Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) kk831228 válasza Mágus2 (#41497) üzenetére


kk831228
addikt

Érdekes jelenség.... :U Nekem is van féktárcsa problémám egy ideje de az csak erősebb fékezéskor lüktet. meg azt tudom hogy szabályozva lett és azután nem sokkal kezdte el. Kukában lenne már a helye vagy méhbe. :B :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#41502) Mágus2 válasza kk831228 (#41501) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem is csak erősebb fékezésre ad életjelet, meg most már kanyarodáskor is, vagy ha nagy sebességről fékezek, akkor úgy ráz, hogy a sötétben látom, hogy a lámpáim össze-vissza világítanak.

(#41503) TaaT válasza tomcsi23 (#41500) üzenetére


TaaT
veterán

Még nem, de remélem a héten már bent lesz :)

Give them hell Ukraine!

(#41504) kk831228 válasza Mágus2 (#41502) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor hasonló... Nekem vékony már a tárcsa és meghajlott szerintem mivel szabályzás előtt is határ alatt volt egy picit... :B Majd ha már papírlap vastagság lesz... ;] :B (Veszek használtan) :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#41505) bitpork válasza kk831228 (#41504) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez viccnek oltári sz&r, ha meg komolyan mondtad, akkor ide nyugodtan írhatod h mikor merre fogsz menni hogy biztosan el tudjam kerülni a környéket... :W :(((
Remélem legközelebb majd azt kell olvasnom h milyen vicces átmenni egy emberen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#41506) kk831228 válasza bitpork (#41505) üzenetére


kk831228
addikt

Nem érted a viccet. :B Meg szerintem nem láttál te még kopott tárcsát mert én már igen. :K

Ha nagyon szabályos akarnék lenni nem is lehetne nagyon szabályozni a tárcsát... :N :(((

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#41507) rob210


rob210
nagyúr

A szerző Tresh fórum társ, már mint ő tette közzé a renault topikban.

De gondoltam azért ennek itt is elkél a helye.
:D

Szörnyülködjetek:

Renault power

(#41508) Morris válasza rob210 (#41507) üzenetére


Morris
veterán

már csak a konszern miatt is! ;]
Szép darab! :D

(#41509) rob210 válasza Morris (#41508) üzenetére


rob210
nagyúr

Nesze neked peres gumi olcsón. :C

Renault power

(#41510) 8th válasza Morris (#41508) üzenetére


8th
addikt

Úgy van! :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#41511) narancsnn


narancsnn
senior tag

Mennyire nehéz beszerelni az űlésfűtést seat toledoba?
Most veszek űlést, és abban van, csak be kéne kötni..

(#41512) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Srácok, egy gyors minitalira valaki Bp-n a hét második felében du/este (cs-p-sz)?
Jöhetne pár erőmű, a masszőzöket már megrendeltem. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41513) Morris válasza rob210 (#41509) üzenetére


Morris
veterán

jah! :D :D

(#41514) VR6-Fan válasza TaaT (#41496) üzenetére


VR6-Fan
veterán

mennyire régiek :)?

kb 2008-asom van.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#41515) TaaT válasza VR6-Fan (#41514) üzenetére


TaaT
veterán

Akörül olvastam ilyeneket, de azok a tárcsák gyorsan megmihálylottak :)

Give them hell Ukraine!

(#41516) VR6-Fan válasza TaaT (#41515) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nekem eddig semmi, aztán annyira vagyok megelégedve, hogy fejet hajtok és cserénél is kifizetem a 25-30e/db árat a kettes golfomra, bár akkor már z coat sport lesz, de filozok z coat racsén is.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#41517) net84 válasza narancsnn (#41511) üzenetére


net84
őstag

Ha az előkészítés megvan, akkor csak be kell kötni és esetleg a biztosíték táblán berakni a szükséges biztosítékot (ha nincs valami mással egybe és akkor amúgy is bent van).
Ha se kábelezés, se vezérlés, se kapcsolók, akkor már nehezebb, de akkor sem lehetetlen (csak kell egy-két dolog pluszba).

tomcsi23 - halmozottan hátrányos helyzetben vagyok/leszek, szerdán leszek csak Bp-n, és a C2 VAN-al, nem pedig a Toledo-val.

HELP! Még mindig keresem hogy a 225/45/R17 gumi - gyári 17" SEAT alufelni kombinációhoz milyen mankókereket lehetne használni...
Illetve az is érdekelne, hogy aki ilyen méretben használ nyári gumit, milyen téli szettet javasol? Elsősorban lemezfelnis megoldásra gondoltam (tudtommal a 17"-os alura egyébként sincs téli gumi ebben a méretben, illetve ezt a felnit nem is pazarolnám el télre).

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#41518) TaaT válasza net84 (#41517) üzenetére


TaaT
veterán

"milyen mankókereket lehetne használni..."

Amilyen befér a csomagtartóba kialakított helyre... egy ideje csak az összkerekes konszern autók használnak mankókereket, a simákba elfér a teljes értékű... nekem a 225/45r17-es váltóméretben 205/55r16 teljes értékű pótkerekem van...

Golf 4 R32 18-as mankó :DDD [link]

"aki ilyen méretben használ nyári gumit, milyen téli szettet javasol?"

Ha 17-es a nyárid akkor lehet 16, 15, és ha az első fék engedi akár 14 is...

"17"-os alura egyébként sincs téli gumi ebben a méretben"

há hogyafenébe ne lenne, van 20"-os téli guma is ha jól tudom...

VR6-Fan: 30e/db, az már szép :D

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#41519) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Mai játszóházunk, termosztát csere. :W KÉP 1

KÉP 2

narancsnn: még mindig ülés. :W

(#41520) bitpork válasza MunezXBK (#41519) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nyugi, olyan kocsi nincs amihez nem kell nyúlni :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#41521) TaaT válasza bitpork (#41520) üzenetére


TaaT
veterán

Azért a legtöbb autónak nem kell lebontani az elejét egy ilyen műveletnél :D

Give them hell Ukraine!

(#41522) bitpork válasza TaaT (#41521) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A legtöbb, nem kocsi :DDD :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#41523) Attix82 válasza TaaT (#41521) üzenetére


Attix82
őstag

Ezt ne Bitporknak mond :DDD Neki 2 is van/volt.

(#41524) MunezXBK válasza TaaT (#41521) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Reggel 8-kor kezdtük. Nemrég végeztünk...

Innen is üdvözlöm a vezérlést cserélő szervizes álompár anyukáját.

Sose fogunk rájönni, hogy a főtengely szíjtárcsa 8db imbusz csavarját mi a jó büdös francért kellett beragasztani. :W Nem szívtunk vele vagy 3 órát...

(#41525) hdman válasza MunezXBK (#41519) üzenetére


hdman
őstag

Kemény.. Köllött a V6 :DDD

Sopron city :)

(#41526) Mágus2 válasza MunezXBK (#41524) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:Y

De ha leoldott volna a szíjtárcsa, akkor meg az a baj. ;)

(#41527) MunezXBK válasza Mágus2 (#41526) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A nagy csavart ha beragasztja, oké...de a kicsiket minek? Mivel imbusz, nyilván a feje fog szétmenni...

A legnagyobb poén...kell viszkó. Megrendelem Bárdiba n 10:00 körül. 3/4 3-ra jöhetsz érte.

Odamegyek oszt nem hozták meg. :W

Majd holnap...anyukád. :DD

(#41528) bitpork válasza MunezXBK (#41527) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt eljátszották már velem is, csak asszem nem Bárdy volt. Ott elfelejtettek szólni h meggyött v mi... :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#41529) TaaT válasza MunezXBK (#41524) üzenetére


TaaT
veterán

A beragasztás meg a menetrögzítő gondolom nem ugyanaz :B

Give them hell Ukraine!

(#41530) tomcsi23 válasza MunezXBK (#41519) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát bazz..ez komoly. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41531) Morris válasza MunezXBK (#41519) üzenetére


Morris
veterán

Részvétem. De vigasztaljon az a tudat, hogy ha odalépsz neki akkor megy, vagy inkább kéne az én 1.4-es rakétám? ;] :P

(#41532) net84 válasza TaaT (#41518) üzenetére


net84
őstag

Köszi!
A gondom az, hogy a csomagtér alatti rolós tároló miatt csak mankó kerék méretű hely van az aljában. Sőt! elviekben még akkora sem, mivel a kerék helyén van az emelő, a kerék kulcs, egy-két apró szerszám és a defekt javító trutyi. De a szerszámok elpakolása lenne a legkevesebb, azt már megoldanám.
Nekem mindig van valami gondom a pótkerekek körül. Itt pótkerék sincs, a C2-ben van teljes értékű pótkerék, azonban alig lehet leszedni az autóról, de ha le is jön, még nincs emelőm, hogy megemeljem :)
Azt hiszem, az lesz a legegyszerűbb, ha besétálok a gumishoz és megnézetem vele, hogy milyen méret fér be a kocsiba...

Még egyszer köszi!

Read only...

(#41533) MunezXBK válasza Morris (#41531) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Soha többet 1.4. :D 7 évig "élveztem", elég is volt belőle.

Ebben befekszem a bőrös fotelbe oszt ha kell nyugisan, ha meg megkergülök, állat módon megyek. Oszt a fogyasztás nem lesz sokkal több. :C

(#41534) janos666 válasza MunezXBK (#41519) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Üzem szempontjából okozott pozitív változást hogy nincs túlhűtve?
Én már szar thermostat-al vettem, csak lassan jöttem rá, hogy az (bár szerintem pont akkor járta az utolsókat, mert eleinte még gyakran 90 fokos volt, mostanában viszont már soha), azóta pedig épp emiatt nem sietek kicserélni ezt az amúgy olcsó kis kütyüt, amit a képeid mesélnek. :o

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41535) MunezXBK válasza janos666 (#41534) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megmondom őszintén, hogy halkabbnak találtam. Aztán gondoltam ez placebo. De nem. Asszony beült, egyből az volt az első, hogy ez halkabb lett.

Plusz egyenletesebbnek hallom az alapjáratot. Ja meg egy óra alatt 10 fokot hűlt vissza. :C

(#41536) latyak17 válasza MunezXBK (#41535) üzenetére


latyak17
tag

nekem jelenleg 75 fokos a termosztát, de tél előtt 89 es lesz belefobva, mert egyszerűen nem tudtam elérni vele az üzemi hőmérsékletet...

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#41537) Kiskokó válasza TaaT (#41521) üzenetére


Kiskokó
veterán

nekem az A4 B7-en még egy izzó cseréhez is lekellet igy bontani XD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#41538) Kiskokó válasza MunezXBK (#41535) üzenetére


Kiskokó
veterán

Majd az új viszkóval milyen halk lesz.

Legalább is haverék viszkója volt szar mert a termosztátot kicserélték és ugyan olyan maradt... a kocsi olyan volt mint egy Tank. mindig maxon pörgötr a hűtő neki de tényleg kemény tank hangja volt.
Viszko csere azóta csak a sima átlag 2.5 v6 "tank" hang.
nemtudom miért de ezeknek a régi 2.5 V6 oknak olyan jellegzetes hangjuk van szép de mégis fura!

most lepődjetek meg az enyém jobban tetszik, de nem azért fura a 2.5

A 2.5 v6 nekem kicsit olyan a hangja mintha elektromos motor lenne de amugy szép szerintem.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#41539) zenke


zenke
aktív tag

Szomszédunk kapott új kocsit, Skoda Rapid 1.6 CRTDI. Gyönyörű hangja van. Selymes finom. A PD hozzá képest egy ˇ^˘°˛˛°˘°˛#&@...

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#41540) Mágus2 válasza zenke (#41539) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Majd ha 400 000km lesz benne, mint az átlag tdi-ben, akkor hallgasd meg. ;)

(#41541) zenke válasza Mágus2 (#41540) üzenetére


zenke
aktív tag

Valószínűleg nem lesz mert 4évente cserélik :D
Aszondja nem megy olyan jól mint az előző 105 lovas kombi golf. Lehet? Az is ugyan ennyi lóerős volt csak 1.9-es.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#41542) janos666 válasza MunezXBK (#41535) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Számomra hihetőnek hangzik, mert vásárlás előtt figyelmesen hallgatóztam, és mostanában picit szurkálja a fülem, hogy mint ha kicsit másabb lenne a hangja. Nem olyan finoman duruzsol, mint tesztvezetéskor, pedig kb. 2 hónap és 5000km alatt csak nem tudtam volna szétbaszni még akkor sem, ha kifejezetten hülyén vezetem. A termosztát dolgot viszont csak pár hete figyelem és csak nemrég fajult addig, hogy tényleg fixen és agresszíven túl van hűtve a motor.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41543) Mágus2 válasza zenke (#41541) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A hengerűrtalmat nem lehet helyettesíteni. ;)

(#41544) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben az autóban (gyengébbeknek A4'03 1.9 Multitronic, többieknek: 8E20NH, AVF, FZH :DDD) mennyire kell elkoptatni a motortartó bakot, hogy alapjáraton érezhető rezonanciát okozhasson?
Kezdettől fogva tudom, hogy már a végét járja, de nem bánok vadul a gázzal, így menet közben még nem zavar túlzottan, de most elkezdtem összekapcsolni ezt a két dolgot.
Illetve vasárnap mentem egy szar úton (az 54-es végül kimaradt, valahol máshol mentem ott délebbre keletnek, ahol végig hullámosra gyűrődött az aszfalt :(() és hallottam egy kis kopogást, mikor nyomtam a gázt (nem is kellett kimondottan gyorsítani, csak akkor volt folyamatos csend, ha alig értem a gázpedálhoz).

Ja, amúgy épp most pötyögöm ezeket egy excel-be is (amolyan előzetes költségszámítás és majd kivonatként "szerviz teendő lista"), most már tényleg csak egy-két hét kérdése, hogy teszek is valamit ezek ellen. :D

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41545) 8th válasza Mágus2 (#41540) üzenetére


8th
addikt

400k? Az semmi egy jó motornak és az az. Láttam szétbontva a hengerfejet leszámítva szinte teljesen megegyezik az 1.9-el de a hengerfej sem egy ördöglakat. nem kell tőle beszarni. Én bármikor bevállalnék egyet pedig adagolós párti vagyok.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#41546) tomcsi23 válasza 8th (#41545) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szintén adagolós párti vagyok. :DDD

Amúgy nem, nem szeretem ezt, túl giccses. :U

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41547) bitpork válasza tomcsi23 (#41546) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Viccezünk-viccezünk, a kocsi meg nem adagolós ? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#41548) freaghill


freaghill
őstag

Itt beszéltek hogy milyen halk, meg hangos a kocsitok, aztán ha az enyém mellé állnátok, nem is tudnátok, hogy most járna-e vagy sem.
(Passat b2, 1.6D, 1981 :D )

(#41549) tomcsi23 válasza bitpork (#41547) üzenetére


tomcsi23
veterán

Adagolja az a benyát magának - a gázpedál állásától függően. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#41550) freaghill


freaghill
őstag

Ha vennék benzinest, akkor vagy ilyesmit, esetleg ilyet, vagy s4 :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.