív tag

ST50-esetén, hogy lehet a digitális földfeszíni adásokat behozni? DVB-T hangolás nem talált egyetlen csatornát sem. Úgy tudom a készülék képes digitális földfelszíni adások vételére. Felújítás miatt kellett áthoznom másik szobába a TV-t és erre az egy hétre nem akarom elhozni ide a TV kábelt.

(#70724) MasterMark válasza SteeWe (#70723) üzenetére


MasterMark
titán

Antenna jó?

Switch Tax

(#70725) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

st60 új frissítést valaki?tapasztalat?

(#70726) Ceree válasza Hsanyika1 (#70725) üzenetére


Ceree
senior tag

En felraktam, mivel Scarton keresztul lovom ki az analog hangot a tv-bol, es ott volt sajnos csuszas a hang es a kep kozott. Ha a tv-n nem halkitottam le a hangot, erezheto difi volt. Most ez javult, de nem lett teljesen tokeletes: minimalis csuszas meg van, de ha nem hasonlitom a tvjehez, mar eszrevehetetlen. Nekem igy hasznos volt az upgrade. Mas valtozast nem vettem eszre.

Másolat_eredetije

(#70727) Dudee


Dudee
senior tag

Teljesen sötét, éjszakai filmnézéshez érdemesebb a panel brightnesst alacsonyra venni?
Szokta valaki így használni a VT-t?

Köszi,
G.

(#70728) robi222 válasza Hsanyika1 (#70722) üzenetére


robi222
senior tag

Sajna bár mekorára veszem a fényerőt, akor sem javul. De gondolom te a diter-zajra gondolsz de nem az. Itt pontosan sok ezer fekete pont van a szinesebb részeken. Régen raktam ide fel fotot is róla de senkinek sem volt rá ötlete.

(#70729) MasterMark válasza robi222 (#70728) üzenetére


MasterMark
titán

Belső tuneren is ilyen?

Xbox-nak elég rossz a HDMI kimenete.

Switch Tax

(#70730) Pro Koryak válasza liszi70 (#70709) üzenetére


Pro Koryak
addikt

neked ehhez mi közöd???

ha annyira jó az ára, vedd meg.

egyébként meg :C :C :C :C :C

(#70731) Dudee


Dudee
senior tag

Adott ez az amcsi oldal, ahol egy bizonyos D-nice nevű arc postolt valami színes slideokat, amiket a userek 100 óráig jelenítenek meg a tv-n full kontraszttal. Miről szól ez, mi erről a magyar szakik véleménye? Marhaság?

Köszi,
G.

(#70732) liszi70 válasza Pro Koryak (#70730) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem ne erőltesd tovább a témát, egyre rosszabbul jössz ki a dologból, mert egyre több minden derül ki rólad és a stílusodról.

Mi közöm? És neked mi közöd ahhoz, hogy ő mennyiért adja a tévéjét?

Egyébként ha nem lenne elég egyértelmű számodra, ez egy nyilvános fórum, ahol nem csak te írhatod le, ha valakivel vagy valamivel bajod van, hanem bárki leírhatja, ha veled vagy a hozzászólásaiddal nem ért egyet. És felhívnám a figyelmed a szöveg-értelmezés fontosságára, tudniillik én nem azt írtam, hogy jó ára van, hanem azt, hogy annyiért kínálja amennyiért akarja, és az idő és a piac eldönti, hogy helyesen döntött-e az árképzéskor.

[ Szerkesztve ]

(#70733) Pro Koryak válasza liszi70 (#70732) üzenetére


Pro Koryak
addikt

tehát akkor én is leírhatom.

miből jönnék ki rosszul, abból, h nem tetszik ha egy használt tv-t bolti áron akarnak eladni??? hűha

ha neked nincs vele bajod, vegyél te így használt dolgokat!!!! :R :Y :C

(#70734) DM-Fan válasza Dudee (#70727) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Teljesen sötét, éjszakai filmnézéshez érdemesebb a panel brightnesst alacsonyra venni?
Szokta valaki így használni a VT-t?
"

Nem kell! Érezhetően megváltozik a panel árnyalása és romlik egy leheletnyit a feketeszint is. Úgy használd, ahogy a minap leírtam!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#70735) liszi70 válasza Pro Koryak (#70733) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mire ez a nagy hév és indulat? Akarsz beszélni róla? :F Másrészt ismételten felhívnám a figyelmed a szövegértés fontosságára.

(#70736) DM-Fan válasza Pro Koryak (#70733) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Csak azt felejted el, hogy egy baromi keresett termékről van szó, aminek speciel már nincs bolti ára sem, ugyanis már nem kapható. Ugyanakkor nagyon sokan ácsingóznak rá és hajlandóak bolti ár fölötti összeget is kiadni azért, hogy az övék legyen ez a kiváló készülék és nem másé, ha tetszik neked, ha nem. Kereslet-kínálat: nagyon sokan gazdagodtak már meg és még fognak is meggazdagoni azon, hogy valamit az adott dolog egykori bolti ára fölött értékesítenek. Ez a kőkemény kapitalizmus! Én sem adnám olcsóbban, mert elmegy ennyiért is és egyrészt nem vagyok jótékonysági egylet, másrészt nem vagyok a saját magam (és a pénztárcám) ellensége sem, még akkor sem, ha pár embernek nem tetszik az ár. Forrjanak csak a levükben és spóroljonak a dolgon 20-30 eFt-ot, más meg majd boldogan nézi helyette a készüléket és nem azon fog agyalni hosszú éveken át, hogy a különbözetből elmehetett volna egy hosszú hétvégére a Balatonra.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#70737) Hsanyika1 válasza Ceree (#70726) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

köszönöm :R

(#70738) SteeWe válasza MasterMark (#70724) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Correction: st60-ról lenne szó.
Antenna nélkül próbáltam. Kell hozzá mindenképpen?

[ Szerkesztve ]

(#70739) Dudee válasza SteeWe (#70738) üzenetére


Dudee
senior tag

Anélkül nehezen fog menni, de adott esetben kis szobai antenna is megteszi. Attól függ milyen messze vagy az adótoronytól, és milyen a rálátás. De nekem simán ment egy 3000ft-os erősítős szobai antennával szobából úgy, hogy takarásban volt egy 10 emeletes ház.

(#70740) balisz válasza Dudee (#70727) üzenetére


balisz
senior tag

A sötét panelfényerő előnye az, hogy ilyenkor gyakorlatilag nincs dither, viszont ahogy DMFan is leírta: változik az árnyalás így kevésbe tűnik kontrasztosnak majd a kép (mondjuk fényerő állítással lehet rajta segíteni, de akkor meg részleteket veszítesz) és a feketeszint is egy picit emelkedik és a homogenitás sem lesz olyan jó mint közepesen. Ennek ellenére filmezésre én ezt használom, mert engem közelről zavar a dither. :B

(#70741) balisz válasza Dudee (#70731) üzenetére


balisz
senior tag

Az lenne az egész lényege, hogy ez a D-Nice nevű ember is ugyanazokat a slide-okat ugyanannyi időn át jeleníti meg a saját tv-jén aztán kalibrálja és a beállításokat közzé teszi, így elméletileg a tv-k ugyanúgy öregszenek és pontosabbak lesznek rajtuk a kalibrált beállítások mivel kisebb lesz a szórás.
És itt jön a személyes véleményem, miszerint ezt két okból felejtsd el:
1. Ez az egész procedúra az amerikai modellekre van szabva amik elektronikában is eltérhetnek az európaiaktól.
2. Mivel a legtöbb panel alapvetően más színhelyességi paraméterekkel rendelkezik, ezért simán lehet, hogy csak még rosszabbra állítanád a képet.

Egyébként lehet ezeket a slide-okat szimplán "öregítésre/bejáratásra" is használni, de szerintem erre is teljesen felesleges. Használd a tv-t úgy ahogy amúgy is tennéd és aztán ha szeretnél kalibrált képet nézni akkor kérj meg egy szakembert, hogy kalibrálja.

Remélem érthető volt így hajnali 4-kor írva is :D

[ Szerkesztve ]

(#70742) robi222 válasza MasterMark (#70729) üzenetére


robi222
senior tag

Tubnerrel is és bármilyen bemeneten is ilyen.

(#70743) M_AND_Ms válasza SteeWe (#70738) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, az kell.
...És a tévét is be kell kapcsolni hozzá!
;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#70744) Dudee válasza balisz (#70741) üzenetére


Dudee
senior tag

Teljesen érthető volt, köszi :)
Nem igen lenne kedvem 100 órán keresztül csutka kontraszttal járatni a tv-t, sztem ez vhol már túlzás.

(#70745) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Sziasztok. st60 1619 üzemóra tegnap megkapta az új 3733-10302 frissítést. wifin keresztül kb.5 perc ki be kapcsolgatott ki írta ép mit csinál.Tapasztalat eddig semmi, normál sima tv nézés közben.

(#70746) MasterMark válasza SteeWe (#70738) üzenetére


MasterMark
titán

Miért hogy gondoltad?

Switch Tax

(#70747) Dudee válasza DM-Fan (#70734) üzenetére


Dudee
senior tag

DM-Fan: rendben, köszi

színhőmérséklet:
többször elhangzott már, hogy szeretjük a lehető legpontosabban beállítani a tv-t -akár műszeres kalibrációval, annak érdekében, hogy az a lehető legkevesebbet tegye hozzá az eredeti anyaghoz. Ezzel egyet tudok érteni.

A kérdésem az, hogy hogyan jön ebbe a képbe a color temperature beállítás? Úgy tudom többen közületek a warm beállítást használja, és sok kalibrációs leírásban is ezt a beállítást olvastam.
Ez közelebb lenne a referenciához, mint a normál, és ezért ebből indulnak ki a kalibráció során?
Mert gondolom ezen a ponton ez már nem ízlés kérdése...
És így elképzelhető _elméletileg_ az is, hogy ha egy kalibrációt megcsinálunk 'normal' beállítással, illetve egy 'warm' beállítással, akkor mindkét esetben ugyanoda fogunk jutni? Gondolom ez lenne a referenciához való állítás lényege.

Vagy pedig az van, hogy több féle színhőmérsékletet be lehet állítani targetként a kalib során, de akkor meg az a kérdésem, hogy melyik a valós target, 6500K?

Köszi, üdv,
G.

[ Szerkesztve ]

(#70748) ukez


ukez
csendes tag

Üdv!

Szerintetek mennyiért lehetne eladni ezt TX-P42G20E.
Ha jól emlékszem 5 év garral lett véve, tehát még garanciás.

Előre is köszi ha segítetek.

(#70749) hunspikey válasza B.attila (#70626) üzenetére


hunspikey
őstag

Üdv a 65 colos klubban :)

Igen - úgy van ahogy mondod - ezt látni kell - mert ha beszélsz róla úgy sem hiszi el senki. De attól még tény: a 65 colos vt60 olyat mutat ami elképzelhetetlen - konkrétan sokkal de sokkal szebb képet rajzol mint a kisebbek.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#70750) hunspikey válasza Dudee (#70662) üzenetére


hunspikey
őstag

Én az enyémet médium panel drive-on hajtom 48-as kontraszttal - az elejétől fogva - és hibátlan. Sötét panel drive esetén meg akkorát állítasz amekkorát csak akarsz - akár 100-at is, ugyanis nem lesz világosabb mint a 48-as közép drive-al.

Nem kell sötét TV-t nézni - a VT60-nak annyira fejlett foszforja van, hogy olyan lassan öregszik, hogy nem tudod egyenetlenül terhelni, csak ha valami irtózatos baromságot csinálsz. Az 50-es VT-hez képest a 60-as széria nem érzékeny a szélesvásznas tartalomra sem. Toljad nyugodtan.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.