Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#214501) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Egy ideje nézegetem az Octavia mk2 facelift 2.0 CR TDI, 140 LE, hatchback-et.
Sokkal kevesebb van belőle, mint a kombiból, ráadásul drágább is. Mi jöhet meg szóba(nem kombi) ami nem ilyen ritka, esetleg olcsóbb is?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#214502) Corsa02 válasza batai15 (#214500) üzenetére


Corsa02
őstag

Azokban nagy bomba nincs, szerencsére.

The Truth Is Out There --->

(#214503) vzsryl válasza Csaby25 (#214501) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Konszernnél maradva Golf 6, Leon 2, A3, de a nagyfiúk közül a Superb-ből rengeteg van ezzel a motorral.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#214504) Csaby25 válasza vzsryl (#214503) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi! Sedan Superb-nek valamiért nem tetszik a hátulsó része. Leon 2 meg belülről nem teszik :D . Szóval marad a Golf 6, Golf 6 Plus és az A3, ezek belül kisebbek, mint az Octavia? Illetve Jetta is szóba jöhet?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#214505) batai15 válasza Corsa02 (#214502) üzenetére


batai15
félisten

hmm pedig pont abban a csoportban olvastam 600km/l olaj fogyasztást(cuj motorkód talán)

(#214506) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy adott egy Skoda fabia mk2 2008 évjárat.
Féktárcsát plusz betétet szeretnék cseréltetni, de van 3 féle méret a tárcsábol
238mm
256mm
288mm
16 colos felni van az auton.
Bármelyik jó lehet vagy figyelni kell valamire?
Most 238 as lehet rajta mert elég cinon néz ki :D
Válaszotok köszönöm

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#214507) vzsryl válasza Csaby25 (#214504) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Superb hivatalosan sedan, de amúgy hatchback.
Az O2 belül szerintem még nem túl nagy. Az O3 ebben hatalmasat lépett előre, és a Passat-tal versenyez. Annyi a csalás, hogy rövid a hátsó üléssor ülőlapja.
A Jetta is szóba jöhet, de a 2010 utániak.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#214508) Csaby25 válasza vzsryl (#214507) üzenetére


Csaby25
senior tag

Van itt hirtelen két Golf 6 Plus:
Volkswagen Golf Plus 2.0 TDI DPF Highline
Golf 6 plus, 2010, 2l 140 LE
Úgy látom a szürke jobban fel van szerelve, de a kékben kevesebb a km, dealer árulja és 12 hónap garanciát ír és drágább 400 EU-val . :F Mi szól a Golf Plus 6 ellen ha az Octavia mk2 facelift-hez hasonlítjuk?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#214509) vzsryl válasza Csaby25 (#214508) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Számomra semmi, de állítólag jobban szigetelt, csendesebb a VW a Skodánál. Megerősíteni nem tudom.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#214510) CharlieDrop válasza Dadpool (#214506) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mondhatnánk, hogy motorfüggő, de nekem az 1.2-en 256-os volt :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#214511) BigBlackDog válasza vzsryl (#214507) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A Superb nem liftback inkább? :B

(#214512) vzsryl válasza BigBlackDog (#214511) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A 2-es Superb hivatalosan sedan, legalábbis az enyémnek ez volt a forgalmijában. Nincs hátsó ablaktörlője sem.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#214513) bul07 válasza Dadpool (#214506) üzenetére


bul07
nagyúr

Legegyszerűbb kerék le és megméred
Ha veszel tárcsát olcsót(kínai gyártást) ne mert anyagában lehet gyenge, meg jó ha bevonatolt mert akkor a rozsda se kezdi ki, én ezt kaptam tanácsnak

Unix oldalán az enyémhez(Touran 2005) hiába adtam meg az alvázszámot ugyan úgy dobta hozzá a három méretett (256mm, 270mm , 286mm)

Az a biztos ha megméred (Én már megtettem csak keveset megyek a kocsival így várom a jó időt és akkor lesz nekiesve, bár nem biztos hogy tudok várni mert melegszik a tárcsa mert szorul a fék)

Vagy olyan szerelőhöz viszed aki gondoskodik tárcsáról és az ő baja ha elsőre nem a hozzá való méretett viszi hozzá

Unix-tól csak akkor vegyél ha van 46% kedvezményed, kb akkor kicsit dórágbak mint a nagyobb webshopok(bár ha van a közeledbe egy Kovács, vagy Kauffer akkor úgyis onnan veszed)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#214514) syIex


syIex
veterán

Halihó!
Úgy néz ki össze jön a kiszemelt csere. Ha minden igaz holnap jönnek megnézni a Passatot, ha elviszik akkor pedig jön helyette a Superb. Abba több a km, jelenleg 225 van benne viszont frissen szervizelt és végig márkaszervízbe hordott.
2018-as évjáratú 4X4 2.0 TDI 190 Le. Van ajánlott dolog ennyi km körül amire érdemes lehet rá nézetni? :)

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#214515) dozó válasza syIex (#214514) üzenetére


dozó
tag

Vezérlés vízpumpa, olajpunpát meghajtó szíj, haldex olaj csere, és szűrő tisztitás, és úgy általában minden. Az hogy márkaszervízbe hordott szerintem még nem garancia semmire.

(#214516) Qru válasza dozó (#214515) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja ott eloszeretettel kummantanak el alapveto karbantartasokat sajnos... :(

#nincsbennetarcsi

(#214517) syIex válasza dozó (#214515) üzenetére


syIex
veterán

Igazából mindenről megvan miket cseréltek és mikor szóval majd át nézem őket aztán az alapján meglatjuk mi a helyzet. Még a Passat megvan, de eléggé bele éltem már magam hiába olcsóbb... :DDD
Ezek mennyire szeretik a motor optimalizálást? :P ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#214518) tibbike01 válasza syIex (#214517) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem elég a 190ló 4x4 dízel? Akkor vegyél nagyobbat, ne optimalizálj ;]

(#214519) raziel01 válasza bul07 (#214513) üzenetére


raziel01
veterán

Persze érdemes lemérni a tárcsát de van a kocsiban a csomagtérnél vagy a gyári könyvben beragasztva az összes PR szám.
Kauffer-nél például írja is, hogy milyen PR számhoz való a tárcsa.

(#214520) dozó válasza syIex (#214517) üzenetére


dozó
tag

Ezek mennyire szeretik a motor optimalizálást?

Az enyém Passat Allltrack 2016 DFCA motor.
Ahol én néztem +15LE, és+30Nm, ami biztonságosan kihozható.
A haldex punpát nem szívesen veszik ki haldex olajcserekor inkább csak felszámolják, az enyémbe biztos nem vették ki olyan koszos volt a szűrő, és én 20 000 km után cseréltem olajat, a papíron elvégzett csere után.
Tegnap téma volt az olajfogyasztás, én 10 000 Km ként cserélem, vegyes használat, addigra majdnem lemegy minimumra 2-3 mm a minimum jel felet.
A hét végén hátsó fékbetét csere lesz, 64 000 Km bírt a márkaszervizbe beszerelt gyári.

(#214521) syIex válasza tibbike01 (#214518) üzenetére


syIex
veterán

Lehet az elég valamikor?! :DDD A 190 Quattro A6 is meg lett anno! ;]

#214520
Azt tudom, hogy nekem a B8 Passatoknak semmi gond nincs vele, bár az sima első kerekes 150 Le. Azon csak azért nem volt megcsinálva, mert még garanciás. :D
Haldex után pedig utána járok akkor, köszi a tippet! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#214522) grizlisandor válasza Dadpool (#214506) üzenetére


grizlisandor
addikt

ATE, TRW, Bosch, Zimmermann, de minimum Textar az általános márkaajánlás.

A csomagtartóban kell lennie egy PR kódmatricának, az tartalmaz 3 karakteres kódokat a felszereltségre vonatkozóan, a fékre is! Így a fent említett gyártók katalógusából ki lehet keresni mivel szerelték az autót.

Vagy bemész a környékbeli márkaszervizbe, írsz nekik, esetleg a Porsche Hungariának, de lehet egy Bárdi, Unix boltban is tudnak segíteni.

Nem tudom mikor volt cserélve fékfolyadék, amit két évente illik cserélni, érdemes lehet összekötni a fékcserés művelettel. :)

(#214523) Dadpool válasza bul07 (#214513) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítőkész válaszokat. 256mm lesz.
Ate powerdisc tárcsa és ate ceramic betét . Meg csapok hozzá egy kis fék folyadékot :B:R

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#214524) syIex


syIex
veterán

Megtaláltam azt ahonnan a Start/Stop deaktiváló kábelt rendeltem Passathoz és volt Superb-hez is tehát azt is be rendeltem sajnos nem ugyan olyan, a típus szám valamiben eltér plusz amúgy is elég lenne kiszedni.. :DDD
Már csak egy Superb váltó körüli szétbontó videót kellene találnom, amit eddig nem sikerült. :N Esetleg valakinek van tapasztalata vele vagy tud direkt linket? :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#214525) Qru válasza syIex (#214524) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy ha már esett szó a fogyiról a másik topikban itt rá tudsz nézni alattam mit evett meg (igaz ez csak 4X2-es nem 4X4-es mint a tiéd).

#nincsbennetarcsi

(#214526) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

Adott egy Volkswagen Tiguan.
Gyári, semmi nem változott rajta 2012 óta.

Tudná valaki magyarítani a multimédiás egységet, és a műszerfalat is?
Ha igen, milyen összegért és lokálisan hol? Bács-Kiskun vármegye előnyben
Köszönettel várom szíves visszajelzésetek.

(#214527) Corsa02 válasza Qru (#214525) üzenetére


Corsa02
őstag

Hmm...nem kevés, jobbra számítottam. (bár látom van benne város azért egész jól)

The Truth Is Out There --->

(#214528) syIex válasza Qru (#214525) üzenetére


syIex
veterán

Ez elég szép szerintem. Bár azért városba be tudta cuppantani az anyagot úgy látom! :DDD
Kb 1 literrel fog többet enni ahogy nézegettem, mint a Passat és közel sem annyit, mint az A6 evett. Azért is gondolkoztam az optimalizáción, mert ha lehet lejjebb faragni az sosem gond. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#214529) grizlisandor válasza Dadpool (#214523) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha nem valami chip-es verseny autó a Fábia, akkor én a ATE sima tárcsát raknám az ATE Ceramic betéttel, mert a sima tárcsával jobban adagolható a fék. Piroson ATE powerdisc van, elvagyok vele, de már van egy kis válla és néha fékezésnél sír.

(#214530) Qru válasza Corsa02 (#214527) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt város és itt hardcore városra gondolj. Dugóban állós, várakozós. Volt, hogy ha esett az eső az 1 km-re lévő kajáldába is ezzel mentünk (cégesként pont le vt tojva).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#214531) Corsa02 válasza Qru (#214530) üzenetére


Corsa02
őstag

Á oké, akkor valóban nem rossz.

The Truth Is Out There --->

(#214532) Qru válasza Corsa02 (#214531) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem bizony. Előtte B6 Passat volt ahhoz képest ez úgy evett kevesebbet, hogy jóval erősebb volt.

#nincsbennetarcsi

(#214533) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok! Erősen gondolkozok a Weltautónál egy ~2 éves Audi A4 Avanton, 40 TFSI motorral, ~40.000 kilométerrel. Ha jól tudom, ez a motor az EA888 Gen3B variáns.

Van félnivaló tőle? Szokták a vizet és az olajat eszegetni?

Igazából egy dolog fontos nekem, az pedig a motoros deréktámasz, ezzel nagyjából 2-3 autóra leszűkül a 30 darabos kínálat. Olyan pedig, amiben van adaptív tempomat, nem is létezik. Feltételezem, volt anno egy keret, amiből tudtak maguknak céges kocsit konfigurálni a delikvensek és ez nem fért bele. Kb. 12M forint körül van az átlagára ezeknek a kocsiknak jelenleg.

A konkrét kinézett példányban van még akusztikus üvegezés és holttérfigyelő, ami a többiben nem igazán. Amire biztos nincs szükségem, az a quattro hajtás, digitális óracsoport és a mátrix led fényszóró. Bár utóbbi elég jól néz ki. :)

Van bármi érv a fenti modellel szemben?

"Less but better" - Dieter Rams

(#214534) tibbike01 válasza syIex (#214524) üzenetére


tibbike01
őstag

Miért mindenki a deaktiváló kábellel küszködik és miért nem kapcsolja ki a start/stoppot diaggal? (pl obd11-el)

(#214535) Reggie0 válasza tibbike01 (#214534) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert igazabol nem lehet kikapcsolni diaggal?

(#214536) syIex válasza tibbike01 (#214534) üzenetére


syIex
veterán

Ki lehet kapcsolni, de utána mindig dobja a hiba üzenetet, ha rá dugod a gépet. Kábellel ez nem jön elő többet. :N
Szét fogok nézni OBD-vel benne mit lehet ki be kapcsolgatni, de a Start/Stop sajnos elég gázos csak szoftverrel megoldva..

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#214537) tibbike01 válasza Reggie0 (#214535) üzenetére


tibbike01
őstag

Leírás,

Video,

de igazából vagy 100 linket tudnék betenni.

sylex: ha rá dugod a gépet

évi egyszer kb? :)

[ Szerkesztve ]

(#214538) Corsa02 válasza tibbike01 (#214537) üzenetére


Corsa02
őstag

MY2020-tól egyébként semmivel nem lehetséges, sem VCDS sem OBD11 nem játszik már.

The Truth Is Out There --->

(#214539) syIex válasza Corsa02 (#214538) üzenetére


syIex
veterán

Ez még 18-as modell szóval ki lehetne csak nem akarom, hogy a diagra dugva jelezze (még, ha jó esetben csak egyszer is egy évben.. :DDD). Ezzel meg el tudom felejteni azért is akarom így. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#214540) Reggie0 válasza tibbike01 (#214537) üzenetére


Reggie0
félisten

Es tudod, hogy hogyan mukodik vagy csak tuneti szinten ismered?

(#214541) tibbike01 válasza Reggie0 (#214540) üzenetére


tibbike01
őstag

Csak tüneti szinten, de kollégának bevált, meg fb csoportokban sorra kapcsolják ki a start/stoppot diaggal, bár az tény, hogy régebbi verdáknál.

(#214542) Reggie0 válasza tibbike01 (#214541) üzenetére


Reggie0
félisten

Szoval ez igazabol ugy mukodik, hogy a start-stop aktivalasainak a peremfelteteleit modositjak, de nem magat a funkciot tiltja le. Pl. a homersekleti feltetelek vagy az akkufeszultseg minimum szintjenek modositasaval. Emiatt van az, hogy azert nem elenyeszo embernek nem mukodik megfeleloen, mert tipusfuggo, vagy valami mas mellekhatasa van, mert felhasznaljak az igy keletkezo allapotot mas modulban is. (Pl. az akkufesz novelesenel, ugy veszi, hogy tul gyenge az akku a funkciohoz es azt tolteni kell). A funkciot permanensen nem lehet kikapcsolni. Nem permanensen pedig csak a gombnyomas emulalasa van, ami biztos nem erint semmi mast az autoban.

[ Szerkesztve ]

(#214543) tibbike01 válasza Reggie0 (#214542) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi! Ez így korrekt! Ezt nem tudtam ilyen részletesen.

(#214544) Dadpool válasza grizlisandor (#214529) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Fabia 2 Nano sport 1.4 16v 86hp :B
Egy fenevad :DD

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#214545) MunezXBK válasza syIex (#214539) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem jelez hibát.

(#214546) syIex válasza MunezXBK (#214545) üzenetére


syIex
veterán

Nekem a Passat B8-nál jelezte valamint haveromnak a Golf VII-ben is. Kábel után már nem. :N
Műszerfalon nem jelzi, de a a gépre dugva igen. :K

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#214547) MunezXBK válasza syIex (#214546) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondom, hogy nem.

(#214548) syIex válasza MunezXBK (#214547) üzenetére


syIex
veterán

Ezt én értem, hogy mondod, de attól nálunk jelezte mind a kettőnknél.. :DDD
Passat esetén már képet nem fogok tudni mutatni, de a Golfról szívesen.. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#214549) imyourfriend válasza Reggie0 (#214542) üzenetére


imyourfriend
őstag

A peremfeltétel módosítással elérjük, hogy már kapásból OFF módba rakja magát a start-stop így nem kell szerelgetni, meg gombot nyomkodni. Amúgy inkább ezt alkalmaznám, tegyük hozzá a 8-9ezer forintos vcds a segítségemre van.

(#214550) Reggie0 válasza imyourfriend (#214549) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg akar azt is, hogy tobbet tolti az akkut es elobb kinyirja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.