Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Sry, időlimit off mire megrajzoltam..

Valami ilyesmi.. Az az ötlet hogy csak vég legyen rárakva, már ott is elbukott amúgy hogy ahogy a csodálatos rajzomon látszik is, a kipuf vége hajlított :S

[link]

Uhh most kimegyek és csinálok egy képet róla :D

Nem, nem lesz halk a cucc, szerintem a héten még fel is rakatom rá.. Ahogy nézegettem, igen, sokkal nyitottabb.. Ahogy szemmértékre láttam nem volt kevesebb 4-5cm-nél a belső átmérője, ahol átláttam..

Ez speciel 22.000 forint lesz + a felrakás, bár nem hiszem hogy az sok geppa lenne..

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7602) VR6-Fan válasza gamerkiller (#7601) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ha nem kell a csövekkel szórakozni akkor nem lesz olyan horror a munkadíj.

hát jah akkor jól gondoltam full nyitott a motyó, szomszédok szeretni fognak :))

meg kicsit hondás hangja lesz a kocsidnak.

gondolom tévhited nincs hogy teljesítmény növekedés etc? :B

más: csináltam egy ilyet

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7603) gamerkiller válasza VR6-Fan (#7602) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Ha arra gondolsz hogy tudom e hogy teljesítmény növekedés várható akkor: Nem.. Gondolkoztam, és mondták is hogy elméletben kell lennie, mert könnyebb a gázok áramlása , ergo könnyebben jár a motor, többet kajál.. Ha hülyeséget beszélek, kérlek javíts ki!

[link] Szerintem ez a dob hamarosan át fog égni.. Nem?

Szomszédok? Kit érdekel? Bal oldalt öreg mami, az csak a tyúkjaival törődik, jobb oldalt meg egy kisebbségi akivel már 2 éve nem beszéltem.. Majd kapják az ívet.. Padlógázzal lesz a kimenetel innen :D

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7604) rob210


rob210
nagyúr

Jó a téma nekem is kéne cserélnem a kipuffogót de nekem gyári kéne vagy utángyártott gyárival megegyező.
Ilyet nem tud valaki a kettes golfra.?

Más:

Megnéztem nincs stabilizátor rúd.

Renault power

(#7605) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Bocsi, nem láttam a szerkestést...

mod:várjál neked a lökös egyáltalán ki vna vágva a kipufnak :F ?

Nem, még nincs de azt mondták hogy meg lehet oldani úgy hogy ne látszódjon, csak a hang legyen... De annak meg azért furcsa az elgondolása, mert aki nem ismeri az autót, az csak kiröhögi hogy lyukas a kipuff.. Majd meg kell oldani valahogy, lehet le lesz hajlítva hogy..: Pill, rajzolok :D

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7606) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#7596) üzenetére


tomcsi23
veterán

Csak legyenek meg a vizsgák rendben, aztán jöhet a többi. A járgány megvár. :K
Tankolni? Igen, azt sokszor kell. Holnap megint megy felfele az ára. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7607) gamerkiller válasza tomcsi23 (#7606) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Na, rajzoltam! Nem túl jó, de a lényeg kivehető szerintem! Érted hogy gondolom? [link] Láttam már ahogy így volt megcsinálva, olyan fóbia volt mint ez, csak kombi... Annak se volt kivágva!

Hondás hang? Mindent megér ;) [link]

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7608) gamerkiller válasza gamerkiller (#7607) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Itt a Remus a :) Nem rossz :)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7609) VR6-Fan válasza gamerkiller (#7607) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nyugi az a dob majd 5-6 év múlva fog átrohadni elég vastag anyagból vannak azok.

értem hogy akarod, de nem lesz alacsony?

nem jellegzetes honda hangja lesz, hanem hangos relatíve mély.

jah remus, kicsit más széria, no meg VR6, kicsit más mint a Tied a videon nem a kipuf hangot hallod, hanem magát a motorét

VR6-os hang:[link][link]

szvsz a tiednek még egy nagy direkszűrővel tudnál elég jó szívóhangot csinálni, de nem tesz jót a motornak föleg ha nem mosogatod rendesen.

teljesítmény növekedést se ez a végdob se egy direk szűrő nem fog hozni, se a sport gyertya, se a sporty gyertya kábel. :U

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7610) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#7609) üzenetére


tomcsi23
veterán

A neon igenis növeli a teljesítményt. :D :C

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7611) gamerkiller válasza VR6-Fan (#7609) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Nem hiszem hogy alacsony lesz, mert láttam már ilyet ilyen megoldással.. Szerintem a szívóhang így is elég jó, nekem bejön...

teljesítmény növekedést se ez a végdob se egy direk szűrő nem fog hozni, se a sport gyertya, se a sporty gyertya kábel. :U-->> Teljesítmény? Hova még?;) Jó ez :)

Motormosás: Sosem volt még.. :)

Cél igazából az, hogy szép hangja legyen!

tomcsi23: De legalább jól néz ki! [link]

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7612) rootkiller


rootkiller
őstag

Csináltam képeket az Ibizámról: [link]

Nem túl jók, de hát ez van...

Artengo TR 990 Pro

(#7613) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok ismét.

Nos, a múltkori 3-as Golf váltó nem lett jó a 2-esbe. A 3-asnak más a kihajtása, a belső féltengely -csukló mérete különböző. Hoztam hozzá 3-ashoz való csuklókat, azok felmentek az én féltengelyeimre, viszont vastagabbak, így a tengely végére nem fért fel a szintergyűrű.(asszem szinter..lehet nem az,akkor javítsatok ki)
Így ma elmentem egy bontóba ahonnan hoztam egy 2-eshez való váltót.
Remélem jó lesz.Adtak rá beszerelési garanciát is. Most már tényleg bízom benne,hogy megoldódik a probléma. :K

Lehet egy blogot kellett volna, indítanom... :DDD

(#7614) VR6-Fan válasza gamerkiller (#7611) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem a motort, a direktszűrőt illik mosogatni.

majd egy picit húzzál neki úgy gázt hogy a pillangó fölött szét kötöd a levegő csövet, úgy tényleg jó szívó hangja lesz.

tomcsi:non figuratív +10le sárkányos matrica +15le :DDD

az ilyen neonos stroboszkopos anyám nyálakat szoktam diszkó járatnak hívni, és álltalába ezek szoktak vér szemet kapni amikor meglátják az öreg szaromat.

ilyenkor szokott jönni az a mozdulat sor hogy mellé vagy elé gurulok és kuplung "kis" gáz. aztán mindjárt nem szoktak leszorítani vagy a seggembe jönni :U


vagy ha agresszorkodnak akkor az esetek 90% kiderül hogy üvegszál meg gitt van meg über optika, csak erő nincs hozzá...

root:elég jó állapotban van, de lesz vele melo azért.

m3tr0:lesz az még úgy se kitartás :R

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7615) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#7614) üzenetére


tomcsi23
veterán

hogy a kék ablakmosó fúvókákról ne beszéljünk. :D
Szerintem ez a diszkós villogás ratyi, annyival jobb ott a helyzet, hogy ezek nem annyira gagyi cuccok, mintha minőségibb lenne.
Az tény, hogy leginkább az 1.2-1.4-es csodákra szoktak ilyeneket pakolni, hogy teljes legyen a kép, racing powa. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7616) m3tr0


m3tr0
senior tag

VR6-Fan: köszi, kitartok,muszáj. :D

Kapható még 98-as benzin? Mert elméletileg azt kéne tankolnom...vagy toljak bele 100-ast? Vagy milyet? Eddig 2 szer tankoltam, mind2 alkalommal 95 carrera-t tettem bele. zöld, kék (osztrák :F ) benzinkútnál.

[ Szerkesztve ]

(#7617) VR6-Fan válasza m3tr0 (#7616) üzenetére


VR6-Fan
veterán

abba 98-ast?

minek?
egy karbis kocsiba?, ott olyan minimális lenne a teljesítmény nővekedés és a fogyasztás csökkenés...

95 bőven jó bele. magas oktán szám verseny sportba érdemes ahol minden egyes le-t ki kell facsarni a motorból és egy bizonyos hepptán számú üzem anyaghoz lövik be a keveréket.

az utacai autóknál meg nem szokás belőni annyira a keveréket és az oktán számmal a hepptán-oktán arány ezeknél az üzemanyagoknál nem változik annyira.


remélem nem írtam akkor baromságot :B :U

am 98 már nincs.

igen osztrák még azt hiszem.

ha megnyugtat nekem is kb 100k-t kéne rászórnom hirtlenjében a futóművemre :F .

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7618) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#7617) üzenetére


tomcsi23
veterán

Van 98-as, Agip, Lukoil, Auchan ;] ...
De drágább, mint a Mol evoneo, az meg 99-es elvileg. Szal. :N

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7619) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#7618) üzenetére


VR6-Fan
veterán

mint már mondtam egyszer valahol itt a forumon, tök mindegy ugyan azt a 98-ast tankolod 99-100-as címszóval mint anno a rendeset...

a 98->96

szóval teljesen felesleges ezen gondolkodni, azt kell tankolni amit megéri, ha megéri nekem a +forintokat a drágább benga akkor azt.

egyedül a 95-ös szokott nagyából jó lenni.

(a magyar kutak 95% mol benzint kap.., csak saját adalékot kevernek bele, már ahol)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7620) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#7619) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jól van, ezt nem is vitattam - Mol van mindenhol. Benzin témában Dodi is tudna mesélni. :B
Egyszer kipróbálok már egy pár tank 95-öst is. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7621) m3tr0 válasza VR6-Fan (#7617) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nem is a teljesítmény növekedés miatt, hanem azért mert a gyártó is azt írja elő.
Semmi másért. Akkor majd marad a 95 Carrera..oszt kalács. :DDD

(#7622) VR6-Fan válasza m3tr0 (#7621) üzenetére


VR6-Fan
veterán

90 előtti kocsihoz a VW 98-as olmozatlan ír elő?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7623) m3tr0 válasza VR6-Fan (#7622) üzenetére


m3tr0
senior tag

Az enyémhez pont 98-ast. :D

(#7624) VR6-Fan válasza m3tr0 (#7623) üzenetére


VR6-Fan
veterán

na ezt megrökönyödve olvasom.

ennek utána kell járnom, hol nézted az infot?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7625) m3tr0 válasza VR6-Fan (#7624) üzenetére


m3tr0
senior tag

Azon a VW -s oldalon, amiről te szoktál infókat linkelni.
A motorkódoknál, ott van a tankolandó üzemanyag minősége feltüntetve.
Az enyém GU-s.

[ Szerkesztve ]

(#7626) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Asszem itt a helyem. Kérdeznék egy szakértőt, hogy III-as VW Polo-ra milyen ablaktörlő gumikat vegyek? Gyanítom nem mindegy azért, hiszen ahány autó, annyi szélvédő.

A másik kérdésem az lenne, hogy melyik netes siteon nézzek körbe ugyan ezen típusba passzoló váltógomb után? Totalcar netshopjának felhozatalát ismerem, csak nem akarok úgy berendelni valamit, hogy közben nem is jó a kinézett termék. Eredeti Polo váltót találni szinte esélytelen, e-Bayen találtam egyetlen egyet, használtat, forintba átszámolva 10 000-ért.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#7627) DeadMeat válasza Agostino (#7626) üzenetére


DeadMeat
veterán

Valeo,bosch ablaktörlők táján nézelődj,érdemes jobbat venni,megéri :K A méret meg rávan irva a dobozra,ill hogy mire jó.
Bontóban nézelődtél már váltógomb után?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7628) Agostino válasza DeadMeat (#7627) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Persze, érdemes a márkát megfizetni, szóval akkor közülük is fogok választani. A lapátok maguk tehát nem rendelkeznek speciális kialakítással, ami miatt esetleg egy-egy gumi nem mehet bele?

Bontók. Na igen, erre én is gondoltam már, csak sajnos nem igazán vagyok jártas ilyen körökben. Ha van valami bejáratott bontó-hálózat vagy valami hasonló akkor körbenézek, ugyanígy, ha vannak, akiket érdemes kerülni, azokat kihagynám, de személy szerint nem ismerem mélyebben őket.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#7629) DeadMeat válasza Agostino (#7628) üzenetére


DeadMeat
veterán

2 féle van:a régebbi kampós rögzítésű,meg az uj ez az aero blade vagy mi a neve.Szóval csak a rögzítésre kell figyelni.Mert szerintem te nem csak a gumit akarod cserélni,hanem az egész lapátot.Ugyhogy sasold meg milyen a felfogatása,és ugy keress.De ált a boltokban megmondod mihez kell,tudják mi való rá.
Bontókat meg keresni kell neten,és telefonálni.Sajnos én sem ismerek tul sokat. :(

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7630) gamerkiller válasza VR6-Fan (#7602) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Ilyet bizony én is tudok :)

(#7615) tomcsi23: Most ezzel a hsz-el arra szeretnél célozni hogy minek szeretném megcsinálni ezt az 1.2-es gépet úgy ahogy elképzeltem? Nem tudom miért nézi le mindenki a kis lökettérfogatú motorokat, pedig igencsak meglepődnének egy páran ha egy pirosnál találkoznánk....

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7631) VR6-Fan válasza gamerkiller (#7630) üzenetére


VR6-Fan
veterán

az enyém kicsit más téma :D

de ha volt a skodának akkor Te is csinálhatsz olyan képet mint nekem

Sebering lett végül?

egyikünk se az a fajta ember aki lenéz bármilyen autót, csak tisztába vagyunk azzal hogy a milyen mit bír, és az épp terítéken lévő kocsi mit bír.
(azért attól még nem kell tartanom hogy majd a varrogép motoros turbos Skodák/VW-k/Seatok a városban megfonak egy lámpánál, mert hiába lesz 120-130le ha 1300kg hozzá)

személy szerint én azokat nézem le akik "kis kocsiban ülnek" és arról azt hiszik hogy verseny gép.

pl Tomcsi is nézet már el elég csúnyán egy lámpázás, de azt fogjuk a szélvédő fűtésre :DDD

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7632) gamerkiller válasza VR6-Fan (#7631) üzenetére


gamerkiller
senior tag

A matrica az csak van..

(azért attól még nem kell tartanom hogy majd a varrogép motoros turbos Skodák/VW-k/Seatok a városban megfonak egy lámpánál, mert hiába lesz 120-130le ha 1300kg hozzá)-->> Csak ezek a "varrógép motorok" egy kicsit fejlettebb technologia mint a régiek, és az 1200cm2-hez társul 80-90-100Le amit mindenki elismer hogy nem rossz egy utcai autótól.. Szigorúan szerintem!

A súly is csak azért annyi, mert van benne anyag.. Linkeltem a képet amikor összekoccoltunk egy Colt GTI-vel... Hiába 120-130Le ha 600kg.. Küldte is a biztosító az értesítőt hogy totálkáros lett a kis rizsrakéta.. Megéri e?

Amúgy egy a Fábia nem azt mondom hogy full pro streetracing zsír, hanem azt, hogy lehet vele állatul is, és dinamikusan is közlekedni.. Csak hozzá jön még az is hogy: Biztonságosan!

Full Respect!!!

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7633) gamerkiller válasza gamerkiller (#7632) üzenetére


gamerkiller
senior tag

:R [link] :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7634) DeadMeat válasza gamerkiller (#7632) üzenetére


DeadMeat
veterán

A befecsi korszerűbb ja.Meg az elektronikából is több van.Oszt kb itt ennyi is a különbség.De hidd el,az ő motorja akkor is menni fog,ha több olajat eszik mint benzint,de a mienk addigra rég motor,de inkább elektronika halott lesz :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7635) VR6-Fan válasza gamerkiller (#7632) üzenetére


VR6-Fan
veterán

na és szerinted ha én az ős szarom ra rá rakok egy turbot és kb 0,8bar-al megtöltöm hány lovas lesz?

mivel ezek a ~100le körüli 3 hengeres mocik mind turbosak lesznek.

és turboval meg a csillagos ég a határ lásd 70-80-as évek BMW 4 henger 1500cm egy turbo 1500lóerő.

no azért egy korabeli német és egy korabeli japán gépet nem hasonlitgatnék össze ilyen téren, no meg ezeknél a kocsiknál az se mindegy hogy hány %-uk gitt vagy rozsda.

állatul biztosan lehet de dinamikusan csak nehezen.

van a családba ilyen 1,2-es sedan fabia, hát őőő nem az én világom na :U

aprópó miben fejletebb? motronic már 20 éve van :U a digifant is bőven tudta ezt a teljesítményt (88-ba 1,3-as motor 75le), csak több benzin kellett hozzá.

szal mindegy majd egyszer ha huzamosabb idejig fogsz vezetgetni egy 1,6-os 100le-s kocsit egy kb olyan paraméterekkel rendelkező bodéjú kocsiban mint a Skodrid, akkor meg érted.

jó látni hogy a skodánál még nagyából az eszüknél vannak az emberek és nem a doblemezbe rakták az ECU-t!

DeadMeat:áhh akkor "szaré hugyé" megy gyűrűzöm és a köv 500e km-ig csöndbe lehet a 16Volt :D

szóval lényeg a lényeg akkor más volt az autó gyártás célja, mint ma.

amúgy ha a sok környezet védelmi "baromságot" kidobálnánk a mai kocsikból teljesen máshogy mennének a fogyasztás is más lenne, de akkor lehet hogy nem lenne gond a köv autó vásárlásnál... :U

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7636) rob210 válasza VR6-Fan (#7635) üzenetére


rob210
nagyúr

Na ez most összetett lesz.

-A benzin témához annyit, hogy én mindíg 95-öst tankolok, csak 1500kmenként teszek egy tank benzinhez egy STP adalékot.
Nagyon jó anyag mindenkinek csak ajánlani tudom.

-A lóerőhajhászáshoz annyit tudok hozzászólni, hogy ennyi lóhoz a hajtásnak és a váltónak is olyannak kell lenni, ami elbírja.
Hiába van 200Le egy autóban ha hosszú váltója van akkor lomha lesz mint a dög.
Ha meg rövid a váltó akkor a végsebessége lesz alacsony és pörögni fog ergó sokat fog fogyasztani.
(valamit valamiért)

-Rozsda na igen ha valaki karban tartja az autóját akkor nem lesz rajta rozsda teszem azt rohadás.

-1.2 / 1.3 / 1.4 / 1.5 / 1.6
Számít az ürtartalom még hozzá nem is keveset.
Hiába van alattad 1.2 hiper elektronika az én 1.6 os öreg "szarom" garantálom, hogy nyomatékban megesz reggelire.
Ráadásul erre a példa a haver 1.4 es ford fiestája.
Zsír új autó az enyém 20 éves aztán még is úgy el kentem a száját egy kis vadulásnál hosszú tiszta útszakaszon, hogy azt hittem a gyerek kiszál és felgyújtja a kocsit.
Pedig jól vezet a srác.
A tesóm suzuki sedanja is frissebb újabb autó.
Beült kicsit odalépett és majdnem elolvadt közölte na iden ez az őserő hiányzik az enyémből az olyan vérszegény.
De azt is el kell mondani az enyém iszik 8 litert (sikerült összehangolni)
A tesómé meg 5.7 et.
Ez van, de nekem nem kell 3 asba váltanom ha előzni akarok.
:C

Renault power

(#7637) tomcsi23


tomcsi23
veterán

(#7626) Agostino: a listára még nyugodtan felveheted a Champion-t is. Nem tudom, hogy a jobb oldali nem hajlított-e, mert ilyet nem nagyon kapsz (max konkrétan a típushoz keresve). Lehet, hogy az egyenes is elfér, vagy kicsit hajlítasz rajta, azt oké.

(#7630) gamerkiller: ahogy VR6-fan is mondta, nem nézi le senki a másik autóját. Csupán az az "érdekes", amikor valaki egy 1,2-1,3-as alapgépre pakol peres 225-ös gumit, iszonyat nagy felnivel, kályhacső kipuffal. Biztos elkaparja a gyári méretet 3-asban is. :D
Amúgy a pók hány pacit dobott rá? :)) :R

(#7631) VR6-Fan: látom, visszatérő, szeretett téma. ;)
Amúgy nagypapi 1,4-es fábiája is egész "fickós" volt, 4 személlyel is hozta a 180-at. Csak megállni nem nagyon akart. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7638) VR6-Fan válasza rob210 (#7636) üzenetére


VR6-Fan
veterán

no azért az ~2l körüli feltöltös(150-200le) motorok megbirkóznak egy relatív hosszú váltóval is.

a váltó még nem is annyira fontos ha bírja a strapát, mint a hajtás hogy kanyarokba ott legyen az úton vagy gáz adásra ne törjön ki.

amúgy az én véleményem az hogy szívó 1,6 100le ~1000kg az teljesen autózható kategória nem zabálja le a fejed és ha kell halad is.

én jót szoktam mosolyogni azokon akik azon verik a nyálukat hogy hú most ez a gyártó+2le-t préselt ki az 1,3-as motorjából és már majdnem 1,3 le

vegyük egy ilyen motorú 1200kg-s mai viszonylatban vett kis kocsit tegyük mellé a golf 3-at 2,0l 115le súlyba kb az ,élből megeszi bármilyen helyzetben, fogyasztásban meg közel azonos vagy egy jó sofőrrel kevesebb mert ott nyugotan elváltogathatsz 2000-nél ha akarsz.
és nem ~100 papír lovad van, hanem ahogy mondod "ős erő"

jó de neked azért eszik sokat mert karbis és pontatlan a befecskendezés egy Digifant2-es befecsis motor 1,8-as 107le és kb 1literrel kevesebbet zabálna mint most a Tied.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7639) rootkiller válasza tomcsi23 (#7637) üzenetére


rootkiller
őstag

Hát igen, lehet hogy megy, de a megállás problem. Nah ezért vannak az Ibizán 280as fékek a 150le-hez, az már szépen fog. Ha úgy vesszük megér ennyi plusz biztonságot az a 2.0-ból eredő kis többlet fogyasztás (meg a GTi logo is megéri a többletfogyasztást :DDD ).

Artengo TR 990 Pro

(#7640) m3tr0 válasza VR6-Fan (#7638) üzenetére


m3tr0
senior tag

Az övé sokat eszik???
Akkor én le se írom,hogy az enyém mennyi... :DDD
Az enyémen valamit nagyon bekéne állítani...

[ Szerkesztve ]

(#7641) VR6-Fan válasza m3tr0 (#7640) üzenetére


VR6-Fan
veterán

miért mennyit kajál?

szívató mükszik melegen vissza veszi a benzint?

kell nektek srácok egy jó 107le-s GTI motor ;)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7642) DeadMeat válasza VR6-Fan (#7641) üzenetére


DeadMeat
veterán

Enyim 6,5l beeszi,ha nagyon taposom neki (de ez tényleg taposós :DDD) akkor 7.Pöcs 1,4-es :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7643) tomcsi23 válasza rootkiller (#7639) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azért nincsen az ibizán se komolyabb fék, csak a sportváltozaton. Ne általánosítsuk a dolgot. :N

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7644) VR6-Fan válasza DeadMeat (#7642) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát még jó múltkor mentem 80km-t 50-50 (város-ország út).

oda felé kb 35km az ország út 1-1 faluval tarkítva (ott term. óra szerint 60-al), de az ország úton nagy részt csak 3.-ba 100-1600 közt, kb nekem ott nyeltbe 6-6,5 litert, pedig csak foscsi 1,8 16véé :U

de hál isten a befecskendezésbe csak annyira szól bele az elektronika hogy látom az üzem anyag szintjelzőn hogy elég gyors tempóba halad a mutató lefelé :D

na mindegy, mindegyiknek meg van a maga értéke

amúgy meg vegyesben 8,5. ország úton 6,5-7l :) (persze ésszel..)

tomcsi: viszont a DeadMeat korabeli konszer kocsikon már 1,4-től elég "fasza" fék járt, azt azért meg kell hagyni. édes apám 1,6-os toledoján (99-00) is nagyon jó fék van

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7645) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#7644) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, még a váltó témához: Lehet rövid, gyorsulós, meg gyors, nagy végsebességes is, ha mondjuk hozzátesznek még egy fokozatot. ;]

Ja, a fábiáknál is volt már (és asszem nem csak a 100 lovasnál), hogy hátul is tárcsafék. Na, az már elegendő lehetett a kasztnihoz. Viszont, ez az 1.4-es (72? paci), 160-ról alig akart megállni. Nyomtam, de csak nyúlt. Pedig előtte nem volt meleg, egyszeri fékezés.

Fogyi? Hát vidéken 7-7,5 normál módban, haladósan 8 körül megáll. Városban 9-10 körül vegyes használatban. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7646) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#7645) üzenetére


VR6-Fan
veterán

tehát ha a várost a kecod körül érted akkor 1-2-3 padló lámpa váltásnál ;]

nekem a golffal eddig egyszer kellett egy baromi nagyot fékeznem 5 személy/140-150/

padlóig nyomot fék 80-nál felsírt a gumi, igaz hogy a tárcsa kuka lett, de 8m hiján vissza is tudod sorolni az a köcsög fiátos.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7647) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#7646) üzenetére


tomcsi23
veterán

A durvulást nem vettem bele, akkor 14-15 köré is mehet (annál feljebb még nem láttam).

A fék szerencsére eddig elég volt mindig, ABS tudott kerregni bármikor. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7648) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#7647) üzenetére


VR6-Fan
veterán

eddig nekem is, már amikor teszi a dolgát :)

hál isten nekem semmi vezetés könnyítőm/segítőm nincs, max egy nagy méretű kormány a szervo ellenében :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7649) rootkiller válasza tomcsi23 (#7643) üzenetére


rootkiller
őstag

Én arról beszélek, a GTi-n 280as van és marhára fog. :DDD

Artengo TR 990 Pro

(#7650) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#7648) üzenetére


tomcsi23
veterán

Annak is megvan a fílingje. ;]

rootkiller: ez mindig relatív, de ahhoz a kis kasztnihoz elég. Ám a 150 lovas nem Cupra? GTi mintha kevesebb lenne (vazz, nem találom, mennyi is) :B

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.